[U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Olgu kohalik või välismaine. Uudis või teadaanne, kui see räägib mootorratastest või mootorratturitest siis selle koht on siin.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas will111 »

Oot misasja, ühika rajal on 30 piirang, igalpool??? :O see asi on küll minu kõrvust mööda läinud. seal sõidavad (ja kui õigesti mäletan siis vist ka tohivad sõita, täitsa ametlikult) ju ka taksod...



Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ei-ei.. Tallinnas loetud kohtades (Estonia pst näiteks) lubati jalgrattad spets märgiga bussirajale ja seal piirari kogu liiklus 30km/h peale, mitte ainult bussirida.

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Kui allkirjade kogumiseks läheb, siis +1 minu poolt kindlasti.
Ruitlase poolt rohebussi taga värsket õhku hingata viide....geniaalne :)
Teeme ära!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas Krl »

Võite need allkirjad panna igaüks suvalisele paberile ja saata siis postiga suvalisele aadressile. Kasu on igaljuhul olematu.

Pole ühtegi argumenti miks peaks kumbki neist teemadest seadusandluse tasemel arutlusele tulema.

Politsei on niikuinii seisukohal, et kedagi ratta ülevaatuse puudumise pärast ei trahvita ja ühissõiduki rajal sõita saab ka segamatult nii auto kui rattaga.
Seega üldse, milleks ?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kas ilma selle "ametliku loata" on keegi kunagi trahvi saanud ühissõidukirajal (mootorrattaga) liiklemise eest? Mina ei tea küll kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks saanud :-)
Minul Tallinlasena on näiteks savi, kas mootorrattad ühissõidukiradadele "ametlikult" lubatakse või mitte ja mingitel Rakvere, Jõhvi ja Elva inimestel ilmselt veelgi rohkem savi :-) Enamus neist pole mitte kunagi näinud päris looduses seda BUS tähist :-) :-)
TÜV'st loobumine saaks küll minu hääle, aga seda ei tule kunagi (kuniks olema EU-s)! Ja kaob tulevikus ka Soome, Iirimaa ja Hollandi erisus.
https://www.femamotorcycling.eu/motorcycle-inspections/

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas morse »

Ma ise ka ei viitsi TÜVil käia. Palju masinaid ja tavaliselt vanematega käin nii üle aasta või kuidas juhtub. Uuematel ongi pikem välp (3 või 2 aastat). Tavaliselt TÜVi puudumisega trahvi ei tehta. Kui väga nahaalseks lähed, siis tehakse (ärge küsige!).

Masinad on mul tehniliselt korras.

Aga kui nüüd küsida, kas sa eelistaks, et TÜVi (tsiklitel) ei oleks, siis EI, seda ma ei eelistaks! Ma küll ei ole huvitatud, et mingid piduriteta rajakad mulle vastu kihutaks... Olgu ta siis kasvõi tsikkel aga kehvas tehnilises seisus on ta siiski arvestatav oht juhile ja kõrvalseisjatele.

Siin foorumis on jah entusiastid koos, kes vastutavad oma masina eest - aga paremaks see elu meil küll ei läheks, kui TÜV ära jääks... Tüütu või mitte - ma parem maksan trahvi TÜVi puudumise eest, kui näen, et olukord teedel läheb kehvemaks (meil kohtab neid metall vastu metalli piduriklotsidega masinaid teedel niigi liiga tihti).

Bussirajast on mul savi - sõidan tsikliga maal ja maanteel. Aga solidaarsusest võin allkirja anda küll :)

Viimati muutis morse, 03 Veebr 2021, 16:36, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas ranel »

morse kirjutas: 03 Veebr 2021, 13:21

Aga kui nüüd küsida, kas sa eelistaks, et TÜVi (tsiklitel) ei oleks, siis EI, seda ma ei eelistaks! Ma küll ei ole huvitatud, et mingid piduriteta rajakad mulle vastu kihutaks... Olgu ta siis kasvõi tsikkel aga kehvas tehnilises seisus on ta siiski arvestatav oht juhile ja kõrvalseisjatele.

Siin foorumis on jah entusiastid koos, kes vastutavad on masina eest - aga paremaks see elu meil küll ei läheks, kui TÜV ära jääks... Tüütu või mitte -

Ma ka ei saa aru, mida nutmine selle ÜV üle käib :D mootorratta ülevaatuselt on pm võimatu läbi kukkuda, kui ratas pidurdab, ei leki nagu mahlakask ja tuled töötavad.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas hmm »

Olen ÜV-lt rattaga läbi kukkunud küll, kui jawa 638-l nõuti kahte peeglit (oli üks lenksu otsa jawa peegel) ja kaasreisija jaoks sadulal rihm puudu... Originaal versioon oli ümberehitatud (mõlemal rattal ketaspidurid, cafeka iste, jne...), passis oli jah kahekohaline (oma viga, et mingit vitsa sadulale ei pannud...) aga teise peegli puudumisega norida... no krt, see ajas kopsu üle maksa ning rohkem pole sinna ÜV punkti oma jalga astunud...
Peegli puudumist põhjendati mingi valmistaja kiirusega, et sellel jawal on max kiirus üle 120... või oli see mingi muu nr, siis nõutakse kahe tahavaate peegli olemas olu - see krt on jawa mitte R1 (1 käik 200km/h...), jah 135-145km/h oli lagi, mille kätte sain aga ikkagi. :-|||

Aga jah loksud, rehvimuster ja tulede märgised võivad ka mõnusalt saatuslikuks ÜV-l saada.

ÜV-st ei tuleks loobuda, kuid võiks perioodi kohandada pikemaks nt üle aasta. Põhjus ju selles, et igal ajal ju ei sõideta, ning suurem osa sõitjatel ei tule neid km ka teab mis üüratu kogus aasta jooksul.

BUS märgist asfaldile kribatuna olen kolkakülas ka näinud. Kas nüüd kaherattalisi ka lubada seda kirja kulutama... kehitan õlgu. Allkirju koguda - ei tunne vajadust.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma küll ei ole huvitatud, et mingid piduriteta rajakad mulle vastu kihutaks...

On meil selliseid kahe ratta laupkokkupõrkeid olnud?Ja pealegi ei taga TÜV seda et tsikklil sellel hetkel pidurid on kui see sulle vastu lendab.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas and »

hmm kirjutas: 03 Veebr 2021, 16:20

Olen ÜV-lt rattaga läbi kukkunud küll, kui jawa 638-l nõuti kahte peeglit (oli üks lenksu otsa jawa peegel) ja kaasreisija jaoks sadulal rihm puudu... Originaal versioon oli ümberehitatud (mõlemal rattal ketaspidurid, cafeka iste, jne...), passis oli jah kahekohaline (oma viga, et mingit vitsa sadulale ei pannud...) aga teise peegli puudumisega norida... no krt, see ajas kopsu üle maksa ning rohkem pole sinna ÜV punkti oma jalga

kas keegi teab kedagi kes seda sadula rihma on kunagi kasutanud ka? praktikas see ju tegelikult ei toimi ka parema tahtmise juures.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas morse »

franz125 kirjutas: 03 Veebr 2021, 18:47

Ma küll ei ole huvitatud, et mingid piduriteta rajakad mulle vastu kihutaks...

On meil selliseid kahe ratta laupkokkupõrkeid olnud?Ja pealegi ei taga TÜV seda et tsikklil sellel hetkel pidurid on kui see sulle vastu lendab.

Ilmselt ei ole selliseid laubakaid olnud. Aga ma mõtlesin vähe üldisemalt.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

See rihm on väga hea, kui mutta kinni jääd, siis saad sealt välja tõsta :D Mina oleb poolt üv kaotamisele ja bussiradadel kärutamisele, võin allkirjad ka panna. Üldiselt on igasugustest käskimistest, nõudmistest ja piiramistest kopp totaalselt ees, pooldan anarhiat :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”