Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Need poed kus mina käin, seal pole näinud. Aga vaevalt, et on möödas ajad, kus keegi mõnda ajutist tööotsa teha ei tahaks.



Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Virks kirjutas: 28 Dets 2019, 20:12

Mundrimehi huvitavad kõiksugu numbrid.
Autole ei tohi järgi ühendada haagist, mille hetke kaal on suurem, kui passis lubatu. Täismass ei ole auto seisukohast määrav.

Kui mundrimehed haagise kaalule ajavad, siis kesktelghaagise puhul arvestatakse ainult seda kaalu, mis rataste kaudu maale kantakse. Konksule võib langeda kuni 10% haagise massist (kui auto piiranguid ei sea) ja nii saab ametlikult vedada natuke raskemat haagist.

Seega haagise passis olevad "täismass", "registrimass" ja "tühimass" ükski ei koti? Aetakse kaalule ja ainult see loeb? Nt. autol lubatud 690kg, haagise tühimass 450, täismass 750 aga kaal näitab 680 siis kõik korras?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 20:52
Spoiler
Virks kirjutas: 28 Dets 2019, 20:12

Mundrimehi huvitavad kõiksugu numbrid.
Autole ei tohi järgi ühendada haagist, mille hetke kaal on suurem, kui passis lubatu. Täismass ei ole auto seisukohast määrav.

Kui mundrimehed haagise kaalule ajavad, siis kesktelghaagise puhul arvestatakse ainult seda kaalu, mis rataste kaudu maale kantakse. Konksule võib langeda kuni 10% haagise massist (kui auto piiranguid ei sea) ja nii saab ametlikult vedada natuke raskemat haagist.

Seega haagise passis olevad "täismass", "registrimass" ja "tühimass" ükski ei koti? Aetakse kaalule ja ainult see loeb? Nt. autol lubatud 690kg, haagise tühimass 450, täismass 750 aga kaal näitab 680 siis kõik korras?

Üldjuhul kerghaagisega ei hakka politsei sind niisama peetima(kui sa muidugi mingit maja sellega vead on iseasi). Samas piduritega haagisega on mind küll mitu korda niisama kinni peetud,et veenduda juhtimisõiguse olemasolus ehk E kati vajava käruga võib ka lampi vahele jääda. Üks tuttav sai oma X5-ga, suure käruga lauakoormat vedades, päris valusa litaka ja edasi sõita ei lubatud. Samas lauakoorem oli alla käru kandevõime,aga kokku oli liiast ja auto ei tohtinud ka nii rasket vedada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 21:10

Üldjuhul kerghaagisega ei hakka politsei sind niisama peetima

Kus Tallinnas O1 haagise kõige lihtsamalt saaks üle kaaluda?

Lahendused on kõik mõistlikud. Reaalset kaalu hetkel ei tea. Täismass 750kg. Nt Audi A4 võib vedada ka 750kg aga Octavia 690.

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Miks elu keeruliseks teha?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kas keegi Eestis pakub sellist haagist, mis oleks umbes selliste näitajatega (2.4 - 2.5m kast, kandevõime vähemalt 300 (et saaks ka tsiklit vedada).

See oleks muidu ideaalne aga pakuvad ainult 1m kõrget kaant.
https://www.tiki.ee/haagised/kastihaagi ... aeiskeevis

Tahaks madala plastkaanega, nagu see:

with-a-laminate-cover_800x546.jpg

Tent oleks ka variant koos tugikaartega, kuid minu jaoks liiga tülikas ning veidi ka ebaturvaline.
Või siis muudaks küsimust, et kui meie treileritootjad ei paku selliseid kaasi, siis et kas neid annab kuskilt tellida või on kellelgi äkki kogemust madalamaks tegemisega?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 21:34
Spoiler
urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 21:10

Üldjuhul kerghaagisega ei hakka politsei sind niisama peetima

Kus Tallinnas O1 haagise kõige lihtsamalt saaks üle kaaluda?

Lahendused on kõik mõistlikud. Reaalset kaalu hetkel ei tea. Täismass 750kg. Nt Audi A4 võib vedada ka 750kg aga Octavia 690.

Tühikaal on ju passis kirjas.. Ja tean mitmeid tuttavaid keda on haagisega kinni peetud ja vaadatud kaane alla kas näiteks koorem on nõuetekohaselt kinnitatud. Samuti on suurel osal jaapanlastel(avensis näit.) ilma piduriteta haagise suurim mass 500kg. Ka neid on kuulda olnud ,et ikka vaadatakse. Omal kui veel aasta alguses L96 ei olnud tehtud siis sadamas laevalt maha tulles politsei juhtis kõrvale ja väga mõistlikult selgitas ,et mul ei ole sellise koosluse juhtimiseks õigust. Kui ütlesin ,et tean et nii on ja mõne nädala pärast on eksam siis andis teadaa, et hea on ja ei hakka selle üleoleva 300 lisakilopärast pabereid ära rikkuma. Täna on lõige 96 sees ja võin vedada 4250 kg autorongi.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Ain kirjutas: 28 Dets 2019, 22:19
Spoiler
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 21:34
urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 21:10

Üldjuhul kerghaagisega ei hakka politsei sind niisama peetima

Kus Tallinnas O1 haagise kõige lihtsamalt saaks üle kaaluda?

Lahendused on kõik mõistlikud. Reaalset kaalu hetkel ei tea. Täismass 750kg. Nt Audi A4 võib vedada ka 750kg aga Octavia 690.

Tühikaal on ju passis kirjas..

Ma siin üritangi aru saada mis politseid reaalselt huvitada võib. Urmas66 pakkus esiteks et loeb täismass, Virks teadis et loeb hetke reaalne mass. Nüüd sa paned veel tühikaalu siia. Minu haagisel see kindlasti ei võrdu reaalse kaaluga. Nii et...


taxx
Postitusi: 103
Liitunud: 02 Juun 2019, 16:34
Asukoht: Tallinn & Hiiumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas taxx »

Piipz kirjutas: 28 Dets 2019, 22:02
Spoiler

Kas keegi Eestis pakub sellist haagist, mis oleks umbes selliste näitajatega (2.4 - 2.5m kast, kandevõime vähemalt 300 (et saaks ka tsiklit vedada).

See oleks muidu ideaalne aga pakuvad ainult 1m kõrget kaant.
https://www.tiki.ee/haagised/kastihaagi ... aeiskeevis

Tahaks madala plastkaanega, nagu see:
with-a-laminate-cover_800x546.jpg

Tent oleks ka variant koos tugikaartega, kuid minu jaoks liiga tülikas ning veidi ka ebaturvaline.
Või siis muudaks küsimust, et kui meie treileritootjad ei paku selliseid kaasi, siis et kas neid annab kuskilt tellida või on kellelgi äkki kogemust madalamaks tegemisega?

Respol olemas ka 0.65m kaas.
Endal mul muidu Respo 2.65 haagis kõrge porte ja tasase tendiga ja on väga mugav minu arust. Kui vaja saab kiiruga tendi maha visata, kaane puhul peaks hakkama polte eemaldama, samas kõrgest kaanest olen vahest puudust tundnud.


taxx
Postitusi: 103
Liitunud: 02 Juun 2019, 16:34
Asukoht: Tallinn & Hiiumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas taxx »

Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 22:52
Spoiler
Ain kirjutas: 28 Dets 2019, 22:19
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 21:34
urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 21:10

Üldjuhul kerghaagisega ei hakka politsei sind niisama peetima

Kus Tallinnas O1 haagise kõige lihtsamalt saaks üle kaaluda?

Lahendused on kõik mõistlikud. Reaalset kaalu hetkel ei tea. Täismass 750kg. Nt Audi A4 võib vedada ka 750kg aga Octavia 690.

Tühikaal on ju passis kirjas..

Ma siin üritangi aru saada mis politseid reaalselt huvitada võib. Urmas66 pakkus esiteks et loeb täismass, Virks teadis et loeb hetke reaalne mass. Nüüd sa paned veel tühikaalu siia. Minu haagisel see kindlasti ei võrdu reaalse kaaluga. Nii et...

Politseid huvitab registrimass. Registrimass= tühimass+veosemass, registrimass ei tohi ületada täismassi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 21:34
Spoiler
urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 21:10

Üldjuhul kerghaagisega ei hakka politsei sind niisama peetima

Kus Tallinnas O1 haagise kõige lihtsamalt saaks üle kaaluda?

Lahendused on kõik mõistlikud. Reaalset kaalu hetkel ei tea. Täismass 750kg. Nt Audi A4 võib vedada ka 750kg aga Octavia 690.

Kuusakoskis,sealt saab ka ARK jaoks tõendi kui soovi ehk tunnustatud kaaluja.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 28 Dets 2019, 22:02

Või siis muudaks küsimust, et kui meie treileritootjad ei paku selliseid kaasi, siis et kas neid annab kuskilt tellida või on kellelgi äkki kogemust madalamaks tegemisega?

Neid kaasi nagu pildil,on mingitel soome tootjatel olemas. Olen seal neid palju näinud. Ilmselt on mõistlik osta kaaneta haagis ja mujalt kaas peale. Need klaasplastist ja neid tootjaid ilmselt palju kes sellega hakkama saaks

E: https://www.respo.ee/et/lisavarustus/kattekaaned

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Neil Respo haagistel peaks saama ka portesi üksteise otsa laduda.Võib-olla tuleb odavam kui kallis kõrge kaane variant.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

taxx kirjutas: 28 Dets 2019, 23:02
Spoiler
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 22:52
Ain kirjutas: 28 Dets 2019, 22:19
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 21:34

Kus Tallinnas O1 haagise kõige lihtsamalt saaks üle kaaluda?

Lahendused on kõik mõistlikud. Reaalset kaalu hetkel ei tea. Täismass 750kg. Nt Audi A4 võib vedada ka 750kg aga Octavia 690.

Tühikaal on ju passis kirjas..

Ma siin üritangi aru saada mis politseid reaalselt huvitada võib. Urmas66 pakkus esiteks et loeb täismass, Virks teadis et loeb hetke reaalne mass. Nüüd sa paned veel tühikaalu siia. Minu haagisel see kindlasti ei võrdu reaalse kaaluga. Nii et...

Politseid huvitab registrimass. Registrimass= tühimass+veosemass, registrimass ei tohi ületada täismassi.

Lisaks veel selle et tänu registrimassile saad teha haagise oma autole sobivaks sest palju neid nt500kg täismassiga haakeid tehakse.väga paljud usakadki on mingi 500-600kg täismassi vedamise jaoks.Nt.mul on kerghaagis täismassiga 750kg ja registrimassiga 730kg.Vaniga saan saan vedada 750kg ja Passatiga 730kg.Selleks et ma saaks Passatile üldse käru sappa panna kasvõi tühjalt ongi selline tore asi nagu registrimass.Keegi tänaval ju kaaluma ei hakka.LE-s mu meelest pole midagi kirjas millist tühimassiga treilerit vadada võib.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

franz125 kirjutas: 29 Dets 2019, 10:26
Spoiler
taxx kirjutas: 28 Dets 2019, 23:02
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 22:52
Ain kirjutas: 28 Dets 2019, 22:19

Tühikaal on ju passis kirjas..

Ma siin üritangi aru saada mis politseid reaalselt huvitada võib. Urmas66 pakkus esiteks et loeb täismass, Virks teadis et loeb hetke reaalne mass. Nüüd sa paned veel tühikaalu siia. Minu haagisel see kindlasti ei võrdu reaalse kaaluga. Nii et...

Politseid huvitab registrimass. Registrimass= tühimass+veosemass, registrimass ei tohi ületada täismassi.

Lisaks veel selle et tänu registrimassile saad teha haagise oma autole sobivaks sest palju neid nt500kg täismassiga haakeid tehakse.väga paljud usakadki on mingi 500-600kg täismassi vedamise jaoks.Nt.mul on kerghaagis täismassiga 750kg ja registrimassiga 730kg.Vaniga saan saan vedada 750kg ja Passatiga 730kg.Selleks et ma saaks Passatile üldse käru sappa panna kasvõi tühjalt ongi selline tore asi nagu registrimass.Keegi tänaval ju kaaluma ei hakka.LE-s mu meelest pole midagi kirjas millist tühimassiga treilerit vadada võib.

Kerghaagisel pole midagi vaja paberitega teha! Ise pead lihtsalt teadma kui palju sinna peale paned. Ja siin tulebki mängu tegelik mass. Ehk siis kui politsei kinni peab ja miskit ei meeldi saab lõpliku tõe välja selgitada ainult kaalumise teel. Ehk siis kui käru tühimass 200kg ja autol max 500kg lubatud saad peale panna 300kg. Sellepärast on mõistlikud kaanega kärud. Ei paista silma mida täpselt vead... Eeldusel et vedrusi sirgeks ei lase.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

M.T. kirjutas: 27 Dets 2019, 14:04

:mrgreen: no kui hoolikalt lugesid, siis oli kirjas, et 6mm auku vaja;)

Nojah, ma loll põhja-eestlane, hakkasin lauset natuek teisest otsast analüüsima :ner:

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kerghaagisega pole küll kunagi probleeme olnud, kuigi ausalt öeldes oleks vahel pidanud olema. Tendi alla pole veel ükski piiluda tahtnud aga muidu on koorem korralikult kinni, olgu see siis tsikkel või lauad, viimastel, kui juba enam-vähem meetri kanti üle serva ulatub, siis kohe klambriga punane kalts külge ning pole keegi huvi tundnud. On küll korra peatatud läbipõlenud lähetule pirni tõttu ja vibutatud näppu aga koormat on vaadatud vaid vilksamisi ilma kommentaarideta. Kõige 'ekstreemsem' vedu on olnud 3,25m kastiga haagises 6m laudu - lauapakk oli väljaulatuvas osas samuti rihmaga koos aga üle porte ääre rippuva jura amplituud üles-alla Tallinna tänavatel oli 'muljetavaldav'. Enne veel uurisin, et ega autorongi kogupikkust täis ei tule aga kui juba auto+haagis on suht täpselt 10m siis oleks see ebareaalne. Korra olen ka rendikerghaagisega killustikku vedanud nii, et karjääri kaalumutt pistis pea poolest kerest putka aknast välja ja küsis, et mis ta paberile kirjutab... väravamees tuli ka ise väljasõidupaberit võtma, sest käsipidur kippus värava ees seistes läbi libisema.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

franz125 kirjutas: 29 Dets 2019, 10:26

Lisaks veel selle et tänu registrimassile saad teha haagise oma autole sobivaks sest palju neid nt500kg täismassiga haakeid tehakse.

Registrimass ei puutu kuidagi ei auto passis olevasse numbrisse ega ka lubade vajadusse, ei kerg- ega pärishaagise puhul. Näiteks kui veduri passis on 700kg, siis võid igati legaalselt selle poisi sappa riputada, lihtsalt koormat ei tohi peale panna. Ja lubade kategooriad käivad tänapäeval kõik täismassi järgi. Põhimõtteliselt ma ei teagi, miks see registrimassi mõiste veel üldse eksisteerib - mingit praktilist kasu selle vähendamisest ei ole.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Sellest väga kaua aega tagasi pole kui isetehtud kärudega mehed arkist nutuste nägudega tagasi tulid kuna arvele käru ei saanud sest ees oli vedur millega 750kg vedada ei tohtinud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas argoa »

Koorem peab olema korralikult kinnitatud!

Koorem
Koorem
koorem.jpg (7.47 KiB) Vaadatud 1763 korda
Viimati muutis argoa, 03 Jaan 2020, 22:59, muudetud 1 kord kokku.
Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

franz125 kirjutas: 29 Dets 2019, 18:40

Sellest väga kaua aega tagasi pole kui isetehtud kärudega mehed arkist nutuste nägudega tagasi tulid kuna arvele käru ei saanud sest ees oli vedur millega 750kg vedada ei tohtinud.

Millest Sa räägid? Arvan, et oled millestki valesti aru saanud...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Lihtsalt tean juhust kus kodanik pidi masinat vahetama et haage arvele võetud saaks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tyyp »

franz125 kirjutas: 29 Dets 2019, 20:20

Lihtsalt tean juhust kus kodanik pidi masinat vahetama et haage arvele võetud saaks.

Mis moodi puutub nina sellesse, et tahad haagist arvele saada? Sellisel juhul on kodanik loll, et kära ei tõstnud ja MNT ametnikust ma üldse ei räägi.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tyyp kirjutas: 29 Dets 2019, 22:12
franz125 kirjutas: 29 Dets 2019, 20:20

Lihtsalt tean juhust kus kodanik pidi masinat vahetama et haage arvele võetud saaks.

Mis moodi puutub nina sellesse, et tahad haagist arvele saada? Sellisel juhul on kodanik loll, et kära ei tõstnud ja MNT ametnikust ma üldse ei räägi.

Kusjuures see sama keberniit käib ka veokatega. Näiteks veduk on liiga kõrge ja võib juhtuda ,et haagis ei mahu lubatud kõrguse piiridesse.Kuigi seda vedukit kasutatakse ainult see üks kord ,et esmast teha. Mulle on kord isegi mingit reeglit näidatud paberkujul,et kuidas protseduur läbida ja tõesti vedav auto peab vastama nõuetele selle haagise vedamiseks.Siiani olen küll alati läbi saanud,aga neil on õigus mitte lasta. Kerghaagist saab ju ka sisse lükata,aga...pole proovinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

taxx
Postitusi: 103
Liitunud: 02 Juun 2019, 16:34
Asukoht: Tallinn & Hiiumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas taxx »

urmas66 kirjutas: 29 Dets 2019, 23:31

Kerghaagist saab ju ka sisse lükata,aga...pole proovinud.

Kus juures on proovitud. Mingi aastaid 10 tagasi tahtsin võtta uuesti ühe vana haagise arvele, sõidutasin ta ilusti treileriga kohale ja kujutasin ette, et sobib, aga ei. Võtsin siis ilusti treileri pealt maha ja lükkasin angaari, selle peale vaadati mulle suurte silmadega otsa ja küsiti, et kuidas ma tean, et see ka auto järgi ilusti sõidab :wack: Ega siis muud ülejäänud kui tuli autol haagis ära vahetada, et ametnik rahul oleks ja saaks ilusti ka oma tuled kontrollitud.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

krdi politseiriik ikka küll

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ei huvita tee ääres ühtegi politseid sinu veetava kola kaal (va juhul kui vaatluse põhjal tekib kahtlus, et haage on ülekoormas)
Veduri paberis on kirjas millise regmassiga haaget tohib vedada ja haagise passis on tema reg mass.
Igasugu pääsemise lood kuuluvad inimliku suhtumisega pollari otsa sattumise korral. Kuivalt seadust vaadates võib litaka ära panna ka tühja haake korral (kui regmass on vedurile lubatust kõrgem) ja ei saa sa õigust mis tahes kohtuastmes.

Kui regmassi on vähendatud siis vaatamata kangemale vedurile või lubadele ei tohi rohkem peale laduda/vedada kui regmass lubab. Samuti nagu usa kastikas, mille regmass on B katiga sõitmiseks vähendatud ei tohi c katiga mees selle kaalu paberis olevast regmassist kõrgemaks ajada ja uhke näoga sõita vaatamata, et kat lubadel ja kastika tehase täismass seda nagu justkui lubaks.

Elik seaduse järgi hakatakse asju kaaluma juhul kui on kahtlus ülekaalu osas, tühja, pooltühja haagise jutuga seadust näpuga vedava pollari juures kaugele ei jõua.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Loe seadust, mitte ära luuleta :)

See USA kastika teema lõppes ka mingi vähemalt 4 aastat tagasi ära, muud jutud on veel rohkem aegunud...

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

jep sul on vist õigus
paraahv 34lg 11
seega teepeal hätta jäädes (seda juhtub veel tihti, sest enne oli kuivalt regmassi järgi) peaks vaide esitamine olukorra lahendama.
Kohapeal ei maksa palju targutada juhul kui on kahtlus et tegelik mass ületab veduri lubatud massi. Sel juhul võib jääda asi kaalumata ja tagantjärgi väide ei loe enam midagi.
Kuna sõidan ise palju usakatege, mille lubatud haagise massi nr on nii naeruväärne, et ma ei tohi isegi subrjonokit järgi vedada on antud muudatus minu jaoks väga soodne.

Sinimundrid teavad väga hästi neid laest võetud usakate lubatud haagise masse ja igasugune usakast koosnev autorong on olnud neile mõnusaks maiuspalaks

See ei olnud väga ammu kui navigatoril oli mul olekast võetud haagis sabas ja sai tee ääres nendega seletatud (750 kg regmassiga haagis 450kg võimekusega veduri järel (jah just nii rasket haagist tohin ma täisraamil oleva 4x ketaspidurid 4x4 veoskeem, 3,3t regmassiga veduriga (Navigatoriga) ametlikult vedada (zubrjonok on regmass 500 kg :) )).
Tehti mulle ilusti selgeks, et nemad ei hakka mulle järgi sõitma, et veenduda kui palju ma sinna peale panen või ei pane ja nemad lähtuvad passis olevast numbrist. Aga kuna haage oli tühi ja rääkisin, et viin just praegu olekasse tagasi jäeti see asi olla. Aga ma poleks selle vaide peale tulnud, et LS sätestab tegeliku massi, mitte regmassi

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Võtsin esimesed 3 ettejuhtuvat navigatorit auto24.ee lehelt ja ühel oli haagise vedamine üldse keelatud. kahel oli ilma pidurita 750 ja piduriga 3500kg. Ehk siis see üks on ilmselt ise millalgi ära kohitsetud. Teistega pole probleemi...
Ja kui Sul on passis mõlemal juhul (pidurita ja piduriga) 0 siis loomulikult, kruisides suvaline käru sabas on probleemid aja küsimus..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”