Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ise pole Shuberthit proovinud aga kui võrrelda näiteks Shoei Multiteci ja Scorpioni Exo 900 mille hinnad olid vastavalt kunagi 500 ja 300 kanti äkki. Siis on ikka suur vahe küll.. Kallim kiiver on ikka super mugav. Aga kuna oli vaja sellist kiivrit millega saaniga ka talvel sõita saaks siis Scorpionile sai ka köetav viisiir lisaks ja ajab asja hästi ära. Ise jälle väga ei kujutaks kinnist kiivrit ette. Hulk võimlemist jääb ära...aga see puhtalt maitseasi.



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Keegi meil Eestis Scorpione müüb? Sooviks avatavat kiivrit kuhu mahub ka mikker sisse ja lõualuu võiks näoli kukkudes terveks jääda. Tuleb välja, et minu pea ei vasta absoluutselt mingitele standarditele. Käisin paar nädalat tagasi Louise's kohapeal kiivreid proovimas ja ei leidnud ühtegi alla 600€ maksvat avatavat kiivrit mis sobiks (kallimaid ei olnud nõus igaks juhuks proovima). Nimelt kipub lõug vastu kiivrit minema. Kui pähe proovides otseselt vastu ei lähegi siis rääkides riivab ja see ei pruugi kukkudes just kõige tervislikum olla.
Hetkel igapäeva kiiver on Caberg V2X Carbon. Sai veel üks avatava Caberg ligi võetud aga sellega ka pigem töristan linnas ja pikematele sõitudele ei julge minna. Täitsa häda kohe.
Nolani seeriast oli silm peale pandud 104'le aga ei sobinud. Mööndustega sobiks ehk N44 aga see pole otseselt avatav. Lõug just vastu ei käinud aga vaevu mahtus sõrm vahele. Svammiga mikriga oleks väga ebamugav. Samas see eemaldatav lõua osa deformeerub arvatavasti rohkem kui mõni muu avatav kiiver ja otse laksu puhul ikka võib jama majas olla. Kevadel proovisin kasutatud C3 Prod, oli teine väsinud voodriga ja ei lukustunud korrektselt. Suvel sain tutikat C3 Prod oma ratta peal proovida aga siis hakkas kiiver otsaesist survestama ja pani pea valutama. Muidu istus ilusti. Järgmine suurus juba liiga lõdvalt peas. Häda kohe.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Martinez, kui midagi hästiistuvat leiad, siis anna teada. Mul samasugune mure, lõug käis enamusel kiivritel vastu. C3 Pro lahendas probleemi kõige paremini, kuid seda suurema kooriku korral. Täna tunnen, et võiks vist väiksem number olla. Samas väiksemal vist oli ka nibin nabin seal ruumi ja mikri korral võimalik probleem. Suurema kooriku sisse mahtus mikker ära, kuid ideaalis võiks kiiver numbri võrra väiksem olla, samas lõuaosa pikem. A ma pole viitsinud seda kadalippu uuesti ette võtta ja hakata kõiki kaupluseid kiivrite proovimiseks läbi kammima.
Naisel mul tavaline C3 ja tal ka otsaesisega probleem. Aegajalt töötlen seda kohta kiivril mingi ümarama asjaga ja siis tal pretensioone pole. Samas see sisu kuidagi taastab oma algkuju ja mingi aja pärast tuleb seda jälle muljuda.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul on olnud lõuast kaugemal HJC(süsinik koorega) ja Held,millede nimesid ei mäleta.Pregune Nolan N90(vist) on nii ja naa,aga ka mitte väga lähedal.Jutt suurustest HJC XXL HELD XL ja NOLAN XL,millest HJC oli tegelikult kõige ahtama sisuga,kuigi oli number suurem.Probiker KX-4 XL oli peaaegu vastu lõuga.Shubert C3-e olen pähe proovinud ja see on justkui Nolaniga sama kaugel lõuast,aga ei istunud mulle kulkast,jäi kuidagi suruma.Teised on endal olnud ja kasutanud neid vähemalt hooaja.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Nolanil sai kõik avatavad läbi proovitud ja lõpuks müüjaga konsulteerides öeldi, et 104 on kõige avaram selles osas.
Kui aus olla siis valetasin enne. Õhtul läks meelest, aga Marguse post tuletas meelde. Üks kiiver sobis ja see oli Probiker KX5. See oli veel alla hinnatud 100€ peal. Lasin veel üle vaadata kas klapi pesad polstris olemas - olid. Kiire google telefoniga ei andnud väga arvustusi ja needki mis leidsin olid pigem saksakeelsed. Vasakul lõua põhi korpuse kõrval kuhu oleks cardo pannud oli mingi hoob/nupp - päikesesirmi? Kaalu asjal 1880 kui mälu ei peta ja kokkuvõttes riiulisse ta minust jäi. Hetkel vaatan, et 250€ eest on carbon versiooni ka saada mida kohal ei olnud. See 1650g aga samas pimesi jälle ei julge tellida + sidesüsteem jäeks arvatavasti kuhugi ebamugavasse kohta (millega arvatavasti pikapeale ära harjuks).

Pilt
Pilt

Endal reeglina kasutusel suurus M.

Viimati muutis Martinez, 05 Veebr 2018, 09:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olen Nolan N103-ga kunagi näoli käinud. Küll suhteliselt "ideaaltingimustes" ehk siis pehme rohumaa peale. Vastu maad käinud osa oli selgelt näha, sest see oli korralikult kriimuline. Kiirus võis olla kuskil 80 kandis ja tulemiks oli mõneminutine must auk, umbes vist nagu poksis, kui protokolli nokaut märgitakse. Mul ka suur pea (ümbermõõt 63-64cm ehk XXL kiiver) ja see konkreetne kiiver oli tegelikult veidi alamõõduline, sest meelekohtade pealt õrnalt pigistas (saingi "hea" põhjuse see välja vahetada). Lõuaruumi igatahes eriti polnud, mikrofon tükkis rääkides mõnikord isegi vastu alahuult käima. Aga pauguga ei saanud vastu lõuga isegi mikrofoniga, vähemalt tuntavalt mitte. Kuna mugavusest olin jätnud kiivri rihma veidi lõdvaks, sain hoopis rihmaga vastu kõri nii, et pärast kuu aega kurk valutas.
Seega ma lõuaruumi pärast nii ei muretseks, kui just päris vastu ei käi ja kui kiiver muidu õiges mõõdus on ning rihm õige pikkuse peale sätitud. Esmalt muretseksin ikka kiivri üldise kvaliteedi pärast.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Probiker KX4 oli mul kolm aastat kasutusel ja ei oska peale veits moonutava päikesevisiiri midagi laita.Need kiivrid tegelikult ju mingi teise tootja omad ja Louis tellib selle nime all endale. Igaljuhul mingi Givi kiiver oli ka selle koopia.
Mina vahetasin välja ainult selle pärast,et naisele ei istunud see XS(oli liialt suur) ja Nolani XXS sobis hästi,mis tingis ka omale selle sama Nolani ostu.
Ma nüüd küll ei julge väita,et see Nolan(testide järgi peaks nagu vaiksemate alla käima) oleks oluliselt vaiksem või mida iganes parem,kuigi hind on oluliselt suurem.Probaikeril olid kõrvaklapi pesad suuremad ,kui Nolanil(pidin tuunima neid).Päikese visiir on Nolanil parem ja see vist kogu märkimist vääriv erinevus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mulle tundus Nolan esialgu sellepärast vaiksena, et enne seda oli mul mingi svammist voodriga Grex, mille sisu oli lõpuks põhjalikult vormist väljas. Kui nina poleks ette jäänud, oleks võinud selle poti peas ringi keerata. :D Aga ega see Nolan absoluutses mõttes nüüd just väga vaikne ei tundu, isegi minu väsinud kõrvakuulmise juures.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

LeoMessi
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Veebr 2017, 19:20

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas LeoMessi »

Tere,

Tahan osta selline kiiver.
https://www.youtube.com/watch?v=CjRezNf-DAg
Kes müüb Shark Eestis ?

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

LeoMessi kirjutas:

Tere,

Tahan osta selline kiiver.
https://www.youtube.com/watch?v=CjRezNf-DAg
Kes müüb Shark Eestis ?

Enam väidetavalt mitte keegi. Just hiljuti käisin Motodepoos uurimas, et millal neil uusi mudeleid tuleb ja nad pidid tunnistama, et pole piisavalt minev kaup ja lõpetavad selle müügi.. Lähim koht on Läti.
Ise otsustasin tellida Motocard'ist, kust paypali vahendusel saab vajadusel vahetada lisatasu maksmata (tagasisaatmise maksab paypal kinni).

Kasutaja avatar

Allarr
Toetajaliige
Postitusi: 117
Liitunud: 09 Aug 2007, 10:28
Tsikkel: R 1200 GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Allarr »

LeoMessi kirjutas:

Tere,

Tahan osta selline kiiver.
https://www.youtube.com/watch?v=CjRezNf-DAg
Kes müüb Shark Eestis ?

Inter Carsil on poola ladudes mingi valik


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

AGV-l tuli välja uus kiiver välja :) K-1 mis on K-3SV sisuline järeltulija. Hind on igati norm ja tal on DD ühendusega rihkm.

https://www.dainese.com/row/en/k1-solid ... -1#start=4

Kasutaja avatar

Bikeman
Kaupmees
Postitusi: 75
Liitunud: 07 Okt 2009, 11:12
Tänatud: 5 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Bikeman »

K-1 ei ole K-3 SV järglane, vaid täiesti uus kiiver, mis kujult tippmudeli Pista GP sarnane.

Uuel nädalal meil ka reaalselt poes olemas.

Tervitades
Keijo
Bikeman motopood


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Igaljuhul soovitan lokaalselt osta. Mulle naine tellis kingituse, minu teadmata :) väga hea üllatus isenesest. Aga kuna suurus ei sobinud, siis sai ta kiivri endale ja nüüd on minu naisel AGV-k5 :) ja mina pean endale uue sebima. (lol) Veel ei ole otsustanud mis ma tema ML suuruses 5 korda sõitnud, ilma ühegi kriimuta, ideaalses korras, AGV K3 SV Elements grafic kiivriga peale hakkan. Kas panen mingi summaga müüki või jätan varukiivriks.

Nii, et mingi hetk sean ennast Bikemani. Seda K1-te olks ka päris põnev näha. Samas ise pigem võtaks K5-e. :bsmile:

K1-l ei ole vist sisemist visiiri, iseneesest ma seda olen vaid 2 korda kasutanud, seega ei tunneks puudust kui seda poleks kiivril. AGV- sisemine visiir on iseenesest jube hea, kasutades ei jätnud ta muljet, et moonutab HJC-l ei saanud ma sisemist visiiri kasutada, kuna ta moonutas jõhkralt ja käis mul vastu nina.

Kiiver on disainitud tippmudeli välimuse järgi, kuigi AGV ise ei positsioneeri teda race mudelina vaid "sporty, race oriented look" mudelina, mida iganes see ka ei tähenda. Samas on tal DD-kinnitus.


LeoMessi
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Veebr 2017, 19:20

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas LeoMessi »

Allarr kirjutas:
LeoMessi kirjutas:

Tere,

Tahan osta selline kiiver.
https://www.youtube.com/watch?v=CjRezNf-DAg
Kes müüb Shark Eestis ?

Inter Carsil on poola ladudes mingi valik

Mis on Intercars ?


Tiiger800
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Mär 2018, 16:41
Tsikkel: VFR1200xd
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Tiiger800 »

https://intercars.ee/ee/?p=59.4062,27.7835,7
varuosade maaletooja, tallinnas on näiteks akadeemia teel pood. Sealt saavad ka eraisikud tellida, ühtegi kiivrit kohapeal pole.
Enamusel autoremondi töökodadel on nendega lepingud ja korralikud aled.

Edit: vaatasin, et ühtegi Evo-One 2 nende nimekirjas polnud, aga ehk saavad ikkagi tellida.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Arvestage igaks petteks sellega ka, et Intercarsi puhul toote tagastamine on põhimõtteliselt võimatu tegevus. Mul on mitu tuttavat seotud nendega ja peavalu on garanteeritud kui tellida mittesobivad või valed detailid. Käid raha välja ja taganemisteed peale seda ei tundu olevat.

Kasutaja avatar

Allarr
Toetajaliige
Postitusi: 117
Liitunud: 09 Aug 2007, 10:28
Tsikkel: R 1200 GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Allarr »

Kauri kirjutas:

Arvestage igaks petteks sellega ka, et Intercarsi puhul toote tagastamine on põhimõtteliselt võimatu tegevus. Mul on mitu tuttavat seotud nendega ja peavalu on garanteeritud kui tellida mittesobivad või valed detailid. Käid raha välja ja taganemisteed peale seda ei tundu olevat.

Eraisikute tagastamisi ei oska kommenteerida aga ettevõtetel pole sellega küll mingit probleemi, isegi kui ise oled valesti tellinud.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas simp »

Kauri kirjutas:

Arvestage igaks petteks sellega ka, et Intercarsi puhul toote tagastamine on põhimõtteliselt võimatu tegevus. Mul on mitu tuttavat seotud nendega ja peavalu on garanteeritud kui tellida mittesobivad või valed detailid. Käid raha välja ja taganemisteed peale seda ei tundu olevat.

Juhul kui tuttavad tellisid eraisikuna ja tellimine toimus veebist, on aeg tarbijakaitsega suhelda.

Kasutaja avatar

Bikeman
Kaupmees
Postitusi: 75
Liitunud: 07 Okt 2009, 11:12
Tänatud: 5 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Bikeman »

Ardilla kirjutas:

Igaljuhul soovitan lokaalselt osta. Mulle naine tellis kingituse, minu teadmata :) väga hea üllatus isenesest. Aga kuna suurus ei sobinud, siis sai ta kiivri endale ja nüüd on minu naisel AGV-k5 :) ja mina pean endale uue sebima. (lol) Veel ei ole otsustanud mis ma tema ML suuruses 5 korda sõitnud, ilma ühegi kriimuta, ideaalses korras, AGV K3 SV Elements grafic kiivriga peale hakkan. Kas panen mingi summaga müüki või jätan varukiivriks.

Nii, et mingi hetk sean ennast Bikemani. Seda K1-te olks ka päris põnev näha. Samas ise pigem võtaks K5-e. :bsmile:

K1-l ei ole vist sisemist visiiri, iseneesest ma seda olen vaid 2 korda kasutanud, seega ei tunneks puudust kui seda poleks kiivril. AGV- sisemine visiir on iseenesest jube hea, kasutades ei jätnud ta muljet, et moonutab HJC-l ei saanud ma sisemist visiiri kasutada, kuna ta moonutas jõhkralt ja käis mul vastu nina.

Kiiver on disainitud tippmudeli välimuse järgi, kuigi AGV ise ei positsioneeri teda race mudelina vaid "sporty, race oriented look" mudelina, mida iganes see ka ei tähenda. Samas on tal DD-kinnitus.

K1 pole jah Race seeria, vaid tavakasutajale mõeldud nn. replica Pista GP-R mudelist. Koorik polükarbonaat, mitte süsinikkiud(carbon), teine klaas jne.

Tuleb vaid ühevärvilisena ja lisaks mõned Valentino Rossi disainid.

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Martinez »

M.T. kirjutas:

Martinez, kui midagi hästiistuvat leiad, siis anna teada. Mul samasugune mure, lõug käis enamusel kiivritel vastu.

Käisin ja proovisin täna veel erinevaid kiivreid ja ainus kus lõug vastu koorikut ei käinud oli Scorpion ADX-1

http://www.scorpionsports.eu/english/pr ... adx-1.html

Eemaldatav nokk, suur vaateväli, pinlock, kõrvade juures justkui rohkem ruumi, klappide jaoks pesad olemas jne. Lõua ja kooriku vahel omajagu vaba ruumi mikri jaoks. Suud maigutades käis lõug (lott? :wack: ) vastu kardinat aga see ei ei saanud dealbreakeriks. Seni avatavatest kõige paremini pähe istunud kiiver ja see sai ka ligi võetud (igaks juhuks ostsin komplekti kõrvatroppe ka :D )


jaan mmc

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ise otsin noka võimalusega nö. klassikalist astronauti, kuigi kasutusotstarve saab olema nn. dualsport. Ei seedi neid dualsport kiivrite kärsassid, sellest tulenevat vaatevälja vähenemist ja avatud klaasi täiendavat segavat kaart. Teab keegi soovitada ?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mis asi see klassikaline astronaut on? Selline nagu 80-ndatel? Kui jah, siis Renardis on päris korralik valik selliseid. Motodepoos ka paar tükki. Noka saad eraldi juurde osta ja kinni käib see trukkidega. Täielik vanakooli Värk.
Adventure kiivritest tasub siiski vaadata Nexx D1. Sellel on kärsa moodi asja üksjagu vähem kui tüüpilisel dualspordil ja vaateväljas on näha vaid päikesevisiiri ülemine serv.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

jaan mmc

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Tavalist, ütleme kinnist kiivrit peansilmas. Ei ole see Nexx ka kärsata (mis isegi väga ei häiriks) ja / või sirge, klaasi alumise servaga, klaasil ikka korralik hammas sees.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Dual spordi vaateväli on minu arust ikka päris kõvasti avaram kui "astronaudil" , kasutan hetkel bell mx9 ja olen nii rahul, et busaga sõites läheb ka vist sama kiiver pähe. Mikrofoni ja audio jaoks on ruumi kõvasti. Võrdlus siis agv skyline ja airoh tr1-ga

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Kellelgi kogemusi avatavate Scorpioni kiivritega?
On vaiksed? Mugavust proovisin, mõnus peas.
Aga kas vuhinat on kuulda, tuul kuskilt visiiri vahelt läbi ei poe jne?

Kasutaja avatar

bizarre99
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Apr 2017, 08:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas bizarre99 »

Margit kirjutas:

Kellelgi kogemusi avatavate Scorpioni kiivritega?
On vaiksed? Mugavust proovisin, mõnus peas.
Aga kas vuhinat on kuulda, tuul kuskilt visiiri vahelt läbi ei poe jne?

Endale avatavat kiivrit otsides leidsin, et Scorpion exo920 tundus hinna ja kvaliteedi osas parim. Schubertiga kindlasti võrrelda ei saa, kuid hind samuti ei ole võrreldav.
Ainuke asi, mis osas võiks nuriseda on kiivri õhutus avad, lõual oleva ava avamine ja sulgemine suurt midagi ei muuda. Ilmselt võib see tuleneda puhtalt ka minu ratta iseloomust. Naked tüüpi rattaga liiklejad oskavad selles osas rohkem kaasa rääkida.


lota-lota
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Juul 2010, 15:51
Tsikkel: BMW R1200GSA
Tänanud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas lota-lota »

Kasutan koos kaaslasega Scorpion EXO... avatavaid kiivreid neli hooaega. Ei nagise, ei ole liiga lärmakas (kasutan Sena sideseadmeid ja kuuldavusega pole olenemata kiirusest probleeme olnud), ei ole pinlockiga seni ka uduseks läinud, ka päikesevisiir varjab piisavalt. Eelkirjutajaga olen nõus, alumise tuulutusava avamine ja sulgemine erilist mõju ei avalda samas ülemisest tuleb õhku peale nii, et kohiseb. Aegajalt tuleb klapi kinnitusi üle keerata, kipuvad lahti tulema. Klaasi ülaservas olev tihend on ka mõlemal kiivril lipendama hakandud (peenike siliconirba on päästnud). Kuna neli aastat on vastu pidanud julgen soovitada, sest veel ei plaani vahetada. Ahjaa imelikul kombel pole seni sisu välja veninud aga eks see sõltub kindlasti ka kandja peakujust. Aga kindlasti sõltub kiivri valik rattast nt. HJC "vilistas" minu rattaga sõites sõna otseses mõttes

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Margit kirjutas:

Kellelgi kogemusi avatavate Scorpioni kiivritega?
On vaiksed? Mugavust proovisin, mõnus peas.
Aga kas vuhinat on kuulda, tuul kuskilt visiiri vahelt läbi ei poe jne?

Mul naine kasutab ja siiani proovitutest (3) väidetavalt igati parim.

Pilt
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Suuuuper, siis hakkan soodukatel silma peal hoidma :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”