Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

...stokkeri asjast ei tea midagi aga kempil on/oli selline seade minarc evo 150 ja sellel põletil kraan ning lisaks ka distantsilt juhtimine... täna seda seadet rkri lehelt ei leidnud. ise kasutasin sellist komplekteeritust nädalase koolituse vältel ja kui liftarc funktsiooniga alustamine probleemi ei tekita, saab musta ja RV materjaliga hakkama (AL ja muid asjalikemaid materjale ma koolituse vältel ei näppinud).

mingi kiire googeldus.

http://www.hgcodedwelding.com/product-d ... ct-details

https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/t ... s-4m-15431

https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/e ... liga-13309



sõidan võrriga!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas: 27 Okt 2020, 11:21

Ma ei oska väga hästi pilti mõõtkavasse panna, aga kontrolli igaks juhuks, kas sinna see standardne traadirull üldse sisse mahub - ma kunagi pidin otsima kaubandusvõrgust selle vähendatud mõõtmetega rulli ja no lõpuks pidi pool linna läbi helistama ja maksis sama palju kui täismõõdus rull, aga sisaldas kolm korda vähem traati.

Mul on nii vähe keevitamist, et see kulutarvikute hind ei mängi eriti rolli. Lihtsalt alati ei viitsi mingi väikese töö pärast käia tuttavaid nuiamas.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kindlalt ei tea, aga olen kuulnud kõlakaid, et SusanneBrigitteHunt on vist jälle vaba.

Aga, et Vint märatsema ei hakkaks, siis küsin küsimuse ka.

Kust te oma keevitamise jaoks rauda ostate?
On kellelgi mingit tavakasutajale avatud kohta, ka kes mõõdu(või joonise) järgi välja lõikab asju ühekaupa ja mõistliku hinnaga?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tavaliselt https://www.enimormet.ee/, sest seal on kõike alati saada. https://www.metall24.ee/ on teine valik, kuna see on garaažile lähemal, aga hoolimata paljulubavast kodulehest on füüsiliselt tegemist üsna väikese asutusega ja tihti peab leppima sellega, mida on, mitte mida ideaalis tahaks. Lõikavad mõlemad, aga üldiselt metallimüüja lõikus on ikka täpsusega pluss-miinus trammipeatus, kohapeal lõikamise põhiline mõte on kola autosse mahutamine, mitte see, et saaks kohe täpsetest juppidest keevitama kukkuda.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

5kg traadirull ei ole tänapäeval mingi ime. Ise oman säärast jupatsit firmalt onex, on mind aastaid teeninud, kvaliteetne keevis suurema vooluga eeldab jämeda kablaga pikendusjuhet lahtirullituna. Ilma gaasita täidistraadiga ei saa mõistlikku asja, lisagaasiga saab ka antud täidistraadi ära kasutada ja kohati on isegi soovituslik. Kuni 5mm keevitavad need pisikesed ühefaasilised asjad korralikult läbi ainult materjali faasides. Minu masinaga tuli küll nii volla kui ka soojendusega reduktor kaasa, reduktor meie balloonide otsa ei isutnud, kuid baloonipoolne ots oli reduktorist eemaldatav ja vahetatav. Soojenudsega reduktor on külmade ilmade ja suurte gaasikogustega õues toimetades igati soovituslik nähe meie kliimas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 27 Okt 2020, 18:57
Spoiler

Tavaliselt https://www.enimormet.ee/, sest seal on kõike alati saada. https://www.metall24.ee/ on teine valik, kuna see on garaažile lähemal, aga hoolimata paljulubavast kodulehest on füüsiliselt tegemist üsna väikese asutusega ja tihti peab leppima sellega, mida on, mitte mida ideaalis tahaks. Lõikavad mõlemad, aga üldiselt metallimüüja lõikus on ikka täpsusega pluss-miinus trammipeatus, kohapeal lõikamise põhiline mõte on kola autosse mahutamine, mitte see, et saaks kohe täpsetest juppidest keevitama kukkuda.

metall24 tellib üldjuhul max paari päevaga kõik eestis saada oleva ka sulle sinna kohale ja lõikab õigesse mõõtu. Kui kohe eile juba vaja oli, siis jah jääb see mis koahpeal olemas.
Ma kasutan püsivalt neid tööjuurde vajalike juppide ostmisel. Meeldib see,et kui on tellitud ja tuleb kõne, tule järgi, siis kohale tulles saada oma asjad kohe kätte ka. RGR Airon-s oli kord tellitud 2tk 3m toru ja arvati,et ma peaks järjekorras ootama kuni nad oma rekkad(4-5) ära laevad,sest ma tulin ka ju veokaga. Kui pakkusin varianti,et ma loobun tellimusest ja kandke raha tagasi,siis sain torud suht kohe kätte. Mingi huikin tõi käruga auto juurde.
Ehk minu 12p metall24-le

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

urmas66 kirjutas: 28 Okt 2020, 11:08
Spoiler
Jesper kirjutas: 27 Okt 2020, 18:57

Tavaliselt https://www.enimormet.ee/, sest seal on kõike alati saada. https://www.metall24.ee/ on teine valik, kuna see on garaažile lähemal, aga hoolimata paljulubavast kodulehest on füüsiliselt tegemist üsna väikese asutusega ja tihti peab leppima sellega, mida on, mitte mida ideaalis tahaks. Lõikavad mõlemad, aga üldiselt metallimüüja lõikus on ikka täpsusega pluss-miinus trammipeatus, kohapeal lõikamise põhiline mõte on kola autosse mahutamine, mitte see, et saaks kohe täpsetest juppidest keevitama kukkuda.

metall24 tellib üldjuhul max paari päevaga kõik eestis saada oleva ka sulle sinna kohale ja lõikab õigesse mõõtu. Kui kohe eile juba vaja oli, siis jah jääb see mis koahpeal olemas.
Ma kasutan püsivalt neid tööjuurde vajalike juppide ostmisel. Meeldib see,et kui on tellitud ja tuleb kõne, tule järgi, siis kohale tulles saada oma asjad kohe kätte ka. RGR Airon-s oli kord tellitud 2tk 3m toru ja arvati,et ma peaks järjekorras ootama kuni nad oma rekkad(4-5) ära laevad,sest ma tulin ka ju veokaga. Kui pakkusin varianti,et ma loobun tellimusest ja kandke raha tagasi,siis sain torud suht kohe kätte. Mingi huikin tõi käruga auto juurde.
Ehk minu 12p metall24-le

Aga lõikamise täpsusesse pole kunagi väga süveneda vaja olnud?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 28 Okt 2020, 11:39
Spoiler
urmas66 kirjutas: 28 Okt 2020, 11:08
Jesper kirjutas: 27 Okt 2020, 18:57

Tavaliselt https://www.enimormet.ee/, sest seal on kõike alati saada. https://www.metall24.ee/ on teine valik, kuna see on garaažile lähemal, aga hoolimata paljulubavast kodulehest on füüsiliselt tegemist üsna väikese asutusega ja tihti peab leppima sellega, mida on, mitte mida ideaalis tahaks. Lõikavad mõlemad, aga üldiselt metallimüüja lõikus on ikka täpsusega pluss-miinus trammipeatus, kohapeal lõikamise põhiline mõte on kola autosse mahutamine, mitte see, et saaks kohe täpsetest juppidest keevitama kukkuda.

metall24 tellib üldjuhul max paari päevaga kõik eestis saada oleva ka sulle sinna kohale ja lõikab õigesse mõõtu. Kui kohe eile juba vaja oli, siis jah jääb see mis koahpeal olemas.
Ma kasutan püsivalt neid tööjuurde vajalike juppide ostmisel. Meeldib see,et kui on tellitud ja tuleb kõne, tule järgi, siis kohale tulles saada oma asjad kohe kätte ka. RGR Airon-s oli kord tellitud 2tk 3m toru ja arvati,et ma peaks järjekorras ootama kuni nad oma rekkad(4-5) ära laevad,sest ma tulin ka ju veokaga. Kui pakkusin varianti,et ma loobun tellimusest ja kandke raha tagasi,siis sain torud suht kohe kätte. Mingi huikin tõi käruga auto juurde.
Ehk minu 12p metall24-le

Aga lõikamise täpsusesse pole kunagi väga süveneda vaja olnud?

Neil pink ilmselt suht täpne(visuaalsel vaatlusel tundub nii). Kui ütled,et on just a´la 1263mm vaja, siis ma ei ole kunagi midagi sellist tellinud. Pigem ikka tellidki ju väikse varuga a´cm . Vannitoa mööbli karkassi jaoks tellisin roostevaba toru mitu eri mõõtu ja siis olid küll kõik cm täpsusega paigas. Jäi üle ainult kokku keevitada. Seal oli 43cm 4tk ja 76cm 4tk jne.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuskohas tallinnas või harjumaal soodsa hinnaga alkot müüakse? eelkõige huvitavad kangemad joogid a'la gin, jääger, rumm. otsustasin joodikuks hakata sest elu on nii karm, aga tahaks ikka oma raha eest maksimumkoguse saada...

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 28 Okt 2020, 16:34

kuskohas tallinnas või harjumaal ..

Lätist!


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

aa ei, päris surnuks ei plaaninud ka kohe juua...

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Sel juhul ei saa aru, mis koonerdad üldse?
Tallinna piireski, enamvähem ükskõik kuhu sõitmine on bensukulus ikka mingi viiekas. Ja seda paari pudeli pealt ilmselt hinnas alla ei saa kuskilt, kui just Vint sulle ise garaaziz mingit samakat ei destilleeri.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Aga Will`i teemale jätkuks, et kas keegi teab kedagi, kes on kunagi omale mingi "mail order" naise tellinud internetist/Aasiast? kas tuli sama, mis pildil oli?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas: 28 Okt 2020, 18:24

Aga Will`i teemale jätkuks, et kas keegi teab kedagi, kes on kunagi omale mingi "mail order" naise tellinud internetist/Aasiast? kas tuli sama, mis pildil oli?

Nii lootusetu? Soovitan kumminaist, probleemide puhul saab Neeme juures ka augud ära lappida soodsa hinnaga :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

mx77 kirjutas: 28 Okt 2020, 18:48
Krl kirjutas: 28 Okt 2020, 18:24

Aga Will`i teemale jätkuks, et kas keegi teab kedagi, kes on kunagi omale mingi "mail order" naise tellinud internetist/Aasiast? kas tuli sama, mis pildil oli?

Nii lootusetu? Soovitan kumminaist, probleemide puhul saab Neeme juures ka augud ära lappida soodsa hinnaga :D

Seal samas maja taga raudtee ääres lükatakse mushroom augule ette ja teekond võib jätkuda.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Krl kirjutas: 28 Okt 2020, 17:27
will111 kirjutas: 28 Okt 2020, 16:34

kuskohas tallinnas või harjumaal ..

Lätist!

See on mingi imelik arusaam. Hinnavahe lätiga on tegelikult selline, et isegi Tartust ei tasu järgi sõita, kui just mingi ülesuure läbu jaoks varuma ei lähe. Ja siis ka hulgikoguste pealt saab Eestist ka piisavalt alelt lisaks, et nii või naa pointless. Jah, vahepeal oli vahe suur, aga enam nii pole.

Käisin ise selle tee hinnapakkumisi võrreldes läbi ja odavam tuli Tartust ära võtta, kui Lätti järgi minna võttes arvesse kütuse hinda ja auto kulu.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eks ta ole jah.
Eks peavoolumeedia on loonud kuvandi, et Lätist saab 20euri eest kasti viina, kasti õlut ja litsi, aga ega see asi vist tegelikult enam nii roosiline ole. Peab ikka hea tervisega olema, et nii palju juua jõuaks, et see hinnavahe koguse peale tuleks kasvõi kütusekukuga nulli.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Huvipärast küsin.. Kas kuskil oli mingi hetk toodud välja ka statistika millega biker.ee foorumit külastatakse?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

will111 kirjutas: 28 Okt 2020, 16:34

kuskohas tallinnas või harjumaal soodsa hinnaga alkot müüakse? eelkõige huvitavad kangemad joogid a'la gin, jääger, rumm. otsustasin joodikuks hakata sest elu on nii karm, aga tahaks ikka oma raha eest maksimumkoguse saada...

Otseselt ei ole hindu võrrelnud, aga sadama ümber nt Sadamaturg, D-terminali taga ka miskit (superalko?) peaks olema äkki. Ja nädalavahetusel mingil Tallinki laeval nö kaubamaja päeval äkki pakutakse.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mingi päev on ilmselt soome minek nagunii, siis peakski need kaubamajad üle vaatama ning laeval ka end äkki sinna "taxfree'sse" lohistama, et hea mõte!

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ain kirjutas: 28 Okt 2020, 19:54

Huvipärast küsin.. Kas kuskil oli mingi hetk toodud välja ka statistika millega biker.ee foorumit külastatakse?

Kui mõtled seadmete/brauserite lõikes, siis ehk [mention]Macintosh[/mention] avaldab sulle statistikat ilusa küsimise peale aga kui pead silmas (arvestades teemat) a'la kerge, keskmise või raske joobega, siis tuleb ilmselt mitu lehte järjest läbi lapata ja pilt saab selgemaks :bsmile: .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ain kirjutas: 28 Okt 2020, 19:54

Huvipärast küsin.. Kas kuskil oli mingi hetk toodud välja ka statistika millega biker.ee foorumit külastatakse?

Manused
SNAG-0140.png
SNAG-0140.png (24 KiB) Vaadatud 1580 korda
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Piipz kirjutas: 29 Okt 2020, 08:44
Ain kirjutas: 28 Okt 2020, 19:54

Huvipärast küsin.. Kas kuskil oli mingi hetk toodud välja ka statistika millega biker.ee foorumit külastatakse?

Tänud!
Kas sellest saab järeldada, et põhiliselt kasutatakse ikkagi arvutit? Samas Chrome on ka nutiseadmetele olemas.. Minu mõte oli saada aimu, et kuidas jaotub tavaarvuti ja mobiilsete seadmete vahel tänapäeval kasutus..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Seda mõõdetakse eraldi:

Manused
SNAG-0142.png
SNAG-0142.png (11.42 KiB) Vaadatud 1556 korda
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mrtn5 kirjutas: 28 Okt 2020, 21:31
will111 kirjutas: 28 Okt 2020, 16:34

kuskohas tallinnas või harjumaal soodsa hinnaga alkot müüakse? eelkõige huvitavad kangemad joogid a'la gin, jääger, rumm. otsustasin joodikuks hakata sest elu on nii karm, aga tahaks ikka oma raha eest maksimumkoguse saada...

Otseselt ei ole hindu võrrelnud, aga sadama ümber nt Sadamaturg, D-terminali taga ka miskit (superalko?) peaks olema äkki. Ja nädalavahetusel mingil Tallinki laeval nö kaubamaja päeval äkki pakutakse.

Superalko on jah poe nimi, neil on hinnad veebis väljas: https://www.viinarannasta.ee/

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

ott
Postitusi: 135
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ott »

Kas 5400mA laadijaga seadmeid (telefoni, akupanka) laadides saavad nende akud kahjustada ja võib eeldada, et aku maht hakkab tasapisi kaduma? Üldjuhul telefonide laadijad 2 amprised.

Tsiklile soov allolev laadija paigaldada, kuid pole kindel kui tervislik see pikas plaanis on. Matkadel enamasti laen tsikliga päeval akupanka ja õhtul telgis siis kõike muud.
https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toor ... _a968d851/

image.png
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

ott07 kirjutas: 01 Nov 2020, 21:44

Kas 5400mA laadijaga seadmeid (telefoni, akupanka) laadides saavad nende akud kahjustada ja võib eeldada, et aku maht hakkab tasapisi kaduma? Üldjuhul telefonide laadijad 2 amprised.

Tsiklile soov allolev laadija paigaldada, kuid pole kindel kui tervislik see pikas plaanis on. Matkadel enamasti laen tsikliga päeval akupanka ja õhtul telgis siis kõike muud.
https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toor ... _a968d851/

Enne sulab sul telefoni pesa ära, kui selle 5.4A suudad sealt läbi suruda.
Aga tänapäevaste telefonidega pole probleemi, kui laadimist kontrolliv moodul telefoni sisse pandud. Akupankade osas ei tea.
Laadimises osas ikka, mida väiksema vooluga laed, seda pikem eluiga on.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Virks »

Voolu ei saa kuskile sisse sundida. Kui väljundpinge on teiste laadijatega sama, siis laetav seade ise otsustab, kuipalju ta sealt võtab.

Pinget antakse, voolu "küsitakse"


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Mis mõte on kahel kütusepaagil ühe mootorratta kohta?

Manused
Paak.jpg
Paak.jpg (73.12 KiB) Vaadatud 2066 korda
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Tankimisel rohkem rõemu - lased põhipaagi täis ja siis reservi (togi) .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”