[U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

[U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

Parematel autodel on juba ammugi olemas pimenurga andurid. Nüüd võib iga mees ka oma mootorrattale sellise paigaldada. Just-nimelt igale, sest Stenzari nimeline ettevõte (Taiwanist?) pakub seda aftermearket vidinana. Väidetavalt on install lihtne ja ühendada on vaja vaid 4 juhet. Hetkel saab selle rõõmu 399 USD eest ja täishind on $800.

Kuidas on, kas sina paigaldaksid oma tsiklile sellise? On seda üldse mootorrattal vaja?

https://meetsenzar.com/



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui abituks annab inimese veel teha?
Autol on juba igatsugu pidurdamise abid, sõiduraja hoidjad jmt jura nüüd siis see...
EU teeb selle PASA veel kohustuslikuks :wack:
Kas tõesti on raske korra pead keerata?

Saadetud kettaga lauatelefonist!


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas ttt »

Minu pimeda nurga andur on pea keeramine kaela otsas :D Kõigepealt check peeglisse, siis vaatan üle õla, vahel isegi 2x.
Et tore vidin ja kui rattaga kaasa tuleb on äge, aga ise paigaldama ei hakkaks. Autol oleks vast vajalikum..

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kui kange see vibra sadulas olema peab et seda mootori surinast eraldaks?ma ei tunne telefonigi püksitaskus sõidu ajal.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kõik süsteemid, mis aitavad rohkematel inimestel koju jõuda on head! MOTT

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

yeekim kirjutas: 08 Mai 2019, 10:23

Kui abituks annab inimese veel teha?
Autol on juba igatsugu pidurdamise abid, sõiduraja hoidjad jmt jura nüüd siis see...
EU teeb selle PASA veel kohustuslikuks :wack:
Kas tõesti on raske korra pead keerata?

:D
Juba pealkirja lugedes oli kindel, et Jawa mehed hakkavad progressile vastu siin sõdima.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Miks JAWA mehed?
Asi on üleüldises abituse ja suutmatuse võimendamises, et juht saaks "rahulikult" muude (paraku ikka keelatud) asjadega roolis tegeleda :wack:
Kas tõesti ei suudeta ise, ilma kõrvalise, autopoolse abita enam rida hoida, pidurdada, peeglisse vaadata, liiklusmärke jälgida jne?
Ilmselt küll, sest miks muidu seda PASKA sõidukitele kohustuslikus korras peale pannakse.....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kujutan ette, et esimesel korral, uuele rattale pandi peale elektriline starter, oli ka samasugune jonn. Et "krdi homod, ei jõua nüüd ise jalaga ratast käima lüüa, et mingeid abivahendeid vaja?"


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas ttt »

Küsimus oli, kas ma paneks enda rattale selle vidina. Ei paneks, sest see maksab pool ratta hinnast.
Uue rattaga jällegi võiks selline asi kaasa tulla küll. Ise vist ikkagi ei ostaks :D

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Krl kirjutas: 08 Mai 2019, 12:13

Kujutan ette, et esimesel korral, uuele rattale pandi peale elektriline starter, oli ka samasugune jonn. Et "krdi homod, ei jõua nüüd ise jalaga ratast käima lüüa, et mingeid abivahendeid vaja?"

Üks asi on mugavus/parendamine, teine asi on õpitud, pealesunnitud abitus!
Ja sinna abituse poole vaikselt aga järjepidevalt liigume...

Tulles tagasi siis esimeses postituses esitatud küsimuse juurde: ei ostaks ja ei paigaldaks :)

Edit- käimalöömisvänta sooviks aga 1500ccm+ masinatele suht raske leida

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ei tea kuidas seda abitust siin peale surutakse, aga kuna pimedas nurgas olevate sõidukite mittenägemise tõttu ilmselt saab päris palju liiklejaid otsa, siis see tundub reaalse parendusena, kui vaatamata unustamisel, või kehvasti vaatamisel sa ikkagi saad info, et seal keegi on.

Mina ka tagantjärgi ei paigaldaks, aga kui see mingil mu rattal küljes oleks, siis sõidunaudingut see mul otseselt ei vähendaks ka. Maha ei kisuks.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Pimenurga andur-400$
Pea keeramine- priceless (for free)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Inimene topib viimasel ajal liiga palju oma nina looduslikku valikusse :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui loodus pere hulgast hakkab valima siis võib see andur 4k ka maksta, ei pilguks silm ka.

PS Priceless tähendab hindamatu väärtusega ja öeldakse nii kalliste asjade kohta, mida raha eest ei saa.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Käimalöömisvända ostaks küll 400 eest, kui lisana antaks.
Pimenuga andurit kasutaks kui rattaga kaasa tuleks. 800 või "ohh kui odav, ainult 400" raha eest kindlasti mitte.
Pidurdus ja veojõuabimeeste pooldaja olen küll. Just pühapäeva sõitjate võtmes.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas will111 »

teoorias hüva idee, aga 99% tõenäosusega ei tööta nii (hästi) nagu vaja või ei ole piisavalt confitav, seega pointless gimmick. linnas sõites nii mõnelgi juhul mul on täitsa savi, et seal nö. pimedas nurgas see auto on...ehk siis olen sellest teadlik ja teen oma manöövrid asjaolusid arvesse võttes. süsteem aga ei ole teadlik sellest, kas ja millal mina olen teadlik või mitte, seega see muudkui vibreerib ja hoiatab.ja arvatavasti rohkem segab sõitu ning keskendumist kui midagi aitab.
arendagu parem tsiklile välja sellised "tahavaatepeeglid" mis näitavad taga toimuvat täielikuma field of view'ga ning kuhu käsi või õlg poolenisti ette ei jää. tänapäeva ekraanitehnoloogia juba täiesti võimaldab seda teha

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See sinu unistuste "tänapäeva tehnoloogia" on 20€ tagurduskaamera Oomipoest...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Täiesti ebavajalik, ei ostaks ega paneks.
Ei ole vaja töllerdada motikaga paremas reas, sõida äärmises vasakus ja natuke kiiremin kui muu liiklusvool ja sind ei tohiks üldse huvitada mis taga toimub :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas: 08 Mai 2019, 14:19

Täiesti ebavajalik, ei ostaks ega paneks.
Ei ole vaja töllerdada motikaga paremas reas, sõida äärmises vasakus ja natuke kiiremin kui muu liiklusvool ja sind ei tohiks üldse huvitada mis taga toimub :-)

Tagant võib tulla veel üks Maaks, kes soovib kõigist kiiremini liigelda, seega tiba võiks ikka huvi tunda, mis seal toimub ;)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ma ei tea, kuidas teiega, aga mina sellepärast, et mu autol on ABS, ei jäta kunagi pidurdamist tahtlikult nii hiljapeale, et see ABS raginal mu vigu peaks parandama.

Aga kui millegipärast peaks põhjus tekkima, siis olgu ta pealegi seal valmis ja ootel.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Nõnnaks, hakkan jälle otsast peale oma targa ja lolli jutuga! Millegipärast kadus "sisesta" vajutamisel jutt ää.
Senini kõige töökindlam, odavam ja praktiline viis on üle emma-kumma õla kiigata. Seda eeldusel, et rattur täiesti pime ei ole. Abimeeste rohkus tingib pigem olukorra kus pedaalide ja lenksu vaheline olend muutub üleliigseks. Mugavus maksab ja maksab palju ning ma ei ole mugav inimene. Vähemalt teen ma kõik selleks, et mugav mitte olla. Mugavus kipub laiskuse ning laiskus hooletuse endaga kaasa tooma. Hooletus ees, õnnetus taga!
Enda silmad on ja jäävad kuningaks!
Kes tunneb antud vidina vastu huvi ja hakkab kasutama - andku aga minna, kuid ärgu muutugu hooletuks!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ära muretse, nad juba on hooletud...lootus on lihtsalt see, et nüüd on suurem ja parem võimalus hooletuna ellu jääda :D Isejuhtivad mootorrattad pole enam kaugel, ilmselt kõik siin teemas arutajad saavad veel võimaluse need ka täitsa ise ära proovida ja "sõita" mootorrattaga superturvaliselt kaasreisijana esiistmel igasuguste tulukeste keskel, mis kõige peale korraga vilguvad ja kõigest teavitavad


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Luxor »

will111 kirjutas: 08 Mai 2019, 15:18

Ära muretse, nad juba on hooletud...lootus on lihtsalt see, et nüüd on suurem ja parem võimalus hooletuna ellu jääda :D Isejuhtivad mootorrattad pole enam kaugel, ilmselt kõik siin teemas arutajad saavad veel võimaluse need ka täitsa ise ära proovida ja "sõita" mootorrattaga superturvaliselt kaasreisijana esiistmel igasuguste tulukeste keskel, mis kõige peale korraga vilguvad ja kõigest teavitavad

Muret pole, nõutust aga küll. Igal oinal oma mihklipäev ja saatuse eest ei ole siiani keegi putku pääsenud! Sina võid ju ellu jääda, aga kui Sa selle "jäämise" ajal kellegi teise eluküünla ära puhud, siis on kurjasti! Uudisi igasugustest isetegevate masinatega juhtumistest on ka olnud. Bõmmi iseseisvad tsiklid on juba osaliselt reaalsus, kuid see pole enam üldse see.... Kas 1 peatükk lähemale inimsoo museaaliks muutumise kohta?

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas: 08 Mai 2019, 14:23
Maaks kirjutas: 08 Mai 2019, 14:19

Täiesti ebavajalik, ei ostaks ega paneks.
Ei ole vaja töllerdada motikaga paremas reas, sõida äärmises vasakus ja natuke kiiremin kui muu liiklusvool ja sind ei tohiks üldse huvitada mis taga toimub :-)

Tagant võib tulla veel üks Maaks, kes soovib kõigist kiiremini liigelda, seega tiba võiks ikka huvi tunda, mis seal toimub ;)

Jah, võib tulla, aga see kuidas ta minust mööda saab on tema (võõras) mure! Kuniks vilkurid sisse ei ole lülitatud ei toimu ka mingit vabatahtlikku tee loovutamist - ega see suusatamine pole :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on mõlemal autol hulk igasugu lisasid ja kaks kõige mõttetumat on see pimenurga andur ja iseparkija. Ma olen ammu ise peeglitest seda kõrval olijat mitu korda näinud,enne kui see andur reageerib sellele. Samuti pargin ma ise poole kiiremini,kui see parkassitant.
Pimenurga anduri puhul häirib kõige rohkem see, et ta reageerib igale möödasõitjale ja mööda sõidetavale. Põhimõtteliselt sa harjud selle vilkuva tulukesega seal peeglis ära ja ei pööra mingil hetkel sellele enam tähelepanu. Ma pole neid kummalegi autole lisana tellinud,aga sain muu pudruga koos kaasa. Reaalne pimenurga abiline on 360 kraadi kaamera,milles on näha pilt sind ümbritsevast, aga ka sellega harjud ära ja ei viitsi seda pilti kogu aeg ees hoida.
Lisaks häirib,et vihmaga sõites meie vagudes teedel,näitab see pimenurga andur ka veepilve sinu enda rataste alt ja nii hästi,et lausa mõlemal pool tulukesed vilguvad.
Kel pole võib seda ihaleda,aga kel on, see ilmselt mingist hetkest ei pane seda tähelegi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ja siis kaks Maaksi (üks töllerdas teisele ette) raisus

Ma arvan, et ei ole siin mingit ihalust selle järgi. Omas reas olles ei peagi seda vilkuvat tulukest passima ning selle vilkudes kohe pead aknast välja pistma.
Lihtsalt rivistumise soovi korral peeglis tuld nähes keerad seda va kaalikat oma ragiseva kaela otsas usinamini ja ei sõida tagant tulevat kiiret Maaksi maha. Või mis moodi?

Kas möödnud liit"vaba"riigi mõju on tõesti nii suur, et iga tuluke ja lisa pasale ajab?
Jah oli meil siin tõesti aeg kus 30ne aasta areng oli kummiriba ilmumine kopika sabasse, et siidisema särgiga sohver särtsu ei saaks. Samal ajal muu maailm istutas autodesse püsikiiruse hoidjaid (nõukamehel on omal jalg otsas, et sinimägedest kamtštkale sõita), el aknad, peeglid, istmed (nõukamehel on omal käed otsas, et vänta keerata), automaatkliima (nõukamees keerab ise oma akna lahti ja kinni ja ei karda ei kuuma ega külma) jne jne (nõukamehel oli pagassis vänt ja varuosaladu ja midagi muud polnudki vaja)

Aga täna tehnikafoorumis sellist ludiitlust lugeda on puhas hämming. Jah ära kasuta keegi ei sunni aga, et kõigi eest otsustada, et pole vaja :?:
Ei pruugi kõik lahendused olla kohe über kasulikud ja hirmvajalikud aga iga nupu peale rääkida oma supper võimetest ilma selleta edasi elada on (togi) Esimesi telefone pidi ka käruga kaasas vedama (oi oi kui paljud valjuhäälselt igal pool teatasid, et neil pole moobiltelefoni vaja :D) Täna läheb toast ilma telota välja ainult kärus olev imik ja üks napakas hipster, kes võitleb kõigi ja kõige vastu (selles esimeses ma pole päris kindel :) )

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kusjuures tagant kiirelt läheneva eest ei aita see pimenurga andur kohe üldse. Ta reageerib siis, kui kõrvalreas sõitja on juba veerandi autopikkusega sinu kõrval. Kui tuleb hooga ja kiiruste vahe suur,siis anduri regeerides on mööduja juba möödas :D Pole küll ekstra katsetanud,aga kui tsikkel sõidab kõrvalrea teisel pool ääres,siis võib olla ei regeerigi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Nagu ei olnud esimesed telefonid koduperenaiste unistused ei ole ka täna kõik saabuvad vidinad über head ja kõikvõimsad.
Aga tuleb ikkagi aru saada, et roolis ja lenksus on igapäev lisaks selle foorumi absoluut tipp sõiduässadele ka blond tiburull tinderist, vanaema kaasikult, seeneline orissaarest ja hipster koplist. Nemad sõidavad natukene meist kehvemini.
Ja kui EU on teinud mingil hetkel vilkuva lambi peeglis kohustulikuks ning tänu sellele on meid igaks sügiseks kaks rohkem alles kui ilma tuleta, siis ongi kõik hästi.
Selle kohustusega ei keelata sõta Yral ja Iž tüüpi ratastega ning ei teki kohustust neid vigureid ka sinna installida.
Selleks ajaks kui enam ühtegi ilma tuleta sõidukit sõitma ei lubata on isegi googel meid unustanud, seega rahu :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas zombi »

Ei, ei paneks. Minu arust mootorratta SUUR eelis auto ees ongi see, et... juht otsustab, kuhu, kuidas ja millal ta sõidab. Mitte ei kuku masin pröökama, et tee nii ja tee naa ja üleüldse ära sekku juhtimisse. Peeglid ja kael olemas, piisab. Ja kui juhtubki, et EI piisanud, siis... ise süüdi.
P.S. vat käimalöömisvända vastu olen küll igatsust tundnud, kui aku ootamatult koolenud on.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

zombi kirjutas: 08 Mai 2019, 19:15

Ei, ei paneks. Minu arust mootorratta SUUR eelis auto ees ongi see, et... juht otsustab, kuhu, kuidas ja millal ta sõidab. Mitte ei kuku masin pröökama, et tee nii ja tee naa ja üleüldse ära sekku juhtimisse. Peeglid ja kael olemas, piisab. Ja kui juhtubki, et EI piisanud, siis... ise süüdi.
P.S. vat käimalöömisvända vastu olen küll igatsust tundnud, kui aku ootamatult koolenud on.

Väljapakutud lahendus ei takista ka sind, kui sa tahad vaatamata vilkuvale tulele, kõrvalsõitjale küljepealt sisse vajuda. Saad oma otsustusvabadust täiel rinnal nautida.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”