Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Natuke oleneb ka sellest mis seal voolikus voolab ja millise rõhuga. Ei välista olemasolu, aga hetkel ei ole teadlik, et midagi täpselt 35 mm-ga oleks. Kui arvad, et 35 mm sisemõõduga voolikut 32 mm ühenduse peale tihedalt kinni ei saa, siis tolline toru on 33,7 mm, juba üsna lähedal 35 mm-le. Näiteks keevitatav nippel: https://www.onninen.ee/opal-keevitatav- ... 5/p/AMA085 (Hinnakirjahind 1,47 €tk + km). Voolik sinna peale ja klambriga kinni, 1" keere on teises otsas olemas.

Viimati muutis Turist, 09 Aug 2021, 22:38, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mul on täitsa olemas 1"väliskeermetega ühendus.
Supleriga oli jah 33,7mm keerme pealt mõõtes.
edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

IT maailma küsimus - poisil PS4 mälu täis (500GB), vaja vist mingi väline ketas sinna soetada. HDD või SSD? Mis kaubamärgid on ok? Mingi Seagate vaatab odavamas otsas vastu. Siis juba Toshiba, mis on tuntum muidugi. Odavama otsa järgi vaadates 4TB kannataks soetada. Või siis alla 100.- vähem mahtu aga kõvem tegija vms?


fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Mängimisel on kiirus oluline ning Kindlasti on oluline ka põrutuskindlus.
Mõlemat pakuvad SSD kettad.
Vahet pole mis tootja.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

täiesti otsast lõpuni vale info. mängimisel ei mängi kõvaketta kiirus sisuliselt mitte mingit rolli. põrutuskindlus??? see on juba lausa kosmiline nõuanne.
kui vahet ei oleks, mis tootja siis ostaks ja kasutaks absoluutselt kõik, alati ja igal pool kõige odavamat sdd'd ning kõik teised tootjad oleksid pankrotis ega müüks ühtegi mudelit ega isendit.

valik on üldiselt lihtne. kui vaja on rohkem mahtu siis hdd, kui rohkem kiirust siis sdd. ilmselt ainuke eelis, mille kiirus ps puhul annab on mängude laadimise (käivitamise) kiirus. kuna ma konsoolidest ei tea suurt midagi aga pc riistvarast suht kõike siis võin öelda, et pc puhul on hdd vs. sdd kiiruse vahe tuntav, kuid mitte ulmeline. konsooli puhul saab see vahe olla võibolla väiksem, pigem mitte suurem.
sdd eelis lisaks kiirusele on 0 tekitatud heli ja pisut väiksem soojaeraldus. hdd puhul on selle töötamist kuulda.

pc puhul nö. lisa ehk andmekettana ma ei kasuta kunagi sdd'd kuna need on väiksema töökindlusega ja väiksema mahuga per kulutatud eur.
parimad kettad on üldjoontes hitachil, ka toshibal on hea vastupidavusega mudeleid. wd ja seagate on väga seinast seina.

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Tunnen huvi transiidikoridori Eesti - Läti - Leedu - Poola - Slovakkia - Ungari - Serbia - Bulgaaria hiljutise läbimise suhtes.
Kuna puhkuseplaanid on nüüdseks natuke reaalsema kuju võtnud, siis lähen autoga septembri alguses.
VM-i infoga olen kursis, rohkem huvitab tegelik olukord.

--
Vallo


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 04:02

täiesti otsast lõpuni vale info. mängimisel ei mängi kõvaketta kiirus sisuliselt mitte mingit rolli. põrutuskindlus??? see on juba lausa kosmiline nõuanne.
kui vahet ei oleks, mis tootja siis ostaks ja kasutaks absoluutselt kõik, alati ja igal pool kõige odavamat sdd'd ning kõik teised tootjad oleksid pankrotis ega müüks ühtegi mudelit ega isendit.

valik on üldiselt lihtne. kui vaja on rohkem mahtu siis hdd, kui rohkem kiirust siis sdd. ilmselt ainuke eelis, mille kiirus ps puhul annab on mängude laadimise (käivitamise) kiirus. kuna ma konsoolidest ei tea suurt midagi aga pc riistvarast suht kõike siis võin öelda, et pc puhul on hdd vs. sdd kiiruse vahe tuntav, kuid mitte ulmeline. konsooli puhul saab see vahe olla võibolla väiksem, pigem mitte suurem.
sdd eelis lisaks kiirusele on 0 tekitatud heli ja pisut väiksem soojaeraldus. hdd puhul on selle töötamist kuulda.

pc puhul nö. lisa ehk andmekettana ma ei kasuta kunagi sdd'd kuna need on väiksema töökindlusega ja väiksema mahuga per kulutatud eur.
parimad kettad on üldjoontes hitachil, ka toshibal on hea vastupidavusega mudeleid. wd ja seagate on väga seinast seina.

Kommenteeriks samamoodi:

täiesti otsast lõpuni vale info.

Selline arvamus oleks võinud sobida aastal 2010, kui SSDd veel olid kallid ja tulevikutehnoloogia. Tänapäeval ei ole ühtegi põhjust valida HDD SSD asemel. Hinnad on küllaltki samaväärsed ja SSD kettad on tunduvalt töökindlamad, vaiksemad ja energiasäästlikumad.

PS4 puhul peab vaatama, kas kõvaketas sinna sobib, kuna kettaid on mitmes eri formaadis ja väljundis. Üldiselt saab PS4 enamuse söömisega hakkama, aga võib erandeid olla. Peamised faktorid on, et peab olema 2,5" mõõdus ja toetama SATA2 väljundit. Uuemad SATA liidesed ühelduvad üldiselt tagasi ka.

SSD ja HDD vahel on ikka väga suur vahe kiiruses. SATA2 ühendus küll ei pruugi läbi lasta maksimaalseid tulemusi...

Tuntumad tootjad SSD-de vallas on enamjaolt samad, kes HDD-delgi, erinevusena see, et Samsung on SSDde maailmas täiesti eesrinnas ja tavakasutajale nr1 valik.

(togi)
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Prets kirjutas: 11 Aug 2021, 14:03

Tänapäeval ei ole ühtegi põhjust valida HDD SSD asemel. Hinnad on küllaltki samaväärsed ja SSD kettad on tunduvalt töökindlamad, vaiksemad ja energiasäästlikumad.

Paluksin ka infot, kust saab HDD hinnaga võrreldava hinnaga samas mahus SSD. Eeldusel, et see ei ole siis HDD hinna neljakordseks tõstmisega saavutatud muidugi :wink:

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

daub kirjutas: 11 Aug 2021, 14:30
Prets kirjutas: 11 Aug 2021, 14:03

Tänapäeval ei ole ühtegi põhjust valida HDD SSD asemel. Hinnad on küllaltki samaväärsed ja SSD kettad on tunduvalt töökindlamad, vaiksemad ja energiasäästlikumad.

Paluksin ka infot, kust saab HDD hinnaga võrreldava hinnaga samas mahus SSD. Eeldusel, et see ei ole siis HDD hinna neljakordseks tõstmisega saavutatud muidugi :wink:

Aga palun. Odavad HDD'd on kõik 3,5" formaadis, aga PS4 sisse läheb ainult 2,5" HDD.

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog ... 442-276474 - tegu pole sugugi mitte odavaima SSDga või mingi tundmatu lambifirmaga, hinnaks 48 eurot.

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog ... PCX-184432

Sama suurusega SSD, hind 41 eurot. 41 vs 48 ei ole nagu selline summa, mille pärast pead valutama peaks. Terase SSD saab 80 euroga, kuna PS4 ei toeta suuri kiiruseid, siis sobib väga vabalt ka odava otsa SSDd.

Kui mahud lähevad suuremaks, siis tekivad natukene käärid, aga neljakordsest on asi kaugel. PS4 peal on just väga palju abi kiiremast kõvakettast, et mängud laeksid kiiremini. See on praktiliselt ainus asi, mida üldse teha saab tavakasutaja, et mugavamaks teha asja, kui ta juba praegu on. Kui sa ainult filme või pilte või dokumente hoiad, nagu tavakasutaja arvutis liigse kettaruumiga üldiselt juhtub, siis tõesti pole vahet, kas on tegu SSD või HDDga.

Kui ma oma kodus meediaserverit ehitaks, siis ma tõenäoliselt tegelikult hetkel veel valiks HDD-d, kuna röögatute mahtudega on nii tõesti veel odavam. Küll aga ei usu, et see nii enam kauaks jääks. Tavakasutajale vajalikest mahtudest rääkides samas praktiliselt pole hinnavahet ja SSD kasud kaaluvad selle hinnavahe minuarust üles.

(togi)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kalts kirjutas: 11 Aug 2021, 13:57

Tunnen huvi transiidikoridori Eesti - Läti - Leedu - Poola - Slovakkia - Ungari - Serbia - Bulgaaria hiljutise läbimise suhtes.
Kuna puhkuseplaanid on nüüdseks natuke reaalsema kuju võtnud, siis lähen autoga septembri alguses.
VM-i infoga olen kursis, rohkem huvitab tegelik olukord.

Ma lähen autoga 22.08 Kodust Baltikum-Poola-Tšehhi-Austria-Ungari-Rumeenia. Tagasi Rumeenia-Ungari-Tšehhi-Saksa-Poola-Baltikum-kodu. Võin jooksvalt jagada kui midagi eriskummalist kohtan. Kuid üldiselt ei tohiks EU-s liikudes midagi väga teisti veel praegu olla,kui inimene on vaktsineeritud. Slovakkiasse ei lähe(sealt läbi minna on teed kehvemad ja Ungaris päris sitad), sest seal justkui mingid väga segased nõuded(segane sõnastus pigem, kuid ei viitsi kontrollida) kuigi vaktsineeritutele justkui need ei laiene.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Prets kirjutas: 11 Aug 2021, 15:36

Sama suurusega SSD, hind 41 eurot. 41 vs 48 ei ole nagu selline summa, mille pärast pead valutama peaks. Terase SSD saab 80 euroga, kuna PS4 ei toeta suuri kiiruseid, siis sobib väga vabalt ka odava otsa SSDd.

OK. My bad, ma nii pisikesi tõesti ei vaadanud, kuna teised eesmärgid. Silm sihtis 4-8TB peale.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

urmas66 kirjutas: 11 Aug 2021, 16:01

Ma lähen autoga 22.08 Kodust Baltikum-Poola-Tšehhi-Austria-Ungari-Rumeenia. Tagasi Rumeenia-Ungari-Tšehhi-Saksa-Poola-Baltikum-kodu. Võin jooksvalt jagada kui midagi eriskummalist kohtan. Kuid üldiselt ei tohiks EU-s liikudes midagi väga teisti veel praegu olla,kui inimene on vaktsineeritud. Slovakkiasse ei lähe(sealt läbi minna on teed kehvemad ja Ungaris päris sitad), sest seal justkui mingid väga segased nõuded(segane sõnastus pigem, kuid ei viitsi kontrollida) kuigi vaktsineeritutele justkui need ei laiene.

See oleks sinust väga vastutulelik, pikad päevad roolis ja siis veel kuhugi foorumisse toksida, ma ise küll ei viitsiks vist.

Slovakkia kohta leidsin sellise info:
https://www.mzv.sk/web/en/covid-19
https://www.minv.sk/?entry-of-foreigner ... -situation
https://www.mzv.sk/documents/10182/4369 ... 41aa988580

Viimases PDF-is on kirjas, et:

1) ... kõik üle 12 a. Slovakkiasse sisenevad isikud peavad täitma ankeedi http://korona.gov.sk/ehranica , välja arvatud juhul
kui nad langevad Lõigu 6 alamlõikude a), c), d) h) kuni j) all toodud tingimuste alla...

2) Karantiinimeetmed Slovakkiasse sisenevatele isikutele.

3) Üldised tingimused karantiinimeetmetest pääsemiseks.
(1) Meetmed Lõigus 2 ei laiene järgnevatele juhtudele:
a) täielikult vaktsineeritud isikud,
b) isikutele vanusega 12 kuni 18 tingimusel, et mitte ükski isik antud majapidamisest ei lange Lõigu 2 tingimuste alla.

6) ... sätestab, et Lõigus 2 toodud meetmed ei laiene alljärgnevatele juhtudele:
a) ...
c) ...
d) ...
h) ...
i) EU liikmesriikide kodanike ja nende perekonnaliikmete transiit läbi Slovakkia territooriumi teise EU liikmesriiki. Antud isikud peavad peatumata läbima Slovakkia territooriumi, kasutades Lisas 2 toodud transpordikoridore. Peatuda tohib ainult vajalikuks tankimiseks ning transiidiks on antud 8 tundi alates Slovakkiasse sisenemisest.
j) ...

Ma loen nii välja, et kuna olen EU liikmesriigi kodanik koos pereliikmetega, transiitsõidul ühest EU riigist teise läbi Slovakkia, siis ei pea ma ankeeti täitma. Peale selle vastavad kõik täiskasvanud täielikult vaktsineerituna (teisest vaktsiinidoosist on möödunud rohkem kui 15 päeva) Lõigu 3 (1) a) tingimustele ning karantiin riiki sisenemisel on seega välistatud.
Mis aga tegelikult toimub teab ainult meie isa taevas, aamen selle peale.

--
Vallo


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

korra veel nendest hdd'dest ja sdd'dest. pikalt jahuda ega vaielda ei soovi aga iga huviline saab väga lihtsal viisil omale hinnanumbrid silme ette tuua. ja oleme ikka realistid ning arvestame, et tänasel päeval alla 4tb ketas ei anna sulle reaalselt mingit mahtu...see on täpselt selline minimaalne, mille puhul saab aastal 2021 rääkida andmemahust. seega võrdleme ikka võrreldavaid asju :) täiesti ajuvaba oleks hakata võrdlema mingeid a'la poole terase mahuga kõvakettaid ja sama mahuga sdd'sid.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Ar ... =min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Ar ... =min_price

tulemus neile, kes ei viitsi linke klikkida. 80 eurot vs. 350eurot. kui see on sama hind siis...no comments. töökindluse teemat ei viitsi kommenteerima hakatagi. eks soovmõtleja võib ju elada illusioonis, et üks keskmine ssd on töökindel asi või et see on töökindlam kui hdd.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 19:52

korra veel nendest hdd'dest ja sdd'dest. pikalt jahuda ega vaielda ei soovi aga iga huviline saab väga lihtsal viisil omale hinnanumbrid silme ette tuua. ja oleme ikka realistid ning arvestame, et tänasel päeval alla 4tb ketas ei anna sulle reaalselt mingit mahtu...see on täpselt selline minimaalne, mille puhul saab aastal 2021 rääkida andmemahust. seega võrdleme ikka võrreldavaid asju :) täiesti ajuvaba oleks hakata võrdlema mingeid a'la poole terase mahuga kõvakettaid ja sama mahuga sdd'sid.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Ar ... =min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Ar ... =min_price

tulemus neile, kes ei viitsi linke klikkida. 80 eurot vs. 350eurot. kui see on sama hind siis...no comments. töökindluse teemat ei viitsi kommenteerima hakatagi. eks soovmõtleja võib ju elada illusioonis, et üks keskmine ssd on töökindel asi või et see on töökindlam kui hdd.

Millega tegeled, et 4TB miiniummaht?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kalts kirjutas: 11 Aug 2021, 19:05

See oleks sinust väga vastutulelik, pikad päevad roolis ja siis veel kuhugi foorumisse toksida, ma ise küll ei viitsiks vist.

No mul isiklikult Šlovakkiast minnes olulist võitu pole ei vahemaas ega ajas.Lisaks on(olid) sealt Ungarisse minnes Satu Mare suunas teed ikka väga kehvad. Seega lähen pigem sellepärast ringi.Plaan olla õhtu ja ennelõuna Varssavis ning sealt on loogilisem minna edasi läbi Tšehhi-Austria. Üle Slovakkia oleks Lublin loogilisem, aga sealt mitu korda käidud. Plaan Rumeenias minna Timisoara(või Arad)-Sibiu ja külastada Transalpinat,mis jäi eelmine kord tegemata. Transfagarasan sai ära käidud eelmisel korral.
Aga kuna õhtul võtan ikka tahvli kasvõi korraks ette, siis pole keeruline kribada, et mis olukord piiridel on.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel...andmete salvestamisega. kujuta pilti, selline ulmevend olen lausa :O millega sina tegeled, loed delfit arvutiga...ja ostad selle jaoks sinna sisse 1tb ssd ketta, et oleks kiire? :D

tegelikult arusaamatu, mis puutun mina või minu tegelemine siin asjasse?
fakt on see, et kui täna ostaks kõvaketast (ükskõik mille jaoks) või paneks kokku uut lauaarvutit siis alla 4tb lihtsalt pole absoluutselt mitte mingisugust mõtet isegi mitte vaadata, kõik punkt. kui sa usud, et see on mingisugune minu isiklik arvamus või eelistus siis paraku eksid rängalt

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 22:52

fakt on see, et kui täna ostaks kõvaketast (ükskõik mille jaoks) või paneks kokku uut lauaarvutit siis alla 4tb lihtsalt pole absoluutselt mitte mingisugust mõtet isegi mitte vaadata, kõik punkt.

Ostan 4 TB asemel 2 TB ja saan selle vahe eest tsiklile 400 km sõitmiseks kütust osta. :D Kui meeletus koguses videosid ei salvesta arvutisse, siis igati piisav. Praegu arvutis paar aastat olnud 1 TB ja pole veel täis saanud. :)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 22:52

ranel...andmete salvestamisega. kujuta pilti, selline ulmevend olen lausa :O millega sina tegeled, loed delfit arvutiga...ja ostad selle jaoks sinna sisse 1tb ssd ketta, et oleks kiire? :D

tegelikult arusaamatu, mis puutun mina või minu tegelemine siin asjasse?
fakt on see, et kui täna ostaks kõvaketast (ükskõik mille jaoks) või paneks kokku uut lauaarvutit siis alla 4tb lihtsalt pole absoluutselt mitte mingisugust mõtet isegi mitte vaadata, kõik punkt. kui sa usud, et see on mingisugune minu isiklik arvamus või eelistus siis paraku eksid rängalt

No ma küsingi, et mida teed, et sellist mahtu kasutad. Omal 256GB SSD sees, mitmekümne giga ulatuses programme ja dokumente arvutis. Filmid jooksevad nagunii striimist ja muusikat ka juba ammu arvutisse pointi pole tõmmata olnud. Ei mõista 4TB vajadust.

Viimati muutis ranel, 14 Aug 2021, 18:56, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

4TB ketas on väga tore aga saab väga vabalt ikka väga palju väiksemate ketastega hakkama. Minu töö sisaldab mõnikord ka väiksemas mahus videotöötlust jmt. 512GB SSD on ilusti asja ära ajanud…

Poes nii suure kettaga läpakaid polegi :)

8FA3029F-3943-4F7C-B6E5-35B844D24087.jpeg

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Loadära »

will111 kirjutas: 11 Aug 2021, 22:52

ranel...andmete salvestamisega. kujuta pilti, selline ulmevend olen lausa :O millega sina tegeled, loed delfit arvutiga...ja ostad selle jaoks sinna sisse 1tb ssd ketta, et oleks kiire? :D

tegelikult arusaamatu, mis puutun mina või minu tegelemine siin asjasse?...

Ranel, tavaline Willi argipäev...seal 4TB "puhvriks" vaid-

https://www.youtube.com/watch?v=_Ut8HupAxVY

...ja et liiga lihtne poleks, siis Will mitte lihtsalt ei vasta, vaid ka selgitab! ;)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel, ma ju vastasin? kas sa tahad väga detailselt teada, et mis andmeid ma salvestan, kui tihti, miks need "nii suured" on jne? see vastus läheks päris pikaks ja ma kardan, et ka igavaks. kui siiski miskipärast niiväga huvitab siis kogu praegune andmemaht kõigi erinevate arvutite ja ketaste peale on kuskil 20tb kandis. polegi nii palju aga karta on samas, et 256gb ketastest see ei koosne, eks?! :) ütlen lihtsalt, et seal on väga palju erinevaid asju - ju sul on endal piisavalt fantaasiat, et suudad kuidagi ette kujutada, mida kõike võib kõvakettale salvestada lisaks dokumentidele :D aga see nagu kisub kuidagi offtopicuks või ainult mulle tundub nii?
mina ju ei soovinud playstationile mängude laskmiseks lisaketast osta. ma lihtsalt väitsin, et 4tb on sisuliselt väikseim ketas täna, mida üldse poest ostma minna. oled/olete kursis palju üks tänapäevane AAA mäng võib kettal ruumi võtta? ja võtta ruumi versioonis installikas+ install? 200+gb on installi suurus suurimatel, 100-200gb vahel on valdav enamus.
ma saan aru, et ei sulle ega ühelegi teisele "spetsialistile" siin mingil arusaamatul põhjusel taaskord minu väide puht põhimõtteliselt pähe ei mahu. huvitav raiumine...minul on kõvakettal 3 dokumenti ja üks 1gb'ne programm, järelikult õige/optimaalseim ja parim on see kõvaketta suurus, mis on praegusel ajahetkel minu arvutis :lol: no kui nii arvate siis olgu nii, päris naljakas aga mis ma tõeliste spetsialistidega ikka vaidlen.

seda sa võid muide küsida juba kõvaketaste tootjate käest, et miks 4tb ketas on tänasel päeval KÕIGE VÄIKSEM toodetav maht, mida nad pakuvad ja et miks suurimad on lausa 20 terani välja. või kahtlustad, et ju on kindlasti mingi vandenõu...tegelikult mitte keegi kunagi neid kettaid ei osta ning isegi seda kõige väiksemat, 4 terast mitte...kogu kettaturg toimib vanade 500 gigaste jullade peal käest kätte sest rohkem pole ju ometi mitte kellelgi vaja? :D

aga ei chill, ma mõistan, et siin on peamiselt ilmselt koos selline rahvas, kes näiteks päris arvutit (sellist millel on ka võimekust midagi teha) pole oma elus näinud ega katsunud. kes arvab, et "kläpptopp" (nagu mu vanaisa ütleb) ongi ainuke personaalse arvuti vorm, mis on kunagi eksisteerinud jne. oma teadmatuses ja kogenematuses ei tasu siiski liiga kaugele ulatuvaid järeldusi tegema tormata. mõni inimene vajab ja kasutab ka rohkem kui interneti browserit ja neid kahte wordi dokumenti seal megakiire ssd peal.
ja ssd on väga tore asi ning igati omal kohal seal, kus temast on ka maksimaalselt tolku. olen neid ise kasutanud juba umbes 12-13 aastat aga alati ja tänaseni hdd kõrval, mitte asemel. fun fact ka siia juurde, üle 50% kõigist ssd ketastest, mida olen aja jooksul omanud, on varem või hiljem fataalselt failinud (all data lost, ketas instant prügi). Kõigist kõvaketastest mida olen aja jooksul omanud ja kasutanud (200+ suurusjärk) on fataalselt failinud 2tk ja umbes 10% on gradually failinud. nüüd aga hüva ööd oo suured andmekandja/tsiklispetsialistid :bsmile:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 12 Aug 2021, 03:43

ma saan aru, et ei sulle ega ühelegi teisele "spetsialistile" siin mingil arusaamatul põhjusel taaskord minu väide puht põhimõtteliselt pähe ei mahu. huvitav raiumine...minul on kõvakettal 3 dokumenti ja üks 1gb'ne programm, järelikult õige/optimaalseim ja parim on see kõvaketta suurus, mis on praegusel ajahetkel minu arvutis :lol: no kui nii arvate siis olgu nii, päris naljakas aga mis ma tõeliste spetsialistidega ikka vaidlen.

Milleks nagu nii ketasse minna? Kui ongi inimene, kellel on kolm dokumenti ja 1gb programm, siis mis hekki pärst peaks tema ostma 4TB ketta?
Ja kui ta seda ei osta siis sa tambid ta maapõhja.
Ole rahulik on kodanike, kellel on 200TB andmedi ja veel rohkem, kelle kõrval sina oma 20TB´ga oled lapsuke

Sa nii targa inimesena nagu sa oled peaksid ju suutma mõista, et kõvaketas ostetakse arvutisse eeldatava kasutatava mahu järgi, mitte reegli järi 4TB no less. Raamatupidaja ja 4k-8k video editor kasutavad ikka üsna ja üsna palju erinevat mahtu
Ausalt öeldes pole kummalgi 4TB´ga midagi peale hakata. Et siis, milleks nii ketasse minna???

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Enamik äriklassi tööarvuteid on 128-256GB ssd-dega täna. Ilusti saab töö tehtud. Igasugune kujundus ja videotöötlus on omaette teema. Kui vaja failiserverit siis endal on NAS kus 2x3TB HDD-d peeglis. Sellest on küll ja veel minule. Ainus mis mahtu võtavad on Gopro toorvideod mida pole viitsinud ära teha.
Üldiselt kehtib selline reegel... pole mõtet minna kahuriga jänesejahile!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 12 Aug 2021, 03:43

ranel, ma ju vastasin? kas sa tahad väga detailselt teada, et mis andmeid ma salvestan, kui tihti, miks need "nii suured" on jne? see vastus läheks päris pikaks ja ma kardan, et ka igavaks. kui siiski miskipärast niiväga huvitab siis kogu praegune andmemaht kõigi erinevate arvutite ja ketaste peale on kuskil 20tb kandis. polegi nii palju aga karta on samas, et 256gb ketastest see ei koosne, eks?! :) ütlen lihtsalt, et seal on väga palju erinevaid asju - ju sul on endal piisavalt fantaasiat, et suudad kuidagi ette kujutada, mida kõike võib kõvakettale salvestada lisaks dokumentidele :D aga see nagu kisub kuidagi offtopicuks või ainult mulle tundub nii?
mina ju ei soovinud playstationile mängude laskmiseks lisaketast osta. ma lihtsalt väitsin, et 4tb on sisuliselt väikseim ketas täna, mida üldse poest ostma minna. oled/olete kursis palju üks tänapäevane AAA mäng võib kettal ruumi võtta? ja võtta ruumi versioonis installikas+ install? 200+gb on installi suurus suurimatel, 100-200gb vahel on valdav enamus.
ma saan aru, et ei sulle ega ühelegi teisele "spetsialistile" siin mingil arusaamatul põhjusel taaskord minu väide puht põhimõtteliselt pähe ei mahu. huvitav raiumine...minul on kõvakettal 3 dokumenti ja üks 1gb'ne programm, järelikult õige/optimaalseim ja parim on see kõvaketta suurus, mis on praegusel ajahetkel minu arvutis :lol: no kui nii arvate siis olgu nii, päris naljakas aga mis ma tõeliste spetsialistidega ikka vaidlen.

seda sa võid muide küsida juba kõvaketaste tootjate käest, et miks 4tb ketas on tänasel päeval KÕIGE VÄIKSEM toodetav maht, mida nad pakuvad ja et miks suurimad on lausa 20 terani välja. või kahtlustad, et ju on kindlasti mingi vandenõu...tegelikult mitte keegi kunagi neid kettaid ei osta ning isegi seda kõige väiksemat, 4 terast mitte...kogu kettaturg toimib vanade 500 gigaste jullade peal käest kätte sest rohkem pole ju ometi mitte kellelgi vaja? :D

aga ei chill, ma mõistan, et siin on peamiselt ilmselt koos selline rahvas, kes näiteks päris arvutit (sellist millel on ka võimekust midagi teha) pole oma elus näinud ega katsunud. kes arvab, et "kläpptopp" (nagu mu vanaisa ütleb) ongi ainuke personaalse arvuti vorm, mis on kunagi eksisteerinud jne. oma teadmatuses ja kogenematuses ei tasu siiski liiga kaugele ulatuvaid järeldusi tegema tormata. mõni inimene vajab ja kasutab ka rohkem kui interneti browserit ja neid kahte wordi dokumenti seal megakiire ssd peal.
ja ssd on väga tore asi ning igati omal kohal seal, kus temast on ka maksimaalselt tolku. olen neid ise kasutanud juba umbes 12-13 aastat aga alati ja tänaseni hdd kõrval, mitte asemel. fun fact ka siia juurde, üle 50% kõigist ssd ketastest, mida olen aja jooksul omanud, on varem või hiljem fataalselt failinud (all data lost, ketas instant prügi). Kõigist kõvaketastest mida olen aja jooksul omanud ja kasutanud (200+ suurusjärk) on fataalselt failinud 2tk ja umbes 10% on gradually failinud. nüüd aga hüva ööd oo suured andmekandja/tsiklispetsialistid :bsmile:

Ehk siis ainus asjalik point oli arvutimängude jaoks? Mis teevad siis need, kes arvutimänge ei mängi? Nagu ma enne ütlesin, et tänapäeva multimeedia striimitakse. Lauaarvuti on mul 2015.a kanti kunagine oma aja tipp cadi jms jaoks. Reaalsuses 99% asju teen 10a vanas laptopis ära. Dokumendid ja muu oluline on dubleeritud pilve ning kõik see istub 200/200mbit fiibri otsas. Miks on vaja 4tb ketast siis? Vihjeks laptopil ma läksin 500GB ketta pealt üle aastaid tagasi 256GB SSD peale ning suurendasin mälumahtu 8GB peale. Viimati kasutasin oma aja kohta suuri kettaid siis, kui püsiühendust polnud ...

Viimati muutis ranel, 12 Aug 2021, 18:37, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Selle 80€ kettaga pole ps4-l midagi teha a suht savi peaasi et saab ära panna.
Ps 18terased ammu väljas, neljased peaks juba lastelastele kinkima koos haamriga

#MicDrop


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel...ma ei tea, eks võta kuidas võtad. kui arvad, et ainuke põhjus omada mahtu on arvutimängude jaoks siis arva peale. kuigi noh, kui nii ongi siis miks see ei võiks piisav ja hea põhjus olla, ei saa nagu hästi aru? mina tänasel päeval mängin arvutimänge ikka näiteks ÜLIharva. pole enam niiväga aega seda teha ja samas pole ka sisuliselt midagi mängida nagunii. vahel mingi asja ikka installin küll ära aga enamasti esimene poole tunniga pettun sisus. ei ütleks, et mul seepärast nüüd kettaruumi niiväga oluliselt vähem vaja läheks. mõnel teisel muidugi võibolla läheks jah. arvutimängude suurused oli toodud olukorda ilmestava näitena + see küsimus siin ju algselt seoses mängudega üldse jutuks tuligi?!
mis kõvakettaid ja ruumi puudutab siis eks see on muidugi ka juba igivana baasteadmine, et alati kui uut/järgmist ketast ostad siis tasub seda teha ikkagi põlvkonnapõhiselt. mida see sisuliselt tähendab on väga lihtne. illustratiivne näide (numbrid ei pruugi olla absoluuttõsi, peast võtan..) on sellline - a'la aastal 2000 tasus osta vb 4gb ketas, aastal 2002 30gb, aastal 2008 500gb, 2015 2tb jne. Põhjus on ülilihtne, kettad arenevad ajas edasi nagu iga muu arvutijulla. Koos kiiruse ning muu arenguga ilmselgelt suurendatakse ka pidevalt nende mahtu. See on muuhulgas ka OTSESES seoses kiiruse tõusuga. Lisaks sellele lihtsalt alati on olnud mingi optimaalseima hinna/gb(tb) suhe. See kehtib ilmselgelt mitte ainult HDD vaid ka SDD kohta. Miks peaks keegi ostma näiteks 2x vähem mahtu (ja tihtipeale ka kokkuvõttes aeglasema ketta) kui hinnavahe on ehk vaid 1.5 kordne? Pealegi pole kettad läbi riistvara arengu ajaloo nagunii prakt kunagi olnud mingi kallis komponent. Seni kuni sa ei osta ühe põlvkonna kõige suuremat ketast, selle tootja kõigekõigemast mudeliseeriast.
ma olin täielikult ja jäägitult pühendunud tippklassi lauaarvutite koostamisele, confimisele, installimisele ja müügile ning järelhooldusele umbes aastatel 2000-2012. koostasin nö. masinaid väga nõudlikule klientuurile või väga spetsiifiliste vajadustega klientidele. minu koostatud masinad olid eesti kiireimad per spec päris pikka aega. Muidugi kaugeltki mitte alati polnud just kettaruum mingi põhiprioriteet aga ma ei mäleta küll vist sisuliselt ühtki korda kui oleks olnud mingit põhjust või vajadust lisada muidu väga korralikku, kallisse ja kiiresse masinasse "kökats" ketas...mille jaoks? et säästa näiteks 30000 kroonise või 1500-2000eurot maksva masina juures 30eurot? Põhjendusega, et no mul/sul ei ole seda terabaiti nagunii ilmselt vaja? :D Teil tsiklimeestel, kes te siin sõidate keskmiselt ilmselt kuskil 70-100kw ratastega, enamusel pole seda võimsust samuti mitte kunagi elus vaja. Miks te siis sellised tsiklid omale ostsite?

sina võid multimeediat striimida, striimi palju tahad aga kui sa tuled mulle ajama sellist pada, et see on 100% ainuke viis ja võimalus tänapäeval multimeediat tarbida siis palun...siin ei ole midagi kommenteerida. juba ainuüksi ainult minu isiklik kogu materjali on enamasti suurem ja mahukam kui paljude striimimis "kanalite" oma...nii on selgunud ja see on fakt, oli esialgu minu endagi jaoks pisut üllatav. enam väga ei üllata. sisu kvaliteedi poolelt pole nagunii midagi üldse mõtet võrdlema hakatagi.


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

will111 kirjutas: 13 Aug 2021, 02:13
Spoiler

ranel...ma ei tea, eks võta kuidas võtad. kui arvad, et ainuke põhjus omada mahtu on arvutimängude jaoks siis arva peale. kuigi noh, kui nii ongi siis miks see ei võiks piisav ja hea põhjus olla, ei saa nagu hästi aru? mina tänasel päeval mängin arvutimänge ikka näiteks ÜLIharva. pole enam niiväga aega seda teha ja samas pole ka sisuliselt midagi mängida nagunii. vahel mingi asja ikka installin küll ära aga enamasti esimene poole tunniga pettun sisus. ei ütleks, et mul seepärast nüüd kettaruumi niiväga oluliselt vähem vaja läheks. mõnel teisel muidugi võibolla läheks jah. arvutimängude suurused oli toodud olukorda ilmestava näitena + see küsimus siin ju algselt seoses mängudega üldse jutuks tuligi?!
mis kõvakettaid ja ruumi puudutab siis eks see on muidugi ka juba igivana baasteadmine, et alati kui uut/järgmist ketast ostad siis tasub seda teha ikkagi põlvkonnapõhiselt. mida see sisuliselt tähendab on väga lihtne. illustratiivne näide (numbrid ei pruugi olla absoluuttõsi, peast võtan..) on sellline - a'la aastal 2000 tasus osta vb 4gb ketas, aastal 2002 30gb, aastal 2008 500gb, 2015 2tb jne. Põhjus on ülilihtne, kettad arenevad ajas edasi nagu iga muu arvutijulla. Koos kiiruse ning muu arenguga ilmselgelt suurendatakse ka pidevalt nende mahtu. See on muuhulgas ka OTSESES seoses kiiruse tõusuga. Lisaks sellele lihtsalt alati on olnud mingi optimaalseima hinna/gb(tb) suhe. See kehtib ilmselgelt mitte ainult HDD vaid ka SDD kohta. Miks peaks keegi ostma näiteks 2x vähem mahtu (ja tihtipeale ka kokkuvõttes aeglasema ketta) kui hinnavahe on ehk vaid 1.5 kordne? Pealegi pole kettad läbi riistvara arengu ajaloo nagunii prakt kunagi olnud mingi kallis komponent. Seni kuni sa ei osta ühe põlvkonna kõige suuremat ketast, selle tootja kõigekõigemast mudeliseeriast.
ma olin täielikult ja jäägitult pühendunud tippklassi lauaarvutite koostamisele, confimisele, installimisele ja müügile ning järelhooldusele umbes aastatel 2000-2012. koostasin nö. masinaid väga nõudlikule klientuurile või väga spetsiifiliste vajadustega klientidele. minu koostatud masinad olid eesti kiireimad per spec päris pikka aega. Muidugi kaugeltki mitte alati polnud just kettaruum mingi põhiprioriteet aga ma ei mäleta küll vist sisuliselt ühtki korda kui oleks olnud mingit põhjust või vajadust lisada muidu väga korralikku, kallisse ja kiiresse masinasse "kökats" ketas...mille jaoks? et säästa näiteks 30000 kroonise või 1500-2000eurot maksva masina juures 30eurot? Põhjendusega, et no mul/sul ei ole seda terabaiti nagunii ilmselt vaja? :D Teil tsiklimeestel, kes te siin sõidate keskmiselt ilmselt kuskil 70-100kw ratastega, enamusel pole seda võimsust samuti mitte kunagi elus vaja. Miks te siis sellised tsiklid omale ostsite?

sina võid multimeediat striimida, striimi palju tahad aga kui sa tuled mulle ajama sellist pada, et see on 100% ainuke viis ja võimalus tänapäeval multimeediat tarbida siis palun...siin ei ole midagi kommenteerida. juba ainuüksi ainult minu isiklik kogu materjali on enamasti suurem ja mahukam kui paljude striimimis "kanalite" oma...nii on selgunud ja see on fakt, oli esialgu minu endagi jaoks pisut üllatav. enam väga ei üllata. sisu kvaliteedi poolelt pole nagunii midagi üldse mõtet võrdlema hakatagi.

Ja selle jutu pealt soovitad sa HDD-d osta PS4 sisse? Ise ka aru saad, kui loll jutt see on? Praegu sa abi asemel teed kahju, ärgitamaks ostma kõige-kõigemat suurt HDD-d, mis suure tõenäosusega üldse ei sobigi PS4-le.

Selle asja nimi on law of diminishing returns. PS4 sisse ei ole mingi valemiga mõtet osta suuremat kui 2TB SSD ketast. Piisab ka ühest terast. Tegelikult tuleks selgeks teha, mis versioon PS4 see on. Kui on uuem, siis saab tavalise USB3 välise SSD otsa pista, jääb vana ketas sisse ja saab ka lisamahu, kuhu uusi mänge salvestada.

(togi)
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Uuuhh, ma arvasin et hea kui keegi viitsib 2 rida vastata :) Äratasin mingi deemoni hoopis.

Asjast ka - viimane post avardas kohe silmaringi hoopis teise nurga alt, PS4 Slim on, tuleb välja. CUH-2116A.
Ma pinnapealse süvenemise najal lootsingi et ostan ühe välise junni ja suran usb-sse. Et poiss mu rahule jätaks.

Kuna nüüd on siin seda maailma natuke lahatud, oskan rohkem küsida - mida see mälu seal teeb üldse? Salvestab mängu ja hetkeseisu? Või on ta ka aktiivne mängimise ajal? See vist teeb vahe sisse kas vaja kiiremat või mitte. Kui ainult startimisel tiba kauem aega läheb, pole vahet. Aga kui mingi sõdur jääb paigale kuuliga tõtt vaatama.... siis vist parem kodust põgeneda.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kindlasti piisab ka 256gb'st eks? Selles mõttes, et kui sa tead juba täpselt ette, et ei kavatse ühe ketta peale lasta rohkem datat kui 256gb siis...ülla-ülla sellest piisabki! Siin 3 dokumendi vendadele minumeelest on ka see 256gb ju täiesti ilmselgelt kordades liiga suur...jääb muidugi arusaamatuks miks neil siis nii suured kettad on, mitte näiteks 32gb'sed.
Aga KÜSIJA (mitte kõik need miljon suvalist matsi, kes tulid siia rääkima sellest kuidas nemad hoiavad kettal paari dokumenti) mainis väga konkreetselt ja selgesõnaliselt, et 1) 500gb ketas on täis! 2) pakkus välja, et võiks ehk võtta mingi 4 terase lisaks. Mida üks mõtlev inimene nende kahe väite põhjal siis võiks arvata, eeldada? Esiteks vist seda, et igasugused alla tera mahud ilmselgelt jäävad kitsaks. Ja teiseks seda, et kasutajal on enamvähem siht silme ees millist andmemahtu tal võiks lisaks vaja olla. Või SINA Prets tead kõike ja kõigist paremini ja SINA oled see jumal, kes ütled ja teab täpselt kui palju on vaja? Endal ei ole natuke imelik tunne sellist iba ajada? Kas sina lähed ja hakkad seda PS4 kasutama?

Ja ausalt öeldes ma ei viitsi neid meelevaldseid lambi järeldusi enam kommenteerida. Mina pole kuskil soovitanud osta PS4 sisse justnimelt mingit 4TB hdd'd. Küll aga soovis seda küsija - mahu poolest siis. Ma pole ka kuskil ega mitte mingil moel väitnud, et peab nimelt hdd olema. Milleks sellist jura genereerida? Loe läbi, mida ma olen kirjutanud ja väitnud, mitte ära tõmba kuskilt laest mingeid täiesti suvalisi väiteid ega topi neid mulle suhu. Ma ei hakka kordama, mida ma ütlesin...kes lugeda ei oska, see võib kooli minna ja lugemise selgeks õppida. Aga kui sa tuled siia rääkima, et hdd ja sdd on täna sama hinnaga siis nii lolli juttu ma puht põhimõtteliselt kommenteerimata ei saa jätta. Kui me räägime ketastest siis me räägime alati ja esimesena nende andmemahust, sest ketas on andmesalvestuse seade! Ja kui optsioon 1 andmeühiku hind on suurusjärk 3-4x kallim kui optsioon 2 sama ühiku hind siis mingit argumenteerimist ega vaidlemist selle üle rohkem ei toimu. Lasteaialaps saab ka sellest aru, siin mõni täiskasvanud isik miskipärast mitte...

Vapsik - kui sa ikkagi endiselt räägid kettast...siis see ei ole päris mälu. Mälu on eraldi asi, nii ps4 kui pc sees. Ketast kasutatakse, nagu sa õigesti arvasid mängu nö. failide/installi püsivaks salvestamiseks ning samuti salvestatakse sinna su "hetkeseis" ehk kus sa omadegamängus oled. Aga kumbagi neist salvestatud andmetest EI KASUTATA mängimise ajal!!! Kui väga tehniliselt minna siis see muidugi päris nii mustvalge ei ole, aga point kokkuvõttes ei muutu - ketta kiirus ei mõjuta seda mismoodi mäng jookseb. Mitte kunagi, mitte ühelgi juhul, mitte üheski stsenaariumis mitte ühegi seadme peal. Ketta kiirus mõjutab mängu käima panemise aega. Või mõni nimetab seda laadimiseks. Vahe reaalses elus on varieeruv aga laias laastus võib ta olla umbes midagi sellist, et HDD'd kasutades laeb mäng ära 20 sekundiga, SDD'd kasutades 5 sekundiga. Muidugi see oleneb väga palju mängust, see oleneb väga palju HDD'st ja ka SDD'st. Seetõttu võib see erinevus olla kümne kordne aga ka kõigest kahe kordne. Suures plaanis on erinevus siiski tavaliselt selline kümme kuni mõnikümmend sekundit max. See on kiirusevahe SDD kasuks. kui mahtu pole eriti palju vaja siis võid valida selle kiiruse. Kui mahtu on vaja oluliselt rohkem siis tasub valida hdd. Hind on kokkuvõttes umbes sama...ühel juhul saad parema (laadimis)kiiruse, teisel juhul kordi rohkem mahtu. Rohkem eriti midagi sellest asjast teada polegi vaja. Muidugi pead vaatama ka, milline ketas sulle sinna PS4 külge sobib.

Siit võib lugeda ja uurida lisaks kui soovid
https://www.gamesradar.com/best-hard-drive-for-ps4/


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Mida teha garaazis ruumi võtvate vanade tsiklijuppidega?? Varsa ajast alates on kogunenud garaazi paari ratta jagu igast moto$!tt@, nii venerauda kui ka 80nte Honda jäänukeid- pole mingid teab mis haruldased asjad ka. Osa oleks mõnel huvilisel kasutatav, osa vanaraud. Ise ükshaaval müüa ei viitsi kuna see pildista-kuuluta-näita-kauple-postita protsess on suht tüütu ja aeganõudev... Ja aeg surub takka kuna garaazis vaja enne talve remont teha.
Kaalupeale ja pressi alla? Äkki on keski samas olukorras olnud?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”