Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas oil »

Spoiler
h0lger kirjutas: 04 Sept 2020, 08:51
will111 kirjutas: 04 Sept 2020, 00:13

proovi siiski mõista, et metsas sõita saab ikka ka suht erinevalt...kasvõi juba selle pärast, et metsaaluseid on väga erinevaid. ma ei propageeri midagi, ma avaldasin oma arvamust selle kohta, mis tunne on krossisaapaga a'la maanteel sõita maanteerattaga. see ei tähenda, et seda ei võiks või ei saaks teha...ikka saab, aga sellegipoolest ei teeks paha mõista, mis sa selle tõttu ohverdama pead.

ma olen metsades ja metsaradadel ikka omajagu sõitnud ja muidugi seal ka kukkunud, 10+ korda kindlasti aga igat väiksemat kukkumist seal ei ole muidugi mõtet lugedagi. pole vist kordagi neist kukkumistest krossisaabas jalas olnud ja pole jalgadega midagi juhtunud. Rohu sees olevaid kive ja mingeid juurikaotsasid olen vahel ka saapaga ikka tabanud. Kuigi ilmselt ainult siis kui mõnda kurvi võtta ja saapaga liiga maapinna lähedalt "mõõta" kurvis olles. Mõni kord on vähem, mõnikord rohkem valus. Aga sellist utoopiat, et saapa ja jala mõne kivi otsa pooleks sõidaks ei suuda küll omale isegi mitte ette kujutada. Natuke peaks ju ikka vaatama ka, kuhu sõidad ja kuhu oma jalga sirutad. äkki tasuks natuke peaga mõelda sõitmise ajal ning kõrge ühtlase rohu sees mitte jalgu suvaliselt järgi lohistada?!? võib muidugi ka ekstreemi minna ja omale raudrüü selga pista, et oleks ikka max protection, kuid iga asi on kompromiss

See on natuke jama jutt.
Näide elust enesest - sõitsin väga soft-enduroga metsas, üldse mitte võisteldes. Kurvis heina sees oli känd täpselt jala kõrgusel. Jalas oli odav ja vana krossisaabas - 3 nädalat karkudel, saabas puruks, jalg annab sita ilmaga siia maani tunda veel (4 aastat hiljem). Oleks veel pehmem saabas olnud, oleks ilmselt pool aastat kõndimisvõimetu olnud.
Nüüd sõidan ainult Gaerne SG-12 saabastega. Olen sarnaseid pauke vastu jalga saanud, aga no drama.

Kui ise saapaid otsisin, siis keegi (äkki isegi siit foorumist) ütles, et vahet pole, kas sa sõidad rajal või metsas 40kmh jalaga vastu kivi, puruks läheb samamoodi.

Pole mõtet vaielda, ta teab paremini.

Ma juba enne kirjutasin, et raja kõrval oli kivi (mida ma ilmselgelt ei näinud), kuid mis oli nii kõrge, et ulatas enduurokal jalarauani. Selle peale öeldi, et (tsiteerin) "Natuke peaks ju ikka vaatama ka, kuhu sõidad ja kuhu oma jalga sirutad. äkki tasuks natuke peaga mõelda sõitmise ajal ning kõrge ühtlase rohu sees mitte jalgu suvaliselt järgi lohistada?!?"



Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas h0lger »

Spoiler

Pole mõtet vaielda, ta teab paremini.

Ma juba enne kirjutasin, et raja kõrval oli kivi (mida ma ilmselgelt ei näinud), kuid mis oli nii kõrge, et ulatas enduurokal jalarauani. Selle peale öeldi, et (tsiteerin) "Natuke peaks ju ikka vaatama ka, kuhu sõidad ja kuhu oma jalga sirutad. äkki tasuks natuke peaga mõelda sõitmise ajal ning kõrge ühtlase rohu sees mitte jalgu suvaliselt järgi lohistada?!?"
Eks ta tõsi ole... :D (crash)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teemasse minnes, siis saapaid sooviti kruusa-metsa teedele, mitte enduroks. :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas h0lger »

urmas66 kirjutas: 04 Sept 2020, 09:54

Teemasse minnes, siis saapaid sooviti kruusa-metsa teedele, mitte enduroks. :)

OP kirjutas : "Õnneks midagi murdnud pole, aga labajalg, hüppeliiges ja säärelihased on küll vatti saanud (crash) "

See viitab, et ta ei otsi sussi millega järve äärde sõita, vaid midagi, mis kaitseks ka.

EDIT: Ma võib-olla võtan seda liiga tõsiselt, aga praktika on näidanud, et jalgu on NII LIHTNE puruks sõita. Eks kõik teevad oma otsused, aga mina olen nõus pisut mugavuse / veekindluse arvelt järgi andma, et turvalisus oleks maksimaalne. Muidugi pean mainima, et need gaerned, mida kasutan, on sitaks mugavamd kui need vanad-odavad krossisaapad, mida varem kasutasin.
Korralikud põlverauad võiks ka teemaalgataja osta, kui me siin juba soovitame asju... :)

Mootorrattaga sõitmine on kallis, kuid see-eest ohtlik tegevus.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Ain »

mx77 kirjutas: 04 Sept 2020, 08:56
Ain kirjutas: 04 Sept 2020, 08:41

Ise oman Sidi Adventure 2 saapaid ja olen väga rahul. Hingavad ja on ka piisavalt soojad sügisel. Mugavad! Ei näe küll põhjust miks üldse peaks hakkama krossisaapaid vaatama..

Esimese tõsise kukkumiseni

kuule... Sõber sõitis hobikorras sõpradega oma lõbuks krossikaga rajal...mõned korrad kuus.. Kukkus.. jalas krossisaapad.. pahkluu juurest sodiks. Ei kaitsenud. Euroopa tasemel tuttav sõitis quadiga. kukkus...kaelast allapoole halvatud.. kõik kaitsmed olid peal.. Ka kaelakaitse. Ei aidanud..
Nii võid kõiges üle dimensioneerida. Vaata laia pilti! Paljud siin peavad 100 ja peale € tsiklihooldust ka kalliks ja röövimiseks..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Tort »

Eks siis tuleb plätudega ja speedodes sõita, niikuinii on kellad.

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Jesper kirjutas: 03 Sept 2020, 23:17

Tech 7 maksabki poes 379€ ju :) Samas nende eeliseks on, et saab valida mustrilise tallaga mudeli.

Mina olen kasutanud pikemalt erinevaid "krossi" "enduro" saapa versioone. Isiklik preferents on alati olnud see klassikalise lõikega. Aga seekord tahtsin midagi kergemat ja mugavamat ja alates 2020 on olemas Tech 7 veekindla membraaniga enduro versioon. Sissekäimise tegin talvel koeraga jalutamisega - 40-50km ja ei mingit muret. Mugavad ja soojad ja samas ei haudu jalad ja kaitse ikkagi mõistlikul tasemel. Kaitsmise vajadusest saanud aru aastatega selliselt - tänaval sõites 50-100t km ainult kraapinud. Offroad - iga mõne tuh km järel saanud jalad ikka korralikult haiget. 2x saapa purunemiseni. Ühe korra päästis jala Tech 8 (suur LC8 vajus kolaki jalarauaga peale ja lõhkus saapa täiesti - aga jalg jäi suurte sinikate saatel siiski terveks). Need kes "sussidega" sõidavad - kas on joppand või siis on neil tulevikust suva...
:bsmile:

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ain kirjutas: 04 Sept 2020, 10:17

... oma lõbuks krossikaga rajal...mõned korrad kuus.. Kukkus.. jalas krossisaapad.. pahkluu juurest sodiks.

Krossisaabas kindlasti ei ole üledimensioneerimine crf250l ja g650xc seljas. See, et keegi sai krossirajal pahkluu puruks, mind küll ei veena ühes ega teises suunas. Saapal ja saapal on suur vahe, sõiduoskustes veel suuremad vahed, õnne on ka erinevalt. Krossirajal on väga lihtne lendu minna aga maandumine... Kui 100+ kg maandub sulle paari meetri kõrguselt jalarauaga pahkluule (mille taga on kõva pinnas), siis ükski saabas ei paku 100% garantiid. Meditsiinis ei olegi garantiisid :(. Saabast oli vaja metsa ja kruusale, mitte mx-rajale. Crf250l ja g650xc-ga ei lähe kaua, kuni sile tee igavaks jääb ja põnevamat tahaks. Aga see ei tähenda, et kohe peaks rajale kolima. Palgid, kännud, puujuured, liivalained, järsud tõusud-laskumised, väiksemad hüpekad ... mul ei ole mx-saabaste ja põlvekaitsetega põlvest allapoole mingeid draamasid olnud, kuigi säär/pahkluu on korduvalt ratta ja palgi vahele jäänud. Kõik on suhteline.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas ranel »

http://pood.motohoov.ee/et/a/krossisaap ... 10-must-43

Mul selle vanem mudel.
https://www.osta.ee/krossisaapad-atv-sh ... 74280.html
200+kg pomm on sõna otseses mõttes jala peale vajunud, mitmelt puult vastu saabast pauku saanud jne. Täitsa kenasti on toimetanud. Tald on ka viisakas, et saab poris ratast üles kangutada. Ainus miinus on, et juba vesi tuleb ülikergelt sisse. Mina sain hoovist kevadel sooodukampaania ajal 80 euroga kätte ja tänavale on alpinestars goretex louisest 120 eur. Selle raha ees ei oska paremat kombot oodatagi.

Krossisaabas on ikka must have asi metsas. Lisaks pole kahju ka, kui udupeene goretexi ära lõhud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Tundub, et ilm soosib sae käimatõmbamist :)

Keegi, vist Jesper tahtis teada, et mis mu need "teised huvid" on. Eks ikka puhkus, baar, naised, muusika. Mina olen täiesti terve mees ja tahan seda kõike saada! :wink:

Kui mototeemale truuks jääda, siis TET-ist raskemaid radu pole plaanis. Pole sobivat ratast, CRF250L on raske ja jõuetu, ise kerge ja jõuetu. Õige kaaluga oleks mõni väike 2T, aga sellist pole plaanis. Saabaste peale liikus mõte peale viimast kukkumist: panin TETi viimasel päeval täiesti tavalisel kruusakal külje maha. Tähelepanu hajus, sest olin eelmisel ööl väga vähe maganud ja kõrvatropp ka pakitses kõrvas. Nii takerdusin paremkurvis esirattaga välimisse paksu kruusavalli, sõitsin miskipärast vasakus rattajäljes ja autod olid väliskurvi paksu "kuullaagri" kuhjanud. Kiirus polnud teab mis suur, aga lohisesin oma 3-4m, parem jalg jäi nagu tavaliselt ratta alla. Vigastus oli kerge, sõitsin veel raja lõpuni ja maanteel 50km koju. See pani mõtlema, sest vist kõik känad on mul lõppenud sellega, et jalg jääb ratta alla.

Huvitav on jälgida kuidas kogemus õpetab: kes matsu on pannud need eelistavad kaitset mugavusele ja vastupidi. Ma vist proovin ikka kõigepealt krossisaapaid, sest mitmed on juba öelnud, et pole hullu midagi kui saabas istub ja ära harjud.

Kuidas kohalikust netipoest ostmisega on, kas keegi on tagastusõigust saabaste puhul rakendanud? Ma olen korra fotoka tagasi saatnud, sest peale näppimist selgus, et see on prillikandjale kõlbmatu. Võtaks näiteks 3 paari erinevaid ligi ja "kõnniks" nendega tubastes tingimustes pikalt ringi, et mingit aimu saada. Nii kalliste jalavarjude puhul ei näe ma mingit muud lahendust.

Viimati muutis Kalts, 04 Sept 2020, 12:54, muudetud 1 kord kokku.

--
Vallo

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kõndides vbl ei saa head pilti, mul näiteks on kohe jalga tõmbamise järel ideaalne, kõndides ja niisama kohapeal seistes hakkavad külgedelt jalalabasid kergelt pigistama, aga tsikli seljas on jälle ideaalne. Samas ei oska ka mingit paremat nõu anda, Toucanitega läks üldse päris pikalt, korraks olin juba kergelt õnnetu, et soh, raha korstnas, enne kui õige kuju sisse võtsid.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 04 Sept 2020, 10:17

kuule... Sõber sõitis hobikorras sõpradega oma lõbuks krossikaga rajal...mõned korrad kuus.. Kukkus.. jalas krossisaapad.. pahkluu juurest sodiks. Ei kaitsenud. Euroopa tasemel tuttav sõitis quadiga. kukkus...kaelast allapoole halvatud.. kõik kaitsmed olid peal.. Ka kaelakaitse. Ei aidanud..
Nii võid kõiges üle dimensioneerida. Vaata laia pilti! Paljud siin peavad 100 ja peale € tsiklihooldust ka kalliks ja röövimiseks..

Turvavöö oli peal, ikka sai surma (togi)

Poleks krossisaabast jalas olnud, milline oleks pahkluu siis välja näinud?
Kui poleks kogu varustust seljas olnud oleks laip olnud (kumb versioon nii drastilise õnnetuse puhul parem on las jääb igaühe subjektiivseks arvamuseks)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas randel »

Mul on Tech 7 kõrval kapis ka Sidi Adventure 2 (ja kusagil riiulis erinevaid tänavasaapaid ka). Krossisaapa ja adventure saapa vahe on ikka väga suur. Adventure 2 saapa tagaosa on tavaline nahk, krossisaapal jäik plastik. Mul olid iga kord, kui adventure saapa ja Twiniga sai metsas käidud, kannad tagaistuja jalaraua kinnituste vastu löömisest valusad. Kindlasti tasub Adventure 2 või analoogset eelistada tänavasaapale, aga krossisaapaga ei kannata see küll mingit võrdlust. Väänamise ja jalaga tsikli alla jäämise puhul on krossisaabas ikka väga palju turvalisem.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Ütlesin, et oman Sidi adventure 2 saapaid. Sellele järgnes kommentaar - kuni esimese kukkumiseni. Minu näited olid toodud selle mõtteavalduse jätkuks.. Minu mõte oli see ,et kõike võib juhtuda ka väga korraliku varustusega... see lihtsalt juhtub..
Loomulikult saan aru, et krossisaabas kaitseb paremini kui võibolla paljud teised saapad. Kas aga anda nõu ,et tavasõitjal on vaja endale krossisaapaid osta.. no ma ei tea...
Aga kui inimene jõuab ise selle tõdemuseni siis respect!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Täpsustame siis. Su täpne ütlus oli:

Ise oman Sidi Adventure 2 saapaid ja olen väga rahul. Hingavad ja on ka piisavalt soojad sügisel. Mugavad! Ei näe küll põhjust miks üldse peaks hakkama krossisaapaid vaatama

(minu rõhutus)
Selle peale ma postitasin, et esimese tõsisema kukkumiseni

Loomulikult saan aru, et krossisaabas kaitseb paremini kui võibolla paljud teised saapad. Kas aga anda nõu ,et tavasõitjal on vaja endale krossisaapaid osta.. no ma ei tea...

Kui tavasõitja plaanib tsiklit kasutada nii nagu ta teemaalgatuses mainib (kruusatee ja metsasõit), siis on krossisaabas väga hea valik

PS. see "võib-olla" sinu tsitaadis on hmm, eriti rumal

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Eks internetis on see probleem ,et ei ole emotsioone.. kui kuskil silmast silma lihtsalt lobiseksime sellel teemal oleks asjad palju arusaadavamad. Igalühel omad mõtted ja arusaamad.
Mäletan oma esimesi mõtteid kui olin tsiklilubasi tegemas...milline tsikkel osta? Küsisin samuti paljudelt nõu. Palju oli neid kes ütlesid, et alla tonnise pole mõtet osta.. Ostsin 650se ja olin rahul. ei jäänud kuskil väheseks. Kõik sõidud said sõidetud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kuuekümnendatel meil põllumajanduses...

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Njah, jõudsin juba mitmel pool ettevaatlikult Alpinestars Toucan-ite poolt sõna võtta, et tänavasõiduks mugavad, veekindlad, jne, kuni täna avastasin sellise asja:

IMG_20201014_163143.jpg

Tarkpead on kummist kinnitusrihma kõige kitsamast kohast risti läbi õmmelnud, aga ilmselgelt jäi neil nõuka-aegsest tualettpaberi tootmise oskusteabest puudu, et kuidas seda nii teha, et sealt augurea kohalt ei rebeneks... Läbisõitu tuli mingi 20kkm optimistlikult hinnates. Ilmselt saab seda küll veidike klaasiliimi ja sidumistraadiga edasi lükata, aga eks varsti muljetan siis mingi teise tootja "adventure" jalavarjude teemal edasi :wack:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Saada prooviks tootjale kiidulaul ja probleemi kirjeldus koos piltidega.. Äkki reageerivad positiivselt..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kuna endal on saabaste valimine samadel eesmärkidel käsil, siis mis saapad teemaalgataja kah peale tulist arutelu siis ostis? :bsmile:

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

► Näita Spoilerit
Tänud soovituse eest. Miks need on paremad kui nt Reviti Expedition H2O? Hind on hetkel motodepoo 25% soodukaga sama

https://motodepoo.ee/catalogue/14032-sa ... -h2o-pruun
image.png

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas sepp »

Raki kirjutas: 15 Dets 2021, 15:04


Tänud soovituse eest. Miks need on paremad kui nt Reviti Expedition H2O? Hind on hetkel motodepoo 25% soodukaga sama
Ega ma ei oska öelda kas on parem kuna ma pole reviti saabast omanud.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sepp kirjutas: 15 Dets 2021, 15:14
Raki kirjutas: 15 Dets 2021, 15:04


Tänud soovituse eest. Miks need on paremad kui nt Reviti Expedition H2O? Hind on hetkel motodepoo 25% soodukaga sama
Ega ma ei oska öelda kas on parem kuna ma pole reviti saabast omanud.
Ma ei ole sellist saabast omanud ja ilmselt ei oma ka, aga Revi´t saapal on BOA kinnitus, mis mulle sellisel metsas-kurat.teab.kus müttamise saapal teeb ettevaatlikuks. Mul on kaks juhust olnud(üks endal,üks töötajal),kus töösaapaga lähed laos ja koperdad kogemata mingi asja taha ja see BOA tamiil on plaks katki. Ta ei lähe kergelt katki, aga kui on katki siis on pekkis, saabas on sisuliselt kasutuskõlbmatu, sest ei seisa jalas. Ehk minu meelest on vahe olemas. Kui kuskil mägedes terava kivinuka taha selle tamiili lõhud, siis oled nagu ühe jalaga. Varutamiili muidugi müüakse ja saab vahetada ka, kuid seda pead siis seal kohe tegema, sest lahtise saapaga vast ei sõida kuskile.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

► Näita Spoilerit
Nõus, see on üsna tugev argument. @sepp kuidas nende sinu saabaste veepidavus on? Nad ei kasuta ka vist päris goretexi vaid miskit enda lahendust

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Mul on olnud Sidi Adventure 2'd kolm hooaega nüüd. Saanud kõike, muda, vihma, liiva, päikest jne.. siiamaani väga tiptop saabas.
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Mul on mainit Tech 7 kõige tavalisem krossiversioon, ehk sama saabas teise tallaga ja ilma veekindla voodrita. Sain vääääga hea hinnaga niimoodi. Nüüd hooaja kasutanud TETil ja mujal ja peab tunnistama, et igal pool peale Hiiumaa orienteerumise jalgsimatka on väga hea old. Teinud 12+h sõidupäevi ja saapad on kõige väiksem probleem olnud, ka mugavuse mõttes. Tsikkel korduvalt peale kukkunud ja lennanud ja sealt pole veel miskit järele andnud.

Mis veebidetektiivina võrdlustes silma hakkas, oli Rev'iti saapa pehme keskosa. Et kui jalaraud vms kukub jalalaba peale, siis seal kaitset pole ja on oi-oiblin kui valus (pole freak accident, endalgi juhtunud... kaks korda.)

Mis minu jaoks määras oli see, et Tech 7 sain rohkem kui poole odavamalt kätte ja Alpinestars kui originaalis saapafirma saapad on üks asi, mida nad teha oskavad ja mida kartma ei pea. Rev'iti puhul on tegu saapamaailmas veel tundmatu tegijaga ja teiste saabaste kohta on väga vastakaid arvamusi. Ei tea, kas riskiks neid tippmudelit selle hinnaga, isegi Depoo -25% hinnaga (neil pole mingit suuruse valikut ka, a see teine teema).
(togi)
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas sepp »

Raki kirjutas: 15 Dets 2021, 16:07


Nõus, see on üsna tugev argument. @sepp kuidas nende sinu saabaste veepidavus on? Nad ei kasuta ka vist päris goretexi vaid miskit enda lahendust
Tunde vees ei kannata seista ilmselt, aga niisama läbiplätserdamine lompidest on ok.
Olen saanud nendega jalad märjaks kyll, Kummikuid nad ei asenda. Samas ma ei tea täpselt kust on vesi tulnud sisse, vb põksisäärest kuna mul käivad sääred saapas mitte saapa peal. Teised saapad on mul BMW GS Rallye Pro Boots pm sama mis sg12. Võrreldes nendega on ikka alpid väga mugavad, veekindlad ja kannatavad ka kõndimist, samas mainin ka seda, et bemmi saapas tunnen jalga oluliselt turvalisemalt. Eks see nii olegi, et kõike head korraga ei saa ja selge on see, et mida turvalisem, seda ebamugavam ja kobakam on. :D
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Läksid need Tech 7 Enduro Drystarid käiku. Vähemalt poes ringi paterdades uskumatult mugavad saapad. Pold neil mingit kriuksumist ega midagi.

Kui keegi tahab netist tellida siis Drystarid võta number suuremad kui tavalised saapad. Ma muidu kannan 9 aga Drystarid olid 10.

See veekindel sisemus võtab oma ruumi. Tavalised Tech saapad siis tavalise mõõdu järgi.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

See kriuksumine varsti tuleb, mu Tech 7 ka alguses pold, aga peale esimest liivaskäiku hakkasid häälitsema :D
(togi)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”