lambanahk sadulale

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas sang »

Olen siin-seal väljamaiseid tsiklijutte lugedes kohanud vihjet, et sadulasistumise teeb väga mõnusaks lambanahk. Kas keegi ehk omab kogemusi, kui hää see ute karv perse all siis ka on, kas pikendab oluliselt aega istumise kangeks muutumiseni?



t7pi
Postitusi: 202
Liitunud: 19 Aug 2004, 10:29
Tsikkel: hinges europann
Asukoht: tarbatu

Lugemata postitus Postitas t7pi »

eks ta pehmem on (niikaua kuni karv on veel normaalses seisus), aga enamasti ei kannata vett. muidugi oleneb nahast, kuidas on pargitud.

janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas janis »

Kui ma enda sadulale nahka lasin panna siis õeldi kohe et naturaalne nahk ei ole soovitav. Kui on soov lasta nahka paigaldada siis minge Tallinna Autobussi Koondisesse seal tehti minu töö 50 krooni eest.
Kasutaja avatar

randmevääne2
Postitusi: 187
Liitunud: 06 Sept 2006, 00:18
Tsikkel: Yamu,KTM,Kawa
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas randmevääne2 »

mul endal ka sama mõte ,et paigaldaks lambnaha sadulale.esialgne idee oleks selline,et kas muretsen uue istme naha tarvis või teen nii ,et saaks nahka vajaduse korral olemasolevale istmele paigutada ja jälle ära võtta.tähtis on et orginaaiste säiliks,sest niiske ja vihmase ilmaga pole lambanahal mõtet.oskab keegi öelda äkki kust saaks nimetatud kaupa normaalse hinnaga.

siin pilt et oleks mingi ettekujutus http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=9292

t7pi
Postitusi: 202
Liitunud: 19 Aug 2004, 10:29
Tsikkel: hinges europann
Asukoht: tarbatu

Lugemata postitus Postitas t7pi »

jõgeva nahavabrik, siiani eestis kõige odavam hinnad
www.skineks.ee
Kasutaja avatar

randmevääne2
Postitusi: 187
Liitunud: 06 Sept 2006, 00:18
Tsikkel: Yamu,KTM,Kawa
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas randmevääne2 »

t7pi kirjutas:
jõgeva nahavabrik, siiani eestis kõige odavam hinnad
www.skineks.ee
jah see on siiamaani üks peamisi,mis silma jäänud ,eks mingil ajal astun läbi
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Olen minagi neid naha mõtteid mõlgutanud aga pole sobiva hinnaga tükki ette juhtunud ja tervet nahka nagu ei raatsi osta .. kui siis koopereeruda kellegiga.
Eelkõnelejatele - ega te omet ei arva et nahast sadulat tegema hakatakse? Tegemist on ikka istmekattega, nagu autodes. Ja põhiliseks omaduseks on higistamise ära hoidmine, noh et tuule p****e alt läbi käiks :lol: .
Võib ju kohe ka karvase sadula teha kui see oleks ebapraktiline IMHO.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!
Kasutaja avatar

randmevääne2
Postitusi: 187
Liitunud: 06 Sept 2006, 00:18
Tsikkel: Yamu,KTM,Kawa
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas randmevääne2 »

kris. kirjutas:
Eelkõnelejatele - ega te omet ei arva et nahast sadulat tegema hakatakse?
seda loomulikult mitte,kui kellelgi võis mu eelnevast jutust vale arusaam tekkida
Kasutaja avatar

Teema algataja
sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Olen minagi neid naha mõtteid mõlgutanud aga pole sobiva hinnaga tükki ette juhtunud ja tervet nahka nagu ei raatsi osta .. kui siis koopereeruda kellegiga.
Järve keskuses on üks vaibapood (Aatrium oli vist nimeks), kus müüakse lambanahku erinevates suurustes, kusjuures osadele neist on pärast parkimist alla kleebitud ka kummiribadest põhi, mis takistab libisemist. Kodus on mul praegu tükk mõõtmetega 45X70cm, hind oli ~150 eeku. Suurus on vähemalt ühe sõitja jaoks OK. Mõtlesin, et ehk annab sellele tükile külge leiutada mingid kinnitused, nii et saaks kergelt sadulale peale ja maha sikutada, küsimus on vaid mõttekuses.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

See oleks juba täitsa mõistlik hind, ise pole seal sellisele peale sattunud. Olen kuulnud jutte mingist Lasnamäe "keskusest", kus müüakse ribadest kokku õmmeldud nahatükke. Sadula külge peaks kärama küll.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas morse »

Võtan igivana teema üles.
Sõitsin nädalavahetusel esimest korda nii, et lambanahk oli LC4 ADV sadula peal. Kuna tavaliselt LC4ga kahekesi ei sõida aga seekord olid teised rattad erinevatel põhjustel välistatud, tuli kahekesi "krossikaga" nädalavahetuse tripile minna. Vihma ei lubatud - panin viie minutiga kahe nipuka ja jupi tesa teibi abil ühe lämbi endale istme külge.

MEGA MUGAV!!

Öelge nüüd - kuidas nad veekindlaks tehakse? Sõber väitis, et välismaa foorumis räägiti mingitest möginatest - ma pole ise veel mujalt kui siit otsinud - sain selle 2006 aasta teema. Ja kas pannakse mingid kiirklõpsud õmblusega külge, et õhtuks saad telki/hotelli lamba kaasa võtta?

Igaljuhul kuna see värk on kole nagu öö, siis olen siiani eemale hoidnud - aga nüüd (pärast kahepäevast kogemust) juba plaanin, et selle nädalalõpu ülesõidu mööda asfalti teen koos lämbiga :D (rajale /kruus ja mets/ jõudes võtan vist ikka ära). Aga see kõik on kinni selles, kuidas vihma tuleb - ometi matkatakse nendega ka vihmas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei usu, et seda veekindlaks saab. Isegi värvitud ja siledaks pargitud nahk imab vett mingil määral. Karvane kogub ikka sinna karvadesse mingi vee ja seda sealt kätte saada on keeruline. Kas mugavuse jaoks mingid müüdavad geel pehmendused poleks paremad?
Midagi sellist ntks ja sellise saad ka lasta teha oma rattale sobiva
https://www.amazon.co.uk/MOTORCYCLE-GEL ... lp_pl_dp_5

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Neid ei tehtagi veekindlaks, selles suhtes et stock seades lammas seisab ka ju õues vihma käes ja nahaga ta seljas ju midagi erilist ei juhtu. Lihtsalt kuna kuivamine võtab natuke rohkem aega kui 5min, siis nutikas inimene võtab selle ööseks seisma jäädes maha ja (vajadusel) kuivatab ära.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Stock seades on lamba vill suht vetthülgav, kaltsmärga lammast pole veel näinud, kes nigut' peni peale suplust tilgub...
Põhjuseks tore aine nimega LANOLIIN, mis villa/naha töötlemise käigus välja pestakse.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, aga seda ju sinna tagasi ei panda? Ja äkki ei tahakski seal lambahigi sees päev läbi pepuga nühkida?

Mind ennast ka huvitas teema mõnda aega, a no lõpuks lihtsalt lõin käega, üks asi jälle juures millega jännata, kesse jaksab. Väga mõnus on küll, tõsi.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas morse »

Äärmuslikes oludes (nagu eile/üleeile), kus kahekesi pea 2 paaki (paak on suuur), tuli kahekesi "not for road use" rehvidel maha uhada (ja sellest ainult väiksem osa kruusal), oli lämbi parem lisa kui FCR karpa või isegi GPS armatuuris :D
Võtame arvesse, et mu iste on originaalis nagu kaigas! Sportjalgratast meenutab.

Aga jah - tavapärases olukorras ei viitsi märja nahaga eriti jamada (sellest ka idee, et mingid kiirklõpsud külge õmmelda ning mingi lambahigi analoogiga karv ära vahatada).

10a tagasi lihtsalt kannatasin. Kas nii noorelt jäädakse juba vanaks?

[mention]urmas66[/mention] Geeliga võiks lihtsalt mugavama custom sadula lasta teha (mis tõsi küll ei asenda pikal teel ikkagi eemaldatava lämbinaha mugavust, sest ka eritellimussadul peaks ennekõike ikka rajakõlbulik ehk kitsas olema). Selline pisike geelipadi sadula peal on minu kasutuses kahtlane. Mul oli see lammas pikalt üle kogu sadula - sai vahepeal asendit muuta jmt. Kõvast sadulast veel väsitavam oleks kogu aeg ühes kohas istuda (vähemalt ühe pika sadulaga sportrataste puhul on see minu jaoks nii).

Eks lõppkokkuvõttes on õigem lihtsalt teinekord mugavam ratas õigel ajal sõiduks ette valmistada ja kasutada masinaid nii nagu nende otstarve seda ette näeb. Stiilis TETi rajal olen ma oma pulksadulaga täitsa rahul - hea võimelda.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ise olen näinud, et Lämbi on pandud krõpsudega kinni: ühed kinnitused sadula all ja nahale on krõpsuribad külge õmmeldud, mis siis sadula alla lähevad. Enamus kruiseritel käib sadul suht OK peale/maha ja naha kinnitamine/äravõtmine kestab sekundeid...
On my to-do list!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas morse »

Sõbrad ei suuda ennast vaos hoida. Neile teeb mu jutt nalja (sussid pidid TETil parema läbivusega olema):

lammas.png

mcu
Postitusi: 62
Liitunud: 24 Apr 2008, 09:11

Re: lambanahk sadulale

Lugemata postitus Postitas mcu »

ca 10 a. cruiseri sadulal lamba nahk olnud. Jaheda ilmaga hea soe, palavaga ka mõnus ei aja higistama. Vihmaga on mõistlik ära korjata, hakkab haisema. Kinnitamine vajalik, et tuul parklas nahka minema ei puhuks, aga selliselt, et vajadusel oleks lihtne maha võtta, kas või grüünes istumise alla panna. Bike v enduro peal seda küll ette ei kujuta ja igavene see nahk ka pole.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”