Põlvekaitsed teksade alla

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Indreq
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Aug 2018, 11:14

Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas Indreq »

Jagage kogemust kas ja milliseid põlvekaitseid te olete sõiduteksade all kasutanud kui integreeritud taskute kaitsed ei meeldi. Mul teksad suht vaba lõikega, muidu mugavad ja näevad ok välja ka aga see ajab ikka närvi küll kui need kaitsed mööda jalga ringi hulguvad kogu aeg, ei ole eriti usku et nad siis juhtumisi õige koha peal on kui neid vaja peaks minema. Mõtlesin algaval hooajal katsetada varianti kus panen kaitse ennem jala külge kui teksad peale tõmban - kas siis nn sukka integreeritud või rihmadega - aga idee poolest peaks nad ikkagi piisavalt saledad olema et teksade alla mahuks ja väga ei punnitaks. Kasutan muidugi madalaid saapaid koos teksadega, nii et väike kaitse sääreluule on plussiks. Mida soovitate?



Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas AzA »

Selliseid, mida viitsid igakord peale nööritada.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul kadus see "hulkumise" probleem ära, kui asendasin teksadega kaasa tulnud põlvekad D3O omadega: https://bikeman.ee/tsiklivarustus/motov ... vekaitsmed

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui taskutesse käivad ei sobi,siis jääbki üle ainult korralik peale nööritav kaitse. Kui see paigal ei seisa, siis on vale sobivus äkki? Mine poodi ja proovi,millised peale istuvad ja osta ära. Või siis on püksid ise sul vale lõikega sinu jaoks.
Ise kasutan küll taskutesse pandavaid kaitsmeid ja mul istuvad nad ilusti paigas. Ühel kaitsme paaril on peal keskel takja riba,mis hoiab ta täpselt paigas ja teine on selline perforeeritud ning tasku suurune ja seissab ka väga hästi paigas. Mul teksad pigem sellised ümber istuva lõikega. Eelmised teksad olid ka natuke lohvad ja neid ei tahtnudki eriti kanda ning nii saigi teised, paremini istuvad ostetud. Turvaline ja stiilne ei lähe alati omavahel kokku. Kaitsev riietus peab ikka ümber sinu paigal püsima.
Üks variant on siis sarnased ehk see riba seal keskel,mis kaitseme paigas hoiab

image.png

Teine on selline,mis istub tasku laiuses ja seisab ka koos pükstega paiagas. Need on väga mugavad ja hingavad.

image.png

Olen kaalunud ka selle sarnase ostmist, et vahel suva püksetele peale-alla tõmmata.
https://www.louis.eu/artikel/alpinestar ... e1adc3ce9e

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas daub »

Minul sama häda, et kasutan võrdlemisi laia lõikega teksasid. Kaitsmetena kasutan teksade sees liigendiga, peale rihmatavaid kaitsmeid. Isegi kui ei ole kaua kandnud, ei häiri sedavõrd, et ei võiks päev otsa peal olla. Igasugused üritused, kus palju ringi lonkimist, olen nendega läbi teinud.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

1N23456
Postitusi: 15
Liitunud: 22 Mai 2019, 12:12
Tsikkel: Yamaha FZS600; Honda CB900F

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas 1N23456 »

Pükste sisse integreeritud ei olnud üldse mugavad, kõige paremini istusid jalga Dainese knee E1 omad. Rihmadega käivad kinni, jalas väga mugavad, palava ilmaga jalg ei higista.
Et oleks mugavam peale panna ja ära võtta lasin sõidupükstele lukud õmmelda. Sellisena kasutuses kolm hooaega.

IMG_20210317_175308.jpg
IMG_20210317_175225.jpg

03 Honda Hornet 900
03 Yamaha FZS600
08 Kawasaki Z750
05 Honda Hornet 600


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas will111 »

sleeve'dega põlvekaitsmed on parimad pükste all. selle sarnased https://www.amazon.ca/Fox-Head-Mens-Lau ... 7420710011

rihmatatavad kaitsmed on kohmakad, suured, ei püsi paigal ja pole minumeelest ka üldse mugavad...eriti otse jala peal/pükste all


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas morse »

Selles stiilis kvaliteetseid kaitsmeid on siin suur valik:
https://www.leatt.com/int/shop/moto/pro ... nee-guards


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Põlvekaitsed teksade alla

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Miks mitte rihmadega kaitsmed pükste peale ja kui sõit tehtud siis küljest ära? Endal sellised https://www.clover.it/eng/prodotti/prot ... pro_80.php. Kasutust saavad ülivähe kuna tänavakilomeetreid viimastel aastatel on väga nadilt kogunenud ning enamasti teksadega ei sõida. Need mõned korrad kui olen teksadega sõitnud olen peale tõmmanud. Püsivad sõidu ajal kenasti paigal, virna panemist pole katsetanud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”