Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas grahv »

Jalamees kirjutas: 13 Aug 2021, 17:21

Mida teha garaazis ruumi võtvate vanade tsiklijuppidega??
Kaalupeale ja pressi alla? Äkki on keski samas olukorras olnud?

"Õuemüük" - teed ühe korraliku hea resoga pildi kogu kolast, paned üles ja lased huvilistel ise teha mõistliku pakkumise. Ei kauple, ei vaidle, tühikargajatele ei vasta. Mis alles jääb, läheb pressi alla...

G



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 13 Aug 2021, 17:11
  • ketta kiirus ei mõjuta seda mismoodi mäng jookseb. Mitte kunagi, mitte ühelgi juhul, mitte üheski stsenaariumis mitte ühegi seadme peal.

Sa vist ikka päris hästi seda maailma ei tunne.

Ma igaksjuhuks isegi ei hakka ütlema, kus kohas sajaga võpsikusse sõidad. Aga mõni gameguru võib rääkida, kuidas mööda mängumaailma ringi jooksed ja siis järsku ootad, kuidas ketta pealt teid ja maid juurde loetakse ja jooks seniks seisma jääb aga t*** sõbra arvutis ei jää.
Vak vist ikka ütlesin ära juba vist v?

Aga noh see pole kindlasti see aeg ja juhus, ega see pole kindlasti ka see tsenaarium, ega ka mitte mingil juhul ka see seade. Või siis see ikka pole päris see kiirus millest parasjagu mängu jooksmise juures jutt on või midagi sellist.
Aga täitsa päriselt - nii nagu on olemas paari dokumendi mehi, on ka olemas erinevaid mänge, ühed näiteks on sellised, mis kuvatava maailma jooksvalt ketta pealt ette loevad (teatud aladest edasi joostes) selmet chapterite kaupa järgmisse "maailma" minna. Aeglane ketas sellise mängu juures oli koguaeg jalus. Ma ei hakka sulle praegu ütlema, et nimetatud seadmel just seda mängu mängides vms. Lihtsalt vastasin sellele mittekunagi, mitte ühelgi juhul, mitte kuskil, mis tahes juhul jutule.

Aru ma lihtsalt ei taipa, miks sa alati kui võpsikusse kihutad, seda nii valjuhäälselt tegema pead? "Trompetit, trummipõrinat ja seakisa" on alati kogu hoov täis.

Täitsa vabalt võib anda soovitusi ka nii, et kolme dokumendi mehed ei pea ummijalu eest ära jooksma ja ennast sügavale urgu peitma :bsmile:

Tõenäoliselt siit ma saan nii, et pärast tagant tulitab :roll: :wink:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Vaata Mad, see hetk kui sul mäng keset mängimist kinni jookseb...seda ükski GAMER, ega üldse täie mõistuse juures olev inimene ei loe ega nimeta enam mängu JOOKSMISEKS. Seda nimetatakse seismiseks. Ja kui sa midagi arvutitest, riistvarast ning mängudest/mängimisest teaksid siis sa teaksid väga hästi ka seda, et hetk kui mäng hakkab andmeid lugema ketta pealt on see hetk kui sa enam mängu ei mängi, vaid teed pausi. Ja siin ei ole mitte mingit vahet, kas see ketas on hdd või sdd. Jah, paus võib ühel juhul olla pisut lühem, muud vahet seal ei ole. Paus on paus, aga kui sa selliste pauside kaupa peadki midagi mängima siis päris naeruväärne on ikk arvata, et hdd asendamine ssd'ga sind actually kuidagi aitab. 0.1fps ei ole mängitav fps, aga kahjuks või õnneks 1-2fps ei ole samuti mängu jooksmine...aga no kui sa oled pidanud mõnda mängu oma elus selliselt mängima siis tunnen siiralt kaasa :D
Nii et sa võid siin targutada ja oma põnevaid teooriaid heietada palju tahad, see ajab vaid muigama ei muud. Tegelikult on kogu see arutelu siin juba ammu päris koomiliseks muutunud. Pull on vaadata, et nii palju "kõige spetsialiste" ikka ühes foorumis koos. Kõik on kõige targemad ja teavad kõigest kõige rohkem.
Ja mis nende kolme dokumendi vendadega siis nüüd täpsemalt juhtus? Ütlesin ka kuskile kellegile, et NENDE jaoks ei ole nende valitud ketta tüüp, suurus hea ja sobiv? Ei mäleta nagu, et oleksin öelnud. Imelik oleks ka, sest mul endalgi on 2 tööarvutit (läpakat) kus on 256 ja 512gb ssd'd sees ning üldiselt saab hakkama. Tõsi küll, on ka juhtunud, et tööarvuti 512gb ketas saab liiga täis. Kõik oleneb ikkagi lõpuks sellest, mille jaoks konkreetset arvutit kasutatakse. Minul pole mingit probleemi sellega kui keegi hoiab oma "ülikiirel" ssd kettal op'i ning 3 dokumenti. Vastupidi, ma pigem ju seda propageeringi, et olgu seda kettamahtu pigem liiga palju kui liiga vähe. Aga miskipärast 3 dokumendi rahvale ei jõua ikka mitte midagi ega mitte midagi kohale, et kõik kasutajad maailmas ei ole samasugused 3 dokumendi hoidjast delfi lugejad. Ega ma ei oska selles osas rohkem aidata ka, olen püüdnud selgitada nii hästi kui suudan aga jõuga ju inimesi asjadest aru saama ei saa panna

PS. sinu jutu osaga nö. teatud tüüpi mängudest olen nõus. Jah, nii ongi, et osad loevad rohkem korraga, osad loevad "chapterite kaupa" vahepeal juurde. Aga kui sa nüüd hästi järele mõtled siis olgu see lugemine korra ja rohkem või tihemini ja vähem. See toiming on ja jääb endiselt LAADIMISEKS. On olnud natuke ka neid mänge, mis tõepoolest oma laadimist üritavad teha ka "märkamatult" mängimise ajal. Aga mänguarendajad ei ole tegelikult nii lollid kui sa arvad...nad arendavad oma mängud ja need laadimised enamasti siiski nii, et selle laadimise saab piisavalt hästi teha ära nii ssd kui hdd pealt. Mul tegelikult ei ole mingit huvi siin kellegile "anda nii, et sitakas sügeleb" aga kui härrad seda järgemööda ise anuvad siis palun väga, me võime minna nii peente detailideni välja, et te lähete kõik punetava peega magama, iga viimane kui õhtu! :bsmile: Kui oled suure osa oma elust mingi teemaga absoluutselt tipp-tasemel tegelenud siis neid spetsiifilisi teadmisi natuke tekib ja usu mind, ma võin neil teemadel vestelda lõputult. Aga ole siis hästi valmis, et sul argumendid otsa ei lõpeks :lol:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 19:52

ja oleme ikka realistid ning arvestame, et tänasel päeval alla 4tb ketas ei anna sulle reaalselt mingit mahtu...see on täpselt selline minimaalne, mille puhul saab aastal 2021 rääkida andmemahust.

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 22:52

fakt on see, et kui täna ostaks kõvaketast (ükskõik mille jaoks) või paneks kokku uut lauaarvutit siis alla 4tb lihtsalt pole absoluutselt mitte mingisugust mõtet isegi mitte vaadata, kõik punkt.

Ole täitsa ära oma "tipptehnoloogiatest" kõva häälega räägi, need va sinu arvamused ei kõlba täitsa päriselt kuskile. Mida kuradit peaks näiteks ettvõtte raamatupidaja tegema 4TB kettaga???
Enamus täna müügil olevad seadmed on 256 kuni terase kettaga. Nende seadmete ostjad ja müüjad on ilmselt purulollid. Fakt? eks? :D

will111 kirjutas: 14 Aug 2021, 01:36

Vaata Mad, see hetk kui sul mäng keset mängimist kinni jookseb...seda ükski GAMER, ega üldse täie mõistuse juures olev inimene ei loe ega nimeta enam mängu JOOKSMISEKS. Seda nimetatakse seismiseks. Ja kui sa midagi arvutitest, riistvarast ning mängudest/mängimisest teaksid siis sa teaksid väga hästi ka seda, et hetk kui mäng hakkab andmeid lugema ketta pealt on see hetk kui sa enam mängu ei mängi,

Kui sa ükskord kapist välja tuled siis sa saad aru, et maailm on palju suurem kui sinu kapp.
Nagu ma arvasin tuleb siia mingi totaalne häma.

On mänge, mille vahel ei ole sinu nimetatud seismist või ma ei tea mida sa siin üritad öelda. Paned mängu käima ja maailma loetakse jooksvalt ketta pealt. Ja mõledud ongi see selle jaoks, et ei peaks "Loading" kirja iga chapteri vahel vahtima. Loading tehakse taustal selliselt, et mängija sellest aru ei saagi. Kui sul on aeglane ketas siis on ebamugav mängida, sest laadimise ajal (piiri tsooni ületamine) ei saa normaalselt liikuda (aga on mõeldud, et peaks saama ja korralikul rauaga saabki). Nimeta sa seda seismiseks, pausiks või willi happytaimiks, vahet pole. Sinu fakt, et kettakiirus ei mõjuta mängu mitte kuskil, mitte kunagi, mitte ühelgi juhul, mitte ühelgi seadmel on sinu enda välja mõeldud joorup ja on faktist kaugemal kui oinas apteegist.
Kas sa usud mind või ei usu, kas sa üldse arvutitest, mängudest midagigi tead või vaid arvat vaid teadvat pole vist väga oluline? Kuna sa siia hakkasid minule kaasatundes mingeid 1-2fps sousti sisse tooma, siis ma kahtlustan, et kogu see maailm on sul upsidedown nagu körtpärtlisärk.
Hääletoru suurus aga on sul pöördvõrdelises seoses teadmistega antud alal. Ja see suur trompet takistab sul kaugemale näha kui oma nina.

will111 kirjutas: 14 Aug 2021, 01:36

ma võin neil teemadel vestelda lõputult. Aga ole siis hästi valmis, et sul argumendid otsa ei lõpeks :lol:

ma tean :D , sa võid ükskõik, mis teemal vestelda lõputult :) Ainuke häda on selles, et argumendid lõpevad tihti hoopis sul endal kohe alguses otsa ja siis järgneb vaid lehekülg lehekülje järel suhteliselt üleolevat, kõiki lolliks ja sinust madalamasse klassi kuuluvaks tegeva lärmi saatel põõsasse sõitu. Ja ega see kisa seal põõsaski taha raugeda :)
Ok mõnes asjas on sul vahest õigus ka, aga see va suhtumine kaaskodanikesse vajaks nata ülevaatamist :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

heh, umbes täpselt sellist leelotamist oli siit oodata.
ega rohkem polegi vist midagi disketeerida jah...panid mind ikka lõpuks paika ja tõestasid ära, et ainukesed arvuti kasutajad ning isegi ps4 kasutajad maailmas on raamatupidajad ja tuli ka välja, et siin küsinud raamatupidajal pole samuti rohkem kui 256 TERASE kettaga midagi teha :lol: :lol: :lol:
äge kui tüüp, kes tulihingelist siin mind pc riistvara teemadel paika üritab panna ei suuda suures ekstaasis enam isegi aru saada, mis ühikutest ta üldse räägib :wack:

minul sel teemal rohkem midagi öelda ega vaielda ei ole, kõik sisuline ja vajalik on ära öeldud. lisaks linkisin ka muud, minust ja minu arvamusest tiesti sõltumatut materjali. uskumine loomulikult on juba täiesti vabatahtlik. eks siingi on nüüd mitu täiesti erinevat arvamust kirjas ja soovija saab nende vahel vabalt valida. natuke kahju on lihtsalt sellest, et tavaliselt kui taolistel teemadel vaidlen intelligentsete ja asjast actually midagi teadvate inimestega siis see diskussioon viib selleni, kus mingites põhiasjades nõustutakse ja võibolla mõningate nüansside juures jäädakse oma eelistuste juurde. A'la see kas ssd kiirus ja sellest saadav "kasu" kaalub parasjagu üles hinna/mahu puuduse või mitte või kui et mis olukorras see ssd tegelikult niiväga palju kiirem on ja millises ikka niiväga ei ole. ma olen alati arvanud ja öelnud, et tark inimene pimesi ühte allikat nagunii ei usu, seega kes soovib võib minu väiteid alati double, triple checkida ja veenduda. kes väga tahab leiab loomulikult alati ka vastuargmente, aga selline täiesti pimeda kanana peaga vastu seina tagumine ainult ühe põhimõtte alusel - "will on loll ja peab saama paika pandud!" see on küll üsna kurb vaatepilt. minul on sellest kama kaks ja isegi päris fun on siin kõikvõimaste spetsialistide teadmisi pc riistvarast teada saada...aga inimene, kes küsib võib vist natuke segadusse sattuda. loodetavasti siiski midagi kasulikku ta siit teada sai. aga kui tõsisemalt rääkida siis soovitav soojalt uurida pigem HV foorumist. seal annavad nõu inimesed, kes reaalselt seda teemat tunnevad

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 14 Aug 2021, 17:17

äge kui tüüp, kes tulihingelist siin mind pc riistvara teemadel paika üritab panna ei suuda suures ekstaasis enam isegi aru saada, mis ühikutest ta üldse räägib :wack:

Ma tegelikult ei ütle mitte midagi.
Halli pead austa, kõlupead kummarda. (w)

Viimati muutis Madlobster, 14 Aug 2021, 19:36, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 14 Aug 2021, 17:17

heh, umbes täpselt sellist leelotamist oli siit oodata.
ega rohkem polegi vist midagi disketeerida jah...panid mind ikka lõpuks paika ja tõestasid ära, et ainukesed arvuti kasutajad ning isegi ps4 kasutajad maailmas on raamatupidajad ja tuli ka välja, et siin küsinud raamatupidajal pole samuti rohkem kui 256 TERASE kettaga midagi teha :lol: :lol: :lol:
äge kui tüüp, kes tulihingelist siin mind pc riistvara teemadel paika üritab panna ei suuda suures ekstaasis enam isegi aru saada, mis ühikutest ta üldse räägib :wack:

minul sel teemal rohkem midagi öelda ega vaielda ei ole, kõik sisuline ja vajalik on ära öeldud. lisaks linkisin ka muud, minust ja minu arvamusest tiesti sõltumatut materjali. uskumine loomulikult on juba täiesti vabatahtlik. eks siingi on nüüd mitu täiesti erinevat arvamust kirjas ja soovija saab nende vahel vabalt valida. natuke kahju on lihtsalt sellest, et tavaliselt kui taolistel teemadel vaidlen intelligentsete ja asjast actually midagi teadvate inimestega siis see diskussioon viib selleni, kus mingites põhiasjades nõustutakse ja võibolla mõningate nüansside juures jäädakse oma eelistuste juurde. A'la see kas ssd kiirus ja sellest saadav "kasu" kaalub parasjagu üles hinna/mahu puuduse või mitte või kui et mis olukorras see ssd tegelikult niiväga palju kiirem on ja millises ikka niiväga ei ole. ma olen alati arvanud ja öelnud, et tark inimene pimesi ühte allikat nagunii ei usu, seega kes soovib võib minu väiteid alati double, triple checkida ja veenduda. kes väga tahab leiab loomulikult alati ka vastuargmente, aga selline täiesti pimeda kanana peaga vastu seina tagumine ainult ühe põhimõtte alusel - "will on loll ja peab saama paika pandud!" see on küll üsna kurb vaatepilt. minul on sellest kama kaks ja isegi päris fun on siin kõikvõimaste spetsialistide teadmisi pc riistvarast teada saada...aga inimene, kes küsib võib vist natuke segadusse sattuda. loodetavasti siiski midagi kasulikku ta siit teada sai. aga kui tõsisemalt rääkida siis soovitav soojalt uurida pigem HV foorumist. seal annavad nõu inimesed, kes reaalselt seda teemat tunnevad

Enamus täna müügil olevad seadmed on 256 kuni terase kettaga.

No iga asjast aru saav inimene, peaks mõistma, et jutt 256GB kuni terasest kettast. Miks sa üritad seda teistmoodi tõlgendada ja kaaskasutajat lollina näidata?

Pealegi olid sa ju ise, kes teema konsoolilt PC peale üle viis.

Asi pole selles, kas sa loll (su oma sõnad) või mitte, aga sa surud oma arvamust peale nagu ülisuur ketas on ainuõige lahendus.
Vastavalt kasutajale on vaja vajalik ketas ka valida, mitte asju julmalt üle dimensioneerida ja selle eest rohkem maksta.

Lisaks raamatupidamise osas. Oleks sa sa asjaga kursis, siis teaksid, et tänapäeval raamatupidamisprogrammid istuvad puha pilves/serveris ja kohalikus arvutis programm pole ammu enam levinud lahendus.

Ja lõpetuseks üks asjalik artikkel pc tüüpi arvutitel ketta suuruse (ja ka muude parameetrite) kohta. 22.juuli 2021 välja tulnud artikkel. Vast on ikka piisavalt aktuaalne willi jaoks.
https://zcom.tech/laptop-buying-guide.html/

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei, mina ei viinud teemat konsoolilt kuskile üle! Mina rääkisin esmalt sellest, et ketas mängude salvestamiseks ei pea kindlasti tingimata olema ssd tüüpi ja tõin välja, mis on selle miinuseks. Selle teema (mängud ja ketas nende salvestamiseks) raames ei ole mitte mingisugust vahest, kas jutt on pc või konsooli spetsiifiline. Mängud on suures osas samad, umbes sama mahuga ja seadmed loevad neid omale salvestusseadmelt mällu sisuliselt täpselt samal põhimõttel. Edasi väideti, et ssd on sama hinnaga, mis hdd ja sellele LAUSABSURDSELE argumendie toetudes hakati siis seda ssd superiority vankrit siin hoogsalt vedama.

Üritasin mitmel korral selgitada ka seda, et 4tb ei ole tänasel päeval mitte kuskilt otsast ülisuur ketas ning tõin konkreetseid põhimõttelisi ja numbrilisi näiteid miks see nii ei ole. Pigem on õige öelda, et 4tb on üks väiksemaid kõvaketta mahtusid millele üldse mõelda kui minna täna poest uut ketast ostma/valima. Mis aga selle peale siit vastuseks tuleb? Aga minul on arvutis 3 dokumenti...no mis sa oskad kosta sellise asja peale :D
Isegi kui 4TB oleks nö. ülisuur ketas nagu sa seda mingil täiesti arusaamatul põhjusel nimetad. Kui kasutaja arvab ja usub, et tal võiks umbes sellist mahtu tarvis olla siis sorry aga kes tegi sinust spetsialisti ütlema, et ei...sulle piisab poolest terast ja jutul lõpp?! Reaalsus on see, et 4tb on tänasel päeval toodetavatest kettaseeriatest esiteks üleüldse üks väiksemaid mudeleid, mida osta saab ja teiseks on see täiesti selgelt ka kõige optimaalsem mahu/hinna/kiiruse/valiku suhtega variant. Oli aeg kui optimaalseim oli 1tb, 2tb jne tuleb aeg kui optimaalseim on 8tb. Nii lihtsalt on, sinu isiklik arvamus seda ei muuda ega mõjuta kuidagi. Sa võid arvata, et SINUL pole sellise mahuga kunagi midagi teha. No kena aga miks see peaks kedagi huvitama? See kõik ei ole rocket science, nii on olnud aegade algusest peale ja täpselt sama kehtib ssd maailmas. On mudelid ja mahud, mis x ajahetkel on kõige mõistlikum osta ja fakt on see, et need mahud ei ole mitte kunagi riistvara arengu ajaloos olnud HDD/SDD puhul võrdsed, ei ole võrdsed täna ega saa võrdseks veel lähiajal. Mingite aastate pärast võibolla tõmbab hdd mahtude suurenemine ja üldse sedatüüpi ketast arendamine pidurit. Aga hinnad per andmemaht ei muutu neil ketastel ilmselt mitte kunagi päriselt võrdseks.

Raamatupidaja ma tõesti ei ole ja selle maailma spetsiifikat ma ei ürita ka kommenteerida või sel teemal kellegagi vaielda. Võibolla raamatupidaja jaoks piisab kettast kuhu mahub ära opsys ning mõned dokumendid ka. Very nice. Kui jutuks on PS4 ja mängud siis muidugi on väga oluline rääkida raamatupidamisest. Pilv on üsna levinud mõiste loomulikult ka väljaspool raamatupidamist. Aga mängude täielikult "pilvestamine" pole näed veel reaalsuseks saanud, sellega vist pead nõustuma? Või huvitav mis põhjusel see 500gb PS4 ketas kasutajal täis on saanud?

PS. lugesin ka sinu lingitud artiklit. Kommentaariks - tegu on täiesti tundmatu "väljaandega" selle maailma mõistes, et natuke paneb imestama millest just selline valik. Oli googeldades esimene, kus jutt enamvähem sobiv ehk mainiti 500gb ketast? Jutt on selline pealiskihilt enamvähem õige, spetsiifikasse minnes kohati suht küsitav. Suurem osa olulisi otsustuskohti on defineeritud nii ümmarguselt, et reaalselt kasu sellest ei pruugi olla. Näide: But the advantages come with a cost, SDD is somewhat more expensive than HDD. Selle asemel, et öelda konkreetselt ära kui palju kallim on kirja pandud selline hall udu. Somewhat more expensive.
Kokkuvõttes ütleks, et minu hinnangul ei ole piisavalt adekvaatne aga noh, vähemalt ei ole ka otseselt vale jutt. Mis see läpaka valimine teemasse puutub on muidugi omaette huvitav küsimus.

Lihtsalt soovitusena, kes tahab adekvaatset infot arvuti riistvara kohta leida/lugeda siis võiks alustada otsimisega näiteks sellistest allikatest:
https://www.anandtech.com/
https://www.tomshardware.com/
https://www.guru3d.com/articles-categor ... views.html
https://www.techpowerup.com/
https://www.tweaktown.com/

Ja veelkord, on olemas ka kodune ja vägagi asjalik arvutifoorum https://foorum.hinnavaatlus.ee/ Aastast 99 olen seal isegi tegev olnud ja omal ajal ikka tuhandetele inimestele kõikvõimalikku riistvara alast nõu andnud. Nüüd mina isiklikult seal enam nii aktiivne ei ole, kuid tean ja tunnen paljusid sealseid asjalikke itimehi, kes ei ole kitsid tasuta head nõu andma ja soovitusi jagama

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 14 Aug 2021, 21:47

Üritasin mitmel korral selgitada ka seda, et 4tb ei ole tänasel päeval mitte kuskilt otsast ülisuur ketas ning tõin konkreetseid põhimõttelisi ja numbrilisi näiteid miks see nii ei ole. Pigem on õige öelda, et 4tb on üks väiksemaid kõvaketta mahtusid millele üldse mõelda kui minna täna poest uut ketast ostma/valima. Mis aga selle peale siit vastuseks tuleb? Aga minul on arvutis 3 dokumenti...no mis sa oskad kosta sellise asja peale :D

Vaata ketaste hindasid ja tule ütle uuesti, et 4TB on kõigile optimaalne suurus.
Panin parema võrdluse jaoks kõik Samsungi kettad.

4TB

ssd1.PNG

1TB

ssd2.PNG

0.5TB

ssd3.PNG

Need kõik on toredad välismaised lingid(mis sisaldavad ka hulganisti sponsoreeritud reklaami), aga jutt siiski tavakasutajast. Need, kel reaalselt nii suurt ketast vaja läheb, on ilmselt ise selle teemaga kursis ka. Mul on senimaani lauaarvutis protsessor sees, mida osad mu kasutatavad programmid ei oska kõiki tuumasid ära kasutada. Minul oli see teadlik valik, kuid analoogne olekski, kui soovitaksid kõige über asja teadmata, mida sellega üldse peale hakatakse.

Nii et igasugused soovitused peab teadma taustainfot ka, mitte lihtsalt lahmida, et 4TB on minimaalne. Ei ole mõtet soovitada kulutada sadu eurosid rohkem, mis kasutust ei leia. Kui vaja, siis saab alati ketta sisu kloonida ja minna suurema ketta peale üle, kui reaalne vajadus tekib.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

:D mõtlesin just eelmist posti ära saates, et huvitav kas ma peaksin ekstra täpsustama, et ma EI RÄÄGI 4 terast kui optimaalseimast suurusest mitte SSD puhul, vaid loomulikullt ikka ja ainult HDD puhul. Jutt oli juba isegi kirjas aga kustutasin selle ära sest see tundus ikkagi kuidagi nii iseenesest mõistetav. Paistab, et siiski ei olnud?!?

Otseloomulikult ei ole 4 tera optimaalseim suurus SSD puhul bang for buck. Kuigi no sedasama ma tegelikult juba mainisin ka oma eelmises postis, võibolla tõesti, et mitte nii puust ja punaseks stiilis. Aga palun loe ikka minu juttu mõttega ja ürita aru saada, et sellest ma ju põhimõtteliselt koguaeg rääkinud olengi. Ma hakkan samas juba vaikselt kahtlema, kas kõik asjaosalised siin ikkagi saavad üldse hästi aru, et tegu on kahe täiesti lõpuni erineva tehnoloogiaga, et mõlemal on üsna selged omad plussid ja miinused ja et väga tihti kasutatakse üleüldse mõlemat korraga, justnimelt selle eesmärgiga, et liita mõlema tehnoloogia plusse kokku. SSD ja HDD hinnad on erinevad sama mahu kohta! Ja sellest tulenevalt, kes arvab end vajavat rohkem kiirust ja vähem mahtu, see valib SSD. Kes vajab rohkem mahtu ja arvab või ka teab, et talle see SSD kiirus konkreetsel juhul midagi erilist juurde ei anna, see valib HDD. Its that simple. Aga miskipärast on vaja selle üle siin lehekülgede kaupa vaielda.

Ja 4tb ei ole ka HDD puhul mitte minimaalne (mida ma pole kuskil öeldnud) vaid OPTIMAALNE suurus. Optimaalne antud juhul tähendab seda, et ta on kõiki asju arvesse võttes minimaalne, mida tasub osta. Mitte minimaalne, mida saab osta. Osta on võimalik loomulikult ka väiksemaid kõvakettaid (hdd). Võid vabalt ka 1 terase võtta. Laias laastus maksab see 2x vähem kui 4 terane...ja annab sulle 4x vähem mahtu. Lisaks on väiksem reeglina ka reaalse elu kasutuses mõningal määral aeglasem. Kumb siis on optimaalsem, kas osta 35e eest 1 terane ketas või 80 eest 4 terane, mis on ka pisut kiirem?
Kõik riistvara spetsid, kes kunagi on elanud, ütlevad selle vastuse nagu ühest suust ja une pealt. Aga loomulikult lõpuni mustvalget olukorda pole kunagi olemas. Kui kellegi jaoks on hetkel kõige tähtsam säästa see 40 eurot ja ta on ühtlasi kindel, et 4 korda rohkem salvestusmahtu pole tal kohe kindlasti mitte kunagi vaja...siis võib tõesti öelda, et tema jaoks on optimaalsem osta 1 terane. Naljakas olukord tekib muidugi siis kui nüüd näiteks aasta hiljem hakkab see tera ikka täis saama ja põikpäine terane mees läheb ostab teise samasuguse juurde :D Kulutatud on sama summa, käima pandud topeltkettad, mis teevad rohkem müra, kulutavad rohkem energiat aga annavad ikkagi lõpuks 2x väiksema mahu..


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Okei. Selle viimasega võib täitsa nõus olla. Vahepeal läks jutt ikka nii lappesse sul, et tõesti jäi mulje, et alla 4TB SSD või HDD ei ole pointi soetada… HDD osas võib isegi nõus olla.

Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas wicked »

Uskumatu kui palju paska suudavad inimesed teemal "kellele ema, kellele tütar" ajada :mrgreen:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

morse...ega ma praegu enam pole tõesti üldse kindel kas või kui paljud siis sellest tegelikult aru said, et ma algusest peale ikka strictly ja ainult hdd mahust rääkisin 4tb puhul. ssd on niivõrd teine tehnoloogia ja seal polegi kunagi mahud olnud võrreldavad ning seepärast neid kahte asja ei saagi labidaga lüüa ning üks ühele võrrelda ja öelda "see on parim ja parem kõige jaoks". minule tundus see nii iseenesest mõistetav, et mingit muudmoodi ei olegi nagu võimalik aga kurat seda teab siis mismoodi tegelikult aru saadi. vabandused kui see osa tõesti nii segaseks jäi, kuigi ei kujuta ka ette kuidas oleksin siis pidanud kirjeldama, et selgem oleks olnud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

wicked kirjutas: 15 Aug 2021, 02:26

Uskumatu kui palju paska suudavad inimesed teemal "kellele ema, kellele tütar" ajada :mrgreen:

Lausa unetud ööd, et sõrmedele klahvidel valu anda. Kellegi konnasilmale astuti vist kogemata.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Päris korralik areng on kõvaketastel toimunud, mahu osas. Esimesele lauaarvutile ostsin 80 GB ketta u. 100 eur eest (siis olid reaalselt küll EEK-d), siis aasta või paar hiljem sama raha eest juba 2x suurema ehk 160 GB ja siis veel mõne aasta pärast 320 GB. Vahepealsed suurused vist jäid vahele mul ja mõningate aastate pärast ostsin sama raha eest 1 TB ketta ja nüüd paar aastat tagasi 2 TB. Hinnad koguaeg u. 100 eur. Hetkel saab juba 4 TB. Ilmselt mõne aasta pärast saab sama raha eest jällegi 2x suurema ... jne (arvestades raha ostujõudu, siis isegi natuke odavamalt).

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 19:52

ja oleme ikka realistid ning arvestame, et tänasel päeval alla 4tb ketas ei anna sulle reaalselt mingit mahtu...see on täpselt selline minimaalne, mille puhul saab aastal 2021 rääkida andmemahust.

Terabaidi peale ei mahu reaalselt mitte midagi :shock: Suure saladuskatte all võin öelda, et 90% arvutikasutajatest saavad hakkama alla terase mahuga. Nii HDD mehed kui ka SSD mehed.

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 22:52

fakt on see, et kui täna ostaks kõvaketast (ükskõik mille jaoks) või paneks kokku uut lauaarvutit siis alla 4tb lihtsalt pole absoluutselt mitte mingisugust mõtet isegi mitte vaadata, kõik punkt.

Jah tootjad ja müüjad võiksid need üldse valikust ära korjata :wack: punkt (w)

will111 kirjutas: 15 Aug 2021, 04:52

morse...ega ma praegu enam pole tõesti üldse kindel kas või kui paljud siis sellest tegelikult aru said, et ma algusest peale ikka strictly ja ainult hdd mahust rääkisin 4tb puhul. ssd on niivõrd teine tehnoloogia ja seal polegi kunagi mahud olnud võrreldavad ning seepärast neid kahte asja ei saagi labidaga lüüa ning üks ühele võrrelda ja öelda "see on parim ja parem kõige jaoks". minule tundus see nii iseenesest mõistetav, et mingit muudmoodi ei olegi nagu võimalik aga kurat seda teab siis mismoodi tegelikult aru saadi. vabandused kui see osa tõesti nii segaseks jäi, kuigi ei kujuta ka ette kuidas oleksin siis pidanud kirjeldama, et selgem oleks olnud.

Seda oleks saanud öelda ;) :mrgreen:
Aga miks eesti tippkiirusega superjuppidest superarvutiehitaja nii strictly ainult HDDśt räägib ja paneks aastal 2021 kokku arvuti HDD'ga?

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 22:52

fakt on see, et kui täna ostaks kõvaketast (ükskõik mille jaoks)

Ühesuguse ketta (HDD) saavad arvutisse nii feisbuukur, mängur, videomees, kui ka luuletuste kirjutaja. Pole oluline tegelikult vajatav maht ega kiirus vms.

Kiiruste juurde tagasi tulles, et kas sa tegelikult ka tead kui paljud programmid kasutavad ketast operatiivmäluna? SSD'd kasutades on see tuntavalt kiirust ja kasutusmugavust lisav feature.

See selline puusalt plähmimine kõigile kirvega ühte mõõtu soengu tegemine ei ole ei jutt ega asi.
Iseenesest mõistetavust ja elemntaarsust polnud kogu su loos kopka eest ka mitte, kui siis võibolla ainult sulle endale. Lihtsalt see ala on nii suur, et ei saa kirvega ühtemõõtu seibe kõigile lõigata. Ja seda, et "vahet pole mille jaoks ja kuhu" rõhutasid sa läbi mitme posti korduvalt.

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 04:02

põrutuskindlus??? see on juba lausa kosmiline nõuanne.

Ma ei saanud seda lisamata jätta :D
Pole üldse harvad juhtumid kus titad (miks mitte ka täiskasvanud) peale pingelist surma saamist rusikaga vastu seadet/lauda löövad.
Vahva oleks kui peale hinge tõmbamist saaks jätkata? See, kas sinu või sinu tutvusringkonnas never ever nii juhtunud on, on ainult sinu isiklik pisikene kosmos

Ma tükk aega mõtlesin, kas ma sellele joorupile send nupu annan või ei anna.
Ise sa siit vaevalt mingeid järeldusi teed, aga noh mõnel teisel vbl vahva lugeda :roll:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Põrutuskindlus?

On tööalaselt olnud vähemalt 2 juhust, kus PC kõige kriitilisemal hetkel tänu põrutusele pildi kotti viskab, ja siis mõtled_P***E!!!!
Õnneks SSD'ga pole enam seda juhtunud aga eks ole nendega muid probleeme.
Ei oska öelda kuidas neid taastatakse aga HDD sai korra steriilsesse ruumi antud, kus "riietatud" mehed sealt info välja lugesid :bsmile:
Järeltulijate koopiata lapsepõlv vajas päästmist :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kuni pilveteenuse laialdasele levikule ja ka softjuuseritele söödava hinna või suisa "tasuta" kättesaavaks tegemiseni oli iga ketta rike "big cry"
juhtus see siis nõrgast närvikavast või mingit muud moodi kogemata kukkumisel/tooliga kasti ümberlükkamisel vms.

Täna suurele osale inimestel ketta/seadme purunemine sellist kahju enam ei tekita. Aga jah paras pita on ikka kui pead peale põrutust uue ketta panema ja kogu selle confi uuesti tegema. Kaasakantavate puhul lisaks veel temp kõikumised ja võimalikud kondensaadi tekkimised.

Jah on võimalik teha ka suht full backupe, nii et uue ketta sisestamisel on lihtsalt nata ootamist ja kõik on endine. (Ei kipu veel igas olukorras ja iga configa win süsteemis hästi toimivat. softjuuser õunameestel on vist seadme vahetus kõige probleemivabam)

Ja ka siin on olukordi, kus backupi tegemine ei päästa midagi.
On tööliinide softe, mille kirjutajat enam ei eksisteeri. Soft on kaitstud raudvaralise võtmega st, kas läheb ketas või emakas siis sama asja uuesti tööle saamine on väga keeruline kui mitte tavaolukorras võimatu. Mõnikord on softikirjutaja alles aga vastab sulle, et jah vana softi me sulle enam ei saa kahjuks uuesti litsenseerida aga saad meie uue softi omale osta. :) See maksab nii palju, et pead lonksu vett summa kokkuveerimise vahele võtma.
Seega backup on hea asi aga alati ei päästa see ka.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kiirustest ja reaalsest elust saab tänapäeval tegelikult üsna põhjapaneva ja lõpliku ettekujutuse kasutades head ja mugavat youtube platvormi. Juhul kui enda mõistus ega teadmised ikka kohe kuidagi ei hakka peale nendele asjadele siis mitte rohkem kui kolmekohalisi numbreid kõrvuti võrrelda vast oskavad ka kõige suuremad "spetsialistid"

Kõvad põrutajad siin koos ma vaatan :lol: Äkki peaks kaaluma viharavi kui arvuti kasutamine nii närvi ajab, et tuleb üsna tihti oma varandust pilbasteks peksma asuda? Aga ei noh...kõvad mehed ja kõvad argumendid, nagu siin ikka tihtipeale on :D Kuna unustasite veel mõned SUPER olulised ja megatähtsad argumendid nimetada siis aitan välja:
1) ssd on alati parem (ERITI PS4 sees) sest ta on mitu korda kergem kui hdd! tõestust vaja? no vabalt - ükskord ma pidin ps4 paljastele kätele võtma ning teise tuppa viima. See oli kohe ilge tegemine kuna hdd seal sees on raske nagu pomm
2) ssd on alati parem (ERITI PS4 sees) sest ta ei tee üldse häält ning see annab kohe üli palju juurde sest PS4 on ju täiesti hääletu seade ilma ühegi ventikata (lol)
3) ssd on alati parem sest...samsung. olen kuulnud, et samsung on hea firma ja igalpool on samsungi reklaamid.
4) ssd on alati parem sest tal puudub rotanional inertia. see annab väga suure eelise kui tahad mängmise ajal näiteks ps4 kallutada, raputada...et mitte öelda põrutada! see on täpselt analoogne TOHUTU, lausa sõnul kirjeldamatu eelis nagu on 250sel krossitsiklil 450se ees
5) ssd on alati parem sest sa hoiad sellega kokku meeletu koguse elektrit.
6) ssd on alati parem sest kui su sõbral on hdd siis sa saad talle ülevalt alla vaadata
7) ssd on alati parem sest see on uuem tehnoloogia :nono:

Nüüd peaks küll olema kõigile lõpuni selge, et ssd on alati parem

Madlobster ma ei plaani sinuga seda teemat rohkem lahata, edasi võid lasta uhkes üksinduses ja kui arvad, et selle iba kokku kirjutamisest siin kellegile kasu on (või siis vahva lugeda nagu sa ise ütled), eks anna minna :bsmile: Idiootidega vaidlemine ei kuulu minu lemmiktegevuste hulka ja õnneks vist kõik, kes tahtsid aru saada, said juba aru.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui argumenteeritud, ajas ja kohas jälgitava ning järge hoidva vestluse pidamiseks kapasiteeti väheks jääb tuleb lavale kallata kärutäis "sõnnikut" ja teatada, et nagunii sööte seda ka st. "out of my league" :nono:

kksf. Nagu kellegi asi ei ole arutada sinu 20TB sisu ei ole ka sinu arutada kellegi närvikava, seadme põrutuste muud põhjused.
Samuti kui kellegi kõrva riivab HDD kärin rohkem kui ventika sahin, siis ka see ei ole aluseks kellegi solvamiseks või lollakaks pidamiseks.

Kõik, kellel on sinust erinevad maailmavaated, soovid, vajadused ei ole idioodid. Katsu nüüd mõni postitus teha selline ka mis kõiki sinust teistmoodi mõtlejaid idioodiks ei tembelda. (kui kohe tõesti ei suuda, siis tuleb seda su soovitatud ravi ikka sul endal läbi teha)

Video sobib siia teemasse ainult nii palju, et kui palju võtab aega mängu laadimine (no ma ei tea suht selgelt HDD kahjuks). Minu kirjeldatud situatsiooni aga antud videos ei paista. Kui soovisid selle videoga kuidagi tähelepanu juhtida fps või muudele näitajatele siis on see umbes sama tark kui näidata kõrvuti sõitvat sinist ja punast autot ja öelda, et punased on sama head kui sinised. Ühesõnaga täiesti haakumatu näide. (Ega see video eesmärk peale alglaadimise kiiruse näitamise on ja jääb väga segaseks)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 15 Aug 2021, 15:10

Kiirustest ja reaalsest elust saab tänapäeval tegelikult üsna põhjapaneva ja lõpliku ettekujutuse kasutades head ja mugavat youtube platvormi. Juhul kui enda mõistus ega teadmised ikka kohe kuidagi ei hakka peale nendele asjadele siis mitte rohkem kui kolmekohalisi numbreid kõrvuti võrrelda vast oskavad ka kõige suuremad "spetsialistid"

Mis sa nüüd tõestada üritad? Et HDD mõjutab laadimise kiirust nii vähe, et see on täiesti mõttetu vahe või mida? FPS vahe muidugi ei muutu sellest/olematu vahe. Ega ilmaasjata alguses, kui SSD-d tulid (32, 64, 128 GB), siis op sys ja rohkem kasutatav pandi lauarvutites SSD peale ja muu kraam HDD peale (vähestel läpakatel ka, kus dvd lugeja sai asendada kettaga).

Näet, siin sulle video, miks kasutada SSD-d, mitte mõttetult üle dimensioneerida HDD kettaid, kui selle kettamahu kasutatavus küsitav.

2.5 4TB HDD ketas hind 174 EUR. (kõige madalat hinda ausalt ei viitsinud välja otsima hakata, kuna neid liigub lihtsalt nii vähe)
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog ... 024-240503

Eespool tõin välja, et 1TB on ~ 95 EUR SSD(kõige odavam 87 EUR)
Või siis sama rahaga saad 2TB SSD ketta.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Ar ... =min_price

Need on kettad, mis sobivad nii PS4(võttes ära norimise ruumi, siis iga 2.5 SSD ei mahu PS4-gi ära) kui läpakatesse. Lauaarvutisse saad panna nii 2.5 kui ka odavaid 3.5 (mida saad kasutada vaid lauarvutis/serveris, mitte mujal) kettaid.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Henn »

Tea kas haakub põrutamisega. Meil automaatikud korra nädalas peavad tehases tekstiiliseadmetele arvuti külge panema, et parameetreid muuta või taastada. Keskkond on tolmune, vibratsioon, arvutid vibreerivad koos kõige muuga. Seadmed on igas vanuses, mõni nt 10 a vana, tarkvara loeb xp. Mingit ulmesuurt mahtu pole vaja, tark- ja raudvara aegub kiiremini kui tööstusseadmed. Uut softi pole ka vaja, sest vana töötab. Aga xp litsentsiga on nagu on.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel, ma ei üritanud tegelikult midagi tõestada vaid eelkõige näidata, et kes natukenegi soovib ja viitsib end ise harida siis konkreetsed numbrid reaalsest elust ei ole üldse keeruline kunst omale silme ette saada. selleks ei pea isegi tingimata minusugune riistvara fanaatik olema, kes mingil perioodil vist suure osa päevadest ladus masinaid kokku, jooksutas lõputult erinevaid kiirusteste, konfis ja sättis ning jooksutas uuesti. klokkis ja modis ning jooksutas aga muudkui uuesti. aga lühidalt kokku võttes test/võrdlus illustreerib kahte asja

1) mängu KIIRUST ehk fps ei mõjuta kõvaketta tüüp. end of discussion. mitte, et see oleks kunagi reaalselt discussion olnud aga no mõnede jaoks on ju vaja tähed taevast alla tuua, et elu tõsiasjad kohale jõuaks. ei pea sind silmas, eeldatavasti sa said sellest varemgi aru kuid nagu ise näed siis mitte kõik ei ole nii teadlikud
2) et laadimisaegade erinevus on just selline nagu kõik sealt ise näha võivad. mina ei väida, et vahe on väike või et vahe on suur. personal taste. mõne inimese jaoks on näiteks 10 sekundit pikk aeg, mõne jaoks et "ah mis juhtus midagi v?" nähtu taustal saab vabalt väita soovi korral mõlemat sest näiteid on täiesti märkamatust vahest kuni 6x ja rohkem suurusjärku. aga miks sa nii veendunult ikka ja endiselt arvad nagu ma oleksin mingisugune tulihingeline ssd kiiruse "eitaja"? kuskohas ma kasvõi sellele vihjanud olen, et ssd'l ei ole mitte mingisugust kiiruse eelist ühelgi juhul? minu isiklikku erapooletest selles küsimuses peaks üsna kenasti illustreerima ka fakt, et sellest ajast kui ssd'd laiatarbesse tulid, olen ma seda/neid ka alati kasutanud. Ka hilisematel aegadel kui ssd oli juba üsna tavaline nähtus ja sinna tõesti mahtus ka midagi peale op installima siis olen praktiseerinud suht kõikvõimalikke variante, muuhulgas teatud mängude ssd'le installimist. eks see on tore jah, aga isegi mitte kõik soovitud mängud pole minul kunagu vaid ssd peale ära mahtunud, rääkimata siis muust datast. ja ma ei ole ega pole kunagi olnud kasutaja, kellel on masinasse topitud aktiivselt korraga rohkem kui 5-6 mängu. miskipärast eeldan, et tüüpilised ps4 kasutajad tahavad neid sinna hea meelega installida vähemalt mitukümmend korraga. ja kui veel arvestada juurde, et tänapäeval ei ole mängukonsool enam kaugeltki mingi põlatud huinjaa kuskil laua all, millega nikerdab ainult ja ainult teismeline perepoeg siis võib eeldada, et näiteks ühe 4 liikmelise pere peale soovitakse seadmes hoida minimaalselt ikka 50 mängu samaaegselt.

kui see antud video midagi tõestama pidi minu eelneva jutu poolelt siis küll kindlasti seda, et täpselt nii nagu ma ütlesin - täpselt nii ka on (ülla-ülla jah...) ning neid teste on tehtud tuhandeid. muuhulgas olen ma neid ise teinud. mõnikord mõjutab kettatüüp aegu rohkem ja mõnikord vähem. mõnikord on erinevus mainimist väärt (kui langeb kokku konkreetse mängu üldine pikk laadimisaeg + ssd suht suur eelis hdd ees konkreetse mängu puhul) ja mõnikord on erinevus nii väike, et isegi kui mõni tegelane üritab sellest kõva argumenti välja pigistada siis no ikka suht raske on õigustada mingi 3 sekundi võitmist ühe mängu käivituse kohta. aga loomulikult, kes väga tahab saab isegi seda rauda taguda hommikust õhtuni välja.
muide tuues lihtsalt ühe asjakohase ja tänapäevase näite andmemahust siis selline asi nagu raw 4k footage võib võtta isegi suurusjärgus 200gb/min. igasuguste gopro'de ja sedatüüpi asjade seest tulev compressed 4k@60p peaks vist mälu järgi olema umbes suurusjärgus 100gb/tund, mis pole ka just teab mis väike andmemaht. endiselt tundub täiesti ulmeline ja out of this world omale ette kujutada, et a'la 1tb andmemahtu ikka täiesti päriselt ka võib täis saada?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 15 Aug 2021, 18:40

muide tuues lihtsalt ühe asjakohase ja tänapäevase näite andmemahust siis selline asi nagu raw 4k footage võib võtta isegi suurusjärgus 200gb/min. igasuguste gopro'de ja sedatüüpi asjade seest tulev compressed 4k@60p peaks vist mälu järgi olema umbes suurusjärgus 100gb/tund, mis pole ka just teab mis väike andmemaht. endiselt tundub täiesti ulmeline ja out of this world omale ette kujutada, et a'la 1tb andmemahtu ikka täiesti päriselt ka võib täis saada?

Jälle lähed ekstreemsustesse. Kui on vajadust ketta mahtu suurendada, siis ostadki suurema ketta. 1TB, 4 TB ja isegi 100TB ketta võid täis saada.
Ketta vahetus ei ole midagi ulmelist.

Ma toon sulle näite. Kasutaja küsib, mis rehvi vaja ja siis ütled, et nupurehv on ainus valik. Mis sest, et kasutajal pole plaanis mitte kunagi isegi kruusateele pöörata. Kasutaja võtab su soovituse järgi nüüd nupurehvi(HDD 4TB) ja hakkab sellega asfalti sõitma. Selle asemel, et oleks võtnud tavalise tänavarehvi (SSD 1TB) ja oleks saanud oma igapäevased toimetused palju sobilikuma rehviga ära teha. Kas jõuab nüüd kohale, miks pimesi soovitada ülisuuri kettaid pole mõttekas?

Ma saan aru, kuidas kettad saab igasugu kraami täis panna, aga ma küsingi tavalise kasutaja vaatevinklist, et miks maksta rohkem ja üle dimensioneerida asju? Kui muidugi kettad mänge ja multimeediat pilgeni täis laduda, siis ükskõik, mis ketas ammendab end suht ruttu.

PS! Nt Gopro 9 kõige kõige paremates seadetes on ~ 50GB/h siiski.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Henn kirjutas: 15 Aug 2021, 17:38

Tea kas haakub põrutamisega. Meil automaatikud korra nädalas peavad tehases tekstiiliseadmetele arvuti külge panema, et parameetreid muuta või taastada. Keskkond on tolmune, vibratsioon, arvutid vibreerivad koos kõige muuga. Seadmed on igas vanuses, mõni nt 10 a vana, tarkvara loeb xp. Mingit ulmesuurt mahtu pole vaja, tark- ja raudvara aegub kiiremini kui tööstusseadmed. Uut softi pole ka vaja, sest vana töötab. Aga xp litsentsiga on nagu on.

Muuseas, XP on sõjanduses siiani kõva sõna!
Nt. inglaste kõige uuem lennukikandja jookseb XP'l

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krt õllet ja popcorni pole nii palju, et mõne autori lehekülgede kaupa kirjutatut läbi lugeda. Delfi “ajakirjanikud” häbenevad oma uudisnupukestega selliste romaanide kõrval. 1 tüübiga saaks seal kogu toimetuse asendada, kirjutaks üksi kõik veerud täis ja jääks veel varugi Elu24 ja muude veebide jaoks.

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

will111 kirjutas: 15 Aug 2021, 18:40

muide tuues lihtsalt ühe asjakohase ja tänapäevase näite andmemahust siis selline asi nagu raw 4k footage võib võtta isegi suurusjärgus 200gb/min.

Hakkas huvi pakkuma, et mis kaamera sellist 4K salvestust teeb?

...

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

olgu siis 50gb/h, ei viitsi nii täpselt seda üle kontrollima hakata hetkel, kuigi olen kindel, et olen palju suuremat bitrate näinud. võibolla see oli mõnest muust seadmest muidugi. mingit sisuliselt olulist vahet seal ei ole sest ka see on vägagi arvestatav andmehulk. miks gopro või mis iganes muu salvestaja videote kettale kopimine on ekstreemsus? äkki selgitad lähemalt seda vaatenurka, absoluutselt ei mõista sest sellega tegeleb reaalselt täna ikka päris palju arvutikasutajaid (okei,võibolla mitte konsooliinimesi aga no ega me praegu enam konsoolidest ei räägi nagunii). Selgita siis palun enda kui (vist?) tavalise kasutaja vaatevinklist, kuna nagu mulle siin pidevalt selgeks teha proovitakse siis mina olen vist ainuke inimene maailmas, kellel on päriselus üle 1tb kettamahtu ja see on veel täis ka :D

200gb/min näide oli loomulikult ekstreemsus. see oli näide selle kohta, et on olemas taske, mis võivad vajada üüratult palju kettaruumi -> hence ägeda ja kiire ssd hankimine ning siis iga taski jaoks kasutamine ei pruugi olla just parim või siis majanduslikus mõttes väga mõistlik valik. samamoodi nagu sa räägid siin mitte üledimensioneerimisest, täpselt sama hästi võin ma argumenteerida vastu mitte aladimensioneerimisest. ma ikka ja endiselt ei saa aru miks on see justkui nii võimatu task jõuda ühisele arusaamale selle osas, et jah ketas tulebki valida oma vajaduste järgi? ma olen seda nüüdseks vist kümme korda küll välja öelnud ja korranud. kes tahab kiirust, valib kiiruse (ja tore oleks kui saab aru, et teoreetiline kiirus paberil ei ole praktikas 90+% juhtudel reaalne saavutada) ning kes vajab mahtu, see valib mahu. kas me vähemalt selles üheski asjas ei jõudnud siin kuskil ühtsele arusaamale, et SAMA SUMMA EEST ei saa korraga mõlemat, nii kõige rohkem mahtu kui kõige suuremat kiirust?! Sellepärast ongi erinevad tehnoloogiad täna aktuaalsed või äkki keegi selgitab mulle miks neid erinevat tüüpi kettaid üldse toodetakse kui OSTJAID ehk kliente väidetavalt ei ole???

üks oluline point siiski veel ranel. sinu filosoofia võib selline olla, et kui on vaja kettamahtu juurde siis lähed ja ostadki suurema. fine, pole probleemi...täiesti valid mõttetöö. aga katsu palun aru saada, et KÕIK inimesed ei mõtle ega pea mõtlema jällegi just nii nagu sina. näiteks, kui mina ostan ketast siis mu mõttekäik ei ole mitte kunagi selline "täna mul on kasutuses kettaruumi 450gb - järelikult mulle piisab 500gb'st ja ma ei pea TÄNA ostma suuremat ketast, vaid teen seda võibolla kunagi hiljem kui vajadus tekib". kas seda on tõesti keeruline omale ette kujutada, et paljud kasutajad ostavad ketta ettenägelikult? või kes ei osta ettenägelikult siis näiteks lihtsalt varuga?
sry aga sinu nupunäide on ikka täiesti ebaadektvaatne juba esimestest sõnadest peale. sa sõnastad selle nii, et ükskõik mida SPETSIIFILIST kellelgi vaja siis minul justkui oleks üksainus konkreetne soovitus absoluutselt kõige jaoks? kui sa nii arvad siis pean taaskord tõdema, et sa pole minu jutust ikkagi vist absoluutselt aru saanud.

kui sa küsid ja lähtud enda vaatevinklist (nimeta seda siis tavakasutaj omaks või kuidas iganes sulle mugav tundub) ja ütled mulle kliendina, et sul on vaja KINDLASTI MITTE ROHKEM mahtu kui 1tb, ketas võiks olla pigem kiire ning maksta näiteks mitte üle 100e siis minu soovitus on, et osta terane ssd. ma nüüd küsin otse ja konkreetselt sinu käest ka midagi...kas siin teemas selle arutelu sütitanud küsimuses esinesid need täpsed tingimused? või esinesid seal kui mitte sõnasõnalt siis üsna loogiliselt eeldatavalt tingimused "kettad mänge ja multimeediat pilgeni täis laduda"?

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kuulge, poisid, võtke omale tuba.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

miks, kas foorumi fuajee on juba broneeritud privaatpidustuste jaoks? ses suhtes, et minupoolest võib kogu selle jutu siit ka ühe jutiga ära kustutada kui kedagi segab või silma riivab. või miks mitte splittida nagu viimasel ajal olen näinud siin paljude teemadega juhtuvat. aga kui kustutad siis palun kustutada ikka kogu jutt, mitte kellegi poolt valitud arvamused

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”