ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 02 Veebr 2023, 17:35
Kusjuures fcuk ma nüüd läksin ja vaatasin järgi esimeselt lehelt, et kust see arvamus mul tuli: I asked whether this new protocol would be based upon Bluetooth or mesh and was told that it would most likely be mesh-type, which I prefer after testing mesh versus Bluetooth on most brands.

Mul isiklikult pole hobust rajal, seega suva, aga siiski kindof nõme on suht ausa küsimuse peale sedasi arenema saata. Eriti kui sa ise pole veel katsetanud ja tegelikult justkui ka ei tea?
Mina ei ole Sind kuidagi kuhugi arenema saatnud. Sorry tõesti! Ma lihtsalt andsin Sulle infot mis hetkel on ametlikult antud.. Kui Sa vaatad seda võrdlustabelit ja mõtled natuke siis vast saad aru mida silmas pidasin. Võibolla tõesti ma olen millestki valesti aru saanud aga olles Cardo asju ise kasutanud ja ka müünud üle 10 aasta siis ei oleks ju loogiline, et kui siiani kasutasid meshi ainult kallima otsa seadmed ja järsku luuakse erinevate seadmete ühendamiseks ühine universaalne standard ning isegi kõige odavam toode hakkab suhtlema meshis võrdväärselt kõige kallimaga.. Siin on ju algusest saati olnud mure sellega, et erinevate tootjate seadmed omavahel ei ühildu nii nagu sama tootja omad. Nüüd on suht kiiresti kolme tootja poolt mingigi samm selles suunas astutud ja vaatame mis edasi saab.


Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, aga samamoodi pole ju loogiline, et on küll üks OBI, aga Spiritid saavad ainult Midlandi alumise riiuli seadmetega ühenduda, Freecomid ainult keskmistega ja Packtalkide jaoks on siis kogu maailm lahti? Ja kahe seadme omavahel ühendamiseks pole ju nagu mingit uut standardit vaja, see töötab ju täna ka.

Samas kui ikkagi on see kahe seadme variant, ehk meshi pole standardis sees, siis on küll palju kisa eimillestki.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minu jaoks on see väga loogiline, et kui on tootjatel erineva tasemega/funktsionaalsusega seadmed siis sama loogika kohaldub ka teise tootja seadmetega sidumisel ja suhtlemisel. Ehk siis veelkord -kui on kaks erineva tootja lihtsamat seadet mis võimaldavad suhelda max 2 sõitja vahel siis nii on ja nii see jääb. Kui Sa soovid suhelda suurema grupiga siis pead ostma vastava võimalusega seadme. Vähemalt mina olen sellest nii aru saanud.
Miks ma sellest siin räägin ongi see, et inimestel kes näiteks on täna valiku ees mida osta siis nad ei saaks asjast valesti aru justkui nad võiks osta 100€ seadme ja läbi selle OBi saavad suure seltskonnaga lahedalt suhelda.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See oleks üsna hirmus küll jah, kui mingid suvalised vaesed gruppi sisse saaks :D
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 02 Veebr 2023, 18:34
See oleks üsna hirmus küll jah, kui mingid suvalised vaesed gruppi sisse saaks :D
Minuarust on kaks asja mida ei tohiks häbeneda- rikkus ja vaesus. Ise ei ole motomaailmas sellist vahetegemist kohanud... Aga selge on see, et mopeediga tsiklimeestega pundis koos sõita ei saa.. Ehk siis vaatad mida teised kasutavad ja kui teed sarnase valiku saad ka nendega koos mugavalt sõita ja aega veeta. Nii lihtne see ongi..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oeh, kuna ümbernurgajutt ilmselgelt ei jõua kohale, siis puust ja punaseks - MUL ON PACKTALK, mul ei ole probleemi praegu ega tulevikus, ega ka ohtu, et kappan Spiritit ostma.

Aga kuna teema on OBI-st, siis lihtsalt huvitab, et mida see siis täpselt ja tehniliselt endast kujutab, eelkõige et kas ta siis on mesh või ei ole, mitu tükki ja mida ühendada saab jne. Kui sa rohkem ei tea, kui Cardo kodulehel kirjas, siis on täiesti okei öelda, et ei tea. Ei pea tingimata juttu mujale viima.

Ma niipalju leidsin vahepeal, et LS2 seade toetab läbi OBI 4 seadme ühendamist, ehk siis ikka päris üks-ühele ei ole see asi. A seda muidugi polnud öeldud, et kas ühendus käib meritähe kujuliselt või meshina. Või noh, krt, nüüd kirjutades kikkis paranoia sisse, 4 ühendust võib tegelt tähendada ka 4 meeles olevat paaritamist ja sidet saab korraga ühega neist...
Viimati muutis Jesper, 02 Veebr 2023, 18:57, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Liikudes tagasi avatud standardi teemasse, siis võib vist kokkuvõtvalt öelda, et see oli puhtalt Cardo poolt üles keerutatud eksitav tolm. Koostöö UClear-i ja Midlandiga Cardo poolt antud tingimustel. Esimesest pole keegi suurt midagi kuulnud ja teist on turul kaduvväike osa. OBI võiksid nad segaduste vältimiseks ümber defineerida, seniks kuni tõeliselt avatud standard saadaval on. Aga on üsna kindlel, et asjaosalised ise eriti ei soovi, et see standard väga avatud saaks, sest siis korraldaksid vilkad hiinlased turul kaose.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Motomarket kirjutas: 02 Veebr 2023, 18:54
Liikudes tagasi avatud standardi teemasse, siis võib vist kokkuvõtvalt öelda, et see oli puhtalt Cardo poolt üles keerutatud eksitav tolm. Koostöö UClear-i ja Midlandiga Cardo poolt antud tingimustel. Esimesest pole keegi suurt midagi kuulnud ja teist on turul kaduvväike osa. OBI võiksid nad segaduste vältimiseks ümber defineerida, seniks kuni tõeliselt avatud standard saadaval on. Aga on üsna kindlel, et asjaosalised ise eriti ei soovi, et see standard väga avatud saaks, sest siis korraldaksid vilkad hiinlased turul kaose.
Ega meie siin ei tea jah milles ja mismoodi kokku lepiti. Ehk siis raske seda isegi kommenteerida. Eks aeg näitab mis see on ja mis edasi juhtuma hakkab..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 02 Veebr 2023, 18:52
Oeh, kuna ümbernurgajutt ilmselgelt ei jõua kohale, siis puust ja punaseks - MUL ON PACKTALK, mul ei ole probleemi praegu ega tulevikus, ega ka ohtu, et kappan Spiritit ostma.

Aga kuna teema on OBI-st, siis lihtsalt huvitab, et mida see siis täpselt ja tehniliselt endast kujutab, eelkõige et kas ta siis on mesh või ei ole, mitu tükki ja mida ühendada saab jne. Kui sa rohkem ei tea, kui Cardo kodulehel kirjas, siis on täiesti okei öelda, et ei tea. Ei pea tingimata juttu mujale viima.

Ma niipalju leidsin vahepeal, et LS2 seade toetab läbi OBI 4 seadme ühendamist, ehk siis ikka päris üks-ühele ei ole see asi. A seda muidugi polnud öeldud, et kas ühendus käib meritähe kujuliselt või meshina. Või noh, krt, nüüd kirjutades kikkis paranoia sisse, 4 ühendust võib tegelt tähendada ka 4 meeles olevat paaritamist ja sidet saab korraga ühega neist...
Ega ma tõesti rohkem ei tea sellest kui Cardo ametlikult välja on ütelnud. See mida Sa vaatad on minu arusaamist mööda spetsseade ühele kiivritootjale. Ja ausalt ma sellist tootjat polnud kuulnudki ennem. :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

► Näita Spoilerit
LS2 on suur kiivritootja. Sideseadmeid nad ise ei tooda. Varasemad LS2-le mõeldud sideseadmed (LS2 LINKIN RIDE PAL 3 III) olid valmistatud Sena poolt. Hetkel tundub, et LS2 on löönud Cardoga käed.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ja nendele tehtud seade tundub olevat vähe teistmoodi kuna võimaldab sidet üle bluetoothi kuni 1,2km. Ehk siis midagi Freecomi laadset. Cardo enda tippseadmetel on see olnud 1,6km.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Möödasõiduks "rohelise" andmine toimib ainult ja ainult kindlas üksteist hästi tundvates väikestes (või kahekesti) gruppides.
Mitte kunagi @Maaks'i korraldatud õhtucruisidel.
Üksteise sõiduoskuse, riskitaluvuse, reageerimisvõime jms tundmine ja usaldus on sellisel puhul must be asi.

Ise naisega sõites lajatsin tihti ise mööda ja teatasin naisele taha, et tule. Eelnevalt oli kokku lepitud, et kui ma ütlen "tule", siis tuleb kohe tulla ja korralikult peale keerata, mitte mõnda aega möelda ja siis tasa töristama hakata. Samas ma teadsin, milline on tema tegelik tulemise kiirus ning rohelise andsin alati sellega arvestades.
Elik, oma gruppides on selline asi tihti turvalisuse tõstmiseks (ees olev näeb olukorda siiski võrreldamatult paremini) mitte vastupidi.
Aga veelkord, grupi liikmeid ja nende võimeid tuleb tunda.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ain kirjutas: 02 Veebr 2023, 18:44
. Ehk siis vaatad mida teised kasutavad ja kui teed sarnase valiku saad ka nendega koos mugavalt sõita ja aega veeta. Nii lihtne see ongi..
Ega ikka ei ole küll! :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ja oma sõpru ja vaenalasi otsid sideseadme järgi 8)

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Sideseadmete omavaheline paaritamise võimatus on faktiliselt täpselt sama kui iphone ja samsung omavahel helistada ei saaks (siin varasemalt juba midagi sarnast öeldud)

Asja kuidagi teises valguses näitamise püüd ei ole mõistuspärane.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas: 03 Veebr 2023, 14:48
Sideseadmete omavaheline paaritamise võimatus on faktiliselt täpselt sama kui iphone ja samsung omavahel helistada ei saaks (siin varasemalt juba midagi sarnast öeldud)

Asja kuidagi teises valguses näitamise püüd ei ole mõistuspärane.
Mis puudutab GSM sidet siis seal on lisaks telefonitootjale vahel alati ka operaator. Ehk siis eri tootjate telefonid ühenduvad operaatori võrku ja läbi operaatori saavad omavahel suhelda. Telefonid omavahel ei suhtle nii nagu seda teevad sideseadmed.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

@Ain Vaheta siis sõna telefon sõnaga lällar, kui tundub, et see va operaator kuidagi antud jama õigustab. Elik jään endiselt eelnevas postis avaldatud arvamuse juurde.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tõenäoliselt ei ole ka lällari tsiklile paigaldamine ületamatu projekt, kui see su paati paremini ujutab - veidi segaseks jääb, mis see OBI-sse puutub?

Ja kui nüüd anaalseks minna, siis lisaks sellele, et sa intercomidest midagi ei tea, ei tea sa ka lällaritest - seal on kaks modulatsiooni, lower/upper sideband ja ajalooliselt terve rida nüansse veel (mis tänaseks on enamuses küll tänu EL-ile ära standardiseeritud), niiet kahe loosiga valitud seadme "paaritamine" on keerukamgi ülesanne, kui kahe intercomi vahel BT üles tõmmata.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust lällarite tööpõhimõte on oluliselt lihtsam kuna suhtlevad ühel kindlal raadiosagedusel poolduplexis. Seal ei ole vaja seadmetel omavahel midagi kokku leppida. Kõik seadmed kuulavad vaikimisi. Ja rääkida saab ainult üks. See selleks ma Saan sinu mõttest aru.

Ära saa minust jälle valesti aru nagu mul oleks midagi selle vastu, et eri tootja seadmed saaks omavahel suhelda. Olen täiesti selle poolt! Ma saan sinu mõttest ka väga hästi aru mida sa nende näidetega püüad edasi anda. See OBi standard on ju ka samm sinnapoole. Lihtsalt täna on neid kes seda kasutavad 3. Loodame et eri tootjad saavad omavahel asjad kokku lepitud. Aga siin mulle tundub on juba ka õhus järgmised ootused, et sisuliselt iga seade olgu see siis 100€ või 400€ maksev peaks saama rääkida suures grupis.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ikka jubedalt kipitab see rahateema ma vaatan... ei, minu ootus on see, et ühe firma 200€ seade saaks rääkida teiste firmade 200€ seadmetega ühes OBI grupis, nagu nad täna ühe firma siseselt räägivad DMC grupis, sest kui OBI on ainult üks-ühele, siis on ta suhteliselt tühine areng. Pmst ainuke reaalne kasutusjuht on juhusliku seljakotiga rääkimine, a Sena-inimeste seltskonnast nagunii ükski tüdruk saba peale ei tule, sest ma olen mudane ja karvane ja sõidan kümme+ aastat vana tsikliga.

Selliste inimestega, kelle jaoks on oluline, et kõik asjad oleks tippmudelid ja kõigekallimad, olenemata sellest, kas see hinnavahe midagi sisulist lisab ka, ei ole mul reeglina midagi rääkida, ei raadio teel ega muidu.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Reaalselt kõigile avatud standardi puhul saavad 300- 400- eurised sideseadmete hinnad olema üsna kiirelt ajalugu. Hiinlased ei maga ;)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mis hinda puutub siis reaalsus on see, et need kes tahavad täna rääkida suuremas grupis peavad ostma ka tipp ehk kallima seadme(võimisiganesmoodi me seda nimetame). Nii lihtsalt on. Kes tahab ainult seljakotiga rääkida saab seda teha 100€ eest nägu. Obi standard annab võimaluse et seljakotiks saad võtta kellegi teise kellel näiteks Midlandi seade. See tavakasutajat ei huvita kas omavahel räägitakse meshis või bluetoothiga.
Mina ei julgeks seda ennustada mida Motomarket... Aeg on näidanud, et Hiinas tehakse küll kõike aga kui tahad reaalselt viisakat , toimivat ja kestvat asja siis see maksab alati rohkem. Vastasel juhul ei ostaks keegi Ameerika või Jaapani tsikleid vaid sõidaks dzong shenide ja muu sellisega. Samamoodi vaatame telefonimaailma... Apple telod on üle tuhande, kellad tonn, Samsungi S klassi telode hinnad üle tuhande.. ja neid reaalselt ostetakse. Mina endale tonnist telot ei ostaks aga see ei tähenda, et ma naeruvääristaks või ei räägiks inimesega kes seda teeb.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, ja kui nii on, ehk OBI ei ole mesh, siis tulebki välja, et palju kära ei millestki - avatud või mitte, pahatahtlik või mitte, aga reaalselt mingit kasu pole sellest igapäevaelus. Loodetavasti ikka pole nii.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minul on schuberti kiiver, milles on sena sisse ehitatud.
Täiesti debiilne on, et sõbraga rääkimiseks vähe sellest, et seadet valida ma pean juba hakkama kiivrit ka valima.

Aga jah eks seda sama (erinevas võtmes) on siin teemas umbes 134x juba öeldud. Müügu kurat kasvõi softi jupikesi juurde, mis võimaldavad (mõlemal selle jupi olemaolu korral) teineteisega ühenduda või mida iganes. Selline kõikide võimalike sõpradega kokku leppida, et ostame ühesugused kiivrid ja sideseadmed olukord on totakas kuubis.
@Jesper Siin ei ole mõtet tuua lugusid ajaloolistest nüanssidest jms. Oluline on see, et tehnoloogia võimaldab ühildumist ilma nende nüanssideta ning ainsad nüansid on omavaheline kraaklemine.
See hirm, et hinnad alla kukuvad kui kõik kõigiga rääkida saavad ei ole usutav. Lipulaev telefone rabatakse otse liinilt kuigi kõne saaks peetud ja molukaustik kraabitud mitmetes kordades odavama nühvliga. Kasutusmugavus, harjumus, kvaliteet, margitruudus, kiivri valmidus jms on asjad, mis ei pane padavai aliexpressist mingeid noname plastjunne tellima
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 03 Veebr 2023, 17:35
Nojah, ja kui nii on, ehk OBI ei ole mesh, siis tulebki välja, et palju kära ei millestki - avatud või mitte, pahatahtlik või mitte, aga reaalselt mingit kasu pole sellest igapäevaelus. Loodetavasti ikka pole nii.
Kui kaks eri tootja seadet omavahel kenasti suhtlevad siis mis vahe Sinu jaoks on sellel millist tehnilist lahendust selleks kasutatakse? Olgu selleks siis Mesh, bluetooth vms.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mesh ei ole konkreetne sidekanali tehnoloogia, vaid ühendusskeem - kui näiteks rivi jookseb cardo-midland-midland-cardo ja ma viimasena sõites ei saa esimesega sidet, siis ei muuda OBI mu elus midagi. Ikka peavad kõigil Cardod olema, nagu täna.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”