Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 21 Okt 2021, 08:41

Mis sa jaurad. Urmas, WTF?! .

Ehk loed ülevaltpoolt, kus ma üldse jagasin linki, et Honda motikatele saab nüüd Androidauto-Carplay rakenduse kaasa. Ma pole ei Garminit maha teinud ega Wazest poolt sõna ka sinna juurde lisanud. See teema läks lappama hiljem kui ranel ja jesper oma Garmini teemaga sae käima tõmbasid. Ma vahepeal kirjutasin, et Garmin on vajalik teatud puhkudel,kuid suuremal osal kasutajates, kes sõidavad MAANTEEL piisab telefonist, ükskõik mis rakendust seal siis kasutada. Garmin on metsas,saanil,endurokaga seigeldes ja veel ei tea kus hea, kuid tavalisele inimesele,kes võtab ratta ja sõidab mööda maanteid tiiru euroopas pole seda vaja ja Androidauto või Carplay on sellisele inimesele väga hea lahendus ratta peale. See on kogu jutu point. Tuletasin ka vahepeal meelde,et teema on Moto-GPS mobiiltelefoni baasil ehk omast arust jagasin õiges kohas seda teavet. Garmini jutu võiks siit üldse mujale ümber tõsta, see pole antud teema juurde üldse vajalik.

PS Mul on muideks viimased Garminid tööautodele ostetud aasta algul ja erilist vahet nendega ,mis 5a vanad, küll pole. Isiklikku Garminit mida kasutada mul tõesti pole.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas 701 »

Need mobiili baasil äpid kõlbavadki maanteele ja on seal ok. Mitte maanteel on Garmin oma mis iganes laetavate mapidega üle prahi. Nii mina neid kasutangi telo äppe maanteel ja Garminit metsas. Ja teine teist nad ei asenda või asendavad sama hästi, kui sandaalid kummikuid.

Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegelikult oleks võinud Garmin juba ammu mingi navigeerimise nuti lahenduse ka teha, kus on allalatetavad kaardid(a´la Sygic) ja muu vajalik. Aga küll nad seda ükskord teevad või kaob see toode neil varsti üldse ära. Nutikellade pealt teenitakse vast tuhandeid kordi rohkem kui motogps-i pealt. Sygic on iseenesest mõne viimase aastaga ka üsna palju edasi läinud. Isegi proffesionaalse veokajuhi lahenduse on nad teinud ja pidavat igati hästi töötama. Ise pole proovinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

urmas66 kirjutas: 20 Okt 2021, 10:40

Täiesti sõidetav tee, aga palju otsem(vist mingi 20km). Liiklus väike ja kiiruse piirangut ka peaaegu pole ning on 90-ga sõidetav. Olen seda 3-4 korda edasi tagasi sõitnud ja ei saa aru milles probleem? Liiga kitsas? Mul on suurem auto ja mahtus ära.

Korycin-Tykocin -
2016a kui asfaldirattaga lõuna poolt tulin, siis kirusin et selle tee valisin. Sel suvel kaubikuga minnes sattusin uuesti sellel teele ja jälle kirusin. Tagasitulles läksin läbi Bialystoki (öösel) ja ei kirunud.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 21 Okt 2021, 17:27

Tegelikult oleks võinud Garmin juba ammu mingi navigeerimise nuti lahenduse ka teha, kus on allalatetavad kaardid(a´la Sygic) ja muu vajalik. Aga küll nad seda ükskord teevad või kaob see toode neil varsti üldse ära. Nutikellade pealt teenitakse vast tuhandeid kordi rohkem kui motogps-i pealt. Sygic on iseenesest mõne viimase aastaga ka üsna palju edasi läinud. Isegi proffesionaalse veokajuhi lahenduse on nad teinud ja pidavat igati hästi töötama. Ise pole proovinud.

Urmas, kas sa pole siiamaani aru saanud, et Garminil ongi oma teatud austajaskond just selle lollikindluse tõttu. Asi lihtsalt töötab igal ajal igas kohas ja teeb seda, milleks mõeldud on- navigeerib. Proovi päriselt kasutada telefoni motogepsuna, mitte autos armatuuri peal ning hakkad võibolla aru saama, millised riistvaralised puudused telefoni baasil lahendused on. Mina olen vähemalt korduvalt telefoni lenksu pealt minema visanud ja teed jätkanud vanakooli Garmini lahendusega. Juba see, et pead kinda käest ära võtma, et gepsu kasutada, on esimene häiriv faktor. Teiseks see, et minu hinnaklassis telefon (350 eur) pole ei vihmakindel ega kannata ka suurt külma(miinuses ei lae) ega kuuma(30+ kuumeneb üle). Kolmandaks, jah meil Eestis on ka kohti, kus olematu moblaleviga ei lae online kaarti ära (kasutan Telia teenuseid). Neljandaks, korralik telefon lenksu peale kisub sinna neljakohalise summa kanti. Viiendaks telefonile tuleb soetada ka juhtmevaba laadimisalus, mis on lisakulu. Igasugu pistikuga lahendused ei ole jätkusuutlikud ei vihma, tormu ega paindumiste tõttu. Kuuendaks, kui kasutada oma igapäevast telefoni, siis vähemalt mind häirib küll, kui igapäevaseid sõnumeid lenksus olles hakkab ette viskama või siis telefon helisema. Paramatult röövib see tähelepanu. Mina eelistan telefoni tasku/paagikotti panna, et ma sõidu ajal poleks isegi kursis selliste asjadega. Kui sirutab end kusagil tee ääres, siis on aega selliste asjadega tegeleda.

Mida aga Waze tõesti hästi teeb, leiab kiiruskaamerad üle ja ka politsei, kui keegi on ära märkinud. Kui kiirust ei ületa, siis ei anna mobiil ka erilist eelist.

Vahet pole ka mobiil või motogps. Kogu teede ära tundmine peitub kasutavates kaartides. Võimalik, et telefonis altenatiivsete äppide kasutamine on siis tõesti lihtsam, kui kopida kaardifail garmini ning valida sobiv kaart kasutamiseks. Minu jaoks on mõlemad variandid ülilihtsad.

Garmini motogepsu saad lenksu peale nagu eelnevas lingis näha oli siis 250 eur eest ja sellega neid probleeme pole.

Minu veendumus on ikka Garmini soetamine on kõige odavam töökindel lahendus lenksu peale. Võimalik, et superüber telefone jne soetades saab tõesti hea asja, aga minu rahakott vähemalt pole selline, et selliste asjadega mängima hakata. Mäki vana mobiili baasil motogps on mul olemas. Üks suvi kuumaga sõites sain selle akust ka jagu ilmselt selle ajaga, kui sõber suitsu tegi. Ei tea head ja odavat mobiili baasil motogepsu lahendust.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Erci »

Onlain mäppdest Waze vs Gmaps on mu arust Gmaps oluliselt kiirem ja mugavam, kui tahad siva kuhugi kohale jõuda või midagi ülesse leida. Ka koha / huviväärsuste otsing on seal kiirem ja mugavam. Ja Waze hangub pikema teekonna arvutamisel... Vaielge nüüd vastu.
Huvitav, et Waze on ka Google omanduses, aga tööavad nad täiesti erinevalt...

___________________________
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ranel minu eelistus telefon versus GPS+ telefon taskus ongi see, et mulle meeldib ühe seadmega hakkama saada. Lenksul olev telefon läheb ratta pealt maha tulles tasku ja rattale istudes hoidjasse. Kasutusmugavus on teema. Seega ma ei taha nö sellist telefoni,mida Mac aretas, et see ongi ainult navigeerimiseks. Mul on see sama üks ikka kõigeks. Kui eraldi võtta, siis ilmselt ongi mingi päris GPS mõistlikum.

Erci kui pikk on pikem vahemaa? Minul pole kordagi nö pika päeva läbimiseks planeeritava peale midagi juhtunud. Näiteks Tallinn-Varssavi või Helsinki-Rovaniemi. Gmaps on võõras linnas või näiteks mõnes rahvuspargis jalgsi väga hea.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas hmm »

Olen ise igepäeva waze kasutaja nii autos, kui mootorrattal ja mõlemaga olen siiani rahul olnud. Seda nii Eestis, kuni Bosnia ja Hertsogoviinani välja. kiired ülesõidud tegime "auto" sätetes mööda kiirteid ja kui tahtsime utimata hakata otseteede kõrval, muutsime wazes sõiduki auto->mootorratas + väldi tasulisi, kiirteid, kruusateid.
Waze suutis ka mootorattaga reisides väga huvitavaid teid pakkuda - ehk valisin kaks punkti nt Sopron (Ungari) - Graz (Austria) ja juhatas mööda kõrvalteid, mitte mööda kiirteid. Jah, BIH-is läks waze ekstreemseks e. hakkas igal võimalikul moel "tavalisest" teest haake kõrvale tegema... See sõit on pea 100% waze kujundatud - mina sättisin vaid alguse ja lõpu punktid 200-300km piires - tee nende vahel valis Waze. See, et seal "sirged" lõigud on, siis Geoape, mis logis ja andis online infot jälgijatele, oli "levist väljas" ja ei suutnud trackingut genereerida. MA oleks veel ülimalt tänulik, kui waze suudaks lisaks sama teha, mis geoape - genereerida ajutise jälgimise lingi + livetracking... No siis oleks tõesti all-in lahendus wazel.
Pean nõustuma, et lisainformatsiooni majutuse ja söögi ning muude asjade osas otsisime kas bookingust või gmapist... Gmap-il minu teada pole mootorratta funktsiooni, kus ta välistaks otse teed.. seal vaja teekond ise paika kujundada.

Kasutan juba pea terve hooaja (~ 10 000km) väriseva Jawa peal Q-mount juhtmevaba ühendust (30€), ja kaks hooaega telefoni S10 (jah.. rohkem). Saanud nii otsest päikest + kuuma (+35..38) ja jahedust + vihma = siiani töötanud laitmatult... Ainuke mida olen suure vihmaga teinud - panin telefoni igaks juhuks zipitavasse kilekotti, kuigi otsest vajadust poleks.
Kui ma räägin vibrast, mis mõjub telefonile - noo... see on ikka korralik e. vahest on vaja hoidjast telefoni lahti lasta, et midagi näha oleks või saaks midagi sättida.
Sõber kasutas ~ 3000km jagu izhi peal Q-mount juhtmevaba + Föön ja samuti kõik funkas ideaalselt.

Õnneks/kahjuks sõidan mööda tsiviliseeritud teid (kruus-asfalt) ning pole metsas, munadeni mudas roninud.

Wazega sai ka terve päeva sõidetud n.ö. levist väljas alas. Selleks tuli levipiirkonnas teekond määrata, waze ise laeb terve teekonna ja lähipiirkonna kaardid alla ning juhendab. Kui levist väljas proovid uut suunda hankida - sellega jääb hätta. Samas on wazel võimalus piirkonna kaardid alla laadida.

Üks jama ongi selles, et tavaline motokinnas ei taha telefoni ekraaniga koostööd teha. Kuuma ilmaga kasutatav krossikindaga oleneb palju see kulunud on. Kulunuma osaga saab juba ekraanil majandada. Soojemad kinnastel mul "nuti" näpp puudub.
Teine on selles, et telefoni ekraan tuleks püstisesse asendisse fikseerida - automaatne keeramise korral vahepeal väristab eksraani viltu...

Sõitmise ajal nii ehk naa ei loe neid maile ja sõnumeid ning see ei häiri kui nad telefonis ennast märku annavad. Nii ehk naa tuleb heliline teada anne kiivrisidesse... Samal ajal kasutan telefonis ka netiraadiot, mille kannab üle kiivrisidesse - seega mitut laadijat ja seadet rattal muutub häirivaks.
Meil reisi ajal oli kasutada modland BTX2 proS kiirviside ning jagasime ka n.ö. waze juhiseid läbi selle - ehk kaassõitja kuulis mida minu waze plädises - keera vasakule, vali kolmas tee..

Mulle meeldivad lihtsad, mõistliku hinnaga (st ei pea hinge kinni hoidma, kui raha välja käin/või kaaluma kas teen kulutuse...) ja värske informatsiooniga lahendused ja ainuüksi sellest laiskusest olen jäänud nende valikute juurde.

Kui nüüd metsas ja mudas ronida - tõesti vaataks ehk lenksule hard-core gepsu - selles osas ei laskugi vaidlusesse.
Nagu öeldud haamer - nael. Ainult haamri kuju/kaal/värv jääb omaniku valida mida ta naela löömiseks tahab kasutada.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen ka igapäeva kasutaja autos ja kui tsikliga sõidan siis ka. [mention]hmm[/mention] mainitud netiraadio unus täitsa ära.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

hmm kirjutas: 22 Okt 2021, 08:48

Wazega sai ka terve päeva sõidetud n.ö. levist väljas alas. Selleks tuli levipiirkonnas teekond määrata, waze ise laeb terve teekonna ja lähipiirkonna kaardid alla ning juhendab. Kui levist väljas proovid uut suunda hankida - sellega jääb hätta. Samas on wazel võimalus piirkonna kaardid alla laadida.

Täpselt sama moodi oli mul ka viimasel reisil.Levis pandud navigeerima ja juhatas ka seal kus isegi moobiili levi puudus, andmesidest rääkimata.

Üks eripära on Wazel,et kui teele jääb tasulisi lõike-piirkondi,siis peaks enne menüüs ära märkima, et sul on load seal liikumiseks(teemaks-vingnette tasutud)muidu suunab sind eriti keerulisi teidpidi. Samas see on väga hea neile, kes ei soovi tasulist teed kasutada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Antskala »

Lisan siia vestlusesse omad mõtted. Mul on lenksul pea kogu aeg nii telefon kui Zumo XT.
Suures plaanis on kaks põhjust miks ikkagi võtsin Garmini lisaks:

  1. Sõidu ajal opereerimine - mul on küll nutikindad aga ei suuda mina sõidu ajal telefonis sisestada uut sihtpunkti või otsida teele jäävaid tanklaid. Tegelikult ei suuda ka seismise ajal selle nutikindaga telefoni väga osavalt opereerida :) Garminil kindaga opereerimine oluliselt lihtsam ja näiteks XT-l on võimalus ekraani servas kogu aeg kuvada järgmist teele jäävat tanklat, söögikohta või muud huvipunkti.
  2. Vihmas sõitmine - telefon võtab igat ekraanile langevat vihmapiiska kui puudutust ja see tähendab korralikku "elu" ekraanil :) (kogemus Samsung S8 ja S20-ga). Üldjuhul vihmaga lülitan telefonil ekraani välja.

Waze eelis on kindlasti partrullide asukohad. Kuigi ka see on riigiti väga erinev, mõnes riigis mõni üksik ainult märgitud ja teises jällegi pea 100%. See küll on aasta-aastalt paranenud. Lisaks usaldan waze'i navigeermisel just linnadest läbisõidul ja linnades üldisemalt, et saaks ummikutest mööda.

Kaartidest rääkides, siis euroopas teedel sõites ei ole ilmselt suurt vahet. Kõik töötavad ja kõik teevad vahel naljakaid otsuseid. Uued teed tulevad Garminiline loomulikult hiljem kui online kaartidele. Hakkama saab kõigiga.
Eestis orienteerumiste kruusaklassi radadel pole Waze'ga midagi teha, gmaps on natuke parem. Garmini Regio kaart katab ära umbes 90%. Ja parim on ikkagi Oryxmaps rakendus maaameti kaardiga. Maaameti kaart pole navigeeritav, aga saad vähemalt aru kus oled :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Antskala kirjutas: 22 Okt 2021, 12:27

Eestis orienteerumiste kruusaklassi radadel pole Waze'ga midagi teha, gmaps on natuke parem.

Ma pole küll enne võrrelnud kunagi, aga minu teada peaks olema wze ja gmaps samal kaardil?
Ma käin rallisid vaatamas ja seal olen küll siiani kõik urkad Wazega (no pole enam kruusateedki) üles leidnud. Viimane kogemus Saaramaa rallilt, kus pealtvaataja kavas olid QR koodid, mis juhatasid läbi Gmapsi. No need soovitused olid ikka täiesti puu taha. Kuna olen seal kandis nö peaaegu kohalik ja reaalselt kaarti ei vaja, siis tegelikult arvasin,et mõnes kohas on tee äkki suletud ja ei saagi mujalt. Teisel korral kui suunas mind ühele katsele parklasse,mis oli vaatamiskohast 3-4km kaugusel helistasin ühele korrdusega seotud sõbrale ja ta küsis naerdes, et mida ma sinna otsisin, et kas ma ei tea teed või. No kurat tean, aga üritasin seda pealtavaatajatele mõeldud asja kasutada, kuid Waze suunas sealtsamast ikka kohe õigesse paika ja ikka otset teed mööda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Prets »

urmas66 kirjutas: 22 Okt 2021, 15:09
Antskala kirjutas: 22 Okt 2021, 12:27

Eestis orienteerumiste kruusaklassi radadel pole Waze'ga midagi teha, gmaps on natuke parem.

Ma pole küll enne võrrelnud kunagi, aga minu teada peaks olema wze ja gmaps samal kaardil?
Ma käin rallisid vaatamas ja seal olen küll siiani kõik urkad Wazega (no pole enam kruusateedki) üles leidnud.

Ma väga kahtlen väites. Waze aluskaart võib olla sama, aga väga jõuliselt kaotab ekraanilt naaaatukenegi välja suumides kohe kõik väiksemad teed ära. No täiesti ära. Ja tsikliga sõites sul ei ole mahti suumi muuta kogu aeg. Kui on, siis sa ei sõida piisavalt kiiresti, et olla konkurentsivõimeline. Kurat, ma isegi ei ole orienteerumisel väga konkurentsivõimeline ja isegi mul pole selleks aega.

Waze orienteerumiseks sobib veel vähem kui sea selga sadul.

Locus/Oryx koos maa-ameti kaardiga on päris väärt rakendus, ainus miinus matkates ongi, et sedapidi ei saa navigeerida ja seega on TETisõitmiseks ikkagi vana hea Osmand jäänud. Sai just ka Lõuna-Soome TET sellega läbi sõidetud, on piisavalt pädev asi.

Kas keegi Nokia XR20 on proovinud lenksule? Veidi kallivõitu (eriti meite mail), aga muidu tunduks kui täitsa igapäevaseks kasutamiseks sobiv ja ka kasutatav kui lenksutelefon, mis ei näe välja nagu Iron Man tahvlikujul ja specid on ka täitsa keskklassi omad.

(togi)
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas villy »

Waze kõlbab orienteerumisel ainult selleks, et näha mitme minutiga finishisse jõuda peale viimase punkti võtmist. Muidu ikka Osmand, Orux, Locus ja sinna sisse laetud erinevad kaardid.

Viimati muutis villy, 22 Okt 2021, 20:11, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ärge nüüd hakake emmi näpuga võrdlema waze ei ole selleks ju mõeldud. Kuigi mina käin autoorinteerumisel sellega vahel ja seal toimib väga hästi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Prets kirjutas: 22 Okt 2021, 17:09

Ma väga kahtlen väites. Waze aluskaart võib olla sama, aga väga jõuliselt kaotab ekraanilt naaaatukenegi välja suumides kohe kõik väiksemad teed ära. No täiesti ära.

Minu kodu ümbruses(maakoht) on Gmapsil lausa mõned teed puudu võrreldes wazega. Suumi palju tahad,sisse või välja, aga pole.
See keskel olev 90 kraadi nurgaga tee läheb peale pööret üles mullateena üle põllu ja waze kaardil olev otse edasi on kruusatee.

image.png
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Prets kirjutas: 22 Okt 2021, 17:09

Kas keegi Nokia XR20 on proovinud lenksule? Veidi kallivõitu (eriti meite mail), aga muidu tunduks kui täitsa igapäevaseks kasutamiseks sobiv ja ka kasutatav kui lenksutelefon, mis ei näe välja nagu Iron Man tahvlikujul ja specid on ka täitsa keskklassi omad.

Tundub igati piisav asi kõigeks olevat. Samsung X cover Pro on vast samalaadne, aga otsselt võrrelnud pole. Peamine puudus on juhtmevaba laadimise puudumine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vaatasin Garmini kaarte samast kohast:
Vasak Regio Topo mingid aastad vana ja parem Eomapi Eesti teejuht aastast 2010
Tee mis tahad nende eelpool toodud kaartiega mina teedelt maha väga keerata ei tahaks..

Manused
kaardid.png
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sinisega on kruusatee(lõpp,mis alla keerab on rohtukasvanud-see on kunagine Pärnu mnt) ja punasega pole üldse tee. See punasega on põllupeenar,kus alguses on kruusased jäljed sissesõidetud heinamaale ja lõpus pole üldse teed. Kuival ajal sõidavad kohalikud sealt ka sõiduautodega ,et nurka lõigata kuid see läheb siis nende endi hoovist läbi. Seega kaardil on märgitud teeks mis ei ole tee ja korralik kruusatee on osaliselt märkimata jäetud.

Inkedkaardid_LI.jpg
Inkedkaardid_LI.jpg (873.48 KiB) Vaadatud 2372 korda
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Prets »

Upitaks vahepeal teemat, kuna ajad jälle edasi läinud.
Tuleb välja, et lenksul elanud Ulefone Armor X5 siiski hakkab vaikselt juba ära surema. Odava hiinaka värk. Netiantenn miskipärast tõrgub.
Minu küsimus, kas on tulnud just kohalikule turule uusi pädevaid telefone, mida lenksul kasutada kannataks? Kindlalt oleks vaja põrutus- ja veekindlust, ka juhtmevaba laadimine või mingisugused pin'id (a la pogo) peaks olema. Kui just ulmemahutavusega aku pole. Üks variant on Samsungi Galaxy Xcover Pro, aga selle hind on suht krõbe. Samuti pole kiita aku mahutavus ja juhtmevaba laadimist pole. Boonusena on sellele olemas custom RAM lahendus laadimispinidega, mis nagu võiks väga hästi töötada.
Kindlasti peaks olema kohalikul turul saadav värk. Ei isuta enam üldse Hiinast otse tellimine sellistele asjadele.
(togi)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Prets kirjutas: 03 Jaan 2022, 15:30
Upitaks vahepeal teemat, kuna ajad jälle edasi läinud.
Tuleb välja, et lenksul elanud Ulefone Armor X5 siiski hakkab vaikselt juba ära surema. Odava hiinaka värk. Netiantenn miskipärast tõrgub.
Minu küsimus, kas on tulnud just kohalikule turule uusi pädevaid telefone, mida lenksul kasutada kannataks? Kindlalt oleks vaja põrutus- ja veekindlust, ka juhtmevaba laadimine või mingisugused pin'id (a la pogo) peaks olema. Kui just ulmemahutavusega aku pole. Üks variant on Samsungi Galaxy Xcover Pro, aga selle hind on suht krõbe. Samuti pole kiita aku mahutavus ja juhtmevaba laadimist pole. Boonusena on sellele olemas custom RAM lahendus laadimispinidega, mis nagu võiks väga hästi töötada.
Kindlasti peaks olema kohalikul turul saadav värk. Ei isuta enam üldse Hiinast otse tellimine sellistele asjadele.
Kaua see Ulefon siis lenksul vastu pidas?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas villy »

Lenksu peale soovitan osta mingi vanema Samsa S seeria mudeli paarisaja EUR eest. Juhtmevaba laadimine, veekindel ja ere ekraan.

Kaitsekesta võid veel vajadusel ümber panna.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Ei olegi väga paha soovitus. Siin teemas soovitas seda kunagi varem keegi veel, @Ronk vist?

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Prets »

► Näita Spoilerit
Ta ei old mul ainult lenksul, vaid ka igapäevases kasutuses põhitelefonina. Kestis nii poolteist aastat. Ma muidugi ruunasin ka suht korralikult seda.
(togi)

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Aah! :D

Kahe aastaga ma olen erinevatest Iphone’idest ja kallitest Samsungi S-idest niisama ilma tsiklitagi jagu saanud!

Sellesmõttes, et ainult lenksutelefoniks olev aparaat saab vähem vatti kui too, mis iga päev taskus.

Ma ütleks, et normaalne kulumine, kui intensiivselt kasutada…

Arvutan selle järgi, et olen pea 12 aasta jooksul pidanud 8 telefoni, millest 2 on veel elus (brändid HTC, Samsa, Iphone ja Kyocera). Olen nüüdseks lihtsalt leppinud, et nii on. Need ajad, kus nupunokia laadija kadus vahepeal ära, sest eelmisel nädalal ei pidanudki laadima, on möödas. :D
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

morse kirjutas: 03 Jaan 2022, 21:31
Ei olegi väga paha soovitus. Siin teemas soovitas seda kunagi varem keegi veel, @Ronk vist?
Jah. Sai nüüd paar hooaega sõidetud ja viimane koos RAM-i juhtmevaba laadijaga. Siiski vibratsioon on oma töö teinud ja tagumine klaas ja kaamera klaas mõradega.
Alguses oli korpus ümber, kuid tundus et läbi korpuse on häiritud laadimine. Seetõttu sai ka korpusest loobutud ja ilmselt see klaasidele saatuslikuks saigi. Muidu toimetas asi väga hästi. Jutt siis S7 telefonist.

Uueks hooajaks uus plaan, kuid hõlmab siiski Samsungi Active seeria toodangut. :D
Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Antskala »

Mul kolm hooaega oli S8 lenksul ja nüüd viimane hooaeg S20 koos RAM-i juhtmevaba laadijaga. Mõlemal telefonil olen kasutanud õhukest silikoonümbrist. Laadimisega probleemi pole ja mõlemad telefonid on kenasti vastu pidanud.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Meil on laomehe telefon X Cover Pro (ostetud 06/2021) ja mu meelest on see ikka suht äbarik telefon. Just korpuse poolest, mis on suht õhukesest plastist ja vähem kui aasta vanana näeb välja nagu romu. Lihtsalt taskus tõstukipeal hoidjas on ta nö igalt poolt kulunud ja ühe kergema kukkumise tagajärjel on tal ka leviantenniga ilmselt mingi jama. Ma ise ei ihalda ja ei soovitaks seda. Endal Armour 6E juhtmevaba laadimisega nö rattal sõitmise telefon ja see on võrreldes igapäeva telefoniga Samsung A70 veel nagu tutikas. Samas 6E sobib ka igapäeva kasutamiseks va kaamera, mis on samsaga võrreldes ikka juust.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kes tahab oma Android GPS-i lenksult juhtida siis nüüd on lisandunud täiendus Läti tootja poolt. Buttoner Rally.
https://www.buttoner.lv/
@iSlanderEST omab sellist, oskab ehl paar sõna siia juurde lausuda.
image.png

Lisaks on sarnane toode olemas ka ühel Tehhi tootjal.
https://carpe-iter.com/

Nett ütleb, et eksiteerib ka RemoteJoy nimeline asi aga ma pole veel suutnud aru saada, kes, kus ja millise hinna eest seda müüb.
http://www.offroadnavi.com/en/products/accessories
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

► Näita Spoilerit
Mul jah selline istub nüüd Husqvarna peal. Seade ise ühendub hästi kiirelt telefoniga, tahab USB-st voolu saada ja käsitsemine on väga mugav. Tootja on ta teinud eriti RB rallyde jaoks ja nad ise korraldavad ka. Piste rakendusega töötab väga hästi ja see on neil ka täitsa ametlikult toetatud. @Jesper good work!
Eks rohkem oskan õelda, kui saan sõita ka, praegu "kuiva trenni" teinud.
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”