Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mul on auto salongi mõeldud brodit viis aastat tsikli peal olnud, ei ole ta kaitstud ei vihma ega päikse eest.
Laadimine USB C ülevalt sisse ja välja käiv.
Null probleemi. Muidugi on tegemist tänavarattaga ning hüppeid ei krossi ei tee. Karmimat kasutust saava ratta külge tuleb ilmselgelt panna selleks mõeldud toode. Kõikides sõidukites on mul esmaeelistus Brodit. Kui telo uudsuse või vähe levimuse tõttu laadija osas midai head neil ei ole, siis autodel aluse valikuks jääb ikka alati brodit, sest kellelgi teisel pole nii laia ja kvaliteetset valikut autodele. Need pesulöksuga vendiribi külge pandavad universaaltöllerdised võib mu arust rahulikult üle õla visata. Ülejäänud liimitavad ja iminapad jms magnetid ei ole samuti mu arust ei tegu ega nägu. Vahest lõikan mingil iminapa või pesulõksu tagant ära ja kruvin broditi aluse külge. Näeb kena välja, ei töllerda, ega kuku kunagi küljest ära vms

Difitidega laadimine:
Kunagi oli üks Sony experia ka diftidega laadimisega, ja see oli parim moodus, mida üldse kasutanud olin. Lasin selle telo nii lõpuni kuni vähegi kannatas, just tema küljediftidega laadimise pärast.



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 08 Juul 2021, 13:08

Mul on auto salongi mõeldud brodit viis aastat tsikli peal olnud, ei ole ta kaitstud ei vihma ega päikse eest.
Laadimine USB C ülevalt sisse ja välja käiv.
Null probleemi. Muidugi on tegemist tänavarattaga ning hüppeid ei krossi ei tee. Karmimat kasutust saava ratta külge tuleb ilmselgelt panna selleks mõeldud toode. Kõikides sõidukites on mul esmaeelistus Brodit. Kui telo uudsuse või vähe levimuse tõttu laadija osas midai head neil ei ole, siis autodel aluse valikuks jääb ikka alati brodit, sest kellelgi teisel pole nii laia ja kvaliteetset valikut autodele. Need pesulöksuga vendiribi külge pandavad universaaltöllerdised võib mu arust rahulikult üle õla visata. Ülejäänud liimitavad ja iminapad jms magnetid ei ole samuti mu arust ei tegu ega nägu. Vahest lõikan mingil iminapa või pesulõksu tagant ära ja kruvin broditi aluse külge. Näeb kena välja, ei töllerda, ega kuku kunagi küljest ära vms

Difitidega laadimine:
Kunagi oli üks Sony experia ka diftidega laadimisega, ja see oli parim moodus, mida üldse kasutanud olin. Lasin selle telo nii lõpuni kuni vähegi kannatas, just tema küljediftidega laadimise pärast.

Ma olen kokku nii endale kui ettevõttele ostnud vähemalt 40+ hoidikut ja vanimad(2007) on siiani kasutusel veokates. Tahvli ja telefoni hoidikud on minul. Kui siiani olid neil nö mudelipõhised, siis viimased paar aastat on nö universaalsed ehk kruvidega reguleeritavad ka. Ostsin omale ka ühe broditi iminapa,mille külge panin universaalhoidiku juhuks kui vaja välismaal rendikaga sõita või siin kohapeal asendusautoga vmi. See iminapp on nii tugev,et võib vist klaasist tüki välja tõmmata, aga niisama lahti ei tule. Nüüd oli valikus ka QI wireless, aga esialgu küll mudelipõhised. Mina ei tea teist nii tugevat ja stabiilset hoidikut(need munaka teemad kõik värisevad kruusal või konarlikul asfaldil. See kaar,mis tsiklipeale mõeldud teeb selle ka igale offroadile piisavaks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Kuna mu Garmin Montanal ei tööta enam arvutiga juhtmega ühendamine ja sellega seoses ei saa enam TET radasid uuendada ( ühelt Garminilt teisele juhtmevabalt veel saaks) siis olen mobiililahenduse peale mõtlemas.

Kas Eestist kohapealt, uuena või kasutatult max 100€ eest saab pritsmekindla/veekindla telefoni ja laadimise ja hoidiku kätte? Või kui kellegi on oma Garmin Montana seisma jäänud, siis sellele on hoidja ja laadija veel rattal olemas, võib ka selle välja vahetada 🙂

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

motoreis kirjutas: 10 Juul 2021, 16:53

Kuna mu Garmin Montanal ei tööta enam arvutiga juhtmega ühendamine ja sellega seoses ei saa enam TET radasid uuendada ( ühelt Garminilt teisele juhtmevabalt veel saaks) siis olen mobiililahenduse peale mõtlemas.

Kas Eestist kohapealt, uuena või kasutatult max 100€ eest saab pritsmekindla/veekindla telefoni ja laadimise ja hoidiku kätte? Või kui kellegi on oma Garmin Montana seisma jäänud, siis sellele on hoidja ja laadija veel rattal olemas, võib ka selle välja vahetada 🙂

See 100€ on ikka ilma kirjaveata? Mõtle, et kas selle raha eest on üldse telefoni saadaval,mis on võimeline kaarti näitama? Ulefon Armour 6E,mis minul on, maksab vist sinna suts alla 300€ + hoidja-laadija. Hoidja-laadija juures valiku võimalus, aga kuna telefon on üsna massiivse korpusega, siis iga hoidik-juhtmevaba laadija sinna ei sobi.
Samsungi väiksem X Cover juhtmega laetav maksab ka umbes sama, aga neil mõningane eelis selles, et saab akut vahetada kui laadijat ei taha kasutada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
motoreis kirjutas: 10 Juul 2021, 16:53

Kuna mu Garmin Montanal ei tööta enam arvutiga juhtmega ühendamine ja sellega seoses ei saa enam TET radasid uuendada ( ühelt Garminilt teisele juhtmevabalt veel saaks) siis olen mobiililahenduse peale mõtlemas.

Kas Eestist kohapealt, uuena või kasutatult max 100€ eest saab pritsmekindla/veekindla telefoni ja laadimise ja hoidiku kätte? Või kui kellegi on oma Garmin Montana seisma jäänud, siis sellele on hoidja ja laadija veel rattal olemas, võib ka selle välja vahetada 🙂

Palun siin on pikem loetelu sobivatest telefonidest, saadavus 1-4 päeva.
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog ... =BLACKVIEW

Siiski, 100€ max on soovunelm. Telefonile läheb pigem min 120€ ja sõltuvalt hoidikust min 25€.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Kalts »

urmas66 kirjutas: 11 Juul 2021, 09:23

See 100€ on ikka ilma kirjaveata? Mõtle, et kas selle raha eest on üldse telefoni saadaval,mis on võimeline kaarti näitama?

Ma hankisin siit hiljuti 10€ maksnud HomTom hiinaka mida varem sihtotstarbeliselt moto-GPS'na kasutati.
Ise kasutan seda küll CoreELEC TV-boxi kaugjuhtimispuldi ja muusikamängitajana, natuke tugevama
konstruktsiooni tõttu eelistasin seda naise vanale nutifonile, sest mürsikute käes ei taha ükski pult püsida.
OSMand näitas autos kaarti ja navigeeris kenasti. Kunagi ammu oli mul üks tehniliselt võimekuselt sarnane
mitte-veekindel hiinakas ja seegi toimis kenasti.

--
Vallo

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

motoreis kirjutas: 10 Juul 2021, 16:53

Kuna mu Garmin Montanal ei tööta enam arvutiga juhtmega ühendamine ja sellega seoses ei saa enam TET radasid uuendada ( ühelt Garminilt teisele juhtmevabalt veel saaks) siis olen mobiililahenduse peale mõtlemas.

Kas Eestist kohapealt, uuena või kasutatult max 100€ eest saab pritsmekindla/veekindla telefoni ja laadimise ja hoidiku kätte? Või kui kellegi on oma Garmin Montana seisma jäänud, siis sellele on hoidja ja laadija veel rattal olemas, võib ka selle välja vahetada 🙂

Pole üldse ebareaalne. Soovitaks pigem kasutatud tehnikat vaadata. Näiteks Samsung S7 mis veekindel ja stockist juhtmevaba laadimisega (FB marketplaces hetkel pakkumises 60-80€). Võin sulle müüa sinna juurde RAM-i hoidiku 15-ga ja jääb sulle muretseda veel lenksu ühendus. Ei ole see 100€ mingi ulmeline asi nüüd küll.

Ise sõidan sama S7-ga. Ainuke miinus on et võiks olla suurem ekraan, kuid senini kõik TET-id, linnasõidud ja maanteed sellega läbi uhatud.

Mainitud HomTom siis vist minult ostetud ja sama jutt. Hiina odavtelefonina tegi ta ideaalset tööd, kuni ta lihtsalt minu käes kasutuks muutus. Tekkis vajadus juhtmevaba laadimise osas ja nii ta üle jäigi.

Soovitan vaadata kasutatud Samsungide poole täitsa rahuliku südamega, sest enamus S seeria telefone on veekindlad ja kõlbavad ideaalselt selliseks moto gps telefoniks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Veekindlad Samsungid sobivad, kui on juhtmevaba laadimine kohe kindlasti, aga juhtmega laetav, isegi IP68 telefon, märjaga ei taha toimetada.
Mul on tasuta ära anda mingi 2018-19a Samsung A8 kui kellegi huvi. Laetav alt USB-C juhtmega.Telefonil pekkis kõlar ja ilmset ka GSM antenn ehk rääkimiseks ei kõlba. Navigeerimine ja andmeside töötavad. Leian ka Broditi hoidiku juurde (lenksuosata)
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... )-8886.php

E: Telefon on uue omaniku leidnud ja isegi mitte tasuta :D

Viimati muutis urmas66, 13 Juul 2021, 19:26, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas hmm »

Minul on visanud mitu hoiatuse teadet, et niiskus on laadimispesas. Seda nii Samsung S6 edge, kui ka S10 kui olen püüdnud neid ühendada juhtmega moto USB pessa. Kuigi oli suhteliselt kuiv ilm - vahelduv pilvisus, temp 15 juures ja ise niiskust ei tajunud.

Seega samsung telefon ei ole juhtmega laadimine võimalik niiske või vihmase ilmaga... e. ei saa toimeta selliselt n.ö. veekindlana.
Juhtmevaba laadimisega sai reede õhtul TLN piirkonnas (st korralik sadu) ilusti ka vihmas sõidetud - telefon S10 lihtsalt suletavas kilekotis Q-mount laadijas - waze, netiraadio jne töötamas.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul oli see A8 sellises laadijas nagu pildidl ja ülevalt surus motolisakinnitus seda alla ning USB pistiku ümber oli pehme silikoonist rõngas. Laadimine toimis päris pikalt, aga kui märjaks sai, siis pidi ikka täitsa kuivaks sama, et jälle laeks. Üldiselt sai pesa märjaks, kui telefoni sealt hoidjast ära võtsid, kuni ta seal oli, ei saanud ta vett ka. Praegu on wireless laadija ja null probleemi.

image.png
image.png (159.47 KiB) Vaadatud 2863 korda
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi,

et mul siin õnnestus ka vahepeal sammuke edasi nihkuda selle "sihitud sõitmise" enda jaoks kõige ebameeldivama, ehk siis digikola ja sellega seotud valikute osaga... ühesõnaga sain paar päeva tagasi ühe sellise eelmainitud RAMi Samsung XC5 hoidja lõpuks oma näppude vahele! Kuna kuskilt .us või .au lehtedelt tellida ei tahtnud, leitud Hollandi netipood samas aga ikkagi ei vastanud...siis meenus lihtsalt üks hea tuttav, kes juba aastaid Belgias miskit EU asja ajab, ning kuna ta oli parasjagu sealt puhkusele tulemas, siis sebiski ühe sellise mulle sealt kaasa. Üks õhtu tellides oligi järgmine hommikupoolik kell 10 tal pakk automaadis, ning hinnalipikule jäi siis koos saatmisega 59€, asi seegi.
Aga...paraku suutsin ikka ka selle valikuga endale pisut siis "näppu" lõigata. Tegelt isegi kahel moel, aga noh, eks see esimene on taas rohkem hetkeolukorra sunnitud "ökonoomitamisest" kinni ja ei pea kõigile...või tegelikult isegi kellelegi peale minu laienema. Kuid tähelepanu juhtimiseks mainin maha ikkagi-

Natuke lootsin, et ehk on mingigi universaalne kinnitusvõru vms kaasas...aga no kuna ilmselt ei ole, siis vahet pole, panen selle hetkel jõude vedeleva teise RAMi Zümo "jala" külge. Aga "tutkit, brat"- kui Zümo alus käib nelja poldiga jala peale, siis seal aga hoopis teistsuguse "auguvalemiga", ehk mingi rombja süvendi tippudes olev kahepoldi kinnitus:

20210713_121119.jpg

...ja kuna paaritamine tundus lootusetu, ning siit maalt ekstra paarsada km Tln ja tagasi mingi mitmekümneeurose jala otsinguile minek ka täiesti vastunäidustatud, siis ehk kallid kaasfoorumlased annavad andeks järgmise ratsi:

20210715_181503.jpg

...et noh, proovides halva olukorra juures võimalikult head nägu teha, siis- tegu vähemalt roostevaba kinnitusega...ning kuna pärineb endise Würthi otsikutehoidja vööklambrist , siis on vastav kvaliteeti kinnitav logo ka vähemalt endiselt seal ilutsemas! :mrgreen:
Ahjaa, ja kuna kaasas pandud 2 originaalpolti on ilmselgelt ainult originaaljalaga kasutamiseks, siis õhema plekkliistaku puhul jäid need loomulikult sealt hoidiku põhja tasapinnast u. mm välja turritama. Aga kuna orig.jala soetamine on siiski veel kaalumisel, siis kohe lühemaks lõikuma ks ei hakanud, vaid leidsin mingi pisut paisuva teip-tihendi tükikese sinna...ja hoiabki ka telo tiba tihkemalt pesas, muidu aga eesoleva 1000+ kilomeeteriga oleks need ilmselgelt telehvoni tagakaane ka ära kratsinud:

20210715_181511.jpg

Kuid ok, see kinnitus kinnituseks, ajutine ikkagi...palju suurem pettumus on hoopis see, et ainuke elektri seadmesse viimise võimalus ongi seal see nii öelda "arvutipoolne-USB-ots"! Ma ei teagi, kas ma olin siis liiga naiivne vms, aga eeldasin, et kui on RAM ja nagu siin "offroad" suuna näiteks toodud, siis on ka ilmselt 12v süsteemi "klemmi alla" ühendamise võimalus...aga ei! Ühesõnaga, lisaks jalale peab hakkama veel mingit USB-pesa hankima ja kuhugi välja tooma. Aga mis on siis lõpuks palju kiidetud "sadakindlate" eraldi laadimispinide point, kui süsteemis eelneb sellele mingi logisev USB- pistik?!

No ja siis veel lõpuks see emotsioon, et ostad 20-30€ hiina junni, aga seal on krt vähemalt kõik elementaarne kaasas, et vajadusel kohe kasutama hakata, ja osa jääb ülegi! Aga ostad 2x kallima asja, siis sissejuhatuseks tuleb sinna vähemalt teine sama palju veel investeerida, et üldse kasutadagi saaks :/

Ühesõnaga, kuna siin maal oli lähim "valik" USB osas alles 30km eemal Rakveres, ja siis ka 20-25€ Tööristamarketi vms näotud asjad, siis tõmbasin hetkel laadimisjujtme nipukaga seadme alla kinni ja sebisin hoopis homsele orienteerumisele minnes siiski veel ühe lisapeatuse kuskil Peetri patareid.ee poes, et mõneteist eurost, aga vähemlt pildilt viisaka tegumoega ja modrale mõeldud USB pistiku komplekti ostma minna. Kuigi pärast mõtlesin, et sellegi orienteerumise oleks võinud juba Rõugeretke kombel, taas akut vahetades ära teha...sest muuks ma seda telehvoni seal lenksul nii kui nii kunagi ei kasuta.

Aga tulevikuks tekkis kaks küsimust-

  1. kas sellisel laadijal oleks võimalik ka kuidagi sellest USB "vahepalast" loobuda, ehk et juhe otse modra 12v süstewmi viia? Sest need laadijad ise vist 5v opereerivad vms..

  2. kas kellelgi ehk selle laadija alla sobiv kasutatud jalg vedelema jäänud ja sooviks sellest mõistliku summa eest ( no umbes nagi Maaks siin mõni aeg tagasi 10€ eest vms.) loobuda?

    :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui sul ülejäänud RAM-i jalg juba olemas on, siis piisab ainult sellest ju? https://www.streetmoto.ee/product/10180 ... -plaadiga/ . Seda küll, et arusaamatu, miks see juba hoidjaga kaasas ei või olla.

USB on tobe jah, ma ka ei saa sellest aru. Müügu siis kasvõi RAM-i logoga 12V juhet eraldi või eraldi versiooni räpaste elukommetega isikutele. Anoh Type-A permanentne isoleerimine on siiski miljon korda lihtsam, kui Micro-B-st või Type-C-st mingi elulooma aretamine.


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Jesper kirjutas: 16 Juul 2021, 01:41

Kui sul ülejäänud RAM-i jalg juba olemas on, siis piisab ainult sellest ju? https://www.streetmoto.ee/product/10180 ... -plaadiga/ . Seda küll, et arusaamatu, miks see juba hoidjaga kaasas ei või olla.

USB on tobe jah, ma ka ei saa sellest aru. Müügu siis kasvõi RAM-i logoga 12V juhet eraldi või eraldi versiooni räpaste elukommetega isikutele. Anoh Type-A permanentne isoleerimine on siiski miljon korda lihtsam, kui Micro-B-st või Type-C-st mingi elulooma aretamine.

No eks neid jala "tüüpe" ka siis jällegi erinevaid...aga mul see Zümo jalg sellist laadi, ehk et sinna selline ainult munakagaga plaadike jälle otse ei istu:

20210713_121000.jpg

Aga see "type-A permanentne isoleerimine" oleks kuidas täpsemalt teoatatav...see olemasolev pistik mingi tihendsilikooniga oma pesasse kinni liimida vms?

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Midagi sellist jah, ma ise mähkisin kogu kupatuse lihtsalt teibiga üle, et häda korral saaks mõistliku ajaga juhtme ära vahetada.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Loadära kirjutas: 16 Juul 2021, 07:40
Jesper kirjutas: 16 Juul 2021, 01:41

Kui sul ülejäänud RAM-i jalg juba olemas on, siis piisab ainult sellest ju? https://www.streetmoto.ee/product/10180 ... -plaadiga/ . Seda küll, et arusaamatu, miks see juba hoidjaga kaasas ei või olla.

USB on tobe jah, ma ka ei saa sellest aru. Müügu siis kasvõi RAM-i logoga 12V juhet eraldi või eraldi versiooni räpaste elukommetega isikutele. Anoh Type-A permanentne isoleerimine on siiski miljon korda lihtsam, kui Micro-B-st või Type-C-st mingi elulooma aretamine.

No eks neid jala "tüüpe" ka siis jällegi erinevaid...aga mul see Zümo jalg sellist laadi, ehk et sinna selline ainult munakagaga plaadike jälle otse ei istu:

20210713_121000.jpg

Aga see "type-A permanentne isoleerimine" oleks kuidas täpsemalt teoatatav...see olemasolev pistik mingi tihendsilikooniga oma pesasse kinni liimida vms?

RAM-i puhul pead vaatama jah mida ostad. Ilmselt leiad selle sama hoidja komplektina, kus on nii jalg kui USB vooluühendus sees. RAM müüb kõiki komponente ka eraldi. Sellest ka selline arusaamatus.

Mis puutub laadimisotsa. Jah, RAM kasutab USB. Selle jaoks on neil endal eraldi veekindel "adapter", mille saab istutada kuhu iganes. Selle küljes ka siis otsad akule või kuskilt mujalt voolu võtmiseks. USB ühendus on veekindlaks tehtav lutikestega, mis tulevad ilusti RAM-i USB vooluühenduse komplektiga kaasa.

Ma ei viitsi ausalt öeldes vaadata, et kas sellel Samsungil on kiirlaadimine ka? Kui jah, siis ei piisa igast tavalisest adapter junnist, mille saad pista sigaretisüütajasse. Vaja ikka sellist, mis suudaks QuickCharge 1/2/3 ühilduda. Sellega garanteerid et su telefoni aku jõuaks täis püsida ka siis kui ekraani heledus põhjas ja kõik GPS-id möllavad.

Lisaks ei soovita igasuguseid neid USB junne, vaid pigem miski korralik adapter, mis on kaablitega ühendatud akule. Siit teemast võib lugeda lugematul hulgal poste, kus oleme katsetanud erinevaid asju. Lõpuks jõudsin mina siiski RAM-i wireless laadijani ja RAM-i pakutava USB adapterini. Siiamaani pole nendega ühtegi probleemi polnud (ptüi ptüi ptüi). Kõik töötab nii nagu ette nähtud, aku püsib täis ja ka 0-st jaksab laadida aku täis kui gps ja kõik muud asjad töötavad.

Mis puutub jalga, siis mul üle paar RAM-i jalga, aga rombi ja ringi adapteriga. Lenksu kinnituse oma pead siis eraldi juurde muretsema. Kui huvi, kirjuta priva. Kindlasti odavam kui poes :)

Toon välja lihtsalt referentsiks wireless charger erinevad versioonid. Siin näha ka see USB adapter osadel kaasas

https://www.rammount.com/shop-all/phone ... s-charging

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Seda mõtled "adaptri" all või? https://www.rammount.com/part/RAM-GDS-CHARGE-V7BU

Minuarust selleks, et leida kiirlaadimisvõimetut "junni", peab tänapäeval muuseumisse minema. Ma olen neid stiilis Fixusest, Motonetist ja Prismast ostnud ning kõik kiirlaevad nagu viis kopikat. Vastupidavus on, tõsi, erinev, see Prisma oma tundub hetkel võitja.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Jesper kirjutas: 16 Juul 2021, 09:57

Seda mõtled "adaptri" all või? https://www.rammount.com/part/RAM-GDS-CHARGE-V7BU

Minuarust selleks, et leida kiirlaadimisvõimetut "junni", peab tänapäeval muuseumisse minema. Ma olen neid stiilis Fixusest, Motonetist ja Prismast ostnud ning kõik kiirlaevad nagu viis kopikat. Vastupidavus on, tõsi, erinev, see Prisma oma tundub hetkel võitja.

Midagi taolist ta oli jah seal komplektis. Adapteril veel eraldi pistik et ei pea aku küljest eraldama teda ja adapter ise veel oli tehtud süvendiga, et saaks ümber toru kinni tõmmata.

Nende kiirlaadimisjunnidega jah ilmselt leiab neid igalt poolt, kuid just vastupidavus on allapoole arvestust. Olen neid nii mõnegi lahti võtnud ja mis nad ära tapab on vibratsioon. Sees trükkplaadilt vibreerivad komponendid lahti. Selle pärast jäin ka kuskil Austrias kunagi laadimisest ilma ja pidin ajama läbi miskise 1A bensujaama adapteriga. Hetkel proovitutest kestab ka ainult Automaailma Lampa oma :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A kas sa saad kuskilt vaadata, mis komplekt see täpselt oli? RAM-il on iga pudinat mingis sajas eri versioonis...

Mul on endurokas "dual sport"-kasutuses, maski taga on üks voolupistik ning kogu nutiplutiga seotud kraam käib kaardialuse taha - kui orienteerumine tehtud, siis üks polt lahti, pistik tagant ära ja saab jälle Võerdlasse tagurpidi nipleid tegema minna. Samas see on täpselt selline koht, kust kogu vastutulev vesi ja sodi läbi käib, seega mu usk on nõrk selles osas, kui kaua see kokkuteibitud vorst seal vastu peab. Ühe kaitsme juba põletas läbi random hetkel. Veekindel klots oleks samm edasi, olgu siis selle USB-ga hetkel nagu on.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Jesper kirjutas: 16 Juul 2021, 10:24

A kas sa saad kuskilt vaadata, mis komplekt see täpselt oli? RAM-il on iga pudinat mingis sajas eri versioonis...

Mul on endurokas "dual sport"-kasutuses, maski taga on üks voolupistik ning kogu nutiplutiga seotud kraam käib kaardialuse taha - kui orienteerumine tehtud, siis üks polt lahti, pistik tagant ära ja saab jälle Võerdlasse tagurpidi nipleid tegema minna. Samas see on täpselt selline koht, kust kogu vastutulev vesi ja sodi läbi käib, seega mu usk on nõrk selles osas, kui kaua see kokkuteibitud vorst seal vastu peab. Ühe kaitsme juba põletas läbi random hetkel. Veekindel klots oleks samm edasi, olgu siis selle USB-ga hetkel nagu on.

Katsun õhtul üle kaeda, mis ta täpsemalt on.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Ma olen sellist kasutanud. Kvaliteetne. Aga kuna 5V juhe on väga pikk, siis laadimisvool on selline piiripealne. Toitis kõik ära aga täiskasutusel täislaadimiseni läks kaua aega.

https://www.motokaup.ee/et/products/ult ... -kulge-2a/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Samsung X Cover5 ja Xcover Pro ei ole wireless laadimisega, ainult C-type pesast või vahetatav varu aku oleks ka mingi teema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Jesper kirjutas: 16 Juul 2021, 10:24

A kas sa saad kuskilt vaadata, mis komplekt see täpselt oli? RAM-il on iga pudinat mingis sajas eri versioonis...

Mul on endurokas "dual sport"-kasutuses, maski taga on üks voolupistik ning kogu nutiplutiga seotud kraam käib kaardialuse taha - kui orienteerumine tehtud, siis üks polt lahti, pistik tagant ära ja saab jälle Võerdlasse tagurpidi nipleid tegema minna. Samas see on täpselt selline koht, kust kogu vastutulev vesi ja sodi läbi käib, seega mu usk on nõrk selles osas, kui kaua see kokkuteibitud vorst seal vastu peab. Ühe kaitsme juba põletas läbi random hetkel. Veekindel klots oleks samm edasi, olgu siis selle USB-ga hetkel nagu on.

Info piltidel. Ilmselt on natuke kuju muutunud võrreldes sellega mis mul.

Manused
IMG_20210716_183948.jpg
IMG_20210716_183959.jpg
IMG_20210716_184005.jpg
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei, tundub et täitsa sama asi on endiselt aktuaalne: https://www.rammount.com/part/RAM-CHARGE-V7MU . Eks näis, kuidas saadavusega lood, õnneks mul on Belgias sõpru palju :D

Hea info, tänks.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Erci »

Mobiil gepsu asemel on kuiva ilmaga päris hea, aga rikkusin viimasel reisil enda telo ekraani ära - korralikult sisse põlenud navi äpi jäljed, mis on eriti hästi nähtavad valgel taustal.
Päike oli ere, ekraan oli pm kogu reisi ajal alati sees ja ekraani heledus põhjas, ei mõelnud isegi sellisele tulemusele.
Telefoniks Oneplus 5 ja ekraan Optic AMOLED tüüpi.
No mul pole just uus telo, aga hoiatuseks teistele, et Te oma hirmkalli telefoni ekraani ei rikuks...

___________________________

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Väga huvitav. Äkki see on mingi AmoLED teema? Pole varem kohanud sellist asja. Üldiselt on navitelefoni ekraan pidevalt 100% peal ja niimoodi sadu tunde.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Erci »

Novot. Googeldades leidsingi, et see on rohkem AMOLED probleem, kui näiteks LCD teema. https://www.nextpit.com/how-to-fix-screen-burn-in

___________________________

slev
Postitusi: 26
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas slev »

Soovisin teha omale odava navigatsiooni ja 'dash cam' süsteemi üheskoos. Lootsin nimelt, et iPhone 7 abil saab samal ajal nii navigeerida kui ka sõidust videot salvestada. Kasutasin selleks Magic Earth rakendust, kus on ka dash cam võimalus. Telefoni kinnitamiseks hankisin RAM Quick-Grip telefonihoidja. Sellest hoidjast saab telefoni lihtsalt kätte, et soovi korral ka pilti teha.

Praktikas olid aga mitmed probleemid.Vibratsioon oli nii tugev, et video pilt tuli väga halva kvaliteediga. Minu vana iPhone 6 lülitas ennast vibratsiooni tõttu lihtsalt välja. Huvitav, et kas tugev vibratsioon võib telefoni üldse ära rikkuda?

Kas keegi oskab soovitada head 'dash cam', mis sobiks mootorrattale?
Mina kaalun järgmiseks aastaks Garmin + GoPro ostmist.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]slev[/mention]
Mul telefon filmib rahuldavalt. Siin üks video, mille kunagi lenksult tegin:

Tel on Kyocera Duraforce Pro II
Hoidja on Hondo Garage Juice
Lenksul seisab RAMi munakate ja pikendusega
Ratas 2019 690

Ma ei tea, milline nendest vibra leevendab aga pilt on OK. Selle G-jõudude mõõtja järgi videos on hästi näha, kuidas vibra tõttu peksab tel segast.

Edit. Mul käib Iphone ka sellesse hoidjasse aga ma pole tollega proovinud filmida.

Edit2: minu süsteem ei ole odav. Aga ma arvan, et sarnast pilti peaks saama ka odavama lahendusega. Ilmselt on [mention]slev[/mention] setup selline, kus on mingi konkreetne osa väga jäik. Näiteks Quick Grip? Või äkki see konkreetne telefon ei kannata vibra.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Tugev vibra võib kaamera ära tappa uuematel telefonidel, millel väikesed servod pilti stabiliseerivad, ülejäänud mops võiks üldjuhul ellu jääda, kui mingid kiibid just sees lendama ei hakka.

slev kirjutas: 29 Aug 2021, 21:32

Soovisin teha omale odava navigatsiooni ja 'dash cam' süsteemi üheskoos. Lootsin nimelt, et iPhone 7 abil saab samal ajal nii navigeerida kui ka sõidust videot salvestada. Kasutasin selleks Magic Earth rakendust, kus on ka dash cam võimalus. Telefoni kinnitamiseks hankisin RAM Quick-Grip telefonihoidja. Sellest hoidjast saab telefoni lihtsalt kätte, et soovi korral ka pilti teha.

Praktikas olid aga mitmed probleemid.Vibratsioon oli nii tugev, et video pilt tuli väga halva kvaliteediga. Minu vana iPhone 6 lülitas ennast vibratsiooni tõttu lihtsalt välja. Huvitav, et kas tugev vibratsioon võib telefoni üldse ära rikkuda?

Kas keegi oskab soovitada head 'dash cam', mis sobiks mootorrattale?
Mina kaalun järgmiseks aastaks Garmin + GoPro ostmist.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Innovatsioon mobiili ja sõiduki ühendamisel hakkab ka motika maailma jõudma.
2021 AF Twin omab Androidauto lahendust telefoni ühendamiseks rattaga. Seega kaob ära mure GPS või telefoni kinnitamiseks lenksule.
https://www.motorcyclenews.com/bike-rev ... twin/2020/

image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”