Mure sõidupükste leidmisega

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Kraavik
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Dets 2019, 11:34
Tänanud: 1 kord

Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Kraavik »

Ilusat talve kõigile!

Täielikust õnnest on puudu veel vaid sõidupüksid, aga tee õnneni tundub tulevat raske ja okkaline. Nimelt olen ma kehaehituselt selline maatõugu, ohvitseri kerega tüüp, kellel puusa-vöö ümbermõõt täpselt sama, jalad aga lühikesed ja peenikesed. Ja poe või nahast välja, aga ei leia endale sobivaid sõidupükse. Mis puusast-vöökohast parajad, on säärest jällegi liiga pikad ja üldjuhul maru lohvakad. Põlvekaitsmete nõuetekohasest paiknemisest ei maksa rääkidagi.
Siin palju kauaaegseid ja varustust hulgim soetanud rattureid koos, oskab ehk keegi soovitada Eestist leitavat brändi või selle müüjat, kelle püksid võiksid mu ebardliku torsoga sobituda? Ei jõua kõiki poode/pükse enam läbi kammida. Kui rääkida nö teksapükste keeles, siis peaks mõõdud olema 36/32. USA-maal näituseks ja ilmselt ka mujal väljamaal iseenesest pakutakse ka nö "short" variante ja kohe isegi 36/32 mõõdus sõidupükse, aga enne soetamist oleks vaja ju kindlasti jalga proovida. Ringivahetamine ka ilmselt poole aasta projekt meerikamaalt tellimise puhul.
Jutt käib siis tekstiilpükstest.



Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Eks see kehatüübi järgi sobivate leidmine olegi pähkel, aga minu arvates on paar asja mida peaksid valikul meeles pidama.

  1. Sõidpüksid ei ole tavateksad, mis peavad seistes jalas ilusad välja nägema. Ehk natuke lotendavad sääred on minu arvates täiesti ok ja teevad rattal istumise mugavamaks, ei pigista jalas. Ma kasutan muidugi pükste peale käivaid kaitsmeid, seega see põlve liikuvus pole minul probleem.
  2. Säärepikkus, kui sul tava on 32, siis sõidupüksil võib see vabalt 34 olla. Sa ei seisa püsti, vaid istud ja püksisäär kerkib üles ning tavaoludes sobiv pikkus jääb sõidu ajal lühikeseks. Mul on sõiduteksad seistes konkreetselt pikad ja ilma ketsi jalga panemata pean sääreotsad ülespoole keerama. aga sõidu ajal on täpselt paras ja katab pahkluud ilusti ära.

PS! Pükse proovides võta alati sisse sõiduasend, võimalusel istu rattale ja proovi kuidas siis tunduvad.

Edu otsimisel!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Spoiler
Kraavik kirjutas: 15 Apr 2020, 10:34

Ilusat talve kõigile!

Täielikust õnnest on puudu veel vaid sõidupüksid, aga tee õnneni tundub tulevat raske ja okkaline. Nimelt olen ma kehaehituselt selline maatõugu, ohvitseri kerega tüüp, kellel puusa-vöö ümbermõõt täpselt sama, jalad aga lühikesed ja peenikesed. Ja poe või nahast välja, aga ei leia endale sobivaid sõidupükse. Mis puusast-vöökohast parajad, on säärest jällegi liiga pikad ja üldjuhul maru lohvakad. Põlvekaitsmete nõuetekohasest paiknemisest ei maksa rääkidagi.
Siin palju kauaaegseid ja varustust hulgim soetanud rattureid koos, oskab ehk keegi soovitada Eestist leitavat brändi või selle müüjat, kelle püksid võiksid mu ebardliku torsoga sobituda? Ei jõua kõiki poode/pükse enam läbi kammida. Kui rääkida nö teksapükste keeles, siis peaks mõõdud olema 36/32. USA-maal näituseks ja ilmselt ka mujal väljamaal iseenesest pakutakse ka nö "short" variante ja kohe isegi 36/32 mõõdus sõidupükse, aga enne soetamist oleks vaja ju kindlasti jalga proovida. Ringivahetamine ka ilmselt poole aasta projekt meerikamaalt tellimise puhul.
Jutt käib siis tekstiilpükstest.

Mul on sõiduteksad üle ja siin ka müügis, vajadusel saab ju lühemaks teha.

edu


Teema algataja
Kraavik
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Dets 2019, 11:34
Tänanud: 1 kord

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Kraavik »

Spoiler
M.T. kirjutas: 15 Apr 2020, 10:51

Eks see kehatüübi järgi sobivate leidmine olegi pähkel, aga minu arvates on paar asja mida peaksid valikul meeles pidama.

  1. Sõidpüksid ei ole tavateksad, mis peavad seistes jalas ilusad välja nägema. Ehk natuke lotendavad sääred on minu arvates täiesti ok ja teevad rattal istumise mugavamaks, ei pigista jalas. Ma kasutan muidugi pükste peale käivaid kaitsmeid, seega see põlve liikuvus pole minul probleem.
  2. Säärepikkus, kui sul tava on 32, siis sõidupüksil võib see vabalt 34 olla. Sa ei seisa püsti, vaid istud ja püksisäär kerkib üles ning tavaoludes sobiv pikkus jääb sõidu ajal lühikeseks. Mul on sõiduteksad seistes konkreetselt pikad ja ilma ketsi jalga panemata pean sääreotsad ülespoole keerama. aga sõidu ajal on täpselt paras ja katab pahkluud ilusti ära.

PS! Pükse proovides võta alati sisse sõiduasend, võimalusel istu rattale ja proovi kuidas siis tunduvad.

Edu otsimisel!

Ilu ma taga ei aja, sellest haigusest olen ma prii :D Lihtsalt on soov, et kui pükstele on põlvekaitsmed juba installeeritud, siis võiksid nad püsida enam-vähem ka seal, kuhu ette nähtud, mitte kusagil küljepeal või pooles sääres. Tsikliga pole poodide vahet käinud, aga proovides olen loomulikult üritanud sõiduasendit imiteerida. Kuna rattaks on matkaenduuro, siis saabas on kõrge säärega ja sääre pikkus siia-sinna eriti oluline pole.
Olen arvestanud, et kui sobivaid pükse ei leia, siis tuleb mingid kotid ära osta ja all kannan eraldi põlvekaitsmeid. Aga mõtlesin ikkagi enne küsida, keegi ehk on sama probleemiga kokku puutunud ja sobiva toote leidnud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kraavik kirjutas: 15 Apr 2020, 11:39

Kuna rattaks on matkaenduuro, siis saabas on kõrge säärega ja sääre pikkus siia-sinna eriti oluline pole.

Ma tegin esimesi pükse ostes samasuguse loogika alusel vea. Püksid mis proovides ja seistes saapaga head ja natuke isegi pikad tundusid, on reaalses elus rattal istudes natuke lühikesed ja isegi saapasäär kipub välja ronima. Katab nipa-napa ära, aga tuul puhub vahelt sisse ja külmema ilmaga head pole. Kokkuvõttes vedelevad need püksid mul niisama ja sõidan ainult teksadega nüüd, millele vajadusel sooja pesu alla lükkan. Ehk teisisõnu, ära alahinda sääre pikkust.

EDIT: sõiduasendit imiteerides ära tee lihtsalt kükkasendit. Rattale istudes tõmban näiteks mina sääri natuke ülespoole kah, et puusa ja põlve vahel püksisäär liiga pingul poleks ja oleks mugav istuda pikemat aega. Ja rattal proovides all pidasin silmas, et pood kus ka rattaid müüakse, siis kasuta võimalust ja mine roni ratta selga.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ei tea, kuidas praegusel koroona-ajastul on transpordiga lood Soome suunal aga on olemas ettevõte, mis teeb tavateksadest sõiduteksad. Pead püksid lihtsalt pool numbrit suuremad ostma. Loomulikult on see tiba kallim, kui riiulist valmis paar sõiduteksasid võtta aga mitt nii kallis, et suudaks ülemise riiuli hindadega konkureerida.
https://www.rusteprotection.com/collect ... =378104109

Nende FAQ lehel on täpselt lahti seletatud, mismoodi see käib.
https://www.rusteprotection.com/pages/faq

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul oli sama teema Revit Tornado pükstega ja ostsin nende asemele Louis.eu-st Probiker PR-16püksid,mille suurus oli Revitiga sama. Need on just kitsamad kintsust ja ka säärest,ning istuvad ilusasti jalas rattal istudes. Reviti pükstel vajus mul ka põlvekaitse sõidu ajal küljele ära. Ma kannan teksasid 38/32 ja sõiduteksad ongi 34 pikkusega ning igati parajad. Hiljaaegu ostsin omale Louisist Highway 1 teksad 40/34 ja need on ka päris kitsa säärega. Sõbral on miskid kallima otsa HELD-i püksid mis ka suht kitsa säärega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Heldi valikus on 36/32 suurus täitsa olemas.
https://shop.held.de/en/clothes/textile ... 3632&c=422
https://motomarket.ee/ müüb Heldi toodangut

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Teema algataja
Kraavik
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Dets 2019, 11:34
Tänanud: 1 kord

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Kraavik »

Tänud vastajatele. Läksin ikkagi seda teed, et leidsin UK-st mingid odavad noname (aga kirjade järgi siiski Cordurast!) püksid, mis paberite järgi võiksid minu kehaehitusele sobida. Saab näha. Kui ei sobi jalga või muude omaduste pärast kehvad, siis pole rahakahju suur. Muidu vaatasin tuntumatest brändidest, et paljudel on valikus "short" või mõnel vist isegi "extrashort" mudelid. No küll jõuab.
See Soomes teksade ümberlõikus tundub päris huvitav. Koos tooriku ja kaitsmetega kisub hind ikka 300 kanti, aga rätsepatöö peabki kallis olema ja vastu saad täpselt seda, mida soovid.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Mina proovisin erinevates kauplustes 30+ erineva tootja püksid läbi, enne kui sobivad leidsin. Minu jaoks olid parimad RST Ventilator V püksid. Väga mugavad ja mõnusad.

Enamik olid mingid lohvakad ja väga ebamugava disainiga.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma siin vaatan Klim-i tabelist, et 36/32 pole neil isegi "short", vaid "regular" mõõt, 36/34 on "tall" :P. 300-ga seal kataloogis muidugi eriti suuri laineid ei löö, aga midagi vast ikka saab ja samas pole veel ühtegi inimest leidnud, kes nendega superrahul poleks.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Mis neist torudes üldse lühemaks saagida! Keera neid vajadusel üles või siis vastassuunda tagasi. Parem kui materjali veidi üle jääb kui puudu tuleb! :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sa ei ole ilmselgelt korralikke motopükse proovinud, et "torudest" räägid...


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Jesper kirjutas: 20 Apr 2020, 13:31

Sa ei ole ilmselgelt korralikke motopükse proovinud, et "torudest" räägid...

Jah, minu paha kui Esquad ei kvalifitseeru!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas TPB »

Sõiduteksadel saad ju põlvetaskud kõrgemale lasta ja sääred lühemaks teha.


Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas Prets »

Mul on ka mure sõidupükstega, aga täpselt vastupidi. Kõik püksid lühikesed. Ühed Rev'iti püksid lõpuks on ehku-ehku piisavalt pikad, aga on pikemaid saapaid alla vaja.

(togi)

samuelm
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Juun 2016, 16:03
Tänatud: 4 korda

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas samuelm »

Tere!
Kui huvi, siis oleks pakkuda ühed KLIM Latitude (must) püksid, 36 Tall.
Mõned sõidud teinud, kuid osutusid lühikeseks ja jäid kappi seisma.
Endal pikkust 198cm.


ArboAasoja

Re: Mure sõidupükste leidmisega

Lugemata postitus Postitas ArboAasoja »

samuelm kirjutas: 10 Mai 2020, 23:34

Tere!
Kui huvi, siis oleks pakkuda ühed KLIM Latitude (must) püksid, 36 Tall.
Mõned sõidud teinud, kuid osutusid lühikeseks ja jäid kappi seisma.
Endal pikkust 198cm.

Kui on nn uueväärsed siis sooviks proovida!
53305249
Arbs

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”