Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Wtf3000 kirjutas: 11 Mär 2019, 09:59

Mul on hiinakas nimega M1-S. Veidi juttu selle kohta siin: viewtopic.php?f=11&t=4546&p=807082#p807082

See M1-S tundub asjalik. Minu puhul kiirus probleemiks ei osutu, kasutusse läheb offroadis.



Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 10 Mär 2019, 22:19
Spoiler
kriz123 kirjutas: 10 Mär 2019, 17:57

Ostsin ka alguseks bt-s2 ja siis kasutasin seda, paaris sõita on täitsa okei kuni kiiruseni 80km/h, üle selle hakkas rõvedalt hakkima ja midagi aru ei saa.
Kuigi bluetoothiga telefoniga rääkida sain ka üle kiirusepiiranguta väga ilusti(120) spido järgi ehk siis gpsi järgi vähem ;) , nii et kuulsin vastaspoolt ja tema kuulis mind.
Bt-s2 ja bt-s3ga on just see klappide pistik mis ühendab seadmesse hakkab loksuma ja pahatihti töötab enamasti emb kumb kõrvaklapp.
Ühendamine on ka nende bt-s2 ja bt-s3ga et igakord pead natuke jamama et connectionit saada.
Järgmiseks võtan mingi odavama otsa sena või cardo millega paaris sõita. tahaks ka üle 90ne suhelda

Oled kindel,et see hakkimine kiirusega seotud? Pigem on sõidu müra või tuul see mis kiiruse kasvades häirima hakkab. Ma saan pikalt rääkida, aga naine taga ei saa ka üle 90-100 eriti,ta ei kuule lihtsalt ja tema mikrisse taob tuul nii,et mina kuulen seda oma klappides ka. Mõlemal samad Nolan kiivrid ja samad seadmed.

Hakkimine võib olla tuulest tingitud, aga seepärast et on sisse ehitatud mürasummutus filter ja suure müra korral see filtreerib kõik välja. Kuuldavus paraneb märgatavalt kui need valjuhääldid kiivris täpselt kõrvade (aukude siis, mitte lestade :-) ) kohale paigaldada - minu kõikides kiivrites on need "selleks ettenähtud pesad" millegipärast suht kaugel olnud õigetest kohtadest.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

RaidoR kirjutas: 11 Mär 2019, 15:26
Wtf3000 kirjutas: 11 Mär 2019, 09:59

Mul on hiinakas nimega M1-S. Veidi juttu selle kohta siin: viewtopic.php?f=11&t=4546&p=807082#p807082

See M1-S tundub asjalik. Minu puhul kiirus probleemiks ei osutu, kasutusse läheb offroadis.

Ning isegi firmware on uuendatud juba 7 korda. Väidetavalt heli valjem ja puhtam.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Wtf3000 kirjutas: 11 Mär 2019, 18:41
RaidoR kirjutas: 11 Mär 2019, 15:26
Wtf3000 kirjutas: 11 Mär 2019, 09:59

Mul on hiinakas nimega M1-S. Veidi juttu selle kohta siin: viewtopic.php?f=11&t=4546&p=807082#p807082

See M1-S tundub asjalik. Minu puhul kiirus probleemiks ei osutu, kasutusse läheb offroadis.

Ning isegi firmware on uuendatud juba 7 korda. Väidetavalt heli valjem ja puhtam.

Lugesin Aliexpressist selle kohta tagasisidet ja seal ka põhimõtteliselt kiitvad hinnangud. Kui praegused hiinakad ära koolevad(kuid töötavad juba 4 aastat),siis võtaks ka selle. Tegelikult arvasin,et need hiinakad mul mingi max3 aastat olnud,kuid vaatasin oma ostude ajlugu ja soetasin need 2015/09 ehk igati hästi vastupidanud ja eelmisel suvel pidasid akud sama kaua nagu peale ostmist.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui ma õigesti mäletan siis näiteks Cardo G4 maksis 2009-2010 aastal kuskil 200 € tükk. Enamik neid seadmeid töötab ka täna. Olen mõnel ainult aku ära vahetanud(autokoolil kes hooajal kasutab suht tihedalt neid). Täna on need kes ostnud uue seadme(Packtalk) ilma probleemideta ja lühikese aja jooksul ca. 100€ need G4 seadmed maha müünud. Ehk siis reaalne kulu kvaliteetsele sidele 100€ 10 aasta peale.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 11 Mär 2019, 20:46

Kui ma õigesti mäletan siis näiteks Cardo G4 maksis 2009-2010 aastal kuskil 200 € tükk. Enamik neid seadmeid töötab ka täna. Olen mõnel ainult aku ära vahetanud(autokoolil kes hooajal kasutab suht tihedalt neid). Täna on need kes ostnud uue seadme(Packtalk) ilma probleemideta ja lühikese aja jooksul ca. 100€ need G4 seadmed maha müünud. Ehk siis reaalne kulu kvaliteetsele sidele 100€ 10 aasta peale.

Mul on kulu 31€ 5 ja poole aasta peale ning praegu veel töötab ehk kulu väheneb :D Ostes täna uue Cardo peab maksma ikka tublisti rohkem,kui 200 või pigem 600?
Side kvaliteedi üle ei saa ka mina kurta. Saab rääkida omavahel ,mis on peamine. Telefoniga või naviga ühendub automaatselt ja teise enne paaritatud seadmega ühendub ühe nupu vajutusega ehk lihtne ja odav.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 11 Mär 2019, 21:16
Ain kirjutas: 11 Mär 2019, 20:46

Kui ma õigesti mäletan siis näiteks Cardo G4 maksis 2009-2010 aastal kuskil 200 € tükk. Enamik neid seadmeid töötab ka täna. Olen mõnel ainult aku ära vahetanud(autokoolil kes hooajal kasutab suht tihedalt neid). Täna on need kes ostnud uue seadme(Packtalk) ilma probleemideta ja lühikese aja jooksul ca. 100€ need G4 seadmed maha müünud. Ehk siis reaalne kulu kvaliteetsele sidele 100€ 10 aasta peale.

Mul on kulu 31€ 5 ja poole aasta peale ning praegu veel töötab ehk kulu väheneb :D Ostes täna uue Cardo peab maksma ikka tublisti rohkem,kui 200 või pigem 600?
Side kvaliteedi üle ei saa ka mina kurta. Saab rääkida omavahel ,mis on peamine. Telefoniga või naviga ühendub automaatselt ja teise enne paaritatud seadmega ühendub ühe nupu vajutusega ehk lihtne ja odav.

31€ 5 aasta peale on väga ok kui oled rahul seadme funktsionaalsuse ja kõne kvaliteediga. Tõin just sellepärast näite 2010 aastast ja 200€ hinnatasemest,et need seadmed töötavad valdavalt probleemideta ka täna. Sinu väide et need korralikud seadmed maksavad täna märkimisväärselt rohkem ei pea paika. Alles veebruaris lõppes kampaania kus ühe Cardo Packtalk Bold-i sai kätte 220€ tk(ostes kahese komplekti 440€ eest)

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eelmisel aastal see 31€ seade töötas veel korralikult.Ma tsikliga musa ei kuula ja kasutan seda peamiselt ainult rääkimiseks kas telefoni või tagaistujaga. Navi häälkäsklusi ei kuula(autos ka mitte,ei meeldi).Päeva sõidan selle akuga ära ja rohkem pole ju vajagi.
Ükskord sai aku enne kohale jõudmist tühjaks,aga siis sai ka üle 12h seda sees hoitud ja lõunapausiks unus ka sisse. Lisaks oli tookord paar sellist 20-30min tel kõne ka vahel. Ainuke asi ,mida ma võibolla kallimalt,kui hiinakas oleks nõus soetama,on kiivrisse sisseehitatud seade,aga Mac tegi need Nolani omad siin kunagi nii maha, et pole isegi uurinud kas on neil tänaseks midagi paremat saada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Oleksin ka oma 10 a vanust G4 paari heameelega edasi kasutanud aga nuppude pealne kummikorpus kate oli puru ja sealt oleks vesi sisse jooksnud. Teisel läksid nupu alused plstikud katki.
Mina ei leidnud kust oleks saanud seadmele varuosi hankida (peamiselt korpus). Toode on piisavalt kallis, et tootja võiks ka juppe eraldi müüa.... Aga ei. Kui midagi katki, osta uus seade...
Selline firma poliitika mulle El meeldi. Peab jumala terve seadme mingi katkise nupukatte pärast ärs viskama.
Parandage kui eksin...

___________________________

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Ercile, tänapäeval on päris häid silikone olemas, millega saab kasvatada kulunud kohad kinni, kummi puhul peab vaatama, et oleks vulkaniseerivad omadused. siis peab kindlalt.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

joha123 kirjutas: 12 Mär 2019, 19:43

Ercile, tänapäeval on päris häid silikone olemas, millega saab kasvatada kulunud kohad kinni, kummi puhul peab vaatama, et oleks vulkaniseerivad omadused. siis peab kindlalt.

Hästi ei usu et silikoon seal aitab. Maru väikesed ja nurgelised on nupud ja need kummikatted. Ja kui nupu alune painduv plastikkõrv katki on siis seda raske paigata. Firmal poleks raske odavat korpust müüa, kuid see pole Tänapäeval vist moes, muidu ei osteta uusi seadmeid...

Ain, Sa oled maaletooja... Kas ma eksin ja saab juppe eraldi tellida?

___________________________
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Erci kirjutas: 13 Mär 2019, 23:37
joha123 kirjutas: 12 Mär 2019, 19:43

Ercile, tänapäeval on päris häid silikone olemas, millega saab kasvatada kulunud kohad kinni, kummi puhul peab vaatama, et oleks vulkaniseerivad omadused. siis peab kindlalt.

Hästi ei usu et silikoon seal aitab. Maru väikesed ja nurgelised on nupud ja need kummikatted. Ja kui nupu alune painduv plastikkõrv katki on siis seda raske paigata. Firmal poleks raske odavat korpust müüa, kuid see pole Tänapäeval vist moes, muidu ei osteta uusi seadmeid...

Ain, Sa oled maaletooja... Kas ma eksin ja saab juppe eraldi tellida?

Ei saa eraldi tellida kahjuks. Kõige tõenäolisem oleks otsida katkine seade..eeldusel, et korpus on terve ja see ära vahetada. Cardo ise ei remondi seadmeid isegi mitte garantiiajal. Kuna nad ei saa garanteerida, et seade jääb vee,tolmu ja niiskuskindlaks.
Aga proovi kuulutada ,et otsid katkist seadet.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ain kirjutas: 06 Mär 2019, 12:30

Cardo sidesüsteemide kohta kevadeks siis selline info, et uus Packtalk Bold, Slim ja veel mõni 2019 mudel tuleb JBL klappidega. Ni, et sound peaks minema väga heaks. Uuendusega muidugi kaasneb ka hinnatõus... Kahene Packtalk Duo soovituslik letihind hakkab olema 599€
https://www.cardosystems.com/jbl/

Uued seadmed JBL klappidega kohapeal olemas ja ka proovitud. Heli on eelmise versiooniga võrreldes ikka oluliselt parem..

Uudis ka Packtalki omanikele et tuli välja uus tarkvara 5.1

Version: 5.1
Release date: March 26, 2019

Firmware upgrade (version 5.1) release notes:

Kood: Vali kõik

To all the lucky riders who love their sound quality and have decided to purchase the 45mm Audio Set, Sound by JBL you can now activate the JBL experience using the Cardo Connect App. Enjoy your new speakers!
Our Natural Voice Operation now supports UK English, which will now enable it to accept additional English accents. Brits, Aussies, Kiwis, Scots, South Africans and other riders with different accents will feel the improvement.
Bug fixes in music playing via a few models of mobile devices, so that everyone could enjoy the best audio quality, listening to their music.
Did you ever get to change the system announce volume by mistake on standby mode? That was a bit confusing, right? We decided to cancel that option to avoid confusion. You can easily change the system volume settings, by simply using the “Cardo Connect” App.
To all our French and Spanish speaking riders, it is now easier to call “Siri.” Just say “Dis Siri” or “Oye Siri.”
You can now easily choose your language, using the “Cardo Connect” App. No need to use the community or choose regions anymore.
Our Unit will now be politer to our Japanese riders and will say “Sayonara,” rather than “goodbye.”
Like always, some more bug fixes that will make your riding experience even better.

Cardo Community page used for Software update is currently not compatible with Safari browser.
Please use one of these supported browsers; Chrome, FireFox and Edge browsers are supported.

Viimati muutis Ain, 27 Mär 2019, 09:15, muudetud 1 kord kokku.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ain kirjutas: 26 Mär 2019, 21:25
Ain kirjutas: 06 Mär 2019, 12:30

Cardo sidesüsteemide kohta kevadeks siis selline info, et uus Packtalk Bold, Slim ja veel mõni 2019 mudel tuleb JBL klappidega. Ni, et sound peaks minema väga heaks. Uuendusega muidugi kaasneb ka hinnatõus... Kahene Packtalk Duo soovituslik letihind hakkab olema 599€
https://www.cardosystems.com/jbl/

Uued seadmed JBL klappidega kohapeal olemas ja ka proovitud. Heli on eelmise versiooniga ikka oluliselt parem..

Uudis ka Packtalki omanikele et tuli välja uus tarkvara 5.1

Version: 5.1
Release date: March 26, 2019

Firmware upgrade (version 5.1) release notes:

Kood: Vali kõik

To all the lucky riders who love their sound quality and have decided to purchase the 45mm Audio Set, Sound by JBL you can now activate the JBL experience using the Cardo Connect App. Enjoy your new speakers!
Our Natural Voice Operation now supports UK English, which will now enable it to accept additional English accents. Brits, Aussies, Kiwis, Scots, South Africans and other riders with different accents will feel the improvement.
Bug fixes in music playing via a few models of mobile devices, so that everyone could enjoy the best audio quality, listening to their music.
Did you ever get to change the system announce volume by mistake on standby mode? That was a bit confusing, right? We decided to cancel that option to avoid confusion. You can easily change the system volume settings, by simply using the “Cardo Connect” App.
To all our French and Spanish speaking riders, it is now easier to call “Siri.” Just say “Dis Siri” or “Oye Siri.”
You can now easily choose your language, using the “Cardo Connect” App. No need to use the community or choose regions anymore.
Our Unit will now be politer to our Japanese riders and will say “Sayonara,” rather than “goodbye.”
Like always, some more bug fixes that will make your riding experience even better.

Cardo Community page used for Software update is currently not compatible with Safari browser.
Please use one of these supported browsers; Chrome, FireFox and Edge browsers are supported.

Kas klappe ka võimalik eraldi osta.. ja kas sobivad eelmisele boldile

dr800 2x
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

Eelmine Bold tuli 40mm klappidega. Aga juurde oli osta võimalik ainult 32mm klappe (klapid millega olid vanemad mudelid).
Nüüd lõpuks näen, et 40mm on võimalik ka eraldi osta. Suht kallilt, 72€. Samas ei tea millal müüki tulid. Ostusoov oli aasta tagasi. Tänaseks on huvi kadunud.

45mm JBL klappe kohe osta ei saa. Saab eeltellida. 113€.
https://www.cardosystems.com/products/d ... audio-set/
Kui ma õigesti aru saan, siis selle raha saad ainult klapid. Mikrofoni pead veel eraldi ostma. Lisaks sideseadme kinnitusplaadi. Eeldusel, et soovid seda osta teise kiivri jaoks.

Ainult ühe paari klappide raha eest saab paari hiina sideseadmeid ;)
Kuigi, olgem ausad, need 45mm JBL klapid teevad ilmselt oluliselt paremat häält kui hiina sideseadmed.

Aga selle raha eest oleks suurem kiusatus proovida neid:
http://iasus-concepts.com/audio/xs3-helmet-speaker/
Ka need on 3.5mm pistikuga nagu Cardo omad.


Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Ain kirjutas: 26 Mär 2019, 21:25

Uued seadmed JBL klappidega kohapeal olemas ja ka proovitud. Heli on eelmise versiooniga ikka oluliselt parem..

Siin ilmselt lihtsalt näpuviga sees aga esimesel lugemisel sain aru, et vanem versioon oli parema heliga. Õige oleks vist: "Uued seadmed JBL klappidega kohapeal olemas ja ka proovitud. Heli on eelmise versiooniga võrreldes ikka oluliselt parem.. "

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tonis_T kirjutas: 27 Mär 2019, 08:59
Ain kirjutas: 26 Mär 2019, 21:25

Uued seadmed JBL klappidega kohapeal olemas ja ka proovitud. Heli on eelmise versiooniga ikka oluliselt parem..

Siin ilmselt lihtsalt näpuviga sees aga esimesel lugemisel sain aru, et vanem versioon oli parema heliga. Õige oleks vist: "Uued seadmed JBL klappidega kohapeal olemas ja ka proovitud. Heli on eelmise versiooniga võrreldes ikka oluliselt parem.. "

Õige tähelepanek! Parandasin ära.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen väga segaduses selle uue Cardo komplektiga. Vaatan just seda Slim varianti (kuigi otseselt nagu minu kiiver toetatud ei ole, aga suht regular kujuga see mul, seega peaks nagu klappima)..

Segadust tekitab see, et kas vaikimisi on komplektis JBL klapid, või siis mingi eraldi komplekt on JBL klappidega või siis kõik on ikkagi JBLi tehtud, aga osades komplektides on mingid kehvem/väiksem versioon vms?

Tootepakendilt on näha, et osadel on eraldi peale pandud JBL logo, osadel ei ole.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

ElectroMoto kirjutas: 27 Mär 2019, 09:50

Ma olen väga segaduses selle uue Cardo komplektiga. Vaatan just seda Slim varianti (kuigi otseselt nagu minu kiiver toetatud ei ole, aga suht regular kujuga see mul, seega peaks nagu klappima)..

Segadust tekitab see, et kas vaikimisi on komplektis JBL klapid, või siis mingi eraldi komplekt on JBL klappidega või siis kõik on ikkagi JBLi tehtud, aga osades komplektides on mingid kehvem/väiksem versioon vms?

Tootepakendilt on näha, et osadel on eraldi peale pandud JBL logo, osadel ei ole.

Eks täna tuleb konkreetselt vaadata kes ja mida müüb. Sest paljudel on ilmselt veel vanad komplektid ka käes mis on ilma JBLi klappideta. Kõik millel on JBL klapid kaasas on karbil ka logo ja ka tarkvaraliselt neile tugi olemas. Karbis on olemas kohe kõik mis paigaldamiseks ja suhtlemiseks vajalik. Varasemaga võrreldes pole aga enam laadimisadapterit. On ainult USB kaabel. Samas on kõigil neid ilmselt lademes kuna telod vajavad laadimist..
Hetkel Slimi koos JBL-iga veel Baltikumi maaletooja laos pole. Bold JBL on minul letis olemas. Ise olen keskendunud müügis kogu 10a jooksul ainult tipptootele. Viimasel ajal on neid aga mitu.. Packtalk Bold ja Packtalk Slim. Ise ühtegi Slimi pole müüki võtnud ega müünud kuna algselt oli Slimil ka väiksem leviulatus. Lisaks on seade küll slim aga lisaks pead kuklasse akupaki ikka kuidagi ära mahutama.. ehk siis minuarust keerukas ja pointless..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ain kirjutas: 27 Mär 2019, 10:18

Lisaks on seade küll slim aga lisaks pead kuklasse akupaki ikka kuidagi ära mahutama.. ehk siis minuarust keerukas ja pointless..

Seda küll. Aga kuna mul on noka otsas juba GoPro, küljepeal GoPro mikrofoni adapteri jurakas ja juhe, siis tahaks raskused ja väljaulatuvad jubinad võimalikult opitmaalselt ära jagada kiivrile.. Bold tundub suht korralik jurakas olevat otsevaates. Aga võib-olla peaks seda enne oma kätega näppima. Seda enam, kui on ikkagi isegi ainult teoreetiline oht, et Slim minu kiivriga 100% hästi ei istu..

Kus su lett asub ja kas sul on mõni Bold pakendist väljas, et saaks oma näpuga ära proovida?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
ElectroMoto kirjutas: 27 Mär 2019, 10:27
Ain kirjutas: 27 Mär 2019, 10:18

Lisaks on seade küll slim aga lisaks pead kuklasse akupaki ikka kuidagi ära mahutama.. ehk siis minuarust keerukas ja pointless..

Seda küll. Aga kuna mul on noka otsas juba GoPro, küljepeal GoPro mikrofoni adapteri jurakas ja juhe, siis tahaks raskused ja väljaulatuvad jubinad võimalikult opitmaalselt ära jagada kiivrile.. Bold tundub suht korralik jurakas olevat otsevaates. Aga võib-olla peaks seda enne oma kätega näppima. Seda enam, kui on ikkagi isegi ainult teoreetiline oht, et Slim minu kiivriga 100% hästi ei istu..

Kus su lett asub ja kas sul on mõni Bold pakendist väljas, et saaks oma näpuga ära proovida?

Kesk-Eesti. Paide. Kui siiakanti satuksid saab vaadata ja näppida küll.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas simp »

Mina loeks slim'i eeliseks selle, et akut saab eraldi vahetada, ilma garantiid/veekindlust kaotamata.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

simp kirjutas: 27 Mär 2019, 13:28

Mina loeks slim'i eeliseks selle, et akut saab eraldi vahetada, ilma garantiid/veekindlust kaotamata.

See oleks nagu argument tõesti! Samas ei ole erinevate seadmete (G4,G9,G9x, Packtalk) akude osas mingeid suuri jamasi täheldanud...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas andu »

ElectroMoto kirjutas: 27 Mär 2019, 10:27
Ain kirjutas: 27 Mär 2019, 10:18

Lisaks on seade küll slim aga lisaks pead kuklasse akupaki ikka kuidagi ära mahutama.. ehk siis minuarust keerukas ja pointless..

Seda küll. Aga kuna mul on noka otsas juba GoPro, küljepeal GoPro mikrofoni adapteri jurakas ja juhe, siis tahaks raskused ja väljaulatuvad jubinad võimalikult opitmaalselt ära jagada kiivrile.. Bold tundub suht korralik jurakas olevat otsevaates. Aga võib-olla peaks seda enne oma kätega näppima. Seda enam, kui on ikkagi isegi ainult teoreetiline oht, et Slim minu kiivriga 100% hästi ei istu..

Kus su lett asub ja kas sul on mõni Bold pakendist väljas, et saaks oma näpuga ära proovida?

mul bold kiivri küljes, kui tln vahel seikled võid togida palju isu on ;)
g9x aku oli peale 4 kasutus aastat musat kuulates ca 10h sõitu ja tavarääkimisel kaasreisijaga kuni 14h sõidupäevad see kevad enne upgrademist, akudega ei ole neil suurt muret küll

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

srx kirjutas: 26 Mär 2019, 23:23

Eelmine Bold tuli 40mm klappidega. Aga juurde oli osta võimalik ainult 32mm klappe (klapid millega olid vanemad mudelid).
Nüüd lõpuks näen, et 40mm on võimalik ka eraldi osta. Suht kallilt, 72€. Samas ei tea millal müüki tulid. Ostusoov oli aasta tagasi. Tänaseks on huvi kadunud.

Mul on olnud mäletamistmööda juba päris ammu 40mm klapid eraldi müügis. Hind peast panen kuskil 30 millegagi äkki.. Helivahe 32stega oli täitsa tuntav. Ise vahetasin suht kohe kui need ilmusid välja 40ste vastu

srx kirjutas: 26 Mär 2019, 23:23

45mm JBL klappe hetkel osta ei saa. Saab eeltellida. 113€.
https://www.cardosystems.com/products/d ... audio-set/
Kui ma õigesti aru saan, siis selle raha saad ainult klapid. Mikrofoni pead veel eraldi ostma. Lisaks sideseadme kinnitusplaadi. Eeldusel, et soovid seda osta teise kiivri jaoks.

Uurisin JBL klappide saadavust aga hetkel veel ei saa. Klapid on mõeldud ostmiseks lisana, et vahetada olemasolevad välja. Klappidega saad minu arusamist mööda kaasa juhendi vms. kuidas seadmesse tekkiks ka JBL profiil.

srx kirjutas: 26 Mär 2019, 23:23

Ainult ühe paari klappide raha eest saab paari hiina sideseadmeid ;)
Kuigi, olgem ausad, need 45mm JBL klapid teevad ilmselt oluliselt paremat häält kui hiina sideseadmed.

Aga selle raha eest oleks suurem kiusatus proovida neid:
http://iasus-concepts.com/audio/xs3-helmet-speaker/
Ka need on 3.5mm pistikuga nagu Cardo omad.

Olen nõus, et kui klappide hind Eestis peaks olema 100€ ja peale siis tegelikult on see päris kallis. Mõistlikum on ilmselt müüa olemasolev seade maha ja osta uus Packtalk juba JBL klappidega..
Üks on selge, et Cardo teeb kiivriside valdkonnas tipptoodet. Ja head asjad kahjuks maksavad ka vastavalt... Nagu Tesla, BMW vms. automaailmas. Mingi kasutatud Tesla raha eest võis mingi hetk osta 4 tutikat Avensist..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

Eks ma saan aru jah, et teenäitajana on arenduskulud suht suured ja see tuleb tagasi teenida.
Lisaks on ka toote turule toomisel vaja see sisse töödata, ei saa kohe masstoomist käima tulistada. Sellest kõigest tulenevalt peab toode kallim olema.

Kopeerijatel on palju lihtsam/odavam. Juba teada, mis müüb ja vaja lihtsalt ajada välja võimalikult odavad materjalid/tehased ja anda toode töösse. Ise suurt midagi leitutada pole vaja. Võtad juba välja töötatud komponendid ja paned sellest oma toote kokku.

Klappide hindasid vaatasin Cardo lehelt. Ma eeldan, et Eestis on need hinnad umbkaudu samas suurusjärgus. Vähemalt nendes kohtades, mis soovitusliku jaehinnaga asju müüvad. Ma ei tea, mis hinnaga Cardo edasimüüjatele asju müüb. Võimalik, et soovituslikul jaehinnal on korralik kate ka vahel ja saab odavamalt müüa küll.

Enda oma müüa ja vahetada ei plaani, vähemalt mitte klappide pärast. Kui siis ainult müüa. Ja kui osta, siis prooviks Cardo asemel midagi muud.
Mul on tegelikult üks täiesti kasutama uus Packtalk Bold riiulis seismas. Tuli garantii asendusena.
Kui kellegi on huvi, võib ühendust võtta PS kaudu ja saab läbi rääkida mis tingimustel selle omale saada võiks. Teoreetiliselt peaks garantiid veel umbes aasta järgi ka olema aga ma arvan, et ma ei tahaks garantiivahendusega tegeleda. Ei ole eestist ostetud ja garantii jaoks kõike vajalikku kaasa anda ei saa. Ehk siis müük oleks ilma garantiita (nii umbes nädala annaks garantiid omalt poolt).
Võib ka paari saada. Ühte olen aasta jooksul mingil määral kasutanud. Aga rohkem olen kasutanud teiste tootjate seadmeid.

Mis puudutab garantiid/veekindlust ja aku vahetust, siis selle pärast ei tasu väga muretseda.
Selleks ajaks kui uut akut vaja läheb on tõenäoliselt garantii juba läbi. Ja kui on kahtlus, et ei jää veekindel, no pane siis õhuke kiht mingit silikooni laadset toodet tihendile lisaks. Küll ta jääb piisavalt veekindel.
Kui akut vahetada, siis originaali nii või teisiti pole mõtet osta. Võtad mõõdu järgi aku ja saad kordades odavamalt. Kahtlane, kas Boldile üldse saab originaal akut, kui nad ise ka seda kunagi lahti ei tee, ainult vahetavad terve seadme.


STaavi
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Apr 2016, 08:27
Tsikkel: Honda VFR800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas STaavi »

Ma ootan jätkuvalt, et Eestist oleks võtta 40mm klappidega Audio Kit'i(Cardo lehel on saadaval), hetkel osta 32mm klappidega audio kit ja sinna 40mm klapid juurde tundub lihtsalt raiskamine..

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

STaavi kirjutas: 27 Mär 2019, 19:58

Ma ootan jätkuvalt, et Eestist oleks võtta 40mm klappidega Audio Kit'i(Cardo lehel on saadaval), hetkel osta 32mm klappidega audio kit ja sinna 40mm klapid juurde tundub lihtsalt raiskamine..

Minul letis oleval audio kitil on komplektis 40mm klapid. Ja seda juba päris ammu minuarust..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

STaavi
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Apr 2016, 08:27
Tsikkel: Honda VFR800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas STaavi »

Ain kirjutas: 27 Mär 2019, 20:41
STaavi kirjutas: 27 Mär 2019, 19:58

Ma ootan jätkuvalt, et Eestist oleks võtta 40mm klappidega Audio Kit'i(Cardo lehel on saadaval), hetkel osta 32mm klappidega audio kit ja sinna 40mm klapid juurde tundub lihtsalt raiskamine..

Minul letis oleval audio kitil on komplektis 40mm klapid. Ja seda juba päris ammu minuarust..

Sa oled Garmin Eesti või midagi muud?

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ain kirjutas: 27 Mär 2019, 20:41
STaavi kirjutas: 27 Mär 2019, 19:58

Ma ootan jätkuvalt, et Eestist oleks võtta 40mm klappidega Audio Kit'i(Cardo lehel on saadaval), hetkel osta 32mm klappidega audio kit ja sinna 40mm klapid juurde tundub lihtsalt raiskamine..

Minul letis oleval audio kitil on komplektis 40mm klapid. Ja seda juba päris ammu minuarust..

Mina sain eelmine kevad veel väiksed klapid..

dr800 2x
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”