Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas: 04 Nov 2020, 14:37
Spoiler
Assamait kirjutas: 04 Nov 2020, 12:57
Krl kirjutas: 04 Nov 2020, 12:38

Kust Tallinnas vesinikkloriidhapet 5l kanistris riiulist saaks osta?

Peaaegu riiulist, ehk ostad e-poest ära ja lattu järele saad saunainterist. Müüakse basseinikemikaal ph- nime all.
https://www.saunainter.com/et/basseini_ ... bt_840105/

Kardan et, mul natuke kangemat vaja.
Midagi sellist.
https://ksd-images.lt/display/aikido/st ... 000&w=2000

hävitad laipa?



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Madlobster kirjutas: 04 Nov 2020, 16:14
Spoiler
Krl kirjutas: 04 Nov 2020, 14:37
Assamait kirjutas: 04 Nov 2020, 12:57
Krl kirjutas: 04 Nov 2020, 12:38

Kust Tallinnas vesinikkloriidhapet 5l kanistris riiulist saaks osta?

Peaaegu riiulist, ehk ostad e-poest ära ja lattu järele saad saunainterist. Müüakse basseinikemikaal ph- nime all.
https://www.saunainter.com/et/basseini_ ... bt_840105/

Kardan et, mul natuke kangemat vaja.
Midagi sellist.
https://ksd-images.lt/display/aikido/st ... 000&w=2000

hävitad laipa?

Ei.


Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Soojendusega käepidemed või soojendusega kindad? :-|||

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

käepidemed
sest
paksud kindad on kohmakad
mässamine igasugu juhtmete akude või jumal teab millega on palju tülikam kui lenksul nuppu vajutada

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas villy »

Assamait kirjutas: 06 Nov 2020, 11:37

Soojendusega käepidemed või soojendusega kindad? :-|||

Käepidemed kindlasti = saad suht õhukeste kinnastega sõita palju kauem, valik erinevate kinnaste vahel kui märjaks saab matkal. Kestavad kindlasti kauem kui kindad. (pole siiani ühegi ratta peal oxfordi omad katki läinud ja piisavalt kuumad iga kinda jaoks. Pole kunagi 100% vaja läinud)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kindaid saab kasutada ka mootorrattast eraldi, nende "paigaldamiseks" peab "mitte midagi" tegema - minu hääl läheb kinnastele :D
EDIT: Ostad uue/ teise ratta - pead veel 1-e komplekti soojendajaid ostma :D

Viimati muutis Maaks, 06 Nov 2020, 15:35, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Assamait kirjutas: 06 Nov 2020, 11:37

Soojendusega käepidemed või soojendusega kindad? :-|||

Juhtub,et need need ühed kindad saavad märjaks,lähevad katki, siis on ka soojenusega ühelpool. Soojendusega rutskad töötavad veel ka kümnenda paari kinnastega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tegelt on ka kompromissvariant olemas, sellised soojendajad, mille saad krõpsuga gripide peale panna. Ma ise kasutanud ei ole, sest plaan on kunagi ikka "päris" soojendajad sisse pista, aga olen kuulnud usaldusväärseid arvamusi stiilis "ajab asja ära".

Minu jaoks on põhiline "punane joon" soojendajate juures see, et ma tahan kasutada enda lemmik-lenksukumme - ehk need saavad olla kas eemaldatavad (metsa jõudes tõmban maha) või siis need eraldi elemendid, mis käivad olemasolevate kummide alla. Kui see pole probleem, siis on lihtne, sutsaki külge, juhe seina ja korras. Kinnastega tundub nagu rohkem jändamist...

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Assamait kirjutas: 06 Nov 2020, 11:37

Soojendusega käepidemed või soojendusega kindad? :-|||

Miinuskraadideni ajavad käepidemed asja ära, sealt edasi võiks juba kinnaste peale mõelda. Aga see, et keegi nii külmaga üldse sõidab, on pigem erand.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Piipz kirjutas: 06 Nov 2020, 15:45
Assamait kirjutas: 06 Nov 2020, 11:37

Soojendusega käepidemed või soojendusega kindad? :-|||

Miinuskraadideni ajavad käepidemed asja ära, sealt edasi võiks juba kinnaste peale mõelda. Aga see, et keegi nii külmaga üldse sõidab, on pigem erand.

Mootorkelgul on soendusega rutskad, mis ajavad asja ära väga madalate miinusteni ;)
Ma küll tsikli rutskade võimsust ei oska nendega võrrelda st vbl tõesti on võimsuse vahe nii suur, et enam ei aja asja ära?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Lenksukotid on ka üllatavalt tõhusad, talvel kannatab kuni -10 kraadini tavaliste õhukeste krossikinnastega sõita.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Madlobster kirjutas: 06 Nov 2020, 17:31
Spoiler
Piipz kirjutas: 06 Nov 2020, 15:45
Assamait kirjutas: 06 Nov 2020, 11:37

Soojendusega käepidemed või soojendusega kindad? :-|||

Miinuskraadideni ajavad käepidemed asja ära, sealt edasi võiks juba kinnaste peale mõelda. Aga see, et keegi nii külmaga üldse sõidab, on pigem erand.

Mootorkelgul on soendusega rutskad, mis ajavad asja ära väga madalate miinusteni ;)
Ma küll tsikli rutskade võimsust ei oska nendega võrrelda st vbl tõesti on võimsuse vahe nii suur, et enam ei aja asja ära?

Peopesa on soe muidugi, kuid sõidutuul puhub ikka väljast külma peale. Vb saaniga on pikemaid sirgeid vaja vähem sõita, et ei hakka nii külm, ei tea.
Sõidukott on hea, kuid tsikli peal on üsna ohtlik tunne, kui käsi kuskil sees kinni on (olen sõitnud nendega).

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Pole soojendusega kindaid lähedalt näinud, kas need soojendavad käelabasid/sõrmi pealt poolt ka või ainult peopesasid?
Rutskasoojendustega mul põhiliselt külmetavad pöialde otsad ja siis surun neid vastu käepidemeid.
Aga on piisavalt soe, et ei ole olnud vajadust talvisemaid kindaid osta.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ju neid on erinevaid. mul on ühed sellised, mis soojendavad ikka ka näppu tervenisti.
kuna endal neid tegelikult vaja ei ole siis peakski vist müüki panema :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mx77 kirjutas: 27 Okt 2020, 08:20

Plaanin endale garaazhi osta sellisekeevitusseadme: https://www.stokker.ee/mig-keevitussead ... 1211439386
Traadiga on selge - gaasi asemel kasutada täidistraati. Aga kuidas on lood TIG keevitusega, kui gaasi ühendamise võimalust ei ole?

Asi on nüüd ära ostetud ja küsiks asjatundjatelt veidi nõu.
Kui täidistraadirullile on märgitud "DC -" siis peaks polaarsuse ära vahetama? Kaitsegaasiga keevitades on default vist käpp + ja tagasivool -.

Ärge siis väga pekske :D

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Gaasi/täistraadiga on jah käpp + ja massikaabel -. TIG puhul on DCEN e. alalisvooluga
elektrood negatiivne, mass + .

Anna siis teada kuidas täistraadi ja gaasiga funkab, mul pole plekitööks sobivat MIG-i.
Pole kiiret olnud ka, oma poolteist aastat olen edasi lükanud ja küll üht ja teist seadet
uurinud. Kuid naise käru laguneb ja no ei ole TIG-ga summuti parandamine teab mis
erutav kogemus :mrgreen:

--
Vallo


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Kätesoojenduste poolelt. Ma ka oma tsiklitele paigaldanud. Kuigi mul käed eriti külma ei karda. Aga külma käega ja jäikade kinnastega on tunnetus hoopis teine, eriti peale pikemat maanteeotsa. Kergema enduuroga tundub 20 km trassi jub igavikuna. Nagu eespool öeldi, käib mingist hetkest külm ikkagi käte välisküljele ja pöidlale korralikult. Kui maanteel sõidaks külmaga pikalt, kaaluksin neid kätesoojenduskotte või paneksin vähemasti midagi muud kui suvalised õhukesed kindad.

Oleneb vägagi tsiklist. ZX12R-i esigondel teeb midagi nii, et sellele ma pole soojendusega rutskasidki paigaldanud. Ja kiirused tunduvalt suuremad. Sõidan ka praeguste ilmadega. KLE ja CRF-i puhul on soojad rutskad osutunud vajalikuks. Motoneti mitte midagi maksvad soojendusega rutskad on 5+, isegi kaitse on juba küljes.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kalts kirjutas: 07 Nov 2020, 11:04
Spoiler

Gaasi/täistraadiga on jah käpp + ja massikaabel -. TIG puhul on DCEN e. alalisvooluga
elektrood negatiivne, mass + .

Anna siis teada kuidas täistraadi ja gaasiga funkab, mul pole plekitööks sobivat MIG-i.
Pole kiiret olnud ka, oma poolteist aastat olen edasi lükanud ja küll üht ja teist seadet
uurinud. Kuid naise käru laguneb ja no ei ole TIG-ga summuti parandamine teab mis
erutav kogemus :mrgreen:

Mul küss oli just see, et kui traadirullil on DC-, siis peaksin käpa miinusele ühendama?
Traat on see shielding wire, elik siis ilma gaasita keevitus. ei viitsi hetekel baloonide sebimisega tegeleda.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas: 07 Nov 2020, 10:05
Spoiler
mx77 kirjutas: 27 Okt 2020, 08:20

Plaanin endale garaazhi osta sellisekeevitusseadme: https://www.stokker.ee/mig-keevitussead ... 1211439386
Traadiga on selge - gaasi asemel kasutada täidistraati. Aga kuidas on lood TIG keevitusega, kui gaasi ühendamise võimalust ei ole?

Asi on nüüd ära ostetud ja küsiks asjatundjatelt veidi nõu.
Kui täidistraadirullile on märgitud "DC -" siis peaks polaarsuse ära vahetama? Kaitsegaasiga keevitades on default vist käpp + ja tagasivool -.

Ärge siis väga pekske :D

Tagantjärele tarkus, aga täidistraat on viga. Kui soov, võin tutika kinnises pakis täidistraati maha müüa. Ise läksin co2 peale üle. Odav gaas ja tulemus pole isegi võrreldav täidisega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ranel kirjutas: 07 Nov 2020, 15:31
Spoiler
mx77 kirjutas: 07 Nov 2020, 10:05
mx77 kirjutas: 27 Okt 2020, 08:20

Plaanin endale garaazhi osta sellisekeevitusseadme: https://www.stokker.ee/mig-keevitussead ... 1211439386
Traadiga on selge - gaasi asemel kasutada täidistraati. Aga kuidas on lood TIG keevitusega, kui gaasi ühendamise võimalust ei ole?

Asi on nüüd ära ostetud ja küsiks asjatundjatelt veidi nõu.
Kui täidistraadirullile on märgitud "DC -" siis peaks polaarsuse ära vahetama? Kaitsegaasiga keevitades on default vist käpp + ja tagasivool -.

Ärge siis väga pekske :D

Tagantjärele tarkus, aga täidistraat on viga. Kui soov, võin tutika kinnises pakis täidistraati maha müüa. Ise läksin co2 peale üle. Odav gaas ja tulemus pole isegi võrreldav täidisega.

Jaa, ega ma nüüd ikka surmani täidisega ei keevita :D. Väike rull ja saab kohe proovima hakata. Eraisikuna ei ole balloniomanikuks saamine kõige lihtsam vist (eelistaksin isiklikku balooni ja ei mingit renti). Lisaks peaks baloon ka võimalikult väike olema, sest plaanis ka suvilas kasutada, suure baloonikolaka vedamine ei tule jutuks.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas: 07 Nov 2020, 15:35
Spoiler
ranel kirjutas: 07 Nov 2020, 15:31
mx77 kirjutas: 07 Nov 2020, 10:05
mx77 kirjutas: 27 Okt 2020, 08:20

Plaanin endale garaazhi osta sellisekeevitusseadme: https://www.stokker.ee/mig-keevitussead ... 1211439386
Traadiga on selge - gaasi asemel kasutada täidistraati. Aga kuidas on lood TIG keevitusega, kui gaasi ühendamise võimalust ei ole?

Asi on nüüd ära ostetud ja küsiks asjatundjatelt veidi nõu.
Kui täidistraadirullile on märgitud "DC -" siis peaks polaarsuse ära vahetama? Kaitsegaasiga keevitades on default vist käpp + ja tagasivool -.

Ärge siis väga pekske :D

Tagantjärele tarkus, aga täidistraat on viga. Kui soov, võin tutika kinnises pakis täidistraati maha müüa. Ise läksin co2 peale üle. Odav gaas ja tulemus pole isegi võrreldav täidisega.

Jaa, ega ma nüüd ikka surmani täidisega ei keevita :D. Väike rull ja saab kohe proovima hakata. Eraisikuna ei ole balloniomanikuks saamine kõige lihtsam vist (eelistaksin isiklikku balooni ja ei mingit renti). Lisaks peaks baloon ka võimalikult väike olema, sest plaanis ka suvilas kasutada, suure baloonikolaka vedamine ei tule jutuks.

190 eur maksab ~ 10kg co2 ja sellega balloon enda oma. Suuremad on vaid rendiks. Ise võtsin Airokist. Vahetada saad 24/7 iseteeninduses isegi ja maksab ~ 25 eur kanti.

Õige oleks segumix, aga selle vahetus eeldab tööpäeva ajal ära käimist jne ehk siis mugavam koduseks kasutuseks co2-ga piirduda.
5kg täidiseta traat oli viimati k-rauttast 10 eur. 1kg täidistraat 30 eur. Aastaga oli sel juba oksiidikiht peal.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

mx77 kirjutas: 07 Nov 2020, 14:36

Mul küss oli just see, et kui traadirullil on DC-, siis peaksin käpa miinusele ühendama?
Traat on see shielding wire, elik siis ilma gaasita keevitus. ei viitsi hetekel baloonide sebimisega tegeleda.

Pole küll kunagi täidistraadiga keevitanud, aga olen kuulnud, et polaarsus on teistpidi.
Kuna pakil ka DC- kirjas, siis küllap on õige käpp negatiivse külge ühendada.

Ma soovitan ka väike balloon välja osta, ainus mida mõtlema peab ongi kas puhas
CO₂ või mingi segu argooniga. Jutu järgi on seguga vähem pritsmeid ja läbikeevitus pole
nii sügav. Kuid argoon on balloonis alati surugaasina ja CO₂ vedelal kujul?
Seega mahub ballooni puhast CO₂ rohkem kui argooni või nende segu? Pole uurinud, sest
olen ainult argooniga läbi ajanud, aga keegi teadjam võiks öelda kuidas asi on.
MIG-ga saab ka ainult argooniga väga hästi keevitada, aga terase keevitamisel on
mõttetult kulukas.

--
Vallo

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kalts kirjutas: 07 Nov 2020, 19:28
mx77 kirjutas: 07 Nov 2020, 14:36

Mul küss oli just see, et kui traadirullil on DC-, siis peaksin käpa miinusele ühendama?
Traat on see shielding wire, elik siis ilma gaasita keevitus. ei viitsi hetekel baloonide sebimisega tegeleda.

Pole küll kunagi täidistraadiga keevitanud, aga olen kuulnud, et polaarsus on teistpidi.
Kuna pakil ka DC- kirjas, siis küllap on õige käpp negatiivse külge ühendada.

Sul on õigus. Sellised märked on ka keevitustele peale märgitud, et kas no gas või gas.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

See pritsmete värk...no teoorias ehk võib tõsi olla. Aga just eile/üleeile sai migiga keevitatud päris palju ja pikalt üks suurem konstruktsioon kokku. Alguses oli setting pisut suvaline sest pole üle pool aasta midagi keevitanud aga peale paari esimest õmblust ja mõnda nupukeeramist ning õige käpa kauguse/nurga leidmist sai küll õmbluse juba ülimalt kenasti ja sujuvalt jooksma ning sisuliselt mingeid pritsmeid ei tekkinud. Ja keevitan migiga puhta CO'ga.
Läbikeevituse poolt ei oska nii täpselt kommenteerida.
CO on vedelal kujul küll jah ja seda on seal tõesti rohkem kui argooni. Kui argoon on olemas keevitad palju tigiga siis ehk äkki isegi pole mõtet CO juurde hankima hakata ainult sellepärast, et vahel migiga midagi teha. Aga muul juhul minumeelest mig ikka mõistlik CO'd kasutada. keevituse kvaliteedi kohta pole tegelikult midagi halba öelda, see oleneb ikka rohkem masinast, seadistuse oskusest ja käe täpsusest.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Proovisin äädikaga, aga see ikka pärisasjadega võrreldes krdi lahja.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

Krl kirjutas: 08 Nov 2020, 20:12

Proovisin äädikaga, aga see ikka pärisasjadega võrreldes krdi lahja.

Kas MIGi või TIGiga?

Joel
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ei ei.
Äädikaga.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui ma tahan ühte elektroonikaseadet (paadi kaardiplotter, kui täpsem olla), panna toas käima läbi adapteri, mitte aku pealt, nagu ta muidu käib, siis kumb seade oleks parem, kas 12V või 13.5V, kasutades seda adapterit: https://www.amazon.co.uk/Nedis-ACPA004- ... B07GH48XN3

Sest kui ta (otse) aku pealt on, siis ta saab pinget niikuinii kogu selles vahemikus, olenevalt et kas mootor töötab või mitte.

Seadme enda peal on kirjas: Supply Voltage 12v DC (10.8-17VDC)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

12 peaks täitsa OK olema, eriti arvestades, et 12V adapterit on ilmselt lihtsam leida.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tundub nagu mingi trikiga küsimus.
Naiivselt, ilma aru saamata kus on konks, võiks ju arvata, et täis pohhui kumma pingega toidada, kui mõlemad mahuvad seadme peal kirjas olevasse vahemikku. Või mis see parem/halvem väljund oleks, seadmest saadava soorituse osas?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”