Põlvekaitsmed

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas reinz »

reimps kirjutas:
reinz kirjutas:

aga reimps ma vist olen pime või laisk ja ei leidnud sind google mapsist

Ilmselt oled pime ja laisk. On ju olemas!
:mrgreen:

ma ikka röhuks laiskusele rohkem, kui niisama otsida sõpruse pst. 199 siis viskab kohe ülekäigurajale ja seal liiga palju variante et köik läbi käia :D

Pilt

Qngi
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Mär 2009, 00:04
Tsikkel: Yamaha Vmax 1993
Tänatud: 1 kord

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Qngi »

mart211 kirjutas:
Qngi kirjutas:

Olen ise seaduskuulekas kodanik ja kasutan autoga sõites turvavööd ja tuled- viled on korras. Kui Tartu maanteel rekkajuht magama jääb, ja mu reaktsioon moblaga rääkimise tõttu vm pärast sitem on, olen ikka mina kastis- hoolimata turvanõuete täitmisest.

Qngi kirjutas:

Kui sa ei ole lohakas, sõidad reeglipäraselt ja ei tõmble, pole sulle põlvekaitsmeid vaja..

Pole mõtet vist turvavööd ka kanda?

Ära nüüd hakka täristama- turvavöö on seaduses kirjas, põlvekaitsmed mitte.
Kui sa oleks 70-ndatest pärit taat Moskvitšiga, ega sa vist rihma üle ei viskaks? Ma räägin ennekõike
vabatahtlikust turvavarususest, mitte ettekirjutatust. Ära aja asju sassi.

Kasutaja avatar

torupill
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Mai 2009, 21:44
Tsikkel: MGv50
Asukoht: Tallinn - Kassisaba

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas torupill »

turvavöö on seaduses kirjas, põlvekaitsmed mitte.

Põlvekaitsmetel on veel üks funktsioon, kaitsevad põlvi tuule ja külma eest. Võib-olla ei kuku sa kunagi, aga tuulest ei pääse. Ja see külma saanud põlv ei kipu taastuma...

twist the throttle and it all makes sense...
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Qngi kirjutas:
mart211 kirjutas:
Qngi kirjutas:

Olen ise seaduskuulekas kodanik ja kasutan autoga sõites turvavööd ja tuled- viled on korras. Kui Tartu maanteel rekkajuht magama jääb, ja mu reaktsioon moblaga rääkimise tõttu vm pärast sitem on, olen ikka mina kastis- hoolimata turvanõuete täitmisest.

Qngi kirjutas:

Kui sa ei ole lohakas, sõidad reeglipäraselt ja ei tõmble, pole sulle põlvekaitsmeid vaja..

Pole mõtet vist turvavööd ka kanda?

Ära nüüd hakka täristama- turvavöö on seaduses kirjas, põlvekaitsmed mitte.
Kui sa oleks 70-ndatest pärit taat Moskvitšiga, ega sa vist rihma üle ei viskaks? Ma räägin ennekõike
vabatahtlikust turvavarususest, mitte ettekirjutatust. Ära aja asju sassi.

No kui sina 70-ndatest pärit taat oled ei tähenda, et kõik samasugused arenemisvõimetud on. xD Ja mootorrattaga kukkumine pole sedusega keelatud ka ju.

kawasaki zx7r

mmmargus
Postitusi: 30
Liitunud: 02 Aug 2007, 19:50
Tsikkel: FZR1000, Jawa 638, RIGA13 & 22
Asukoht: Tartu/Põlva
Tänatud: 2 korda

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas mmmargus »

Torupilli jutule lisaks, et tuule eest kaitses varasemalt küljeraudadel eraldi tuulekaitsmed. Tänapäeval neid ei kohta -> seega vaja põlvi tuule eest kaitsta.
Päris kõhe hakkab, kui maanteel mõni biker kolmekohalise km/h kiirusega lühikestes pükstes mööda vuhiseb. Ja kes juba on korralikumalt kärna pannud, see ei pane mitte ainult pükse kaitsmetega, vaid sinna alla jala küljes kinni olevad korralikud kaitsmed lisaks (tähendab lisaks on ikkagi pükste küljes, reaalset abi on siiski keha küljes kinni olevatest). Ratturid teevad reklaami "tegijat tunneb kiivrist". Motomehe puhul läheks nimisõnade rida päris pikaks...

Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Sõidustiil sõltugu kantavast varustusest. Ilma kaitsmeteta võib rahus ratast parkimiskohal nihutada, sõitmiseks olgu juba miskit peal. Tagis ja pükstes olevate kaitsmetega võib rahulikult ja ettevaatlikult liigelda pidades meeles, et kõik on m**n*, keegi ei oska liigelda ja iga kurvi taga on midagi ohtlikku. Mida rohkem tahad sina teiste inimeste mõtlemisvõimele ja liikluseeskirjade tundmisele loota, seda enam peavad kaitsmed juba keha ning jäsemete küljes korralikult kinni olema. Varem või hiljem keegi sind ikka alt veab ja end kuskil maapinnaga (kui tõesti vaid nõnda lihtsalt läeb) tutvumas leiad.

Märkuseks: mina kehaküljes olevaid kaitsmeid ei kasuta ja olen end kord seitse vähemalt viimase kolme aasta jooksul pidanud tolmust (ok, ok - heintest samblast ja mudast) puhtaks kloppima. Seni kuni kiirused on rahulikud ja suurim tropp teedel oled sina ise, on peaaegu igasugune kaitse piisavalt hea.

[edit] Teemasse kah. Ma ei ole veel põlvili kukkunud. Ikka kogu kehaga või pigem õlaga mürts vastu maad. Põlved kipuvad käima vastu paaki, lenksu, peegleid, mis liiguvad kukkumise hetkel minuga peaaegu sama kiirusega.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Slinky »

Seljakaitse ja kiiver ikka kõige tähtsamad! ülejäänud on suhteliselt teisejärgulised. Jäin mina seljakaitse soetamisega päev hiljaks ja õnnetus käes :wack:
Viimasel ajal olen vaadanud, et kaitsmevestid suht asjalikud: selja , rindkere, õla- ja küünarvarre kaitsmed kõik olemas ja vajadusel saab mõnel mudelitel üksikuid kaitsmeid ära võtta ja eraldi kanda või asendada :wink:


Teema algataja
KKKKKK
Postitusi: 185
Liitunud: 11 Mai 2011, 14:50
Tsikkel: XJR 1300
Tänatud: 2 korda

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas KKKKKK »

fisher kirjutas:

kas muidu on üldse mingisugust varianti kasutada lühikesi pükse põlvekaitsmetega, või selle peale tasub pigem väga viltu vaadata?

Ei pea sellele viltu vaatama. Sa lihtsalt ei suuda ja ei taha selle peale vaadata kui asfaldil paljas jalg on lohisenud! See juhtub tavaliselt siis kui eelnevalt kõnelenud 20 aastase kogemusega autojuhid sulle ette keeravad.

Aga muidu võib selle möla ära lõpetada. Kes sõidumehed need said asja mõttest aru ja on vajalikku infot lekitanud. Kes eila ratta selga istund või kel 10 aaastat kuuri all seisnud nende jutt ei huvita.

Teema lukku!

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Erik »

Soovitage kuskilt odavaid põlvekaitsmeid mis oleks väiksed/mugavad ja sobiks igasuguste pükste alla. Probleem rohkem selles, et põlved ei kannata enam üldse jahedat tuult... :cry:

Aitäh!

Kasutaja avatar

toomer
Postitusi: 65
Liitunud: 01 Aug 2008, 22:42
Tsikkel: Zephyr 1100
Asukoht: Vääna-Jõesuu, Jokela

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas toomer »

ma ostsin omale apteegist põlvesidemed ei kaitse küll midagi aga põlv on soe

Riga-> Jawa-> Kawa
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Soetasin endale mõni aeg tagasi vist Brauermotost miskid alla 20€ kahe sidemega põlvekaitsmed just linnasõitudeks teksade all kandmiseks. Päris liibuvate pükste alla ei mahu. Sirge-lõikelised püksid võiks olla.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Erik »

Leidsin mingid "rulluisu" kaitsmed. Käivad kah... :)


Qngi
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Mär 2009, 00:04
Tsikkel: Yamaha Vmax 1993
Tänatud: 1 kord

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Qngi »

Rehabiliteerimaks oma ülereageerimist teema alguses, lisan siia ühe alternatiivse leiu Inglismaa netipoest:
http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... prod/94966


Ferrum
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Juul 2009, 15:29
Tsikkel: Yamaha FZ1
Asukoht: Pärnu

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Ferrum »

Ma soetasin ca kuu tagasi sellised http://motopost.ee/detailid.php?2274. Olen väga rahul ning kes Tallinnasse/Tartusse ei satu ja proovida tahab, kuidas istuvad, siis pole probleemi.

PS! Otsin pesupükse. Kel pakkuda, andku märku!

Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 51
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas arsool »

Ferrum kirjutas:

Ma soetasin ca kuu tagasi sellised http://motopost.ee/detailid.php?2274. Olen väga rahul ning kes Tallinnasse/Tartusse ei satu ja proovida tahab, kuidas istuvad, siis pole probleemi.

PS! Otsin pesupükse. Kel pakkuda, andku märku!

Tere.
Mul kah sellised Thori omad.Muidu päris head ja katsevad tuule eest ka aga liigendi kruvid tulid peale mõningast kasutamist lahti.See on pisiasi-panin keermeliimiga kinni.Soovitan ka nii teha,muidu kaob veel mõni ära.
Kena suve jätku.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ferrum kirjutas:

Ma soetasin ca kuu tagasi sellised http://motopost.ee/detailid.php?2274. Olen väga rahul ning kes Tallinnasse/Tartusse ei satu ja proovida tahab, kuidas istuvad, siis pole probleemi.

PS! Otsin pesupükse. Kel pakkuda, andku märku!

Kui sa põlvekaitsete pärast pesu otsid (?) siis põlvesukad - knee brace (unders)leeves - on hea mõte. Kasutan neid Thor Force-de all.
Pilt


Ferrum
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Juul 2009, 15:29
Tsikkel: Yamaha FZ1
Asukoht: Pärnu

Re: Põlvekaitsmed

Lugemata postitus Postitas Ferrum »

Põhimõtteliselt jah oleks vaja kaitsmete pärast, aga mitte ainult. Need põlvesukad tunduvad sellised asjad, mis võivad tõenäolisemalt liikuda üles/alla (mis muidugi ei tähenda, et pesu ei võiks liikuda), kui pesu. Seetõttu pigem otsingi just pesu. Pole tegelikult neid sukki proovinud, võibolla on tõesti head. Teine aspekt on see, et mul sõidupüksid on kaheosalised ning kui sisemine kileosa välja võtta, siis ilma pesuta sõites õmblused hõõruvad natuke ebamugavalt vastu sääri ja reisi. Ma ise loodan, et pesu peaks seda probleemi natuke parandama ning pakkuma natukene kaitset tuule ja külma eest.

bitter kirjutas:
Ferrum kirjutas:

Ma soetasin ca kuu tagasi sellised http://motopost.ee/detailid.php?2274. Olen väga rahul ning kes Tallinnasse/Tartusse ei satu ja proovida tahab, kuidas istuvad, siis pole probleemi.

PS! Otsin pesupükse. Kel pakkuda, andku märku!

Kui sa põlvekaitsete pärast pesu otsid (?) siis põlvesukad - knee brace (unders)leeves - on hea mõte. Kasutan neid Thor Force-de all.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”