Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Piipz kirjutas: 06 Nov 2019, 17:23

Pigem vibreerib see telefon x-gripist minema, kui neid lisakumme pole ümber tõmmatud.

Ma ei kujute ette kui hull see vibra peab olema, et telefon sealt välja tuleks. Olen sõitnud 10+k km, telefon küll horisonataalselt asendis seal vahel, mitte püstises seades. Kruusa, kivi, muda jne. Kõike muud on ratta pealt ära lennanud aga mitte telefon. Tegemist on hiinaka X-grip ja kummid on siiamaani liimimata. Lisakumme kasutasin ainult esimene kord, rohkem ei viitsinud neid ümber venitada. Asub lenksu küljes üle RAM-B-367 ehk mingit vibra leevendust seal ka pole.



HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Vast oleneb ka, kui raske telefon on, mul on olnud kaks originaal x-grippi ja mõlemast tahtis telefon plehku panna, st kippus alla vajuma. Pärast seda hakkasin neid lisakumme peale venitama. Rohkem ma igatahes X-grippi ei riski kasutada. Aga noh, see oli mu isiklik kogemus ainult.
Ning see ilmselt ka loeb, mis nurga all sa seda telefoni vaatad, st kas x-grip on täitsa püsti või 45 kraadi nurga all jne.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Telefon 172g, 5,5". 8,2mm paks.

Kas sul oli püstises seades ehk telefon hakkas allapoole vajuma vibraga?

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Piipz »

vist oli jah see keiss

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 06 Nov 2019, 17:23

X-grip hoiab telefoni servadest kinni.

Aga ma urmasele vaidlen vastu, ega see x-grip kuidagi telefoni vibra eest paremini ei kaitse, kui quadlock. Kui küsimus on, et kas telefon võib quadlockist minema vibreerida, siis vastus on ei. Pole ühtegi sellist juhust kuulnud ning testid on näidanud, et tõmbejõudu on telefoni quadlockist kättesaamiseks on vaja vähemalt 80KG. Pigem vibreerib see telefon x-gripist minema, kui neid lisakumme pole ümber tõmmatud.

Telefoni vibra eest kaitsmiseks peaks olema midagi sellist, nagu mikrofonide maailmas kasutatakse, kas siis mingid vahevedrud või kummipuksid. Eks ise annaks midagi aretada, päris valmis toodet pole veel näinud. No ja kui olekski selline olemas, siis sooviks ma ikkagi, et seal otsas oleks midagi quadlocki sarnast, sest siiani pole ma ikkagi mugavamat kinnitust näinud.

Ma pole ju väitnud,et see vibra eest telefoni kaitseb vaid kui telefon väriseb,siis on kehv seda kaarti või ükskõik mis muud vaadet seal näha. mul kunagi olnud GIVI veekindel kott koos lenksu klambriga ei olnud eriti satbiilne ja kehval teel oli ka kehv seda GPS-i vaadata. Vibra kui seadet rikkuv teema polnud üldse probleemiks. Vibra vastu ei kaitse ilmselt üldse mingi hoidja. Ehk kallimat telefoni mingi vurripeale installeerida on suht mõttetu tegevus. Kui on mingi vibra kindel telo, siis on teine asi ehk need asjad pole võrreldavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma kasutan Givi kotiga telefonihoidjat: Givi S957B mahutas Cat S61 napilt ära, suuremaid valikus enam polnud. Kasutasin samasugust Givi toodangut juba nuputelefoni ajal, siis ei viitsinud turvapaela isegi kasutada (on komplektis kaasas). Nüüd kui telefonid lähevad kogu aeg suuremaks-raskemaks, olen selle igaks juhuks külge pannud. Tööd pole turvapael seni veel (ptüi ptüi ptüi) pidanud tegema, kuigi praegune kolakas kaalub 250 grammi.
Pilt

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Black »

See kotiga variant ongi vast vibra osas kõige telefonisõbralikum. Mida lödim ühendus, seda parem vibrasummutus. Kotiga saab inerts hästi töötada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas: 08 Nov 2019, 22:35

See kotiga variant ongi vast vibra osas kõige telefonisõbralikum. Mida lödim ühendus, seda parem vibrasummutus. Kotiga saab inerts hästi töötada.

Seda kindlasti,aga kotiga on nähtavus ereda päiksega ikkagi suht kehva. Ja ereda päiksega pole ju kotti vajagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Btw, nähtavusest rääkides - kas kuskil Tallinnas müüakse seda ekraanile kleebitavat mattkilet "ruutmeetriga" ka, mitte ainult mingi konkreetse telefonimudeli jaoks?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 10 Nov 2019, 01:42

Btw, nähtavusest rääkides - kas kuskil Tallinnas müüakse seda ekraanile kleebitavat mattkilet "ruutmeetriga" ka, mitte ainult mingi konkreetse telefonimudeli jaoks?

Ostsin aliexpressist seda mitu lehte. Tuli otse ümbrikus postkasti,maksis paar euri üsna mitu lehte. Teeb telefoni palju paremini nähtavaks. Samas see lõigatav serv ei jää väga hästi ekraani külge kinni,kuid kui kipsinoaga joonlaua järgi lõigata saab enam vähem hea.Ma suvel kasutasin ja igakord lõikasin uue tüki,kui sõitma läksin.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sai ju öeldud et Tallinnas...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 10 Nov 2019, 10:50

Sai ju öeldud et Tallinnas...

Sorry unustasin,et ei müüda. Kõike muud,aga matti ei suutnud leida.
Lasin õel ka hulgi müüjaid kollitada,aga eestist ei leitud.
Tellida sai(ilmselt hiinast :) )

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mhmh, ma kergelt hakkasin juba oma vaimses tervises kahtlema, aga ju siis pole nõudlust... Alist on tellimus ammu tehtud, anoh täna oli enamvähem sõiduilm :) Õnneks sombuse ilmaga see pole nii suur probleem.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Jesper kirjutas: 11 Nov 2019, 03:47

Mhmh, ma kergelt hakkasin juba oma vaimses tervises kahtlema, aga ju siis pole nõudlust... Alist on tellimus ammu tehtud, anoh täna oli enamvähem sõiduilm :) Õnneks sombuse ilmaga see pole nii suur probleem.

Ma järgmine kord tellin õiges suuruses, et ei peaks lõikama. Ei õnnestu see lõikamine 100% alati nii,et servad ühtlased jääksid.


viljaste
Postitusi: 8
Liitunud: 24 Mai 2020, 16:24
Tänanud: 14 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas viljaste »

Spoiler
villy kirjutas: 14 Juul 2017, 04:03

Üllatavalt hästi see asi toimis. Kindluse mõttes saab ka mingi kummi peale aretada. PS veekindel telefon abiks.

https://www.photopoint.ee/telefonide-ta ... ears-42023

fiesta-telefonihoidik-rattale-shears-42023.jpg

Kasutasin ka seda mõnda aega, toimis ideaalselt. Aga nii kaua kuni korraks külje maha sai ja ratas püsti tõstetud, siis sai kogemata käega kergema hoobi sellele antud ja murtud see oligi, edasi jätkus sõit ilma Waze'ta :P .

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas simp »

Alterjor kirjutas: 06 Nov 2019, 17:35
Piipz kirjutas: 06 Nov 2019, 17:23

Pigem vibreerib see telefon x-gripist minema, kui neid lisakumme pole ümber tõmmatud.

Ma ei kujute ette kui hull see vibra peab olema, et telefon sealt välja tuleks. Olen sõitnud 10+k km, telefon küll horisonataalselt asendis seal vahel, mitte püstises seades. Kruusa, kivi, muda jne. Kõike muud on ratta pealt ära lennanud aga mitte telefon. Tegemist on hiinaka X-grip ja kummid on siiamaani liimimata. Lisakumme kasutasin ainult esimene kord, rohkem ei viitsinud neid ümber venitada. Asub lenksu küljes üle RAM-B-367 ehk mingit vibra leevendust seal ka pole.

x-grip'ist tuleb telefon väga kenasti välja kui kummi peal pole, või siis mulle sattus lihtsalt kehva versioon. paar kiltsa kruusa ja juba tilpneb ainult kahe punkti vahel. Korduvalt niimoodi telefoni leidnud. Eks ta rattast sõltub ka veits.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas villy »

viljaste kirjutas: 24 Juun 2020, 20:35

Kasutasin ka seda mõnda aega, toimis ideaalselt. Aga nii kaua kuni korraks külje maha sai ja ratas püsti tõstetud, siis sai kogemata käega kergema hoobi sellele antud ja murtud see oligi, edasi jätkus sõit ilma Waze'ta :P .

Läksin Ram X gripile üle ise ka :)

Kasutaja avatar

Põder
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Juul 2016, 20:19
Tsikkel: Transalp XL600

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Põder »

Spoiler
Piipz kirjutas: 06 Nov 2019, 17:23

X-grip hoiab telefoni servadest kinni.

Aga ma urmasele vaidlen vastu, ega see x-grip kuidagi telefoni vibra eest paremini ei kaitse, kui quadlock. Kui küsimus on, et kas telefon võib quadlockist minema vibreerida, siis vastus on ei. Pole ühtegi sellist juhust kuulnud ning testid on näidanud, et tõmbejõudu on telefoni quadlockist kättesaamiseks on vaja vähemalt 80KG. Pigem vibreerib see telefon x-gripist minema, kui neid lisakumme pole ümber tõmmatud.

Telefoni vibra eest kaitsmiseks peaks olema midagi sellist, nagu mikrofonide maailmas kasutatakse, kas siis mingid vahevedrud või kummipuksid. Eks ise annaks midagi aretada, päris valmis toodet pole veel näinud. No ja kui olekski selline olemas, siis sooviks ma ikkagi, et seal otsas oleks midagi quadlocki sarnast, sest siiani pole ma ikkagi mugavamat kinnitust näinud.

Nüüd täitsa olemas https://www.quadlockcase.eu/collections ... 5175874642

Just sai endale tellitud kuna jäigalt lenksu küljes tappis kaamera ära (huawei p30 ja seda juhtub kõigiga millel optiline pildi stabilisaator vms. )

Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas joekas »

Spoiler
Põder kirjutas: 14 Okt 2020, 09:42
Spoiler
Piipz kirjutas: 06 Nov 2019, 17:23

X-grip hoiab telefoni servadest kinni.

Aga ma urmasele vaidlen vastu, ega see x-grip kuidagi telefoni vibra eest paremini ei kaitse, kui quadlock. Kui küsimus on, et kas telefon võib quadlockist minema vibreerida, siis vastus on ei. Pole ühtegi sellist juhust kuulnud ning testid on näidanud, et tõmbejõudu on telefoni quadlockist kättesaamiseks on vaja vähemalt 80KG. Pigem vibreerib see telefon x-gripist minema, kui neid lisakumme pole ümber tõmmatud.

Telefoni vibra eest kaitsmiseks peaks olema midagi sellist, nagu mikrofonide maailmas kasutatakse, kas siis mingid vahevedrud või kummipuksid. Eks ise annaks midagi aretada, päris valmis toodet pole veel näinud. No ja kui olekski selline olemas, siis sooviks ma ikkagi, et seal otsas oleks midagi quadlocki sarnast, sest siiani pole ma ikkagi mugavamat kinnitust näinud.

Nüüd täitsa olemas https://www.quadlockcase.eu/collections ... 5175874642

Just sai endale tellitud kuna jäigalt lenksu küljes tappis kaamera ära (huawei p30 ja seda juhtub kõigiga millel optiline pildi stabilisaator vms. )

Kas sa kasutasid kaamerat sõidul või tapab ilma selletagi?

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Tapab ka ilma.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Põder
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Juul 2016, 20:19
Tsikkel: Transalp XL600

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Põder »

Spoiler
joekas kirjutas: 15 Okt 2020, 08:40
Põder kirjutas: 14 Okt 2020, 09:42
Spoiler
Piipz kirjutas: 06 Nov 2019, 17:23

X-grip hoiab telefoni servadest kinni.

Aga ma urmasele vaidlen vastu, ega see x-grip kuidagi telefoni vibra eest paremini ei kaitse, kui quadlock. Kui küsimus on, et kas telefon võib quadlockist minema vibreerida, siis vastus on ei. Pole ühtegi sellist juhust kuulnud ning testid on näidanud, et tõmbejõudu on telefoni quadlockist kättesaamiseks on vaja vähemalt 80KG. Pigem vibreerib see telefon x-gripist minema, kui neid lisakumme pole ümber tõmmatud.

Telefoni vibra eest kaitsmiseks peaks olema midagi sellist, nagu mikrofonide maailmas kasutatakse, kas siis mingid vahevedrud või kummipuksid. Eks ise annaks midagi aretada, päris valmis toodet pole veel näinud. No ja kui olekski selline olemas, siis sooviks ma ikkagi, et seal otsas oleks midagi quadlocki sarnast, sest siiani pole ma ikkagi mugavamat kinnitust näinud.

Nüüd täitsa olemas https://www.quadlockcase.eu/collections ... 5175874642

Just sai endale tellitud kuna jäigalt lenksu küljes tappis kaamera ära (huawei p30 ja seda juhtub kõigiga millel optiline pildi stabilisaator vms. )

Kas sa kasutasid kaamerat sõidul või tapab ilma selletagi?

Ei kasutanud kaamerat.


WSW
Postitusi: 27
Liitunud: 27 Aug 2010, 22:49
Tsikkel: Honda Crossrunner
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 4 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas WSW »

Mul ka X grip ja kui ei viitsi kumme ümber vedada siis lendab minema nagu nalja. Teeremondi lõpus polnud märki ja sõitsin vastu asfaldi serva. Telefon lendas üle pea minema. Otsisin ei leidnud aga kuna oli kiivriga ühenduses siis sain aru, et töötab. Valisin siis viimase valitud numbri, sõber helistas tagasi ja nii ta üles leidsin. Tuleb tunnistada, et Ulefone on ikka kõva aparaat, sest peale asfaldile kukkumist ainult kosmeetilised kahjustused. Ekraan terve ja puha.


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

Eile otsisime kamraadi telefoni. Leidsin kraavist. Õnneks oli kõlar otsapidi veest väljas. X-grip (kasutas vist ilma kummita).

Enduuro (nii tõsise spordi mõistes kui ka stiilis TETisõidu) puhul ei saa tavapäraseid soovitusi telohoidmiseks arvestada. Näiteks Broditi mudelikohane hoidja muutus esimesel teelt maha keeramisel kasutuks. Minu Hondo Garage julmalt kiidetud Juiced Squeeze on rahuldavalt toimetanud, kuid siiski, ükskord kukkus telo sõidupealt sülle, sest ma ei olnud hoidjat piisavalt pingutanud (tänavasõitjad kasutavad sama hoidjat nii, et ei pingutagi - lihtsalt keeravad korra paika ja nii jääb).

Siin ta helises:

692D7D50-5316-4971-9188-B6D6AF3D448F.jpeg
0355D8E0-C8F8-4394-8BBE-90FFF4402081.jpeg
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma isiklikult ei saa aru, miks seda X-Gripi üldse veel toodetakse - Quick-Grip on mugavam kasutada ja ainus kord pani telefon sealt plehku siis, kui ma endurokaga niimoodi matsu panin, et kiiver kolises vastu maad ja lenksupoldid kõverad. Selles komplektis on nõrgim lüli juba RAM-i süsteem ise, mitte telefon-hoidja liides.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
Jesper kirjutas: 19 Okt 2020, 14:32

Ma isiklikult ei saa aru, miks seda X-Gripi üldse veel toodetakse - Quick-Grip on mugavam kasutada ja ainus kord pani telefon sealt plehku siis, kui ma endurokaga niimoodi matsu panin, et kiiver kolises vastu maad ja lenksupoldid kõverad. Selles komplektis on nõrgim lüli juba RAM-i süsteem ise, mitte telefon-hoidja liides.

Mõtlen juba pikemat aega, et kas see quick-grip on inimesed nii ära tüüdanud, et otsitakse mitu korda kalleimaid alternatiive või just odavaid koopiaid? Umbes nagu pakud parima lahenduse välja, aga ikka otsitakse midagi muud. Jumala eest et see ei oleks quick-grip, kuna see ju töötab. Või on asi disainis, et näeb lihtsalt nii robustne välja, et ei sobi lakutud ratta külge?

Reaalselt on quick-grip testitud erinevate inimeste poolt nii maanteel, kui metsas ja mudas. TÖÖTAB ja väga hästi! Pole mul sealt kordagi telefon ära lennanud ega midagi juhtunud.

Aga ikka tulevad inimesed ja küsivad, et kas see hiina ime on parem või see klipakas mis liimid telefoni taha on parem. Ei ole. Nii palju kui olen seda quick-gripi reklaaminud nii palju on ka mu soovitusi eiratud ja võetud ikka kas x-grip või kes teab mis asi. Quick-grip ise on miski 20€ + sinna juurde kuuluv vabaltvalitud kinnitus su tsiklile. Ei ütleks et oleks just palju maksta testitud ja töötava lahenduse eest. Lisaks ühe käega käsitletav ja seadistatav ümber erinevate telefonide jaoks.

Ehk siis miks leiutada jalgratast?

Nii saag käima tõmmatud :-|||


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas joel »

Spoiler
Ronk kirjutas: 19 Okt 2020, 15:49

Mõtlen juba pikemat aega, et kas see quick-grip on inimesed nii ära tüüdanud, et otsitakse mitu korda kalleimaid alternatiive või just odavaid koopiaid? Umbes nagu pakud parima lahenduse välja, aga ikka otsitakse midagi muud. Jumala eest et see ei oleks quick-grip, kuna see ju töötab. Või on asi disainis, et näeb lihtsalt nii robustne välja, et ei sobi lakutud ratta külge?

Otsisin googlest, mis see quick-grip on. Ma arvan, et robustne välimus võib tõesti paljudele mitte meeldida (lol)
Pilt

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
joel kirjutas: 19 Okt 2020, 16:03
Ronk kirjutas: 19 Okt 2020, 15:49

Mõtlen juba pikemat aega, et kas see quick-grip on inimesed nii ära tüüdanud, et otsitakse mitu korda kalleimaid alternatiive või just odavaid koopiaid? Umbes nagu pakud parima lahenduse välja, aga ikka otsitakse midagi muud. Jumala eest et see ei oleks quick-grip, kuna see ju töötab. Või on asi disainis, et näeb lihtsalt nii robustne välja, et ei sobi lakutud ratta külge?

Otsisin googlest, mis see quick-grip on. Ma arvan, et robustne välimus võib tõesti paljudele mitte meeldida (lol)
Pilt

:mrgreen: ilmselt saab ka sellega hakkama vajadusel. Aga jutt käib jah Ram Quick Gripist siis. Täpsemalt ram-hol-pd3u ja ram-hol-pd4u.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma nägin Youtube'ist, et Toby Price'i trennitegemise RFR-il on Quad-Lock peal - usun, et ma julgeks selle info valguses seda süsteemi ka proovida, kui mingil põhjusel peaks endale mõne nendest toetatud telefonidest ostma ja/või RAM-i süsteemist loobuma. Aga jah, hetkel nagu ei näe põhjust üheks ega teiseks, pole just väga odav süsteem kah takkatraavi.

Screenshot from 2020-10-19 16-16-58.png

https://www.youtube.com/watch?v=2xHTsNvLEG0


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
Ronk kirjutas: 19 Okt 2020, 15:49
Jesper kirjutas: 19 Okt 2020, 14:32

Ma isiklikult ei saa aru, miks seda X-Gripi üldse veel toodetakse - Quick-Grip on mugavam kasutada ja ainus kord pani telefon sealt plehku siis, kui ma endurokaga niimoodi matsu panin, et kiiver kolises vastu maad ja lenksupoldid kõverad. Selles komplektis on nõrgim lüli juba RAM-i süsteem ise, mitte telefon-hoidja liides.

Mõtlen juba pikemat aega, et kas see quick-grip on inimesed nii ära tüüdanud, et otsitakse mitu korda kalleimaid alternatiive või just odavaid koopiaid? Umbes nagu pakud parima lahenduse välja, aga ikka otsitakse midagi muud. Jumala eest et see ei oleks quick-grip, kuna see ju töötab. Või on asi disainis, et näeb lihtsalt nii robustne välja, et ei sobi lakutud ratta külge?

Reaalselt on quick-grip testitud erinevate inimeste poolt nii maanteel, kui metsas ja mudas. TÖÖTAB ja väga hästi! Pole mul sealt kordagi telefon ära lennanud ega midagi juhtunud.

Aga ikka tulevad inimesed ja küsivad, et kas see hiina ime on parem või see klipakas mis liimid telefoni taha on parem. Ei ole. Nii palju kui olen seda quick-gripi reklaaminud nii palju on ka mu soovitusi eiratud ja võetud ikka kas x-grip või kes teab mis asi. Quick-grip ise on miski 20€ + sinna juurde kuuluv vabaltvalitud kinnitus su tsiklile. Ei ütleks et oleks just palju maksta testitud ja töötava lahenduse eest. Lisaks ühe käega käsitletav ja seadistatav ümber erinevate telefonide jaoks.

Ehk siis miks leiutada jalgratast?

Nii saag käima tõmmatud :-|||

Pole küll ise omanud. Aga nõus! Minu näitel on järgmised põhjused, miks ma seda siiani ei ole kasutanud:

  1. Esimene kord kui päriselt telo lenksule panin, oli 3 aastat tagasi. Põhjus oli selles, et Zumo läks katki. Streetmotos oli letis X-grip. Teadsin küll, et näiteks Karul endal on Quick-Grip. Ma ei mäleta, mis see põhjus oli aga siis nad seda letis ei hoidnud (täna vist Streetmotos Quick-Grip letikaup). Mul polnd tookord oodata mahti ja võtsin X-gripi. Kasutasin natuke ja nüüd seisab riiulis.

  2. Kui eelmine aasta lõplikult Zumost loobusin, otsustasin, et tahan korralikku QI-laadimisega hoidjat. Quick Gripi juhtmevaba versiooni alles arendati sel ajal. Ma soetasin Hondo, mis on kallim (mitte tingimata parem). Nüüd on Quick-Grip juhtmevaba versioon väljas ja ma usun, et kui peaksin uuesti valima, siis selle peale läheksingi. Aga kindel ei saa olla, et see RAMi laadimissüsteem ilmale ja kõigele vastu peab jmt. Tuleb ikka ise katsetada.

Võibolla inimestele meeldib see, et X-grip jääb hästi nähtamatu siis kui telo lenksul pole?

PS! See QuadLock ja analoogne SP-Connect tunduvad käega katsudes tegelikult ikka väga väga head. Aga pole julgend testida (mõistus tõrgub uskumast). Hinnad on muidu normid ja juhtmevaba laadimine on ka vist mõlemal olemas.

Saan aru, et on olemas reaalselt enduurokaid ka Eestis, kellel telo nende pisikeste vidinatega lenksul kinni püsib ja ära EI kao...

EDIT: Vaatasin sama teema esimest lehekülge (3 aastat tagasi) ja seal ka morse ja ronk ja teised arutavad sisuliselt samal teemal. Soodne saast VS X-Grip VS Quick Grip jne (crash)

Viimati muutis morse, 19 Okt 2020, 16:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Spoiler
morse kirjutas: 19 Okt 2020, 16:46

analoogne SP-Connect

Jällegi sama teema - millest tuleb arvamus, et see üldse võrdlust välja kannatab? Või mille tulemusena ta üldse jututeema on? Võimalik muidugi, et tegu on täiesti ok tootega, aga see, et asi pildi peal sile ja loogiline välja näeb, ei anna mingit infot selle kohta, mis ta rasketes oludes teeb või kaua kestab. Üldiselt juhtub väga harva, et mingi copycat toode originaaliga samal tasemel teostatud on. Quick-Gripi vaatad ka, et suvaline plastist kobakas, iga hiinlane teeks selle 3.50 eest järgi, aga no kuna üks asi töötab ja teine mitte, siis need kihvade nurgad ja vedrude pinged jms on ikka piisavalt kriitilised, et lihtsalt pildi järgi kopeerides sealt mingit nahka ei tule.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”