BMW Rallye vs Klim?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas sepp »

Heia!
Seisan uute riiete valiku ees ja ei suuda otsustada kas uus bmw rallye või mõni KLIM-i toode.
Ehk keegi omab siit juba kogemust ja oskab soovitada, kiita või laita? :bsmile:



Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas randel »

Klim Kodiakiga olen sõitnud terve eelmise hooaja ja väga rahul. Sobib väga laias temperatuurivahemikus, alla +10 panen spordipesule sooja vahekihi lisaks, üle selle piisab ventilatsiooni reguleerimisest lukkudega. Ilmselt üle +30 on ikka palav, pole olnud võimalust proovida ja metsas kerge rattaga rassides eelistaks ilmselt ka midagi muud. Twiniga sõites sobis kogu hooajaks. Ainsa miinusena tooks välja krae, mis kipub hõõruma. Sall või puhv vms lahendab probleemi.
Klimi puhul on suurused mudelitest sõltuvad. Kodiak ja Latitude (ehk mõni veel) on EU suurustega (52, 54 jne) ja kitsamad ja pikemate varrukatega. Teised mudelid on USA suurustega (M, L jne) ja sobivad paremini laiematele/lühematele persoonidele.
BMW riideid pole proovinud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas sepp »

Spoiler
randel kirjutas: 20 Mai 2019, 23:09

Klim Kodiakiga olen sõitnud terve eelmise hooaja ja väga rahul. Sobib väga laias temperatuurivahemikus, alla +10 panen spordipesule sooja vahekihi lisaks, üle selle piisab ventilatsiooni reguleerimisest lukkudega. Ilmselt üle +30 on ikka palav, pole olnud võimalust proovida ja metsas kerge rattaga rassides eelistaks ilmselt ka midagi muud. Twiniga sõites sobis kogu hooajaks. Ainsa miinusena tooks välja krae, mis kipub hõõruma. Sall või puhv vms lahendab probleemi.
Klimi puhul on suurused mudelitest sõltuvad. Kodiak ja Latitude (ehk mõni veel) on EU suurustega (52, 54 jne) ja kitsamad ja pikemate varrukatega. Teised mudelid on USA suurustega (M, L jne) ja sobivad paremini laiematele/lühematele persoonidele.
BMW riideid pole proovinud.

Tänan!
Aga kuidas veekindlusega ja kuidas pesta kannatab teda?
Jäänud mulje,et kuna bmw omal on veekindel kiht eraldi,siis selle pesemine käib kergelt,kaitsmed välja ja ilma selle kihita masinasse ning pesed nagu tavalist jopet. Rukkal see asi nii pole ja minu arvates kaotab iga pesu veekindlust,pese spest ainega või ei,aga see ei muuda suurt midagi ja selle pärast oma rukkat olen ainult 3 korda pesnud u 6a jooksul :D


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Spoiler
sepp kirjutas: 20 Mai 2019, 23:26

Tänan!
Aga kuidas veekindlusega ja kuidas pesta kannatab teda?
Jäänud mulje,et kuna bmw omal on veekindel kiht eraldi,siis selle pesemine käib kergelt,kaitsmed välja ja ilma selle kihita masinasse ning pesed nagu tavalist jopet. Rukkal see asi nii pole ja minu arvates kaotab iga pesu veekindlust,pese spest ainega või ei,aga see ei muuda suurt midagi ja selle pärast oma rukkat olen ainult 3 korda pesnud u 6a jooksul :D
[/quote]

Lisaloputusi vähemaks ja pesuloputusvahend tabuks. Päras nikwaxi või muu immutiga üle ning peaks kärama küll. Vähemalt matkanädi olen niimoodi siiani edukalt "reanimeerinud".

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Petka525
Postitusi: 42
Liitunud: 16 Jaan 2012, 10:09
Tsikkel: KTM 300EXC, KTM 790 Adv RALLY
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Petka525 »

Spoiler
sepp kirjutas: 20 Mai 2019, 23:26
randel kirjutas: 20 Mai 2019, 23:09

Klim Kodiakiga olen sõitnud terve eelmise hooaja ja väga rahul. Sobib väga laias temperatuurivahemikus, alla +10 panen spordipesule sooja vahekihi lisaks, üle selle piisab ventilatsiooni reguleerimisest lukkudega. Ilmselt üle +30 on ikka palav, pole olnud võimalust proovida ja metsas kerge rattaga rassides eelistaks ilmselt ka midagi muud. Twiniga sõites sobis kogu hooajaks. Ainsa miinusena tooks välja krae, mis kipub hõõruma. Sall või puhv vms lahendab probleemi.
Klimi puhul on suurused mudelitest sõltuvad. Kodiak ja Latitude (ehk mõni veel) on EU suurustega (52, 54 jne) ja kitsamad ja pikemate varrukatega. Teised mudelid on USA suurustega (M, L jne) ja sobivad paremini laiematele/lühematele persoonidele.
BMW riideid pole proovinud.

Tänan!
Aga kuidas veekindlusega ja kuidas pesta kannatab teda?
Jäänud mulje,et kuna bmw omal on veekindel kiht eraldi,siis selle pesemine käib kergelt,kaitsmed välja ja ilma selle kihita masinasse ning pesed nagu tavalist jopet. Rukkal see asi nii pole ja minu arvates kaotab iga pesu veekindlust,pese spest ainega või ei,aga see ei muuda suurt midagi ja selle pärast oma rukkat olen ainult 3 korda pesnud u 6a jooksul :D

Mul Klim Badlands Pro. Kuna need on ainult väline "koorik" siis alla 15 kraadi on ikka midagi sooja vaja alla panna. Soojema ilma jaoks on ventilatsiooni avasid päris palju -jopel on 12 tuulutust ja pükstel 4. Veekindlus on nagu lubatud - ainuke koht kust niiskus sisse hakkab hiilima on krae vahelt pikema vihmaga. Oluline on, et kõik lukud oleks korralikult lõpuni kinni. Pesemin on lihtne - kaitsmed välja, ja masinasse spordipese geeliga. Siis riputan kuivama ning kui on kuiv siis 20 minutiks kuivatisse - see aktiveerib pealmise vett hülgava kihi. Nagu ma aru olen saanud siis pigem isegi rohkem pesta, kui vähem - puhas Gore töötab paremini. Osade kaitsmete sisse tagasi panemine on muidugi paras nikerdamine.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Rukka tegelikult ütleb et pesta võib tavalise pesuga ja tavalise ilma pehmendajata pulbriga. http://rukka.com/motorsport/product-care/
Aga ega jah ajaga veekindlus kaob.. Aga ega uuena ka tegelikult ikka tugevas vihmas tuleb ilusti vesi läbi. Puudub muidugi kogemus uuemate riietega kus Gore on pealiskihi küljes.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas randel »

Mina oolen enda Klimi pesnud pesumasinas spordipesuvahendiga. Mingi 5-6 korda ikka aasta jooksul. Viimati sai sõidetud lausvihmas 2 nädalat tagasi KTM Adventure Runil 690 Enduroga tund aega jutti ja ei mingit probleemi. Lukkude kinnitõmbamine on jah primaarne.
Üks negatiivne asi tuli küll veel Klimi kohta meelde - välistaskud pole veekindlad ja kõik mis seal taskutes, vettib täiega läbi.
Gore-Tex Pro eeliseks on just see, et veekindel kiht on väliskihiga koos, see teeb jope palju mugavamaks kasutada ja väline kangas ei vetti läbi nagu tavalise Gore-Texiga.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Luxor kirjutas: 21 Mai 2019, 00:52
Spoiler
sepp kirjutas: 20 Mai 2019, 23:26

Lisaloputusi vähemaks ja pesuloputusvahend tabuks. Päras nikwaxi või muu immutiga üle ning peaks kärama küll. Vähemalt matkanädi olen niimoodi siiani edukalt "reanimeerinud".

Veidi lisandusi veel. Võimalusel kasutage sünteetika või spordipesuriietele (või käsipesu) mõeldud pesuprogrammi ning vaadake kasutusjuhendist mitu kg võib kola masinasse panna. Pahatihti on see pool maksimumkogusest ja kui on väiksem masin (pesukogus alla 6 kg), siis sinna trumlisse ei mahugi miskit. Võib küll silmini täis laduda, aga hiljem pole ükski asi korralikult puhas. Pesutemperatuuri valik pesuprogrammil (kui on masinal selline optsioon) on parim 40-50 C. Enda kodused loomaktsed näitavad, et 20-30 C saab vaid pesta mõõdukas päevases kasutuses olnud sokke. Minul kuivatit pole, seega miinimumpööretel trummeldan ja vilusse kuivama. Äärmise häda korral pesupulbri kasutamisel veenduge alati, et see oleks kirju pesu pesemiseks! Muu nädi sisaldab erinevat sorti valgendajaid, mis tehnilisele kangale teps mitte tervislik ei ole!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas kopu »

Gorele sobib aktiveerimiseks väga hästi kuivati. Kui väga määrdunud pole siis isegi tegelikult soovitatakse lihtsalt veega masinas läbi pesta ja kuivatisse, mis siis aktiveerib Gore membraani uuesti. Klim-iga sarnase tehnoloogia põhjal valmistatud(gore kiht on kahe kaitsva materjali kihi vahele pandud) militaarset varustust juba aastaid kasutanud ja sarnase hooldusega on asjad veepidavuse väga hästi säilitanud. Peale 2-3 korda on jälle vastava (nikwax) hooldusvahendiga läbi pestud ja töötab. Gore hingavus kaob miinuskraadide ja niiskusega aga motosõidul seda ilmselt väga ei esine. Ise sai Klim-i riietega Adventure Run-i üks päev vihmas üle elatud ja õhtuks kuskilt läbi küll laskma ei hakanud. Mulle oli ainult üks asi ebamugav- Tuulutus lukud sulguvad üles poole tõmmates. Selleks, et kõik kinni saada tuleb seisma jääda(jube raske oli teha, kui ees kõik 100-ga lasid):). Aga see on ka väike detail, kui aus olla.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas bitter »

kopu kirjutas: 22 Mai 2019, 09:26

Gorele sobib aktiveerimiseks väga hästi kuivati. Kui väga määrdunud pole siis isegi tegelikult soovitatakse lihtsalt veega masinas läbi pesta ja kuivatisse, mis siis aktiveerib Gore membraani uuesti.

Aga kui ei ole kuivatit?

kopu kirjutas: 22 Mai 2019, 09:26

Mulle oli ainult üks asi ebamugav- Tuulutus lukud sulguvad üles poole tõmmates. Selleks, et kõik kinni saada tuleb seisma jääda(jube raske oli teha, kui ees kõik 100-ga lasid):). Aga see on ka väike detail, kui aus olla.

Ma võtan luku tab-i pöidla-nimetissõrme vahele ja kasutan ülejäänud sõrmi ja käe päkka selleks, et käega mööda jopet/pükse "edasi ronida". Nii tsikli seljas kui suusamäel (kepp käes.) 100-ga ei ole tahtnud proovida.


kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas kopu »

Kui kuivatit pole siis lihtsalt kuivamisega ta ilmselt nii heaks ei saa aga toimib kindlasti paremini kui mustana. Kuna gore peal ja all on kattematerjal siis ega see membraani osa seal nii mustaks ei lähegi.

Proovisin mina igatmoodi sikutada aga paar lukku jäigi lahti kuni peatuseni. Need mis otse ees jaki peal olid, no ei õnnestunud(ma olen muidugi nisanäpp ka).

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ühelt videolt oli näha, et teema algataja ostis Rallye riided.

Peale erinevate mudelite - Rukka, Klim, Rallye, jms proovimist sai ka otsustatud Rallye kasuks.

Mõõdud on keskmisele eestlasele väga sobivad. Riietusel sees korralidud ja väga hästi istuvad L2 kaitsmed.

Rallyel väga suured tuulutusavad ning jopega tuleb kaasa tuulekindel sisejope, mis istub täpselt ka jope peale ja vihma korral saab kasutada välispididelt. Pükstele ostsin juurde ka sama seeria vihmapüksid - saab jalga ilma, et peaks saapaid jalast ära kiskuma.

Rally jope on ka pisut pikema lõikega kui Kodiak. Mulle tundub et Kodiak lõppes üsna nabakandis ära, aga varrukad olid väga pikad.

Ahjaa, ja rallyel on ka camelbagi koht olemas ja muidugi ka tehase poolt sinna sobiv veekott. :bsmile:

Kindlasti on see individuaalne, mis kellele sobib, seega nii kallist varustust nagu seda on Rallye või Klim ei tasu ilma selga proovimata osta. Mulle istub Rallye nagu valatud.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
kopu kirjutas: 22 Mai 2019, 09:26

Gorele sobib aktiveerimiseks väga hästi kuivati. Kui väga määrdunud pole siis isegi tegelikult soovitatakse lihtsalt veega masinas läbi pesta ja kuivatisse, mis siis aktiveerib Gore membraani uuesti. Klim-iga sarnase tehnoloogia põhjal valmistatud(gore kiht on kahe kaitsva materjali kihi vahele pandud) militaarset varustust juba aastaid kasutanud ja sarnase hooldusega on asjad veepidavuse väga hästi säilitanud. Peale 2-3 korda on jälle vastava (nikwax) hooldusvahendiga läbi pestud ja töötab. Gore hingavus kaob miinuskraadide ja niiskusega aga motosõidul seda ilmselt väga ei esine. Ise sai Klim-i riietega Adventure Run-i üks päev vihmas üle elatud ja õhtuks kuskilt läbi küll laskma ei hakanud. Mulle oli ainult üks asi ebamugav- Tuulutus lukud sulguvad üles poole tõmmates. Selleks, et kõik kinni saada tuleb seisma jääda(jube raske oli teha, kui ees kõik 100-ga lasid):). Aga see on ka väike detail, kui aus olla.

Kindel, et kuivatisse võib panna? Mul on suurelt sildid peal(pole küll Rallye ega Klim), et masinapesu ja kuivati pole lubatud. Ainult käsipesu ja kuivatamine kuivatuskapis.

Ise senimaani kausis käsitsi loputanud ja saunas kuivatanud. Vett peab kenasti.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Spoiler
ranel kirjutas: 19 Mai 2020, 14:03
kopu kirjutas: 22 Mai 2019, 09:26

Gorele sobib aktiveerimiseks väga hästi kuivati. Kui väga määrdunud pole siis isegi tegelikult soovitatakse lihtsalt veega masinas läbi pesta ja kuivatisse, mis siis aktiveerib Gore membraani uuesti. Klim-iga sarnase tehnoloogia põhjal valmistatud(gore kiht on kahe kaitsva materjali kihi vahele pandud) militaarset varustust juba aastaid kasutanud ja sarnase hooldusega on asjad veepidavuse väga hästi säilitanud. Peale 2-3 korda on jälle vastava (nikwax) hooldusvahendiga läbi pestud ja töötab. Gore hingavus kaob miinuskraadide ja niiskusega aga motosõidul seda ilmselt väga ei esine. Ise sai Klim-i riietega Adventure Run-i üks päev vihmas üle elatud ja õhtuks kuskilt läbi küll laskma ei hakanud. Mulle oli ainult üks asi ebamugav- Tuulutus lukud sulguvad üles poole tõmmates. Selleks, et kõik kinni saada tuleb seisma jääda(jube raske oli teha, kui ees kõik 100-ga lasid):). Aga see on ka väike detail, kui aus olla.

Kindel, et kuivatisse võib panna? Mul on suurelt sildid peal(pole küll Rallye ega Klim), et masinapesu ja kuivati pole lubatud. Ainult käsipesu ja kuivatamine kuivatuskapis.

Ise senimaani kausis käsitsi loputanud ja saunas kuivatanud. Vett peab kenasti.

Sauna pole proovinud, aga pliidi soemüür (mõõdukal temperatuuril) on "kliimakatele" täiesti meeltmööda. :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Hei, kus müüakse kvaliteetseid ülalpool mainitud matka riideid kus erinevaid numbreid kohapeal olemas ka? Või tellite netist ja numbrid ehku peale? Tahaks ühte korralikku komplekti aga mitte ei ole silma hakanud

Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Spoiler
OldHorseNewTricks kirjutas: 02 Mär 2021, 00:04

Hei, kus müüakse kvaliteetseid ülalpool mainitud matka riideid kus erinevaid numbreid kohapeal olemas ka? Või tellite netist ja numbrid ehku peale? Tahaks ühte korralikku komplekti aga mitte ei ole silma hakanud

Klimi saad ekstreemmotost. Jälgimäel on seni korralik valik kohapeal olnud.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas sepp »

BMW rallye varustus on supper. Ma olen sellega megarahul. Nii hea tuulutusega palavaga, samas jahedaga kui see nn hingav gore veekindel vihmakas peale panna,siis on täiesti hea soe sõita ka jahedama ilmaga. Ise olen sõitnud norras +6kraadiga pikalt maanteel ja kylm ei olnud.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Spoiler
OldHorseNewTricks kirjutas: 02 Mär 2021, 00:04

Hei, kus müüakse kvaliteetseid ülalpool mainitud matka riideid kus erinevaid numbreid kohapeal olemas ka? Või tellite netist ja numbrid ehku peale? Tahaks ühte korralikku komplekti aga mitte ei ole silma hakanud

Tule vaata seda, ei pea kahetsema -> https://motomarket.ee/e-pood/soiduvarus ... ne-punane/

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

sepp kirjutas: 02 Mär 2021, 10:01

BMW rallye varustus on supper. Ma olen sellega megarahul. Nii hea tuulutusega palavaga, samas jahedaga kui see nn hingav gore veekindel vihmakas peale panna,siis on täiesti hea soe sõita ka jahedama ilmaga. Ise olen sõitnud norras +6kraadiga pikalt maanteel ja kylm ei olnud.

Kes seda BMW oma toodab? Teoreetiliselt peaks olema võimalus saada sama hea riietus aga ilma märgi eest juurde maksmata.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Stadler

PS päris hea oli sellise päikselise ilmaga korraks sõidujope selga tõmmata. Kiiresti läinud need 5 kuud.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas sepp »

mx77 kirjutas: 02 Mär 2021, 12:58
sepp kirjutas: 02 Mär 2021, 10:01

BMW rallye varustus on supper. Ma olen sellega megarahul. Nii hea tuulutusega palavaga, samas jahedaga kui see nn hingav gore veekindel vihmakas peale panna,siis on täiesti hea soe sõita ka jahedama ilmaga. Ise olen sõitnud norras +6kraadiga pikalt maanteel ja kylm ei olnud.

Kes seda BMW oma toodab? Teoreetiliselt peaks olema võimalus saada sama hea riietus aga ilma märgi eest juurde maksmata.

Ei tea!
Olen otsinud,aga ei ole leidnud midagi sarnast. Ilmselt lepingutega kaitsud see asi ja ei tohi seda teha.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
sepp kirjutas: 02 Mär 2021, 17:45
mx77 kirjutas: 02 Mär 2021, 12:58
sepp kirjutas: 02 Mär 2021, 10:01

BMW rallye varustus on supper. Ma olen sellega megarahul. Nii hea tuulutusega palavaga, samas jahedaga kui see nn hingav gore veekindel vihmakas peale panna,siis on täiesti hea soe sõita ka jahedama ilmaga. Ise olen sõitnud norras +6kraadiga pikalt maanteel ja kylm ei olnud.

Kes seda BMW oma toodab? Teoreetiliselt peaks olema võimalus saada sama hea riietus aga ilma märgi eest juurde maksmata.

Ei tea!
Olen otsinud,aga ei ole leidnud midagi sarnast. Ilmselt lepingutega kaitsud see asi ja ei tohi seda teha.

Kas siit võiks välja lugeda, et BMW riided on parimad mida turult võtta on? Teistel pole midagi head? Endale on silma jäänud Rev it. Või äkki Rukka?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Spoiler
Ain kirjutas: 02 Mär 2021, 21:05
sepp kirjutas: 02 Mär 2021, 17:45
mx77 kirjutas: 02 Mär 2021, 12:58
sepp kirjutas: 02 Mär 2021, 10:01

BMW rallye varustus on supper. Ma olen sellega megarahul. Nii hea tuulutusega palavaga, samas jahedaga kui see nn hingav gore veekindel vihmakas peale panna,siis on täiesti hea soe sõita ka jahedama ilmaga. Ise olen sõitnud norras +6kraadiga pikalt maanteel ja kylm ei olnud.

Kes seda BMW oma toodab? Teoreetiliselt peaks olema võimalus saada sama hea riietus aga ilma märgi eest juurde maksmata.

Ei tea!
Olen otsinud,aga ei ole leidnud midagi sarnast. Ilmselt lepingutega kaitsud see asi ja ei tohi seda teha.

Kas siit võiks välja lugeda, et BMW riided on parimad mida turult võtta on? Teistel pole midagi head? Endale on silma jäänud Rev it. Või äkki Rukka?

Ei, sest seda vaidlust on nett täis, nt. just see sama "BMW vs. Klim" jne. See on samasugune küsimus kui seegi, et "milline on parim auto, mida turult võtta?" :lol:
Rukka peaks ka väga hea olema, pigem vaataks materjali, nt. Gore-Tex Pro ja sobiva vormi järgi? No ja kui õhtu vaba, midagi muud teha ei ole, saaab ju alati joogi lahti teha ja foorumites nende "üks vs. teine" asjus varahommikuni kügeleda... :roll:
Ahjaa, endal on mul mingi BMW Rallye versioon kasutuses.

Sui generis
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Rukka teeb ainult üsna musti riideid ja disain on mu maitsele ka mööda. Kuigi olen ainult 178 pikk, siis mingid joped olid neil ka ilgelt lühikesed.

Ma võin küll julgelt öelda, et BMW parim mida turult võtta :) Vähemalt minu kehakujule. Oleks mul tunduvalt pikemad käed sihvakam vorm, siis äkki istuks ka Klim Kodiak selga.

On näha aastapikkune R&D - taskud on õigetes kohtades. Varrukate ja krae ääred on pehmed. Kaitsmed pole suvaliselt sisse visatud vaid istuvad korralikult jne.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Huvitav, et siin pole Daineset mainitud. Ise nende tekstiilist väga midagi ei tea, aga arvestades kui head nende nahkasjad on siis peaks ka tekstiil OK olema?

Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Suurepärane nahameister ei pea ju veel sama hästi tekstiili tegema? Üks ei välista muidugi teist, kuid tihti on see kahjuks nii osutunud?
Samas ka mina olen kuulnud, et BMW ja Klim on ühed parimad. Ise olen suhteliselt pikk ja mulle nad sobivad. Üldiselt tasub lugeda välismaa foorumeid, kus on need üksipulgi lahti lahatud tegelaste poolt, kes on kümneid tuhandeid erinevates kestades läbis õitnud ja omavad palju suuremat kompetentsi ja võrdlusmomenti.

Sui generis
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Ise olen paar aastat Klimi Badlandsi kasutanud. Kuna olin seni sõitnud turvise ja softshelliga siis võrreldes sellega oli raske harjuda jope raskusega. Ka oli ta alguses üsna jäik - kuid kangas on aja jooksul pehmemaks läinud, ning raskusega olen harjunud. Mis häirib on see, et krae on natuke madal ja sõltuvalt kiivrist tuleb sealt külma sisse - ehk siis külma ilmaga on windstopper sall kohustuslik. Mis on tema plussid on see et kangas ise on veekindel ja vihmakihti eraldi kaasas kandma ei pea. Täiesti sõidetav on kuni +25 kraadiga kuna tuulutusavasid on palju - eeldus on et liigud, kuna metsas mütetes või ummikus seistes hakkab ikka palav. Külma ilmaga tuleb kihte alla panna, mis on ka loogiline. Ise annaksin hindeks 4/5, viies tärn jääb kaalu ja jope hinna taha.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ain kirjutas: 02 Mär 2021, 21:05

Kas siit võiks välja lugeda, et BMW riided on parimad mida turult võtta on? Teistel pole midagi head? Endale on silma jäänud Rev it. Või äkki Rukka?

Mina käisin KLIM tooteid ka vaatamas enne ostmist. Ja mina väidan,et BMW on parem.
Peale seda kui oled KLIMi asju proovinud ja lähed paned bemmi riided selga,siis on nii mugav tunne nagu oleksid dressides. Selline vabadus liikuda ja hingavus. Klimiga oli tunne,et seljas on mäesuusa koorikjope. selline plekkrüü mis ahistas igas asendis. Võimalik,et läheb pehmemaks ja mugavamaks...
Väga hea hingavuse annab bemmil see,et saad palavaga rullida seljal lapaka alla ja muidugi see,et saad pikkupidi varukatel teha tuulutuslukud lahti.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ega ma ei tea neist BMW riietest miskit.. näinud olen. Kas BMW riided on Goretex? Ja kuidas seal kihtidega on? Osadel on vihmakindel kiht kõige sisemine. Pealmine osa vettib täiega läbi...tilgub kindasse jne. Ja see on sisuliselt plastik mis ei hinga.

Spoiler
sepp kirjutas: 03 Mär 2021, 12:14
Ain kirjutas: 02 Mär 2021, 21:05

Kas siit võiks välja lugeda, et BMW riided on parimad mida turult võtta on? Teistel pole midagi head? Endale on silma jäänud Rev it. Või äkki Rukka?

Mina käisin KLIM tooteid ka vaatamas enne ostmist. Ja mina väidan,et BMW on parem.
Peale seda kui oled KLIMi asju proovinud ja lähed paned bemmi riided selga,siis on nii mugav tunne nagu oleksid dressides. Selline vabadus liikuda ja hingavus. Klimiga oli tunne,et seljas on mäesuusa koorikjope. selline plekkrüü mis ahistas igas asendis. Võimalik,et läheb pehmemaks ja mugavamaks...
Väga hea hingavuse annab bemmil see,et saad palavaga rullida seljal lapaka alla ja muidugi see,et saad pikkupidi varukatel teha tuulutuslukud lahti.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: BMW Rallye vs Klim?

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ain kirjutas: 03 Mär 2021, 12:34

Ega ma ei tea neist BMW riietest miskit.. näinud olen. Kas BMW riided on Goretex? Ja kuidas seal kihtidega on? Osadel on vihmakindel kiht kõige sisemine. Pealmine osa vettib täiega läbi...tilgub kindasse jne. Ja see on sisuliselt plastik mis ei hinga.

Spoiler
sepp kirjutas: 03 Mär 2021, 12:14
Ain kirjutas: 02 Mär 2021, 21:05

Kas siit võiks välja lugeda, et BMW riided on parimad mida turult võtta on? Teistel pole midagi head? Endale on silma jäänud Rev it. Või äkki Rukka?

Mina käisin KLIM tooteid ka vaatamas enne ostmist. Ja mina väidan,et BMW on parem.
Peale seda kui oled KLIMi asju proovinud ja lähed paned bemmi riided selga,siis on nii mugav tunne nagu oleksid dressides. Selline vabadus liikuda ja hingavus. Klimiga oli tunne,et seljas on mäesuusa koorikjope. selline plekkrüü mis ahistas igas asendis. Võimalik,et läheb pehmemaks ja mugavamaks...
Väga hea hingavuse annab bemmil see,et saad palavaga rullida seljal lapaka alla ja muidugi see,et saad pikkupidi varukatel teha tuulutuslukud lahti.

Oled saanud väga valesti asjadest aru. Bemmil on sees gorekiht mida Sa saad vihma korral võtta jope seest vlja ja panna selle väliskihiks,see on 100% veekindel ja hingav. Minul on see kiht yldse jopetaskus seljal. kui jahedam,siis panen selle jope sisse ja kui sajab,siis nagu vihmakas ja panen jope peale.
Vaata seda videot,siis saad aru millest räägin.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”