Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas motoreis »

urmas66 kirjutas: 17 Juun 2021, 15:29
motoreis kirjutas: 17 Juun 2021, 12:02

Ma ei tea heeblitest suurt midagi. Aga ratas vajus ümber ja originaal siduriheebel läks katki,

Võite linke visata, mida veel kaaluda tasuks. Siinne rahvas Aliexpressist neid osta ei soovitanud.

Ehk nagu eespool soovitati,siis käekaitsmed päästavad ja need võib küll ka alist osta. Alumiinium on alumiinium ka hiinas, või vähemalt siiani on olnud.
Näiteks sellised, aga neid seal valikus palju.
https://www.aliexpress.com/item/4000989 ... 6ab2a787-5

Aitäh sulle ja eelnevatele soovituste eest käekaitsmed lisada. Käekaitsmed olid Givi omad, need asendan hiinakatega. Aga otsimas olen heebleid. Käekaitsmed mu katkist heeblit ära ei paranda :)
Palun soovitage heebleid :)




Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kust ma Tartus m6 keermega vooliku niplit saan osta?
Mina tänan!

___________________________
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

motoreis kirjutas: 17 Juun 2021, 15:37

Aitäh sulle ja eelnevatele soovituste eest käekaitsmed lisada. Käekaitsmed olid Givi omad, need asendan hiinakatega. Aga otsimas olen heebleid. Käekaitsmed mu katkist heeblit ära ei paranda :)
Palun soovitage heebleid :)

Tegelikult natuke mõttetu küsimus. Nende heeblitega on nii, et kellele ema, kellele tütar ja kellele mõlemad. Maitsed ja harjumused on erinevad, kes tahab lühikest heeblit kes pikka. Ei ole nagu nii defitsiitne asi, et keegi peaks eraldi spetsiaalselt soovitama kohta kust saab. Toksi netti märksõna sisse ja tuleb neid nagu robinal, ole aga mees ja vali endale meeldivad välja. Tahad odavalt osta aliekspressist, tahad kallimalt võta mõnest EU netipoest.

Kasutaja avatar

Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

Kas keegi teab, kas see punase ringiga märk mingit seaduslikku alust ka omab? Saan aru et märgil on ATV, kuid ei mäleta et seaduses selline märk paika pandud oleks..kellegi omalooming? Ilmselt ei oma seega mingit jõudu ju eksju?

Looduskaitse ala märk on selge ja seaduse kohaselt tohib ka looduskaitsealal sõita kui on ametlik tee. Antud kohast läheb vähemalt kaardi järgi täitsa tee edasi, seega ei tohiks olla edasisõit keelatud minu arusaamist mööda.

Sõidan muidugi niikuinii mootorrattaga nii et see veider ATV märk ei puuduta otseselt, aga huvi pärast küsin :)

Edit: (kuna postitust kustutada ei saa) sain aru et tee läheb tegelikult enne märgini jõudmist edasi suunaga paremale ja märk ilmselt keelab pigem otse metsa edasi liikumise. Ilmselt atv-de jaoks on igaks juhuks seda meelde tuletatud, et metsa kus teed ei ole ei tohiks otse edasi sõita. See lisamärk on ilmselt siiski mingi omalooming, aga selge on see, et ükskõik mis mootorsõidukiga otse metsa ikka ei sõida.

Manused
märk
märk
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Miks see teema on ainult modede onanurk?
Mitte, et ma ise sinna hullult kirjutada tahaks aga :roll:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

motoreis kirjutas: 17 Juun 2021, 15:37

Aitäh sulle ja eelnevatele soovituste eest käekaitsmed lisada. Käekaitsmed olid Givi omad, need asendan hiinakatega. Aga otsimas olen heebleid. Käekaitsmed mu katkist heeblit ära ei paranda :)
Palun soovitage heebleid :)

Ilmselt siis need kaitsmed ei kaitse sul suurt midagi,kui heebel ikka katki. Ise eelistaks originaal heebleid või nende sarnaseid. Need kruvide-liigenditega ei ole minu meelest üldse nagu päris asjad, näevad väga imelikud välja ka veel. Nagu proteesjalg inimesel, lasterattale kui siis veel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas motoreis »

urmas66 kirjutas: 17 Juun 2021, 19:39
motoreis kirjutas: 17 Juun 2021, 15:37

Aitäh sulle ja eelnevatele soovituste eest käekaitsmed lisada. Käekaitsmed olid Givi omad, need asendan hiinakatega. Aga otsimas olen heebleid. Käekaitsmed mu katkist heeblit ära ei paranda :)
Palun soovitage heebleid :)

Ilmselt siis need kaitsmed ei kaitse sul suurt midagi,kui heebel ikka katki. Ise eelistaks originaal heebleid või nende sarnaseid. Need kruvide-liigenditega ei ole minu meelest üldse nagu päris asjad, näevad väga imelikud välja ka veel. Nagu proteesjalg inimesel, lasterattale kui siis veel.

Jah, sul õigus, GIVI plastist käekaitsmed olid mõeldud putukate ja tuule eest kaitsmiseks, aga kui ratas ümber kukkus, plastik paindus ja heebli ots puutus siiski maad, lõhkus pika heebli ära. Käekaitse võttis oma kuju tagasi, aga heebli ots murtud. Uued, Hiina käekaitsmed tulevad metallist "kaarega" millel plastmass kulp küljes. Need peaks suutma tulevikus ka heebleid kaitsta.

Aga aitäh esimese asjaliku hinnangu eest originaal heeblite toetuseks. Siin räägitakse heeblitest nagu emadest ja tütardest, ilma oma või teiste kogemusi jagamata. Ja miks keegi mõnda eelistab. Soovitus, osta Euroopa netipoest või Hiinast, ei ole ka suurem asi soovitus, kohalikest poodidest juba küsisin. Seega nagu ainus võimalus.

Hiinakate kohta on kurdetud, et võivad jääda logisema, pole nii tasemel. Seega otsin optimaalset, hinna ja kvaliteedi suhe võiks paigas olla. Heeblit ei tahaks TETi sõites peost leida.

Honda originaal heeblite võimalus on ka, aga seda pean natukene pikaks. Lühemaid Honda ise ei müü. Seega hetkel olen otsimas enda rattale sobivaid mitte volditavaid, aga umbes 2cm lühemaid.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Olen ostnud hiinakaid head mitmed paarid.Esimesed läksid rinkarattale pikkus regullitav,kokku volditavad.Komm-volditavus ei töödanud ei külili kukutades ega ka käna pannes.Tänu pikkuse regullitavusele olid nad kaunikesti paksud-kui vahetasin tava sõidukindad Handroidide vastu siis kahe näpu pidurdust enam teha ei saanud,teised näpud ei mahtunud lingi ja rutska vahele enam pidurit painates ära.Iseenesest lingi kui sellisena töötasid materjal oli kobe ja töötlus hea.Järgmised olid lihtsalt regullitavad lühikesd ja töötavad siiamaani.Teised regullitavad pikad panin GTS-le ja ka töötavad siiamaani,ühesõnaga aastaid.Mina olen rahul,maksid mingi paarikümne tuuris.Praegu otsin VTX-le regullitavaid mis sobiksid kruiserile sest minu näppude jaoks on mõlemad heeblid liiga kaugel ja linnavahel tiirutades väsivad käpad ära,eriti siduri oma.Hondale iseloomulikult võtab sidur kohe ülevalt.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

Magura toodab igas mõõdus ja valikus heebleid ja kindel kvaliteet. Paljude tootjate OEM lisavarustus nende poolt. Saab nii hüdraulilisele kui trossile sobivaid. Hinda kahjuks ei oska öelda.

(togi)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

motoreis kirjutas: 17 Juun 2021, 21:36

Aga aitäh esimese asjaliku hinnangu eest originaal heeblite toetuseks. Siin räägitakse heeblitest nagu emadest ja tütardest, ilma oma või teiste kogemusi jagamata. Ja miks keegi mõnda eelistab. Soovitus, osta Euroopa netipoest või Hiinast, ei ole ka suurem asi soovitus, kohalikest poodidest juba küsisin. Seega nagu ainus võimalus.

Mul on krossirattal need: https://www.protaper.com/product/67/pro ... e-assembly
Minu arust parim, mis krossi- või enduurorattale saada on. Heebel voldib kokku igas suunas ja on laagri peal, seega ei lötenda nagu odavamad asjad.

Tänavarattal on Brembo originaalid ja pole tundnud vajadust neid vahaetada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

motoreis kirjutas: 17 Juun 2021, 21:36

..........Honda originaal heeblite võimalus on ka, aga seda pean natukene pikaks. Lühemaid Honda ise ei müü. Seega hetkel olen otsimas enda rattale sobivaid mitte volditavaid, aga umbes 2cm lühemaid.

Mul oli Yamaha originaal siduri heeblil ratast ostes see munakas otsast murdunud, tegin otsa siledaks ja sai hea. Kui need metall kaarega kaitsmed ostsin, siis oli samuti teema, et vasak heebel mahtus sinna taha ära, aga piduri oma jäi pikaks.
Lõikasin piduril ka selle munaka maha(a´2cm) ja lihvisin otsa ära ning nüüd on mõlemad ühesugused ja minu käele-sõrmedele sobilikud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Muna ja ettevalmistatud murdekoht on seal tegelt ohutuse pärast, et kõhuli otsa kukkudes endale sisseehitatud heeblit ei saaks. Ma ei tea, kui suur risk see reaalsuses on, aga mõnedes võistlusreeglites on sees, et need asjad peavad olemas olema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 18 Juun 2021, 12:20

Muna ja ettevalmistatud murdekoht on seal tegelt ohutuse pärast, et kõhuli otsa kukkudes endale sisseehitatud heeblit ei saaks. Ma ei tea, kui suur risk see reaalsuses on, aga mõnedes võistlusreeglites on sees, et need asjad peavad olemas olema.

Nii võib olla küll, aga kui see alumiinium raam seal ümber, siis sellel asjal point puudub ja mulle tundub ilma munakata vägagi mugav.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas: 18 Juun 2021, 12:20

Muna ja ettevalmistatud murdekoht on seal tegelt ohutuse pärast, et kõhuli otsa kukkudes endale sisseehitatud heeblit ei saaks. Ma ei tea, kui suur risk see reaalsuses on, aga mõnedes võistlusreeglites on sees, et need asjad peavad olemas olema.

Jah, võistlustele ei saa, kui see munakas puudu on

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas mootorratturi juhendaja peab ka mootorrattaga olema?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 20 Juun 2021, 19:19

Kas mootorratturi juhendaja peab ka mootorrattaga olema?

Autokoolide omad sõidavad autoga taga. Võiks eeldada,et see käib kõigi kohta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Juhendaja võib sõita nii mootorrattaga kui autoga, vahet ei ole. On ka autokoole, kus sõidab õpetaja mootorrattaga taga

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Sama ratta peal ei või? :D

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

oldbanana kirjutas: 20 Juun 2021, 22:34

Sama ratta peal ei või? :D

Aga külkaga sama ratta peal, piloot on lenksus ja instruktor on korvis?

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

oldbanana kirjutas: 20 Juun 2021, 22:34

Sama ratta peal ei või? :D

Suurepärane rumal küsimus! Läksin uurima. https://www.riigiteataja.ee/akt/105082014016 par. 6 (4) järgi justkui võib!

(4) Lisanõuded õppemootorrattale, õppemopeedile ja juhi varustusele on järgmised:
1) õppemootorrattal peab olema süütesüsteemi avariiline väljalülitus, pööratavad jalatoed ja raamile kinnitatud ohutuskaared;
2) õppemootorratta ja õppemopeedi juht peavad olema õppesõidu ajal varustatud sidevahendiga, mille abil saab mootorsõidukijuhi õpetaja pidada õpilasega sidet;
3) õppesõidul mootorrattaga ja mopeediga peab õpilane kandma eredavärvilist valgustpeegeldavat ohutusvesti, mille seljaosal on õppesõiduki tunnusmärk. Ohutusvest peab olema standardi EVS-EN 471 „Hoiatusrõivad professionaalseks kasutamiseks. Katsemeetodid ja nõuded” või selle standardiga vastavuses olevate nõuete kohane vähemalt 2. klassi ohutusvest või -riietus;
4) mootorrattajuht peab õppesõidul kandma nõuetekohast turvariietust ja -varustust;
5) mopeedijuht peab kandma kinnirihmatud motokiivrit.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kas selline nali (mõlemad samal rattal) ei lõpetatud mitte, kui instruktoreid hakkas vähemaks jääma (togi) ?

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kellelgi kogemusi Krown vs Aqua City?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas: 25 Juun 2021, 16:44

Kellelgi kogemusi Krown vs Aqua City?

Krowni olen 3x kasutanud ja üldises pildis rahul teenusega, Aqua City teenuseid ei ole tarbinud.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mul ka paar autot crowniga tehtud (polnud enne Aqua Cityst kuulnud)
Aga nüüd üks siristas, et see Aqua peaks kõvasti parem olema.
On siis? Kui siis mille poolest? Mõtlesin, et äkki kellelgi siin kogemusi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

See, kas mõni korrosiooniENNETUSE teenus on parem või halvem selgub ju alles aastate pärast. Autode töötlusele eelnev seisund on samuti erinev, seega ilmvõimatu adekvaatselt võrrelda neid teenuseid.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Irual »

Kunagi sai üks auto Aquaga lastud teha - materjalide kohta ei oska midagi paha öelda aga hiljem selgus, et tegelased polnud viitsinud kõiki katteid korralikult maha võtta. Pealinna kandis on minu arust aastaid parimat tõrjet teinud Termak. Haiseb aga toimib ja tehakse korralikult.

Edu, L

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no see eeldakski, et keegi on mõlemat kasutanud aastaid tagasi ja oskab nüüd plusse ja miinuseid tuua

Crown tilgub mitu kuud kõik kohad täis.
Lisaks mõtlen siin selle puurimise peale, et kas seda teha või mitte. Autol, millel plaanin teha on hetkel veatu põhi. Aga see puurimine tundub selle auto kallal väga vägivaldne.

Kas Aqua City tilgub? Lisaks on kuuldusi, et osad möksid kuivavad täitsa küpsiseks, pragunevad ja ei ole enam tihedas kontaktis kerega, niiskus pääseb vahele ning mõne aasta pärast võid neid küpsiseid koos kerega seal väikse urkimise teel eemaldada.

See on see põhjus, miks kogemuspõhist arvamust uurin

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Vot see termak vist äkki oli, mis jäigaks kuivab ja mõraneb?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Minu kogemus on selline, et ükskõik mida ja kuidas teha, minimaalselt 2-3 aasta pärast on vaja protsessi kas osaliselt või täielikult korrata.
Samuti olen endiselt veendumusel, et kui tahad head ja kvaliteetset siis tee ise. Kui ostsid uue auto, siis pole mõtet selle roostevärgiga väga hulluks minna, kõik muu s**t saab tänasel tehnikal enne otsa kui kere.
Dinitrol ML on kereõõnsustele väga hea asi, vanematele autodele ehk isegi parim. Vana ja hea grafiitõli oli ja on samuti täiesti OK toode, kuniks ei ole ühtki roostealget. Põhimõtteliselt on kõik asjad head, kui neid kasutatakse õigetes kohtades ja tingimustes. Bituumenibaasil asjad on valdavalt saatanast, nendele peab olema 100% veatu aluspõhi ja pidev uuendamine.
Üldiselt, kui on korralikud tööriistad ja pihustid, siis ei pea eriti auke puurima. Pea alati on kuskil mingi plaasterdatud või korgitud ava põhja all, ustes ja karpides samuti. Pigem on kahjuks enamusel teenusapakkujatel kombeks leida kõige odavam tööjõud kes ei ole kasina tasu eest motiveeritud või lihtsalt mentaalselt võimelised vaatama suuremat ala kui 10x10 cm. Firmale on vaja ju parimad rattad ja igaaastane puhkus ja suvepäevad kuskil Egiptimaal.
Suurim probleem on see, kui masin on igapäevaselt käigus valdavalt linnas. Lepid kokku mingi aja ja saad paar päeva enne seda mõnusa paduka või autopesu, linnakiirus ei ventileeri ka suurt miskit. Ja siis konserveerid kogu niiskuse ägeda korrosioonitõrjega ära ja oledki järjekordne roostekolde lotovõitja.
Lihtsalt lukksepa ajast meenuvad olukorrad ja erinevad autod, samuti nõukaajast isa ning onu katsetused erinevate suurtükimäärete keetmisel värnitsate ja bituumeniga. Aga ajad olid ka teised.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jah sellega, et ise tehes saaks vast kõige parema tulemuse olen nõus. Aga ei ole seda kohta ja aega ja noh eks ole juba omajagu autoall veedetud ka. Nüüd sooviks edasise aja veete pigem salongis :D

Liikuril on küll juba omajagu aastid turjal kuid päritolu (kust toodu) riigile omaselt ilma ühegi ussita. Maru vahva oleks kui 5 aasta pärast sama seis oleks.
Mingit haisuga asja ei taha.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”