Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Pandora
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Aug 2020, 12:00
Tänatud: 1 kord

Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Pandora »

Tere. Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit ?
Mürasummutajaga kiivreid ?



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Schubert

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

JanA
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Okt 2017, 20:29
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas JanA »

Olen sõitnud nii Schuberthi, Shoei kui Araiga. Tuulemüra sõltub oluliselt rohkem rattast, tema tuuleklaasist ja sõiduasendist, kui kiivrist. Schuberth võib olla naked rattaga sirge seljaga sõites väga vaikne aga ettekallutatud sõiduasendis ja tuuleklaasi poolt tekitatud keeristes teha põrgulärmi nii nagu iga teinegi kiiver. Olen sporttouring rattaga pikka maad sõites näiteks rattal tuuleklaasi üldse küljest ära võtnud ja sellega põrguliku tuulemüra omal ajal maailma vaikseimaks reklaamitud Schuberth S1 pro kiivris vaiksemaks saanud. Kõrge klaasiga touringratta lenksus võid samas sõita suvalise potiga ja tuulemüra ikka ei sega. Nii et ainult kiivri vahetusega tuulemüra probleemi ei lahenda.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

nii on.
Kui reaalselt tahad, et peale mõningast maantesõitu pärast kõrvad ei kohiseks panen mina veel lisaks kõrvatropid (sport touring +schubert)
Lühiksed ja linna otsad siis ei pane, aga kui vähegi pikemalt maantee siis ilma ajab lolliks.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Motodepoo vist müütas aktiivsummutusega kiivreid,marki ei mäleta.Ei ole ise proovinud aga kui kiivri tootja on selle ehitanud sama põhimõtte järgi et ainult elektroonika töötab aga nö.hardwear on lihtsalt pott siis head nahka ei saa.Kõrvaklapi tootjad on paraku seda teed läinud,kui summutust sisse ei lülita siis mingit reaalset summutust neil klappidel pole.
P.S.On ka endal C3pro aga eelistan cruiseril kasutada Shark Evoline S3-me,Lõuakaitset saab ühe käega manipuleerida suvalisel kiirusel(ja on lahtisena coolim).Kohisevad mõlemad mul ühtemoodi,vahet pole millise rattaga sõidan.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 477
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Kõige vaiksem kiivri vastus on kõrvatropid. Tropid võtavad müra vähemaks aga vajadusel kõne kuuled ikka.

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas joha123 »

hoidke kõrvu!!! ... enne Shoei-d oli HJC. uurisin uue kiivri soetamisel ikka seda mugavust ja mürateemat. Shoei nagu liimitud pähe.... aga mürad on mõlemal erinevad. HJc-ga lasin enamasti chpooeriga ja kiirus väiksem, tuuleklaasi üldse pole. V-strömil olen erinevaid klaase proovinud ning jõudnud järeldusele, et kiirus loeb, pea kaldenurk loeb ja ventavad loevad. vaikus on vaid siis, kui kaldu ja pikema tuuleklaasi taga küürutan- ebamugav. kui tõsta visiir pooles ulatuses lahti kaovad nö kõrged kohinad ära ja madal mühin nagu ei häirigi. ...
pika jutu algusse. kevadel lasin suure vasikavaimustusega korraliku hooga u 100km ja miski vilin-kohin jäi kogu õhtuks pähe kinni. jäi nädalateks. siis läksin arsti manu ja seal tehti kõrvapesu- torud klaariks. kuulmine sai mõned pügalad juurde a vilin peas ei kadunud. apteegis soetasin kõrva raviks mingeid suure mg sisaldusega söödavaid, toimis päris hästi peale trenni lihastele, a mitte kõrvadele.... no siis sattusin telkus targa arstitädi juttu kuulama, kes ütles, et selline füüsilistest mõjutustest tekitatud kohin kõrvades on halvimal juhul jääv nähtus, mis aegajalt leevendub.
tänaseks 3 kuud kohinat saatjaks kõrvades. kuni ümbruses müra, pole hullu, vaikuses käib ajudele. no ise olin loll, tropid olid ka tegelt olemas, aga usk uue kiivri headusse oli mega. ja ei usu ka, et nüüd see 1x oli määrav, pigem pikaajaline kõrvade piinamine ja müra ignoreerimine. ehk tuleb normaalne talv ja saab tsiklipausi, talveune ja siis kohina kõrvust minema...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See kohin ja vilin kõrvus tuleb ka ise vananedes,ei pea olema mingit müra.Mingid närvid lihtsalt arvavad et peavad edastama mingile helilaine pikkusele vastavat signaali.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Sellea asja nimi on TINNITUS .

Aga kiivritest:
On olemas mugav kiiver ja on olemas mittemugav kiiver, ükski firma siin rolli ei mängi!
Ja ärge looge endale illusioone, et €= turvalisus!

:bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas AzA »

Touring ratas, siis flip-up schubert vast suht kindla peale minek. Muul juhul ikka väga väga sõltub rattast, sõitja pikkusest ja isiklikust sõiduasendist ja kurivaim kiirusest ju :D
Pärnu satud annan sulle schubert C4-ja ja hjc rpha 90-mne pähe ... mine ja proovi.
Mõlemad suhtkoht tipp avatavad.

Yeekim'il on enamvähem õigus ... mingist piirist €=turvalisus kaob ära ... ilmselt vana hea pareto .... 20% raha eest saad 80% asja.
Kuigi natuke tahaks vaielda, kui saab sisu kõrvadega välja tõmmata, siis pärast matsu kiivri eemaldamisega kaasnevate vigastuste oht on ikka väiksem.
Korraliku kiivri moonutustevaba visiir annab juurde jne.
Ära päris suvalist hiinakat võta.
Aga ära üle ka pauguta ... nagu öeldud, pane lihtsalt kõrvatropid ja asi ants.

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mõistlik jutt.

Vaikseim kiiver vast overall minu peas on olnud schubert, numbrit ei mäleta. Samas mulle tegelikult need avatavad eriti ei meeldi, ja need on raskemad. Arai, mida kasutan juba vist 4-5 aastat on samuti väga vaikne aga oleneb rattast ka. Hetkel kasutatava rattaga mõnusalt vaikne.
Lisaks juba Aza poolt välja toodud asjadele, et ilmselt oleneb veel ka natuke pea kujust, et milline on vaiksem ja milline mitte. Ehk siis lõpuks ikka väga personaalne värk ja puhas testimise küsimus.

Kes siiski arvab, et mida rohkem e seda turvalisem, võib lugeda lehte https://sharp.dft.gov.uk/


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sharpi testide järgi mu HJC, mille sain 40 euri eest uuena (CS-15), on parem kui enamus Schubertheid, mis maksavad minimaalselt 10x enam...

Müra oleneb väga palju rattast ja tuuleklaasist. Ei ole kunagi hullemat müra kohanud kui sõbra madala tuuleklaasiga Hornetiga sõites. Kõik pöörised otse kiivrisse ja täiesti kõrvulukustav kohin. Klaasita endurokas või chopper oli selle kõrval vaikne kui sügavaima koroonaaja Kuressaare.

(togi)
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas villy »

Nõustun siinkohal Pretsiga, et vahet pole kui hea su kiiver on, kui ratta tuuleklaasi ja su pea asukoha kombo su elu põrguks teeb siis ei aita ükski kiiver.

Kõrvatropid aitavad ja üldiselt on kõige valjemad krossikiivrid, dual sport jms. Kinnised tänavakiivrid, millel lõuaosas see kardin on suhteliselt vaiksed.

Üllatavalt vaikne on nüüd tagantjärgi vaadates paljusid muid kiivreid kasutades Scorpion EXO-1000 aga see kiiver paneb mu pea valutama peale 2h sõitu jällegi. Kindlasti veendu, et kiiver sobib pähe(kuigi ma selle viimasega istusin vist pool tundi poes ja tundus tookord ok)

Edit: kõige lihtsam viis aru saada , et kas tuuleklaas müras süüdi, on sõidu ajal püsti tõusmine. Kui siis vaikseks läheb, süüdista klaasi.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Kõige vaiksem ja parem on ikka see, millega lõpuks rahule jääd. Paraku on tee sinnamaani vahel majanduslikult päris kulukas. Päälegi on müra ja selle tajumine inviduaalne nagu kaalika ümbermõõtki.
Alusta kiivri suurusest. Kuidas ja mismoodi too pähe istub. Minu kõrvits on korraks, kuid siiani kiivrit ostest tuleb + 1 cm juurde lisada. Muidu on paras hiina piin. Või näiteks kinnisel AGV-l kippus nina segav faktor olema, +4 cm suurel jälle läks pähe, kuid ..... Sestap võib niimoodi odava hinnaga tellitud kiiver põrguks ostutuda. Jõle sexikas oleks kui kiivritootjad kasutaks Itaalia kingavalmistajate poolnumbrite nippi. Et ei oleks vaid suurused 58 ja 59, vaid lisaks 58,5 ja 59,5. Ilmselt ulme laiemale avalikkusele.
Isiklikud Shuberth C4 ja Shark VisionR kohisevad üsna samamoodi. Kõige vaiksem on jälle kunagi vasikana ostetud lahtine Nitro kiiver, millel on korralikud kõrvapesad täiesti õigetel kohtadel minu jaoks. Samas sinna oma kupliga sisse-välja ronimine on teadus ja ega üle tunni teda hästi enam peas ei kannata ka.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Alati ei saa klaasi süüdistada, võib ka esigondli kujust sõltuda. TDM900 gondel ei sobinud mu 175cm pikkusega, kui vähegi ette kummargil istusin, siis viskas parajasti tuule lõua alla. Gondli eemaldamine aitas, aga ratas nägi viisakalt öeldes kole välja. Igat sorti lühemad-väiksemad esiklaasid asja ei parandanud. Lahmakas küüniuks (Tigerscreen) aitas väga hästi, aga sellega kaasnesid teise äärmuse mured.

CRF250L-i esigondel on pea olematu, aga seda oli just nii palju, et jälle viskas mulle tuule lõua alla. Pidin tule kohalt gondli eemaldama ja lisaks veel näidikubloki lenksu peale tõstma. Peale seda jäi kiivris vaikseks.

--
Vallo


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas will111 »

Päris ekstreemsed mured ja lahendused siin ikka inimestel, loen ja imestan. Kui klaaside ja plastidega ikkagi kuidagi ei kipu joppama siis tasuks ikkagi proovida leida kiiver, millel ei puhu ehk lihtsalt alt nii tuugalt ja otse sisse :D
Ei saa tõesti klaasi süüdistada, milles tema ikka süüdi on. Süüdistada võib sõiduki+sõitja kui unit'i aurudinaamikat. Klaas on seal seal vaid üks tegur. Ja minumeelest tihtipeale saab selle asendit ja kõrgust ju ka muuta.

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Saab ikka süüdistada. Mul tehaseklaas ja mingi MRA kõrge klaas ja puhuvad mõlemad otse pähe. Reguleerida saab seda ikka suht vähestel.
Kui püsti tõusen, siis on hoopis mõnusam - selline mahe sahin ainult. Homme teen pikema sõidu ja võtan üldse klaasi ära, vaatan kuidas siis on.

Kallimate kiivrite eelistest jäid nimetamata, et nad on ju enamasti kergemad (carbon jne) ja aerodünaamilisemad - st väsitavad vähem.
Kah oluline erinevus, et kui mitut erineva suurusega koorikut pakutakse. Odavatel 1-2, kallimatel 3-... erinevat. St, et kui odava kiivriga ostad L suuruse, siis saad sama hiiglasliku kooriku nagu XXL ja lihtsalt rohkem sisemist polstrit.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas will111 »

No aga miks ei süüdista ennast siis niisugune jupp olemises? :D
Eks muidugi oleneb mis nurga alt vaadata. Võibolla nii mõnelegi teisele kasutajale ei puhuks otse pähe? Anyway, point oli selles et küll süüdlase leiab alati aga tegelik süü on enamasti ilmselt jagatud.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas joha123 »

pika jutu jätkuks sai täna kiivriga Soei Neotec tuulekatseid tehtud ja kõige häirivama müra/vile tekitab otsaesine ventava. kui sinna visiir ette tõsta (poolavatud), siis kaob ka probleem. kinni ei saa panna, hauduvad ajud ära. aga tuttav teipis Shuberti vendi eest kinni sama jama pärast. ehk ilmselt minu tuuleklaasilt liigub tuul võimendusega täpselt otsmikule. probleemi pole ka siis kui kallutada end tuuleklaasi varju pisut või kallutada tahasuunda nagu tsopperiga. ... pidasin endaga nõu ja proovin ära lenksu ettepoole säädimisega saada see 5...10cm keha ettepoole. ehk toimib.

Kasutaja avatar

LendavTaldrik
Postitusi: 63
Liitunud: 16 Juun 2019, 13:19
Tsikkel: YMH
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas LendavTaldrik »

Meisterdasin enda TDMile kõrgema tuulesuunaja MRA originaali asemele, mis pm ei aidanud mitte midagi.

Kole nagu öö...aga õudne kohin kiivrist kadus ja kannatab 90km/h kiirusel isegi lahtise visiiriga sõita.

158F7E77-9F34-4B43-AB78-0E451ED5A09D.JPG

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas ttt »

Minul Schuberth C3, mis muidu peaks vaikne kiiver olema, aga olen kõigil ratastel üsna ette kaldu ja no ei ole väga vaikne. Väga palju aitab lisalõuakardin ehk see junn millega saab kurgu juurest korralikult kinni toppida. Pikematel otstel on muidugi kõrvatropid ka, aga see pigem ratta lärmaka sumpsi pärast.

Kellelgi on kogemust Arai Chaser X kiivriga? Mõtlesin järgmiseks proovida midagi sportlikumat. See on saanud mitmeid häid hinnanguid müra osas.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Peaks endale ka panema väikse deflektori lisaks. MRA kaheosaline natuke reguleeritav klaas, keskelt lisa õhukanaliga, peas C3pro aga tuul kurask tuleb maanteel täpselt kiivri venti... kinni teipimine poleks nagu suurem asi lahendus.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Prets »

Selle kiivri "tuulekindlusega" on ka teine probleem. Kui tuule ja müra kõik kinni peab, siis järelikult ei lase ka õhku kiivrisse ja soojal suvepäeval eriti tumedat värvi kiivriga hakkab varsti pea sees hauduma. Jahedama ilmaga pole probleemi, aga sõita meeldib ju pigem parema ilmaga.

(togi)
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas villy »

ttt kirjutas: 10 Aug 2020, 11:07

. Väga palju aitab lisalõuakardin ehk see junn millega saab kurgu juurest korralikult kinni toppida. Pikematel otstel on muidugi kõrvatropid ka, aga see pigem ratta lärmaka sumpsi pärast.

Kellelgi on kogemust Arai Chaser X kiivriga? Mõtlesin järgmiseks proovida midagi sportlikumat. See on saanud mitmeid häid hinnanguid müra osas.

Oskad soovitada kust saaks seda normaalset lisakardinat? See effekt, et kui käsi lõua alla panna siis müra kaob sõidu ajal on pea iga kiivriga ja kindlasti oleks abiks. Aga jah see ikka pikema maanteotsa jaoks, muidu metsavahel lämbud sellega.

Arai Chaser X kiivri kohta ei tea aga oma tunnetuse järgi Arai Tour X4/XD4 on selline keskminelt talutav, mitte väga vaikne nagu need Dual sport kiivrid ikka, samasse auku tundusid ka Nexx WED2, Suomy MX Tourer. Kõige vaiksem seni kasutatud kiiver on mul endalegi üllatuslikult Scorpion EXO-1000 Air, aga see kiiver paneb mu pea valutama, liiga ümara kujuga ja surub laupa.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Mainiti ka "aurudünaamikat" vms. Siiani sel teemal on Shuberth, isiklike kogemuste najal, kõige parem olnud. Juulikuise tormiga maanteel oli nähtavus, kinnise visiiriga, c 1 h jooksul suurepärane

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Mototehnik
Postitusi: 46
Liitunud: 04 Mai 2020, 21:43
Tsikkel: BMW K1200R, GasGas EC300
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Mototehnik »

SHOEI GT-AIR II

Mootorrataste, ATV-de ja mototehnika remont, hooldus ja elektritööd Tartus.
Info@motomeister.ee
+372 56388588


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas ttt »

villy kirjutas: 10 Aug 2020, 12:21
ttt kirjutas: 10 Aug 2020, 11:07

. Väga palju aitab lisalõuakardin ehk see junn millega saab kurgu juurest korralikult kinni toppida. Pikematel otstel on muidugi kõrvatropid ka, aga see pigem ratta lärmaka sumpsi pärast.

Kellelgi on kogemust Arai Chaser X kiivriga? Mõtlesin järgmiseks proovida midagi sportlikumat. See on saanud mitmeid häid hinnanguid müra osas.

Oskad soovitada kust saaks seda normaalset lisakardinat? See effekt, et kui käsi lõua alla panna siis müra kaob sõidu ajal on pea iga kiivriga ja kindlasti oleks abiks. Aga jah see ikka pikema maanteotsa jaoks, muidu metsavahel lämbud sellega.

Arai Chaser X kiivri kohta ei tea aga oma tunnetuse järgi Arai Tour X4/XD4 on selline keskminelt talutav, mitte väga vaikne nagu need Dual sport kiivrid ikka, samasse auku tundusid ka Nexx WED2, Suomy MX Tourer. Kõige vaiksem seni kasutatud kiiver on mul endalegi üllatuslikult Scorpion EXO-1000 Air, aga see kiiver paneb mu pea valutama, liiga ümara kujuga ja surub laupa.

Mul see Schuberthi kardin tuli kiivriga kaasa, kiivri soetasin kasutatult. Küllap neid Schuberthi asju saab edasimüüjatelt?
Scorpionil oli ka kuskil edetabelites paar vaikset kiivrit ja uus Exo R1 pidi ka hea olema, aga ma ise pole peakujuga sobivat Scorpioni veel leidnud.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Paraku tuleb sellega leppida, et kui õhk liigub ventavadest sisse, siis see tekitabki müra. Ventavad ongi selleks tehtud, et õhu abil ventileerida.

Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Soovitage parimat tuulekindlusega kiivrit

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Mul on Airoh Valor, mis on päris lärmakas. Kõikvõimalikud suletavad tuulutusaugud väga ei muuda midagi, peale selle, et visiir läheb uduseks, kui sulgeda. Eile juhuslikult avastasin, et kui alla lõua juures külje peal mittesuletavatele avadele käsi ette panna, siis oli müra kadunud. Proovin uuel nädalal testida sedasi, et teibin kinni. Vaatame, mis juhtub :)
Pilt

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”