Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

bitter kirjutas: 04 Juun 2019, 17:04

Kui ma õigesti aru sain siis sul on köögis kubu jaoks mõeldud toru, mille mootor asub kaugemal ventseadmes. Kui see pädevalt tõmmata jaksab, siis muidugi ei ole sul mootoriga kubu vaja ja see on hea lahendus - vaiksem. Kubus asuv mootor oleks lärmakam. Mul on ka mootor kaugemale ehitatud. Kubul oma mootor ka sees aga see on ilma toiteta, vist käib niisama kaasa õhuvooluga. El-luxi kubu ei oska kommenteerida.

Täpselt nii jah nagu sa kirjeldasid. Muidu tõmme tundus hea, pole veel paberitest üles leinud täpseid numbreid. Pigem siis jääb küsimas kas need kubu enda mootorid jäävad segama või võivad seal niisama kaasa liikuda õhuvooluga. Samas kui käivad lihtsalt välja siis on vist mõttekam ära võtta. Mis on naljakas, et ilma mootorita kubu maksab 2-3 korda rohkem või sattusin lihtsalt kullatud isendite peale.

Eluxi on väljatõmmatav osa ka peidus ja tuleb nihkega alla, mis mulle just meeldib. Teiste puhul peaks jätma välja tuleva osa jaoks augu mööblisse või siis paigaldama allapoole, mis väga ei isut.



HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kust saab kuuseistikuid ca 10-15tk
Eelmine aasta bauhusis eesti harilk kuusk istiku hinnasildilt 50€ lugedes pidin vaaliumit võtma

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

metsast

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 04 Juun 2019, 18:12

metsast

vales metsas labidaga askeldaded võib lisaks veel soola perse saada.

Ja paar aastat tagasi käisin ja valisin kohta, kus ei tohiks kellegi oma olla ja kõrgepinge liinide läheduses et ehk nagunii läheb mingi hetk maha

Ükski ei läinud kasvama. Ei tea mis valesti tegin. Ostetud läksid enamus kasvama aga müüja kadus ära.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Alterjor kirjutas: 04 Juun 2019, 16:49

Köögis on kubu toru laes ja see on ühendatud ventilatsiooniseadmega (lülitatav seinalt). Kui nüüd tahan int. kubu osta, kas siis kubu peaks olema ilma mootoriteta või võib vabalt osta ka mingi odavama kubu ja mootorid välja kiskuda? Silma jäi see kubu, kas see väljatõmmatav osa aitab ka reaalselt kaasa või on pigem mõttetus?

Üldiselt kubu ei ühendata kunagi maja ventseadmega vaid pannakse eraldi ventmootor või eraldi seade ja viiakse eraldi väljaviik vendikorstnasse või üldse läbi katuse otse õue. Ventseadmes(kui see on ikka seade,mitte lihtsalt mootor toru vahel) tekib köögi lõhnadest selline mix,et kogu majja võib seda sattuda tagasipuhkega.
Mul on ka kubusse toodud 100mm toru,kus on vahel ventmootor ja summuti. Kubus tõmbe häält peaaegu polegi kuulda. mootor on pööningul umbes 3-4m kubust kaugemal ja läheb otse korstnasse.
Kui paned mootoritega kubu ,siis hilisema hoolduse lihtsustamiseks on mõistlik need sealt välja võtta(mingi rasvaollus sealt restist ikka ajapikku läbi pääseb) ,kui kodus süüa ka teed. Kui niisama ilus köök on,siis pole vahet. :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 04 Juun 2019, 23:20

Ventseadmes(kui see on ikka seade,mitte lihtsalt mootor toru vahel) tekib köögi lõhnadest selline mix,et kogu majja võib seda sattuda tagasipuhkega.

Pead silmas rootoriga soojustagastit? See ajab jah sissepuhke ja väljatõmbe mingil määral segamini. Minu teada põhjus, miks üldiselt köögi väljatõmmet soojusvahetiga seadmesse ei ühendata, on see, et rasvaseid pindu on keerulisem puhastada. Soojusvahetit ju rasvaseks ajada ei taha. Kokkuvõttes on elu lihtsam kui kubul on oma toru ja mootor. Kui ventseadmel on köögi väljatõmbe funktsioon siis tasub enne kasutamist välja uurida kuidas see lahendatud on.

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Vahepeal olen siis niipalju targemaks sanaud, et kubu toru tuleb E pealt sisse. A on välisõhk sisse, B on õhk tuppa, C on siis toast tulev õhk ja D on siis väljuv, kuhu läheb siis ka kubu.

image.png

Ma saan aru, et kõik tahavad maailma parandada ja huvitab rohkem mis seade seal on ja kuidas töötab ja kuidas ühendatud. Kuid küsimus oli siiski, et kui on kubu torul on oma mootor kas siis kubul endal peaksid ka mootorid olema ja/või kas neid annab eemaldada näiteks lihtsalt, kui ei pea olema.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kui mootor on eemal, siis kubul mootorit olema ei pea. Ja parem on kui ei ole. Kas ja kuidas eemaldada - oleneb kubust. Mina tahtsin kubu enda nuppudest välist mootorit juhtida, siis oli natuke keerulisem. Sul seda probleemi pole. Ma arvan, et mida lihtsam ja odavam kubu, seda lihtsam ka mootor välja võtta, üldreeglina. Samas, kubu valgustust sa ilmselt soovid kasutada. Peaksid vaatama selliseid kubu kus saad mootori ja valgustuse toited eraldada ja pole pandud mingit liiga tarka juhtplokki, mis kõike juhib ja kontrollib.

Staažiga 4taktiline niiduk hakkas soojalt suitsema ja õli lahmama. Õhufiltrisse ka. Karterituulutus on vaba. Surve karteris? Varuosi vaevalt leiaks, Talon/Jenn Feng, lammutada ei viitsi. Äkki rõngas kinni? Kumba proovida - carb/brake cleanerit silindrisse ligunema või karpasse vett pihustada täie laulu pealt? Või enne leotaks üleöö ja siis water treatment selga?

Pilt


hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas hmm »

Alterjor kirjutas: 05 Juun 2019, 10:57

Vahepeal olen siis niipalju targemaks sanaud, et kubu toru tuleb E pealt sisse. A on välisõhk sisse, B on õhk tuppa, C on siis toast tulev õhk ja D on siis väljuv, kuhu läheb siis ka kubu.
image.png

Ma saan aru, et kõik tahavad maailma parandada ja huvitab rohkem mis seade seal on ja kuidas töötab ja kuidas ühendatud. Kuid küsimus oli siiski, et kui on kubu torul on oma mootor kas siis kubul endal peaksid ka mootorid olema ja/või kas neid annab eemaldada näiteks lihtsalt, kui ei pea olema.

Sellistel ventilatsioonikeskseadmetel peaks olema kubuühendus pärast väljapuhke ventilaatorit (skeemil olev ventikas ei teeninda pugu), isegi kui on enne, siis ei suuda see tekitada piisavat tõmmet, et kubu all tekiks piisav hõrendus toiduvalmistamise aurude äratõmbeks.
Need ventikad teenindavad ruumiventileerimiseks vajaminevat õhuvahetust.
Selliste liideste ainuke mõte on selles, et ruumidest väljaviidav õhk kasutaks ühte kanalit läbi kandevkonstruktsioonide.
Parem on kui paned ventilatsiooniseadme täpse margi siia, muide keskseadme tootjatel peaks olema ka kubu ühendamsieks vastav juhendmaterjal olemas.
Seega pane tavaline kubu, millel mootor ja valgustus sees ja millel HEAD filtrid, sest igasugune rasv ja heitõhk mustab venilaatoried. Üks on kubu enda mootor, palju kulukam on hooldada ventilatsiooniseadme ventilaatorit...
Kui vähekenegi võimalik tee köögikubu väljatõmbeks oma kanal, mis ei ühti ventilatsiooniseadmega.

Muruniiduk:
See silndri sees rõngaste leotamine õnne ei too.
Proovida ju võid, siis ehk õnnestub või kindlustad uue niiduki ostmist.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma pakun,et selle muruniiduki probleem pole mitte rõngaste kinni olekus vaid mootori üleüldises kulumises. Üldjuhul need mootorid on mitte remonditavad(osad puuduvad) ehk lahenduseks vahetus või uus niiduk. Vennal kulus Husqvarna raideri mootor 3-4a nii ära ,et pani uue. Kuna tegemist oli kallima aparaadiga,siis oli pointi,aga käsi niiduki saad ilmselt uue osta selle mootori raha eest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Briggsi ja Tecumtechi mootor on igast asendist remonditav. Kuniks mootoriploki vahetuseni ei lähe, on isegi suht mõistliku hinnaga. Mul on hetkel omal kodus laual laiali nii 12,5hp kui 20hp mootorid ja varuosad tulevad reeglina 2-3 päevaga kõik ära. Esmalt tuleks selgeks teha mis mootor peal on.

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

hmm kirjutas: 05 Juun 2019, 11:26
Spoiler

Sellistel ventilatsioonikeskseadmetel peaks olema kubuühendus pärast väljapuhke ventilaatorit (skeemil olev ventikas ei teeninda pugu), isegi kui on enne, siis ei suuda see tekitada piisavat tõmmet, et kubu all tekiks piisav hõrendus toiduvalmistamise aurude äratõmbeks.
Need ventikad teenindavad ruumiventileerimiseks vajaminevat õhuvahetust.
Selliste liideste ainuke mõte on selles, et ruumidest väljaviidav õhk kasutaks ühte kanalit läbi kandevkonstruktsioonide.
Parem on kui paned ventilatsiooniseadme täpse margi siia, muide keskseadme tootjatel peaks olema ka kubu ühendamsieks vastav juhendmaterjal olemas.
Seega pane tavaline kubu, millel mootor ja valgustus sees ja millel HEAD filtrid, sest igasugune rasv ja heitõhk mustab venilaatoried. Üks on kubu enda mootor, palju kulukam on hooldada ventilatsiooniseadme ventilaatorit...
Kui vähekenegi võimalik tee köögikubu väljatõmbeks oma kanal, mis ei ühti ventilatsiooniseadmega.

Tundub, et rumalus on vahest natukene isegi ravitav :ner:

Seade ise tundub olevat see: https://www.komfovent.com/en/product/do ... /?ref=2346

Vahtisin nüüd natukene ringi elamises. Kööki on toodud 2 lülitit. Üks avab kobu toru klapi enne seadet ja teine lülitab seadme nn täisvõimsuse peale. Kuna elamise sain alles eelmine nädal kätte siis kohe lammutama ja ehitama ei taha/viitsi hakata. Aga tundub, et tuleb võtta tavaline kubu ja tulevikus siis mingi valemiga teha see ümber, et kubu väljuv ei läheks läbi seadme vaid otse välja. Ja eks siis tulevikus saab mõelda kas sinna veel mootor lisaks panna või mitte.

Nüüd siis loll küsimus ka kubu kohta, kas see väljatõmmatav osa reaalselt annab midagi juurde või on pigem mõttetus?

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Alterjor kirjutas: 05 Juun 2019, 13:29

Nüüd siis loll küsimus ka kubu kohta, kas see väljatõmmatav osa reaalselt annab midagi juurde või on pigem mõttetus?

See väljatõmmatav osa kaitseb ideaalselt rasvapritsmete eest - jube valus on kui silma satub :D
EDIT: Ma kui endale kubu valisin, siis minu jaoks oli 1 oluline kriteerium, et pliidiplaat juhiks automaatselt kubu (Hob2hood). Nüüd tagantjärgi ikka väga rahul, et selline sai valitud.
EDIT2: Kui see skeem mille sa ettepoole postitasid on sinu seadme oma, siis on kõik OK. Oluline on, et köögi väljatõmme ei pääseks reostama soojusvaheteid - sul ühendus pärast soojusvahetit ju.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Erinevad 2x18V akudega tööriistad. Millega ma riskin kui kasutan erineva mahtuvusega akusid? Näiteks 3Ah ja 4Ah.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

bitter kirjutas: 07 Juun 2019, 12:45

Erinevad 2x18V akudega tööriistad. Millega ma riskin kui kasutan erineva mahtuvusega akusid? Näiteks 3Ah ja 4Ah.

Riskid erineva töö- ja laadimisajaga...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bitter kirjutas: 07 Juun 2019, 12:45

Erinevad 2x18V akudega tööriistad. Millega ma riskin kui kasutan erineva mahtuvusega akusid? Näiteks 3Ah ja 4Ah.

Riskid sellega, et aku saab varem tühjaks ja pead hakkama õlut jooma :P

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Selle riski julgen võtta küll 8).

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 553 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See oleneb ikka sellest, kas tööriistatooja on elektroonikat tehes sellise võimalusega arvestanud - "puhaste" eri mahtuvusega akude ristirästi ühendamine ilma täpselt teadmata, mida sa teed, kipub liigituma kategooriasse "oma persele tarbetute seikluste otsimine" :)

Mina kontrolliks manualist järgi, mida konkreetne tootja asjast arvab. Aga puhas teooria ütleb, et pigem mitte.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas: 07 Juun 2019, 13:52

See oleneb ikka sellest, kas tööriistatooja on elektroonikat tehes sellise võimalusega arvestanud - "puhaste" eri mahtuvusega akude ristirästi ühendamine ilma täpselt teadmata, mida sa teed, kipub liigituma kategooriasse "oma persele tarbetute seikluste otsimine" :)

Mina kontrolliks manualist järgi, mida konkreetne tootja asjast arvab. Aga puhas teooria ütleb, et pigem mitte.

Kas mitte kogu see elektroonika ja muu aku tarkus ei ole mitte akusse sisse ehitatud, see tööriist seal küljes on labane tarbija?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mina sellest küll nii keeruliselt, kui Jesper, aru ei saanud. kui on 18v makita tööriist ja sul on 18v 3Ah või 18v 4Ah makita aku, siis pole vahet, kumma sa külge paned ju.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Piipz kirjutas: 07 Juun 2019, 13:56

mina sellest küll nii keeruliselt, kui Jesper, aru ei saanud. kui on 18v makita tööriist ja sul on 18v 3Ah või 18v 4Ah makita aku, siis pole vahet, kumma sa külge paned ju.

ta räägib kahe akuga tööriistast ja tahab ühe tööriista külge korraga 18v 3Ah ja 18v 4Ah akud panna.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 553 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

mx77 kirjutas: 07 Juun 2019, 13:56

Kas mitte kogu see elektroonika ja muu aku tarkus ei ole mitte akusse sisse ehitatud, see tööriist seal küljes on labane tarbija?

Vt seal akutööriista teemas keegi asjatundja kirjutas pikalt, et eri firmadel on natuke erinev lähenemine. Mina tööriistadest midagi ei tea, usun et nad on reeglina sellega arvestanud. Aga noh kuna puhas akuteooria ütleb et ei, siis äkki on mõistlik kontrollida, kas konkreetne tootja ikka on - pole kõige odavam kraam, millega eksperimenteerida.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Piilun "autotagaluugitelke", on kellelgi kogemusi? Jutt siis telgist mida oma universaalile lahtise tagaluugiga külge pookida.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Alterjor kirjutas: 05 Juun 2019, 13:29

Nüüd siis loll küsimus ka kubu kohta, kas see väljatõmmatav osa reaalselt annab midagi juurde või on pigem mõttetus?

Annab seda, et suurem ala on pliidiplaadi kohal kaetud. Väljatõmmatava kubu puhul varjab siis ka kappi, mis pliidi kohal on ja kaitseb natuke aurude eest. Ükski kubu ei tõmba 100% seda auru- ja aroomipilve sealt pliidi kohalt ära. Kasutegur sõltub lisaks kubu tõmbevõimsusele ka pliidiplaadi ja kubu omavahelisest distantsist ehk mida madalamal kubu on, seda efektiivsem. Seega suurem pind on efektiivsem. Seda tüüpi kubul on küll filtri- ehk tööpind ainult selle väljatõmmatava osa taga. Kuid kuna väljatõmmatav osa on ka kalde all, siis aitab suunata õhuliikumist õiges suunas. Miinuspoolelt, väljatõmmatav osa võib natuke vaateväljaa hakata segama. Mida madalamal kubu on ja mida pikem kasutaja, seda rohkem.
Sinu lahenduse osas ühendada see olemasoleva vendiga, seal on nii plusse kui miinuseid. Plussiks lihte ühendamine ja puudub vajadus hakata leiutama kubutorule uut väljapääsu. Aga kui ma nüüd sellest skeemist õigesti aru saan, siis võimsuse tõstmine ei mõjuta ainult kubu, vaid kogu elamise venti. Õige? Sel juhul efektiivsus kannatab, sest power jaguneb kogu elamise peale. Või olen ma :wack: ?

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Kubu klapp avaneb, mujal tõmme langeb ning mootor tõstab pöördeid (kui juba ei tööta 100%-ga, ehk ei ole liiga lahja seade projektõhuhulga jaoks). Igatahes peaks tõmme olema piisav ja kui ei ole, siis saab lisada mootorklapi teiste ruumide väljatõmbe harule, mis kokkamise ajaks ennast nt 50% peale piiraks.
Lihtsamat lahendust olen palju Norras ja Soomes näinud, seal on samuti ühendus ventseadmesse, aga kubu sees lihtsalt manuaalne klapp.
Eestis kasutatakse rohkem eraldiseisvaid kubusid.


jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

Cafe raceri jaoks selline kombo lubatud ?
Pidru + suunakad.
https://www.aliexpress.com/item/Motorcy ... 0cd58e2a98

Yamaha R6(2005)-Yamaha xj600s(1994)-Bmw s1000rr(2014)-Yamaha xj 550 Cafe racer(1981)-Harley-Davidson Dyna Switchback(2013)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

jarkuu kirjutas: 09 Juun 2019, 03:15

Cafe raceri jaoks selline kombo lubatud ?
Pidru + suunakad.
https://www.aliexpress.com/item/Motorcy ... 0cd58e2a98

Oleneb ülevaatajast :wink:

Ühtegi E-tähist sealt ei leia, samuti on suunatulede omavaheline distants liiga väike....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mis asi on veebaasil õli?
st terrass vajaks õlitamist, kaubandusvõrgud pakuvad õlisi vee baasil. vanasti õli ja vesi kokku ei kõlbanud (tekkis mingi ebamäärane möks nimega emulsioon)
tänapäeva ökomaailmas tunudvad need asjad kenasti kokku klappivat. aga ikkagi, kas see veebaasil õli või pigem midagi muud?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kõlab veits totakalt küll. Huvitav millal määrdeiõlide tootjad veebaasil toodeteni jõuavad. Mul on nagu meeles, et vesi määrdena isegi töötab aga niipea kui määritavad pinnad peatuvad, siis veekile vajub vahelt ära (vs õli ei vaju ära.)

Rahvas on ju harjunud terrassiÕLI ostma ja terrassi ÕLItama. Tööstus on toodet edasi arendanud aga ei julge nime muuta sest rahvas küsib õli. Millega täpsemalt tegu, peaks selguma toote etiketilt 8).

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”