Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

oil kirjutas: 20 Sept 2020, 19:35

Kas saaks kuskil lasta oma kiivrivisiiri poleerida? Ise eri mökse ostma hakata ei viitsi ning vaevalt et tulemus ideaalne tuleks. Ei leia kiivrile kuskilt uut visiiri aga kiiver on mugav ja hea.

Tuli ikka ise kasutada poleerijat, pastat. Tulemus tuli üle ootuste hea. Varem oli see vana kulunud lakk nii tuhm et viimane sõit oli piin. Nüüd vaja ainult leida õige lakk või muu kraam sinna peale, et tulemus ka kestaks veits aega.

Ehk siis tasub ikka ise ka teha, eriti kui midagi kaotada ei ole. Sama visiiriga enam edasi ei sõitnuks nagunii.



Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

oil kirjutas: 21 Sept 2020, 20:13

Nüüd vaja ainult leida õige lakk või muu kraam sinna peale, et tulemus ka kestaks veits aega.

Ma olen mõne tuleklaasi elus poleerind ja kunagi pole lakkinud, vaid vajadusel uuesti poleerinud. Aga kui mul vaba ligipääs puuduks materjalidele/vahenditele, prooviks Philipsi tulede taastajat:
Paneb auto tuhmunud tuled taas säravama. Parandab tulede tõhusust ja lisab sõiduturvalisust pimedas. Komplektis on järgmised tarvikud kahe esitule taastamiseks:
• Pudel veepõhist eeltöötlusvahendit (29,5 ml)
• Pudel puhastus- ja poleerimisvahendit (29,5 ml)
• Pudel UV-kiirguskaitsmega läiketaastajat ja kaitsevahendit (29,5 ml)
• 3 lihvpaberit (kare, mõõdukalt kare, peen)
• 10 pabersalvrätikut
• Kaitsekindad
https://www.motonet.ee/et/toode/602397/ ... iskomplekt


Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Vaja Yamaha XS400'le uut pingeregulaatorit. Eestis kõik poed läbi vaadatud, aga täpselt sama nagu hetkel peal, leidnud ei ole. Tsiklil ergutusmähisega genekas ja 7-juhtmega regulaator.
Hetkel siis selline:
Ainuke 7-juhtmega pingekas, mis leidsin Eestist on Starmotos, aga nemad ei saanud lubada, et see asi minu tsiklil toimib ja soovitasid mõne elektriku käest küsida. Siin ma siis olen, äkki mõni kogenum inimene oskab midagi arvata. Küsisin ka mingit manuaali selle regulaatori kohta, aga veel vastatud ei ole. Mõne juhtme värvi erinevus on, aga põhimõte peaks ju kõigil enamvähem sama olema?
https://starmoto.ee/et/elektriosad-ping ... wires.html


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]Vxrik[/mention]
3 valget ja 3 kollast tunduvad samad olema. 3 mähist. Ülejäänud osas võiks öelda, keegi, kellel 7 juhtmega reguga kogemusi on.

Edu!
M


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ei hakka liialt süvenema aga ÄRA OSTA Hiina sitta. Võib töötada aga võib ka mitte ja keegi ei tea, kui kaua. Ise sain 2 korda osta, kestis 2 nädalat vist. See pole otseselt Starmoto kapsaaeda, aga vaevalt et nad mingeid Jaapani mosfeteid müüvad. St et alusta sellest, kes on tootja jne.


Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Tort kirjutas: 22 Sept 2020, 21:22

Ei hakka liialt süvenema aga ÄRA OSTA Hiina sitta. Võib töötada aga võib ka mitte ja keegi ei tea, kui kaua. Ise sain 2 korda osta, kestis 2 nädalat vist. See pole otseselt Starmoto kapsaaeda, aga vaevalt et nad mingeid Jaapani mosfeteid müüvad. St et alusta sellest, kes on tootja jne.

Tean, et hiinakatest pikka eluiga oodata ei tasu. Aga kuna korralik maksab üle 100€, Eestis saada ei ole (originaal üldse 200+eur) ja tarne Eestisse pikk, siis mõtlesin, et üritan hetkel kuidagi muudmoodi hakkama saada ja järgmiseks hooajaks korraliku tellida.

Vaatasin igaksjuhuks veel Starmotos pakutavad tähelepanelikumalt üle ja leidsin selle: https://starmoto.ee/et/elektriosad-ping ... -1981.html
Kõik juhtmed samad, ehk peaks töötama?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sry ma lendan nüüd suht külmalt peale, sellest rääkimata, et vahelduvvool on minu jaoks eluaeg olnud umbes samasugune ime nagu kraanist tulev soe vesi, aga kas päriselt ka on hiinakal ergutusmähisega generaator? See ei tundu mootorrataste kontekstis nagu mingi superlevinud lahendusena, lisaks saab seda veel omakorda kahtepidi lahendada, plussi või nulli lülitamise teel (vist oli ju nii?)

Kui ma täielikku joga ajan, siis lähen nurka ja häbenen, aga kõhutunde järgi pakuks, et juhtmevärvid ei näita midagi, hiinaka vastupidavusel pole tähtsust ja kui üldse midagi peale originaali osta tasub, siis seda, mille tootja kindlalt lubab ühilduvust sinu tsikli mudeli ja aastaga.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas grahv »

Vxrik kirjutas: 22 Sept 2020, 22:27

mõtlesin, et üritan hetkel kuidagi muudmoodi hakkama saada

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... r&_sacat=0

G

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Üks hästi rumal küsimus ja täiesti mitte tsikliteemaline.
Vaja teostada mõningaid torutöid ja kas peaks kasutama selleks alupex torusid ja liitmikke ning kui jaa, siis miks. Või peaks jääma tavaliste vasktorude juurde?


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Olen oma majapidamises teinud alupexiga lahendusi. Lihtne nagu Lego kokkupanek. Kasutada tuleks ühe ja sama tootja torusid ja liitmikke ja õigeid presstange. Igal tootjal on oma iseärasused ja segakasutus ei pruugi anda häid tulemusi. Ühe torumehe soovitusel olen kasutanud Wavini tooteid, siiani on kõik edukalt toiminud. Hiina tooteid, mida müüvad enamus ehituspoed, soovitan vältida. Presstangid olen võtnud laenutusest, nad oskavad vastavalt tootjale õiged tangid pakkuda.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Aluplex. Vase ja aluplexi hinnavahe on juba selline, et pole vase poole vaja vaadata... Vask 15mm u 6.-/m, aluplex 16mm u 1.-/m. Vastu peavad mõlemad.

Kui kuskil jääb mõni toru näha, a la wc poti juures vmt, siis seal võiks vast kaaluda kroomitud vase kasutamist.

r.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas lermo »

Lisaks veel see, et kokkupressitava sõrmusega liitmikud ajapikku väsivad ja vajavad pealekeeramist. Ei tea miks, aga nii on. Seetõttu soovitatakse raskesti ligipääsetavad (nt seinatagused) ühendused teha pressliitmikega. Ja nagu eelpool öeldud, on oluline kasutada sama tootja toru ja liitmikke.
Visuaalselt jäävad pressliitmikud saledamad kah.

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

romulus kirjutas: 23 Sept 2020, 09:14

Aluplex. Vase ja aluplexi hinnavahe on juba selline, et pole vase poole vaja vaadata... Vask 15mm u 6.-/m, aluplex 16mm u 1.-/m. Vastu peavad mõlemad.

Kui kuskil jääb mõni toru näha, a la wc poti juures vmt, siis seal võiks vast kaaluda kroomitud vase kasutamist.

r.

Mul see toru jm hinnavahe ei ole oluline, sest toru ennast kulub vähe, kuid liitmikke on suhteliselt palju. Samas kokku maht on nii väike, et pean ilmselt asjad tavalisest ehituspoest ostma, sest ei ole mõistlik hakata kuskilt eripoest ostma.

Viimati muutis mx77, 23 Sept 2020, 09:25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ise ka kõik alupexiga teinud ja ei saa nuriseda. Üks ehitajast sõber teadis rääkida, et neil on kuskil alupexi pressliitmikud peale kütteperioodide vaheldumist lekkima hakanud ning soovitas igaks juhuks mingit muud "euro koonuse" nimelist toodet aga rohkem ei tea, et kellelgi oleks alupexi asjadega probleeme olnud ja mul kestab ilusti.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tangid võta akukad ja näiteks cramost. Poes pakutakse sulle meetri pikkuseid haaratseid millega vähegi kitsamas kohas pole midagi teha. Rasked suured ja kohmakad. Peale 10nendat pressimist on kopp korralikult ees.

Igale oma aga mitte hiina pressitavate otstega alupex on hea ja silmale ilus valik. Nagu eelpool öeldudud osta kõik vidinida ühes kohast. Eri tootjatel on vaevu märgatavad erinevused.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ei ole mainitud, millise süsteemi külge need torud lähevad. Alupexiga katla külge minevad torusid ei tasu panna. Soe/külm tarbevesi kindlasti alupexiga. Kui teha 16, 25... toruga, siis pole erinevate tootjate torudel vahet, 20 mm on erineva seinapaksusega.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

romulus kirjutas: 23 Sept 2020, 09:14

Aluplex. Vase ja aluplexi hinnavahe on juba selline, et pole vase poole vaja vaadata... Vask 15mm u 6.-/m, aluplex 16mm u 1.-/m. Vastu peavad mõlemad.

Alupexi ja vase oluline vahe on selles, et vasel lähevad liitmikud toru peale, alupexil sisse. Need peene avaga liitmikud tekitavad alupexil suuremate vooluhulkade puhul päris korraliku survelangu. Ma paneks sama koha peale alupexi vasest 1-2 nominaali jämedama.

Joel
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui ei ole soovi dushi all ropendada samal ajal kui keegi pelleris vett laseb, siis tuleks torud panna aste suuremad kui (väheteadlik) torumees soovitab.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

SuzuMel
Postitusi: 61
Liitunud: 16 Aug 2011, 08:30
Tsikkel: Suzuki TL1000S
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas SuzuMel »

romulus kirjutas: 23 Sept 2020, 09:14

Aluplex. Vase ja aluplexi hinnavahe on juba selline, et pole vase poole vaja vaadata... Vask 15mm u 6.-/m, aluplex 16mm u 1.-/m. Vastu peavad mõlemad.

Kui kuskil jääb mõni toru näha, a la wc poti juures vmt, siis seal võiks vast kaaluda kroomitud vase kasutamist.

r.

https://onnshop.onninen.ee/uponor-kompo ... erm=uponor
Selle mure vastu aitab Uponori nn. kroomitud aluplex. Saab 3m latina. Kindlasti on meil Onnineni riiulist võtta, ilmselt ka mujal.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 23 Sept 2020, 10:29

Ei ole mainitud, millise süsteemi külge need torud lähevad. Alupexiga katla külge minevad torusid ei tasu panna. Soe/külm tarbevesi kindlasti alupexiga. Kui teha 16, 25... toruga, siis pole erinevate tootjate torudel vahet, 20 mm on erineva seinapaksusega.

Tavaline väikese korteri veevarustus. Ise mõtlesin, et 16 mm toru on piisav.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kalju1 kirjutas: 23 Sept 2020, 08:59

Olen oma majapidamises teinud alupexiga lahendusi. Lihtne nagu Lego kokkupanek. Kasutada tuleks ühe ja sama tootja torusid ja liitmikke ja õigeid presstange. Igal tootjal on oma iseärasused ja segakasutus ei pruugi anda häid tulemusi. Ühe torumehe soovitusel olen kasutanud Wavini tooteid, siiani on kõik edukalt toiminud. Hiina tooteid, mida müüvad enamus ehituspoed, soovitan vältida. Presstangid olen võtnud laenutusest, nad oskavad vastavalt tootjale õiged tangid pakkuda.

Mul ka Wavin tooted nüüd juba 14a kasutuses ja kõik toimib. Kusjuures torul ja torul ning otsal ja otsal on ka eri tootjatel natuke sisemõõdu vahet. Mitte mingit mega,aga näiteks 20mm Wavin toru ja Wavin otsad lähevad tihkelt kokku,aga kord jäi jupp puudu ning mingi teise tootja toruotsa läks lobedalt. Kinni jäi küll,aga vahe oli tuntav.

Vaktoru kulub voolava veega aegamisi seest ära ja vasktoru keeratavad ühendused ei ole just kõige kindlamad. Kui siis joota,aga vee jaoks tänapäeval vaske ei kasutata. Kõikidel renoveerimistel läheb vask väljavahetamisele.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Sest Alupexiga saab pea iga loll hakkama (k.a siinkirjutaja). Kiire, lihtne ja mugav, just akutangidega.
Saab teha kas hästi ja kallilt - Uponor või odavalt ning hästi - Rifeng etc. Paljuski sõltub tegijast.
Arvestada tasub, et teinekord on tootjatel teatavad pisikesed mõõdulised erinevused nii torude, liitmike kui ka tangide puhul. Tasub üle kontrollida.

Sui generis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

mx77 kirjutas: 23 Sept 2020, 11:31
Turist kirjutas: 23 Sept 2020, 10:29

Ei ole mainitud, millise süsteemi külge need torud lähevad. Alupexiga katla külge minevad torusid ei tasu panna. Soe/külm tarbevesi kindlasti alupexiga. Kui teha 16, 25... toruga, siis pole erinevate tootjate torudel vahet, 20 mm on erineva seinapaksusega.

Tavaline väikese korteri veevarustus. Ise mõtlesin, et 16 mm toru on piisav.

On küll. Võibolla veemõõtja juurde ja nö. peatoru paneks 20, aga iga lõpp-punkti juurde minevad lõigud 16.

Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Oma kogemusest veel eramajas selline tähelepanek: kraanist parajalt sooja kätepesu vms. vee väljareguleerimine võtab vähem aega, kui torud on peenemad, s.t. soe vesi jõuab boilerist kohale kiiremini. Kui otseselt uurt vooluhulka pole vaja siis tasub lõppu peenemad torud panna. Omal vahetasin just sel põhjusel torud vannitoas peenemate vastu ja asi paranes tunduvalt.

Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

See on hea tähelepanek. Suuremas torus on rohkem jahedat vett ees kui pole mõnda aega tarbinud ja samuti suurema toru välispind ning seega soojuskadu on ka suurem. :bsmile:

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Madlobster kirjutas: 23 Sept 2020, 09:57

Tangid võta akukad ja näiteks cramost. Poes pakutakse sulle meetri pikkuseid haaratseid millega vähegi kitsamas kohas pole midagi teha. Rasked suured ja kohmakad. Peale 10nendat pressimist on kopp korralikult ees...

Oo jaa, olen kasutanud sõbra pikki presstange ja põhimõtteliselt käis see tihvt, mis tange tagant kinni hoiab, päris tihti sisse-välja, kui seina ääres vaja pressida.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina tegin omal kodus uponori asjadest, 16mm lõpud, keeratavad liitmikud, mitte pressitavad. Pole ükski liitmik lekkima hakanud, kasutust on 4 aastat. Tuttaval hakkasid pressitud lekkima 2 aasta möödudes, vahetas kõik välja, kui tangid kehvad või mingi muu ebasobivus, siis keeratavad saab lahti võtta ja modida, pressitavaga on vast aamen...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 23 Sept 2020, 23:01
Spoiler
Madlobster kirjutas: 23 Sept 2020, 09:57

Tangid võta akukad ja näiteks cramost. Poes pakutakse sulle meetri pikkuseid haaratseid millega vähegi kitsamas kohas pole midagi teha. Rasked suured ja kohmakad. Peale 10nendat pressimist on kopp korralikult ees...

Oo jaa, olen kasutanud sõbra pikki presstange ja põhimõtteliselt käis see tihvt, mis tange tagant kinni hoiab, päris tihti sisse-välja, kui seina ääres vaja pressida.

Nurgad paned enne kokku ja siis ühendad kaugemalt, kus juurdepääs olemas viimaseks. Rendist võttes pead saama pressile ka õiged mokad,kui on valed,siis tulemuseks ongi [mention]Dusterx[/mention] mainitud teema, et hakkab tilkuma. Neid otsikuid,mida kasutatakse on tõesti palju ehk kui ise ei erista neid visuaalselt,siis on turvalisem press võtta materjali müüja käest.
Kõigi asjade jaoks tööriistarendist ilmselt ei saagi pressi.Tänapäeva torutööd on tegelikult väga lihtsad ja vaja on ainult natuke loovat mõtlemist. Torujämedustega on vaja õigesti liikuda, et kui keegi dušši all ning samal ajal WC potist vett lastes ei muutuks sul kohe dušši vesi tulikuumaks. Ehk tuleb natuke jälgida vooluhulkasid, et need nii suures piirdes väga lappama ei läheks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Kas keegi väikese aparaadiga metalli 3d prindib? Mul oleks kahte üsna väikest jubinat vaja (käekella detailid, stl fail olemas). Plastist prinditud jupid on olemas, aga ehk saab metallist ka :D


Nugis
Postitusi: 24
Liitunud: 17 Mai 2020, 13:30
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Nugis »

Metalli üldjuhul ei prinditav vaid on laserlõikus, kuskil kindlasti tehakse.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”