Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Bastard »

See on ju ainult tervitatav nähtus :) Kasutan kas wifi või juhtmega ühenduvat (sõltuvalt autost) Android Autot pea igapäevaselt. On jube mugav küll.

urmas66 kirjutas: 18 Okt 2021, 14:45

Innovatsioon mobiili ja sõiduki ühendamisel hakkab ka motika maailma jõudma.
2021 AF Twin omab Androidauto lahendust telefoni ühendamiseks rattaga. Seega kaob ära mure GPS või telefoni kinnitamiseks lenksule.
https://www.motorcyclenews.com/bike-rev ... twin/2020/
image.png



Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 18 Okt 2021, 14:45

Innovatsioon mobiili ja sõiduki ühendamisel hakkab ka motika maailma jõudma.
2021 AF Twin omab Androidauto lahendust telefoni ühendamiseks rattaga. Seega kaob ära mure GPS või telefoni kinnitamiseks lenksule.
https://www.motorcyclenews.com/bike-rev ... twin/2020/
image.png

Sellega ei tasu oma pead murda. Selleks ajaks, kui keskmine eestlane neid osta jõuab ilma laenuta, on Android auto asemel ammu midagi uut/uus versioon, mis ei ühildu vanaga :D kuna oled suur waze fänn, siis näiteks proovi mõne 2010.a nutikaga waze tööle saada :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 18 Okt 2021, 21:19

Sellega ei tasu oma pead murda. Selleks ajaks, kui keskmine eestlane neid osta jõuab ilma laenuta, on Android auto asemel ammu midagi uut/uus versioon, mis ei ühildu vanaga :D kuna oled suur waze fänn, siis näiteks proovi mõne 2010.a nutikaga waze tööle saada :D

Androidauto või Carplay on pelgalt ühendav lüli kahe ekraani vahel, peegeldab sinu telefonis oleva auto või tsikli LCD ekraanile ja ei enamat. WAZE nõuab alates android 5.0 ehk 2014 ja vanemad ei saagi töödata. Ühenduvad ka üsna vanad ja uued seadmed omavahel ehk nii dramaatiline see vast pole. Mul telefon ühildub uuemate autodega juhtmevabalt ja see on igati mõnus.
10 aastat ette pole ju mõtet oma pead vaevata, see mis oli 10 aastat tänasest tagasi, on tehnoloogiliselt ilmselt sama mis oli 1920 versus 1980.
Aga lahendus on ju mugav ja see on peal ka teistel Honda ratastel ning isegi rolleritel. Varsti tõenäoliselt kõigil. Mõnda autot täna ilma ekraanita keegi toodab ka veel? Ma ei tea ühtegi, isegi laotõstuk on 7" displei ja 8" monitoriga meil tööjuures. Traktoritest veokatest pole mõtet rääkidagi,seal oled juba ammu nagu video režisöör puldis. Uuematel pole isegi tahavaate peegleid enam vaid need on kaameratega asendatud.
Tänapäeval peab tsikli tootja ju midagi nutimaailmaga ühenduse pidamiseks ka ratastele panema ,sest muidu äkki enam ei müü midagi. Minu meelest on ammu aeg ka tsiklimaailmas tänapäeva tehnoloogiad kasutama hakata, mitte kasutada igivanasid gps seadmeid ja BT-sedameid, mis maksavad terve varanduse,kuid korralikku sidet nendega ikka ei saa. Mul on tavaline kõrva pandav HF bluethoot ja üsna tihti unustan kontorist lattu minnes telefoni lauale. See toimib üsna hästi läbi mitme kiviseina ühelt korruselt teisele ning maksab 18€

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 18 Okt 2021, 22:39
ranel kirjutas: 18 Okt 2021, 21:19

Sellega ei tasu oma pead murda. Selleks ajaks, kui keskmine eestlane neid osta jõuab ilma laenuta, on Android auto asemel ammu midagi uut/uus versioon, mis ei ühildu vanaga :D kuna oled suur waze fänn, siis näiteks proovi mõne 2010.a nutikaga waze tööle saada :D

Androidauto või Carplay on pelgalt ühendav lüli kahe ekraani vahel, peegeldab sinu telefonis oleva auto või tsikli LCD ekraanile ja ei enamat. WAZE nõuab alates android 5.0 ehk 2014 ja vanemad ei saagi töödata. Ühenduvad ka üsna vanad ja uued seadmed omavahel ehk nii dramaatiline see vast pole. Mul telefon ühildub uuemate autodega juhtmevabalt ja see on igati mõnus.
10 aastat ette pole ju mõtet oma pead vaevata, see mis oli 10 aastat tänasest tagasi, on tehnoloogiliselt ilmselt sama mis oli 1920 versus 1980.
Aga lahendus on ju mugav ja see on peal ka teistel Honda ratastel ning isegi rolleritel. Varsti tõenäoliselt kõigil. Mõnda autot täna ilma ekraanita keegi toodab ka veel? Ma ei tea ühtegi, isegi laotõstuk on 7" displei ja 8" monitoriga meil tööjuures. Traktoritest veokatest pole mõtet rääkidagi,seal oled juba ammu nagu video režisöör puldis. Uuematel pole isegi tahavaate peegleid enam vaid need on kaameratega asendatud.
Tänapäeval peab tsikli tootja ju midagi nutimaailmaga ühenduse pidamiseks ka ratastele panema ,sest muidu äkki enam ei müü midagi. Minu meelest on ammu aeg ka tsiklimaailmas tänapäeva tehnoloogiad kasutama hakata, mitte kasutada igivanasid gps seadmeid ja BT-sedameid, mis maksavad terve varanduse,kuid korralikku sidet nendega ikka ei saa. Mul on tavaline kõrva pandav HF bluethoot ja üsna tihti unustan kontorist lattu minnes telefoni lauale. See toimib üsna hästi läbi mitme kiviseina ühelt korruselt teisele ning maksab 18€

[mention]urmas66[/mention] ma ostsin 2011.a omale tolle aja suht tiputelefoni samsung galaxy s2. Sellel ametlik uuendatav versioon on kuni Android 4.x (jah, saab jõuga ka uuemaid versioone peale panna, mida ma ka kuni versioon 6-ni tegin, aga riistvara oli ikka jube aeglane selle jaoks ning mälu liiga vähe).

Pm 10a tagasi oma aja tipp pole juba päris mitu aastat kasutatav. Ehk mu point jääb siiski samas. Kahjuks keskmisele eestlase jaoks sellest nutivärgist ilmselt vähe kasu, kui jõuab soetada ilma liisingute/laenudeta. Nt keskmise auto vanus Eestis on 15.a Kes aga ostavad tutikad rattad salongist, neile jah äge lisa. Ma kardan, et sama on ka twini uute nutilisadega, et järelturu kasutajatel pole kahjuks sellega enam midagi teha.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

[mention]ranel[/mention] ma ilmselt ostan uue ratta liisinguga enne, kui soostun ostma 600+maksvat moto GPS-i,millel on ainult üks kasutusfunktsioon.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 19 Okt 2021, 09:16

@ranel ma ilmselt ostan uue ratta liisinguga enne, kui soostun ostma 600+maksvat moto GPS-i,millel on ainult üks kasutusfunktsioon.

Samas Mul on kunagi ostetud see 600 maksev korralik tsikli GPS. Kasutusiga on väga pikk tegelikult. Nüüd on Zümo XT. Ma kasutan seda 4 masina peal. Kõigil on munakas ja pistikupesa. Väga mugav. Kaardid täpselt need mis vaja. Ei mingit aretamist. Pigem näen, et ühel hetkel võiks Garmin oma seadmele pakkuda seda Android auto taolist funktsiooni kuni ei ole waze äppi seal võimalik jooksutada.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas KIBU »

telefon ja waze on küll toredad asjad ja ekraanile peegeldamine ka aga päris elus kui tahad tsiklia navigeerida seal kus päriselt liiklusmärgi järgi sõita ei saa enam, on siiski korralik 600 eurone (tegelikult maksab Garmini xt alla 500 esinduses) spets navi ka tänapäeval veel oluliselt parem lahendus.
Suvel euroopat mööda ringi sõites oli nii itaalias kui prantsusmaal isegi kiirteedel pikad augud kus waze ei töötanud kuna gepsu levi polnud telefonil lihtsalt. ka läti, rootsi, norra metsikumates paigus on olnud teloga navigeerimine pigem tüütus ja õnnemäng.
ehk et päris motonavid jäävad veel pikaks ajaks, pigem poogitakse neile tulevikus peegeldusvõime või neti otse ühendus külge.

5248653
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 19 Okt 2021, 09:39
urmas66 kirjutas: 19 Okt 2021, 09:16

@ranel ma ilmselt ostan uue ratta liisinguga enne, kui soostun ostma 600+maksvat moto GPS-i,millel on ainult üks kasutusfunktsioon.

Samas Mul on kunagi ostetud see 600 maksev korralik tsikli GPS. Kasutusiga on väga pikk tegelikult. Nüüd on Zümo XT. Ma kasutan seda 4 masina peal. Kõigil on munakas ja pistikupesa. Väga mugav. Kaardid täpselt need mis vaja. Ei mingit aretamist. Pigem näen, et ühel hetkel võiks Garmin oma seadmele pakkuda seda Android auto taolist funktsiooni kuni ei ole waze äppi seal võimalik jooksutada.

Android auto võiks küll Garmini navisse tulla. Laoks kohe oma 600 eurot välja (garmini tutikaid motogepsusid saab tegelikult alates 220 EUR).

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, Garmini auto- ja tsiklitoodete seeria on kahjumlik. Ma küll oska ennustada, mis nende plaan on, aga arvestades, et igasugu nutikellade jms sodi müük kasvab nagu pärmi peal, ei usu, et see püss enam pauku teeb. Pigem ostke oma lemmikmudelist üks eksemplar veel ja pange vati sisse riiulisse, kui varsti ei taha pimedas leviaugus ekselda, Google-Samsungi-suvahiinahupengwei kräpp lenksu peal röökimas :D

Viimati muutis Jesper, 19 Okt 2021, 19:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas: 19 Okt 2021, 17:18

Suvel euroopat mööda ringi sõites oli nii itaalias kui prantsusmaal isegi kiirteedel pikad augud kus waze ei töötanud kuna gepsu levi polnud telefonil lihtsalt. ka läti, rootsi, norra metsikumates paigus on olnud teloga navigeerimine pigem tüütus ja õnnemäng.

Ma tegin ligi 7tkm tiiru Balkanil ja kordagi polnud juhust, et Wazel oleks auk sees olnud. Käisin mägedes(Transalpinal ja Bukovinas))ja sõitsin pikki Rumeenia -Ukraina piiri kuid navigeerimine töötas kogu aeg. Vahepeal sattusin isegi Ukraina levisse. Waze näitab ka siis teed kui levi pole, aga pead levis olles ta navigeerima panema. Kui lihtsalt lased tal joosta, siis võib tühjus olla ja ei saa navigeerimist alustada, aga kui trass ees siis jookseb täpselt ja näitab täpselt.Oli ka juhuseid kus trassi ümbert näitas kaarti, aga ekraani sevad olid hallid ehk tühjad. Aga mul on ka 2 offlinenavi telefonis ja Osmand+ oli väga tore just mägedes.

Sellel lõigul oli päris pikalt levi kadunud,aga navigeerimine töötas.https://www.google.ee/maps/dir/Sibiu,+R ... 22!1m0!3e0

Viimati muutis urmas66, 19 Okt 2021, 19:19, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 19 Okt 2021, 19:09

Nojah, Garmini auto- ja tsiklitoodete seeria on kahjumlik. Ma küll oska ennustada, mis nende plaan on, aga arvestades, et igasugu nutikellade jms sodi müük kasvab nagu pärmi peal, ei usu, et see püss enam pauku teeb. Pigem ostke oma lemmikmudelist üks eksemplar veel ja pange vati sisse riiulisse, kui varsti ei taha pimedas leviaugus ekselda, Google-Samsungi-suvahiinahupengwei kräpp lenksu peal röökimas :D

Sa võid ta ju vati sisse panna, aga kui tugi ära kaob, siis muutub ta millalgi ikkagi romuks. Teisalt kaart võiks vähemalt pikemal reisil olles ikka värske ja täpne olla .

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, ma andsin mais Wazele ühe võimaluse viia mind kõige lihtsamat teed mööda Tallinnast Brnosse ja ta suutis juba enne Bialystoki segast peksma hakata - näitas, et kell 2 öösel on seal MEGA suurlinnas ikka jube rasked olud ning parem oleks ikka teha mingi 50km ring kuskil pimedas päraperses, mitte mööda neljarealisi lõdvalt läbi linna lasta. Ma muidugi olin piisavalt loll ja unine ka, et seda kuulata, kui asjast aru sain, oli juba veidi hilja...

Ma ei tea, millega sa seda äppi söödad või kuidas poputad, et sul probleeme pole, aga enam ma ei imesta suusarajale eksinud Leedu rekkamehe üle - ju kasutas ka Wazet.

Väheusutav, et kaarditugi niipea ära kaob, nende jaoks on see ülilihtne bisnis võrreldes seadmete tootmisega, noh ja teised seadmed, stiilis Montana jms, vajavad ju ka endiselt kaarte. 10 aastat vana Garmini seade on endiselt kasutatav tööriist, 10a vana Androidi seade ei kõlba mitte millekski. Ühel heal päeval on sul Honda ninas hunnik mõttetut ballasti, tahad uuendusi, osta uus ratas.

PS. Kui muidu aega ja soovi kurvitada on, siis see Tykocin, mis wazetee peale jäi, tundus väga ilus ja äge linnake külastamiseks ja uurimiseks, soovitan. Niigi palju tast kasu, et muidu poleks sinna ilmselt eluilmas sattunud.

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas retro »

ranel kirjutas: 19 Okt 2021, 18:48

(garmini tutikaid motogepsusid saab tegelikult alates 220 EUR).

Täitsa huvitav - vb vahetaks ka oma vana seadme välja. Paluks linki, ise ei suutnud tuvastada.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See hetkel kõige odavam peaks olema Zümo 346, Eesti "esindajate" lehtedel on see salastatud mudel, äkki keegi kogemata jätab kallima ostmata :D

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 19 Okt 2021, 19:14
Jesper kirjutas: 19 Okt 2021, 19:09

Nojah, Garmini auto- ja tsiklitoodete seeria on kahjumlik. Ma küll oska ennustada, mis nende plaan on, aga arvestades, et igasugu nutikellade jms sodi müük kasvab nagu pärmi peal, ei usu, et see püss enam pauku teeb. Pigem ostke oma lemmikmudelist üks eksemplar veel ja pange vati sisse riiulisse, kui varsti ei taha pimedas leviaugus ekselda, Google-Samsungi-suvahiinahupengwei kräpp lenksu peal röökimas :D

Sa võid ta ju vati sisse panna, aga kui tugi ära kaob, siis muutub ta millalgi ikkagi romuks. Teisalt kaart võiks vähemalt pikemal reisil olles ikka värske ja täpne olla .

Näiteks zümo 550 13 aastat vana toimetab ka täna väga okeilt saani,atv ja tsiklipeal. Soome topo või Eesti Regio topo sees ja ainult seikle. Saaniteed metsarajad kõik on olemas.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

retro kirjutas: 19 Okt 2021, 19:46
ranel kirjutas: 19 Okt 2021, 18:48

(garmini tutikaid motogepsusid saab tegelikult alates 220 EUR).

Täitsa huvitav - vb vahetaks ka oma vana seadme välja. Paluks linki, ise ei suutnud tuvastada.

https://m.louis.eu/artikel/garmin-zumo- ... r=10012178

Selle hinda nüüd natuke tõstetud, aga siin 220 eur veel suvel mõni aeg tagasi oli.

Urmase kaardijuttu ära usu. Ta lihtsalt ei oska rohkemat Garmin expressist ja arvab, et sellega kaardimajandus piirdub. Tegelikult Garminile ropult kaarte saada. Lihtsalt need tuleb teistmoodi peale panna.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Jesper kirjutas: 19 Okt 2021, 19:26

Nojah, ma andsin mais Wazele ühe võimaluse viia mind kõige lihtsamat teed mööda Tallinnast Brnosse ja ta suutis juba enne Bialystoki segast peksma hakata - näitas, et kell 2 öösel on seal MEGA suurlinnas ikka jube rasked olud ning parem oleks ikka teha mingi 50km ring kuskil pimedas päraperses, mitte mööda neljarealisi lõdvalt läbi linna lasta. Ma muidugi olin piisavalt loll ja unine ka, et seda kuulata, kui asjast aru sain, oli juba veidi hilja...

Sinu kirjelduses ongi juba selgitus olemas.

Kõik sõltub sellest, mis tingimustes ja kuskohas navigeerida on vaja. Universaalselt häid asju on keeruline leida ja kasutada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@Jesper Ei oska öelda,mida sa seal tol hetkel oleks läbinud, aga Brnosse ei ole otseim tee üle Bialystoki kohe kindlasti. Ehk paremale pööre enne on nagu mõistlik, mitte 50km ring. Ehk ma ei usu sinu juttu. Ammu juba on otsem tee olemas, millest ka suurem osa 4 realine.
Waze EI OLE raskeveokitele sobiv, sest ei arvesta keeldusid nendele ehk kui ise loll oled(rekkajuht suusarajal), siis pole midagi teha. Ehk seda pole mõtet tuua võrdluseks
Nii sõidetakse Kalvarijast Varssavi peale ja sealt edasi Brno peale. Täna ei läbita ei Suwalkit, Augustowit ega Bialystoki.

image.png
image.png (162.78 KiB) Vaadatud 2342 korda

@ranel ma olen korduvalt öeldnud,et ei hakka mingeid kaarte Garminisse ise aretma ja ma kasutan navi ikkagi AINULT maanteedel. Ei räägi topo või mis iganes ise koostatud kaartidest ja kasutasingi omal ajal Garmini poolt pakutud. Kasutan tööautode jaoks siiani(17 seadet on hetkel olemas ehk olem saadavaga kursis). Miks ma pean midagi ise aretama ja oma aega raiskama mingi mõttetu tegevuse peale kui on olemas valmis ja täpsed kaardid, mida saan oma telefonis kasutada.Lisaks ostmine on üldse arusaamatu tegevus,kui oled 400-600€ asja ostnud) Me ei ela enam 90-ndates vaid aasta on täna 2021 ja kõik on vabalt saadaval väga väikse raha eest.Näiteks Waze tasuta, Osmand+ ja Sygic olematu raha eest võrreldes ka kõige odavama Garmini seadmega. Kui see Garmini ise täiustamine sulle meeldib, siis palun väga, aga ära hakka tõestama, et see ainuvõimalikest parim lahendus. See ei ole tõsiselt võetav jutt kui on mitmeid alternatiive, mis on kordades odavamad ja täpsemad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ranel kirjutas: 19 Okt 2021, 20:46
retro kirjutas: 19 Okt 2021, 19:46
ranel kirjutas: 19 Okt 2021, 18:48

(garmini tutikaid motogepsusid saab tegelikult alates 220 EUR).

Täitsa huvitav - vb vahetaks ka oma vana seadme välja. Paluks linki, ise ei suutnud tuvastada.

https://m.louis.eu/artikel/garmin-zumo- ... r=10012178

Selle hinda nüüd natuke tõstetud, aga siin 220 eur veel suvel mõni aeg tagasi oli.

Urmase kaardijuttu ära usu. Ta lihtsalt ei oska rohkemat Garmin expressist ja arvab, et sellega kaardimajandus piirdub. Tegelikult Garminile ropult kaarte saada. Lihtsalt need tuleb teistmoodi peale panna.

See ei näita teedel kiiruskaameraid ega ka keskmise kiiruse alasid, kui sa seda oma telefoniga online äpiga ei seo, mis on igavene nuhtlus. Ehk telefon võtab andmesidet üsna reipalt ja kui laadijas ei ole,siis akut sööb ka usinalt. Täna on just neid keskmisekiiruse alad paljudes riikides, mis võivad suured väljaminekud tekitada. Poolas näiteks olid sel suvel teeremondi aladel(6-9km pikad) ajutised kaamerad, mida waze näitas, aga offline navid mitte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Issand jumal! Miks me kaks korda aastas sama asja üle jahume? Miks on vaja hullult ühte või teist asja maha teha?

Navimine ei ole üks ja sama spetsiifika igas olukorras. Waze on teatud olukordades hea ja teistes täiesti kasutu. Milleks üldistada? Miks eeldada, et iga inimese usecase on üks ja sama???

Ja selleks, et õli tulle valada, siis suvel balkanile sõites oli Waze kahest päevast poolel päeval absoluutselt rivist väljas. 2 iphone’i ja 2 androidi - kõigil nett toimis - lihtsalt ei arvutanud teekondasid välja. Läksime ajutiselt Google Mapsile üle.

Waze on minu auto sisse ehitatud navi välja vahetanud ja tsiklil on aegajalt tore kasutada aga teist tüüpi navigeerimiseks on ikka teised programmid ja soovi korral ka seadmed. Ja ma ei pea silmas ainult TOPOT ja offroadi. Hea näide on TET, mis tegelikult ei ole offroad ja ei vaja ka TOPOt.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas: 20 Okt 2021, 08:41

Nii sõidetakse Kalvarijast Varssavi peale

Meeleolupildike sellelt "nii sõidetakse"-teelt, Korycin-Knyscyn lõigult:

image.png

Kaks tavalist sõiduautot ilma muru pealt lisa ampsamata üksteisele vastu tulema ei mahu, keskmine kiirus tuli alla 50km/h :wack:

Ma oleks ausalt öeldes isegi uskunud, kui keegi oleks väitnud, et ma seadistasin seal ise midagi valesti vms, ega väga pikalt ei süvevenud, anoh kui maailma nr 1 waseeksperdi käes seda sama kitserada näitab, siis ilmselgelt nii ongi. Hea, et mingeid actually keerukaid kohti sellega läbida ei üritanud, istuks siiamaani kuskil metsas ilmselt :D

Viimati muutis Jesper, 20 Okt 2021, 10:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas: 20 Okt 2021, 09:14

Issand jumal! Miks me kaks korda aastas sama asja üle jahume? Miks on vaja hullult ühte või teist asja maha teha?

Navimine ei ole üks ja sama spetsiifika igas olukorras. Waze on teatud olukordades hea ja teistes täiesti kasutu. Milleks üldistada? Miks eeldada, et iga inimese usecase on üks ja sama???

Ja selleks, et õli tulle valada, siis suvel balkanile sõites oli Waze kahest päevast poolel päeval absoluutselt rivist väljas. 2 iphone’i ja 2 androidi - kõigil nett toimis - lihtsalt ei arvutanud teekondasid välja. Läksime ajutiselt Google Mapsile üle.

Waze on minu auto sisse ehitatud navi välja vahetanud ja tsiklil on aegajalt tore kasutada aga teist tüüpi navigeerimiseks on ikka teised programmid ja soovi korral ka seadmed. Ja ma ei pea silmas ainult TOPOT ja offroadi. Hea näide on TET, mis tegelikult ei ole offroad ja ei vaja ka TOPOt.

Kindlasti juhtub igasugu asju, aga teema ongi "Moto-GPS mobiiltelefoni baasil" ja ma olen jätkuvalt kindel,et see on hea lahendus igale reisile minejale ning ei pea lisaks ei tea mida ostma :D
Mul oli seekord reisil kaks telefoni koguaeg töös(SamsungA70+Ulefon Armour6E) ja ühes waze ning teises üritasin Sygicut jooksutada, kuid see jooksis mul kokku esimesed kolm päeva, alles Rumeenias töötas püsivamalt. Sygicul on lisaks offline kaartidele täna ka online liiklusinfo lisa olemas ehk siis nii palju kui ta töötas oli trajektoor pea alati sama va uued teed mida wze näitas ja Sygicu värske, enne reis tehtud, uuendus ei näidanud.
Mägedes kasutasin Osmand+ kaarte kus olid ka topo lisad ja kõrgusjooned ning see toimis seal väga hästi. Aga seda julgen küll kindlat väita, et kasutades telefoni ei ole mul olnud selliseid kalasid navigeerimises, nagu kunagi ammu Garminiga oli.
Tuleks ka vahet teha lihtsalt jooksval navigeerimisel punktist A punkti B ning oma reisi koostamisest ja selle täismahus laadimiseks seadmesse. Samas miks peaks midagi ette sisestama, sest sa ei tea ju olusid teel teistes riikides ning võid oma plaaniga väga kergelt "lepikusse" panna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 20 Okt 2021, 10:21
urmas66 kirjutas: 20 Okt 2021, 08:41

Nii sõidetakse Kalvarijast Varssavi peale

Meeleolupildike sellelt "nii sõidetakse"-teelt, Korycin-Knyscyn lõigult:
Kaks tavalist sõiduautot ilma muru pealt lisa ampsamata üksteisele vastu tulema ei mahu :wack:
Ma oleks ausalt öeldes isegi uskunud, kui keegi oleks väitnud, et ma seadistasin seal ise midagi valesti vms, ega väga pikalt ei süvevenud, anoh kui maailma nr 1 waseeksperdi käes seda sama kitserada näitab, siis ilmselgelt nii ongi. Hea, et mingeid actually keerukaid kohti sellega läbida ei üritanud, istuks siiamaani kuskil metsas ilmselt :D

Täiesti sõidetav tee, aga palju otsem(vist mingi 20km). Liiklus väike ja kiiruse piirangut ka peaaegu pole ning on 90-ga sõidetav. Olen seda 3-4 korda edasi tagasi sõitnud ja ei saa aru milles probleem? Liiga kitsas? Mul on suurem auto ja mahtus ära.

E: Kas sa tõesti mõõtsid sellel paarkümne km lõigul keskmist kiirust :-||| :mrgreen:

Viimati muutis urmas66, 20 Okt 2021, 12:39, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, nagu ma ütlesin, nüüd ma saan aru, kuidas leedukas suusarajale sattus.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas: 20 Okt 2021, 09:14

Issand jumal! Miks me kaks korda aastas sama asja üle jahume? Miks on vaja hullult ühte või teist asja maha teha?

Kui su ainuke tööriist on haamer, hakkab iga probleem sarnanema naelaga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 20 Okt 2021, 10:21
urmas66 kirjutas: 20 Okt 2021, 08:41

Nii sõidetakse Kalvarijast Varssavi peale

Meeleolupildike sellelt "nii sõidetakse"-teelt, Korycin-Knyscyn lõigult:
image.png

Kaks tavalist sõiduautot ilma muru pealt lisa ampsamata üksteisele vastu tulema ei mahu, keskmine kiirus tuli alla 50km/h :wack:

Ma oleks ausalt öeldes isegi uskunud, kui keegi oleks väitnud, et ma seadistasin seal ise midagi valesti vms, ega väga pikalt ei süvevenud, anoh kui maailma nr 1 waseeksperdi käes seda sama kitserada näitab, siis ilmselgelt nii ongi. Hea, et mingeid actually keerukaid kohti sellega läbida ei üritanud, istuks siiamaani kuskil metsas ilmselt :D

Sa tegid natuke sikku, kui selle pildi siia lisasid. Ma tegin sellel teel pausi mingi metsatee otsas ja seal oli täiesti korralik tee + kõrval kergliiklustee, kuid streetview näitab 2013 a pilti mingi võsa vahelt. Ehk nii hull see asi ikka pole nagu sa üritad näidata (lol)
Ülemised pildid tehtud 03.09 ja all sama koht google pildilt :D

image.png
image.png
image.png

https://www.google.com/maps/place/53%C2 ... d22.758857

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 20 Okt 2021, 09:00
Spoiler
ranel kirjutas: 19 Okt 2021, 20:46
retro kirjutas: 19 Okt 2021, 19:46
ranel kirjutas: 19 Okt 2021, 18:48

(garmini tutikaid motogepsusid saab tegelikult alates 220 EUR).

Täitsa huvitav - vb vahetaks ka oma vana seadme välja. Paluks linki, ise ei suutnud tuvastada.

https://m.louis.eu/artikel/garmin-zumo- ... r=10012178

Selle hinda nüüd natuke tõstetud, aga siin 220 eur veel suvel mõni aeg tagasi oli.

Urmase kaardijuttu ära usu. Ta lihtsalt ei oska rohkemat Garmin expressist ja arvab, et sellega kaardimajandus piirdub. Tegelikult Garminile ropult kaarte saada. Lihtsalt need tuleb teistmoodi peale panna.

See ei näita teedel kiiruskaameraid ega ka keskmise kiiruse alasid, kui sa seda oma telefoniga online äpiga ei seo, mis on igavene nuhtlus. Ehk telefon võtab andmesidet üsna reipalt ja kui laadijas ei ole,siis akut sööb ka usinalt. Täna on just neid keskmisekiiruse alad paljudes riikides, mis võivad suured väljaminekud tekitada. Poolas näiteks olid sel suvel teeremondi aladel(6-9km pikad) ajutised kaamerad, mida waze näitas, aga offline navid mitte.

Sorry Urmas, aga sa ja Garmin tundute sama hea kombo nagu Makita ja see tüüp videos.

Kiirus- & ohutuskaamerate hoiatused
Laadi oma Garmin seadmesse alla uusim kaamerate andmebaas.
Hangi kõige ajakohasem Euroopa kiiruskaamerate andmebaas ning liikle turvaliselt, seaduskuulekalt ning kiirusteadlikult.

Igasse ühilduvasse Garmin seadmesse on eellaaditud täielik Cyclops kiiruskaamerate andmebaas, mis teavitab sind liigeldavale teele jäävatest kiiruspiirangutest ja kiiruskaameratest. Kiiruspiirangutest kinni hoidmine ja õnnetuste vältimine aitab hoida teed turvalistena, hoiab sinu kindlustusmaksed madalatena ning aitab vältida trahvipunktide ja trahvide saamist.

Kõige uuemates Garmin seadmetes¹ sisalduvad ka valikud Kiiruskaamerate uuendused ja Reaalajas uuendamine nutitelefoni kaudu.

Igapäevaste uuenduste kaudu teab sinu Garmin seade järgmiste seadmete asukohti.

Fikseeritud kaamerad
Keskmist kiirust mõõtvad kaamerad
Muutkaamerad
Ajutised kaamerad / teetööd
Punase kiiruse eiramist mõõtvad kaamerad
Mobiilsed kiiruskaamerad
Koolipiirkonnad

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas: 20 Okt 2021, 13:30

Sa tegid natuke sikku, kui selle pildi siia lisasid.

Ei teinud mingit sikku, Waze juhatatud tee oligi täpselt selline tüüpiline lainetav Poola külavahetee, mida mööda traktor sõidab täitsa kenasti, aga Volvo sädemeid pillub. Jah, asulate läheduses oli veidi siledam. Jah, ma oleks pidanud KTM-i kärukonksu otsa riputamise asemel käruga sappa panema, et veidi kliirensis võita. Ei, mul ei ole endiselt Poola maapiirkondades (ja selle alla käivad eranditult kõik alla 4-realised teed) pimedas ringi ekslemiseks Wazet vaja, pööretel feilida oskan ka paberkaardiga kenasti. Jah, ma tean, et sinu lõputut usku Waze ülimuslikkusesse ja minu lõputut usku eranditult iga sinu tsikliteemalise nõuande ekslikkusse ei väära miski, seega kõik see on siin tegelikult Internetiruumi raiskamine.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 20 Okt 2021, 13:56

Fikseeritud kaamerad
Keskmist kiirust mõõtvad kaamerad
Muutkaamerad
Ajutised kaamerad / teetööd
Punase kiiruse eiramist mõõtvad kaamerad
Mobiilsed kiiruskaamerad
Koolipiirkonnad

[/quote]

Kuule see ongi kõik ju toimiv üle selle äpi. See eraldi allalaetav andmebaas on veel mõttetum ja uueneb kenasti ainult nende reklaamis, mitte reaalajas. Kuidas sa saad alla laadida mobiilse kaamera asukohta ????? Mis asi on puanse kiiruse kaamera ?????
Makita ja Garmin ongi minu jaoks üks ja sama, kumbagi kasuta mina enam ammu :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mis sa jaurad. Urmas, WTF?! Püüa nüüd erutust taltsutada, mõned inimesed kasutavad lahendusi, mis polegi sinu silmis parimad või mugavaimad.
Näiteks, mõned inimesed sõidavad mootorratta sadulas kuhugi, kus on külm/palav/vihmane, raske, ebamugav ja magada tuleb telgis ning toit on restorani skaalas alla ühe tärni. Aga pärast kiidavad, et oli kümnendi parim puhkus. Mida nad ka teavad! Parim puhkus on teatavasti Sharm El Sheikhs. :roll:

Ja selles valguses: Garmin on täiesti OK tööriist koos oma puuduste ja voorustega ja samamoodi on mobiiltelefon+Waze OK aga mitte ülimuslik. See, et sulle sobib see kõige paremini ei tähenda, et kõik muu on automaatselt mõttetu pask. Lisaks, sinu kogemus Garminist on 10 aastat vana. Se oli hoopis teine maailm tookord, seda maailma pole enam.
Minu jaoks on Waze hea vahend millega navigeerida punktist A punkti B kõige kiiremini, soodsamat ja mis peaasi: trahvivabalt. Ümbermaailmareisile minnes võtaks ma igal juhul Garmini lisaks. Uus Garmin on suht OK tööriist. Garmin on 100x töökindlam, kui hiinlaste toodetud odvatelefon (või siis koerelaste toodetud odvatelefon, mille sa lihtsalt kallilt ostsid). Asi mille sa iga kord oma v*ttu kiites ära unustad on asjaolu, et mobiil+Waze on universaaltööriist kõikideks kasutusjuhtumiteks ja seega on ta universaalselt halb igal üksikul juhtumil eraldi. Garmin on nagu haamer, mõeldud ainult ühe asja jaoks aga teeb seda hästi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”