[U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas zombi »

Mina olen vana naturalist - mida vähem kellasi-vilesi, seda parem.



Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Krl kirjutas: 08 Mai 2019, 19:27
zombi kirjutas: 08 Mai 2019, 19:15

Ei, ei paneks. Minu arust mootorratta SUUR eelis auto ees ongi see, et... juht otsustab, kuhu, kuidas ja millal ta sõidab. Mitte ei kuku masin pröökama, et tee nii ja tee naa ja üleüldse ära sekku juhtimisse. Peeglid ja kael olemas, piisab. Ja kui juhtubki, et EI piisanud, siis... ise süüdi.
P.S. vat käimalöömisvända vastu olen küll igatsust tundnud, kui aku ootamatult koolenud on.

Väljapakutud lahendus ei takista ka sind, kui sa tahad vaatamata vilkuvale tulele, kõrvalsõitjale küljepealt sisse vajuda. Saad oma otsustusvabadust täiel rinnal nautida.

Kas sul on see vidin mingil asjal kasutuses igapäevaselt või niisama teoretiseerid? Sama küsimus ka Madlobsterile.
Üldjuhul on kõrvalsõitja juba küljeaknast näha,kui see vidin vilgub. Põhimõtteliselt see laiendab peegli nurka mingi mõne kraadi võtta ja ei enamat. See video tsikli teemast on kuidagi liiga suure radari alaga. Sellisel juhul,nagu seal videos-multikas, põlevad mõlemad tuled linnas sõites püsivalt. Kui oskad peeglid paika sättida,siis on peeglitest ilmselt rohkem abi. Muidugi on ka selliseid,kes ei oska ja sel juhul võib olla ka mingil määral kasulik vidin.Kindlasti oleks see kasulik mõne PASI või BTR laadse asja peal, kus küljeaknast välja ei näe. :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no aga las ta põleb siis. Vaja on seda ju ainult juhul kui plaanid oma reast lahkuda ning vaatad selleks peeglisse.

Kas keegi tahab väita, et pole elus pimeda nurga tõttu napikat teinud?

Ok tsikliga seda tõesti väga ei juhtu aga ... esimene kord võib ka viimaseks jääda, seega jään arvamuse juurde, et kõik, mis sõidumõnu ei pärsi aga aitavad kas või ühel inimesel miljonist koju jõuda on head asjad. On selleks siis ABS, SRS, pimenurgaandur või mis tahes veel. See lihtsalt on seal ning loodetavasti sekkub sel ainsal korral kui ... ja

Loomulikult on siin kõik väga väga head sõitjad (ratas blokeerub ainult meelega, pimenurga tuluke vilgub 101% tühja jne)
Aga sanga võib sattuda ka ju õige pisut väiksema suutlikusega tegelane.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas will111 »

vaata sellega on väga lihtne, kui mingi asi koguaeg põleb (piltlikult öeldes, aga siiski) siis sellest asjast pole õige pea enam absoluutselt mitte mingisugust tolku tähelepanu juhtija või märku andjana. see muutub lihtsalt mingiks asjaks, mis koguaeg kuskil vilgub või väriseb.
"las ta siis põleb" jutu peale võiks ju ka öelda, et oluliselt lihtsam ja odavam on panna niisama mingi tuluke kuskile pidevalt vilkuma :D ei takista midagi tegemast ja koguaeg tuletab meelde, et võib ohtlik olla

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Madlobster kirjutas: 08 Mai 2019, 22:49

no aga las ta põleb siis. Vaja on seda ju ainult juhul kui plaanid oma reast lahkuda ning vaatad selleks peeglisse.

Kas keegi tahab väita, et pole elus pimeda nurga tõttu napikat teinud?

Ok tsikliga seda tõesti väga ei juhtu aga ... esimene kord võib ka viimaseks jääda, seega jään arvamuse juurde, et kõik, mis sõidumõnu ei pärsi aga aitavad kas või ühel inimesel miljonist koju jõuda on head asjad. On selleks siis ABS, SRS, pimenurgaandur või mis tahes veel. See lihtsalt on seal ning loodetavasti sekkub sel ainsal korral kui ... ja

Loomulikult on siin kõik väga väga head sõitjad (ratas blokeerub ainult meelega, pimenurga tuluke vilgub 101% tühja jne)
Aga sanga võib sattuda ka ju õige pisut väiksema suutlikusega tegelane.

Sa oled peaaegu sama osav küsimusest kõrvale nihverdaja nagu Ratas :D Ilmselt oleks sul poliitikas kerge läbi lüüa (lol)

Viimati muutis Macintosh, 09 Mai 2019, 09:11, muudetud 3 korda kokku.
Põhjus: Sellise postitused pole teretulnud. Need ei anna vestlusele juurde.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 08 Mai 2019, 22:03
Krl kirjutas: 08 Mai 2019, 19:27
zombi kirjutas: 08 Mai 2019, 19:15

Ei, ei paneks. Minu arust mootorratta SUUR eelis auto ees ongi see, et... juht otsustab, kuhu, kuidas ja millal ta sõidab. Mitte ei kuku masin pröökama, et tee nii ja tee naa ja üleüldse ära sekku juhtimisse. Peeglid ja kael olemas, piisab. Ja kui juhtubki, et EI piisanud, siis... ise süüdi.
P.S. vat käimalöömisvända vastu olen küll igatsust tundnud, kui aku ootamatult koolenud on.

Väljapakutud lahendus ei takista ka sind, kui sa tahad vaatamata vilkuvale tulele, kõrvalsõitjale küljepealt sisse vajuda. Saad oma otsustusvabadust täiel rinnal nautida.

Kas sul on see vidin mingil asjal kasutuses igapäevaselt või niisama teoretiseerid?...

Aga sul? Ja takistab see see mingil asjal sind sõitmast sinna kuhu sa tegelikult tahaks?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Erinevalt Urmasest olen ma näinud seda autode peal üsna tõhusalt toimimas. Täpsemalt Volvo XX60 ja Audi A4. Päris mugav oli. "Nähtavaks" muutus sõiduk sinu jaoks just seal pimenurgas olles.
Kui hind oleks mõistlik (mida ta hetkel pole) siis ma paigaldaks selle vidina ilmselt oma ühele tsiklile. Teise peal jääks ta veider. Aga hind pole mõistlik ja seega ma lepin peakeeramisega.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 09 Mai 2019, 09:17

Erinevalt Urmasest olen ma näinud seda autode peal üsna tõhusalt toimimas. Täpsemalt Volvo XX60äs ja Audi A4äs. Päris mugav oli. "Nähtavaks" muutus sõiduk sinu jaoks just seal pimenurgas olles.
Kui hind oleks mõistlik (mida ta hetkel pole) siis ma paigaldaks selle vidina ilmselt oma ühele tsiklile. Teise peal jääks ta veider. Aga hind pole mõistlik ja seega ma lepin peakeeramisega.

Nad toimivadki tõhusalt,kuid linnas sõites sa lihtsalt harjud selle asjaga ära ja ei pööra varsti enam neile tulukestele tähelepanu. maanteel ei näe neil üldse pointi. Siit ka minu väide nende mõttetusest. Ja tagant kiirelt tulevast sõidukist ei jõua nad teavitada,sest tegevusraadius on neil pigem selline,et teavitab sind eelkõige sinu kõrval sama kiirusega sõitvast autost,kes võib jääda nähtamatuks,kui ise tähelepanelik ei ole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kas tsiklile üldse peegleid vaja?
Sealt paistva pläustiga olen nii harjud, et ei pane enam tähelegi, lisaks sõidan nagunii vasakus reas kõigist kiiremini.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kõigi nende uute asjadega nagu starter, sissepritse, ABS, jne, on üks ja sama muster - kui tootja X toob mingi enam-vähem söödava versiooni turule, siis kõigil teistel on vaja müüginumbrite langemise hirmus see sama asi kähku-kähku peale saada, et saaks kraaksuda "meil on ka", mis siis et arendustöö võib poolik olla. Ja kuna laiadel massidel tavaliselt ei ole raha, et seda kallist tootja X tippmudelit osta, siis "üldsuse arvamus" kujuneb nende "minaka"-de põhjal ning elab sellest punktist alates oma elu, mis siis, et puudujäägid võivad vahepeal ammu likvideeritud olla.

Krt siiamaani leidub mingeid vendi, kes ütlevad et "karpa on töökindlam kui pritse", te loodate siin mingile enamvähem star warsi techile aksepti saada :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

Jesper kirjutas: 09 Mai 2019, 11:28

Krt siiamaani leidub mingeid vendi, kes ütlevad et "karpa on töökindlam kui pritse"

aka Jawamehed.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Krl kirjutas: 09 Mai 2019, 11:36
Jesper kirjutas: 09 Mai 2019, 11:28

Krt siiamaani leidub mingeid vendi, kes ütlevad et "karpa on töökindlam kui pritse"

aka Jawamehed.

Ei ole siis töökindlam vää? Igatahes 2'e kruvikeerajaga saab vajaduse korral kõik tehtud :D
Aga progressi eesmärgiks peab olema PAREMUS, mitte LAISKUS :!:
Paraku lähevad siinkohal minu ja arendajate arvamused kardinaalselt lahku....

:-||| juba käib!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Pimenurga andurid mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Krl »

yeekim kirjutas: 09 Mai 2019, 15:39
Krl kirjutas: 09 Mai 2019, 11:36
Jesper kirjutas: 09 Mai 2019, 11:28

Krt siiamaani leidub mingeid vendi, kes ütlevad et "karpa on töökindlam kui pritse"

aka Jawamehed.

Ei ole siis töökindlam vää? Igatahes 2'e kruvikeerajaga saab vajaduse korral kõik tehtud :D
Aga progressi eesmärgiks peab olema PAREMUS, mitte LAISKUS :!:
Paraku lähevad siinkohal minu ja arendajate arvamused kardinaalselt lahku....

:-||| juba käib!

Töökindlam on siis,kui ei saa 2 kruvikeerajaga parandada, aga puudub ka vajadus seda 2 kruvikeerajaga perioodiliselt parandada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”