Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
TonySpill
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Aug 2018, 18:19
Tsikkel: Honda CBF 600 NA

Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas TonySpill »

Tervitused.

Käisin NV ülevaatusel ja esimest korda mõõdeti mu ratta mürataset (väidetavalt on politsei seda hiljuti rohkem nõudma hakanud). Gaasi andes lõi aparaadile ette 104db ja sellest piisas, et mitte läbi saada. Öeldi, et ma peaks umbes 10db sealt maha saama ja et ma võiks "ise ehitada" sinna sisse midagi.

Olen erinevate motopoodide e-poed läbi kamminud, aga keegi väga DB-killereid ei paku, vähemalt mitte 60mm väljalaskele.

On keegi siit foorumist sama probleemi ees olnud? Muidugi saaks Hiinast midagi tellida, aga äkki on mingi kiirem variant.

Tänud!
T



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Müra mõõtmisel on kindlad reeglid!
Lihtsalt kuskil suvalises kohas, mõõdik sumpa taha toppida ei päde.
Kui aga kõik ikkagi kõik eeskirjade järgi tehti aga Su' raudratsul on tehasest tulnud originaal väljalase siis....
ÜV punkti vahetus ei tee ka paha :bsmile:

edu

PS. Kus kandis Sul' seda dB killerit vaja on?

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
TonySpill
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Aug 2018, 18:19
Tsikkel: Honda CBF 600 NA

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas TonySpill »

yeekim kirjutas: 02 Aug 2021, 09:05

Müra mõõtmisel on kindlad reeglid!
Lihtsalt kuskil suvalises kohas, mõõdik sumpa taha toppida ei päde.
Kui aga kõik ikkagi kõik eeskirjade järgi tehti aga Su' raudratsul on tehasest tulnud originaal väljalase siis....
ÜV punkti vahetus ei tee ka paha :bsmile:

edu

PS. Kus kandis Sul' seda dB killerit vaja on?

Käin tavaliselt Helgi tee 4 punktis, kuna seal on piduritest rullikutel:
https://www.tehnoulevaatus.ee/en/locati ... moigumaja/

Kusjuures mõõdik pandi joonlauaga õigele kaugusele, aga väljalase pole ammu originaal enam. Dominator R küljes viimased mitu aastat. Lihtsalt varem pole kunagi müratase mõõdetud.

(Ise paiknen Tallinnas, Kopli/kesklinn kandis.)


Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas Holms »

Kaks traadist pesukäsna tõid detsibellid piisavalt alla, seda siin mitmes teemas soovitatud. Tuleb vaid need käsnad seal torus miskitmoodi fikseerida, et nad survele vastu peaks. Viimasel ajal on lisaks müra mõõtmisele hakatud summutitelt ka vastavaid E tähiseid otsima. Seni on siiski ka ilma tähistuseta veel läbi lastud.

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Laager db killerina töötas väga hästi. Aparaadiga küll ei mõõtnud, aga ikka tükkmaad vaiksemaks sai.
Teine asi, mis mõjub hästi on gaaside ülespoole suunamine summutiotsaga. Mõõdetult päris mitu db vaiksemaks

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

TonySpill kirjutas: 02 Aug 2021, 09:19
yeekim kirjutas: 02 Aug 2021, 09:05

Müra mõõtmisel on kindlad reeglid!
Lihtsalt kuskil suvalises kohas, mõõdik sumpa taha toppida ei päde.
Kui aga kõik ikkagi kõik eeskirjade järgi tehti aga Su' raudratsul on tehasest tulnud originaal väljalase siis....
ÜV punkti vahetus ei tee ka paha :bsmile:

edu

PS. Kus kandis Sul' seda dB killerit vaja on?

Käin tavaliselt Helgi tee 4 punktis, kuna seal on piduritest rullikutel:
https://www.tehnoulevaatus.ee/en/locati ... moigumaja/

Kusjuures mõõdik pandi joonlauaga õigele kaugusele, aga väljalase pole ammu originaal enam. Dominator R küljes viimased mitu aastat. Lihtsalt varem pole kunagi müratase mõõdetud.

(Ise paiknen Tallinnas, Kopli/kesklinn kandis.)

Sinna ma elusees enam tagasi ei lähe. Täiesti tehaseseades ratas ja tahtis läbi kukutada. Tema väide oli, et esindus ja maaletooja on mulle müünud EUs keelatud tuledega ratta. Ei suutnud isegi tema enda kolleeg teda ümber veenda.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Jazzyl
Postitusi: 49
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

Ülevaatuse ajaks mõni teine väljalase külge.

Aga soovitan ka mõnda teist üv punkti katsetada. Teab keegi kas see läheb kuskile kirja ka mille eest läbi kukutati eelnevalt? St kui ühes punktis kukutatakse läbi et liiga vali, siis kas teises üv punktis saab härrasmees võtta ülevaatuse ajaloo lahti ja vaadata kohe et näe, liiga vali oli eelmine kord.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Seda näeb vastavalt lehelt iga soovija, rääkimata järgmisest ülevaatuspunktist...


Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas Holms »

Jazzyl kirjutas: 02 Aug 2021, 12:27

Ülevaatuse ajaks mõni teine väljalase külge.

Aga soovitan ka mõnda teist üv punkti katsetada. Teab keegi kas see läheb kuskile kirja ka mille eest läbi kukutati eelnevalt? St kui ühes punktis kukutatakse läbi et liiga vali, siis kas teises üv punktis saab härrasmees võtta ülevaatuse ajaloo lahti ja vaadata kohe et näe, liiga vali oli eelmine kord.

Kui ülevaataja ametlikult korduse vormistab, siis läheb kirja, kui kohe ukse pealt tagasi saadab, siis ei lähe.

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS

erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas erkil »

iSlanderEST kirjutas: 02 Aug 2021, 10:35

Sinna ma elusees enam tagasi ei lähe. Täiesti tehaseseades ratas ja tahtis läbi kukutada. Tema väide oli, et esindus ja maaletooja on mulle müünud EUs keelatud tuledega ratta. Ei suutnud isegi tema enda kolleeg teda ümber veenda.

Seal sõltub, kelle otsa satud. Üks härra tahab jah mõnikord tsikliomanikega vestelda, sõltub, kuidas tal tuju on. Muide, autodesse suhtub ta palju sõbralikumalt.
Mul oli samuti väike vestlus temaga tulede teemal. Vana arvas, et oleks jube äge, kui ma riputaks tagaporika külge ühe suure punase helkuri, sest muidu sõidavad öösel autojuhid tsiklile selga. Originaaltuled ei olnud argument, sest tulede sees olevast originaalist on ilmselgelt vähe! Lubasin siis mõelda sellele helkurile ja läksime rahumeelselt lahku. Korduvaid ega vigu ei vormistatud. Aasta tagasi selle helkuri puudumine ei olnud tema arvates probleem. Pole olnud ka edaspidi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jazzyl kirjutas: 02 Aug 2021, 12:27

Ülevaatuse ajaks mõni teine väljalase külge.

Aga soovitan ka mõnda teist üv punkti katsetada. Teab keegi kas see läheb kuskile kirja ka mille eest läbi kukutati eelnevalt? St kui ühes punktis kukutatakse läbi et liiga vali, siis kas teises üv punktis saab härrasmees võtta ülevaatuse ajaloo lahti ja vaadata kohe et näe, liiga vali oli eelmine kord.

mnt.ee lehel on see sõiduki taustakontrollis kohe kirjas kui kuskil oled käinud ehk kõik ja kõikjal näevad seda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

erkil kirjutas: 02 Aug 2021, 13:31
iSlanderEST kirjutas: 02 Aug 2021, 10:35

Sinna ma elusees enam tagasi ei lähe. Täiesti tehaseseades ratas ja tahtis läbi kukutada. Tema väide oli, et esindus ja maaletooja on mulle müünud EUs keelatud tuledega ratta. Ei suutnud isegi tema enda kolleeg teda ümber veenda.

Seal sõltub, kelle otsa satud. Üks härra tahab jah mõnikord tsikliomanikega vestelda, sõltub, kuidas tal tuju on. Muide, autodesse suhtub ta palju sõbralikumalt.
Mul oli samuti väike vestlus temaga tulede teemal. Vana arvas, et oleks jube äge, kui ma riputaks tagaporika külge ühe suure punase helkuri, sest muidu sõidavad öösel autojuhid tsiklile selga. Originaaltuled ei olnud argument, sest tulede sees olevast originaalist on ilmselgelt vähe! Lubasin siis mõelda sellele helkurile ja läksime rahumeelselt lahku. Korduvaid ega vigu ei vormistatud. Aasta tagasi selle helkuri puudumine ei olnud tema arvates probleem. Pole olnud ka edaspidi.

Mulle üritas ta väita, et autojuht ei saa aru kumba pidi mootorratas sõidab...
Sel aastal käisin Laagris Huskyga ja testiti kõike, tuled, pidurid jne. Aga ei otsitud vigu, vaid reaalselt vaadati, kas ratast on ohutu kasutada. Piduristendi kommenteerisid, et see pidurdamisetest on paras rehvi lõhkumine (kärnad oli all). Kui käeluu murdsin, siis sõber käis Twinniga seal ja taaskord väga OK suhtumine ja kiire vormistamine.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

TonySpill kirjutas: 02 Aug 2021, 08:58

Olen erinevate motopoodide e-poed läbi kamminud, aga keegi väga DB-killereid ei paku, vähemalt mitte 60mm väljalaskele.

On keegi siit foorumist sama probleemi ees olnud? Muidugi saaks Hiinast midagi tellida, aga äkki on mingi kiirem variant.

Tänud!
T

Mulle on silma jäänud need: https://www.wildbike.it/catalogo/en/qui ... idson.html

Ei ole julgenud tellida, pole kindel, kas sobivad ja enne proovomist ei tea, mis heli sealt tulema hakkab. Sarnastele julladele pakuvad mõned poed, et vähendavad 10% ja teised, et 50%. Samas, mis see % seal siis tähendab, helirõhu mõõtmine on üks trickey business.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas will111 »

Nende protsentidega pole mitte midagi peale hakata. Pigem on jah nii, et enne kui ei proovi, ei tea miskit. Heli ei võrdu lihtsalt surve või gaasi kogus, mis tagant torust välja tuleb, seega pole mõtet isegi proovida seal midagi oletada. Aga 10db on igatahes küll ikka väga suur kogus rõhku, mida alla saada...isiklikult väga kahtlen, et lihtsalt aukudega toru ette toppimine seda saavutab kuigi päris välistada muidugi ei saa. Ja eks teoorias võib see aukudega toru muidugi olla nii väikeste/väheste aukudega, et lõpuks see 10db ka ära tuleb.

Mis aga küll ilmselt annaks tulemuse, oleks kombinatsioon siin pakutust - teisisõnu paar käsna ja db killer otsa. Ja mis kõige olulisem, tasub ENDALE teha selgeks, mis tingimustel täpselt seda db tuleb mõõta ning kontrollida, et seda täpselt nendel tingimustel ka tehakse. Lihtsalt see, et mõõteseade on torust õigel kaugusel ja kõrgusel ei ole kaugeltki mitte piisav. läheduses ei tohi olla mingeid seinu, uksi, kõrval parkivat autot ja muud sellist. taolise mõõtmise tegija tuleb saata otsejoones kukele sest see tulemus ei ole isegi mitte ligilähedaselt korrektne

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Müratase mõõtmine ülevaatusel / DB-Killer

Lugemata postitus Postitas indumen »

Kah värske kogemus ülevaatusega just väljalaske mõistes, seda E tähist otsivad see aasta väga usinalt, mõõtmiseni siiski ei jõutud veel. viimased 5 aastat on tunduvalt rahulikum olnud, aga vähemalt tallinnas erinevad punktid mu kellegi isekootud paunaga SV-d isegi ei hakanud uksest sisse võtma.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”