Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kuniks tähtis ja tark konsiilium otsusele jõuab, soovitaks proovida "nõel"-tüüpi kõlarijalgu, neile alla mingi tummine kõnniteeplaat ja siis kõige alumiseks enne põrandat mingi vaip või lebomati tükk vms. Seda tehakse tavaliselt küll helikvaliteedi parandamise eesmärgiga, aga idee sama, et põrand ei "mängiks" kaasa.

Hingehinnaga saab jalgu siit: https://www.noortehnik.ee/kolaripiigid-kuld/ , Internetis leiab kindlasti odavamalt :)

Veel üks variant on kõlarid üles riputada.




morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Kirjeldatud põrandakonstruktsioon võib minu arvates bassi naabrile levimist tõepoolest võimendada.

Ja ega tegelikult oleks su helikvaliteet ka parem, kui kõlarid sellest suured passiivsest kõlakojast ära eraldaksid. [mention]Jesper[/mention] juba viitas erinevatele võimalustele. Kui paned midagi kõlaritele alla ja sinu bassiheli muutub kuulates puhtamaks ja konkreetsemaks/täpsemaks (vähem kuminat), siis on lootust, et jõuab vähem ka naabrini.

Edu!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kalleu kirjutas: 30 Mai 2020, 10:00

Bass liigub kortermajas teinekord väga kummalisi teid pidi. Elasin kunagi Annelinna paneelikas 5. korrusel. Pärast magamistoas akna vahetust (vana orihinaal puitraamiga uue plastakna vastu) hakkas õhtul järsku terve suur aken vibreerima. Rütmist oli aru saada, et kuskil disko käib. Käisin trepikojas - täielik vaikus. Kuna kumin oli nii kõva, et magada ei saanud siis hakkasin ühel hetkel oma püstaku kortereid läbi käima - koputasin ja kui uks lahti tehti siis rääkisin mure ja korra kuulasin. Ja siis 2. korruse otse all korteri uksel kuulsin vaikset muusikat. Noor kutt oli, küsisin, kas võib korraks vaadata tema helisüsteemi. Oli 2 u. 1,5m kõrgust tornkõlarit, mängis suhetliselt vaikselt ja nii kõrged kui bass oli väga ilus puhas. Kutsusin siis ta enda juurde kuulama - vaatas ja imestas ja keeras edaspidi õhtuti bassi maha.
Kuidas see bassi värin 3 korrust mööda armatuuri ronis on mulle siiani mõistatus. Ja kas vahepealsed korterid olid lihtsalt täiesti tuimad või neil ei kumisenud.

Küsimuse esitaja ju kirjutas ,et isegi siis, kui bass on maha keeratud, tahab naaber läbi lae harjavarrega külla tulla. Ehk seal ei ole teema ainult bass,seal kostab kõik ilmselt läbi ja see uus põrand teeb seda veel "paremaks". Mis seal valesti,kes seda täpselt teab. Aga nagu will111 ka kirjutas,siis bassi võtab maha massiiv-muust konstruktsioonist eristatud massiiv. Kuhu kui palju,see selgub alles kohapeal. Me võime siin heietama jäädagi. Minul Õismäe korteriga läks nii,et müüsin maha,sest mina oli seal see alumine kannataja pool. Tahad vaikust või valjult musa kuulata, osta maja, see on ainuke kindel lahendus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Äkki on naabri soov hoopis vastupidine ja nõuab disko kõvemaks keeramist :mrgreen:

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Või nigu isand [mention]Krl[/mention] siin ennist vihjas naabrinaisele ja vorstile teatavas vahekorras (togi) .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Aitäh kõigile vastanutele :).

Meil siin terve maja oli remondis ja enne seda seisis korter tühjalt(otsapealne neljas korrus), seega ei teagi öelda, kuidas enne helipidavus oli. Aga enne seda oli konstruktsioon sama, ainuke erinevus, et püssiplaadi asemel oli puidust lauad.
Ca 3-4 kuud elasime sees ja vabalt sai tümpsu kuulata isegi kell 6 hommikul, nii kõrvalt ega ühtki teist naabrit ei häirinud kunagi- isegi rääkisin kõrvalt naabriga. Olime ise ka väga hämmastunud, et kas kedagi ei elagi meie püstakus või mis toimub :D. Selgus, et alumine mutt elabki pool aastat soomes ja pool Eestis.

Üks hetk kolis alumine naaber tagasi, meil oli mingi istumine nv-l sõpradega ja ta hakkas radikat peksma- kusjuures muusika oli ikka väga minimaalne. Siis järgmine korda mingil nädalavahetusel oli tõesti muusika liiga kõvasti, pärast radika peksmist tõmbasime maha. Edasi aga on küll jäänud tunne, et tegu juba kiusuga, kui päeval peksab harjavarrega lage, kui filmi vaatad lihtsalt parema heliga (ühendatud 1x Estonia AC-025, filmi ajal lihtsalt,et oleks parem heli, mitte tugevam heli, sest mulle kõvasti ei meeldi filme vaadata, nt minu jaoks kinodes on alati asjad 10x liiga kõvasti :D) . Ja nüüd siis nädalvahetusel kui sõbraga tiksusime, nii kui panid taustaks vaikse heli ilma bassita, oli 5 sekundiga juba harjavars laes ja nii terve öö, nii kui käivitasime, hakkas taguma. Tundus lausa, et magab harjavars käes. Huvitav on see, et jutuvada peale ei peksa lage.

Eks mingil määral kindlasti tegemist kiusuga, tädi 34a siin elanud ja ilmselt peab maja enda omaks jne, aga kindluse mõttes võtan ikkagi põranda üles ja proovin sellist kombot- liiv põhja ja peale raske vill ja põrand samamoodi kokku tagasi.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Päevase peksmise peale võid ta pikalt saata. Öörahu on teine teema.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No kius või mitte, aga kui ta teab, millal sa midagi kuulama hakkad, siis järelikult ta kuuleb seda. Ma näiteks olen ka natuke selline inimene, et arvuti taga tööd tehes võivad huugata igasugu ventilaatorid või akna taga haukuda koer või sõita autod või misiganes, aga kui ehitajad hoovis oma sang-raadiost mingi kamaaruška käima tõmbavad, siis hetkega on ühed seierid nullis ja teised punases.

Mina muidugi alustaks enne mingi reaalse raha kulutamist naabriga läbirääkimistest ja reaalse probleemi kaardistamisest (mis sagedusala, kas kõlarite paigutus loeb, etc). Kui selgub, et see on tõesti 100% kius, siis äkki on lihtsam ja odavam keskenduda hoopis harjavarre-heli isoleerimise peale :) Aga tihti aitab sellistel juhtudel ka lihtsalt see, kui inimest veenda, et tema murest ei "sõideta üle", vaid see kuulatakse ära ja tegutsetakse - näeb, et sa paned põrandale midagi juurde, kuuleb et läks jah vaiksemaks, saab oma võidu kätte ja unustab kogu teema.

Rinkal ükskord oli juhus, kus sõitja kurtis hommikul "pehme tagavedrustuse" üle, et tee mis teed, keera rooli nii või naapidi, ikka läheb "alt ära". Mehaanik muidugi teadis, et kõik on korras, tegi suitsu ja leiutas järjest viise, kuidas kunde läbi lillede pikale lainele saata. A kuna too oli järjekindel, siis lõpuks ronis mehaanik siiski auto alla, kõristas seal 10 minutit tühjalt narredega, pani igaks juhuks veel poolraami pihta paar pauku haamriga, ronis välja ja ütles et ok, pulbulaatori kalibraatori kinnitus oli jah vähe vaene, a nüüd korras. Sõitja säras nagu päike, läks välja ja tegi isikliku rekordi :D

Inimpeas olevaid probleeme ei saa lahendada tehniliste vahenditega...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Inimpeas olevaid probleeme ei saa lahendada tehniliste vahenditega...

Ikka saab alates 1kg-st millel puust vars taga aga kasutamine peab täpne olema et amneesia oleks igavene. :wack:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Välibassein

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Mis keemiat soovitate välibasseinile?
Osonaator ja filter basseinil olemas aga ikkagi võiks puhtam olla...
Ja kui miskit soovitate siis võiks seda ka Tartus kaubandusvõrgus saada olla :)

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Missuguse sõiduki kiirendus on võetud Google Mapsis sõiduaja arvutamisel aluseks?

...
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kiirendus mõjutab ühe keskmise teekonna läbimist nii vähe, et vahet pole kas Ferrari või LADA või midagi vahepealset. Linnas foorid ja tihe liiklus ning kiirendusest pole kasu midagi, Ferrari ja Lada jõuavad samal ajal kohale. Maanteel aga kui on arvestatud 90 km/h sõitmisega, siis pole ka kiirendusest mingit vahet. :roll:

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

zorten22 kirjutas: 31 Mai 2020, 18:47

Missuguse sõiduki kiirendus on võetud Google Mapsis sõiduaja arvutamisel aluseks?

Mingi ülilühikese vahemaa puhul on kiirendus ehk määrav, reaalsuses kiirus peaks olema arvestet kui antud teelõigul suurim lubatud sõidukiirus äkki.

Edit: Peab hakkama kiiremini kirjutama või vähem multi-thread'ima.

[tin-foil-hat on] tegelikult mõõdab Guugel reaalajas kõigi sel teel liikuvate telefonide "kiirust" ja võtab keskmise! [tin-foil-hat off]

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Välibassein

Lugemata postitus Postitas kalleu »

yeekim kirjutas: 31 Mai 2020, 18:05

Mis keemiat soovitate välibasseinile?
Osonaator ja filter basseinil olemas aga ikkagi võiks puhtam olla...
Ja kui miskit soovitate siis võiks seda ka Tartus kaubandusvõrgus saada olla :)

Mina olen pannud nii sees kui väljas tavalist graanuliga basseinikloori ja viimased aastad Melpool 63G
Välja näeb selline http://www.basseinitehnika.ee/kloor-m63g/
Tartus ei tea aga kui Elvast mööda sõidan siis võtan A-Marketi kõrval olevast autopoest, seal on 1kg topsikud letikaup

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas tyyp »

RasmusL kirjutas: 29 Mai 2020, 19:32

Küsimus Quadlocki kohta, kas on parim võimalik nutifoni kinnitus lenksule,või leidub mingi veel minimalistlikum ?

Nüüd siis ka juhtmevaba laadimine olemas:

https://www.quadlockcase.eu/products/mo ... rging-head

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Tuuletallaja kirjutas: 31 Mai 2020, 19:24

[tin-foil-hat on] tegelikult mõõdab Guugel reaalajas kõigi sel teel liikuvate telefonide "kiirust" ja võtab keskmise! [tin-foil-hat off]

Ei mingit tinfoili, täpselt seda ta teebki. Samamoodi teab ta, kus on liiklusummikud ja kas su lemmik söögikoht on hetkel rohkem täis kui tavaliselt.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Quadlock jäi oma motikalaadijaga hiljaks, ma just selle asja puudumisel kolisin üle SP connecti peale.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

AnTyx kirjutas: 01 Juun 2020, 10:05
Tuuletallaja kirjutas: 31 Mai 2020, 19:24

[tin-foil-hat on] tegelikult mõõdab Guugel reaalajas kõigi sel teel liikuvate telefonide "kiirust" ja võtab keskmise! [tin-foil-hat off]

Ei mingit tinfoili, täpselt seda ta teebki. Samamoodi teab ta, kus on liiklusummikud ja kas su lemmik söögikoht on hetkel rohkem täis kui tavaliselt.

Psst! Hirmutad veel õrnapõrnalised ära... aga kohe kahju sest, kui palju vabadusi on inimesed nõus ära andma teadmatusest või mugavuse nimel.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tuuletallaja kirjutas: 01 Juun 2020, 13:18

Psst! Hirmutad veel õrnapõrnalised ära... aga kohe kahju sest, kui palju vabadusi on inimesed nõus ära andma teadmatusest või mugavuse nimel.

Millisest vabadusest ma ilma jään? Täpsustad äkki?

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Olgugi, et meil siin Eestis pole veel hullu midagi aga maitse asi - mina pean näiteks privaatsust tänapäeva järjest perverssemas maailmas üheks vabaduseks.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tuuletallaja kirjutas: 01 Juun 2020, 15:38

Olgugi, et meil siin Eestis pole veel hullu midagi aga maitse asi - mina pean näiteks privaatsust tänapäeva järjest perverssemas maailmas üheks vabaduseks.

Kaupluses maksad sularahas ja mobiiltelefoni ei oma?

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 01 Juun 2020, 17:20
Tuuletallaja kirjutas: 01 Juun 2020, 15:38

Olgugi, et meil siin Eestis pole veel hullu midagi aga maitse asi - mina pean näiteks privaatsust tänapäeva järjest perverssemas maailmas üheks vabaduseks.

Kaupluses maksad sularahas ja mobiiltelefoni ei oma?

Sellest poleks kasu ka. Pannakse killukestest pilt kokku küll. Sularaha võtad automaadist ja automaadis on kaamera. Poes ka. Teedel ja tänavatel ka kaamerad. Paljudes autodes ka kaamerad, mis pildi otse netti saadavad. Loota ju võib (teatud vaimse tasemega isikuid pidavat see lohutama), et seda keegi muu ei näe kui kaamera omanik. Reg.numbri- ja näotuvastuse võimekus kaamerapildi põhjal on juba ammu olemas... :P

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Aitab küll, mida vähem inimene teab, seda muretum elu on. :) :mrgreen:
Skynet ja termikad tulevad enivei.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 01 Juun 2020, 15:38

Olgugi, et meil siin Eestis pole veel hullu midagi aga maitse asi - mina pean näiteks privaatsust tänapäeva järjest perverssemas maailmas üheks vabaduseks.

Nii kaua kui sa ei tea,et keegi sind jälgib on see privaatus ja kui ta siis ise ütleb,et see nii on(a´la google ja sideoperaatorid)siis enam ei ole. Ehk kui kunagi sind lihtsalt füüsiliselt jälgiti kui vaja, siis ei teadnud enamus sellest midagi. Nüüd on see avalik ja kõik on väga häiritud. Mina lohutan end sellega,et kui keegi tahab teada,mida ma teen või mis on mul plaanis,siis seda ka saadakse teada. Kui need nö suured vennad minu tegevust ka kuidagi praegu talletavad,siis suures plaanis pole kellelgi võimekust kogu seda talletatud massi analüüsida. Et huvi tekiks pead ise midagi ebatavalist tegema. Muideks kõik mobiili kõned on salvestatud ja neid hoitakse 2a ja kui on nõue,siis ka kuulatakse salvestus üle.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas: 01 Juun 2020, 18:02
Spoiler

Nii kaua kui sa ei tea,et keegi sind jälgib on see privaatus ja kui ta siis ise ütleb,et see nii on(a´la google ja sideoperaatorid)siis enam ei ole. Ehk kui kunagi sind lihtsalt füüsiliselt jälgiti kui vaja, siis ei teadnud enamus sellest midagi. Nüüd on see avalik ja kõik on väga häiritud. Mina lohutan end sellega,et kui keegi tahab teada,mida ma teen või mis on mul plaanis,siis seda ka saadakse teada. Kui need nö suured vennad minu tegevust ka kuidagi praegu talletavad,siis suures plaanis pole kellelgi võimekust kogu seda talletatud massi analüüsida. Et huvi tekiks pead ise midagi ebatavalist tegema. Muideks kõik mobiili kõned on salvestatud ja neid hoitakse 2a ja kui on nõue,siis ka kuulatakse salvestus üle.

pakime selle asja nüüd kuidagimoodi lahti.

  1. tihti on mõistlik privaatsust kaitsta mitte selleks, et ennast ei mõjutataks, vaid selleks, et sinu lähedasi ei saaks selle infoga kuidagi mõjutada. (laiemalt mõtlevate inimeste puhul veel ka üldiselt ühiskonda)
  2. ilgelt halb argument, aga usu mind - see tehniline võimekus on olemas, just sellepärast, et töödeldakse struktureeritud metaandmeid, mitte ei üritata kõnest midagi välja lugeda. Tegelen sarnase skaala andmetöötlusega igapäevaselt ;)
  3. kõiki mobiili (hääl)kõnesid ei salvestata, helisalvestused tehakse vaid kohtu eelneval nõudel/loal. Küll salvestatakse kõigi tehtud kõnede meta-andmed (kus, millal, kellele, kui kaua jne...) Viimane tuleneb elektroonilise side seaduse § 111(1)'st. Kusjuures kasutamine on vähemalt teoorias suht piiritletud. Praktikas on seal tihti puudused(positium, stat-amet on viimased kaks ajakirjandusse jõudnud näidet). See teema on nii pika habemega, et on isegi põhiseaduse kommenteeritud väljaandes äramärkimist leidnud. (Euroopa kohus on otsustanud, et selline laiapõhjaline andmetöötlus ei ole isiku põhiõigustega kooskõlas, lihtsalt Eesti ja veel pooled EU riigid vilistavad sellele otsusele)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 01 Juun 2020, 18:15
Spoiler
urmas66 kirjutas: 01 Juun 2020, 18:02

Nii kaua kui sa ei tea,et keegi sind jälgib on see privaatus ja kui ta siis ise ütleb,et see nii on(a´la google ja sideoperaatorid)siis enam ei ole. Ehk kui kunagi sind lihtsalt füüsiliselt jälgiti kui vaja, siis ei teadnud enamus sellest midagi. Nüüd on see avalik ja kõik on väga häiritud. Mina lohutan end sellega,et kui keegi tahab teada,mida ma teen või mis on mul plaanis,siis seda ka saadakse teada. Kui need nö suured vennad minu tegevust ka kuidagi praegu talletavad,siis suures plaanis pole kellelgi võimekust kogu seda talletatud massi analüüsida. Et huvi tekiks pead ise midagi ebatavalist tegema. Muideks kõik mobiili kõned on salvestatud ja neid hoitakse 2a ja kui on nõue,siis ka kuulatakse salvestus üle.

pakime selle asja nüüd kuidagimoodi lahti.

  1. tihti on mõistlik privaatsust kaitsta mitte selleks, et ennast ei mõjutataks, vaid selleks, et sinu lähedasi ei saaks selle infoga kuidagi mõjutada. (laiemalt mõtlevate inimeste puhul veel ka üldiselt ühiskonda)
  2. ilgelt halb argument, aga usu mind - see tehniline võimekus on olemas, just sellepärast, et töödeldakse struktureeritud metaandmeid, mitte ei üritata kõnest midagi välja lugeda. Tegelen sarnase skaala andmetöötlusega igapäevaselt ;)
  3. kõiki mobiili (hääl)kõnesid ei salvestata, helisalvestused tehakse vaid kohtu eelneval nõudel/loal. Küll salvestatakse kõigi tehtud kõnede meta-andmed (kus, millal, kellele, kui kaua jne...) Viimane tuleneb elektroonilise side seaduse § 111(1)'st. Kusjuures kasutamine on vähemalt teoorias suht piiritletud. Praktikas on seal tihti puudused(positium, stat-amet on viimased kaks ajakirjandusse jõudnud näidet). See teema on nii pika habemega, et on isegi põhiseaduse kommenteeritud väljaandes äramärkimist leidnud. (EIK on otsustanud, et selline laiapõhjaline andmetöötlus ei ole isiku põhiõigustega kooskõlas, lihtsalt Eesti ja veel pooled EU riigid vilistavad sellele otsusele)

Nõus,aga siis ei saa kasutada ka pangakaarti ega kontot,nutitelefoni,tahvlit ja veel ei tea mida. Kui oled tegelane kelle tegevusega saab lähedasi santažeerida,siis pead selleks ka valmis olema. Aus pätt või muidu hämar tegelane hoiatab lähedasi ette,et ma tegelen igasugu keelatud tegevusega ja see jama võib ka teile kaela sadada. Nagu juba eelpool mainitud,siis elektroonilised mugavused teevad siin oma töö.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas: 01 Juun 2020, 18:34

Nõus,aga siis ei saa kasutada ka pangakaarti ega kontot,nutitelefoni,tahvlit ja veel ei tea mida. Kui oled tegelane kelle tegevusega saab lähedasi santažeerida,siis pead selleks ka valmis olema. Aus pätt või muidu hämar tegelane hoiatab lähedasi ette,et ma tegelen igasugu keelatud tegevusega ja see jama võib ka teile kaela sadada. Nagu juba eelpool mainitud,siis elektroonilised mugavused teevad siin oma töö.

Taaskord pean siin "trust me" põhimõttele viitama, aga pangad üldiselt jälgivad väga täpselt kellele ja kui palju andmeid jagada saab. St, tavaliselt ainult siis kui on kohtulik kohustus andmeid jagada. Seegi suht värske teema tegelt, seoses isikuandmete kaitse üldmääruse(GPDR) tulekuga on tekkinud reaalne üksikisiku andmete kaitse.
Nutitelefoni ja tahvliga tuleb taaskord mängu see sama ESS § 111(1), mis sätestab ka võrguliikluse meta-andmete säilitamise kohustuse.

Elektroonilise mugavuse saab luua ka ilma andmeid kuritarvitamata, õnneks on mingi liikumine sinnapoole toimumas, ofc üritatakse teisest otsast tekki tagasi rebida....

Kusjuures lähedasi annab igal inimesel santazeerida, nt infot omades on palju tõsiseltvõetavam "olen välismaal kinni - saada raha" kampaania

Spoiler
Matm kirjutas: 01 Juun 2020, 18:41

Kuigi sülearvuti WIFI on füüsilisest lülitist välja lülitatud olnud, olen 2 või 3korda avastanud (viimane kord just PRAEGU. WIFI oli väljas ja kasutasin kaabliga netti), et WIFI on mingil hetkel "ise" sisse läinud. Lüliti ise on füüsiliselt ikka samas asendis (väljas), aga arvuti oli võrku lülitunud. (help)

nupp hakkab ära kuluma.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kuigi sülearvuti WIFI on füüsilisest lülitist välja lülitatud olnud, olen 2 või 3korda avastanud (viimane kord just PRAEGU. WIFI oli väljas ja kasutasin kaabliga netti), et WIFI on mingil hetkel "ise" sisse läinud. Lüliti ise on füüsiliselt ikka samas asendis (väljas), aga arvuti oli võrku lülitunud. (help)

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ja :-||| käib!
Lähed korraks koosolekule ja türi-paide-lehmaema, mis sind... parandan, mind, tagasi tulles ees ootab. Aga kui karu kaikaga ei torgi, siis joosta ei saa.
Kes siin nüüd päris füüsilise privaatsusega flirtima hakkas, siis see on paraku väga kulukas ja lahtiste silmadega enda ümber ringi vaadates ka suht lootusetu ettevõtmine. Mingi elementaarne digitaalne privaatsus igasuguste kolmandate ning kes teab mitmendate osapoolte suhtes võiks siiski olla ja see ei ole ka tegelikkuses eriline raketiteadus.
Saagu siis lisatud, et poes maksan kuidas parajasti kasulikum, nii pangakaart kui nutividin on ka täiesti olemas ja kasutuses.
Täna õhtul rohkem provokatsioonidele ei allu :wink: .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Välibassein

Lugemata postitus Postitas yeekim »

kalleu kirjutas: 31 Mai 2020, 21:47
yeekim kirjutas: 31 Mai 2020, 18:05

Mis keemiat soovitate välibasseinile?
Osonaator ja filter basseinil olemas aga ikkagi võiks puhtam olla...
Ja kui miskit soovitate siis võiks seda ka Tartus kaubandusvõrgus saada olla :)

Mina olen pannud nii sees kui väljas tavalist graanuliga basseinikloori ja viimased aastad Melpool 63G
Välja näeb selline http://www.basseinitehnika.ee/kloor-m63g/
Tartus ei tea aga kui Elvast mööda sõidan siis võtan A-Marketi kõrval olevast autopoest, seal on 1kg topsikud letikaup

Tänud, Elva Fixus'es oli see letikaup jah.
1kg potsikust jagub vist paarikümneks aastaks :)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”