Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas alambe »

Kas keegi on lasknud sellist asja teha? Kui on siis kus?
Probleem pikkades kätes, tekstiiljope on paras M number, aga siis varrukad lühikesed, L on paras kätest aga siis peaks õllekõhu ette tagasi jooma.
Et kas annaks keskohta lasta kvaliteetselt kitsamaks võtta kuskil?

Allan



Kasutaja avatar

Hessu
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Nov 2014, 23:04
Tsikkel: SV650S
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas Hessu »

Kuna endal sama jama olnud, siis tasuks otsida tootjaid kes teevad pikkadele eraldi numbreid (numbrid 102, 104... jne).

Kasutaja avatar

motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas motikamees »

Kunagi oli mul mingi Held'i tekstiil-tagi mis vöö/kõhu kohalt liiga suur ja lasin seda väiksemaks teha. Lähenesin asjale suht lihtsustatult: lasin lihtsalt küljeõmblused üle-õmmelda väljaspoolt umbes 2 mm õmblusvaruga nii, üleliigne kangas jäi vahele. Alt servas oli null - siis sai järsult -10 mm võetud ja kaenla all sujuvalt nulli jälle (seega vähenes kogu-ümbermõõt - 4 cm). Valge pliiatsiga sai muidugi ette joonistatud. Jah, sellisel puhul jääb see 2 mm serv välja, aga samas ei pea lammutama hakkama ja saab igakell kergesti originaali taastada. Eemaltatava voodri väiksemaks tegemisega ma ennast ei vaevanud.
Loodan, et mu jutt oli arusaadav. Tööd soovitan lasta teostada profil - ajakulu 15 min koos selgitamisega.

Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.

Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas alambe »

Väga hea õmbleja täitsa olemas, kes mul tavariideid parajaks teinud on, seega pean uurima , kas tal on masin võimeline ka goretexi jne õmblema, korraliku tugeva niidiga mitmekordsed õmblused ja peaks asi korda saama küll.

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Samuti lasen pükse alt pikemaks, tegu täisnahk kombega. Probleem on selles, et säärte alumised otsad on kitsad (mõeldud saapasse ja lisaks lühikesed), kasutan aga madalat tsiklijalanõud millele peaks pükste sääred peale ulatuma..............varsti saan teada kuidas välja tuli.

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas tali »

Hei! Abikaasa mul on tibatillukest kasvu, mistap leidus Pärnus väga hea meistrimees, kes on motoriideid ennegi paremaks õmmelnud. Tegi pükste (gore) sääred reie kohalt lühemaks, nüüd on kaitsmed täpselt õige koha peal. Meistrimehe kontaktid saime varustust ostes Biker24 motokaubamajast Marko käest. Tulemus on kvaliteetne ja ei saa aru, et tehasest väljastatuga võrreldes midagi teisiti oleks. Respect! (w)
PS! Nõelamees võiks ka oma noka lahti teha, ta saaks ka ilmselt sellise asjaga kenasti hakkama. :bsmile:
Edu!

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

Kellu
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Aug 2020, 02:02
Tänanud: 3 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas Kellu »

Hei!

Ma loodan, et 4 aastat hiljem see teema ka veel oluline on. 🙂 Kes oskaks praegu soovitada, kes õmbleb mootorratta gore-tex pükse parajaks? Rev'it püksid on, aga põlvekaitsmed on liiga madalal. Kaitsmeid saab tasku sees natuke üles nihutada, aga see ei aita piisavalt. Kel häid soovitusi, hea meelega võtaks kuulda. 👍


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas lihtsalt pikemate kaitsmete panek ei lahenda seda probleemi? müüakse ka selliseid põlvekaitsmeid, mis käivad sleeve'ga jala peale nende peale omakorda saab siis panna juba püksid. üldiselt soovitaks pigem sellist varianti nii ehk naa sest pükste sees olevad põlvekaitsmed ei taha hästi omal kohal püsida siis kui tarvis.

aga minumeelest oli keegi neiu, kes tegeles sellist laadi õmblemisega. ta asub pärnus, nimi oli vist Liis Meier

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kellu kirjutas: 23 Aug 2020, 02:25

Hei!

Ma loodan, et 4 aastat hiljem see teema ka veel oluline on. 🙂 Kes oskaks praegu soovitada, kes õmbleb mootorratta gore-tex pükse parajaks? Rev'it püksid on, aga põlvekaitsmed on liiga madalal. Kaitsmeid saab tasku sees natuke üles nihutada, aga see ei aita piisavalt. Kel häid soovitusi, hea meelega võtaks kuulda. 👍

Ma olen Ülemiste keskuses ühes töökojas nimega Tubli Rätsep igasugu tagidel nii gore kui nahk jne lukkusid vahetada lasknud ning muidu riideid parajaks kohendada lasknud. Sul siis ilmselt kaitsme taskud vajavad kohendamist. Googelda,neil on veel neid kohti üle linna ja teenus on väga soodne mu meelest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Kellu
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Aug 2020, 02:02
Tänanud: 3 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas Kellu »

will111 kirjutas: 23 Aug 2020, 02:57

kas lihtsalt pikemate kaitsmete panek ei lahenda seda probleemi? müüakse ka selliseid põlvekaitsmeid, mis käivad sleeve'ga jala peale nende peale omakorda saab siis panna juba püksid. üldiselt soovitaks pigem sellist varianti nii ehk naa sest pükste sees olevad põlvekaitsmed ei taha hästi omal kohal püsida siis kui tarvis.

aga minumeelest oli keegi neiu, kes tegeles sellist laadi õmblemisega. ta asub pärnus, nimi oli vist Liis Meier

Aitäh! Rev'it pükstel on täitsa eraldi tasku tehtud, kus see kaitse sees on. 3 astet: low, medium ja high. Kõik krõpsudega eraldatud. Et kui nüüd hakata seda tõstma, siis peaks seda taskut nihutama. Ma nüüd mõtlen siin, et kui anda õmblejale teha, siis kas ta riiet ei riku? Pärast hakkab vett kiiremini sisse laskma?
Mul teistel pükstel on suur lahtine ala, kus kaitset saab jah, kõrpsuriba abil päris palju liigutada.


Kellu
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Aug 2020, 02:02
Tänanud: 3 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas Kellu »

urmas66 kirjutas: 23 Aug 2020, 11:28
Spoiler
Kellu kirjutas: 23 Aug 2020, 02:25

Hei!

Ma loodan, et 4 aastat hiljem see teema ka veel oluline on. 🙂 Kes oskaks praegu soovitada, kes õmbleb mootorratta gore-tex pükse parajaks? Rev'it püksid on, aga põlvekaitsmed on liiga madalal. Kaitsmeid saab tasku sees natuke üles nihutada, aga see ei aita piisavalt. Kel häid soovitusi, hea meelega võtaks kuulda. 👍

Ma olen Ülemiste keskuses ühes töökojas nimega Tubli Rätsep igasugu tagidel nii gore kui nahk jne lukkusid vahetada lasknud ning muidu riideid parajaks kohendada lasknud. Sul siis ilmselt kaitsme taskud vajavad kohendamist. Googelda,neil on veel neid kohti üle linna ja teenus on väga soodne mu meelest.

Aga seda muret ei ole, et pärast materjal vähem niiskust peab, kui seda kohendada?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kellu kirjutas: 28 Aug 2020, 10:48
Spoiler
urmas66 kirjutas: 23 Aug 2020, 11:28
Kellu kirjutas: 23 Aug 2020, 02:25

Hei!

Ma loodan, et 4 aastat hiljem see teema ka veel oluline on. 🙂 Kes oskaks praegu soovitada, kes õmbleb mootorratta gore-tex pükse parajaks? Rev'it püksid on, aga põlvekaitsmed on liiga madalal. Kaitsmeid saab tasku sees natuke üles nihutada, aga see ei aita piisavalt. Kel häid soovitusi, hea meelega võtaks kuulda. 👍

Ma olen Ülemiste keskuses ühes töökojas nimega Tubli Rätsep igasugu tagidel nii gore kui nahk jne lukkusid vahetada lasknud ning muidu riideid parajaks kohendada lasknud. Sul siis ilmselt kaitsme taskud vajavad kohendamist. Googelda,neil on veel neid kohti üle linna ja teenus on väga soodne mu meelest.

Aga seda muret ei ole, et pärast materjal vähem niiskust peab, kui seda kohendada?

Mõtle loogiliselt. Kui mingi niiskuskindlusega membraanist läbi õmmelda, siis on augud ju. Rõivatööstuses teibitakse (vähemalt kriitilised) õmblused üle. Minu teada rätsepatöökojad teipimist ei paku. Võimalik, et su kaitsmetaskuid saab kohendada ka ilma membraani augustamata.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 28 Aug 2020, 12:19
Spoiler
Kellu kirjutas: 28 Aug 2020, 10:48
urmas66 kirjutas: 23 Aug 2020, 11:28
Kellu kirjutas: 23 Aug 2020, 02:25

Hei!

Ma loodan, et 4 aastat hiljem see teema ka veel oluline on. 🙂 Kes oskaks praegu soovitada, kes õmbleb mootorratta gore-tex pükse parajaks? Rev'it püksid on, aga põlvekaitsmed on liiga madalal. Kaitsmeid saab tasku sees natuke üles nihutada, aga see ei aita piisavalt. Kel häid soovitusi, hea meelega võtaks kuulda. 👍

Ma olen Ülemiste keskuses ühes töökojas nimega Tubli Rätsep igasugu tagidel nii gore kui nahk jne lukkusid vahetada lasknud ning muidu riideid parajaks kohendada lasknud. Sul siis ilmselt kaitsme taskud vajavad kohendamist. Googelda,neil on veel neid kohti üle linna ja teenus on väga soodne mu meelest.

Aga seda muret ei ole, et pärast materjal vähem niiskust peab, kui seda kohendada?

Mõtle loogiliselt. Kui mingi niiskuskindlusega membraanist läbi õmmelda, siis on augud ju. Rõivatööstuses teibitakse (vähemalt kriitilised) õmblused üle. Minu teada rätsepatöökojad teipimist ei paku. Võimalik, et su kaitsmetaskuid saab kohendada ka ilma membraani augustamata.

No tänapäeval on õmbluse teip igalpool olemas, kui vaja. Teisalt kaitsmed on ju üldjuhul voodri küljes kui neid taskuid vaja pikendada või ümber teha. Ja ma poleks üldse kindel, et gorel on õmblused teibitud. See kangas peaks ka ilma teibita õmbluseta vett hülgama. Vee pidavust sel kangal ikka pole ehk vee alla sellega ei lähe. Ja üks kohalkäik teeb asja selgeks. Püksid ka ikka kaasa

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Minu senistel Gore toodetel on alati õmblused olnud teibitud ja need on ka esimesed kohad, kust eseme kuludes lekked on tulnud.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sõiduvarustuse parajaks õmblemine

Lugemata postitus Postitas joha123 »

bitter kirjutas: 28 Aug 2020, 12:19
Spoiler
Kellu kirjutas: 28 Aug 2020, 10:48
urmas66 kirjutas: 23 Aug 2020, 11:28
Kellu kirjutas: 23 Aug 2020, 02:25

Hei!

Ma loodan, et 4 aastat hiljem see teema ka veel oluline on. 🙂 Kes oskaks praegu soovitada, kes õmbleb mootorratta gore-tex pükse parajaks? Rev'it püksid on, aga põlvekaitsmed on liiga madalal. Kaitsmeid saab tasku sees natuke üles nihutada, aga see ei aita piisavalt. Kel häid soovitusi, hea meelega võtaks kuulda. 👍

Ma olen Ülemiste keskuses ühes töökojas nimega Tubli Rätsep igasugu tagidel nii gore kui nahk jne lukkusid vahetada lasknud ning muidu riideid parajaks kohendada lasknud. Sul siis ilmselt kaitsme taskud vajavad kohendamist. Googelda,neil on veel neid kohti üle linna ja teenus on väga soodne mu meelest.

Aga seda muret ei ole, et pärast materjal vähem niiskust peab, kui seda kohendada?

Mõtle loogiliselt. Kui mingi niiskuskindlusega membraanist läbi õmmelda, siis on augud ju. Rõivatööstuses teibitakse (vähemalt kriitilised) õmblused üle. Minu teada rätsepatöökojad teipimist ei paku. Võimalik, et su kaitsmetaskuid saab kohendada ka ilma membraani augustamata.

ja on veel võimalus, et montaazi ajal pannakse 2poolne liimteip lõigete õmblusserva ja õmmeldakse kokku. liim täidab nõelaaugud. ise teen paadikatted samal meetodil. tõsi, uuemal ajal ei õmmelda vaid keevitatakse lõiked kokku, lipid-lapid ilmanõelasilmapistmata...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”