Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 11 Apr 2021, 22:08
Spoiler
urmas66 kirjutas: 11 Apr 2021, 21:31
oil kirjutas: 10 Apr 2021, 22:35

Kas kellelgi juhtub olema Acme VR301 kaamera? Tahaks teada, kas sel saab videoid salvestada ka laadimise ajal või mitte. Vaja uus otsa, eelmine läks tsikli peal õhtale.
https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-fo ... xipqzCHWlQ tundub praegu olema hea pakkumine.

Mul oli analoogne hiina kaamera kunagi ja salvestas juhtme otsas autos pardakaamerana paar aastat. Kasutasin muidu ilma akuta, aga kord unustasin selle välja võtta ja aku läks mõne ajapärast ümmarguseks ning lõhkus ka kaamera füüsiliselt ära.
Mul oli selline vist https://sjcam.com/product/sj5000x-elite/
Praegu kasutan GoPro Hero5 Session kaamerat ja see salvestab samuti laadimise ajal. Tsikli peal ongi kuva ilmaga juhe taga, sest akut jagub kõigest paariks tunniks vast.

Hiinakat ja originaali pole küll sobiv võrrelda.

Milline neist originaal on ja milline pole hiinas tehtud? Kui tead, kes selle esimesena tootmisse paiskas, siis jaga infot, aga muus osas on nad üks sama asi minu jaoks.
Neid samu kaameraid tehakse mitme eri nime all ja kõik nad on suht ühesugused. Tõenäoliselt tehakse neid kõiki ühes ja samas kohas ja tellija paneb oma nime.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 12 Apr 2021, 10:24
Spoiler
ranel kirjutas: 11 Apr 2021, 22:08
urmas66 kirjutas: 11 Apr 2021, 21:31
oil kirjutas: 10 Apr 2021, 22:35

Kas kellelgi juhtub olema Acme VR301 kaamera? Tahaks teada, kas sel saab videoid salvestada ka laadimise ajal või mitte. Vaja uus otsa, eelmine läks tsikli peal õhtale.
https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-fo ... xipqzCHWlQ tundub praegu olema hea pakkumine.

Mul oli analoogne hiina kaamera kunagi ja salvestas juhtme otsas autos pardakaamerana paar aastat. Kasutasin muidu ilma akuta, aga kord unustasin selle välja võtta ja aku läks mõne ajapärast ümmarguseks ning lõhkus ka kaamera füüsiliselt ära.
Mul oli selline vist https://sjcam.com/product/sj5000x-elite/
Praegu kasutan GoPro Hero5 Session kaamerat ja see salvestab samuti laadimise ajal. Tsikli peal ongi kuva ilmaga juhe taga, sest akut jagub kõigest paariks tunniks vast.

Hiinakat ja originaali pole küll sobiv võrrelda.

Milline neist originaal on ja milline pole hiinas tehtud? Kui tead, kes selle esimesena tootmisse paiskas, siis jaga infot, aga muus osas on nad üks sama asi minu jaoks.
Neid samu kaameraid tehakse mitme eri nime all ja kõik nad on suht ühesugused. Tõenäoliselt tehakse neid kõiki ühes ja samas kohas ja tellija paneb oma nime.

Päris nii see pole! Paljud asjad on originaal ja koopia. Ja nii on olnud neid ka Eestis müügil. Kui tead mida vaadata siis kvaliteedi vahe on juba välisel vaatlusel näha. Kindlasti on ka selliseid tooteid mida lastakse välja mitme kaubamärgi all. Tavainimesel on keeruline vahet teha..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 12 Apr 2021, 10:40

Päris nii see pole! Paljud asjad on originaal ja koopia.

Ja kumb neist siis originaal ja kumb koopia on? ACME on minu teada kaamera,mida tellitakse hiinast ja mida ei tooda kaubamärki omav ettevõte. ACME otsad viivad üldse Leetu kui otsima hakata. SJCAM on väidetavalt nende koduka anmetel just ise tootja ja kaubamärgi omanik ja neid tehakse ka veel piraati ,mida müüakse alis.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Kes meil siin kõvemad matemaatikud olid? Kui Husqvarna TE 570 nel 18”x2.15” pöial kõik 36 kodarat 194,5 mm pikad ja sooviks pöia vahetada 17” vastu mis 5” lai ( ca 2000 aasta ratastel originaalis 4.25” ) seega enam mitte originaal osa. Kui pikkasid kodaraid ma pean uue velje koostamisel kasutama?

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Päris matemaatiku tiitlile ei pretendeeriks aga mul on tunne, et siin peaks rummupoolset geomeetriat ka teadma (kas kodar ühendub otse või nurga all) ning ehk oleks targem enne arvutamist natuke modelleerida või üldse CADis teha. Kavalam õlinäpp otsiks ilmselt üles mõne 17" ratta ja sealt saaks juba üht-teist mõõta, mis viiks sind lõpptulemusele juba hulga lähemale ;) .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Äkki mõni spoke calkulator abiks.
https://www.google.com/search?q=spoke+c ... e&ie=UTF-8


Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Kas erinevate firmade joped ja püksid, millel tõmblukuke nimetet esemete kokku ühendamiseks, on kenasti ühendatavad? Või ainult sama tootja asjad sobivad kokku?

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Assamait kirjutas: 13 Apr 2021, 09:47

Kas erinevate firmade joped ja püksid, millel tõmblukuke nimetet esemete kokku ühendamiseks, on kenasti ühendatavad? Või ainult sama tootja asjad sobivad kokku?

Võivad sobida, aga see pigem loto

Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

Assamait kirjutas: 13 Apr 2021, 09:47

Kas erinevate firmade joped ja püksid, millel tõmblukuke nimetet esemete kokku ühendamiseks, on kenasti ühendatavad? Või ainult sama tootja asjad sobivad kokku?

Ja ei pruugi isegi sama tootja asjad kokku sobida. Mitu kogemust olemas.

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Tuuletallaja kirjutas: 13 Apr 2021, 07:44

Päris matemaatiku tiitlile ei pretendeeriks aga mul on tunne, et siin peaks rummupoolset geomeetriat ka teadma (kas kodar ühendub otse või nurga all) ning ehk oleks targem enne arvutamist natuke modelleerida või üldse CADis teha. Kavalam õlinäpp otsiks ilmselt üles mõne 17" ratta ja sealt saaks juba üht-teist mõõta, mis viiks sind lõpptulemusele juba hulga lähemale ;) .

No ma ikka oleks matemaatikuid testinud :D
Dr. Google ütleb minu ratta SM versiooni velje mõõduks 17 x 4.25" ja kodaraid pakub 174mm paremale ja 178mm vasemale (mul aga 5" pöid ja kohe kodaraid tellida ei julge)

mellpoiss kirjutas: 13 Apr 2021, 09:10

Äkki mõni spoke calkulator abiks.
https://www.google.com/search?q=spoke+c ... e&ie=UTF-8

Need saadanased velo bisness enamuses, ma eile öösel vahtisin raali taga poole ööni, või noh hommikuni :mrgreen:
Mingi kalkulaatori leidsin a seal vaja mõõte millimeetrites, eks ma õhtul kukun mõõdistama.


fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas fomoco »

tito kirjutas: 13 Apr 2021, 06:45

Kes meil siin kõvemad matemaatikud olid? Kui Husqvarna TE 570 nel 18”x2.15” pöial kõik 36 kodarat 194,5 mm pikad ja sooviks pöia vahetada 17” vastu mis 5” lai ( ca 2000 aasta ratastel originaalis 4.25” ) seega enam mitte originaal osa. Kui pikkasid kodaraid ma pean uue velje koostamisel kasutama?

Koosta alguses olemasolevate 18" velje kodaratega ja siis näed, palju puudu jääb.
Näed ka selle ära, kas see pöid üldse sobib selle rummuga kokku.

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Mul mingid esiratta kodarad olemas, mis tulid valed tellides, kakrass 174 mm pikad (nagu ka originaalis soovitab 4.25 pöiale) nendega ma täna kella 1:00 öösel katsetasin, siis sai väsimus võitu :D
Aga jah eks ma proovin neid 18" kodaraid koos olemasolevatega ja äkki õnnestub mingi adekvaatne tulemus saada.


fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Puusalt tulistades pakun, et 6mm võiks olla lühemad.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

urmas66 kirjutas: 11 Apr 2021, 21:31
oil kirjutas: 10 Apr 2021, 22:35

Kas kellelgi juhtub olema Acme VR301 kaamera? Tahaks teada, kas sel saab videoid salvestada ka laadimise ajal või mitte. Vaja uus otsa, eelmine läks tsikli peal õhtale.
https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-fo ... xipqzCHWlQ tundub praegu olema hea pakkumine.

Mul oli analoogne hiina kaamera kunagi ja salvestas juhtme otsas autos pardakaamerana paar aastat. Kasutasin muidu ilma akuta, aga kord unustasin selle välja võtta ja aku läks mõne ajapärast ümmarguseks ning lõhkus ka kaamera füüsiliselt ära.
Mul oli selline vist https://sjcam.com/product/sj5000x-elite/
Praegu kasutan GoPro Hero5 Session kaamerat ja see salvestab samuti laadimise ajal. Tsikli peal ongi kuva ilmaga juhe taga, sest akut jagub kõigest paariks tunniks vast.

Toimib. Laeb ja filmib samaaegselt. Pilt ka täitsa hea ning kvaliteet paistab kaameral ja juppidel üleüldiselt igati viisakas. Hea et mõni päev tagasi ei ostnud, siis maksis 129 ja täna hommikul tsekkisin - 99 €. Tellisin ja kohe täna sain kätte ka.

Kuna me sõidame iga ilmaga, siis on mul tegelikult kogu aeg juhe taga, lenksule kinnitatud. Veekindlasse vutlarisse puurin laadimiskoha juurde augu ning tekitan sinna mõne sentimeetri pikkuse "vooliku," kust siis laadijakaabli läbi ajan kaamerasse. Siis rahakummiga see voolik tihedalt kinni ümber juhtme ja nii ta filmib. Kaamera on kogu aeg kuivas ka siis, kui padukat sajab või kui sõber kõrvalt mülkast läbi sõites mind üle kastab. Eelmine sotine kaamera pidas aastaid vastu, puruks ei läinud ilmselt mitte vee pärast vaid seepärast, et maha pillasin paar korda, ekraanigi tulid mustad laigud.

Paljud kasutavad ka nii, et kaamera lülitavad vaid siis sisse, kui mõni huvitavam koht. Aga nii kipuvad jääma ootamatused talletamata. Me müttame metsas ja ootamatused tekivad tihti siis, kui neid kõige vähem ootad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

oil kirjutas: 13 Apr 2021, 18:21

....Veekindlasse vutlarisse puurin laadimiskoha juurde augu ning tekitan sinna mõne sentimeetri pikkuse "vooliku," kust siis laadijakaabli läbi ajan kaamerasse. Siis rahakummiga see voolik tihedalt kinni ümber juhtme ja nii ta filmib. Kaamera on kogu aeg kuivas ka siis, kui padukat sajab või kui sõber kõrvalt mülkast läbi sõites mind üle kastab......

Ma ostsin omale Alist mingi juhtmega veekindla korpuse. Äkki mõni neist lingil olevatest sobib sulle? Minul toimis väga hästi. Mul oli üks ots klemmidega ühendatud süüte alla ja kaamera juurest käis keermega veekindel ots lahti. Üli mugav oli kasutada.

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... proof+Case

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Assamait kirjutas: 13 Apr 2021, 09:47

Kas erinevate firmade joped ja püksid, millel tõmblukuke nimetet esemete kokku ühendamiseks, on kenasti ühendatavad? Või ainult sama tootja asjad sobivad kokku?

Mul on nende erinevate asjade kokku sobitamine seni eranditult lõppenud ühele või teisele või ka mõlemale poolele uue luku installimisega rätsepa juures. Mõnikord on olemasolevad lukud lihtsalt sedavõrd erilise profiiliga olnud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Tundub, et rollerite osakond on surnud. Kopeerin siis oma küsimuse siia, ehk leidub mõni ametikõrgenduse saanud rollerimees ka siin. Eks mu küsimus
on piisavalt rumal küll, et teemat väärib.

pühak kirjutas: 14 Apr 2021, 20:04

On vaja üks vana Honda ront enamvähem normaalselt käima saada. Praegu on seis selline, et käivitub kehvalt, nagu ei saaks bentsu kätte ja samas läheb jälle täis. Ja kui käib, siis pöörded reageerivad gaasi keeramisele nagu oleks kummipael gaasitrossi asemel, nii peale kui maha keerates muutuvad pöörded suure viivitusega. Tühikäiku ka normaalset pole, käib tühikäigul suht kõrgete pööretega, aga natuke aega käib ja siis kooleb ära, kui gaasi ei anna. Oskab keegi kommenteerida, et kas saab kuskilt lisaõhku või on kuskilt mingi seadistus paigast ära. Minu omaaegne sellealane tehnikakogemus piirdub vene sääreväristajaga, seega rollerite hingeelu on suht võõras.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Lahja segu, seega lisaõhk või ei saa kätte.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mina pakun et karbussiga mootor ja see pagan ****** alati. :bsmile:


c
Postitusi: 88
Liitunud: 13 Aug 2006, 14:05
Asukoht: keila-tln
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas c »

Kas keegi oskab mis nime järgi peaks otsima sellist seibi, mis asub valuveljes mutripesas. Mingi tugevdusseib mutri ja velje vahel, aga osad kadunud ja oleks nüüd uusi vaja.Eitea kuhupoole pöörduda tasuks?

Manused
172881094_541733386813474_3858964257558276654_n.jpg
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See reageerib nimele "koonusseib". Aga ära pimesi telli, neid on kahte sorti - ühel on koonus seibi sees, teisel (nagu sinu pildil) väljas.


c
Postitusi: 88
Liitunud: 13 Aug 2006, 14:05
Asukoht: keila-tln
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas c »

Sellel koonus nii sees kui väljaspool. Leidsin usa ebayst, aga suht mõtetu ja kallis sealt tellida

Jesper kirjutas: 15 Apr 2021, 19:06

See reageerib nimele "koonusseib". Aga ära pimesi telli, neid on kahte sorti - ühel on koonus seibi sees, teisel (nagu sinu pildil) väljas.

Manused
55D6F830-DB84-4419-9B85-42519E13C13F.jpeg
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

c kirjutas: 15 Apr 2021, 18:31

Kas keegi oskab mis nime järgi peaks otsima sellist seibi, mis asub valuveljes mutripesas. Mingi tugevdusseib mutri ja velje vahel, aga osad kadunud ja oleks nüüd uusi vaja.Eitea kuhupoole pöörduda tasuks?

Mille velg? Originaal? Kui pole originaal,siis kes on tootja? Kui see selge,siis autovaruosa müüjad leiavad uued sinu auto ja velje margi järgi. Eri tootjatel on erineva nurga all koonused ja vale koonus rikub velje. Vale seib mutri all võib hakata mutreid sõidu ajal vaikselt lahti kerima. Mõistlik on kõik uued mutrid-seibid panna. Komplekt ei ole just üle mõistuse kallis.
Mul näiteks mõlemal autol kaks komplekti polte. Erinevad suve ja talverehvidega valuvelgedele. Ehk ühel ja samal autol on erinevad poldid, sest eri tootjate velje koonused on erinevad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Kuidas saada lahti kollektori poldid (bäntit 1200)?

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

81 aasta goldwing. Töötava mootoriga tankides nii kui survega kütus püstolist paaki lasta, viskab pöörded lakke. Miks see kütus niimoodi silindrisse kohe vudib?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Lahjaks läheb,lööb kütuse õhumulle täis.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

franz125 kirjutas: 17 Apr 2021, 22:31

Lahjaks läheb,lööb kütuse õhumulle täis.

Ja see ongi normaalne ja mitte midagi katki pole? Autot tankides ega muid rattaid tankides pole kunagi olnud sellist efekti, et pöörded kuskile liiguks tankimise ajal.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Huvitav, ma pole tsiklit tankides kunagi seda käima jätnud. Paagikork käib süütevõtmega ja töötamise ajal tankimiseks peaks varuvõti kaasas olema või tuleks tsikkel seisma jätta, paak lahti teha ja siis uuesti käivitada ning tankida, mis on aga teguviisina absurdne.
See mõte, et kütuse õhumulle täis lööb, tundub küll täitsa usutav. Autol on paak suurem, kütust võtab toruga alt üles ja see jookseb mööda pikka toru mootorini, need asjaolud võivad nähtuse minu meelest elimineerida küll.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Igaks juhuks mainiks ka ära, et meie tanklates on tankimise ajal mootori tööle jätmine keelatud. Leegitorud jahtuvad päris kiiresti, aga kuumenevad ka kiiresti, eriti kui mootorist ulme kilovatid välja on võetud. Enduurokatel saab leegikalt suitsule tuld võtta juba suht kohe peale käivitamist.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Üldiselt jätangi seisma, aga olin just garaazis stardiabiga käima pand ja kõrval tanklasse kimand. Kartsin et ei lähe käima äkki uuesti.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”