Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 27 Mär 2023, 17:46

@Maaks maa arvan, et Jesperi mainitud pistik on piisvalt hea, suur hulk tsikil olevaid originaalühendusi on sarnastega tehtud. Oksüdeerumise vastu aitab määre. Ma võin vajadusel, kui sul endal pole, tange laenata.
Räägi, mis määret kasutad. Autol üks lollakas pistik, mis aeg-ajalt vett saades looobub elektrit juhtimast.


Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 27 Mär 2023, 20:25
Macintosh kirjutas: 27 Mär 2023, 17:46

@Maaks maa arvan, et Jesperi mainitud pistik on piisvalt hea, suur hulk tsikil olevaid originaalühendusi on sarnastega tehtud. Oksüdeerumise vastu aitab määre. Ma võin vajadusel, kui sul endal pole, tange laenata.
Räägi, mis määret kasutad. Autol üks lollakas pistik, mis aeg-ajalt vett saades looobub elektrit juhtimast.
Haagise pistiku hoiab mul korras ja tsiklil olen ka enamvähem kõik ligipääsetavad kohad sellega kord aastas üle käinud.
https://www.motonet.ee/et/toode/606066/ ... aja-250-ml
On ka eraldi puhastus ja kaitse õli olemas. Olulist toime vahet pole täheldanud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas: 27 Mär 2023, 20:25
Räägi, mis määret kasutad. Autol üks lollakas pistik, mis aeg-ajalt vett saades looobub elektrit juhtimast.
Kõige lihtsam on kasutada vaseliinmääret, see ajab ka asja ära kuigi pole otseselt selleks mõeldud.
https://www.bauhof.ee/et/p/653119/vasel ... -crc-250ml
image.png
image.png (109.36 KiB) Vaadatud 1848 korda
On olemas elektriühenduste kaitseks mõeldud määrded, need toimivad paremini.
https://motip.ee/toode/elektrikaitse-500-ml/
https://www.volvovaruosad.ee/toode/kont ... ool-450ml/
https://online.depo-diy.ee/product/198748/19879
https://pood.esvika.ee/tooriistadkaitse ... 50ml-morek
https://pood.autoekspert.ee/maarded/383 ... -50-g.html
https://www.motonet.ee/et/toode/606066/ ... aja-250-ml
image.png
image.png (105.92 KiB) Vaadatud 1846 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

mx77 kirjutas: 27 Mär 2023, 20:25
Räägi, mis määret kasutad. Autol üks lollakas pistik, mis aeg-ajalt vett saades looobub elektrit juhtimast.
Osta varuosapoest ükskõik milline "contact cleaner", pea kõik nendest puhastavad kontakte oksiidist ja mustusest, tagavad parema ühenduse ja jätavad peale kerge määrdekihi mis kaitseb edasise oksüdeerumise, niiskuse ja mustuse eest.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 28 Mär 2023, 10:17
mx77 kirjutas: 27 Mär 2023, 20:25
Räägi, mis määret kasutad. Autol üks lollakas pistik, mis aeg-ajalt vett saades looobub elektrit juhtimast.
Kõige lihtsam on kasutada vaseliinmääret, see ajab ka asja ära kuigi pole otseselt selleks mõeldud.
vaseliin ei kõlba kontakide vahele lasta, aga pealt kaitseks akuklemmidele või suurtele poldi alla käivatele klemmidele toimib. Halvendab pistikutes pigem ühendust,aga need teised asjad parandavad ühendust.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Sattusin poolkogemata Tarbijakaitse musta nimekirja lugema ja klikkisin ühe ettevõte nime sest paar korda sealt tellitud nipet-näpet.

Püant seisnes selles et telliti genekas, pandi autole, geneka tuli ei kustunud, tagastati toode.
Ekspertiis tuvastas et genekas korras aga ikka peab kaupleja selle tagasi ostma. Minu silmis on tegemist ju kasutatud tootega juba. Kas see on normaalsus et saab tellida katse-eksitus meetodil testimiseks erinevaid juppe et need siis pärast tagastada?
Ja kas tarbijakaitse must nimekiri ei peaks olema päris pättide jaoks?

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists


Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Lontrus kirjutas: 29 Mär 2023, 09:57
Sattusin poolkogemata Tarbijakaitse musta nimekirja lugema ja klikkisin ühe ettevõte nime sest paar korda sealt tellitud nipet-näpet.

Püant seisnes selles et telliti genekas, pandi autole, geneka tuli ei kustunud, tagastati toode.
Ekspertiis tuvastas et genekas korras aga ikka peab kaupleja selle tagasi ostma. Minu silmis on tegemist ju kasutatud tootega juba. Kas see on normaalsus et saab tellida katse-eksitus meetodil testimiseks erinevaid juppe et need siis pärast tagastada?
Ja kas tarbijakaitse must nimekiri ei peaks olema päris pättide jaoks?
Ei saa sinu probleemist aru... Töökodades olen ammu näinud praktikat - "tootja leht ei anna üheselt koodi, tellime laost need kolm genekat ja proovime, mis alla läheb - teised saadame tagasi". Mille poolest see eraisik peaks kehvemas seisus olema?

Oleks, et see genekas on kuskil demo-töökoda-poes stendis paar aastat elektrit tootnud :D Võrdle siis sellega, et Neuronics pakib sulle müügiks täishinnaga teleri, mis tegelikult pool aastat saali-demo olnud. Aga see Neuronicsi tegevus on reaalsus ja J.O.K.K.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Assamait kirjutas: 29 Mär 2023, 10:34

Ei saa sinu probleemist aru... Töökodades olen ammu näinud praktikat - "tootja leht ei anna üheselt koodi, tellime laost need kolm genekat ja proovime, mis alla läheb - teised saadame tagasi". Mille poolest see eraisik peaks kehvemas seisus olema?
Jutt ju juba korraks külge pandu genekast,mitte lihtsalt sobivuse proovist. Varuosa hulgimüüjad peale pandud osasid üldjuhul tagasi ei osta. Baltiautosa, Motoral jne
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Lontrus kirjutas: 29 Mär 2023, 09:57
Sattusin poolkogemata Tarbijakaitse musta nimekirja lugema ja klikkisin ühe ettevõte nime sest paar korda sealt tellitud nipet-näpet.

Püant seisnes selles et telliti genekas, pandi autole, geneka tuli ei kustunud, tagastati toode.
Ekspertiis tuvastas et genekas korras aga ikka peab kaupleja selle tagasi ostma. Minu silmis on tegemist ju kasutatud tootega juba. Kas see on normaalsus et saab tellida katse-eksitus meetodil testimiseks erinevaid juppe et need siis pärast tagastada?
Ja kas tarbijakaitse must nimekiri ei peaks olema päris pättide jaoks?
Seadust peavad täitma kõik, isegi "vähem pätid" :D Otsuses oli isegi põhjus ju välja toodud, miks PEAB tagasi ostma - ostu kätte saamisest oli aega möödas <14päeva:
"Tarbija võib sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul (VÕS § 56 lg 1)"
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Maaks kirjutas: 29 Mär 2023, 12:53

"Tarbija võib sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul (VÕS § 56 lg 1)"
Tegelikult on ka siin omad nüansid, päris nii ei ole, et tellid uue mootori või käigukasti autole ja pärast, uups, see ei sobigi mulle ja võta tagasi. Samuti on minu teada(ei viitsi otsima hakata, et kinnitust saada) mingid punktid ka tagastatava eseme kasutamise ja ka kindlasti pakendi säilivuse kohta. Samas võib toote müüja ilmselt nõuda ka ostjalt generaatorile uue ilma kasutusjälgedeta korpuse paigaldamise hinna hüvitamist.(olen kunagi ühe Samsungi S8 telefoni nii tagastanud mida kasutasin 2 päeva ja kuna leiti tagakaanelt 8mm vaevumärgatav kriim tuli selle kaane vahetus 85€ kinni maksta)
Viimati muutis kiilas, 29 Mär 2023, 13:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Lontrus kirjutas: 29 Mär 2023, 09:57
Püant seisnes selles et telliti genekas, pandi autole, geneka tuli ei kustunud, tagastati toode.
Ekspertiis tuvastas et genekas korras aga ikka peab kaupleja selle tagasi ostma. Minu silmis on tegemist ju kasutatud tootega juba.
Ma ei saa aru, miks müüja elspertiisi tegi, kui alla 14 päeva möödas oli. See võidetud 337€ võib pikas plaanis päris kalliks osutuda.
Odavam on tarbijalt selline kaup tagasi võtta ja naeratada, head kliendisuhted säilivad, ei satu tarbijakaitse musta nimekirja ja ei loe pärast oma ettevõtte kohta kusagilt sotsiaalmeediast negatiivses kontekstis. Näiteks kusagilt foorumist. Pärast tõmbab veel keegi kusagil FB-s ka sae käima ja siis löövad need ka kampa, kes pole elus kunagi midagi ostnud või autot näinud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kiilas kirjutas: 29 Mär 2023, 13:07
Tegelikult on ka siin omad nüansid, päris nii ei ole, et tellid uue mootori või käigukasti autole ja pärast, uups, see ei sobigi mulle ja võta tagasi. Samuti on minu teada(ei viitsi otsima hakata, et kinnitust saada) mingid punktid ka tagastatava eseme kasutamise ja ka kindlasti pakendi säilivuse kohta.
Pakend peab jah alles olema aga kui oled neti vahendusel tellinud siis saad eseme, mis pole sinu tellimusel valmistatud, tagasi saata. Seal on piiranguid aga auto mootor nende alla ei kuulu.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kui mingisugune e-pood müüb "VW-ni 1,5L" mootorit läbi "lisa ostukorvi", aga see kohale saabudes mulle ei sobi, siis peab ta selle tagasi võtma.
PS Mingi aeg aastaid tagasi selgus, et isegi internetis sõlmitud tähtajalisest hoiusest saad 14 päeva jooksul loobuda ilma "trahvita" :-)
PS2 Tarbijakaitse otsused on "soovituslikku laadi" - kui tahad asjad ametlikult lõpuni vaielda (koos juristidele palga maksmisega), siis peab kohtusse pöörduma, aga VÕS-s on see 14 päevane lepingust taganemise õigus sees sellises sõnastuses:
§ 56. Õigus lepingust taganeda
(1) Tarbija võib sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul.
...
(2-1) Loetakse, et tarbija on sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganenud tähtaegselt, kui ta on ettevõtjale selle kohta teate ära saatnud taganemistähtaja jooksul.
https://www.riigiteataja.ee/akt/961235?leiaKehtiv#jg4
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Maaks kirjutas: 29 Mär 2023, 13:50
PS Mingi aeg aastaid tagasi selgus, et isegi internetis sõlmitud tähtajalisest hoiusest saad 14 päeva jooksul loobuda ilma "trahvita" :-)
Sama kehtib liisingulepingu kohta. Näiteks kui keegi ostab eraisikult auto liisinguga siis pm saab ta liisingust 14 päeva jooksul taganeda. Sinul müüjana on nüüd valik, kas suudad ostjale selgeks teha, et ta saab auto alles 14 päeva pärast kätte või annad auto üle ja hoida näpud ristis, et ta ei tuleks 13 päeva pärast tagasi öeldes: "jou, mulle see ikka ei sobi".
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ekspertiis tehti selle pärast et, viga ei kadunud geneka vahetusega. Kaupmees tahtis olla kindel et ei astuks sama reha otsa.
Kliendi autos oli ilmselgelt midagi muud veel või oskamatu seltskond asja kallal.
Osad peab jah, tagasi ostma. Pole midagi ennekuulmatut.

Jupide ostmisel peab tõesti jälgima varuosa numbrit ja valmistusmaad.
Enda kogemus Corollaga ( 1.4Td 2005 ) Tagumisi piduriklotse 3 erinevat varianti, Jaapan, Türgi ja Saksa auto valmistusmaad ning kõik erinevad. Teadagi need viimased olid õiged.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Selles teemas tekitab tavaliselt segadust asjaolu, et tarbija saab seaduse mõistes olla ainult eraisik, aga paljudel maailmatarkadel on oma saanid ju OÜ nimele torgatud ning siis tõepoolest võib müüja küll vastu tulla, aga tal ei ole sellist kohustust, kui just tehingu hetkel kokku ei lepitud. Kui müüja veel juhtub olema selline, kellel 95% kundedest on töökojad ja ülejäänud 5% ei tea oma õigusi, siis ongi arusaamatus käes, et ounou, sellele müts näpus leti taha ilmunud eraisikule kaela määritava 50% marginaali eest on ka mingid kohustused ette nähtud :)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 29 Mär 2023, 13:55
Maaks kirjutas: 29 Mär 2023, 13:50
PS Mingi aeg aastaid tagasi selgus, et isegi internetis sõlmitud tähtajalisest hoiusest saad 14 päeva jooksul loobuda ilma "trahvita" :-)
Sama kehtib liisingulepingu kohta. Näiteks kui keegi ostab eraisikult auto liisinguga siis pm saab ta liisingust 14 päeva jooksul taganeda. Sinul müüjana on nüüd valik, kas suudad ostjale selgeks teha, et ta saab auto alles 14 päeva pärast kätte või annad auto üle ja hoida näpud ristis, et ta ei tuleks 13 päeva pärast tagasi öeldes: "jou, mulle see ikka ei sobi".
Kaupade puhul on tegelikult liisinglepingu "taga" kaks lepingut. Üks on liisingleping. Teine on müügileping. Kui eraisik läheb poodi ja ostab mingi kauba liisinguga siis liisinglepingust saab ta 14 päeva jooksul taganeda ja see on puhtalt tema ja liisingfirma asi. Ehk siis liisinglepingust taganedes tasub ta kogu kauba summa liisingfirmale. Müüja sellesse ei puutu kuna sai selle kauba eest tasu sisuliselt kohe lepingu sõlmimise hetkel juba liisingfirmalt kätte. Müügilepingust ta aga taganeda ei saa ehk siis kaup jääb talle.
Autode puhul on asi millegipärast asjad teistmoodi... liisingfirma ei maksa enne 14 päeva möödumist automüüjale raha välja just selle 14 päevase taganemisõiguse pärast. Mis minuarust on ka totter..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tuleb müüa juriidilisele isikule, siis taganemisõigus puudub.
Füüsilise isiku puhul jah, kas leppida kokku et saab auto 14 päeva pärast või teed lisa rendilepingu. Maksab päev + km tasu, kui taganeda tahab.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See asjade tagasi saatmine on ... noh ta on :)
Üheltpoolt jah, et kui see ikka ei vasta ootustele ja kirjeldusele ning ma pole saanud kaupluses tutvuda siis justkui tutvun kodus.

Mul näiteks üks tuttav tellib koguaeg kastide viisi riideid, siis käib nendega ja mis ei meeldi saadab tagasi ja nii koguaeg. Ise mõtlen, et tr ma küll ei taha kellegi kantud triiksärki vms omale. Aga kunagi ju ei tea, mille saad (hakkad teatrisse minema ja võtad justkui uue valge pluusi pakist millel on krae kollane). Üldse, et kes neid kasutatud asju nagu tahtma peaks?
Samuti see siin läbi käinud telefon. Mis siis, et tagakaan on vahetatud, see telefon ei ole kindlasti enam see, mis ta oli liinilt tulles (paar korda olen näinud kuidas peale mingi kaane/klaasi vahetust volitatud esinduses on mingi aja pärast see kaan irvakile läinud, mida uuega ikka naljalt ei juhtu). Kui ma tahan kasutatud asju, siis lähe ostpunktee või kuldnebürs vms kohtadess. Ma ostangi selleks poest, et saada ilma teise kodaniku higi ja "küünevihata" toode. Geneka puhul kui toode on tegelikult ka korras pole suurt vahet, et seal on kasvõi vaevu märgatav kriim või sõrmejälg korpusel vms (kui kaupmehel on reaalne võimalus seda turustada, mitte ei pea oma kuludega tagasi saatma või teadmata ajaks lattu tolmu koguma jätma, et äkki keegi kunagi tahab). Trussikuid, hambaharju, pulgakommi ju ei saa kodus proovida ja siis tagasi saata. Aga pardlit? st kuhu see triip tõmmata, et mis asi on okei kasutatuna heausksele uue pähe parseldada, et see veel mingisse eetilistesse ja hügieenilistesse normidess mahuks?
See kohustuslik tagasivõtmise klausel võiks kehtida ainult neile, kes vägisi oma tooteid pähe määrivad (meili ja telefoni teel vms) ja juhul kui kaup ilmselgelt ei vasta kirjeldusele. Kui sa oled aga saanud selle mille ise tellisid no, miks sa peaksid saama selle tagasi viia? Jah loomulikult võib kaupmees sulle vastu tulla kliendisuhte säilitamiseks, kui tal sellega reaalset kulu ei kaasne ehk piirneb vaid ühe mõõduga kiilrihma teise mõõduga kiilrihma vastu vahetamiseks vms. Aga, et see enamus toodete puhul kohustuslik?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Virks »

Autole varuosi tellides olen saanud nimega karbist hiina juppe. Karbid on kõik olnud eelnevalt avatud.
Kuidas sattus?
Minu arvamus on, et keegi tellis omale 2 ühesugust juppi. Ühe odavaima ja teise korraliku. Korraliku kruvis külge ja hiinaka saatis korraliku jupi karbis tagasi.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Miks Sa ei arva, et "korralik" jupp Hiinas tehtud pole?

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Virks »

yeekim kirjutas: 30 Mär 2023, 03:20
Miks Sa ei arva, et "korralik" jupp Hiinas tehtud pole?
Mõte ei olnud selles kus midagi toodetakse.
Uuesti sama juppi tellides (välja vahetades) oli kinnises pakis õige asi.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alex »

Kuidas müüa ratast, mille ostsin ise poest(üks omanik), ilma, et "tilganäppijad" ei käiks proovimas? Üleelmise ratta puhul, mille mudelis oli kolm R-i, , usaldasin foorumi "asutajat" proovima. Täna, on üle "vana mammut", usalduseta jääb edasi seisma(seisab Kraudi õnnetusest, vahepeal küll hooldatud). Ise ma enam ei sõida tervise pärast, äsja sündinud lapselapsele säilitamine... numaeitea, laiatarbekaup.Kuidas käituksite? Asi on ese..., hind on kõrgeimas segmendis.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Alex kirjutas: 30 Mär 2023, 15:41
Kuidas müüa ratast, mille ostsin ise poest(üks omanik), ilma, et "tilganäppijad" ei käiks proovimas? Üleelmise ratta puhul, mille mudelis oli kolm R-i, , usaldasin foorumi "asutajat" proovima. Täna, on üle "vana mammut", usalduseta jääb edasi seisma(seisab Kraudi õnnetusest, vahepeal küll hooldatud). Ise ma enam ei sõida tervise pärast, äsja sündinud lapselapsele säilitamine... numaeitea, laiatarbekaup.Kuidas käituksite? Asi on ese..., hind on kõrgeimas segmendis.
Müü Bikepoindile või, kui juba kraut, siis BMW diilerile. Saad natuke vähem raha kui saaksid muidu, aga tilganäppjjad ei ole enam sinu peavalu.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

AnTyx kirjutas: 30 Mär 2023, 18:45
Alex kirjutas: 30 Mär 2023, 15:41
Kuidas müüa ratast, mille ostsin ise poest(üks omanik), ilma, et "tilganäppijad" ei käiks proovimas? Üleelmise ratta puhul, mille mudelis oli kolm R-i, , usaldasin foorumi "asutajat" proovima. Täna, on üle "vana mammut", usalduseta jääb edasi seisma(seisab Kraudi õnnetusest, vahepeal küll hooldatud). Ise ma enam ei sõida tervise pärast, äsja sündinud lapselapsele säilitamine... numaeitea, laiatarbekaup.Kuidas käituksite? Asi on ese..., hind on kõrgeimas segmendis.
Müü Bikepoindile või, kui juba kraut, siis BMW diilerile. Saad natuke vähem raha kui saaksid muidu, aga tilganäppjjad ei ole enam sinu peavalu.
Minu arusaamist mööda käib äkki jutt 2006 a. Suzuki V-Stromist.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

MustVälk
Postitusi: 144
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 308 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Alex kirjutas: 30 Mär 2023, 15:41
Kuidas müüa ratast, mille ostsin ise poest(üks omanik), ilma, et "tilganäppijad" ei käiks proovimas? Üleelmise ratta puhul, mille mudelis oli kolm R-i, , usaldasin foorumi "asutajat" proovima. Täna, on üle "vana mammut", usalduseta jääb edasi seisma(seisab Kraudi õnnetusest, vahepeal küll hooldatud). Ise ma enam ei sõida tervise pärast, äsja sündinud lapselapsele säilitamine... numaeitea, laiatarbekaup.Kuidas käituksite? Asi on ese..., hind on kõrgeimas segmendis.
Ma ostaks, aga selleks peab üks kahest saama tõeks.
1. Keegi ostab mu cbf ära.
2. Leian kuskilt raha rohkem ja oman kahte ratast.

Ma tean jah, et müümine võib olla ka paras piin. Paljud tahavad proovida ja osta tahetakse odavalt.
Turuhind kipub ikkagi natuke odavam olema kui müüja tahaks. Aga mõtetult palju tingiga ja nokkida ei saa.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ei ole küll kuulnud, et keegi nii teinud oleks, aga igaüks võib müüa täpselt nii nagu tahab- kui määrata proovisõiduks mingi hind, siis see peaks suuremad tilganäppijad välja sõeluma ja tõsisemad huvilised alles jätma. :D
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 164
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Selle aja 650 V-stromid on üsnagi ebaseksikad, võrreldes edevate ratastega, et tilganäppijaid sõitma tulema meelitada. Olen kaks 650-st aja jooksul müünud, heas matkavarustuses, ja ei olnud küll mingit muret liigsete sõiduhuvilistega. Läksid 1-3 nädalaga ja esimesele-teisele huvilisele, kes olid kõik päris huvilised.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Paar küsimust Tenere T7 omanikele ja muidu teadjatele. Esiteks: kas selle ratta esituli lisaks esteetilisele välimusele teed ka valgustada suudab? Mõtlen oma Tiigri T7 vastu vahetamise peale ja pimedas sõitmise võimekus on minu jaoks üks oluline faktor. Tahaks metslooma näha pisut enne kui silm ta karvade täpsemat tekstuuri seletama hakkab. Siiamaani olen omanud ainult ühte tsiklit, mille esituli pimedas taskulambist paremini näitas ja see oli 99.a CBR 900RR oma kahe rämesuure tormilaternaga. Tiigrile panin ka lisatuled külge sel põhjusel.

Ja teine küsimus: kui ruttu ma oma 85kg kehakaalu ja piire kompava maneeriga vedrustuse uuendamisest puudust tundma hakkan? Ei mõtle nüüd pooleteise meetri kõrgusi hüppeid, aga tõenäoliselt mõlemad rattad maast lahti saan ja mõnest palgist tahan ka risti üle sõita. Räägitakse, et see on antud rattal pisut nõrk koht.

Tänan vastajaid!
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Heikik kirjutas: 30 Mär 2023, 22:20
pimedas sõitmise võimekus on minu jaoks üks oluline faktor. Tahaks metslooma näha pisut enne kui silm ta karvade täpsemat tekstuuri seletama hakkab.
No siis igatahes pane lisatuled. Mu Crossrunneril on suhteliselt suur ja korralik reflektor, aga lisatuled on lihtsalt teises suunas regullitud, maa lähedalt ja natuke tee kõrvale. Odav ja tõhus lahendus probleemile.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”