Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Retseptis: lähi PD 32,0/33,5
Kas parema silma PD kirjutatakse retseptis esimesena? Zenni veeb laseb sisestada dual PD-d ja siis liidab need singliks kokku, s.t nad tegelikult dual PD-d ei arvesta. Kui oluline "üle nurga laskmine" see on, mina ei oska kommenteerida.



Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
bitter kirjutas: 29 Mai 2019, 15:42

Retseptis: lähi PD 32,0/33,5
Kas parema silma PD kirjutatakse retseptis esimesena? Zenni veeb laseb sisestada dual PD-d ja siis liidab need singliks kokku, s.t nad tegelikult dual PD-d ei arvesta. Kui oluline "üle nurga laskmine" see on, mina ei oska kommenteerida.

Jah, parem silm tuleb esimesena. Retseptis ja tellimusel näitab ikka numbreid eraldi.

image.png
image.png (7.03 KiB) Vaadatud 3064 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Progressiivsed multifokaalsed klaasid. https://www.zennioptical.com/workspace-progressives Zenni klaaside skeemid lillade ja oranžide nägemisaladega ajavad segadusse. Nad soovitavad nii near-range kui mid-range klaasidele "heavy computer use" aga skeemil on mid-rangede lähedale vaatamise ala olematult väike ju. Kas need skeemid on nn. illustreerivad, ülepingutatud? Või on eri tüüpi klaasidel erinevate fookustega alade suurused tegelikkuses ka nii erinevad nagu Zenni skeemidel?

Mul on +1,5 lugemisprillid (retsept on 1,5/1,25). Kasutan neid ka arvuti taga aga mitte kogu aeg. Kaugemale saan vaadata üle klaasi - vaese mehe bifokaalid.
Pilt

Mõtlen 2. paari lisaks osta Zennist. Oletan, et sobiksid progressiivid kus alumine osa on retsepti järgi ja ülemine osa +0,25/0,0 (Parem silm on gramm nõrgem kaugele vaadates) Niipalju saan aru, et Standard Progressive vist ei ole minu jaoks. Lugemise ja lähitöö ala on kõige väiksem ja kaugele ma näen, rooli taga prille ei vaja. Aga kuidas valida mid-range ja near-range vahel... Või ei ole minusugusel üldse vaja neid progressiive?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]bitter[/mention], lähedale vaatamise ala on ju oranz, see pole kuidagi meeltult väike, äkki ajad segi hoopis Standard Progressiv'iga, kus midrange on imetilluke? Kõik sõltub kuhu su põhitegevuste rõhk langeb. Kui sa teed midagi, kus hoiad asju kõverdatud käes (näiteks kood või heegeldad) suuremas mahus siis valid Near-Range ja kui rõhk on tegevustel, kus esemed asuvad välja sirutatud käe kaugusel siis Mid-Range. See juhend on nii-kui-nii pigem orienteerumiseks valikutes, kui täpne juhend.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 30 Mai 2019, 17:02

@bitter, lähedale vaatamise ala on ju oranz, see pole kuidagi meeltult väike, äkki ajad segi hoopis Standard Progressiv'iga, kus midrange on imetilluke

Ei aja segi. Räägin sellest, et near-rangel on suurem osa klaasist oranž aga midrangel vaid alumine 1/3 klaasi. Ma ei kujuta ette kuidas selle alumise riba kaudu 8h päevas vaadata laual asuvat monitori, mille ülaserv on silmade kōrgusel...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 30 Mai 2019, 18:25
Macintosh kirjutas: 30 Mai 2019, 17:02

@bitter, lähedale vaatamise ala on ju oranz, see pole kuidagi meeltult väike, äkki ajad segi hoopis Standard Progressiv'iga, kus midrange on imetilluke

Ei aja segi. Räägin sellest, et near-rangel on suurem osa klaasist oranž aga midrangel vaid alumine 1/3 klaasi. Ma ei kujuta ette kuidas selle alumise riba kaudu 8h päevas vaadata laual asuvat monitori, mille ülaserv on silmade kōrgu

Selle mitme vaatelisega on ka see oht,et ei pruugi arvutis kasutamiseks sulle üldse sobida. See on natuke individuaalne. Mina näiteks arvutis ei saa mitmevaatelisega normaalselt olla. Mul on töötegemiseks tavalised + klaasidega prillid ja mujal käin nende kolmevaatelistega. instrus prille tehes sellest ka hoiatati.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ise ka mõtlesin, et saaks jätta tavalised plussid kontorisse arvutitöö jaoks ja mitmevaatelistega lugeda tahvlit, raamatut, heegeldamine jne 8). Zenni kiituseks tuleb öelda, et neil on raamide kaalud kirjas. Kui kogu aeg prille ei kasuta, siis on suur vahe kas paned ninale 15g või 30-40g.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 31 Mai 2019, 13:28

Ise ka mõtlesin, et saaks jätta tavalised plussid kontorisse arvutitöö jaoks ja mitmevaatelistega lugeda tahvlit, raamatut, heegeldamine jne 8). Zenni kiituseks tuleb öelda, et neil on raamide kaalud kirjas. Kui kogu aeg prille ei kasuta, siis on suur vahe kas paned ninale 15g või 30-40g.

Mul just nii toimibki,raamat ja tahvel on Ok,aga kahte suurt monitori ei saa nendega vaadata. Pea peab suht kuklas olema, et näeks ja pöörama peab ka liiga palju ,sest vaateväli tugevale plussi osale on ahtam,kui tavaprilliga.
Ma sõidan autoga-tsikliga ka nendega,sest navi ja kellade jälgimine jäi ka mingist hetkest ilma prillita liiga uduseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Sain täna kätte. 20 mai tellisin. Value on märgitud 10$ ehk et tolli ega midagi ei lisandunud. Pakitud oli ilusti, karbi sees jne. Prillid ise suht tavalised (võtsingi niigi proovimise eesmärgil). Ees püsivad enam vähem, aga järgmise paari tellin kitsama.

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tellisin 22.mai ja sain täna kätte. Prillid on lausa perfektsed. Raamid on kerged ja istuvad väga hästi.Seisavad ees kasvõi peapeal seistes. See ülaosa tumendus on väga OK. Põhimõtteliselt näeb ka toas lugeda ehk ei pea ruumi sisenedes prille ära võtma. Autoga sõita on parem kui nende 500+ maksnud Instrust tellitutega. Võtsin raami mõõdu järgi 4-5mm kitsama kui praegused,et oleks kiivrisse mugavam panna ja aisad valsin ka just sellised lapikud kiivrisse mahutamiseks. Mul ühed prillid teevad kõrva tagant valusaks ,kui kiiver 2-3h peas.
Tellin kohe ühed veel nö ilma tumenduseta igapäevaseks kasutamiseks ja ühed ühevaatelised arvutitööks. Instruga võrreldes saab siit 3-4 priilid ühtede hinnaga.
Tänud Mac,et sheerisid seda võimalust siin. (w)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 23 Mai 2019, 12:46
Reaalne valmistuskoht on Hong Kong. Sõber mul on korra või kaks tellinud, sai kätte ca 3 nädalaga.
Tolli lisaks ei tule kui kauba väärtus jääb alla 150€. Käibemaksuga on loto - vahel tuleb asjad deklareerida ja vahel mitte. Ma olen kaupu ostnud intenetist 2005 aastast saati ning selle aja jooksul on ainult kaks asja tollitud: üks teleobjektiiv USA-st 10 aasta tagasi ja paari nädala eest 12" digilaud Hiinast. Võin sõbra käest küsida, kas ta pidi oma prillid deklareerima.

TÄIENDATUD: sõber deklareerima ei pidanud.
Tõstan vana teemat, äkki on kellelegi kasuks, mulle on ikka megalt kasu olnud.
https://www.zennioptical.com/

Olen läbi aegade siit ostnud nüüdseks 2x optilised päikeseprillid, 3x kolmevaatelised fotokroomsed, 3x lugemisprillid ja 1x tavalised kolmevaatmelised titaan raamiga. Viimati ostsin covidi lõpus ja siis läksid kõige kallimaks ühed prillid,mis koos käibekaga olid umbes 150€.
Esimesed ostud tegin enne covidi aega ja siis mõned korrad covidi ajal. Täna on hinnad klaasidele natuke võibolla tõusnud. Kui enne covidit ei olnud vaja midagi deklareerida ja prillid tulid otse pakiautomaati, siis Covidi ajal neil midagi EU tarnetega muutus ja siis läksid mõned ostud tolli-tuli maksta käibekas.
Nüüd tegin uue silmakontrolli ja tuleb prille vahetama hakata. Vanadus ikkagi :D
Tellisin 2nädalat tagasi kahed prillid eraldi saadetisena ja nüüd on ühed käes ja teised Omniva sorteerimiskeskuses. Kummagi eest midagi maksta pole vaja olnud, tax on juba makstes hinna sees nagu alist või e-bayst ostes. Kolmevaatmelised fotokroomsed(tumenevad) 1,67 õhendusega+kriimustuse kaitse+UVkaitse+peegeldusvastane kiht+õlikindel kiht+veel mingi asi, läksid maksma koos saatmisega 137,38$ ja ühevaatelised 55,57$.
Kolmevaatelised samaväärsed nö keskmise vaatealaga ehk ka keskmises hinnaklassis klaasidega(mul on + prillid), oleks maksnud Instrus letihinnas umbes klaasid 430+raamid ehk 500-600€ ja need oleks olnud tavalised mittefotokroomsed. Reaalselt oleks koos õhendusega ja allahindlustega saanud 400€ kanti kätte(mul tuttav töötab Instrus). Fotokroomsete kohta hinda ei küsinud, aga need oleks palju kallimad olnud. Zennyst oleks saanud samad raamid koos kõige kallimate klaasidega ilmselt alla 300$ kätte ja meil oleks need tulnud letihinnas klaasid 510€+ samaväärsed raamid nii 150-200€. Ma need kõige kallimate klaasidega tellin kohe ka veel juurde,sest tsikliga-autoga sõites võiks vaateväli maximum olla. Need keskmised ostsin sellepärast, et nendega on autoga sõita ok, aga arvutis on minul nendega parem olla. Laiavaatega minu silmad arvutis olla ei saa-ebamugav. Mul on praegu mõlemaid olemas. JA KIIDAN veel eraldi klaaside kriimustuskindlust võrreldes Instru ülikallitega.

Kui on juba ühed prillid olemas, siis raami mõõtude leidmine ei ole seal raske. Mõõdulindiga oma prillide järgi saab valida just selle mida vaja. Raamid ei maksa seal peaagu midagi,kui nö kahtluse korral proovikad näiteks kõige odavamate klaasidega osta. Loomulikult on vaja ka prilli retsepti. instrus sain selle tehtud 30€ mitmevaatelistele ja tavavaatega prillidele eraldi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 531
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas kiilas »

urmas66 kirjutas: 30 Jaan 2024, 20:04
Macintosh kirjutas: 23 Mai 2019, 12:46
Reaalne valmistuskoht on Hong Kong. Sõber mul on korra või kaks tellinud, sai kätte ca 3 nädalaga.
Tolli lisaks ei tule kui kauba väärtus jääb alla 150€. Käibemaksuga on loto - vahel tuleb asjad deklareerida ja vahel mitte. Ma olen kaupu ostnud intenetist 2005 aastast saati ning selle aja jooksul on ainult kaks asja tollitud: üks teleobjektiiv USA-st 10 aasta tagasi ja paari nädala eest 12" digilaud Hiinast. Võin sõbra käest küsida, kas ta pidi oma prillid deklareerima.

TÄIENDATUD: sõber deklareerima ei pidanud.
Tõstan vana teemat, äkki on kellelegi kasuks, mulle on ikka megalt kasu olnud.
https://www.zennioptical.com/

Olen läbi aegade siit ostnud nüüdseks 2x optilised päikeseprillid, 3x kolmevaatelised fotokroomsed, 3x lugemisprillid ja 1x tavalised kolmevaatmelised titaan raamiga. Viimati ostsin covidi lõpus ja siis läksid kõige kallimaks ühed prillid,mis koos käibekaga olid umbes 150€.
Esimesed ostud tegin enne covidi aega ja siis mõned korrad covidi ajal. Täna on hinnad klaasidele natuke võibolla tõusnud. Kui enne covidit ei olnud vaja midagi deklareerida ja prillid tulid otse pakiautomaati, siis Covidi ajal neil midagi EU tarnetega muutus ja siis läksid mõned ostud tolli-tuli maksta käibekas.
Nüüd tegin uue silmakontrolli ja tuleb prille vahetama hakata. Vanadus ikkagi :D
Tellisin 2nädalat tagasi kahed prillid eraldi saadetisena ja nüüd on ühed käes ja teised Omniva sorteerimiskeskuses. Kummagi eest midagi maksta pole vaja olnud, tax on juba makstes hinna sees nagu alist või e-bayst ostes. Kolmevaatmelised fotokroomsed(tumenevad) 1,67 õhendusega+kriimustuse kaitse+UVkaitse+peegeldusvastane kiht+õlikindel kiht+veel mingi asi, läksid maksma koos saatmisega 137,38$ ja ühevaatelised 55,57$.
Kolmevaatelised samaväärsed nö keskmise vaatealaga ehk ka keskmises hinnaklassis klaasidega(mul on + prillid), oleks maksnud Instrus letihinnas umbes klaasid 430+raamid ehk 500-600€ ja need oleks olnud tavalised mittefotokroomsed. Reaalselt oleks koos õhendusega ja allahindlustega saanud 400€ kanti kätte(mul tuttav töötab Instrus). Fotokroomsete kohta hinda ei küsinud, aga need oleks palju kallimad olnud. Zennyst oleks saanud samad raamid koos kõige kallimate klaasidega ilmselt alla 300$ kätte ja meil oleks need tulnud letihinnas klaasid 510€+ samaväärsed raamid nii 150-200€. Ma need kõige kallimate klaasidega tellin kohe ka veel juurde,sest tsikliga-autoga sõites võiks vaateväli maximum olla. Need keskmised ostsin sellepärast, et nendega on autoga sõita ok, aga arvutis on minul nendega parem olla. Laiavaatega minu silmad arvutis olla ei saa-ebamugav. Mul on praegu mõlemaid olemas. JA KIIDAN veel eraldi klaaside kriimustuskindlust võrreldes Instru ülikallitega.

Kui on juba ühed prillid olemas, siis raami mõõtude leidmine ei ole seal raske. Mõõdulindiga oma prillide järgi saab valida just selle mida vaja. Raamid ei maksa seal peaagu midagi,kui nö kahtluse korral proovikad näiteks kõige odavamate klaasidega osta. Loomulikult on vaja ka prilli retsepti. instrus sain selle tehtud 30€ mitmevaatelistele ja tavavaatega prillidele eraldi.
Saadad retsepti neile? Iseenesest olen sellest kohast ammu teadlik, aga tellinud veel ei ole. Mul sellised värdsilmad(-), et kahevaatelised fotokroomid kahe aasta taguste andmete järgi Eagles 400+, tänase seisuga ilmselt veel kallim.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kiilas kirjutas: 31 Jaan 2024, 14:44
Saadad retsepti neile? Iseenesest olen sellest kohast ammu teadlik, aga tellinud veel ei ole. Mul sellised värdsilmad(-), et kahevaatelised fotokroomid kahe aasta taguste andmete järgi Eagles 400+, tänase seisuga ilmselt veel kallim.
Ei saada midagi, lihtsalt sisestad oma retsepti andmed sinna tellimuse juurde. Selle saad siis ka salvestada,et teinekord ei pea uuesti sisestama. See ei ole keeruline

Näiteks see minu progresseeruvate retsept ehk need samad asjad on siin väljastatud retseptis samade nimetustega kirjas. Raamide valikul saad oma fotot kasutada ja sobivust sealt kaeda ning kõigil raamidel on mõõdud,mida saad siis oma olemasolevate pealt mõõtes sättida.
image.png
image.png (16.71 KiB) Vaadatud 934 korda
Mul on sellised prillid ostetud
image.png
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ahtos
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Okt 2009, 14:12
Tsikkel: K750 K650

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas ahtos »

Mul retseptil teised tähed kaugprillid-SF+2,5 Cyl-Ax PR-BAS lähiprillid SF+3,75 Cyl-Ax mõlemad silmad samade numbritega ei saa sellest värgist aru.Olen prillipoest ostnud valmis prille varem.Nüüd tekkis kahtlus et üks silm sitem kui teine,aga tohter vaatas olemasolevad prillid ja ka mind masinaga üle ja kõik pidi hea olema.Mõtlesin ka varuks sealt lehelt tagavara prillid tellida,aga ei saa nenedest numbritest aru.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ahtos kirjutas: 01 Veebr 2024, 06:03
Mul retseptil teised tähed kaugprillid-SF+2,5 Cyl-Ax PR-BAS lähiprillid SF+3,75 Cyl-Ax mõlemad silmad samade numbritega ei saa sellest värgist aru.Olen prillipoest ostnud valmis prille varem.Nüüd tekkis kahtlus et üks silm sitem kui teine,aga tohter vaatas olemasolevad prillid ja ka mind masinaga üle ja kõik pidi hea olema.Mõtlesin ka varuks sealt lehelt tagavara prillid tellida,aga ei saa nenedest numbritest aru.
Tegid selle lehe lahti ja seal sisestasid? Või vaatasid neid minu numbreid ja ei klappinud? Sul on kahed eraldi prillid? Minul on seal mitmevaatelisest retseptist pilt.
Lühidalt võiks nii olla:
Lähed sinna lehele,teed konto, sisestad oma retsepti ehk vaskul tulbas valikud
MY PRESCRIPTIONS
ADD NEW PRESCRIPTION
Vahepealsetes akendes sisestad kuupäeva ja oma nime jne. See on rohkem nagu endale,et meeles pidada kui on rohkem kui üks retsept
Edasi siis valid ja nende sõnade kõrval on ka küsimärk,milele vajutades saad selgust millege tegemist. Sinu SF on see sealsamas olev SP
PRESCRIPTION TYPE*
image.png
Minu progresseeruvate retsept on selline
image.png
image.png (24.67 KiB) Vaadatud 780 korda
ja minu ühevaateliste retsept on selline
image.png
image.png (23.28 KiB) Vaadatud 824 korda
Viimati muutis urmas66, 01 Veebr 2024, 12:40, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

ahtos kirjutas: 01 Veebr 2024, 06:03
Mul retseptil teised tähed kaugprillid-SF+2,5 Cyl-Ax PR-BAS lähiprillid SF+3,75 Cyl-Ax mõlemad silmad...
Asi lihtne - sinu kaugele +2,5 ja lähedale +3,75 tähendab Zenni jt veebipoodide "keeles" seda, et sisestad mõlemale silmale põhinumbriks +2,5 JA SIIS EDASI pisut allpool, kus on NV ADD ((Near Vision Add ehk lähedalevaatamise LISA) - sinna paned +1,25 (3,75 lahutada 2,5=1,25). Urmas soovis ühevaatelisi, lugemiseks. Seega tal see NV ADD on none-zero-null-jääb tühjaks, kogu klaas sama tugevusega. Sina paned sinna NV ADD +1,25. Tulemuseks prillid, kus baaskorrektsioon on +2,5 ja klaasi alumisele osale lisatud lähedale vaatamiseks täiendav korrektsioon +1,25. Mis teeb kokku +3,75 alaosas.

Sama jutt siin https://www.zennioptical.com/progressive-lenses (alajaotus 2. Enter Your Prescription) Minu teada saad ka oma retsepti neile üles laadida kui soovid. Kui ma õigesti aru saan, siis Cyl, Ax, PR, BAS väärtused on sul tühjad.

nt siin legend: https://www.pupilo.ee/kuidas-lugeda-prillide-retsepti/
– Sfäär (sf) – mis tugevusega klaase vajad (nt. -3.00 või +2.25);
– Silinder (cyl) – korrigeerib sarvkesta kumerust (nt. cyl -0.75);
– Axis (ax) – klaaside teljeväärtus (0 ja 180 kraadi vahel);
– (pr) –
– (bas) –
– Parem silm (OD) – tähistab paremat silma;
– Vasak silm (OS) – tähistab vasakut silma;
– Pupillide vahekaugus (PD)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 01 Veebr 2024, 12:12
ahtos kirjutas: 01 Veebr 2024, 06:03
Mul retseptil teised tähed kaugprillid-SF+2,5 Cyl-Ax PR-BAS lähiprillid SF+3,75 Cyl-Ax mõlemad silmad...
Asi lihtne - sinu kaugele +2,5 ja lähedale +3,75 tähendab Zenni jt veebipoodide "keeles" seda, et sisestad mõlemale silmale põhinumbriks +2,5 JA SIIS EDASI pisut allpool, kus on NV ADD ((Near Vision Add ehk lähedalevaatamise LISA) - sinna paned +1,25 (3,75 lahutada 2,5=1,25). Urmas soovis ühevaatelisi, lugemiseks. Seega tal see NV ADD on none-zero-null-jääb tühjaks, kogu klaas sama tugevusega. Sina paned sinna NV ADD +1,25. Tulemuseks prillid, kus baaskorrektsioon on +2,5 ja klaasi alumisele osale lisatud lähedale vaatamiseks täiendav korrektsioon +1,25. Mis teeb kokku +3,75 alaosas.

Sama jutt siin https://www.zennioptical.com/progressive-lenses (alajaotus 2. Enter Your Prescription) Minu teada saad ka oma retsepti neile üles laadida kui soovid. Kui ma õigesti aru saan, siis Cyl, Ax, PR, BAS väärtused on sul tühjad.

nt siin legend: https://www.pupilo.ee/kuidas-lugeda-prillide-retsepti/
– Sfäär (sf) – mis tugevusega klaase vajad (nt. -3.00 või +2.25);
– Silinder (cyl) – korrigeerib sarvkesta kumerust (nt. cyl -0.75);
– Axis (ax) – klaaside teljeväärtus (0 ja 180 kraadi vahel);
– (pr) –
– (bas) –
– Parem silm (OD) – tähistab paremat silma;
– Vasak silm (OS) – tähistab vasakut silma;
– Pupillide vahekaugus (PD)
Kui retsept on mitmevaatelisele, siis on kõik nii nagu sa kirjeldad, aga kui on kahed ühevaatelised,siis ei saa nende järgi mitmevaatelsi võtta.
Peab ikka eraldi laskma optometristil silmad ära mõõta.
Mitmevaatelise retseptis on nüüd minul SPH +1,0 mõlemal silmal, aga enne oli +0,5 ja +0,75
NV ADD on nüüd +2,0 ja enne oli +1,5

Ühevaatelised prillid olid enne SPH +2,0 ja +2,25 nüüd on mõlemad silmad +3,0
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 12:37
Kui retsept on mitmevaatelisele, siis on kõik nii nagu sa kirjeldad, aga kui on kahed ühevaatelised,siis ei saa nende järgi mitmevaatelsi võtta.
Peab ikka eraldi laskma optometristil silmad ära mõõta.
Tegelikult ta ju mõõdabki (eri kaugused) eraldi. Sul vist lausa 3 kaugust mõõdetud. Võib olla individuaalne aga minul (lihtne, mõõdukas pluss) vastupidine protsess igatahes toimis - retsepti järgi tellisin esmalt mitmevaatelised ja hiljem lisaks sama retsepti järgi ühevaatelised, ainult kaugele vaateks. 2019. sain mitmevaatelised (Essilor Orma 1,5 Interview klaasid) ja 2 a. hiljem lisaks eraldi ühevaatelised (põhiliselt tennis aga ka autosõit jne). Single Vision tundus parem mõte - suurem nägemisala, vähem moonutusi, harjud kiiremini. Arutasin optometristiga läbi ja tellisin retsepti kaugema vaate numbrite järgi spordi/autoprillid veebist ära. Viimased paar aastat mu kaugele vaatamise korrektsioon on õnneks sama püsinud, kasutan neid pmst igal pool peale kontoritöö ja lugemise. Tenniseplatsil vaja näha esmajoones kaugele ja igas suunas. Seda "kontoriraam" ei võimalda. Vaja sellist, mille base curve on vähemalt 6.

Pilt

Autos pole nii kriitiline aga linnas, ristmikel on väga mugav kui raam ei takista külgsuunas. Zenni spordiraame üldse ei paku, Eestist oleks haigelt kalliks läinud, tellisin siis https://www.smartbuyglasses.com Eestisse saadavad Iirimaalt (EU.) Esimesel korral valisin raami materjali valesti, kirgas plastik tekitas spordisaali laevalgustusest liiga palju sära. Õnneks on neil 100 päeva full refund/exchange policy. Saatsin tagasi ja valisin uued. Ühevaatelised, kriimukindlad, oleofoobsed, XTRActive (kõige moodsamad) isetumenevad klaasid olid 134€ ja saatmine 11€ (Fedex 5 päeva)
urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 12:37
Mitmevaatelise retseptis on nüüd minul SPH +1,0 mõlemal silmal, aga enne oli +0,5 ja +0,75
NV ADD on nüüd +2,0 ja enne oli +1,5

Ühevaatelised prillid olid enne SPH +2,0 ja +2,25 nüüd on mõlemad silmad +3,0
Enne ja nüüd ... korrektsioon tavaliselt ajaga muutub. Üldiselt "-" pidi 40-50 kandis vähenema. Kui on juba "+" siis see suureneb. Sul ja mul ongi suuremaks läinud.
Viimati muutis bitter, 01 Veebr 2024, 16:33, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 30 Jaan 2024, 20:04
Kolmevaatmelised fotokroomsed(tumenevad) 1,67 õhendusega+kriimustuse kaitse+UVkaitse+peegeldusvastane kiht+õlikindel kiht+veel mingi asi, läksid maksma koos saatmisega 137,38$ ja ühevaatelised 55,57$.
Kolmevaatelised samaväärsed nö keskmise vaatealaga ehk ka keskmises hinnaklassis klaasidega(mul on + prillid), oleks maksnud Instrus letihinnas umbes klaasid 430+raamid ... Ma need kõige kallimate klaasidega tellin kohe ka veel juurde,sest tsikliga-autoga sõites võiks vaateväli maximum olla. Need keskmised ostsin sellepärast, et nendega on autoga sõita ok, aga arvutis on minul nendega parem olla. Laiavaatega minu silmad arvutis olla ei saa-ebamugav. Mul on praegu mõlemaid olemas. JA KIIDAN veel eraldi klaaside kriimustuskindlust võrreldes Instru ülikallitega.
Võiksid täpsustada kas Zenni Frame Width: 135 mm (sinu raamide laius) on neil mõõdetud koos raamidega servast servani või kuidas? Ja kust kuhu nad mõõdavad temple length (sinu raamil 140 mm).

Kriimukindlus - essilori klaasidele ma ei ole küll paari aastaga mingeid kasutusjälgi peale saanud. Üldiselt pesen vee ja mingi ökoma nõudepesuvahendiga (mitte fairy), raputan või tupsutan paberiga suurema vee ära ja siis aliexpressi microfiber prillilapiga (meenutab seemisnahka) üle. Aegajalt saab ka kuivalt nühitud sama lapiga. Üks töötab 2-3 nädalat, siis peab uue võtma. Pole veel proovinud kas neid pesta õnnestub. https://vi.aliexpress.com/item/4000833417062.html

Kas Instru mõõdab ja kirjutab retsepti 3 kaugust (kolmevaatelised)? Tegelt mind rohkem huvitab - kas Zenni Premium Progressive klaasil on ülemine ja keskmine osa vasakust servast paremasse kõik õige korrektsiooniga? Mu essilori 2vaatelistel näiteks ei ole nii :(. Ülal keskel ca 1/3 on "õige" aga servades on midagi muud. Korrektsioon läheb vist sujuvalt väiksemaks, et kõik kokku lihtsam kanda oleks vms.
Viimati muutis bitter, 01 Veebr 2024, 16:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 01 Veebr 2024, 15:35
urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 12:37
Mitmevaatelise retseptis on nüüd minul SPH +1,0 mõlemal silmal, aga enne oli +0,5 ja +0,75
NV ADD on nüüd +2,0 ja enne oli +1,5

Ühevaatelised prillid olid enne SPH +2,0 ja +2,25 nüüd on mõlemad silmad +3,0
Enne ja nüüd ... korrektsioon tavaliselt ajaga muutub. Üldiselt "-" pidi 40-50 kandis vähenema. Kui on juba "+" siis see suureneb. Sul ja mul ongi suuremaks läinud.
Mul olid esimesed prillid ainult lugemiseks +0,5 ja 0,75 millagi 40-selt. Siis vist 47-48a võtsin need esimesed mitmevaatelised, sest autos enam kellasid ja navi hästi ei näinud. See eelmine valik oli hea umbes 10 aastat ja nüüd tundsin,et on vaja tugevamaid.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas 701 »

A kuhu üldse peaks sisse kargama, kui tekkib tunne, et mingeid lugemisprille oleks aeg tahtma hakata? No igat pakendisilti enam ei näe. Mingi suvaline kaubanduskeskuses olev prillipood pädeb?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

701 kirjutas: 01 Veebr 2024, 17:03
A kuhu üldse peaks sisse kargama, kui tekkib tunne, et mingeid lugemisprille oleks aeg tahtma hakata? No igat pakendisilti enam ei näe. Mingi suvaline kaubanduskeskuses olev prillipood pädeb?
Jah, mõõdavad su üle ja kribavad retsepti. 10-20 min. Mina olen igaks juhuks aja ette kokku leppinud. Kui sa prille v läätsesid kohe ei telli, siis küsivad optomeetria eest raha. See mainitud Soome päritolu kett ei vastanud mu kirjale. Eesti omadega normaalne kogemus seni.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 531
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Sisestasin prooviks Zennisse nüüd oma andmed, aga.... krt mul on lai morda ja PD järgi ei lase isegi nii laia raami tellida kui mul praegu on ja need tegelikult ka pisut kitsad. Kardan, et nende pakutavad raamid PD järgi jäävad veel kitsamaks.

maatriks
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Mai 2020, 11:34
Tsikkel: '14 1200GS, '05 Kawasaki Z750S
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas maatriks »

Konkreetne raam näos oleks tarvis ikkagi pilt teha, et klaaside keskpunkt paika saada, kui päris head tulemust tahta.

Prillid on enamikel ees 16h ööpäevas, mina ostaks kusagilt, kus saab korrektselt sobitatud. Faktorid on veel näiteks klaasi paksus (et sobiks raamiga), pakutakse ka multiläätsedega õhendatud klaase jne, aga see kõik eeldab, et on väga täpselt ära mõõdetud konkreetne raam konkreetse nina peal, muidu ei toimi.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 531
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas kiilas »

maatriks kirjutas: 04 Veebr 2024, 22:35
Konkreetne raam näos oleks tarvis ikkagi pilt teha, et klaaside keskpunkt paika saada, kui päris head tulemust tahta.

Prillid on enamikel ees 16h ööpäevas, mina ostaks kusagilt, kus saab korrektselt sobitatud. Faktorid on veel näiteks klaasi paksus (et sobiks raamiga), pakutakse ka multiläätsedega õhendatud klaase jne, aga see kõik eeldab, et on väga täpselt ära mõõdetud konkreetne raam konkreetse nina peal, muidu ei toimi.
Sellepärast kaldungi kodumaise prillimüüja poole, tean, et iga klaas igasse raami ei sobi ja kui prillipoes koos optimetristiga neid asju valida, siis peaks lõpptulemus hea olema, siiani vähemalt on olnud kuigi iga 1-2 aasta tagant on mingi muutus sees. Õnneks maksab tööandja suht suure osa kinni.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

5 aastat hiljem, olles tellinud keskmiselt 1 paari prille aastas zennist (https://www.zennioptical.com/) isiklikku kasutusse ja mõned paarid vahepeal ka kohalikust poest, kui tööandjda on need kinni maksnud, ei näe ma olulist põhjust jätta oma isiklikku raha ahnusest pakatavatele kontsernidele (olegm ausad, väikese prillimüüja kate siin Eestis on tibatilluke ja lõviosa prilli ostu rahast läheb kuhugi piiri taha). Väike vahe on olnud siit ostetu kasuks klaasi/teenuse kvaliteedis aga see on iga aastaga kahanenud ja täna ma enema vahet ei suuda tuvastada.
Ma olen ühes prillibutiikis (https://silmateraoptika.ee/) teinud tõsise ja põhjaliku konrolli ning saanud korraliku retsepti 35€ eest ja prillid tööandja kuludega, igapäevaseks kasutuseks ja tsikli sadulasse olen jätkuvalt võtnud zennist. Kaubanduskeskuste prillipoodide tehtavad silmakontollid on tasemal "käib kah".
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Macintosh kirjutas: 05 Veebr 2024, 17:15
.... Kaubanduskeskuste prillipoodide tehtavad silmakontollid on tasemal "käib kah".
Selle väitega olen 100% nõus! Optimetristid käivad seal põhitöö kõrvalt "haltuuratamas"
Just käisin tütrele uusi prille vaatamas(lapse pea ka kasvab), prillipoes pani tädi sellise "diagnoosi", et vaja oli TÜK abi - KOHE!!!
Kuna riikliku silmaarsti järjekorrad jäävad sinna kvartali/poolaasta kanti, siis erakliinik abiks. See tegi kiire ja tubli uuringu, kirjutas välja prilliretsepti ja.....
Ei olnud midagi erakorralist.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas joel »

Macintosh kirjutas: 05 Veebr 2024, 17:15
Väike vahe on olnud siit ostetu kasuks klaasi/teenuse kvaliteedis aga see on iga aastaga kahanenud ja täna ma enema vahet ei suuda tuvastada.
Prille olen kandnud kogu oma teadliku elu ja kõik prillid olen ostnud kohalike müüjate käest. Seega otseselt ei oska kvaliteeti zenni või mõne muu väljamaise teenusepakkujaga võrrelda. Küll aga on viimased kohapealt ostetud läätsed (Singlevision RX TR GEN8 G 1,67 Max UV Q65) kõige kallimad (letihind 257€/tk) ja samas kõige saastamad, mis mul kunagi on olnud. Ma olen kunagi ammu (pakun 15 aastat tagasi) fotokroomseid klaase proovinud ja tollest ajast mäletan, et umbes aasta-kahega kaotasid nad enamuse oma fotokroomsusest ja jäid permanentselt kollakaks/pruunikaks. Aeg on edasi läinud, otsustasin uuesti proovida. Soovitati õhendatud klaase, minule vajaliku tugevusega läätsed pidavat siis paremini raamidesse sobima. Ei oska öelda, kas asi on selles õhenduses või milleski muus, kuid kokkuvõttes sain prillid, millel on vaatevälja servas räige kromaatiline aberratsioon. Praeguseks olen pea kahe aastaga sellega juba enam-vähem harjunud, aga mõnedes oludes on endiselt märgatavalt häiriv. Ma ei mäleta mitte ühegi varasema läätsega (sh klaasist 20+ aastat tagasi) vähimatki tajutavat kromaatilist aberratsiooni. Samas praegustel läätsedel fotokroomsus kui ongi degradeerunud, siis kindlasti mitte nii olulisel määral, kui eelmisel korral, nii et selles osas on asi paranenud.

Varasemast ajast meenuvad veel läätsed, mis paari aastaga kohutavalt ära kriimustusid. Neile järgmised kestsid ligemale 10 a ja väljastpoolt nägid lõpuks välja täiesti talutavad, kuid sisemine pind ilmselt ei olnud kriimustusvastase kattega ja oli puhastamisega väga ära kriibitud.
Joel
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kaubanduskeskuste prillipoodide tehtavad silmakontollid on tasemal "käib kah".
Kuidas sellest peaks aru saama?
Ise ju ütled kas näed või ei näe-lähedale,keskele,kaugele.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 05 Veebr 2024, 17:15
Kaubanduskeskuste prillipoodide tehtavad silmakontollid on tasemal "käib kah".
See on täpselt kuidas joppab ja see ei pruugi üldse ka suures meditsiiniasutuses jopata nö parimas suunas. Mina isiklikult olen saanud parima tulemuse läbi aegade Ülemiste Instrumentariumist nii 10 aastat vist tagasi ja kehveima LTKH silma arsti juurest. Nüüd käisin Lasnamäe Centrumi Instrus ja tundub, et see viimane retsept on võibolla üledimensioneeritud, prillid tunduvad kohati liiga kanged. Kuid võibolla vajavad harjumist. Maksin seal 30€
Prillide ja eelkõige klaaside kvaliteet on minul olnud mitmevaateliste kohapealt Zenni kasuks ja Instru kahjuks. Mul olid esimesed 3-sed ostetud Intsrust ja hakkasid tuhmuma vähem kui kahe aastaga. Garantii korras vahetasid nad mulle need välja,kuid siiski sama teema jätkus. Zennist on mul ühed prillid, mida olen pea igapäevaselt kandud nüüd juba üle 3a täiesti kirgaste klaasidega mis nüüd siis lähevad puhkuse, sest võtsin uued. Kujuures ma kasutan aastaid sama tootja lappe ja kuivalt ei nühi klaase kunagi.
Zennist prillidega kaasapandavad lapid ei ole suurem asi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”