Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Lugemata postitus Postitas kris. »

Ma küll nimetet sündroomi osas kaasa rääkida ei oska aga käed külmetavad sõites vahest küll. Minu puhul on see tingitud üldisest kehatemperatuuri jahenemisest, elik vereringe kätes väheneb ning seetõttu tekib külmatunne. Selle vältimsieks ei pea just tingitmata käsi soojendama hakkama. Täitsa hästi toimib ka soojendusega vest. Kehal hakkab palav ning jahutamiseks suunatakse rohkem verd jäsemetesse ja effekt on saavutatud. Vesti on lihtsam ühendada kui kindaid ning saab ka tsiklipealt ära olles kasutada (kasutades akupakki).




will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Lugemata postitus Postitas will111 »

omad head ja vead ilmselt igal asjal jah. aga mis need rullisoojendid siis kah maksavad?

soojakindad tõesti väga odavad nüüd ei ole, samas seda ma ei saaks öelda, et need oleks suured või kohmakad, ka eriliselt paksud nad ei ole, seega tunnetust küll kuidagi ei pärsi. tegelikult ei ole isegi üldse aru saada, et seal midagi "ekstra" sees oleks. peale aku, aga see asub pigem randme juures ja ei sega kuidagi. ka ei ole kindad märgatavalt raskemad kui näiteks keskmine motokinnas.

akude koha pealt, jah, väga pikalt vist laadimisega järjest sõita ei saa. keskmise reziimi peal peaks pidama umbes 4h ja kõige võimsamal 2h. lahjem 8h reziim ilmselt ei ole piisav, et päriselt külma ilmaga piisavalt sooja annaks. aga samas saaks need ilmselt väga lihtsa vaevaga kas tsikli aku pealt laadima panna või siis ka lihtsalt selle pealt tööle panna.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Nozzu kirjutas: 06 Mai 2020, 10:49
M.T. kirjutas: 06 Mai 2020, 10:43
Nozzu kirjutas: 06 Mai 2020, 09:31

Pärast nelja tundi pusimist ja kolme alkoholivaba õlut sai siis installitud Oxfordi Premium Retro rutskasoojendused.

No oleks võtnud korrektse õlle, mitte kalja, siis oleks oluliselt kiiremini läinud. Või siis vähemalt tundunud, et aeg läheb kiiremini :mrgreen:

Eks ta ole :bsmile:
A mul oli mingi illusioon, et keeran käpe rutskad külge ja lähen teen kohe proovisõidu. Noh, ei läinud päris nii jah kuna kella kahest öösel enam ei viitsinud seiklema minna.
Pealegi, nagu selgus, et liim, sunnik, tahabki kuivada vähemalt 24 tundi, nii nagu instruktsioonis kirjas. Nagu sai selgeks järgmisel hommikul, kui sõtma minnes siduri poolne rutska ümber halja toru pöörlema kippus ja heebli liikumsit takistas.

:mrgreen: No edaspidi oled targem ja võtad kohe kangema “külmarohu” ligi, tark ju ei torma ning siis keha ka ei külmeta. Järgmisel päeval saad veel remontõllega jätkata ning ei pea kannatamatult liimi kuivamist ootama, aeg möödub niigi meeldivalt :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

will111 kirjutas: 06 Mai 2020, 12:23

aga mis need rullisoojendid siis kah maksavad?

Inglismaa külmas ja märjas kliimas, viimase 30 aasta jooksul välja töötatud ning pidevalt täiustatud ning ka laiemas maailmas palju kiidetud Oxfordi omad saab meie kaubandusvõrgust kätte suurusjärgus 80 eurtsi eest.
Soojendusega kinnaste hinnad, nagu väga pinnapealne googeldamine näitas, algavad sealt kuskilt 150 juurest, eks.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Lugemata postitus Postitas will111 »

noh natuke soodsamalt vist siiski. minu omad maksid midagi 125 kanti kui õigesti mäletan. ja ma tegelikult ei arva, et need nüüd kõige odavamad on, soome tootja ja soomest ostetud siiski. kindlasti saaks kuskilt netist otsides ja tellides ikka miskit veel natuke odavamalt ka.

nii et siis see hinnavahe tegelikult ikkagi nii suur vist ei ole, vähemalt mitte päris kahekordne küll mitte.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Raynard sündroom ja mootorratta sõit.

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

kunagi paigaldasin Transalpile sellised
https://starmoto.ee/et/juhtraud-trossid ... p-kit.html
Originaal käepidemete alla. 2 asendit, max asendis hakkas kõrvetama. Toite võtsin jahutusvetika juurest-külma ilmaga ventikas niikuinii ei rakendu.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”