Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mina ATV radika panin nõudepesumasinasse. Enne loputasin kraani all suurema pori maha. Välja tuli nagu uus. Ainult mõlgid olid jäänud.


Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas: 06 Dets 2022, 14:34
Nii ehitusgurud:
Millega kleepida EPS lakke?
Pinnas on krohvitud USSR tsementlaast plaat. Mingi tüübel ja kruvi seal ei pea!
EPS kinnitusvaht ei võta, vähemalt katkes minu kannatus teda laes hoides ennem, kui liimi oma :D

edu
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Sellesama Ceresitaga ma proovisingi......
Aga tänud, eks peab erinevad variandid ära proovima.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

yeekim kirjutas: 12 Dets 2022, 16:48
Sellesama Ceresitaga ma proovisingi......
Aga tänud, eks peab erinevad variandid ära proovima.

edu
Kaua ootasid enne kui lakke üritasid lükata?
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Madlobster kirjutas: 08 Dets 2022, 14:06
Kivi konstruktsioone soojustatakse enamasti väljastpoolt...

Ehitusfüüsikat tundmata võib endale suure käki ehitada.
Kustutasin kahtlase väärtusega väite lõpust ära. Ei ole vaja niimoodi lahmida, muidu mõni teebki käki endale. Piirde (kihtide) aurupidavus peab vähenema seest välja. S.t. iga järgmine (välimine) kiht peab olema väiksema veeaurutakistusega, kui eelmine (sisemine).
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

► Näita Spoilerit
Tegemist ei olnud kahtlase väärtusega väitega. Enamasti see nii on. Rõhk sõnal enamasti.

Ilmselge on ka see, et mitte keegi (vähemalt ei peaks) ei tee oma onni soojustamise otsust bikeris jagatud soovitustele tuginedes vaid siiski nii, et materjalid ning meetod on heaks kiidetud konstruktsiooni iseärasustega kursis oleva ehitusfüüsikat tundva oma valdkonna spetsialisti poolt.

Minu väite ära korjamisega on suurem võimalus kurja teha kui sellega, et see väide alles on, seega panen tagasi :) Palkmaja soojustatakse enamasti seest poolt :)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

► Näita Spoilerit
Palkseina saab soojustada seest, väljast või mõlemalt poolt. Kõik variandid on võimalikud, oleneb asjaoludest. Oluline on jälgida ehitusfüüsikat, kihtide aurupidavuse põhimõtet. See sinu väide "enamasti seestpoolt" on umbes sama mõttetu ja eksitav nagu "anna teed märgiga ristmikul keeratakse enamasti paremale". Kui sa seda (palkseina soojustamist) tõsiselt usud, miks mitte ehitusfoorumis sõna võtta? Saaksid võimsamalt trollida :). Siin, nagu näha, ei huvita kedagi.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

bitter kirjutas: 14 Dets 2022, 11:40
► Näita Spoilerit
Palkseina saab soojustada seest, väljast või mõlemalt poolt. Kõik variandid on võimalikud, oleneb asjaoludest. Oluline on jälgida ehitusfüüsikat, kihtide aurupidavuse põhimõtet. See sinu väide "enamasti seestpoolt" on umbes sama mõttetu ja eksitav nagu "anna teed märgiga ristmikul keeratakse enamasti paremale". Kui sa seda (palkseina soojustamist) tõsiselt usud, miks mitte ehitusfoorumis sõna võtta? Saaksid võimsamalt trollida :). Siin, nagu näha, ei huvita kedagi.
Ei ole sinu trollimine siin minu omast parem ühti.
Minupärast soojusta või ära soojusta, tee seda väljas sees või vahepealt või kus iganes. Ja ristimikul keera ka, kuhu tahad ja/või kellele tahad.

Oma trollimise (või asjaolude või kuidas iganes sa seda nimetada soovid) näitlikustamiseks võiksid siis äkki lisada palkmaja väljast soojustamise ühe versiooni, selmet nsm tühja teise kallal võtta.

Edit:
Tegelikult ära näe vaeva. Sinu auru jutu taustal on aru saada, et sa ei ole antud valdkonnas pädev (tegureid ehitusfüüsikas on rohkem kui sinu rõhutatud aurutihedus)
Viimati muutis Madlobster, 14 Dets 2022, 13:41, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Puudub tarvidus saag käima tõmmata, maailm pole (päris) mustvalge, 1-2 halltooni trehvab vahele ka.
Tehnilisest seisukohast pole palkmaja puhul vahet, kas soojustada seest või väljastpoolt. Toimib ühteviisi hästi. Valiku aluseks on esteetilised ja ka ehitustehnilised kaalutlused, sõltuvalt sellest, kas sa tahad näha palki seespool või väljaspool või kui palju soojustust plaanid panna. Enamus meist eelistab soojustada ilmselt väljaspoolt, sest väljas on ruumi enamjaolt rohkem, kui seespool. :)

image.png
image.png (258.27 KiB) Vaadatud 2263 korda
image.png

Siin silmaringi laiendamiseks ka väike ülevaade Vana maja soojustamise õppepäeval tehtud ettekandest, vt lk 21:
https://www.muinsuskaitseamet.ee/sites/ ... uusika.pdf
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2022, 12:53
Oma trollimise (või asjaolude või kuidas iganes sa seda nimetada soovid) näitlikustamiseks võiksid siis äkki lisada palkmaja väljast soojustamise ühe versiooni, selmet nsm tühja teise kallal võtta.
No mina näiteks kaaluks roomatti ja lubjakrohvi. Tuuletõkkega vill ja puitvooder. Nagu nii on palkmaja soojustuse probleemiks tuulepidamatus kõikvõimalikest pragudest.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 14 Dets 2022, 13:19
Pilt
Soovin omanikule õnne ja jaksu :bsmile: (olen nende lahenduste ja tulemustega kokku puutunud rohkem kui ühe korra)

Aga sae osas nõus. Kõik võivad oma onni soojustada nii, kuidas heaks arvavad ja keerata kellele heaks arvavad.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 14 Dets 2022, 13:19
► Näita Spoilerit
Puudub tarvidus saag käima tõmmata, maailm pole (päris) mustvalge, 1-2 halltooni trehvab vahele ka.
Tehnilisest seisukohast pole palkmaja puhul vahet, kas soojustada seest või väljastpoolt. Toimib ühteviisi hästi. Valiku aluseks on esteetilised ja ka ehitustehnilised kaalutlused, sõltuvalt sellest, kas sa tahad näha palki seespool või väljaspool või kui palju soojustust plaanid panna. Enamus meist eelistab soojustada ilmselt väljaspoolt, sest väljas on ruumi enamjaolt rohkem, kui seespool. :)


image.png
image.png


Siin silmaringi laiendamiseks ka väike ülevaade Vana maja soojustamise õppepäeval tehtud ettekandest, vt lk 21:
https://www.muinsuskaitseamet.ee/sites/ ... uusika.pdf
Palkmaja seestpoolt saab jah soojustada, aga seal peavad olema mõned punktid täidetud, et seda teha tohiks. Niisama lampi ei tohi ikka pea lennata seest soojustamisega. Väljaspoolt soojustamine on kindla peale minek ja sellega keeruline eksida.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas wicked »

põnev.
kõik klähvivad, aga ise teemat ei jaga :lol:
selle lahkamiseks kuluks mitu lehekülge. nüansse on lihtsalt nii palju.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

kaimex kirjutas: 12 Dets 2022, 19:16
yeekim kirjutas: 12 Dets 2022, 16:48
Sellesama Ceresitaga ma proovisingi......
Aga tänud, eks peab erinevad variandid ära proovima.

edu
Kaua ootasid enne kui lakke üritasid lükata?
U. samapalju, kui temal liimi plätserdamiseks aega läks.

Aga eks aluspinnal ja aluspinnal on vahe kah, samuti plaadil, vo. peaks karestama?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Otsin Migatronic RallyMIG 161i kasutajaid, palun saata foorumis sõnum või helistada 5246288. Aitüma ette!

--
Vallo

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Juhtusin lugema e-poest tellitud kauba tagastamise kohta (14 päeva). Jurist kirjutab "...müüjal on kohustus kaup tagasi võtta ja kogu tasutud summa koos saatekuluga kliendile tagastada,” (minu allajoonimine). Ma siiani teadsin, et JUHUL KUI kaupleja on oma tagastamise tingimustes lahti kirjutanud, et "saatekulu ei tagasta", siis nii on. See teine variant tundub nagu loogilisem ka. Tellin 3 eri suurust, proovin selga/jalga ja saadan 2 eset tagasi. Kas tõesti peaks kaupmees mulle saatekulu (või proportsionaalse osa) tagastama? On poode, kus saatekulu on juba kauba hinna sees aga siis on tihtipeale välja kuulutatud "kauba tagastamise kulu", mis korvab müüjale tarnekulu. Reaalseid kogemusi Eesti kauplejatega, keegi tagastab saatekulu? https://arileht.delfi.ee/artikkel/92158 ... gasi-saada
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 19 Dets 2022, 16:14
Juhtusin lugema e-poest tellitud kauba tagastamise kohta (14 päeva). Jurist kirjutab "...müüjal on kohustus kaup tagasi võtta ja kogu tasutud summa koos saatekuluga kliendile tagastada,” (minu allajoonimine). Ma siiani teadsin, et JUHUL KUI kaupleja on oma tagastamise tingimustes lahti kirjutanud, et "saatekulu ei tagasta", siis nii on. See teine variant tundub nagu loogilisem ka. Tellin 3 eri suurust, proovin selga/jalga ja saadan 2 eset tagasi. Kas tõesti peaks kaupmees mulle saatekulu (või proportsionaalse osa) tagastama? On poode, kus saatekulu on juba kauba hinna sees aga siis on tihtipeale välja kuulutatud "kauba tagastamise kulu", mis korvab müüjale tarnekulu. Reaalseid kogemusi Eesti kauplejatega, keegi tagastab saatekulu? https://arileht.delfi.ee/artikkel/92158 ... gasi-saada
Ma pole just palju tagastanud, aga vist on ikka kogu summa tagastatud. Viimane ost mille tagastasin oli küll mitte otseselt eesti müüja(FACTCOOL),aga tagastati kogu summa, kuid tagastuse (pakk mille mina tagasi saatsin) postikulu võeti sellest maha. 2,79€ oli vist see summa. Nemad saatsid mulle Omniva tagastuse jaoks numbri, millega pakk kappi panna. Ehk ei saa vist öelda,et pole tagastatud mulle saadetud paki saatekulu. Kuidas see neile tagasi saatmise teema seaduses on pole huvi tundnud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Mul tagastamise kogemus põhiliselt Amazoniga, nemad tagastavad kogu summa.

Tagastamisel peab Eesti kaupmees tagastama kogu summa k.a. transpordikulu vaid juhul, kui tema müügitingimustes pole see asjaolu eraldi välja toodud. Kui müügitingimused ütlevad, et transpordikulu ei tagastata siis nii on . Ja muidugi defektse kauba puhul tuleb tagastada kogu summa koos transpordi kuludega ilma ühegi aruteluta.

Väga tihti asub Eesti kaupmees sind selle tagastamise osas võimalusel kottima, seega ma üritan kohalikke kaupmehi vältida. Tüüpiline on, et ebasobiva kauba korral maksad 2x transpordi eest. 1x sulle ja 2x tagasi. Ma tahaks, et see pilt oleks teine ja ma saaks oma ostuga kohalikku müüjat toestada aga kahjuks see nii pole.
Enam-vähem iga teise kohaliku e-ostu korral pean ma otsust kahetsema, sest tagastamine on muudetud ebamugavaks. Viimane ebameeldiv näide värskelt Digizonest, kus saadeti vale kaup, siis öeldi, et veebis on vigane info ja ma pean vana kauba tagasi saatma ja juurde maksma, et tellitud asi saada. Kui ma täna vaatan siis on see vigane info seal jätkuvalt üleval.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Macintosh kirjutas: 19 Dets 2022, 17:37
► Näita Spoilerit
Mul tagastamise kogemus põhiliselt Amazoniga, nemad tagastavad kogu summa.

Tagastamisel peab Eesti kaupmees tagastama kogu summa k.a. transpordikulu vaid juhul, kui tema müügitingimustes pole see asjaolu eraldi välja toodud. Kui müügitingimused ütlevad, et transpordikulu ei tagastata siis nii on . Ja muidugi defektse kauba puhul tuleb tagastada kogu summa koos transpordi kuludega ilma ühegi aruteluta.

Väga tihti asub Eesti kaupmees sind selle tagastamise osas võimalusel kottima, seega ma üritan kohalikke kaupmehi vältida. Tüüpiline on, et ebasobiva kauba korral maksad 2x transpordi eest. 1x sulle ja 2x tagasi. Ma tahaks, et see pilt oleks teine ja ma saaks oma ostuga kohalikku müüjat toestada aga kahjuks see nii pole.
Enam-vähem iga teise kohaliku e-ostu korral pean ma otsust kahetsema, sest tagastamine on muudetud ebamugavaks. Viimane ebameeldiv näide värskelt Digizonest, kus saadeti vale kaup, siis öeldi, et veebis on vigane info ja ma pean vana kauba tagasi saatma ja juurde maksma, et tellitud asi saada. Kui ma täna vaatan siis on see vigane info seal jätkuvalt üleval.
Hämmastav ülbus... pakud neile vastu välja, et nii lõpetab see teema Tarbijakaitses? (togi)
Sui generis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

vaja saata 4 autoratast teise eesti otsa. nii müstiline kui see ka pole siis uskumatult keeruline on leida infot kullerteenust pakkuvate firmade kohta, kes sellist asja teostaks täna. dpd'l on kodukal mingi veider kalkulaator, mille järgi see saadetis justkui jääb nende jaoks "liiga suureks" ja raskeks ning mitmetel teistel firmadel pole üldse nagu kuskil täpsemalt kirjas, et mis piirangud või asjad neil saadetistele on...hinnakalkulaatorist rääkimata.

on kellelgi äkki kogemust? rattad on väheke teistsugused ka, ehk rehvidel on piigid sees...kas selliste asjade (või üleüldse kõigi asjade) puhul nõutakse mingit meeletut sisse pakkimist? kas keegi on saatnud mingeid suuremaid esimeid (no vähemalt 60x60x80cm) ja kui siis millega saatsite?
kes üldse täna veel reaalselt eraisikule uksest ukseni kullerit pakub peale dpd, omniva ja (vist) cargobusi? dpd jaoks vist on see saadetis liiga suur/raske, cargobus "uksest ukseni" versioonis on ebareaalselt kallis (~40+e)

Tiiger800
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Mär 2018, 16:41
Tsikkel: VFR1200xd
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tiiger800 »

Meie saadame rehve venipakiga, kuna hind teistest oluliselt soodsam. Kõige kasulikum on kaks rehvi kokku teipida ja saata kahe pakina. Piikidele võid mingi papi peale panna.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

:mrgreen: Vanasti olid Cargobussid, sai tellitud Pärnu lammutusest Opeli mootor Valkka.
Helistas veel mitu korda, et kas ikka tuled jaama vastu ja on nüüd kõik õige.
Tuli ilusti kohale.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Uurin venipaki asja lähemalt, kuigi kuidagi nagu jääb mulje, et nad vist eraisikutega väga asja ei aja.

DPD klienditoe sain vahepeal kätte isegi selle küsimusega. Seal neiu väitis, et kui on rattad siis tuleb lausa iga ratas eraldi pakina vormistada/maksta ja veel eraldi sisse ka pakkida :D Ma küll ei saanud aru, mis põhjusel täpsemalt sest kui lihtsalt rehvid on siis pidi saama 2 kaupa saata. Juhul kui kahe ratta kaal siiski jääb 32kg piiresse, ei tohiks ju suurt vahet olla kas ratas või rehv, aga noh krt teab...võibolla tulebki ühekaupa kuna pole kindel kas 2 ratast ikka jääb alla 32kg.

Cargobusi lehelt vaatasin ka, seal tõesti isegi laseb ilusti hinna välja kalkuleerida. Aga noh...ligi 60 euri. Pehmelt öeldes suht kirves ikka. Samas vähemalt saab tellijale variandi välja pakkuda, eks ta ise peab otsustama

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Omniva oli nõus selliselt kokkupakitud 3 rehvi 21kg vastu võtma.
Tartu (postijaam) - Tallinn (kulleriga ukse taha) maksis 12 euri koos hella kohtlemise eritingimusega.
Päris uksest-ukseni oli nii kallis, et loobusin kuna sel juhul nõudsid kõik vedajad ühekaupa pakkimist ja saatmist.
rehvid.jpg

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

lihtsalt rehve olen saatnud varem ka, päris tihti isegi. paljas rehv ei kaalu niiväga palju, tsikli oma lausa udusulg. tsiklirehvidega on eriti lihtne, need saab jalaga natuke takka lüües postiautomaati suruda :D et suht lihtne ja soodne saata. aga suuremõõtmeliste ja raskete autoratastega näib olevat hoopis omaette ooper.

need pagana 16" rallipiigid koos velgedega on selline ~18kg tükk :? tuleb teha 2 eraldi pakki, riskida ja loota, et enne bussi tõstmist päris kaaluma ei hakata
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas villy »

Vint kirjutas: 21 Dets 2022, 17:06
:mrgreen: Vanasti olid Cargobussid, sai tellitud Pärnu lammutusest Opeli mootor Valkka.
Helistas veel mitu korda, et kas ikka tuled jaama vastu ja on nüüd kõik õige.
Tuli ilusti kohale.
Olen viimasel ajal samuti Cargoga saatnud rehve isegi koos velgedega, täitsa töötab ja soodne ka.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

image.png
soodne on suhteline mõiste ilmselt, ligi 70e antud juhul ma väga soodsaks nüüd ei nimetaks. selle poole pealt muidugi mõistlik teenus, et vähemalt ei ole mingit totakat 30kg limiiti
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 21 Dets 2022, 16:00
vaja saata 4 autoratast teise eesti otsa. nii müstiline kui see ka pole siis uskumatult keeruline on leida infot kullerteenust pakkuvate firmade kohta, kes sellist asja teostaks täna. dpd'l on kodukal mingi veider kalkulaator, mille järgi see saadetis justkui jääb nende jaoks "liiga suureks" ja raskeks ning mitmetel teistel firmadel pole üldse nagu kuskil täpsemalt kirjas, et mis piirangud või asjad neil saadetistele on...hinnakalkulaatorist rääkimata.

on kellelgi äkki kogemust? rattad on väheke teistsugused ka, ehk rehvidel on piigid sees...kas selliste asjade (või üleüldse kõigi asjade) puhul nõutakse mingit meeletut sisse pakkimist? kas keegi on saatnud mingeid suuremaid esimeid (no vähemalt 60x60x80cm) ja kui siis millega saatsite?
kes üldse täna veel reaalselt eraisikule uksest ukseni kullerit pakub peale dpd, omniva ja (vist) cargobusi? dpd jaoks vist on see saadetis liiga suur/raske, cargobus "uksest ukseni" versioonis on ebareaalselt kallis (~40+e)
Proovi OSC-d, Harjumaa veokorraldaja
Telefon:+37256935014 (tööpäeviti 08:00-18:00)
E-post: janar.laansoo@osc.ee
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kunagi sai piike saadetud nii, et lebomati/joogamati(vmt) ribad katsid ilusti teravikud ära ja siis kile ümber.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”