Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Tervist

Pärast mitmeid kukkumisi läbi aastate on tekkinud mõte metsa- ja kruusasõiduks sobivamad saapad hankida.
Olen siiani Daytona Road Star GTX saabastega sõitnud, hetkel teine paar ja väga rahul, aga selge see, et tegu on mugavate reisisaabastega. Õnneks midagi murdnud pole, aga labajalg, hüppeliiges ja säärelihased on küll vatti saanud (crash)

Vaatasin crosstraining enduro seeria varustuse videosid, aga mida teie kannate?


--
Vallo


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas oil »

Haah, sul ka 250L istumise all nagu mul :)

Ma olin hiljuti samuti saabaste otsingul. Peab tunnistama, et proovisin pea kõiki sobivas mõõdus enduuro/krossisaapaid paaris suuremas Motopoes ja ükski ei istunud jalga nii, et kohe ära ei tahaks võtta. Eks peabki sisse kandma, aga no ei tihanud osta.

Nagu jalga valatult sobisid Alpinestars Tech 5 Motonetist. Nüüd paar kuud sõitnud ja väga rahul.

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Ma soetasin Sidi Adventure 2'd, ka väga hea saabas

https://motodepoo.ee/catalogue/11499-sa ... re-2-pruun
image.png
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kuna head saapad kestavad kaua, siis on raske kogu turul pakutavast isiklikku kogemust omada, aga kui tahad sellist vahepealset saabast, mida ka linnasõidus jms kasutada, siis alusta näiteks sealt ja loe saapa-artiklid läbi: http://www.brake-magazine.com/page/1/?s=boots

Aga kui on plaanis neid crosstraining videosid järgi tegema hakata, siis jäta see coretex-adventure-jne aste vahele ja mine heaga kohe krossisaabaste juurde. Näiteks siin on Tech 10 hea hinnaga saadaval: link . Kindlasti on teisi häid mudeleid ka, aga neist las räägivad teised, ma olen enda omade suhtes nii "usklik", et enne jäägu metsa minnes tsikkel koju kui Alpinestarsid :)


sdr1290
Postitusi: 433
Liitunud: 26 Apr 2017, 11:18
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas sdr1290 »

Daytona teeb tõesti parimaid tänavasõidu saapaid, aga kui pikki vahemaid ei ole vaja jalgsi läbida, siis vali kindlasti krossisaapad ...ja kui tahad parimaid, siis kas Gaerne SG12 või Sidi Crossfire 3 SRS (sry Jesper, aga nii on :D ).

http://www.gaerne.com/boots/en/articolo ... rey-white/
https://www.sidi.com/en/offroad/164-sti ... 3-srs.html
image.png
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei, selles suhtes ma sõna ei võta, et kui Gaerne või Sidi meeldib - mul niipalju plönni pole, et kõigi 400+€ saabaste hulgast parimad välja sõeluda :D Seal on juba jalakuju teema ka nagu kiivritel peakujuga jms nüansid olulised.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas bitter »

Mul vist vedas, jalga proovimise ei küsitud midagi 8). Mu keskmisest madalamale pöiavõlvile oli Sidi Crossfire ainuke, mis sobis. Muud jäid laiuses ja/või kõrguses suureks. 100+ sõidutundi hiljem on mu saapad veel täitsa tegijad. Ühe klambri küljest kunagi lagunes või kadus mingi pulgake ära, asendasin millegi käepärasega ja teenib tänaseni.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

Päris Enduro jaoks kasutan metallninaga Sidi Crossfire 2 TA (SRS variant on ilma metallninata ja palju kitsama tallaga). Seda TA-d soovitan aga need pead number suuremad ostma kui muud saapad. SRS ei läinud mulle üldse jalga. Crosstraining enduro jaoks soovitan ikka krossisaabast. Gaerne pidi ka hea olema aga pole kasutanud.

Matkaenduro jaoks olen kasutanud Sidi Adventure Goretex ja Alpinestars Toucanit.

Toucanid on laiemad ja mugavamad, lisaks on Toucanil tald jäigem, st lihtsam jalaraudadel seista pikalt.

Sidi Goretex-l on vb hüppeliigese kaitse parem külgsuunas väändumisele. 5a suutsin nad samas täiesti ära retsida aga käisin ka nendega metsas.

Mõlemad head Goretex saapad aga proovi jalga. Personaalselt meeldivad Toucanid rohkem.

Teisi mitte Goretex veekindlaid saapaid ei oska soovitada, olen minevikus paari proovinud aga need olid nagu kummikud. Sidi Adventure ja Alpinestars Toucanit saab vabalt suvel jalas hoida ilma, et hauduma hakkaks ja samal ajal peavad vett.

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

villy kirjutas: 03 Sept 2020, 17:35

Sidi Adventure... saab vabalt suvel jalas hoida ilma, et hauduma hakkaks ja samal ajal peavad vett.

Kirjutan sellele väitele kahe käega alla

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Näe kui jutukaks muutusite, tabasin vist hella kohta :wink: Või mis siin ikka muud teha kui aknast välja kiigata...

Crosstrainingu videosid pole plaanis järgi teha, vanust omajagu ja huvid teised. Vaatasin peamiselt varustuse videosid.

Ühest küljest mõtlen, et kuna hangin seandsed jalavarjud ainult ühel põhjusel e. parema kaitse pärast, siis peaks kallima otsa krossisaapaid proovima. Teisalt on olnud mõte, et ehk kannatab neid ka maanteesõidul kasutada. Minu garaaži ei teki kunagi puhastverd krossikat vm. kuudi/treilaga sõidupaika viidavat ratast ja vaja on tublisti maanteed mõõta. Kas krossisaapad on sellisel puhul täiesti välistatud?

Mul on kitsapoolne, 42,5-43 jalg tavalise säärega.

--
Vallo


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas oil »

Krossisaapaga on ikka suht nüri maanteetsikliga sõita. Olen paar korda sõitnud bikega krossisaabastega. Käiguvahetusheeblile pihta saamine ja muu tunnetus on tunduvalt kehvem. Muidugi TDM-i peal vbl nendega parem kui mul bikega.

Aga KLE500 ja 250L peale sobivad mul nii robustsed Answeri krossisaapad kui ka Aplinestars Tech 5 väga hästi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mitte suht nüri, vaid enesepiinamine on see!!! Kõige hullemale vaenlasele ka vist ei tahaks sellist massohismi soovitada.

Krossisaabas on mõistlik kanda ainult siis kui sõidad krossi, või lendad reaalselt kuskil pidevalt jalgupidi igasugustesse suurtesse kividesse ja jääb kändude taha kinni. Mina isiklikult sõidan metsas ja maastikul juba ammu ka ainult selliste matkasaapa tüüpi asjadega. No ei talu seda krossisaapa paindumatust ja meeletut massi.
Aga noh, kui ainuke eesmärk ja vajadus on parem kaitse...siis seda krossisaabas ilmselgeltpakub ja ju siis tuleb need võtta ning sõita nendega igalpool, ka maanteel. Kui mõistlik see on, eks see jääb lõpuks juba igaühe enda otsustada :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Minul küll pole probleemi krossisaapaga mööda maanteed kuhuiganes sõita, kui saabas on jalas mugav, siis pole ju erilist tähtsust, mis teekate rataste all veereb. Kui pole asfaldil mugav, siis pole sama saabas ka metsas mugav. Pigem ikka oleneb valik sellest, mis mind seal teises otsas ootab - kui korralik offroad, siis panen krossisaapa, kui niisama väikestel teedel kulgemine ja lillelõhna nuusutamine, siis kergema kõnnitavuse ja veekindluse huvides Toucanid.

Mis puudutab heeblitunnetust, siis see tuleb ajaga, alguses oli jah umbes nagu labakutega üritaks pastakat haarata, a mingi hetk nagu enam ei ole probleemi. Ma bike'i taltsutamisest muidugi midagi ei tea, aga ilmselgelt teemaalgataja ei pidanud silmas sellega maanteed mööda metsa minekut.

Aga noh, üldiselt oleks abiks mitte vaka all hoida, mis need "teised huvid" siis täpsemalt on.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 03 Sept 2020, 19:32

Mitte suht nüri, vaid enesepiinamine on see!!! Kõige hullemale vaenlasele ka vist ei tahaks sellist massohismi soovitada.

Krossisaabas on mõistlik kanda ainult siis kui sõidad krossi, või lendad reaalselt kuskil pidevalt jalgupidi igasugustesse suurtesse kividesse ja jääb kändude taha kinni. Mina isiklikult sõidan metsas ja maastikul juba ammu ka ainult selliste matkasaapa tüüpi asjadega. No ei talu seda krossisaapa paindumatust ja meeletut massi.
Aga noh, kui ainuke eesmärk ja vajadus on parem kaitse...siis seda krossisaabas ilmselgeltpakub ja ju siis tuleb need võtta ning sõita nendega igalpool, ka maanteel. Kui mõistlik see on, eks see jääb lõpuks juba igaühe enda otsustada :D

Kui krossisaabas sisse sõita, siis on ta sama mugav, kui toss.
Krossis on käiguvahetuse täpsus elulise tähtsusega, kui enne suurt hüpet ei suuda üles vahetada, siis võib asi kurvalt lõppeda.

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

► Näita Spoilerit
Oman ka sidi adventure 2, pruune ehk pööratud nahaga. Vihma peab, veelombis seismist pikalt mitte, tõmbab soki niiskeks. Kui saavad mudaseks siis on neid vahesi omajagu mida puhtaks saada ehk järgmiseks vaataks midagi vähem nurgelist. Tüüpviga on kriuksumine käies, muidu mugavad nii on kui offroad. Pööratud nahka sakib mudas sajaga, vahest jõuab jalatsi hoolduse kõrvalt ka sõitma :-|||

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas tito »

mx77 kirjutas: 03 Sept 2020, 20:32

Kui krossisaabas sisse sõita, siis on ta sama mugav, kui toss.
Krossis on käiguvahetuse täpsus elulise tähtsusega, kui enne suurt hüpet ei suuda üles vahetada, siis võib asi kurvalt lõppeda.

Huvi pärast küsin, mis saabast kasutad/ eelistad?

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

► Näita Spoilerit
Toucaneid on tunduvalt lihtsam puhastada kui Sidi Adv-si, millel väga palju kohti, kust keeruline muda kätte saada. Samuti nad nii hullult ei kriuksu aga see ei ole mind kunagi häirinud. Samas keegi ütles, et oleks tore tööle tulles ruumi astuda ilma, et su tulemist juba 100meetrit eemalt kõvasti kuulutatakse. XD
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas randel »

Korralikult istuva krossisaapaga kannatab vägagi maanteel sõita. Minu pikim sõit Gaerne SG10 saabastega oli 5 nädalat ja 15000km Kesk-Aasiasse, rattaks Africa Twin. Ei ütleks, et oleks kuidagi ebamugavam olnud kui mõni maanteesaabas.
Kui ikka kaitset tahta, siis kindlasti krossisaabas. Minu loogika ütleb, et ka 200€ krossisaabas on hea valik, ei pea ilmtingimata 400€ tippmudel olema. Hetkel kasutan Alpinestars Tech 7-t ja olen ka rahul.
image.png
image.png (174.85 KiB) Vaadatud 1382 korda
http://www.gaerne.com/boots/en/articolo ... 001/black/

https://www.alpinestars.com/products/tech-7-boots
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tech 7 maksabki poes 379€ ju :) Samas nende eeliseks on, et saab valida mustrilise tallaga mudeli.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas oil »

► Näita Spoilerit
Lihtsalt väike OT ja sõbralik soovitus. Ära sõida metsas matkasaabasteg või siis vähemasti ära propageeri seda. Jalad üsna tähtsad asjad ja päris pikaks ajaks rikub lõbu ära, kui rohu sees oleva kiviga matkasaapa ja jala pooleks sõidad.

Kogesmustest - paar kuud tagasi sõitsin krossisaapa ninaga raja kõrval olevasse suurde kivisse kümpi. Mats oli nii kõva, et võrdlemisi suur kivi (ulatas enduurokal jalarauani) tuli maast välja ning nihkus paigast. Sõber sõitis mul 10-15 m tagapool ja ütles, et läbi tsiklilärmi kuulis seda matakat, mõtles et mis asi nüüd pooleks lendas tsiklil. Kaotasin saapaninast ühe metallosa ja jalg sai pisut põrutada, mõne kilomeetriga läks meelest. Ma oleks seal oma jala pilbasteks sõitnud bikesaabaste või matkasaabastega.

Sõber sõitis üle palgi ja viskas tsikli alt ära, aga nii õnnetult, et jalg jäi palgi taha kinni ja tsikkel vajus kogu oma raskusega peale. Raske tsikkel ka, kohvriraam vajutas täpselt jalale hüppeliigese koha pealt peale. Märkimisväärne on asja juures see, et ostis korralikud saapad omale loetud päevad enne seda sõitu. Mõlemal pildil on tal jalg palgi taga ja tsikkel kogu raskusega peale kaalumas, nii et tagaratas õhus. Korraks ehmatas end segaseks aga mõne minuti pärast sõitsime edasi ja pärastpoole ei tundnud midagi.

Tuletab meelde et omal oli sama asi, kui maanteelt metsa kolisin. 1. päev peale korralike saabaste ostmist lendasin rohu sees oleva palgi pärast tsikliga käntsa, tsikkel maandus jala peale. Seejuures tuli välja veel üks hea koht - krossisaabas on kõrge ning suudab ära neelata leegika kuumuse, mis muidu oleks mul läbi pükste ilmselt eluks ajaks jalale mälestuse jätnud.
image.png
image.png

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

proovi siiski mõista, et metsas sõita saab ikka ka suht erinevalt...kasvõi juba selle pärast, et metsaaluseid on väga erinevaid. ma ei propageeri midagi, ma avaldasin oma arvamust selle kohta, mis tunne on krossisaapaga a'la maanteel sõita maanteerattaga. see ei tähenda, et seda ei võiks või ei saaks teha...ikka saab, aga sellegipoolest ei teeks paha mõista, mis sa selle tõttu ohverdama pead.

ma olen metsades ja metsaradadel ikka omajagu sõitnud ja muidugi seal ka kukkunud, 10+ korda kindlasti aga igat väiksemat kukkumist seal ei ole muidugi mõtet lugedagi. pole vist kordagi neist kukkumistest krossisaabas jalas olnud ja pole jalgadega midagi juhtunud. Rohu sees olevaid kive ja mingeid juurikaotsasid olen vahel ka saapaga ikka tabanud. Kuigi ilmselt ainult siis kui mõnda kurvi võtta ja saapaga liiga maapinna lähedalt "mõõta" kurvis olles. Mõni kord on vähem, mõnikord rohkem valus. Aga sellist utoopiat, et saapa ja jala mõne kivi otsa pooleks sõidaks ei suuda küll omale isegi mitte ette kujutada. Natuke peaks ju ikka vaatama ka, kuhu sõidad ja kuhu oma jalga sirutad. äkki tasuks natuke peaga mõelda sõitmise ajal ning kõrge ühtlase rohu sees mitte jalgu suvaliselt järgi lohistada?!? võib muidugi ka ekstreemi minna ja omale raudrüü selga pista, et oleks ikka max protection, kuid iga asi on kompromiss


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mina oma enduro aegadel sõitsin krossisaapaga ja ei pea paika, et ebamugav. Mingi matka-kummikuga oleks ilmselt tunne, nagu palja persega sõidaks. Ma ei julge linnas ketsigagi jalga maha panna. Tegin saabaste kohta uuringut hiljuti. Jõudsin sinna, et Alpinestars väidetavalt laguneb. Kitsale jalale Sidi, laiemale Gaerne. Depoost võiks Format vist ka vaadata, suht soodne ja mx77 mingi aeg vist kasutas. Õige saabas tuleb leida aga kindlalt krossisaabas selleks otstarbeks. 1 juurikas või kivi ja korras.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ärge nüüd vaielge enduro-eksperdiga...

will111 kirjutas: 16 Juul 2020, 19:42

Mul on ktm olnd üle 5 aasta ja selle aja jooksul umbes 40h sõitnud.

(lol)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jesper kirjutas: 04 Sept 2020, 00:48

Ärge nüüd vaielge enduro-eksperdiga...

will111 kirjutas: 16 Juul 2020, 19:42

Mul on ktm olnd üle 5 aasta ja selle aja jooksul umbes 40h sõitnud.

(lol)

Saage aru, saapad pole tähtsad vaid amordid on!
Mitte mingil juhul ei tohi nad olla tehaseseades-eluohtlik!!!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

tito kirjutas: 03 Sept 2020, 20:53
mx77 kirjutas: 03 Sept 2020, 20:32

Kui krossisaabas sisse sõita, siis on ta sama mugav, kui toss.
Krossis on käiguvahetuse täpsus elulise tähtsusega, kui enne suurt hüpet ei suuda üles vahetada, siis võib asi kurvalt lõppeda.

Huvi pärast küsin, mis saabast kasutad/ eelistad?

SIDI Crossfire 2 TA. Mul on hästi madal ja kitsas jalalaba, need on ühed kitsama liistuga saapad. SRS tald ei meeldi - liiga jäik minu meelest.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina mäletan ka vanemaid aegu ehk 70-ndate algul sõitis ilmselt suurem osa seltskonnast eestikatel krossi venekirsadega ja kõik jäid ellu ning sõitsid finišini. Tõenäoliselt meist küünib selle taseme sõiduoskusteni ilmselt mõni üksik ja ka metsas sõitmine on tõesti erinev. Oili piltidel ei ole ikka tavaline eesti metsarada. Kui raha on,siis osta mida saada on või süda igatseb,kuid pole ka mõtet kohe väita, et metsa ei tohi millegi muuga minna. Ja räige üledimensioneerimine pole ka vajalik. Teemaalgataja muidugi ei soovi ka seenel käimiseks jalanõusid ehk siis ikka karmimaid olusid on soov läbida. Ja soovitused sel teema õiged. Mina sõidan nii sõidusaabastega ja täies mundris olles kui ka madalate matkajalanõudega ja lühikeste pükste ning pikakäisega T-särgiga. Ka metsas on tossud ja lühkarid,kui kohaliku järve äärde ujuma lähen. Olenevalt sellest millega sõidad teed ka valiku kuhu sõidad ja kuidas sõidad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ise oman Sidi Adventure 2 saapaid ja olen väga rahul. Hingavad ja on ka piisavalt soojad sügisel. Mugavad! Ei näe küll põhjust miks üldse peaks hakkama krossisaapaid vaatama..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas h0lger »

► Näita Spoilerit
See on natuke jama jutt.
Näide elust enesest - sõitsin väga soft-enduroga metsas, üldse mitte võisteldes. Kurvis heina sees oli känd täpselt jala kõrgusel. Jalas oli odav ja vana krossisaabas - 3 nädalat karkudel, saabas puruks, jalg annab sita ilmaga siia maani tunda veel (4 aastat hiljem). Oleks veel pehmem saabas olnud, oleks ilmselt pool aastat kõndimisvõimetu olnud.
Nüüd sõidan ainult Gaerne SG-12 saabastega. Olen sarnaseid pauke vastu jalga saanud, aga no drama.

Kui ise saapaid otsisin, siis keegi (äkki isegi siit foorumist) ütles, et vahet pole, kas sa sõidad rajal või metsas 40kmh jalaga vastu kivi, puruks läheb samamoodi.
Mootorrattaga sõitmine on kallis, kuid see-eest ohtlik tegevus.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas: 04 Sept 2020, 08:41

Ise oman Sidi Adventure 2 saapaid ja olen väga rahul. Hingavad ja on ka piisavalt soojad sügisel. Mugavad! Ei näe küll põhjust miks üldse peaks hakkama krossisaapaid vaatama..

Esimese tõsise kukkumiseni

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

Ei soovita ka matkasaapaga endurot sõita. Käisin alguses manniacsi harjutamas sidi adventure saabastega ja kui paar laksu kändudest/meetristest kividest ära käib ja kiivris selle peale vilistab(nagu Jesper vist kunagi ütles xD) siis tekib juba refleks, et hakkad ohtlikus kohas jalga üles tõstma igaks juhuks. Sama manniacsi ring nt Sidi Crossfire 2 TA täiesti murevaba. Alguses tahtsid saapad ca 10h sisse sõita aga praegu on väga mugavad sõita, ainult kõndides raske. Ja endurono all ma ei mõtle TET kruiisi, orienteerumist jms vaid ikka Manniacsi, Võerdla jms rada. Kus on palgid, kivid, kännud ja kiire tempo

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”