Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Motomarket kirjutas: 12 Veebr 2020, 16:23

Held Atacama on OK komplekt, kui just sellist vaja on. Ja kui tunnete, et ikka on väga vaja, siis astuge enne Motomarketist läbi kui netiavarustest tellima hakkate ja huvitavat hinda otsite :bsmile:

[mention]Motomarket[/mention] Raputaks teile tuhka pähe, et kas kohe siis ei oska normaalseid hindasid teha, vaid neid peab ekstra küsimas käima? :wack: Ma saan aru, kui paarisaja eurone asi maksab 20 eur rohkem, aga vahed on sadades eurodes. Enam pole 2007.a, kui netist tellimine oli uus asi inimeste jaoks.
Palju meelsamini lähen poodi kohale(ka Tallinna kohapeale mujalt Eestist), proovin ja saan täpselt õige asja. Enne tellimist sai erinevad Eesti veebipoed ka läbi lapatud, aga no hinnad olid lihtsalt kosmos.

Motomarket

held2.PNG
held2.PNG (35.25 KiB) Vaadatud 3853 korda

Vs
Louises täpselt sama asi letikas oli 200 eur. Sooduskupongiga sai sealt veel alla. Reaalne hind tuli 160+postikulu. Tean, kuna ostsin täpselt sama toote ja enne käisin teilt veel hinda küsimas, et kas louise letihinnaga 200eur teilt osta saaks.

Või kui tõesti reaalselt asjadel katet pole selliste hindade jaoks, siis millest nii suured käärid tulevad?



http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

ranel kirjutas: 12 Veebr 2020, 20:33
Motomarket kirjutas: 12 Veebr 2020, 16:23

Held Atacama on OK komplekt, kui just sellist vaja on. Ja kui tunnete, et ikka on väga vaja, siis astuge enne Motomarketist läbi kui netiavarustest tellima hakkate ja huvitavat hinda otsite :bsmile:

@Motomarket Raputaks teile tuhka pähe, et kas kohe siis ei oska normaalseid hindasid teha, vaid neid peab ekstra küsimas käima? :wack: Ma saan aru, kui paarisaja eurone asi maksab 20 eur rohkem, aga vahed on sadades eurodes. Enam pole 2007.a, kui netist tellimine oli uus asi inimeste jaoks.
Palju meelsamini lähen poodi kohale(ka Tallinna kohapeale mujalt Eestist), proovin ja saan täpselt õige asja. Enne tellimist sai erinevad Eesti veebipoed ka läbi lapatud, aga no hinnad olid lihtsalt kosmos.

Motomarket
held2.PNG
Vs
Louises täpselt sama asi letikas oli 200 eur. Sooduskupongiga sai sealt veel alla. Reaalne hind tuli 160+postikulu. Tean, kuna ostsin täpselt sama toote ja enne käisin teilt veel hinda küsimas, et kas louise letihinnaga 200eur teilt osta saaks.

Või kui tõesti reaalselt asjadel katet pole selliste hindade jaoks, siis millest nii suured käärid tulevad?

Held Manero oli selleks ajaks ammu juba tootmisest maas. Isegi parema tahtmise juures poleks olnud võimalik meil teda Heldist enam saada. Kahjuks oli ta jäänud meie kodukale tavahinnaga rippuma, see oli tõesti meie viga. Louis müüs ilmselt oma laojääke lõpumüügi hinnaga. Sama teeme ka meie, kui meil see asi tõesti ka poes on. Held Manero polnud ja polnud võimalik ka tellida.

Held Atacama- sellega on hoopis teine lugu, täna tootmises olev mudel ja Heldi laos reaalselt olemas ning oleme valmis igasuguseid hinnavõrdlusi vastu võtma 8)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Üks on kindel, et need Sinu viidatud käärid ei tule siinsete kaupmeeste meeletust ahnusest.. Peame aru saama, et meie turu suurus võrreldes Saksamaaga on kordades väiksem.. Ja meie kaupmees ei pruugi sellise hinnaga isegi seda maaletoojalt kätte saada millega mõni e-pood seda müüb... Ja ilmselgelt mida rohkem kasutatakse meil seda soodsat välismaist e-poodi seda raskemaks läheb elu meie pärispoodidel kellel on vaja hoida laoseisu, maksta palka, üüri jms... Kahju, et see nii on aga see on paratamatus.. Ja kunagi tahad osta ükskõik millist väikest jublakat pead selle ostma sealt kaugest e-poest ja veidike ootama.. Eriti "hea" on veel see asjade proovimine meie poes.. siit saadav nõuhau ja hiljem ikkagi kaugest e-poest tellimine..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 12 Veebr 2020, 21:19

Ja kunagi tahad osta ükskõik millist väikest jublakat pead selle ostma sealt kaugest e-poest ja veidike ootama.. Eriti "hea" on veel see asjade proovimine meie poes.. siit saadav nõuhau ja hiljem ikkagi kaugest e-poest tellimine..

Kõlab nagu väljaspool Tallinnat tänapäev :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 12 Veebr 2020, 20:33

Louises täpselt sama asi letikas oli 200 eur. Sooduskupongiga sai sealt veel alla. Reaalne hind tuli 160+postikulu. Tean, kuna ostsin täpselt sama toote ja enne käisin teilt veel hinda küsimas, et kas louise letihinnaga 200eur teilt osta saaks.

Või kui tõesti reaalselt asjadel katet pole selliste hindade jaoks, siis millest nii suured käärid tulevad?

See oli neile pükstele Louis.eu lõpumüügihind. Vaatsin ise ka neid pükse tookord ja olid ainult mõned suurused,minu suurust polnud. See 199.- või 200.- oli ikka ligi pool endisest hinnast,mitte tavaline letikas. Mul ka praegu püksid,mis maksid seal letikana mingi 299 või 399.- ja ostu hind oli 79.- . Tingitud ilmselgelt sellest,et oli alles ainult see üks number ja üks värv. Mulle sobisid mõlemad. Aga siin ei saa teha etteheiteid eesti müüjatele,et miks nii?
Mina olen oma Revit tagi Motomarketist ostnud väga hea hinnaga ja sain koos 2 kiivri ja 2 paari teksadega kokku vägagi arvestatava summa soodukat. Sõber on endale ja naisele sealt ostnud Heldi gore-pro komplektid(need olid just välja tulnud) ja ka sai väga hea hinna. Samuti sai ta sealt H&B kohvrid koos raamidega parema hinnaga ,kui netist leida oli. Tema rattale teeb ainult H&B raame. Ehk alati ei ole asjad nii nagu esmapilgul tunduvad vaid on tingitud hoopis turuvälistest olukordadest(lattu seisma jäänud kaup müüakse ära ka alla omahinna ja suurele müüjale teeb vahel ka tehas veel lisa sale).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas and »

Ain kirjutas: 12 Veebr 2020, 21:19

Üks on kindel, et need Sinu viidatud käärid ei tule siinsete kaupmeeste meeletust ahnusest.. Peame aru saama, et meie turu suurus võrreldes Saksamaaga on kordades väiksem.. Ja meie kaupmees ei pruugi sellise hinnaga isegi seda maaletoojalt kätte saada millega mõni e-pood seda müüb... Ja ilmselgelt mida rohkem kasutatakse meil seda soodsat välismaist e-poodi seda raskemaks läheb elu meie pärispoodidel kellel on vaja hoida laoseisu, maksta palka, üüri jms... Kahju, et see nii on aga see on paratamatus.. Ja kunagi tahad osta ükskõik millist väikest jublakat pead selle ostma sealt kaugest e-poest ja veidike ootama.. Eriti "hea" on veel see asjade proovimine meie poes.. siit saadav nõuhau ja hiljem ikkagi kaugest e-poest tellimine..

Loogika! No kui pood ei saa sellise hinnaga nagu teine e-pood müüb, siis see pood peaks ise sealt e-poest hakkama omale kaupa sisse ostma mitte tootjalt 😀

Aga muidu mulle tundub et eesti poodide hinnakäärid enam nii suured ei olegi täna aga pigem probleem, et laoseis on tihtilugu väike ja seega pole nende kaudu lihtsalt tellimusel mõtet.

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Eesti poodide põhi puudus on see, et koha peal ei ole mõõtusid, mida selga proovida, eriti kallima otsa tooted. Ei telli ju ehku peale endale mingi 1,5 tonnase komplekti, et siis selgub, et ei sobigi. Väide, et proovi mõne sama tootja poes oleavat odavamat mudelit mõõdu võtmiskeks kahjuks enamalt jaolt ei tööta, millegi pärast istuvad erinevad mudelid täiesti erinevalt. Sama asi ka saabastega. Kui viimati ostsin Daytona saapaid, siis erinevatel mudelitel sobis täiesti eirnev suurus, vahe kuni 1.5 numbrit.

n
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Enn kirjutas: 13 Veebr 2020, 19:02

Eesti poodide põhi puudus on see, et koha peal ei ole mõõtusid, mida selga proovida, eriti kallima otsa tooted. Ei telli ju ehku peale endale mingi 1,5 tonnase komplekti, et siis selgub, et ei sobigi. Väide, et proovi mõne sama tootja poes oleavat odavamat mudelit mõõdu võtmiskeks kahjuks enamalt jaolt ei tööta, millegi pärast istuvad erinevad mudelid täiesti erinevalt. Sama asi ka saabastega. Kui viimati ostsin Daytona saapaid, siis erinevatel mudelitel sobis täiesti eirnev suurus, vahe kuni 1.5 numbrit.

Jah, tõsi ta on, et 1- 2K maksvaid kitsa kasutusvahemikuga ja vähepopulaarseid riidekomplekte riiulisse väga tihti ei pane, sest nõudlus nende järgi on kohalikul turul olematu. Enne läheb see mudel tootmisest maha, kui riiulist ära ostetakse. Sama juhtub ka tihtilugu sakslastega (ega see Louise poole hinna müük niisama ei tekkinud). Meie poes kehtib samas reegel, et kui tellitava asja suurus tõesti ei sobi, siis vägisi me seda kellelegi selga ei suru. Proovime ikka leida selle õige, nii et kõik rahul oleks :bsmile:
Teisalt, kuidas sa netist tellides enne proovid?

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Netist ei ostagi kunagi ühtegi riideeset ega jalatsit

n
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Eks alguses on keeruline, aga igal normaalsel tootjal on olemas päris detailne kataloog, mis juhendab kuidas mõõte võtta. Kui sellesse korralikult süveneda, siis saab kenasti hakkama. Aga jah, proovida ja osta on oluliselt mugavam. Nagunii saab netist ostetud asju ka vajadusel tagastada.

@[mention]urmas66[/mention] hiljaks jäid sel juhul. Päris mitu päeva oli kõiki mõõtusid saada. Ma jõudsin veel 2x sealt tellida sama asja. Esimene kord tellides olid absoluutselt kõik mõõdud olemas ja ma venitasin veel tellimisega paar päeva.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 14 Veebr 2020, 21:41

Eks alguses on keeruline, aga igal normaalsel tootjal on olemas päris detailne kataloog, mis juhendab kuidas mõõte võtta. Kui sellesse korralikult süveneda, siis saab kenasti hakkama. Aga jah, proovida ja osta on oluliselt mugavam. Nagunii saab netist ostetud asju ka vajadusel tagastada.

@@urmas66 hiljaks jäid sel juhul. Päris mitu päeva oli kõiki mõõtusid saada. Ma jõudsin veel 2x sealt tellida sama asja. Esimene kord tellides olid absoluutselt kõik mõõdud olemas ja ma venitasin veel tellimisega paar päeva.

Ei hakka vaidlema ,aga minu mäletamist mööda oli 54 suurim,mulle see väike. Peale seda ,kui sa jagasid kogemusi,et kitsas lõige loobusin üldse.Aga see ei muuda asja,sest hind oli seal ikka über soodus,mitte letikas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Pealkirjale vastates ...
Minu arvates ei ole küsimus mitte ainult materjalis endas, vaid selles, mida erinevad tootjad erinevate materjalidega kombineerides oskavad valmis meisterdada. Ühegi tipptegija tooted ei ole 100% Coretex, ikka kombineeritud. Mida paremini kombineeritud, seda vettpidavam ja hingavam toode.
Kes Klim`i korra proovinud, see vaevalt muud enam meie kliimavööndis sõitmiseks ostab.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ats30 kirjutas: 16 Veebr 2020, 09:07

Pealkirjale vastates ...
Minu arvates ei ole küsimus mitte ainult materjalis endas, vaid selles, mida erinevad tootjad erinevate materjalidega kombineerides oskavad valmis meisterdada. Ühegi tipptegija tooted ei ole 100% Coretex, ikka kombineeritud. Mida paremini kombineeritud, seda vettpidavam ja hingavam toode.
Kes Klim`i korra proovinud, see vaevalt muud enam meie kliimavööndis sõitmiseks ostab.

Mida sa selle kombineerimise all mõtlesid?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ise olen Rukka Goretexi kasutanud 10 aastat ja hingavuse osas meie kliimas väga rahul. Ainus hetk kus tunnen puudust millegi parema järele on vihm... Olemas Heldi hingav vihmakombe aga selgaajamine tülikas.. mõtled, et vast ei hakka sadama ja mõne ajapärast saad korraliku vihma..
Saabaste osas olen Goretexi osas väga rahul..Daytona Goretexiga jalg ei higista ja paduvihmas on kuiv. Metsateedele võtsin sügisel Sidi Goretexid ja need ka super!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Ain kirjutas: 16 Veebr 2020, 15:38

Ise olen Rukka Goretexi kasutanud 10 aastat ja hingavuse osas meie kliimas väga rahul. Ainus hetk kus tunnen puudust millegi parema järele on vihm... Olemas Heldi hingav vihmakombe aga selgaajamine tülikas.. mõtled, et vast ei hakka sadama ja mõne ajapärast saad korraliku vihma..
Saabaste osas olen Goretexi osas väga rahul..Daytona Goretexiga jalg ei higista ja paduvihmas on kuiv. Metsateedele võtsin sügisel Sidi Goretexid ja need ka super!

Milleks Gore-Tex, kui see vihma ei pea?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Rasmusk kirjutas: 16 Veebr 2020, 16:35
Ain kirjutas: 16 Veebr 2020, 15:38

Ise olen Rukka Goretexi kasutanud 10 aastat ja hingavuse osas meie kliimas väga rahul. Ainus hetk kus tunnen puudust millegi parema järele on vihm... Olemas Heldi hingav vihmakombe aga selgaajamine tülikas.. mõtled, et vast ei hakka sadama ja mõne ajapärast saad korraliku vihma..
Saabaste osas olen Goretexi osas väga rahul..Daytona Goretexiga jalg ei higista ja paduvihmas on kuiv. Metsateedele võtsin sügisel Sidi Goretexid ja need ka super!

Milleks Gore-Tex, kui see vihma ei pea?

Eks ta natukese peab ju ka aga see selline esimene sabin.. Pigem tahtsin kunagi korralikku asja, et mugav sõita oleks.. Ja selles osas paremat tahta ei oska. On olemas ka üks tavaline tsiklijope (vist oli Ixon vms) aga sellega sõidad pigem nagu kiles vinku. Ehk siis põhiline on just hingavus ja tuulepidavus minujaoks.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Rasmusk kirjutas: 16 Veebr 2020, 16:35

Milleks Gore-Tex, kui see vihma ei pea?

10a tagune gore ja tänane gore pro on vast natuke erinevad asjad. Pole isegi võrreldavad. Samas 100% pole nad ükski veekindlad. tegemist ikkagi kangaga. Mul on ka samaaegne, või isegi vast vanem gore komplekt,millele on kohe komplektis olemas vihmamembraan,mis käib sisse sooja voodri ja tagi vahele. Samas see kestab ilma membraanita sellise tunnise + vihmassõidu ka tänapäeval ära,kui on puhas ja kaitsespreiga üle tehtud. Samas pärast on pealne ikka üsna läbivettinud ja raske ning kuivab ei tea kui kaua.
Aga minu jaoks on nende probleem pigem see, et kuumas on liiga soe. Ma sõidan oma võrk komplektiga ka +10-ga vabalt ära,kui soe vooder all ja tunnise kerge vihma peab see ka kinni.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas retro »

Kas oskab keegi kogemusi jagada gore-tex kinnaste osas - millist toojat valida, millist vältida?
Rukka gore on seljas varsti 10 aastat vastu pidanud, aga NSR rääkisid, et praegune Rukka kvaliteet enam väga hea pole?
Kohalikus kaubanduses jäid silma gore kinnaste valmistajatena veel ka Richa, Revit ja Held - mida neist arvata?

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Margit »

retro kirjutas: 29 Mai 2020, 13:03

Kas oskab keegi kogemusi jagada gore-tex kinnaste osas - millist toojat valida, millist vältida?
Rukka gore on seljas varsti 10 aastat vastu pidanud, aga NSR rääkisid, et praegune Rukka kvaliteet enam väga hea pole?
Kohalikus kaubanduses jäid silma gore kinnaste valmistajatena veel ka Richa, Revit ja Held - mida neist arvata?

Kunagi olid Revit kindad, mitte küll gored https://www.outletmoto.eu/en/winter-mot ... -P8391.htm, täiesti veekindlad. Praegused tavalised Revit nahkkindad peavad üle tunni vihma. Mu meelest häid kindaid oskavad teha.
Samuti on ruoootslaste oma DryWay toodang 6 tunnise sõiduga käed kuivaks jätnud https://bikeman.ee/halvarssons-advance


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Mina sõidan mingite Richa kinnastega ja senini on kõik olnud eeskujulik.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Ain »

retro kirjutas: 29 Mai 2020, 13:03

Kas oskab keegi kogemusi jagada gore-tex kinnaste osas - millist toojat valida, millist vältida?
Rukka gore on seljas varsti 10 aastat vastu pidanud, aga NSR rääkisid, et praegune Rukka kvaliteet enam väga hea pole?
Kohalikus kaubanduses jäid silma gore kinnaste valmistajatena veel ka Richa, Revit ja Held - mida neist arvata?

Endal on Rukka Gore kindad. Vett peavad hästi. Mingil hetkel tunned ainult sellist niiskust..aga sellest ei pääse..Kasutan neid vihmaga või veidi jahedama ilmaga. Soovitan!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kuidas nende kalliste goretex kinnaste eluiga on? Kas nagu tavalistel, et 10000-15000 kilomeetrit ja augud sees või on seal ka midagi paremini tehtud?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Margit kirjutas: 29 Mai 2020, 15:24
retro kirjutas: 29 Mai 2020, 13:03

Kas oskab keegi kogemusi jagada gore-tex kinnaste osas - millist toojat valida, millist vältida?
Rukka gore on seljas varsti 10 aastat vastu pidanud, aga NSR rääkisid, et praegune Rukka kvaliteet enam väga hea pole?
Kohalikus kaubanduses jäid silma gore kinnaste valmistajatena veel ka Richa, Revit ja Held - mida neist arvata?

Kunagi olid Revit kindad, mitte küll gored https://www.outletmoto.eu/en/winter-mot ... -P8391.htm, täiesti veekindlad. Praegused tavalised Revit nahkkindad peavad üle tunni vihma. Mu meelest häid kindaid oskavad teha.
Samuti on ruoootslaste oma DryWay toodang 6 tunnise sõiduga käed kuivaks jätnud https://bikeman.ee/halvarssons-advance

Targutan ka veidi. See on siiski DW+, millele viitad on. See on DW-ga fuktsioonilt samad, kuid siiski veidi erinevad. Lisaks edasiarendus DW+2. DW+ omal nahal igatpidi proovitud ning "gorega" vahet, peal hinna, ei ole leidnud. Muud kogetud membraanid (Hipora/SoltoTex) veepidavuselt head, kuid hingavuselt tuntavalt tagasihoidlikumad.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kinnaste puhul võiks isegi eelistada selliseid tehnoloogiaid, kus membraan on lamineeritud väliskinda külge.
Minu mäletamist mööda on Gore-tex kinnastes membraan kinda sees eraldi lahtise vahevoodrina väliskihi ja sisekihi vahel. Kuna väliskiht hakkab varem või hiljem vett läbi laskma, siis koguneb lõpuks väliskinda ja Gore membraani vahale nii palju niiskust, et see hakkab ennast membraanist läbi pressima.
Sellised tehnoloogiad kus membraan on otse väliskinda külge lamineeritud on näiteks OutDry. Alpinestar vist kasutab seda tehnoloogiat.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas: 01 Juun 2020, 15:47

Kinnaste puhul võiks isegi eelistada selliseid tehnoloogiaid, kus membraan on lamineeritud väliskinda külge.
Minu mäletamist mööda on Gore-tex kinnastes membraan kinda sees eraldi lahtise vahevoodrina väliskihi ja sisekihi vahel. Kuna väliskiht hakkab varem või hiljem vett läbi laskma, siis koguneb lõpuks väliskinda ja Gore membraani vahale nii palju niiskust, et see hakkab ennast membraanist läbi pressima.
Sellised tehnoloogiad kus membraan on otse väliskinda külge lamineeritud on näiteks OutDry. Alpinestar vist kasutab seda tehnoloogiat.

Väliselt lamineeritud kinnaste osas keegi, kel kindad juba kulunud, võiks need lahti lõigata.
Näiteks Heldil on lamineeritud kangal tagil ja pükstel on lisaks sees topelt goretexi kiht soojal voodril ka. Ehk siis 2 veekindlat kihti. Aga peavad ikka jube hästi vett ka.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Elustaks seda vana teemat, kuna vahepeal on tükk aega mööda läinud ja sügis hakkas lähenema vihmaste ning jahedamate ilmadega, aga sõita on ju vaja :)

Kas keegi on vahepeal mõne udupeene goretex varustuse ostnud ja oskab kiita või laita. Äkki on konkreetseid näiteid koos hindade, ostukoha ja kasutuskogemustega.

Isiklikult ei ole veel eeltööd teinud, aga mõtted on läinud sinna suunda, et äkki peaks goretex varustuse ligi võtma.

Gotetexiga Rukka kindaid sai poes proovitud. Jätsid kuidagi jäiga ja kohmaka mulje, esialgu jätsin ostmata ja võtsin hoopis Lindstrandsi vee ja tuulekindlad käpikud, mis tavaliste kinnaste peale tõmmata. Need kahjuks ei hinga...

Olen mõelnud, et ka goretex "kilejakk" ja püksid või kombe, mis tavalise varustuse peale läheks, nagu tavaline vihmavarustus, võiks hea olla, sest ega tavalisel kilekombel minu meelest muud häda polegi kui see, et seal sees olles läheb päev aega sõites keha niiskusest sama märjaks nagu vihm võib-olla oleks teinud. Ainult, et külm tõesti ei hakka, kuna tuule hoiab eemal.


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Goretexi kiita või laita ei oska, aga rootslaste Dryway+ pidas küll kaks tundi maanteel vihma (vahepeal ikka väga paksu padukat) edukalt kinni. Märjaks sai ainult kaela vahelt ja mujalt, kust membraani vahel polnud. Hingavuse poole pealt ei oska väga kosta, kuna kaitsmesärk all, siis sellega selg kaitsme alt hakkab higistama, vahet pole, kas ja mis peal on.

(togi)

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Varem siin teemas oligi nagu väike vaidlus, et kas goretexiga kostüüm välistab vajaduse katva vihmariietuse järele. Osad leidsid, et mitte, aga oli ka seda väidet, et väga hea goretex pro materjaliga kostüüm pidada nii hea olema, et saab ikka kogu päeva vihmas lasta ja niiskust ei tule sisse.

Ka minu odavamapoolne Modeka varustus omab alusvoodris vett pidavat membraani ja peab ka see mõned tunnid vihmale vastu, kuid pealmine kiht on siis kõik märg ja osad veekindlad taskudki märjad, sest tuulega võib vett sisse suruda. Seetõttu siis kasutan pealekäivaid vihmariideid. Ilma vihmariieteta ja veekindlale alusvoodrile lootma jäädes võiks sõita näiteks Tallinnas Tartusse või kuhugi, kus on tead, et saab riided ööseks kuivama jätta, aga päevade viisi järgemisi niimoodi sõita ei kannata.


kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Kas keegi on mõnda sellist tüüpi goretexiga vihmajopet mootorratta peal proovinud? Ei mõtle konkreetset toodet, aga sellist tüüpi goretexiga vihmakilekat, mis võiks hingata, aga samas vett pidada.
https://www.outdoors.ee/et/a/austria-ar ... -vihmajope

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kas Goretex on täna piisavalt hea?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Esimene asi, miks ei kasutaks, on kapuuts!
Teiseks, väikesed numbrid, et veel kuhugi peale tõmmata :D

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”