Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas: 13 Veebr 2020, 11:24
urmas66 kirjutas: 13 Veebr 2020, 11:00

A8 2018 ekraan märjalt väga hästi ei toiminud. Eelpoolmainitud A5 2017 oli mul ka ja on siiani naise käes,aga see kukkus nii õnnetult ,et tagumine korpus sai prao sisse ja ,seega pole enam veekindel. Aga see A5 on tõesti igati hea asi. Väga hea ekraani nähtavus ja kui veel mati kaitseklaasi ka peale paned siis lausa super.

Kas A5 ekraan toimib siis tõesti vee all?

Mitte vee all,vaid märgades oludes(sprei pudelist peale pritsides) toimis paremini kui A8. A8 hakkas ekraan ise natuke oma elu elama,aga A5-l mitte. Pole mati kaitseklaasiga küll ei A8 ega A5 proovinud, võibolla sellega hoopis teine käitumine. A8 mul veel täitsa olema ja matt klaas peal ka,proovin järgi ja anna teada. Aga juhtmevaba laadimist neil pole kummalgi.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Kuna minu isiklik projekt on kokku saada ideaalne komplekt, mille aluseks on justnimelt Hondo hoidja, siis käisin poes huvi pärast vaatamas, et millised telod üldse sinna hoidjasse sobivad. Tuli välja, et Ulefon X5 nupud paiknevad nii, et see ei sobigi... Üks kallim Ulefon (6E) sobis hästi:

852943DF-5257-4EB5-98B0-9AE828CC7D59.jpeg
33F620A5-88C2-4E46-B115-4847F84B47A0.jpeg
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

morse kirjutas: 13 Veebr 2020, 12:32

Kuna minu isiklik projekt on kokku saada ideaalne komplekt, mille aluseks on justnimelt Hondo hoidja, siis käisin poes huvi pärast vaatamas, et millised telod üldse sinna hoidjasse sobivad. Tuli välja, et Ulefon X5 nupud paiknevad nii, et see ei sobigi... Üks kallim Ulefon (6E) sobis hästi:
852943DF-5257-4EB5-98B0-9AE828CC7D59.jpeg33F620A5-88C2-4E46-B115-4847F84B47A0.jpeg

Jah see on ka üks kriteerium kindlasti mille peale mõelda tuleb. Õnneks on RAM-i PD3U hoidjal reguleeritav ülemine küljekinnitus, et saab selle sättida täpselt nuppude üles või alla. Teine variant on disable teha küljenuppudele ja kasutada vaid tarkvaralist helitugevuse reguleerimist.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@morse alist saab selle koos tolliga kätte 207+€
https://www.aliexpress.com/item/3301313 ... web201603_

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Tundub, et seal alis ka asi nutuseks kisub, tea, kas selle viirusejama pärast. Hiljaaegu ostsin kaks vidinat erinevast nn poest. Aeg, mille jooksul müüja peaks kauba postitama oli mõlema kauba puhul pandud 17 päeva. Okei, sellist numbrit pole varem näinud. Vaatasin juhuslikult eile, 11 päeva peale maksmist, kaup ikka mõlema müüja puhul postitamata ja aeg jälle 17 päeva tiksuma pandud. Prooviks võtsin jälle kaks erinevat müüjat, ostsin ja samuti mõlemil 17 päeva tiksumas. Katkestasin kõik tehingud.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Hiina uusaasta ju, pmst iga veebruar seal riigis kogu elu seisab - ametlikult on selle puhul puhkus küll vist 1 nädal, aga kuna kõigi puhkajate ringi liigutamist ei kannata rongisüsteem välja, siis tehakse seda neljas vahetuses. Ehk siis näiteks kauba tootja võib tööl olla, aga pakkija puhkab, kui pakitud saab, läheb kuller puhkama jne. Viirus muidugi tänavu otsa veel.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Neil oli kohustuslik pühade pikendus. Alles esmaspäeval lasti esimesed tööle. Valitsuse tasemel hoitakse inimesi suuremaid liikumisi tegemast.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Kas kellelgi siit on Ulefon 6E? All on pildil näha, et mu laadija istub telefoni suhtes natuke alla keskosa. Kus 6E QI laadimise vastuvõtja asub? Keskel???

Kas kusagil saaks proovida, kas ta hakkab selles asendis laadima? Võin poest ka osta telo, ei pea tingimata Alist tellima. Sellised katsetamised ongi parim osa poest ostmise juures. Samas ma ei tea, kas keegi on väga rõõmus kui ma tsikli aku letile tõstan ja katsetama hakkan :D

F722B67F-B831-4807-A668-AB2790F7D80B.jpeg
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas: 14 Veebr 2020, 11:18

Kas kellelgi siit on Ulefon 6E? All on pildil näha, et mu laadija istub telefoni suhtes natuke alla keskosa. Kus 6E QI laadimise vastuvõtja asub? Keskel???

Kas kusagil saaks proovida, kas ta hakkab selles asendis laadima? Võin poest ka osta telo, ei pea tingimata Alist tellima. Sellised katsetamised ongi parim osa poest ostmise juures. Samas ma ei tea, kas keegi on väga rõõmus kui ma tsikli aku letile tõstan ja katsetama hakkan :D

Lähed poodi,kus on olemas,jätad neile sulas telefoni eest summa lauale ja näiteks oma autos saad ju proovida selle oma laadijaga.laadija kontrolliks on vaja tel ainult sisse lülitada,midagi muud tegemata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

CaveFish
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Mai 2015, 11:27
Tsikkel: KTM 1190 Adventure
Tänatud: 5 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas CaveFish »

Kirs kirjutas: 13 Veebr 2020, 19:05

Tundub, et seal alis ka asi nutuseks kisub, tea, kas selle viirusejama pärast. Hiljaaegu ostsin kaks vidinat erinevast nn poest. Aeg, mille jooksul müüja peaks kauba postitama oli mõlema kauba puhul pandud 17 päeva. ...

Mul on viimasel ajal paar pakki enne kohale jõudnud, kui müüja selle väljasaadetuks on märkinud. Eks neil seal omajagu segadust on praegu.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ekstaole. Pakun, et aina segasemaks see asi seal läheb.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

morse kirjutas: 14 Veebr 2020, 11:18

Kas kellelgi siit on Ulefon 6E? All on pildil näha, et mu laadija istub telefoni suhtes natuke alla keskosa. Kus 6E QI laadimise vastuvõtja asub? Keskel???

Kas kusagil saaks proovida, kas ta hakkab selles asendis laadima? Võin poest ka osta telo, ei pea tingimata Alist tellima. Sellised katsetamised ongi parim osa poest ostmise juures. Samas ma ei tea, kas keegi on väga rõõmus kui ma tsikli aku letile tõstan ja katsetama hakkan :D
F722B67F-B831-4807-A668-AB2790F7D80B.jpeg

Kas akupank ei sobiks proovimiseks?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Maci mainitud muudatused viidi Osmandisse sisse. Kui äpp ära uuendada, siis on võimalik settings-general settings-external input devices alt valida generic keyboard. Ma eeldan, et nad võtsid kasutusele need klahvid, mida minagi neile soovitasin ehk samad, mis Locuses (tsentreerimine “C” täht näiteks).

Ma pole veel jõudnud testida, kel mahti, siis raporteerige, kuidas toimib.

Uuendus tuli minu jaoks heal ajal. Olgugi, et paberil tundub Locus väga hea, ei ole ma seni päris elus kasutades temaga veel nii heale järjele saanud nagu OsmAndiga... Kohtade otsing on minu jaoks hetkel veel Locuses kehvem ja ma olen suutnud mingi sellise kaardi valida seal, et kohanimed ei keera ennast ekraani suunas vaid on pea peal juhul kui lõunasse sõidad... Kaks tõsist miinust, mida erinevad muud plussid ei pruugi üles kaaluda...


raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas raymps »

morse kirjutas: 14 Veebr 2020, 11:18

Kas kellelgi siit on Ulefon 6E? All on pildil näha, et mu laadija istub telefoni suhtes natuke alla keskosa. Kus 6E QI laadimise vastuvõtja asub? Keskel???

Kas kusagil saaks proovida, kas ta hakkab selles asendis laadima? Võin poest ka osta telo, ei pea tingimata Alist tellima. Sellised katsetamised ongi parim osa poest ostmise juures. Samas ma ei tea, kas keegi on väga rõõmus kui ma tsikli aku letile tõstan ja katsetama hakkan :D
F722B67F-B831-4807-A668-AB2790F7D80B.jpeg

Saan aru, et juhtmevaba laadimis teema?
Kui siis, ostsin omale lenksule telefoni hoidja juhtmevaba laadimisega, kahjuks minu telo, laeb otse kontakis hoidjaga, ei ole proovinud mingi kerge (silikon ümbrisega) aga nö. paksem kaitse kest mis mul peal on, läbi selle ta ei tööta. Võimalik osta vahe kiip, läheb laadija pesasse ja teinepool korpuse ja telefoni vahele. Samas kas toogi töötab. Vb kogunisti korpusest välja, siis tuleb ilmastik sellele vastu. Teloks on huawei mate 20pro

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Mu juhtmevaba laadimine on otsad andnud. Võtan nädalavahetusel gondli maha ja vaatan üle, mis siis juhtus

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 09:31

Mu juhtmevaba laadimine on otsad andnud. Võtan nädalavahetusel gondli maha ja vaatan üle, mis siis juhtus

Sul oli see Ali laadimise komplekt?


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]iSlanderEST[/mention] Njaa. Miskipärast ei ole need lahendused stabiilsed. Zumo kestis 15 aastat ja ma sain ta veel maha müüa ning uus omanik kasutab edasi...

Kavatsen kevadepoole teha oma uurimustöö kohta (mis on tehtud Maci uurimustöö baasil) konkreetse sissekande, kus kirjutan lahti all loetletud kolme katsetatud komplekti plussid, miinused ja hinna. Üritan leida vastuse küsimusele, kas telefoniga navimine saab olla sama hea või parem kui Zumoga...

Komplekt 1 (Enda rattal)

  • Juhtmevaba Hondo hoidja (USA)

  • Kyocera Duraforce Pro 2 (USAst, sest väga raske on leida kõigile motonavi nõuetele vastavat telefoni, millel juhtmevaba laadimine ja sobiv nupuasetus Hondo hoidjale)

Komplekt 2 (müüsin juba maha aga annan tulevikus tagasisidet)

  • Broditi klemmidega laadija Rootsist (mu raudne eesmärk oli lahti saada laadimisjuhtmest)

  • Kyocera Duraforce Pro 1 USAst (ainuke motonavi nõuetele vastava telefon, millel taga laadimisklemmid ja saadaval sobiv dokk)

Komplekt 3 (minu vana komplekt - hea võrdlusbaas, kuna kogemus 2 aastat ja hind teistest kordades odavam)

  • RAM X-grip Eestist

  • Samsungi mitteveekindel odavtelefon Eestist

  • erinevad juhtmega USB laadijad

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Ronk kirjutas: 19 Veebr 2020, 09:42
iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 09:31

Mu juhtmevaba laadimine on otsad andnud. Võtan nädalavahetusel gondli maha ja vaatan üle, mis siis juhtus

Sul oli see Ali laadimise komplekt?

Jah. Üliõhuke. Muidugi võib olla, et USB on lahti tulnud gondlis sees. Eks nädalavahetusel ole näha.

[mention]morse[/mention] See lahendus peaks just olema palju parem. Maci uurimustöö, kui loed uuesti, kasutab ka minu lahendust.
Laadimisjuhet ei taha ma enam näha, ühelgi tripil ei ole see vastu pidanud.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 12:11
Ronk kirjutas: 19 Veebr 2020, 09:42
iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 09:31

Mu juhtmevaba laadimine on otsad andnud. Võtan nädalavahetusel gondli maha ja vaatan üle, mis siis juhtus

Sul oli see Ali laadimise komplekt?

Jah. Üliõhuke. Muidugi võib olla, et USB on lahti tulnud gondlis sees. Eks nädalavahetusel ole näha.

@morse See lahendus peaks just olema palju parem. Maci uurimustöö, kui loed uuesti, kasutab ka minu lahendust.
Laadimisjuhet ei taha ma enam näha, ühelgi tripil ei ole see vastu pidanud.

Sain aru jah, et sul on mingi päris hea lahendus. Lihtsalt sellised pisiasjad nagu näiteks USB pistik gondli all või saba andev Ali QI laadija on mobiiliga navigeerimise juures kitsaskohad. Ja paremat (stabiilset) komplekti riiulist ei müüdagi...

Lihtsalt sedastasin ilmselget. :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 12:11

Jah. Üliõhuke. Muidugi võib olla, et USB on lahti tulnud gondlis sees. Eks nädalavahetusel ole näha.

Minu jaoks on selle konkreetse lahenduse nõrgaks kohaks laadija küljes olev juhe, see on liiga peenike selleks, et tõsisele väärkasutusele vastu pidada. Peab vaatama, kas õnnestub see lahti koukida ja midagi isasemat asemele panna. Ühenduse otsa osas olen kaalunud, et äkki annaks see USB ots asendada millegi tõsisemaltvõetavamaga.

image.png
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
morse kirjutas: 18 Veebr 2020, 00:48

Maci mainitud muudatused viidi Osmandisse sisse. Kui äpp ära uuendada, siis on võimalik settings-general settings-external input devices alt valida generic keyboard. Ma eeldan, et nad võtsid kasutusele need klahvid, mida minagi neile soovitasin ehk samad, mis Locuses (tsentreerimine “C” täht näiteks).

Ma ei näe, et mul oleks uuem versioon ja Play poes pole ka midagi muutunud. Jätkuvalt on seal versioon 3.5.5. uuendus on versioonis 3.6. Kuidas sa said?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 19 Veebr 2020, 13:02
iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 12:11

Jah. Üliõhuke. Muidugi võib olla, et USB on lahti tulnud gondlis sees. Eks nädalavahetusel ole näha.

Minu jaoks on selle konkreetse lahenduse nõrgaks kohaks laadija küljes olev juhe, see on liiga peenike selleks, et tõsisele väärkasutusele vastu pidada. Peab vaatama, kas õnnestub see lahti koukida ja midagi isasemat asemele panna. Ühenduse otsa osas olen kaalunud, et äkki annaks see USB ots asendada millegi tõsisemaltvõetavamaga.

Mul on USB ots laadija punnis juba üle 6a olnud ja siiani töötavad kõik pesad. Ma olen paar keerdu teipi peale keeranud,et juhuslikult välja ei põruks. Saab alati lahti ja uuesti kinni panna. Kõik ühendused toodud istme alla,et plastiku all ei peaks midagi tegema,kui vajadus tekib.
Kui juhe on liiga nõrga kestaga saab seda ju lisada erinevate rüüside näol. Õhukese termokahanevaga saad vägagi tugevaks. Peaasi,et üle ei kuumuta,siis säilib elastsus ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas: 19 Veebr 2020, 13:02

millegi tõsisemaltvõetavamaga.

Mitte paha pärast, aga selle AMP-i või Superseali vms käki tõsiseltvõetavus on umbes sarnane 90ndatel müüdud veekindlate käekellade omaga - vett sisse laseb, aga välja tõesti mitte :wack: Pigem juba stock USB, see on tegelikult ikka väga hästi projekteeritud pistikühendus, lihtsalt juhe on kuluosa.

Kui toitepistikutega päriselt lõpuni minna ei taha, stiilis Deutsch vms, siis see tavaline odav valge klemmihoidja on way parem lahendus - vesi võib küll korraks sisse saada, aga kuivab ka kohe jälle ära. Ma endurokat uputan ikka suht regulaarselt, aga siiani null probleemi, pistikusse tagaküljelt sisenenud Lõuna-Eesti savi toimib päris hea veetõkkena :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Jesper kirjutas: 20 Veebr 2020, 00:59
Macintosh kirjutas: 19 Veebr 2020, 13:02

millegi tõsisemaltvõetavamaga.

Mitte paha pärast, aga selle AMP-i või Superseali vms käki tõsiseltvõetavus on umbes sarnane 90ndatel müüdud veekindlate käekellade omaga - vett sisse laseb, aga välja tõesti mitte :wack: Pigem juba stock USB, see on tegelikult ikka väga hästi projekteeritud pistikühendus, lihtsalt juhe on kuluosa.

Kui toitepistikutega päriselt lõpuni minna ei taha, stiilis Deutsch vms, siis see tavaline odav valge klemmihoidja on way parem lahendus - vesi võib küll korraks sisse saada, aga kuivab ka kohe jälle ära. Ma endurokat uputan ikka suht regulaarselt, aga siiani null probleemi, pistikusse tagaküljelt sisenenud Lõuna-Eesti savi toimib päris hea veetõkkena :)

Sul on õigus. Kusjuures mõtlesin ma ka ise korraks nii ja otsustasin mingil arusaamatul põhjusel, et Superseal oleks siiski parem.

USB häda on selles, et see võib hakata sadul all "lahti ronima". See konkreetne laadija millest me räägime on tootja väitel veekindel (ma kalduks pigem arvama, et pritsmekindel/niiskuskindel) ja seadmest tuleb välja juhe, mille otsas USB-A. Minu jaoks on kaks nõrka kohta:
a) juhe on tõsiseltvõetavuse jaoks liiga peenike, läheb varem või hiljem katki
b) usb ots sadula all pole kindel vaid võib lahti tulla, muidugi annab sinna mingi kummirõngaga lahenduse arendada, mis pistikut pesasse surub aga otstarbekam oleks mingi pistik panna.

Kasutaja avatar

biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

Siite edasi kiskus väga pistikujutuks ja see sai siirdatud eraldi, et pistikuhuvilised ka saaksid kaasa rääkida.
Pistikuteema leitav siit: viewtopic.php?f=11&t=108304

---

Jätkame allpool taas teemaga: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

iSlanderEST kirjutas: 19 Veebr 2020, 09:31

Mu juhtmevaba laadimine on otsad andnud. Võtan nädalavahetusel gondli maha ja vaatan üle, mis siis juhtus

Viga tundub olevat usb pesas, mitte laadijas endas. Võtsime lahti, juhe veits katki ja sai uuesti kokku pandud ning toimib. Eks kevadel ole näha

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Soetasin endale sügisel Ulefone Armor X3 just eesmärgiga et Waze + Glympse + mingi muusika mängiks. https://www.ulefone.com/armor-x3.html
Tegin täna esimese tiiru sellega, asi töötas eeskujulikult, kordagi ei hangunud ja mignit jama ei olnud. Laadimise osas vanakooli lahendus. USB kaabel laadijasse ja done.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas: 19 Veebr 2020, 17:01
Spoiler
morse kirjutas: 18 Veebr 2020, 00:48

Maci mainitud muudatused viidi Osmandisse sisse. Kui äpp ära uuendada, siis on võimalik settings-general settings-external input devices alt valida generic keyboard. Ma eeldan, et nad võtsid kasutusele need klahvid, mida minagi neile soovitasin ehk samad, mis Locuses (tsentreerimine “C” täht näiteks).

Ma ei näe, et mul oleks uuem versioon ja Play poes pole ka midagi muutunud. Jätkuvalt on seal versioon 3.5.5. uuendus on versioonis 3.6. Kuidas sa said?

Ma praegu testisin IOSis, võibolla sellest tuli erinevus? Androidi oma ma pole veel uuendada proovinud.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Androidis on sama valik olemas

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

iSlanderEST kirjutas: 25 Veebr 2020, 09:51

Androidis on sama valik olemas

Valik on võib ju olemas olla aga versioon on jätkuvalt 3.5.5. Muutused tulid versiooni 3.6

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”