Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas isakene »

Esimesed motoorienteerumise aastad sõitsin miskite sajaeuroste Foxi krossisaabastega, peale seda olid Jett'i liigendiga krossisaapad. Ei olnud ükski päris minu jala järgi sissekandmisest hoolimata ja pikemat otsa käia ei olnud kummagagi mugav. Möödunud aastal võtsin pähe, et peaks lõpuks ühed mugavamad asjad ka hankima. Käisin mööda poode - no ei ole olemas minu jala jaoks krossisaabast. Kõrge ja laia jala jaoks lihtsalt ei tehta. Lõpuks sai hing täis ja ostsin need, mis tundusid kõige ruumikamad, nimele üldse tähelepanu ei pööranud, kodus ehitasin kolmest puukiilust ja keermelatist saapa venitamise abinõu ning nägin õhtu otsa mutrivõtme ja kuumapüstoliga vaeva. Tulemus oli täitsa hea ja kannatas ka viis kilomeetrit kiirkõndi ära. Ning maksid ainult €120, sooduka aeg sattus olema. Boonuseks veekindlus, vähemalt esimese aasta on kenasti vastu pidanud. Raven Commander jalavarju nimi, müüb 24mx.eu

https://www.24mx.eu/motocross-gear/mx-- ... PM-4902847
image.png
Ning teemaalgatajale - ära kuula neid tüüpe, kes arvavad et metsa võib rahumeeli pehme matkasaapaga minna. Jutt on nende, aga jalad on sinu omad. Mul on krossisaapad aastate jooksul nii mitu korda jalad ära päästnud et lugemine on ammu sassis. Ja ma ei sõida ei krossi ega endurot, lihtsalt motoorienteerumist, kuni viimase ajani raske matkaenduroga. Jah, alati ei päästa ka hea saabas, endalgi vedas paar aastat tagasi miski juurikas jalalaba jalaraua alt läbi, siiani annab vahel tunda, aga elamist ei sega. Sellegipoolest, ammu pole enam mõtetki peas krossisaapata sõidule minna.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Raki kirjutas: 16 Dets 2021, 15:22
Pold neil mingit kriuksumist ega midagi.
Kriuksumine pole tingimata halb omadus, kui kuskil natuke laiema profiiliga motoüritusel telgis und oodates õuest pehmeid nahkselt sahisevaid samme kostab, siis tõmbab ikka natuke seljalihased vinna - mine tea, äkki on mingi sügavalt teise tsentnerisse ulatuva gabariidiga vestientusiast kodutee ära kaotanud ning kavatseb hetke pärast su aseme kohal gravitatsioonile allumise protsessi läbi viima hakata. A kui iga sammuga kaasneb tuttav Astarsi kriuks, siis kukub pulss kohe tühikäigule - ilmselgelt omainimene :mrgreen:

motoreis
Postitusi: 244
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 48 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Turvalisem saabas alati hea valik. Mind huvitas, et kas krossisaabastega käite ka pikematel motoreisidel(Eestist välja nädal-paar), või on selleks mõned teised saapad?

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas 701 »

Kas need nn krossisaapad on veekindlad üldjuhul? Pole nagu märganud "waterbroof" või muud sarnast silti, mis matkasaabastel veekindlust reklaamib enamasti. On tekkinud huvi omale kah ühed plastsaapad soetada aga millegi pärast tundub, et need võiks ikkagi vett pidada.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

701 kirjutas: 04 Veebr 2022, 12:07
Kas need nn krossisaapad on veekindlad üldjuhul? Pole nagu märganud "waterbroof" või muud sarnast silti, mis matkasaabastel veekindlust reklaamib enamasti. On tekkinud huvi omale kah ühed plastsaapad soetada aga millegi pärast tundub, et need võiks ikkagi vett pidada.
Üldiselt krossisaapad ei ole jah veekindlad.

Kõige suurema kaitsega veekindlad(kui veekindlad küsi @sepp käest) ongi tema soovitatud https://www.alpinestars.com/products/te ... 4720770106 kui ma ei eksi.

Ülejäänud popid goretex adv saapad(Alpinestars Toucan, Sidi Adventure GTX) on ikka palju pehmemad, kui Sidi Crossfire 2 TA nt, kõigi 3-e viimasega isiklik kogemus.
Viimati muutis villy, 04 Veebr 2022, 14:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas randel »

motoreis kirjutas: 04 Veebr 2022, 12:01
Turvalisem saabas alati hea valik. Mind huvitas, et kas krossisaabastega käite ka pikematel motoreisidel(Eestist välja nädal-paar), või on selleks mõned teised saapad?
Mina olen kõigil oma pikematel sõitudel käinud siiani Gaerne SG10-ga, pikim reis oli 5 nädalat Kesk-Aasiasse. Kui reisikaaslane Armeenias tavalise matkasaapaga oma pahkluu mägedes ümber kukkudes ära väänas, siis sai mu krossisaapa eelistus veelgi kinnitust. Eestis olles pole probleemi nädal pausi teha, kui endale viga teed, reisil olles on lood hoopis kehvemad.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas isakene »

motoreis kirjutas: 04 Veebr 2022, 12:01
Turvalisem saabas alati hea valik. Mind huvitas, et kas krossisaabastega käite ka pikematel motoreisidel(Eestist välja nädal-paar), või on selleks mõned teised saapad?
Mina küll käin. Kui ma juba lähen, siis vaatan ikka sellise marsruudi, kus vahel kruusale või mägiteedele põigata ja seal võib pisike viga päris suure probleemi kaela tuua. Kui puhas asfaldimatk plaanis on, siis jah, võibolla oleks teised valikud, aga mul endal lähiajal kindlasti miskit sellist ette ei tule, seega ma ka ei mõtle antud teemal...:D

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

motoreis kirjutas: 04 Veebr 2022, 12:01
Turvalisem saabas alati hea valik. Mind huvitas, et kas krossisaabastega käite ka pikematel motoreisidel(Eestist välja nädal-paar), või on selleks mõned teised saapad?
Siiani nüüd paarinädalast trippi pole old, aga kui enda rattaga minek, siis kõik pikemad sõidud krossisaapaga ikka. Nagu mainit, Tech 7-ga 10h sadulas olla ja järgmine päev uuesti ei ole üldse mingi probleem. Kui peaks märjaks saama, siis jalas olles kuivab hulka kiiremini kui niisama. Korralikud matkasokid peavad küll olema, et mugav oleks.
(togi)

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina kasutan gaerne sg12, sõidan ka viimaselajal igal pool ja kõigega nendega, viimati lumesaaniga. Sg 12 on ikka ulme mugav vs mu kunagised formad ja veekindlus on parem, kui soodsatel matkakatel. Mina ei ole igatahes oma jalgu märjaks saanud muudmoodi, kui see, et voolab üle serva sisse ehk siis isegi kummikud ei päästaks enam...

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas 701 »

Miske kaubamaja meil nende Alpinestarsidega hangeldab? Tekkis huvi kätega vaadata ja sobivusel soetada.
Miks keegi Foxi ja Oneali ei kiida?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

701 kirjutas: 05 Veebr 2022, 19:55
Miske kaubamaja meil nende Alpinestarsidega hangeldab? Tekkis huvi kätega vaadata ja sobivusel soetada.
Miks keegi Foxi ja Oneali ei kiida?
Mina Austin Alpinestars tech 7 drystarid bikemanist (Streetomoto 2. korrus)
image.png

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas isakene »

701 kirjutas: 05 Veebr 2022, 19:55
Miks keegi Foxi ja Oneali ei kiida?
Foxi kohta paha sõna ei ütle. Tugev ja robustne saabas. Siiani sõidaks, kui rohkem jala järgi oleks olnud, a need olid nii kõvad, et isegi mitme aastaga ei õnnestunud sisse kanda. :)
O'neali ma isegi vaatasin, kui omale uusi jalavarje otsisin. Odavama otsa saapad ei avaldanud ükski muljet, jätsid kõik sellise niru mulje, ainult tippmudel RDX tundus korralikult ja läbimõeldult tehtud olema. Aga kuna kohapealt ei leidnud ja netipoed parajasti ka norm hinnaga ei pakkunud, siis jäi ära.
FC Moto müüb praegu täitsa hea hinnaga: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Boots-0019

grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas grahv »

701 kirjutas: 04 Veebr 2022, 12:07
Kas need nn krossisaapad on veekindlad üldjuhul?
Ega ta meeldiv ole kui sügise hommikul esimeses sopaaugus täied saad, aga pikk päev alles ees...
Ma kasutasin külmal ajal oma lekkivate Alp.Tech10 saabaste sees neopreensokke :)

G

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

701 kirjutas: 05 Veebr 2022, 19:55
Miske kaubamaja meil nende Alpinestarsidega hangeldab? Tekkis huvi kätega vaadata ja sobivusel soetada.
Miks keegi Foxi ja Oneali ei kiida?
Tartus Hoovis on ka Alpinestars metsasemaid saapaid. Oneal ühed "endurosaapad" mul olid. Esimese kuuga hakkas üks varvas välja vaatama ja 3 kuuga teine. Suht hiina kräpp tänaseks päevaks. Foxi kohta sama teema.
(togi)
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

701 kirjutas: 05 Veebr 2022, 19:55
Miske kaubamaja meil nende Alpinestarsidega hangeldab? Tekkis huvi kätega vaadata ja sobivusel soetada.
Miks keegi Foxi ja Oneali ei kiida?
Alpinestars on ka Bikeman s tavaliselt, või saab paari päevaga lisa tellida.

https://bikeman.ee/e-pood/kategooria/ts ... eeri-maker

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma nüüd olen oma kollektiivi survel soetatud Tech 7 tega kah oma 500 km maha kärutanud erinevatel teedel. Peab tunnistama, et tegelikult tsikliga sõitmiseks on nad üsna mugavad. Käiguvahetus õnnestub täpselt ja üldsegi nad kuidagi nagu sobivad hambuliste jalaraudade peale. Jalg harjub ja saapad venivad kah vist ikkagi jala kuju järgi. Igatahes praegu, kui sõitma lähen võtan need. Käia nendega minu hinnangul siiski ei saa. Kannad on imelikult kõrgel ja sääre labajala nurga surub ettepoole konksu. Ei paindu kah. Mingi väiksema või suurema ringi ümber tsikli muidugi komberdab ära. Hokiuisud nt oleks täiesti võrreldavad matkajalatsid. Et kui ainult sõita nagu nt dual spordiga kohane, siis OK. Oma jalgade ohutuse üle valvamine muutub kah kuidagi mitte nii tähelepanu nõudvaks.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Fox »

701 kirjutas: 22 Mär 2022, 09:25
Kannad on imelikult kõrgel ja sääre labajala nurga surub ettepoole konksu. Ei paindu kah. Mingi väiksema või suurema ringi ümber tsikli muidugi komberdab ära. Hokiuisud nt oleks täiesti võrreldavad matkajalatsid.
Hea kirjeldus, ma eestpoolt lugesin ja endamisi imestasin, et kuidas te krossisaabastega pikemal reisil käite? Kui tsikkel seisma jääb, lasete kohe ülemised klambrid lahti ning kõnnite sedasi? Keegi siin mainis kerget käiguvahetust eespool, no see jääb minu jaoks üldse müsteeriumiks :) aga eks ta vist harjumise asi ole.

Nii 3-4 aastat tagasi, kui elu esimest "turvalist" saabast ostma läksin, matsin krossisaapa mõtte kiiresti maha (proovisin sidi crossfire 2 ja mingit odavama otsa asja veel) Kogemus oli täpselt nagu 701 siin eespool kirjeldas - et kuidagi paar meetrit komberdada saab aga kõndimisest kui sellisest oli asi ikka väga kaugel.
Mul oli tol ajal selg suht haige, siis tekkis krossisaapa jalast kätte saamisega ka probleem.
Ostsin siis Sidi Adventure mis on mugav, veekindel ja muidu tore saabas aga krossisaapaga võrreldes ikka pehme nagu kummik, et pigem olen nendega metsas sõites ettevaatlik. Tegelikult on ka need Adventured suvalise saapaga võrreldes ikka suht jäigad. Linnapeale jalutama nendega pigem ikka ei kipu.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Prets kirjutas: 01 Veebr 2022, 14:18
See kriuksumine varsti tuleb, mu Tech 7 ka alguses pold, aga peale esimest liivaskäiku hakkasid häälitsema :D
Jutt jumala õige, minu tech 7 drystarid kriuksuvad nagu kulda :D Kõndimiseks ka kusjuures päris okeid, aga noh siinkohal ma pean silma siis 200m poe ring mitte Tartu maraton

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Käia saab täitsa vabalt ka nende Tech 7-tega. Hiiumaa orienteerumisel sai 3-kildine matkaring pea 30 kraadise kuumaga ää joostud/kõmbitud. Olid ainult kannasokid ka, seepärast oli natuke verd ka (kanna taga), normaalsete sokkidega poleks sedagi old ja täitsa ok oleks old.

Olen nüüd ka mitu mitmepäevast reisi nende Tech 7-tega käinud. Kuna jalad niigi suht gigantsed ja ise ka suur, siis väga ei pane neid tähelegi poes käies jne. Ei hakka ka klambreid lahti kiskuma. Parem ongi võimalikult vähe avada, minu krossiversioon (mitte Drystar) hingab enam-vähem talutavalt ja on kogu aeg kinni hoides täitsa ok, aga kui korra hakkad lahti kiskuma ja ää võtma, siis samal päeval väga enam jalga tagasi panna ei taha.

Kaitse on muidugi mingi kergema asjaga võrreldes täiesti teine maailm. Varem olid O'Neal Sierra Prod ja need olid ikka täitsa toss selle Tech 7te kõrval.
(togi)
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Meenus üks oluline kriteerium mille peale poes ei mõtle. IMO on oluline et saapad saaks jalga ja JALAST ÄRA seistes. Nt Neid kalleid Reviti saapaid ma seistes jalast ära ei saanud. Sidi Adventured tulid ka natukene raskelt jalast ära. Tech 7 aga saab päris kiiresti jalga ja jalast ära.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
SIDI Crossfire 2 on peale paari sõitu pehme ja mugav nagu toss. Ei ole mingit probleemi kõndimise ja käiguvahetusega. Seda asjaolu peaks kõikide krossisaabaste puhul arvestama.
image.png

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
Kõvemad krossimehed läheks nendega presidendi vastuvõtule ja tantsiksid balleti kah, sisse harjunud noh. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

mida te nende saabastega (õigemini oma jalgadega) seal metsas küll ometi teete, et saabas peab olema justkui mingi soomustank :? kas tõesti sõidate nii rämedates kivihunnikutes, koguaeg jõhkrate kändude, palkide ja suurte maast poole meetri kõrgusele ulatuvate juurikate otsas? või ei suuda jalgu raudadel ja tsikli vastas üldse hoida, et lehvivad tuules ja suvaliselt ringi nagu lõdvad londid?

ma saan aru, et krossisõitjal on vaja mega tugevat saabast. aga krossisõitja tõepoolest sõidabki seal kivide vahel, lisaks ta reaalselt võistleb aja peale ning ümberringi lendavad veel koguaeg ka teised samasugused vahetult külg külje kõrval.

kunagi pidin krossisaabastega jalutama ära surnud tsikli juurest umbes 2km tagasi auto juurde. no päris mitu korda oli küll tunne, et krt parem oleks vist need pagana saapad ära võtta ja paljajalu tampida. mis siis et pinnas ei olnud just sile asfalt või ilus roheline pehme puru. aga kuna käes ei tahtnud ka üldse neid kuradi kolakaid vedada ning päris suvalises kohas metsa visata ei raatsinud siis raiusin selle vahemaa ära. hiljem olid jalad villis :lol:

mumeelest on kõik pikad saapad, mida hiljem olen kasutanud (mis ükski pole olnud krossisaabas), pakkunud samuti piisavat kaitset aga olnud palju paremini liikuvad, PALJU mugavam on sõita ja noh kõndimisest ei ole mõtet isegi rääkima hakata

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kuskohas krossisõitjal need kivid on? Hoolitsetud krossirajal pole ühtegi sellist ohtlikku kivi, kuhu otsa varvast sõita. Krossimehel tankid pigem hüpete-maandumiste jaoks.

Kui sa kunagi metsas paraja oksa otsa sõidad (mida raudselt juhtub, kui sa natukenegi oleks sõitnud), siis kohe saad aru, miks tankid olema peaks. Ei pea olema jämedam kui sõrmejämedune ja juba võib luid murda või väga, väga, väga palju pahandust teha.
(togi)
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Will ei saa, ega peagi aru saama asjadest nii nagu teised.
...
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

701 kirjutas: 22 Mär 2022, 09:25
Hokiuisud
Mul 7meid pole kunagi olnud, aga kolme numbri võrra jämedama dikkusega mudeli nahk punnis sõites 2 või 3 sessiooni vastu, olin juba kergelt õnnetu et säh, hunnik raha kulutatud ja uhke saabas on viletsam kui vana, aga murdepunkt oli selline 2-3km jalutuskäik Jõelähtme hingematvalt vaheldusrikkal maastikul, pärast mida olid ja on tänaseni nagu oma jalad. Täpselt ei mäleta, aga usutavasti olid nad suht märjad, kindlasti see aitab naha paika venimisele kaasa. Kui tahad, võid kindla peale välja minekuks ka mittekäivituva 125se käekõrvale võtta, aga usun, et see viimane element ei ole hädavajalik :mrgreen:

Eespool ka keegi kirjutas, et käis 7tega koera jalutamas, paratamatult on rahulikuma sõiduga see protsess aeglasem kui krossis, seega tuleb kaasa aidata, kui ei jaksa oodata. Täpselt lugenud ei ole, aga pakuks, et üks krossitrenn on liigutuste arvu mõttes umbes nagu nädal aega metsas ukerdamist :)

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aa nojah, seal metsas kus mina sõidan, pole ju ühtegi oksa...ega puud, ega kivi. Seal on ainult suhkruvatt :D Ning ju need kohad, kus ma käisin siis ei olnudki krossirajad. Ju seal oli lihtsalt looduslikult ja juhuslikult tekkinud selline krossiraha laadne moodustis. Või no mis me räägime, loomulikult ma tegelikult ei olegi kunagi metsas sõitnud, ega üldse tsikliga sõitnud. Ega tsiklisõitu lähedalt näinud. Hea, et see ikka selgeks sai.

Aga Prets sina (ja loomulikult ka absoluutselt kõik teised siin) oled ju sõitnud kohe emakast välja kukkumisest alates ja juba vähemalt 50 aastat, iga päev ja igas metsas. Äkki sa palun spetsialistina selgitad, et mismoodi see alla sõrme jämedune oks siis täpsemalt kõik jalad ära murrab? Ja ma loomulikult sinu jutu põhjal eeldan, et sa tead ja räägid ikkagi konkreetselt omast kogemusest - ehk siis mõni selline oks on sul luid murdnud. Siin jah tõesti, jällegi pean silmad maha lööma ning tunnistama allajäämist...mina olen elu jooksul murdnud luu vaid korra. Aga see ei oli kõigest ranne ning juhtus enne kui oma lennuga metsani jõudsin. Ehk veel teeserva ning metsa vahel kraavis. Seega ilmselt ei lähe arvesse. Loomulikult ega ma mootorrattaga ei sõitnud ka, jooksin. Oksi oli seal kuhu maandusin muidu küll, päris palju isegi ja jämedamad kui sõrm. Mingil põhjusel aga õnnestus mul nende otsas mitte ühtegi jalaluud murda kuigi mul ei olnud jalas jooksmiseks kõige mugavamaid jalanõusid ehk krossisaapaid. Aga eks see jääbki seletamatuks müstikaks, et kuidas mul nii läks.
Mis nurga all seda oksa tabada tuleb proovida, mis kiirusega? Kas oks peaks olema ka mõne puu küljes kinni või vedelema kuivanuna maas? Kas oks peaks olema otsast teravaks lõigatud ja poolviltu maasse püsti löödud nagu oda keskaegses lahingus? Järgmine kord kui metsa (jooksma) lähen siis prooviksin ära, kui teaks mida ja kuidas täpselt tegema peab
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas randel »

Ilma naljata, metsas joostes võibki surma saada https://sport.postimees.ee/1233272/hukk ... les-lopuni

Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas h0lger »

► Näita Spoilerit
Will, vaata esimsele lehele teemas. Kirjutasin kuidas mul läks.
Mootorrattaga sõitmine on kallis, kuid see-eest ohtlik tegevus.

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas morse »

Ma sõitsin tookord foorumikasutaja @h0lger sabas. Aiaiai. Väga karm laks. Iseenesest sõitsime samamoodi nagu ülejäänud ~50 000km enne seda. Pauk tuli selgest taevast (tegelikult küll teeäärse heina seest).

Ise sõidan siiamaani Sidi Adventure 2ga ja seega mõistan, mis kaalutlustel mõni otsustab pehmeid saapaid kasutada, kuid sellegi poolest ei ole nagu erilist pointi rääkida, et oht on väike. Pehme saapaga sõites võtad teadliku riski mugavuse arvel aga see ei tähenda, et korraliku saapaga metsa ronimine mingi overkill oleks...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”