Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Irw, ma olen jobu. Lugesin yeekimi vastust ja arvasin, et olen täiesti rappa teemase küsimuse püstitand :D
Paganamase re: välibassein.... (lol)
Mul oli rumal küsimus rehvide kohta, et kui kasutada metsavõrril originaal 21 ja 18" se velje asemel 17" velgi, pöial laiust 2.5 ees ja taga 3.5" siis mis oleks maksimaalne rehvi kõrgus/laius, vastavalt siis esi- ja tagarattal.
Et read the f*cking manual, soovitusi ei vaja :lol:

Viimati muutis tito, 04 Juun 2020, 06:24, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See privaatsuse teema on suht lõputu vadin. Mõnel on kama kaks, sest ei tee midagi sellist mis kellelegi huvi pakuks. Teine samasugne mitte huvitav tegelane paneb tinamütsi pähe ja läheb igapäev erinevat teid pidi koju ja kasutab erinevaid kaupluseid, et keegi ei teaks, kus käib mida teeb. (Vahepeal põletab paar 5G masti) Arvutis on TOR brauser, internetti kasutab naabri oma, telefon on 5110, ühtegi kontot ei oma jne

Kui vaja on siis saab ka sind sati pealt üksikul saarel välja zuumida ja vaadata, mis teed, kui vaja pole võid magamistoas kardinad eest tõmmata, mitte kedagi ei huvita.
Mis puutub turvalisusse, siis 99% juhtudel mul kulm ei kerki kui keegi millestki ilma jääb aafrikast lotovõitu vormistades, india investeerimisnõustaja soovitusel "aktsiad ostes" või muu sarnane.

Selleks, et keegi inimene reaalselt hakkaks sinu kohta salvestatud datas surfama ja analüüsima, pead sa tegema midagi väga "huvitavat" Ja kui rääkida, et mingi hull võimekus on kõigil kõiki asju analüüsida siis, mis heki pärast veel kuriteod üldse toimuvad ja pätid jooksus on?

Ok veits kriipi oli kui telefon taskus, millest kunagi lõustakaustikusse logitud pole remondimehega roolilati rikkest rääkisin ning koju jõudes arvutis lõustakaustikus esimese reklaamina roolilattide taastamine ja remont vastu vaatas. Ok võtsingi selle ettevõttega ühendust ja roolilatt sai korda ja on korras siiani. Aga jah eesti keelt "nad" ju ei pidanud oskama??? (ma tõesti ei googledanud vms vaid lihtsalt rääkisin remo kohas meistriga) :D Kaheotsaga asi, kas koos privaatsusega sajab reklaami walmartis homme suurest alest kuni pluss size rinnahoidjateni, mis nüüd leedu käsitööpesupoes saadaval on. Või siis midagi sellist, mis koheselt okserefleksi esile ei kutsu.
Noh tänaseks on reklaamiga minuni jõudmine suhteliselt keerulin kuna kõik kanalid on kinni keeratud ja näen vaid avalike plakateid (neid ei oska veel blacklistida :D)

Mõned sellised "creepi" situationid on veel olnud ja üldse ei imesta, kui minu magamistoa hääled on kuskil serveris salvestatud. Aga jah jõudu neile siis peeretuste ja norskamiste vahelt huvipakkuvate soundide otsimise ja analüüsimisega. Kogu sellele lõbul lihtsalt on oma hind.

Eks mulle natuke meeldib ka kui on sellised tinamütsimehed kuskil. Nende "kisa" hoiab ehk laus nahaalsust data kallal natukenegi ohjes. Samuti nagu krunni ja ninarõngaga mehed koos greta dumb-bergiga bambuskõrt imedes maailma päästavad.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Tänapäeva privaatus ongi vaid niinimetatud privaatsus naabrimehe ees, st kui ta just häkker pole, ei saa ta teada mida sa netis õhtuti teed. Riigi ja internetifirmade ees kodanikel privaatsus puudub. Heal juhul oled isikuna anonüümne, halvemal juhul pole sedagi.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zombi »

Täpselt nii- infot koguneb kõikjale nii palju, et sinu vähetähtsad tegemised lihtsalt kaovad sellesse infomürasse. Vat kui tähtsaks muutud juhuslikult kellegile, siis... jah, küllap leitakse, mida vaja, kui vaja. Aga sinnani - mis vahet seal on?

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kas keegi teab soome, rootsi, läti, leedu ja poola motolammutusi? Oleks mootorit tarvis ühele rattale ja ebay ei suuda mitte ühtegi pakkuda.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

sinilind123 kirjutas: 06 Juun 2020, 13:22

Kas keegi teab soome, rootsi, läti, leedu ja poola motolammutusi? Oleks mootorit tarvis ühele rattale ja ebay ei suuda mitte ühtegi pakkuda.

vaata boonstrast ka

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Teenused ja abi, alafoorumis, teemad olemas. :wink: :bsmile:


margusse
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Okt 2008, 16:35
Tsikkel: Suzuki DL1000

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas margusse »

Küsimus võib-olla polegi nii loll, äkki ma ei oska lihtsalt otsida. Aga äkki on kuskil TETi laadseid kaarte kuskil üleval? Äkki isegi mingi teema siin, mida ma oska leida. Või tahab keegi ise oma huvitavaid kaardifaile jagada. Olen ise ka kaarte joonistanud, aga Google maps ei näita erateid, siis peab jooksvalt ümber laveerima. Ja üldse kaardi järgi on raske marsruuti paika panna
Kindlasti on mul mõttekaaslasi :)


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

margusse kirjutas: 06 Juun 2020, 17:12
Spoiler

Küsimus võib-olla polegi nii loll, äkki ma ei oska lihtsalt otsida. Aga äkki on kuskil TETi laadseid kaarte kuskil üleval? Äkki isegi mingi teema siin, mida ma oska leida. Või tahab keegi ise oma huvitavaid kaardifaile jagada. Olen ise ka kaarte joonistanud, aga Google maps ei näita erateid, siis peab jooksvalt ümber laveerima. Ja üldse kaardi järgi on raske marsruuti paika panna
Kindlasti on mul mõttekaaslasi :)

Ei tea, et oleks väga. Kõik ikka ise ringi luusides avastatud ning meelde jäetud tavaliselt.

Huvitab muidu sopp, metsatee, kruus või asfalt?


margusse
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Okt 2008, 16:35
Tsikkel: Suzuki DL1000

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas margusse »

Huvitab pigem selline kruusatee-asfalt. Suure koljatiga läbitavad teed.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Siis aitab programm Osmand ja "väldi asfaltteid" vist kõige paremini.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Linnalähedaste siledate "ringradade" andmebaas oleks ka äge.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Kas on olemas automaatsulguvat aiavooliku liitmiku 1/2” keermestatud kraani otsa?

Teate küll, vooliku otsa käib ju selline liitmik, mis katkestab vee voolu, kui sealt jätkuv tükk lahti peaks tulema. Mul on aiavooliku automaat ühendatud garaaži seinal olevasse kraani ja nüüd ilusate ilmadega on kraan tihti lahti. Hakkasin mõtlema, mis küll saab, kui voolik kraani otsast lahti peaks hüppama...

Lihtsalt vooliku klambriga kraani otsa kinnitamisest pole ka kasu, sest sarnane kiirliitmikuga ohukoht on kohe voolikuautomaadi juures, mis asub samuti garaazi seinal (toas).


ummip
Postitusi: 161
Liitunud: 09 Sept 2008, 00:39
Tsikkel: honda cbr900rr suzuki gsf600
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ummip »

morse kirjutas: 07 Juun 2020, 13:40

Kas on olemas automaatsulguvat aiavooliku liitmiku 1/2” keermestatud kraani otsa?

Teate küll, vooliku otsa käib ju selline liitmik, mis katkestab vee voolu, kui sealt jätkuv tükk lahti peaks tulema. Mul on aiavooliku automaat ühendatud garaaži seinal olevasse kraani ja nüüd ilusate ilmadega on kraan tihti lahti. Hakkasin mõtlema, mis küll saab, kui voolik kraani otsast lahti peaks hüppama...

Lihtsalt vooliku klambriga kraani otsa kinnitamisest pole ka kasu, sest sarnane kiirliitmikuga ohukoht on kohe voolikuautomaadi juures, mis asub samuti garaazi seinal (toas).

Ikka on ise ostsin alles hiljuti espakist

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas keegi on kunagi proovinud parandada värvkatte väiksemaid kriime nn. Touch-up komplektidega?
On võimalik õnnestuda või on lootusetu mässamine? Autol on paar kriimu mis häirivad silma.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul töökaaslasel oli keegi vene m.u.n.n. oma nime tahatiivale kraapinud, ta tegi väikese pintsliga kriimud üle tookord - paremaks läks, aga olematuks mitte. Enda ühel autol lahendasin kriimu "Suvesõit 2012?" kleepsuga.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

mx77 kirjutas: 08 Juun 2020, 16:48

Kas keegi on kunagi proovinud parandada värvkatte väiksemaid kriime nn. Touch-up komplektidega?
On võimalik õnnestuda või on lootusetu mässamine? Autol on paar kriimu mis häirivad silma.

See jääb näha, eriti kui teed esimest korda ka veel :)
Ma kunagi Hondas töötasin, suunasin mingi kliendi Smartservice sse, seal tehti mõistliku hinnaga suuremad täkked ära, isegi värvi ei pidand klient sebima ja jäi viisakas.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

siis kui värv on kahjustatud siis on ainus võimalus uuesti värvida.
Igast muud meetodid on müügiks head ning lahkuvad mõnest pesust kuni max ühe aastani.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Madlobster kirjutas: 08 Juun 2020, 20:41

siis kui värv on kahjustatud siis on ainus võimalus uuesti värvida.
Igast muud meetodid on müügiks head ning lahkuvad mõnest pesust kuni max ühe aastani.

See “järgmise pesuni” kestev lahendus on roheliste veebaasil soperdis, korralik lahusti põhine värv ja lakk selle peal on ikka kauamängiv :wink:
Pilt
Kõik margiesindused peaks ka sarnaseid komplekte müüma.

Viimati muutis tito, 08 Juun 2020, 20:49, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no mis moodi sa ainult kriimustuse värvid ja lakid nii, et peale vaadates kriitikat kannatab?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Madlobster kirjutas: 08 Juun 2020, 20:49

no mis moodi sa ainult kriimustuse värvid ja lakid nii, et peale vaadates kriitikat kannatab?

No pannakse isegi süstla nõelaga vajadusel värvi- see selline kõrgem pilotaaz.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tito kirjutas: 08 Juun 2020, 20:52

No pannakse isegi süstla nõelaga vajadusel värvi- see selline kõrgem pilotaaz.

sa vist ei tea värvimisest suurt mitte midag?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

Madlobster kirjutas: 08 Juun 2020, 20:53

sa vist ei tea värvimisest suurt mitte midag?

Nagu ma ennem ütlesin- ei tasu ise teha, kui pole teinud. Saan Sinu, kui spetsialisti, jutust aru, et oled oma kahe vasaku käe ja 10 pöidlaga midagi puppu keerand :bsmile:
See et ma enda võrri plastikuid pole suutnud ära värvida, ei tähenda, et ma värvimisest midagi ei tea. 2002 aasta sai lõpetatud Vigalas lausa ametikool ja olen töötanud ka maalrina vesivärvide tulekuni. Kui nüüd natuke googeldada kes ma olen, siis esimene googli vaste annab sulle vastuse... ei tea värvimisest suurt midagi irw

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No ma tuleks ja istuks sul kohe kõrval ja vaataks kaks silma punnis peas kuidas sa süstlanõelaga värvikriimustusi parandad. Mitte sellepärast, et konkurendiks hakata. aga...
Kui sa pintsliga värvitud aialipi parandusest räägid, siis ok.
Auto värv, mis koosneb alusvärvist (tihti veel mitmest alusvärvist), metallic komponendist, toon ja sädelus sõltuvad püstolist, survest ja nurgast, mille all peale lastakse ning sinna otsa kolm kihti lakki. Tõesti tulen ja istun kõrval ja vaatan silmad punnis kummardades ja vabandades kui kriimud kaovad. See, et kriim on möksi täis lastud, mis sealt max aastaga jeehat tõmbab, (sest ei ole võimalik pinda töödelda) :D mul kulmu ei kergita. Lisaks servade kokku sulamine nii, et sinna midagi vahele ei lähe jne jne
tito ei anna googlist just palju maalri saavutusi kahjuks. (tegelt ei viitsinud väga süveneda) Jään uskuma, et oled kogenud maaler.
Ma ei taha sulle kindlasti midagi halvasti öelda aga olen "kriimutupsutajaid" ja teleturu "pro" tooteid näinud. Nagu öeldud müügiks hea küll. Kestvat head tulemust ei ole võimalik saavutada.
Tulemuse hindamine sõltub suuresti isiklikust kriitikameelest seega on subjektiivne ja ma ei pretendeeri siin kindlasti absoluutsele tõele, väljendan vaid oma seisukohta ja arusaama kvaliteedist, mis vastab minu arusaamadele. Kindlasti on palju erinevaid värve ja kriimustuse iseloomusi, asukohti jms, mis õigustavad eelpool kirjeldatud päkerdamist ning tulemus on visuaalselt mõnda aega parem kui enne päkerdamist.
Seega peace :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

mx77 kirjutas: 08 Juun 2020, 16:48

Kas keegi on kunagi proovinud parandada värvkatte väiksemaid kriime nn. Touch-up komplektidega?
On võimalik õnnestuda või on lootusetu mässamine? Autol on paar kriimu mis häirivad silma.

Touch-up komplekt on jama. 1komp värv ja liiga suur pintsel, keeruline täpselt pihta saada. Ma lasin segada min koguse 2K värvi ja tegin nii:

Häirivad kivitäkked ja ühe läbiva kriimu (plastini) panin värvi täis ja tunde järgi kuhja peale. Luubiga uurides on näha, meetri pealt on minu jaoks väga ok. Kui ütled, et täkete paranduseks, siis panevad pisut lakki sisse värvile. Lahustit saad ise lisada vajadusel. 2a on püsinud metallil hästi, plaststange ... ma ei tea kas on osa täppe maha tulnud või on uusi täkkeid juurde tulnud. Ega ma vist ei osanud siis plasti krunti õigesti kasutada ka :).

[mention]Madlobster[/mention] Loomulikult on see tüütu nikerdamine ja tulemus pole võrreldav sellega kui on terve uks või tiib korralikult ette valmistatud ja kambris üle tuisatud. Aga nt esistange saab niiehknaa pidevalt uusi täkkeid juurde. Ma ei näe mõtet seda perfektseks teha paariks nädalaks. Sooja ja valge ruumi olemasolul suuremad häirivad täkked täis panna iga paari aasta tagant - mulle sobib. Ja sugugi mitte kõik autod ei ole metallikud!

Allpool näiteks tulepesuri kate. Kriimud täidetud kevadel 2018. Allpool sinisega näidatud täkete parandamine on minu jaoks piisav. Ülemine nurk on liiaga pandud, väikese poroloonketta ja pastaga peaks suht siledaks saama. Seni pole viitsinud.

stange inked juuni 2020.jpg
Viimati muutis bitter, 09 Juun 2020, 11:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ma oma autol lasin sel aastal kapotil 10 aastat vanad kivitäkked (metall paistis ja üks täke oli ligikaudu 1 cm2 suurune) lõpuks roostemuunduriga üle, sest võttis kerge roostekihi peale. :D Korralikult tsingitud ikka, 10 aastat metall paljas ja ainult kerge pindmine roostekiht. Roostemuundur tõmbas selle koha tumedaks, enam-vähem auto värvi, ei näe vajadust värvidagi praegu. :ner:

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tagaspoileri (plastik) alumisel pinnal oli 15 mm kriim ja veel mingi väiksem jama. Nüüd on nii ja mulle sobib. Alles fotolt avastasin, et murdosa millimeetrist on jäänud katmata. Kui ma seda IRL ei näe, las ta siis olla. Jällegi saaks saaks paremaks poleerida aga pole veel viitsinud.

spoiler.JPG
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tito poolt viidatud lahustipõhine värv + lakk komplektiga olen omal mökerdanud VW kapotil kivitäkke, kus metall oli väljas ja tagaluugi serva, mille lasin distantsilt lahti ning jooksis vastu laes olevat metallist venttoru, selle ribid tegid ilusti jooned sisse.
Parandused silmaga nähtavad, sest ma ei viitsinud mingit ilget peennikerdust teha ja soov oli vaid roostetamist vältida. Peale kandsin vatitiku ja hambatikuga ning juba 4 aastat edukalt vastu pidanud kõik survepesud ja talvised sopad.

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tito »

M.T. kirjutas: 09 Juun 2020, 12:29

Tito poolt viidatud lahustipõhine värv + lakk komplektiga olen omal mökerdanud VW kapotil kivitäkke, kus metall oli väljas ja tagaluugi serva, mille lasin distantsilt lahti ning jooksis vastu laes olevat metallist venttoru, selle ribid tegid ilusti jooned sisse.
Parandused silmaga nähtavad, sest ma ei viitsinud mingit ilget peennikerdust teha ja soov oli vaid roostetamist vältida. Peale kandsin vatitiku ja hambatikuga ning juba 4 aastat edukalt vastu pidanud kõik survepesud ja talvised sopad.

Esmane kaitse on olemas ja edasi nii lihtsalt ei roosteta, see ongi mõte :wink:
Hea tulemuse saamiseks on vaja aga palju vaba-aega ja kannatlikkust, protsess tahab korralikku läbi kuivamist ja võimalikult õhukeste kihtidega menetlemist, viimase lihvi saab anda mõne päeva pärast poleerides.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Volvo Touch-up juhendis on kirjas, et poleerima peab mitte enam kui 48 tunni möödudes. Võib poleerida alates 20 min peale lakikihi pealekandmist

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”