2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

Uus hooaeg kohe siin, päris soojani siiski veel aega.

Kasutan ise praegu REV'it touring varustust (Safari 3). Väga ok kvaliteet, istuvus jne. super kevadel ja sügisel. ..aga suvel sulan ära.

Tundub, et sõiduvarustus on jälle edasi arenenud, seega küsiks, kas kellelgi on kogemust KNOX varustusega?

Tean, et REV'itil endal on muidugi mesh jakke nagu näiteks https://www.revitsport.com/gb_en/motorc ... -air-black aga internetis kolades jäi silma ka Knoxi uus varustus nagu https://www.planet-knox.com/product/urb ... shirt-mk2/ mille kohta siit ega mujalt väga infot leidnud ei ole. Silma järgi vaadates tundub jube habras. Aga väidavad, et sama CE standard EN17092 ja AA klass nagu REV'it enda paksemad jakid. Tundub uskumatu, et nii õhuline varustus pakuks nagu sama kaitset mis raskemad jakid, aga mine sa tänapäeval tea..

Huvi pärast prooviks ära, samas Eestis katsuda ei saa ja enne pimesi tellimist uuriks seega, ehk keegi omab mingit kogemust?




bambino
Postitusi: 12
Liitunud: 13 Aug 2019, 12:46
Tsikkel: Bandit
Tänatud: 3 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas bambino »

Tere!

Mul on see taskutega variant kasutuses, Class A. Suvel sõidan sellega, kevad-sügisel panen mingi jaki või gore-tex kombe peale vastavalt ilmale ja eesmärgile. Linnas ideaalne, maanteel kukkuda ikkagi ei tahaks (või vähemalt proovin sellest mitte mõelda). Kui huvi suur, siis Tallinna kesklinnas saaks katsuma tulla.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kasutasin ja kasutan ka praegu, juba ammu-ammu Motomarketist ostetud Rev´it Turbine võrgust tagi. Ostsin eelmisel aastal louis.de -st Probiker PR16 püksid ja need on väga mugavad,mulle istuvad paremini kui Rev´it püksid. Neil küll pole sooja voodrit(ainult vihmavooder),nagu Rev´it-l. Samas ega seda pükstel eriti ei kasutanudki.
Täna kõigil tootjatel vist mingid võrkkangast komplektid olemas. Aga seda võin küll kinnitada,et ükski tuulutusüsteem ja lukud-klapid ei ole võrreldavad võrkkangaga. Ehk ei ole hea tuulutusega ja vihmakindlat asja olemas. Võrk tagiga saab ikka kuni +30-32-ni vabalt olla ka linnavahel sõites. No üle selle on ka sellega väga palav,aga siiski talutav.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mulle on viimasel ajal meeldima hakanud lahendus, et turvis ja pikkaste käestega t-särk peale. Enam paremini hingavat lahendust on raske leida.
Kui jahedam, goretex tagi peale.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas merikurat »

Kasutan eelmisest suvest alates võrgust jopet. Kui otsisin 20+ C linnasõiduks lahendust, siis eeldusi oli 2: enamus jopest võrk-materjalist ja HELE toon. Olen väga rahul sellise leiuga: https://motomarket.ee/e-pood/soiduvarus ... 2-ice-red/
Samalaadset toodet pakub ka Reviti, aga mulle istus see paremini.

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Prets »

Ma ise olen ka sinnapoole natuke vaadanud ja paistab, et peab Rev'iti uut Proteus kaitsmesärki proovima, ka motodepoos väidetavalt olemas. Kaitsmesärk alla ja siis mingi kerge kaitsmeteta koorikjope peale, mis vihma-tuult, vbla ka asfalti peaks. Proteus ise tundub selline täpselt paras võrkturvis olema, millega ka ilma mingi katteta ringi lasta.

(togi)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

Hoi, tänud kõigile kaasa mõtlemast! Palju häid ideid.

Eks ilmselt mingi võrkjaki lõpuks ikka ära võtan enne suve. Turvis ja vajadusel teine jakk peale on ka huvitav variant muidugi..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Reieväristaja kirjutas: 29 Mär 2021, 22:07

Hoi, tänud kõigile kaasa mõtlemast! Palju häid ideid.

Eks ilmselt mingi võrkjaki lõpuks ikka ära võtan enne suve. Turvis ja vajadusel teine jakk peale on ka huvitav variant muidugi..

Minu meelest on turvisega palavam tõelise kuumaga, kui võrk tagiga. Aga see on minu arvamus ja ma ei pretendeeri absoluutsele tõele :bsmile:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Suvekuuma vastu turvise all aitab hästi võrksärk. Enda torsol 2 a. eduliselt Halvarssons Mesh toimetanud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Prets »

Lindstrandsi Rexbo jope peaks mulle lähipäevil kohale jõudma, ostetud maanteesõiduks turvise peale. Paistab AA kaitsega võrkjope olevat. Peab ka Halvarssonsi Meshi ära proovima, Tartus on letikaup Motohoovis.

Muidu sidenotena, et see uus sõiduriiete abrasion resistance reiting on puhas ja täielik jama, Advrideris mitu teemat selle kohta. Pmst hinnatakse abrasion resistance ainult sellega, et lastakse korra liivapaberi peale, ehk isegi kõige tavalisem teksa jookseks A-kaitse välja. Kukkumist kui sellist, mis reaalselt tekitab enamuse kahjust ei hinnata kuskilt. Aussi Motocap on ainus, mis enamvähem hindab seda kukkumisega ja nt osa Rev'it-i kraamist, mis kirjades AA kaitsega saab sealt hävitava 1-tärni ja enda kogemus ühtib sellega.

(togi)
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Prets kirjutas: 08 Juun 2021, 10:06

Lindstrandsi Rexbo jope peaks mulle lähipäevil kohale jõudma, ostetud maanteesõiduks turvise peale. Paistab AA kaitsega võrkjope olevat. Peab ka Halvarssonsi Meshi ära proovima, Tartus on letikaup Motohoovis.

Nädal tagasi sai sama jope soetatud Bikemanist :bsmile: Mingi +15 juures oli külm ka koos sisemise vihmakihiga, lisaks iis pikkade käistega pikk särk. Linnavahel oli juba vilu, maanteele proovima ei läinud. Eelmisel nädalal käisin proovisin +20 ja päikeselise ilmaga, viskasin ka sisekihi välja. Täitsa norm oli, natuke harjumatu oli esialgu, et õlgade juurest koguaeg jahe, sealt siis puhub läbi. Samas käistest läbi ei puhunud, vähemalt tuntavalt mitte ja oli täpselt sobiv. Võtsin sisemise seljakaitse ka lisaks ja kui algul kartsin, et äkki hakkab selja pealt liiga tuulduv olema, siis ei. Kaitse hoidis jopet ilusti vastu selga ja mõnusalt soojas. Kui päike selja tagant oli, siis oli natuke isegi liiga soe, aga mitte palav. +25 ja ülespoole hakkab äkki seljal palav, peab testima lähiajal.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

See Lindstrandsi Rexbo tundub päris hea leid teil mõlemal, tänud ka kogemuste kirjelduse eest!


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Prets »

Nonii, esimesed sõidukogemused Lindstrandsi Rexboga - ulmehästi ventileerib, tänaste ilmadega vähemalt. Maanteel sisevoodrita vaat et täitsa jahe, sisevoodriga on ok. Kätest käib terves ulatuses tuul korralikult läbi, rinnal blokib natu tuult mu seljakoti rinnaosa (Kriega R20, sel see suur rinnarakendus), mujalt käib väga läbi. Selg ei ole higistama hakanud, kuigi seljakott seljas kogu aeg old. Vastupidavust veel ei oska kommenteerida, pole kordagi laksu pand (veel).

Sisevooder on väga mugav ja näeb ka viisakas jope välja, paar päeva kandsin nüüd seda vihmajopena, kui Võrumaal laagris olles muud jopet pold ja täitsa rahule võib jääda, mine või matkale.

(togi)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Prets kirjutas: 08 Juun 2021, 10:06

L
Muidu sidenotena, et see uus sõiduriiete abrasion resistance reiting on puhas ja täielik jama, Advrideris mitu teemat selle kohta. Pmst hinnatakse abrasion resistance ainult sellega, et lastakse korra liivapaberi peale, ehk isegi kõige tavalisem teksa jookseks A-kaitse välja. Kukkumist kui sellist, mis reaalselt tekitab enamuse kahjust ei hinnata kuskilt. Aussi Motocap on ainus, mis enamvähem hindab seda kukkumisega ja nt osa Rev'it-i kraamist, mis kirjades AA kaitsega saab sealt hävitava 1-tärni ja enda kogemus ühtib sellega.

Need Motocapi tulemused on kah väga omapärased. Abrasion test saavad näiteks Alpinestar ja Dainese nahkjakid väga erinevad tulemused, kusjuures mõlemad on praktiliselt sama kvaliteediga nahast. Nahk on nahk, seal mingit vodoo magicut pole eriti võimalik aretada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Väga hea ja mugav on ka Louis poolt müüdav probiker PR16 võrk tagi ja püksid. See küll ainult õhukese vihma voodriga ehk ilma sooja voodrita.
praegu soodukaga https://www.louis.eu/artikel/probiker-p ... r=21225958
ja see ka soodsal pakkumises. https://www.louis.eu/artikel/probiker-p ... r=21343858

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Ise kasutan palavatel päevade Helite Mesh (õhkpadjaga) nö võrk jopet. Nii pea kui liikuma saad käib tuul mõnusalt läbi.
https://en.helite.com/products/vented-a ... otorcycle/
Mul kodus hetkel üks uus kasutamata mille saaksin hea hinnaga loovutada.
Sai tellitud 2tk. Touring jopet kasutan XL aga Meshi pidin võtma 2XL kuna XL jäi õlgadest pitsitama.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Läheb ehk natuke valesse teemasse aga...

Ducatiga tüdruk, kes sa hommikul Peterburi teed pidi kesklinna suunas sõitsid - sul on küll ilusad jalad aga palun, ole hea, osta endale vähemalt põlvekaitsmed ja tugevamad jalatsid :wink: .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Las sõidab, kuidas tahab!

Mina näiteks sõidan praegu kergete tossude, õhukeste(tavaliste) pükstega ja pikkade varrukatega, õhukese pusaga.
Pikkade varrukatega sellepärast, et juba niigi on rekkamehe päevitus :)
Peas on braincap!

Kusjuures liiga õhukestel pükstel on üks miinus: kipub tekkima selline väga kiire, "mikrolaperdamine", mis pikemal tiirul naha hellaks muudab ja häirivaks muutub.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

yeekim kirjutas: 14 Juul 2021, 09:36

Kusjuures liiga õhukestel pükstel on üks miinus: kipub tekkima selline väga kiire, "mikrolaperdamine", mis pikemal tiirul naha hellaks muudab ja häirivaks muutub.

Jooksjad kasutavad "strateegilistel kohtadel" mcaivar teipi - ehk on sulle kah abiks :D Võib muidugi juhtuda, et see mõte on tekkinud hoopis täies varustuses sooja ilmaga liiklemise kõrvalmõjuna :wack:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Maaks kirjutas: 14 Juul 2021, 10:14

....
Jooksjad kasutavad "strateegilistel kohtadel" mcaivar teipi - ehk on sulle kah abiks :D Võib muidugi juhtuda, et see mõte on tekkinud hoopis täies varustuses sooja ilmaga liiklemise kõrvalmõjuna :wack:

Siis võiks juba retuusid alla panna aga nõnda kaob õhukeste pükste mõte ära.
KHMMM-äkki sõidakski retuusidega? Natuken GAY näeks küll välja aga....

PS! Jooksjad teibivad reie sisekülgi, rinnanibusid jne hõõrumise vältimiseks.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

viimased kuu aega olen sõitnud Leatti kaitsmevesti ja forcefieldi kaitsmepükstega, ja selle peal Klimi Dakar komplekt.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Teema algataja
Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

Ostsin samuti vahepeal selle Lindstrandsi Rexbo AA klassi jaki ära.

20-27 on täiesti muhe, sõites ja rattalt maas rahmeldamata liigutades higistama ei ole hakanud. Selline ca 27-32 higistasin ikka, aga ega sellise kuumusega enam muud võimalust vast väga ei ole.
Sattusin eile hommikul ka nii umbes 15 kraadiga sõitu alustama ja kogemus 15-20 oli selline meh, et natuke jahe nagu on, aga ei midagi hullu..kui päev otsa sellises jaheduses edasi sõitma oleks pidanud, siis oleks vast vihmavoodri peale tõmmanud. Kuna aga sõit oli ainult ca 2 tundi, siis ei hakanud vaevuma.

Muide vihmavoodrist, siis super asi, jäin eelmine pühapäev selle tormi kätte mis üle Eesti pühkis, peatasin lõpuks ratta isegi tee kõrval, sest küljetuul ja maanteest üle paiskuvad vihmalained muutsid edasiliikumise riskantsemaks kui mulle meeldiks ja siis kükitasin seal tormis ühe koha peal, aga vihmavooder hoidis ülakeha isegi selles tormivihmas kuivana!

Ja vihmavoodrit kasutan väliselt, st vihmajakina.

Huntly seljakaitsme ostsin ka kohe juurde, ei ole ebamugav ja ei ole täheldanud, et see kuidagi rohkem higistama paneks, st et siis liikuv õhk ikkagi pääseb vähemalt minul jakist läbi.

Koostekvaliteedi osas mingeid murekohti veel tuvastanud ei ole. Tundub olevat kvaliteetselt tehtud.

Kaalu osas tundub kergem kui mu vanem Reviti Safari 3.

Leidsin oma suvejaki, väga rahul ostuga ja julgelt soovitan teistelegi!


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: 2021 suveks hingavam varustus (KNOX, REV'it jne)

Lugemata postitus Postitas Prets »

Ma ise kannan nüüd ilma kaitsmeteta Rexbot, kaitsmesärgi peal. Ei usalda liigselt neid krõpsuga, a muidu lahtiseid sisemisi kaitsmeid. Kusjuures, olen avastanud, et käte alt see võrguosa vent on isegi vaat et parem, kui mu endurosärgil, mis nagu isegi tihedama silmaga. Üks miinus, mis olen avastanud, on see, et natuke lühike on see kõhuosa ikkagist. Alt jääb kaitsmesärgi osa välja ja natuke kerib üles.

See vihmavoodrit olen niisamagi laagris või üritustel niisama jopena kasutanud, jumala viisakas näeb välja ja täiega mugav.

(togi)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”