Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Macintosh kirjutas: 28 Apr 2020, 15:04

Ebayst veel odavamalt koos transaga: https://www.ebay.co.uk/itm/Motorbike-X- ... SwtYVd-dxa

Edit: Tellisin ära, läks 30.91€.
Edit2: Ma ei tea kas siit on juba läbi käinud aga RAM on ka välja tulemas sarnase tootega: https://www.rammount.com/shop-all/phone ... s-charging



HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
Alterjor kirjutas: 28 Apr 2020, 15:19
Macintosh kirjutas: 28 Apr 2020, 15:04

Ebayst veel odavamalt koos transaga: https://www.ebay.co.uk/itm/Motorbike-X- ... SwtYVd-dxa

Edit: Tellisin ära, läks 30.91€.
Edit2: Ma ei tea kas siit on juba läbi käinud aga RAM on ka välja tulemas sarnase tootega: https://www.rammount.com/shop-all/phone ... s-charging

Juba kordi läbi käinud, aga RAM ikka veel ei avalda et millal see välja antakse :)

Aga TETi teemas üks 3D printis Oma Ulefonele sellise aluse koos Ali wireless laadijaga. Eks testid näitavad kuidas vastu peab

Screenshot_2020-04-28-19-49-37-453_com.facebook.katana.jpg
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tänud [mention]Ronk[/mention]. Hea idee. Mul on see tükk aega mõttes mõlkunud aga ligipääs 3D printerile puudub ja seega ka motivatsioon. Enne, kui sellesta asja saab läheb hunnik detaile prügikasti.
Autor jagab mudelit, et kes tahab siis saab endale ka ise lahenduse teha ja/või edasi arendada.

Kogu vestlus leitav siit:
https://www.facebook.com/groups/Transeu ... 583042580/

Mudel siin:
https://a360.co/2S1M1M3?fbclid=IwAR1MRB ... uyEVHIIFmU

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Arvestades hinnapakkumisi, mis muudele detailidele olen kunagi küsinud, siis ilmselt jääb sellise asja printida laskmine ca 100-150€+.
Seal oleneb väga palju materjalist, printerist ja mitmest muust asjast. Ilmselt kes rohkem 3D printinguga kursis, võib kaasa rääkida :)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Noh, kui printer on endal olemas, ehk aeg on tasuta, siis see on ikka oluliselt odavam. Ma küll eriti seda 3D printimise värki ei jaga, aga minuarust see ei ole hea, et kihid risti läbi kinnituskõrvade jooksevad - 3d print on kihtide sihis hästi tugev, aga murdub kergesti kihtide vahelt, umbes nagu puit. Samas muidugi võib-olla kvaliteetse printeri ja materjaliga see ei ole nii kriitiline, eks võib ju katsetada.

Kui ma peaks midagi sellist 3D printeriga tegema, siis ma laseks "raami" alumiiniumist laseriga välja, painutaks kõrvad üles ja prindiks sinna ainult need tükid, mis täpselt telefoni raamiga sobitavad. Sedasi peaks ikka väga kuulikindla asja saama, pluss võimaluse hiljem kerge vaevaga teise telefonimudeli jaoks uued sobitustükid teha.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kamraad tegeleb hobikorras kolmdeetamisega ja kinnitas, et selline asi nagu cross bracing on keeruliste detailide printimisel väga tõhus ning mis seal salata, ka minu enda ühest hobist käib sama termin läbi ja tõhusus on samaväärne ;) .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mis see tähendab? St ma tean, mis see üleüldiselt tähendab, aga 3D prindi kontekstis?

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ok, ei lugenud enne su juttu korralikul läbi ja hakkasin vist aia august rääkima. See alu raam + plast fix tundub tõesti ainuke pommikindel lahendus.
3D keerulisemate detailide juures kasutatakse tugevdamiseks seda cross brace arhitektuuri, enamasti õõnedetailide sees aga vahel (nõgusad detailid) ka teistpidi. Laminaarsete kihtide mõranemise vastu aitas siin vist kihtide ülekatte kohas tekkiv "lisa ühendus" ning olenevalt materjalist ka erinevate lahustitega töötlemine.
Mälu järgi puusalt tulistades ning ei pretendeeri seega absoluutsele tõele.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tellisin kunagi oma eelmisele telefonile( samsung A8 2018) mati kaitseklaasi ja täna enne sõitma minemist sattus see ette. Suureks üllatuseks avastasin,et see klaas sobib Ulefon X5-le nagu valatult. Kõlari,esikaamera ja märgutule auk sobivad ja suurus on paar milli kitsam,mis ei sega.Üks auk on rohkem,aga mis siis. Matt klaas tegi sellest telefonist tsikli peal kasutamiseks hoopis parema asja. Ei mingeid peegeldusi ja halba nähtavust kui päike tagant,küljelt või otse vastu. Kaart oli perfektselt nähtav isegi päikeseviisiriga vastu loojuvat päikest sõites. Kinda tundlikuse kohapealt ei oska kommenteerida,sest mul nutinäpuga kindad ja nendega vahet pole. Otsisin ka Ulefonile matti klaasi või kilet,aga pole leidnud. Kui kellegi vaja siis seda saab veel alist osta,tellisin omale ka veel paar varuks. https://www.aliexpress.com/item/3305372 ... 4c4dvsqrTY

X5 mattklaas (1).jpg
X5 mattklaas (2).jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]urmas66[/mention] Tellisin ka kile. Peegeldused segavad jah!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on helehall tagi ja see peegeldab vastu päikest sõites päris julmalt ekraanile,aga selle mati klaasiga pole mitte midagi segavat. Täpsustuseks,et see pole mul kile, vaid kaitseklaas. Ilmselt selline a´millimeetri paksune. Tõenäoliselt kaitseb ka telefoni korralikult

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Nüüd on RAM-il valik juhtevabade laadijaga hoidjad saadaval (2 erinevat). Pole enam vajadust erinevates vidinatest pooleteraseid lahendusi kokku aretada. Üks nendest võimaldab telefoni ühe käega hoidjasse asetada ja välja võtta. Algatuseks on hind krõbedavõitu sellise lihtsa vidnia kohta - ca 150€

https://www.rammount.com/shop-all/phone ... s-charging

image.png
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

[mention]Macintosh[/mention] See alumine tundub mulle väga sümpaatne ehk tekitab soovi uus juhtmeta laadimisega telefon soetada :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Tarne ka veel USA-st otsa. Oleneb mis hinda kohalikud pakkuma hakkavad, siis ilmselt katsetaks ära selle.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vaatasin etBaltikumi maaletooja laos on ühe toote kood olemas juba. Aga laoseis 0.
RAM-HOL-UN12WB 172,89€

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Infoks ,et avastasin väikse "glitchi" samsungi S6-S8 seeriatel (võimalik et ka S9). Nimelt toimib kiirlaadimine ainult siis, kui telefoni ekraan on välja lülitatud. Selle sigaduse eest vastutab Samsungi adaptive charging, mis on tehtud ületurvaliseks, et kasutada kiiret laadimist. Uurin kas sellele miski bypass ka olemas on.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ostsin [mention]Macintosh[/mention] Ulefon Armor X ära, kuna navigeerimiseks olid hetkel mul kõik munad ühes korvis ja ma pole rahul GPX raja kuvamisega Garminis.

Esmamuljed siis

Positiivne
*Konfitav nagu ikka Android
*Põhiasjad suurte ikoonidena.
*Ekraan väga hele(pole veel proovinud praktikas, kuidas tolmu ja päikesesega töötab)
*Juhtmevaba laadimine
*Veekindlus

armor.jpg

*RMK äpp
*Maaameti kaardid
*Browser
*Osmand ja GPX

Negatiivne antud isendi ja seadistuse põhjal
*Vihmas/märjas läheb telefoni ekraan lolliks(puudutustundlik ekraani halb omadus).
*Kiirvalikus puudu helistamise ja kaamera funktsioon
*Äppide alla tõmbamine (Google play) kadunud
*Aeglane. Aeglasem, kui Garmin 590LM. Ei taha mõeldagi, kui mõned populaarsemad sotsiaalmeedia äpid peale laseks.
*Lisavarustust vaja lenksule kinnitamiseks.
*Kaamera kehvapoolne
*Automaatne logi puudub läbitud sõidust.
*Päikeloojangu/tõusu info puudub/pole kiirelt leitav(telgiga reisijatel ülioluline info)
*Kaasa pakitud magnetiga laadija on motogepsu mõttes jura(pole veekindel)

Kokkuvõttes ma hetkel olen siiski rahul rohkem 590LM(olenemata kallimast hinnast), sest vähemalt telgiga motomatkamise seisukohast rohkem mugavam ja rohkem läbi mõeldud süsteem, aga sama raha eest saad nutitelefonist ikka rohkem kätte(eriti kui keegi viitsib konfida ja softi valmis teha. Kõige suuremad miinused hetkel veel siiski puhas konfimise teema, aga riistvaraliselt hakkab täitsa on lootust, kui keegi viitsiks korraliku tarkvaralise paketi valmis panna, mis oleks võrdväärne või veelgi parem. :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Erci »

Mu jaoks suurim miinus telefoni kasutamisel ongi selle kasutus vihmase ilma korral (ekraan ei tööta vihmaga ning hakkab ise majandama) - sellepärast ei saagi Garminit matkadel koju jätta. Kas on sellist telefoni, mille ekraan töötab ka vihmaga nagu GPS?

___________________________
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Erci kirjutas: 03 Juul 2020, 08:57

Mu jaoks suurim miinus telefoni kasutamisel ongi selle kasutus vihmase ilma korral (ekraan ei tööta vihmaga ning hakkab ise majandama) - sellepärast ei saagi Garminit matkadel koju jätta. Kas on sellist telefoni, mille ekraan töötab ka vihmaga nagu GPS?

Sama põhimõttega töötavat ei ole telefonidel olemas ja vist pole isegi olnud. Garmini ekraan reageerib survejõule,aga telefoni oma mitte(elektri-soojus impulss vms) . Sellest ka see vihmas lolliks minemine.
Matt kaitseklaas aitas mul Samsa A8 üsna normaalseks. Ulefoniga pole vihmas sõitnud ja mul telefon ka klaasi taga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

ranel kirjutas: 02 Juul 2020, 22:37

*Vihmas/märjas läheb telefoni ekraan lolliks(puudutustundlik ekraani halb omadus).

Kui viitsiksid LocusMapsi ära konfida ja tema veidrustega harjuda, siis seal on sisse ehitatud ekraanilukk, väga korralik lahendus. Lisaks saad vol nuppudega zoomida (super lisa). Ja gpxide haldus on mugav. Aga mitmes osas on ta kehvem kui Osmand - peaksid ise proovima.

*Kiirvalikus puudu helistamise ja kaamera funktsioon
*Automaatne logi puudub läbitud sõidust.
*Päikeloojangu/tõusu info puudub/pole kiirelt leitav(telgiga reisijatel ülioluline info)

Viimased 3 saad lahendatud, kui kasutad Drive Mode appi. Soovitan soojalt (mul tasuline 5eurone variant).

Träkkimine töötab isegi paremini kui Garminis. Mingi ilma-widget on sisse ehitatud. Shortcutid on väga mugavad.

Ekraani osas on minu arust uus Garmin XT ka mobiililaadse ekraaniga aga kiidetakse küll. Mul Kyocera Duraforce I ja Duraforce II ekraanid toimivad vihmaga küll aga kaugeltki mitte nii hästi kui vana Zumo. NB! Ma siin kirjutasin, et proovisin Duraforce II koos Hondo hoidjaga ja Duraforce I koos Broditi hoidjaga. Hondo ja QI laadimisega II on täitsa head ja toimivad eeskujulikult, kahjuks Duraforce I ja Borditi klemmidega laadija ei toimi. See Brodit ei ole tsiklile mõeldud asi. Lisaks on laadija lahja...
[/quote]

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
morse kirjutas: 07 Juul 2020, 15:25
ranel kirjutas: 02 Juul 2020, 22:37

*Vihmas/märjas läheb telefoni ekraan lolliks(puudutustundlik ekraani halb omadus).

Kui viitsiksid LocusMapsi ära konfida ja tema veidrustega harjuda, siis seal on sisse ehitatud ekraanilukk, väga korralik lahendus. Lisaks saad vol nuppudega zoomida (super lisa). Ja gpxide haldus on mugav. Aga mitmes osas on ta kehvem kui Osmand - peaksid ise proovima.

*Kiirvalikus puudu helistamise ja kaamera funktsioon
*Automaatne logi puudub läbitud sõidust.
*Päikeloojangu/tõusu info puudub/pole kiirelt leitav(telgiga reisijatel ülioluline info)

Viimased 3 saad lahendatud, kui kasutad Drive Mode appi. Soovitan soojalt (mul tasuline 5eurone variant).

Träkkimine töötab isegi paremini kui Garminis. Mingi ilma-widget on sisse ehitatud. Shortcutid on väga mugavad.

Ekraani osas on minu arust uus Garmin XT ka mobiililaadse ekraaniga aga kiidetakse küll. Mul Kyocera Duraforce I ja Duraforce II ekraanid toimivad vihmaga küll aga kaugeltki mitte nii hästi kui vana Zumo. NB! Ma siin kirjutasin, et proovisin Duraforce II koos Hondo hoidjaga ja Duraforce I koos Broditi hoidjaga. Hondo ja QI laadimisega II on täitsa head ja toimivad eeskujulikult, kahjuks Duraforce I ja Borditi klemmidega laadija ei toimi. See Brodit ei ole tsiklile mõeldud asi. Lisaks on laadija lahja...

Soovitan ka Drive Mode äppi. Mul ka 5€ variant.

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Madris »

Erci kirjutas: 03 Juul 2020, 08:57

Mu jaoks suurim miinus telefoni kasutamisel ongi selle kasutus vihmase ilma korral (ekraan ei tööta vihmaga ning hakkab ise majandama) - sellepärast ei saagi Garminit matkadel koju jätta. Kas on sellist telefoni, mille ekraan töötab ka vihmaga nagu GPS?

Cat S61 töötab vihmaga hästi. Kahjuks puudub juhtmevaba laadimine.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui ikka korralikult sajab, siis ei tööta ükski puutetundlik ekraan normaalselt, kui sa seda samal ajal näppida üritad.
Küll aga saab androididel ekraani puutetundlikkuse lihtsasti välja lülitada: (Touch Blocker) https://play.google.com/store/apps/deta ... screenlock (juhul, kui sul pole juba mingit sellist seadistust mingi teise äpi sees, nagu eelnevalt kirjutatud).
Ja siis vihm enam ei sega.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Täiendaks veel natuke omapoolset tagasisidet Armor X mudeli põhjal. Juhtmevaba laadimise puhul Eestimaa +25c tundus liiast olevat päikese käes, kui seistes sai kaarti uuritud.

received_979914052421930.jpeg
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas isakene »

Erci kirjutas: 03 Juul 2020, 08:57

Mu jaoks suurim miinus telefoni kasutamisel ongi selle kasutus vihmase ilma korral (ekraan ei tööta vihmaga ning hakkab ise majandama) - sellepärast ei saagi Garminit matkadel koju jätta. Kas on sellist telefoni, mille ekraan töötab ka vihmaga nagu GPS?

Ulefone Armor 6E kaitseklaasiga. Vihmas toimis probleemivabalt.
Proovisin pulli pärast spas soojas mullivannis ka majandada, a see oli liiast. :D Aga pritsmed ei sega.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma vahetasin enda Armour 5X ka 6E vastu ja väga rahul. Saab kasutada ka täiesti igapäevase töövahendina, sest on kiire, hea selge ekraaniga ning aku peab hästi. Ekraani tundlikkus on väga-väga hea ka kindaga. Mul oli peamine, mis 5X juures häiris, telefoni menüü loogika ja teksti väiksus ka kõige suuremas versioonis. Ostsin ka mingi juhtmevaba laadija ja siiani pole üle kuumenenud. Samas pole ka väga palju jõudnud selle laadijaga sõita. Aku hoiab igaljuhul 100% peak,kui telefon töötab ja kõik eluks vajalik seal toimetab. Ma kasutan telefoni ka tsikliga sõites mitte ainult navina vaid kõik muud funktsiooonid on alati sees. Ostsin rde.ee-st sest tuli praktiliselt sama hinnaga,mis hiinast+toll. Kätte sain üsna kiirelt. Täna saab sealt paarkümmend euri odavamalt ka, aga ootad ilmselt mõned kuud.
https://www.rde.ee/products/ee/388/1232 ... lefon.html

image.png

Tellisin veel mati kaitseklaasi(peegeldus on ikka jama asi), aga pole kätte saanud. Konkreetselt sellele mudelile seda ei leidu,kuid iPhone 11 Pro max klaas peaks sobima. Kui kätte saan, annan teada.
https://www.aliexpress.com/item/4000812 ... 4c4dK9HVAo

Laadija mul selline. Toide istme all olevast sigaretisüütaja pesas olevast USB junnist.
https://www.banggood.com/Car-Qi-Wireles ... rehouse=CN

image.png

Lõikasin selle padja külgedelt kitsamaks nii,et juhe jäi alla suunas. Laadija on reaalselt ainult see ruut seal keskel, mis on kahe kummimati vahel. Lõigatud kummimati servad tegin kummiliimiga üle ja panin kahepoolse teibiga Broditi hoidjasse. Peaaegu pool laadijast on ka tagant avatud,sest peab olema suhteliselt telefoni keskel,et toimiks. Ilmselt ta vee alla minekuks ei kõlba :D , aga pritsmekindel on kindlasti. kaua kestab,see pole veel teaa,aga eks näeb. Võtsin kohe 2tk,et saaks kohe uue panna, kui üks kooleb.

Ostsin ka sellise laadija-hoidja,mis iseenesest on täitsa korralik toode,kuid Armour 6E( 5X sama teema) sinna sisse ei mahu just paksuse pärast. Sinna mahub max 8-9mm paks telefon. Lõikasin juhtme tagant ja läks jalgratta lenksule ning Samasung A70 püsib seal ideaalselt. Esimene nö matkake ehk päev Kihnus tehtud ja väga mugav ning hea oli :D
https://www.banggood.com/15W-Qi-Wireles ... rehouse=CN

image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu Armour 6E toimib hästi ja juhtmeta laadimine toimub ka tõrgeteta. Eespool mainitud mati klaasi (iphone jaoks mõeldud) sain ka kätte ja sobib normaalselt. Külgedelt seda musta äärt lõpuni ei kata,aga seal müüja lehel on ka õige tootega servadest a´3mm vaba.
Ma tellsin For iPhone XR 6.1 https://www.aliexpress.com/item/4000812 ... 4c4dRJ48hr

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

kas 13,6mm paksu telefoni need ram mountid hoiavad korralikult kinni?


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]akvanaut[/mention] X-Grip ei hoia midagi kinni (vähemalt ilma abikummita ei hoia). Aga sa pead ilmselt silmas QuickGripi, sellega mul kogemus puudub.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

akvanaut kirjutas: 18 Dets 2020, 16:52

kas 13,6mm paksu telefoni need ram mountid hoiavad korralikult kinni?

Quickgrip peab 13,9+1mm (laadija) kenasti kinni

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”