Tekstiilvarustuse pesemine

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas cossie »

Mure on järgmine: tekstiilist sõiduvarustuse valgetel osadel on peal pigiplekid. Kuidas puhtaks saada? Uurisin, et keemilisse ei soovitata üldse saata, aga kas tavalise külma/pehme programmiga masinas saab puhtaks? Mis pesuainet kasutada? Riided ise on miskid odavama otsa omad ja ühtegi silti sees ei ole. Pole isegi tootja nime, ainult ''cordura'' (materjal)



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pesed mitteagressiivse pesuainega koduses pesumsinas. Maakeeli tähendab see, et reklaamides nähtud OMOd, Bonuxid, Tiretid jms on mittesoovitatatavad.
Kasuta tehnilise riietuse pesemiseks mõeldud pesuvahendeid. Soodsaima leiad supermarketist: Mayeri spordiriiete pesemiseks mõeldud vedel pesuvedelik.
Kui tahad midagi uhkemat/kallimat, siis Nikwax (saad Matkaspordist või Matkamaailmast).
Pesureziimidest soovitan (kui sinu masinal on) õueriitele mõeldud programmi. Kui ei, siis käsipesuprogramm on ka igati hea.
Võtad kaitsmed ja voodrid välja, paned lukud-takjad (eriti takjad) kinni ja pistad pesumasinasse. Mina kasutan eelleotusega pesu (aga ära leotusaineid lisa).
Kui tsenrifuugid, siis kasuta väiksemaid kiiruseid.
Kui tahad impregneerkihti taastada siis pead varustust Nikwax impregneerijaga vees leotama. Pärast seda enam ei tsentrifuugi vaid riputad kuivama.

Minul on kogu varustus hele. Suurema saasta saab välja aga väiksemad täpid ja plekid jäävad siiski vaevunähtavalt alles.
Kuna sinu puhul tegu on noname tootjaga ja vist mitte liiga väärtusliku varustusega siis ma kasutaks autode pigipleki eemalduseks mõelfud vahendit. Proovid enne puhastust mõne sisemise nurga või külje peal järgi, et tekstiili ära ei rikuks.

Tech Wash: https://goo.gl/gnhy3Q | http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/939/130
TX.Direct Wash-In: https://goo.gl/PBvigo
Mayeri Sport Wash: http://mayeri.eu/tooted/kodukeemia/pesu ... port-wash/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ärge seda Mayeri oma ostke. Ma ei tea, kas see oli neil ühe partii viga, aga mul viimane pudelitäis hakkas pesemise ajal niimoodi vahutama, et pressis ennast pesumasinas igast august välja. Pärast vannitoa põrand ujus.

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas retro »

Pigiga on ilmselt keeruline valgel pinnal, aga proovida võib:
sügavkülmutamine (nagu nätsu eemaldamine); autodele mõeldud "bug & tar remover" - tavaline pigieemaldaja vast liiga kange; WD40
soovitusi on netis mitmeid: http://www.wikihow.com/Remove-Tar-and-A ... m-Clothing

Muidu Mayeri Sport Wash on gore riietel päris hästi siiani toiminud.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kas keemilises ei tohi pesta tsiklijopet?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen kõiki oma sõidu riideid siiani tavalise pesuainega(mis on kodus) ja 40 kraadise veega tavalise programmiga masinas pesnud,ning pole ühegi asjaga midagi juhtunud.Loomulikult kaitsmed välja ja lukud takjad kinni.Ja loomulikult ei pea core jope nii vett nagu uuena,aga seda ei tee ta ka mingit eripesu kasutades,mingi aja pärast.Peale kuivamist olen kasutanud aerosoolis core jaoks mõeldud impregneeri,natuke aitab,aga kui olen unustanud,pole ka midagi hullu juhtunud.Plekkide eemaldamiseks olen plekkidele tilga Fairit kuivale materjalile peale hõõrunud ja pool päeva või öö seista lasknud enne masinasse pistmist.Toimib hästi ka muude riiete puhul näiteks rasva ja õli plekkidega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

Vana hea pesuseep 72% ja hari.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Ma olen kõiki oma sõidu riideid siiani tavalise pesuainega(mis on kodus) ja 40 kraadise veega tavalise programmiga masinas pesnud,ning pole ühegi asjaga midagi juhtunud.Loomulikult kaitsmed välja ja lukud takjad kinni.Ja loomulikult ei pea core jope nii vett nagu uuena,aga seda ei tee ta ka mingit eripesu kasutades,mingi aja pärast.Peale kuivamist olen kasutanud aerosoolis core jaoks mõeldud impregneeri,natuke aitab,aga kui olen unustanud,pole ka midagi hullu juhtunud.Plekkide eemaldamiseks olen plekkidele tilga Fairit kuivale materjalile peale hõõrunud ja pool päeva või öö seista lasknud enne masinasse pistmist.Toimib hästi ka muude riiete puhul näiteks rasva ja õli plekkidega.

Tavalise pesuvahendiga membraaniga riideid pestes keerad sa nad lihtsalt peesse, nii lihtne see ongi. Puhtaks saab küll, aga hingavus ja veepidavus kaovad ära. Sellisel juhul pole mõtet sellistesse riietesse oma raha panustada. Impregneer teeb ka tavalise riide natuke veepidavamaks ja kokkuhoitud raha eest saab palju impregneeri osta :D.


Sukusuku
Postitusi: 465
Liitunud: 22 Aug 2007, 11:56
Tsikkel: Viffer ja Kawa
Asukoht: Harjumaa Muuga
Tänatud: 8 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas Sukusuku »

Kes oma varustusest ja selle veepidamisest hoolib, siis soovitan NIKWAX pesu ja hooldusvahendeid
http://www.ebay.co.uk/itm/NIKWAX-TECH-W ... xy0x1TRNvw
Ühe korra pesu pükstele ja jopele tuleb kusagil 15 eurot.

Teed korda Eestis.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pesemiseks NIKWAX-i kasutamine on ilmne owerkill, pealegi ta väga hästi ei pese. Vetthülgavate omaduste taastamiseks OK.


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Ja alternatiiv Nikwaxile? Küsin, sest pesuomadused tõesti halvad.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Olen seda kasutanud, enamvähem igal pool saada
http://www.perwoll.de/de/startseite/pro ... sport.html

Võib ka Mayeri oma kasutada, võib-olla sattus mulle praakpartiist toode. Aga peale seda kui vannitoa üle ujutasin selle tõttu ise enam ei julge.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen kõiki oma sõidu riideid siiani tavalise pesuainega(mis on kodus) ja 40 kraadise veega tavalise programmiga masinas pesnud,ning pole ühegi asjaga midagi juhtunud.Loomulikult kaitsmed välja ja lukud takjad kinni.Ja loomulikult ei pea core jope nii vett nagu uuena,aga seda ei tee ta ka mingit eripesu kasutades,mingi aja pärast.Peale kuivamist olen kasutanud aerosoolis core jaoks mõeldud impregneeri,natuke aitab,aga kui olen unustanud,pole ka midagi hullu juhtunud.Plekkide eemaldamiseks olen plekkidele tilga Fairit kuivale materjalile peale hõõrunud ja pool päeva või öö seista lasknud enne masinasse pistmist.Toimib hästi ka muude riiete puhul näiteks rasva ja õli plekkidega.

Tavalise pesuvahendiga membraaniga riideid pestes keerad sa nad lihtsalt peesse, nii lihtne see ongi. Puhtaks saab küll, aga hingavus ja veepidavus kaovad ära. Sellisel juhul pole mõtet sellistesse riietesse oma raha panustada. Impregneer teeb ka tavalise riide natuke veepidavamaks ja kokkuhoitud raha eest saab palju impregneeri osta :D.

Ma arvasin ka algul nii,aga kui tuttav väitis vastupidist(pesi tavalise vahendiga) ja natuke ka teise tuttava, pesuaineid valmistava firma töötaja, käest tausta uurisin,siis enam nii väga kindel selles ei ole.

Aga minu mitmeid kordi pestud EVO jope on ikka sama pidamisega ,mis peale esimest "õige" vahendiga pesu ja hullemaks pole midagi läinud.Muidugi ei ole pidamine sama ,nagu
uuena ostes oli,aga tagi on ka juba 6-7 a vana.

Võrgust Rev´it tagi ja pükse pole nagu üldse mõtet mingi erivahendiga pesta.Pigem on tark kasutada leiget,mitte liiga, kuuma vett.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tekstiilvarustuse pesemine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Sihuke spets teenusepakkumine hakkas paar päeva tagasi silma Viru keskuse bussiterminalis. Kas nüüd just ainulaadne Eestis, aga antud kohas on see pakkumine küll alles hiljuti tekkinud.
Pilt

SERTÃO
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”