Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Soovitage head mootorraatta katet õues seisvale tsiklile. Vihmakindel jne.




wend

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas wend »

Olin ise sellise probleemi ees ja lahenduse tegin ise.
Varem sai ostetud erinevaid katteid ja ei olnud ükski see mis rahuldas.
Tsingitud toru, natuke lõikamist ja keevitamist + 2 reklaam plakatit, tulemus kerge, mida kannatab koos naisega tõsta ühest kohast teise.

Pilt

Pilt


oil
Postitusi: 773
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas oil »

Põhimõtteliselt siis tasuks osta kilekasvuhoone. Hea ja odav lahendus.


Teema algataja
kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Jääks ikka katte versiooni juurde.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vaata Automaailma kodulehelt mototarvikute alt, seal erinevas mõõdus, alt kummiga. Pole neil minu meelest olulist vahet. Hinnad suures plaanis vahemikus 13-23 eur. Ise ostsin selle odavama garaasi tolmu jaoks, ei oska nuriseda.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Varasemalt Motodepoo müüs paksemast, vakstutaolisest materjalist katet. Kui mälu ei peta, siis Motraxi toode. Piisavalt rasket, et tuul üles ei tõsta ja ei läinud ka miinuskraadidega jäigaks. Rebenemist polnud karta ja sobis igas mõõdus tsiklite peale. Õues hoidmise jaoks ideaalne. Julgen soovitada.

Vist see: https://www.motodepoo.ee/lisavarustus/1 ... heavy-duty

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

aleksandrz
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Nov 2015, 17:05
Tsikkel: Triumph Speed Triple 955i

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas aleksandrz »

Julgen soovitada - http://www.ebay.com/itm/231740936324

Tegin ise eelmine aasta korralikku uurimustööd ning see jäi peale. Paks raske mitmekihiline materjal. Täielikult veekindel, tuulutusavadega, alt saab tõmmata klõpsuga kinni.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas will111 »

julgen soovitada, et pole vaja sellist asja :) kui siis mingi väiksem kate (aga slleks sobib edukalt ka suurematsorti, pisut tugevam kilekott) ette leksu otsa, kus on lülitid, süütelukk ja palju juhtmeühendusi. Igalpool mujal on see katte asi mõttetu...või noh selline on minu kogemus :)
tuulega lendavad nad minema nii ehk naa, kui ei lenda minema siis on materjal ise jälle nii paks ja raske, et seda ei pane enam tsikli "pagassi" ära ja ühesõnaga tekib kogu asjast rohkem häda kui sellest kasu on.

minu jutu juures erand oleks vast see, kui tsikkel tõesti vahepeal seisab nädala või pigem nädalaid niisama kuskil õues. kuigi eks ka siis on see rohkem selline hea enesetunde asi kui reaalne vajadus :)


xrax
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Dets 2015, 12:35
Tsikkel: Kawasaki Z750
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas xrax »

will111 kirjutas:

julgen soovitada, et pole vaja sellist asja :) kui siis mingi väiksem kate (aga slleks sobib edukalt ka suurematsorti, pisut tugevam kilekott) ette leksu otsa, kus on lülitid, süütelukk ja palju juhtmeühendusi. Igalpool mujal on see katte asi mõttetu...või noh selline on minu kogemus :)
tuulega lendavad nad minema nii ehk naa, kui ei lenda minema siis on materjal ise jälle nii paks ja raske, et seda ei pane enam tsikli "pagassi" ära ja ühesõnaga tekib kogu asjast rohkem häda kui sellest kasu on.

minu jutu juures erand oleks vast see, kui tsikkel tõesti vahepeal seisab nädala või pigem nädalaid niisama kuskil õues. kuigi eks ka siis on see rohkem selline hea enesetunde asi kui reaalne vajadus :)

Tegelt mainiti ka eespool, et katet vaja mõnel mehel garaazis, samad mõtted ka mul tegelikult. Vahest koguneb juba nädalaga tsiklile tolm ei tea kust, seda tundub garaazis jaguvat.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Huvitav miks see kate ära peaks lendama, kui alt ikka kinni viitsid panna. Katte kaasaskandmise vajadust pole ka teemapüstitaja maininud

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas:

Igalpool mujal on see katte asi mõttetu...või noh selline on minu kogemus :)

Just, sinu kogemus. Sa ju pole küsija juures kodus käinud ja vaadanud, mis olud tal seal on. Või minu juures. :)

will111 kirjutas:

tuulega lendavad nad minema nii ehk naa, kui ei lenda minema siis on materjal ise jälle nii paks ja raske, et seda ei pane enam tsikli "pagassi" ära ja ühesõnaga tekib kogu asjast rohkem häda kui sellest kasu on.

Ma hoian tsiklit koduõues. Kesksuvel pole katte järgi olulist vajadust, vaid siis kui ehk nädalaks seisma jääb. Aga kevadel, kui lahtine tolm liikvel ning puud ja lilled tolmlema hakkavad siis on tsikkel sodiga korralikult kaetud. Ronib igasse pilusse, isegi sadula alla. Vahtratest lenduvast ma parem ei räägigi, see kleebib sodi tsikli külge korralikult kinni ka veel. Ainuke, mis aitab on korralik kate. Mitte see õhuke, mida saab sadula alla panna ja kaasa võtta, vaid ikka korralik, paks ja raske kate. Pole küll kordagi tekkinud mul mõtet, et tahakasin seda kaasa vedada. Sõitma minnes pakin kokku ja riputan hoovis konksu otsa. Ära pole veel üksi kate lennanud, isegi need õhukesed ebay nirakad, mis ma aastat kuus tagasi ostsin püsisid kenasti tsikli peal.
Kokku võttes on sellest rohkem kasu kui häda.

will111 kirjutas:

minu jutu juures erand oleks vast see, kui tsikkel tõesti vahepeal seisab nädala või pigem nädalaid niisama kuskil õues. kuigi eks ka siis on see rohkem selline hea enesetunde asi kui reaalne vajadus :)

Minu jutu mõte on see, et maailmas on erinevaid inimesi erinevate vajadusetaga ja tihtipeale on tegemist praktilise vajaduse ja mitte enesetunde küsimusega (vt eelnev.). :)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Õhuke kate on olemas, seda kasutan kui tsikkel on varju all. Kaitseb suurema tolmu eest.
Tarvis on seda nn. paksemat katet, mis kaitseks vihma eest. Varjualusesse ajamine on igapäevaselt keeruline. Kaasa vedama katet ei hakka.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Nõmme teel Jawa poes on lihtsaid 20 EUR piires veekindlaid katteid, igasugustes edulisemates motopoodides on 100 EUR kanti paksemaid, tugevamaid, suuremaid, ilusamaid. Selle 20 EUR tüki viga oli ainult selles, et ta ei olnud kuumakindel, palja leegitoruga ratta pead laskma enne maha jahtuda, kui saad katte peale tõmmata.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

art30
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Dets 2007, 22:15
Tsikkel: Bläku
Asukoht: Järvamaa

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas art30 »


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Weathermax sunbrellakangast katted tellimisel (220 ja 270g/m2) www.jksails.com kangal 2 aastane garantii igapäevaseks väljas seisimiseks, eluiga umbes 20+ aastat,... veel valikus Dimension Polyant uv kaitse kangas, 150g/m2, tehtud tööd - lennukikatted. http://jkpurjeabi.edicypages.com/blog/lennuki-kate , selle katte pakib kokku 40x40x5cm padjaks.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See katetega jamamine on üks paras jant.Ükskõik mis hinna klassis või mille jaoks ta ka pole on alati mingi kala.Kui on tavaline nö.tolmukate siis läheb vesi läbi ja ratas märg,kui veekindel kate siis koguneb niiskus alla hoolimata õhutus avadest.Proovitud mõlemad ja tulemus üks, sadul märg ja nahkkotid vettinud.Nö.veekindla kattega peab iga paari päeva tagant tuulutama aga see sügis oli vahepeal nädal aega vihma.Ei olnud tore.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


kefiir
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Juun 2012, 15:32

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas kefiir »

franz125 kirjutas:

See katetega jamamine on üks paras jant.Ükskõik mis hinna klassis või mille jaoks ta ka pole on alati mingi kala.Kui on tavaline nö.tolmukate siis läheb vesi läbi ja ratas märg,kui veekindel kate siis koguneb niiskus alla hoolimata õhutus avadest.Proovitud mõlemad ja tulemus üks, sadul märg ja nahkkotid vettinud.Nö.veekindla kattega peab iga paari päeva tagant tuulutama aga see sügis oli vahepeal nädal aega vihma.Ei olnud tore.

Aga kuidas sulle meeldiks see!!! http://www.bike-home.co.uk/skin/fronten ... mation.gif

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Iseenesest kõlbaks muidugi ka tavaline mingi telgilaadne asjandus aga linnas võin vastavalt vajadusele,ilmale jne.eripõhjustel liigelda kolme erinevat tüüpi transpordi vahendiga aga parkimise kohti on korteeri peale üks ning ei saa selliseid ehitisi kasutada.See on hea lahendus muidu on endalgi peast läbi käinud aga paraku ei saa kasutada.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


kefiir
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Juun 2012, 15:32

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas kefiir »

franz125 kirjutas:

Iseenesest kõlbaks muidugi ka tavaline mingi telgilaadne asjandus aga linnas võin vastavalt vajadusele,ilmale jne.eripõhjustel liigelda kolme erinevat tüüpi transpordi vahendiga aga parkimise kohti on korteeri peale üks ning ei saa selliseid ehitisi kasutada.See on hea lahendus muidu on endalgi peast läbi käinud aga paraku ei saa kasutada.

See hea lahendus seisab mul kasutult riiulis nii, et püüdsin sind raha eest aidata!

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas miu »

Mul on Motrax'i Heavy Duty kate ja see on siiani parim olnud, mida kasutanud olen. Padukaga ei tule mitte ükski veepiisk läbi ning tormituultega ei tõuse lendu ka. Teised õhemad on ikka pikapeale läbi ligunenud või siis tuulega end puhvi tõmmanud.

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

kefiir kirjutas:
franz125 kirjutas:

Iseenesest kõlbaks muidugi ka tavaline mingi telgilaadne asjandus aga linnas võin vastavalt vajadusele,ilmale jne.eripõhjustel liigelda kolme erinevat tüüpi transpordi vahendiga aga parkimise kohti on korteeri peale üks ning ei saa selliseid ehitisi kasutada.See on hea lahendus muidu on endalgi peast läbi käinud aga paraku ei saa kasutada.

See hea lahendus seisab mul kasutult riiulis nii, et püüdsin sind raha eest aidata!

Kui igapäevaselt või ka paar korda nädalas ratast kasutada siis polnud probleemi.Asjad püsisid kenasti kuivad aga kui tänu vastikutele ilmadele ja muudele tegemistele mingi nädal poolteist ratas seisis siis oli kondens küljekottides.
A igaljuhul tänud omakasupüüdliku abi eest :mrgreen:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Kas on kellegi midagi pajatada uuematest motokatete trendidest? Jutt ikka kattest 2rattalisele välistingimustesse.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

ermicas
Postitusi: 88
Liitunud: 31 Dets 2013, 17:31
Tsikkel: XJR1300 Racer 6oth Anniversary
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas ermicas »

Mina ostsin sellise, Motodepoost, 50euri. Hea ja tugev materjal, põhja all kinnitusrihm, et tugev tuul minema ei puhuks, esiratta juures õmmeldud aasad, et saaks ratta ketiga lukku panna jne. 3ndat hooaega kasutusel ja väga rahul.

Pilt

ermicas


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Mingeid kraapse motikale tekkinud või katte paigaldamisega ei ole probleeme ei olnud? Arenenud maailma foorumites kiputakse eelmainit põhjustel Ofxordi katteid kiruma, märksõna "rubbish".
Kas kellelgi Held-i vastavast toodangu kohta ka midagi head/ halba öelda on?

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Luxor kirjutas: 01 Mai 2019, 23:14

Mingeid kraapse motikale tekkinud või katte paigaldamisega ei ole probleeme ei olnud?

Ära aja asja keeruliseks. Mootorrattale tulevad mikrokriipsud igal juhul. Tõsisema, silmaga nähtava kriimu saamiseks tuleb vaeva näha. Ja katet on alati tülikas paigaldada. Kui kaks eelnevat katte kaasnähtust ei meeldi pargid garaazis. Ilmastiku ja UV eest kaitseb tsiklit igasugune kate. Ka need, mida hiinlased müüvad.
Üks, mida pead küll silmas pidama, et kui jämedama koega katte peale tõmbad siis tasub see korralikult tsikli peale kinni tõmmata, sest tormituulega laseb see nagu riiv edasi-tagasi. Viimasest võivad küll jäljed jääda. Muul juhul: korralikult valmistatud kate töötab nii, nagu iga teinegi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tugevast tuulest rääkides, siis just ei peaks selle ohus katet paigaldama. Võib tsikli külili visata. St ma kasutaks väljas katet rohkem tuulevaiksetes kohtades.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 130
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Soovitage katet õues seisvale tsiklile.

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Ma kasutan sellist katet Varaderol: Adventure Bike Outdoor Cover

Reaalselt näeb välja niisugune, st esiratast ei kata, kui tagakohver küljes: https://prnt.sc/njh4a8
Võib-olla ilma kohvrita kataks, proovinud ei ole.

Üldiselt olen rahul, ühegi tuulega ratas veel ümber käinud ei ole (aga mul aias vist eriti polegi tuult, ka tormiga). Katte eesmärk on peamiselt männitolmu jm. puude otsast tuleva sodi eest kaitseks

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”