Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

  1. 180 cm kaalu 75 kg.
  2. Sõidukogemust rollerite j moppideg ja m-750 ehitatud chiopperiga.
  3. Vanus 27.
  4. teen lubasid, b-kat. oman 6 aastat.
  5. Ratast kasutaks 50/50 maanteel ja linnas.
  6. raha eraldatud 4500.
    Plaan siis see hooaeg teha teoks oma ammune unistus ja soetada endale esimene ratas. Olen siin palju lugenud neid teemasid ja teinud sellest ja ka oma maitsest vastavad järeldused. Sooviks siis infot millised on vastavate rataste plussid ja miinused? Millised on sõiduomadused? Millised on kohe OUT?
    Kui kallis on hooldus ja juppide saadavus ja kus tartus oleks korralik koht kus hooldust teha kuna algajana ise väga ei julge näppima hakata.
    Valikus on nii bike tüüpi rattaid kui ka klassikalisi rattaid. Endale rohkem meeldivad ikka bike tüüpi rattad.
    Palju on siin räägitud algajale Hornetist ja gsx-r ist aga välimuse poolest üks lemmikuid 600cm3 R6. Mis selle head ja vead ja kas algajale liiga sobimatu. Mõistuse raasu peas on ja arvestades oma kogemusi ei kipu kohe ratast viimast võtmast või kohe üritama tatti lendu lasta.00
    Või on kellelgi hoopis oma soovitused.

Tänud kõigile kes viitsidvad aidata.

All siis silma jäänud rattad:
http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 21404630l6
http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 09404630l6
http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... f7404630l6
http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 34404630l6
http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 98404630l6
http://www.auto24.ee/used/2125536
http://www.auto24.ee/used/2176455



Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas TPB »

Esimene ratas on enivei selleks, et saaksid teada milline su järgmine ratas peaks tegelikult olema. Pole mõtet loota, et esimene ratas on kõikide unistuste summa ja oled 10a õnneliku naeratusega ringi kimamas.
Sobivad ilmselt kõik su linkidel näidatud masinad ning BIkepoint annab mõistliku garantii.


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

No päris iga hooaeg ei tahaks ka ju ratast vahetada.. :D. Aga R6 kohta infot?

Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas TPB »

Mille järgi sa siis valid kui sa ühegagi sõitnud pole? Teiste arvamus on kujunenud nende kogemuse põhjal mis ei pruugi sinu ideedega ühestki punktist kooskõlas olla.

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 272
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Hei!

Endal oli esimeseks isiklikuks rattaks kawasaki zx6r (samasugune nagu sinu lingil). Rattaga jäin väga rahule, hea kerge ratas, särtsakas ja kena välimusega. Probleeme ei olnud kordagi, vahetasin ainult kuluosasid ning peale selle oli vaid tangi ja sõida. Gondel hea, viib suurema osa tuult, vihma ja muud tee jama sinust mööda, kütust läks ca 4-5L/100km, aeglasel kiirusel on pöörderaadius veidi suur. Ratas oli mul kokku 5 aastat ja kokkuvõttes soovitan julgelt.
Bike tüüpi ratta puhul arvesta seda, et pika maa peale hakkab veidi ebamugav, sest sõiduasend on suht kössis ja sadul suht kõva. Ise sõitsin iga nädal edasi-tagasi tallinn-tartu otsa ja sõidu lõpuks oli kann ikka reeglina veidi haige :mrgreen:

Põhi soovitus on siiski, et vali milline tsikkel kõige rohkem meeldib, käi kohapeal ja vaata, katsu ja istu seljas. Edu valikul :bsmile:


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

No küll see kannikas ära harjub.... alati ju võimalik kinni pidada ja kannikale puhkust anda. Tänud .


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

TPB kirjutas:

Mille järgi sa siis valid kui sa ühegagi sõitnud pole? Teiste arvamus on kujunenud nende kogemuse põhjal mis ei pruugi sinu ideedega ühestki punktist kooskõlas olla.

Just sellepärast sooviks infot. Millised on erinevate rataste sõiduomadused. Millised töökindlamad ja kuidas hooldustega, kuidas juppide saadavus ja hind.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Tervist,

Mul sõber paneb kohe kohe müüki sellise isendi:

Esmane registreerimine: 04.05.2005
Kategooria: mootorratas
Kere nimetus: mootorratas
Kere värvus: sinine
Mootor: 656 cm 3
Mootori võimsus: 57 kW

LS: 11500 km

Tsikkel ostetud Ramost uuena.

Pilt
Pilt

Esimeseks rattaks küll ja veel. Ning usun, et saad ca 3200 kanti temaga kokku lepitud, ülejäänud raha eest saad endale väga korraliku varustuse. Sa kindlasti kasvad mõne aastaga sellest rattast välja, aga alguses on ta väga hea masin millega tutvuda tsiklite maailmaga ning mis ei vaja erilisi investeeringuid. Mul oli endal ka sama ratas esimene, ning ma käisin sellega ise platsi harjutamas ja tegin ka ark-i eksami (sõber viis tsikli platsile ja tõi garaazhi). Käisin ikka tunde tiirutamas, ja ei pidanud selle eest autokooli härrale maksma ekstra, sõber tegi platsi ikka kordades korralikumalt selgeks, kuna tal ei olnud materjaalset huvi mind kottida.

Lisaks tsiklil on küljes laibakad, mis algajale võivad igati abiks olla.

http://www.auto24.ee/used/2176455 kui sul on see kaalumisel ja oled nõus sellist hinda välja käima siis meelitab see mul oma ratast sulle lausa pakkuma :D ta mul just läbib põhjaliku värskenduskuuri.

Samas suurt vahet pole mis sa endale võtad, kõik on suht kahe kõrva ja randme vahel kinni muidugi võimsam ratas andestab vigu vähem. Ise eelistan sportlikku asendit ja täisgondlit, aga mõni harlivend ütleb selle, peale "pfffffff". Esimene ratas ei jää vast viimaseks. Ega sa esimese naisega ka ei abiellu ju :P keda suudled :D

Väga oluline on mitte osta ratast millese investeerima pead hakata. Hinnad on kõrbedad:

Piduriketas tagas 80-110€
Piduriketas eest tk ca 150-200€ aga neid on kaks :D
Klotsid 25 € sadul.
Sadula simmerid ca 25-40 € paranduskomplekt sadula kohta.
Kett hammakad komplektina arvesta 150 €
Igasugused laagrid jne.

Ja üks asi millest tuleks veidi eemale hoida on Leedu rattad. Nende kohta on siin suht palju kirjutatud, plastikust pidruikatetest kuni tükkidest kokkukeevutatud raamindeni.


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

Snuffit kirjutas:

Hei!

Endal oli esimeseks isiklikuks rattaks kawasaki zx6r (samasugune nagu sinu lingil). Rattaga jäin väga rahule, hea kerge ratas, särtsakas ja kena välimusega. Probleeme ei olnud kordagi, vahetasin ainult kuluosasid ning peale selle oli vaid tangi ja sõida. Gondel hea, viib suurema osa tuult, vihma ja muud tee jama sinust mööda, kütust läks ca 4-5L/100km, aeglasel kiirusel on pöörderaadius veidi suur. Ratas oli mul kokku 5 aastat ja kokkuvõttes soovitan julgelt.
Bike tüüpi ratta puhul arvesta seda, et pika maa peale hakkab veidi ebamugav, sest sõiduasend on suht kössis ja sadul suht kõva. Ise sõitsin iga nädal edasi-tagasi tallinn-tartu otsa ja sõidu lõpuks oli kann ikka reeglina veidi haige :mrgreen:

Põhi soovitus on siiski, et vali milline tsikkel kõige rohkem meeldib, käi kohapeal ja vaata, katsu ja istu seljas. Edu valikul :bsmile:

Kas kawasaki zx6r 2002 aasta on karpa või pritsega mootor?


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Termax kirjutas:

No päris iga hooaeg ei tahaks ka ju ratast vahetada.. :D. Aga R6 kohta infot?

R6 siis vast alates aastast 2006 ja kõrgemale. See R6 mis pildil on vist veel karpadega. Samas see on nii pseudo värk, ma ise hetkel olen nillinud endale järgmiseks rattaks R1, R6 2007 + või GSXR 600, 750, 1000 samas aastakäigust igal neist on omad head ja vead aga see vast järgmise aasta laul. Puht visuaalselt mind härib kui rattal sumpsid sadula all... Mulle vahepeal meeldis V-mootor sai sellega natuke ringi sõidetud Yamu buldogiga :D Hea pehme minek oli


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

ardilla de terra kirjutas:

Tervist,

Mul sõber paneb kohe kohe müüki sellise isendi:

Esmane registreerimine: 04.05.2005
Kategooria: mootorratas
Kere nimetus: mootorratas
Kere värvus: sinine
Mootor: 656 cm 3
Mootori võimsus: 57 kW

LS: 11500 km

Tsikkel ostetud Ramost uuena.

Pilt
Pilt

Esimeseks rattaks küll ja veel. Ning usun, et saad ca 3200 kanti temaga kokku lepitud, ülejäänud raha eest saad endale väga korraliku varustuse. Sa kindlasti kasvad mõne aastaga sellest rattast välja, aga alguses on ta väga hea masin millega tutvuda tsiklite maailmaga ning mis ei vaja erilisi investeeringuid. Mul oli endal ka sama ratas esimene, ning ma käisin sellega ise platsi harjutamas ja tegin ka ark-i eksami (sõber viis tsikli platsile ja tõi garaazhi). Käisin ikka tunde tiirutamas, ja ei pidanud selle eest autokooli härrale maksma ekstra, sõber tegi platsi ikka kordades korralikumalt selgeks, kuna tal ei olnud materjaalset huvi mind kottida.

Lisaks tsiklil on küljes laibakad, mis algajale võivad igati abiks olla.

http://www.auto24.ee/used/2176455 kui sul on see kaalumisel ja oled nõus sellist hinda välja käima siis meelitab see mul oma ratast sulle lausa pakkuma :D ta mul just läbib põhjaliku värskenduskuuri.

Samas suurt vahet pole mis sa endale võtad, kõik on suht kahe kõrva ja randme vahel kinni muidugi võimsam ratas andestab vigu vähem. Ise eelistan sportlikku asendit ja täisgondlit, aga mõni harlivend ütleb selle, peale "pfffffff". Esimene ratas ei jää vast viimaseks. Ega sa esimese naisega ka ei abiellu ju :P keda suudled :D

Väga oluline on mitte osta ratast millese investeerima pead hakata. Hinnad on kõrbedad:

Piduriketas tagas 80-110€
Piduriketas eest tk ca 150-200€ aga neid on kaks :D
Klotsid 25 € sadul.
Sadula simmerid ca 25-40 € paranduskomplekt sadula kohta.
Kett hammakad komplektina arvesta 150 €
Igasugused laagrid jne.

Ja üks asi millest tuleks veidi eemale hoida on Leedu rattad. Nende kohta on siin suht palju kirjutatud, plastikust pidruikatetest kuni tükkidest kokkukeevutatud raamindeni.

Rohkem ikka kisub bike ratta poole. http://www.auto24.ee/used/2176455 kas siis antud ratas sinu oma või sul taoline? kui taoline siis ehk näeks pilte kusagilt... huvi igal juhul tekkis.


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

ardilla de terra kirjutas:
Termax kirjutas:

No päris iga hooaeg ei tahaks ka ju ratast vahetada.. :D. Aga R6 kohta infot?

R6 siis vast alates aastast 2006 ja kõrgemale. See R6 mis pildil on vist veel karpadega. Samas see on nii pseudo värk, ma ise hetkel olen nillinud endale järgmiseks rattaks R1, R6 2007 + või GSXR 600, 750, 1000 samas aastakäigust igal neist on omad head ja vead aga see vast järgmise aasta laul. Puht visuaalselt mind härib kui rattal sumpsid sadula all... Mulle vahepeal meeldis V-mootor sai sellega natuke ringi sõidetud Yamu buldogiga :D Hea pehme minek oli

Need lähevad juba päris kalliks ja ka võimsus ikka sinna juba saja kanti ju....:D


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

Ei hakka uut teemat tegema,ehk oskab keegi soovitada mõnda normaalset kohta kust varustust osta ja proovida?


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No umbes nii jah. See mida mina siin reklaamin on 57 kw ja ma ütleks, et sellega saad ka päris korralikult pättust teha :). Aga noh kui sul pikkust ka siis pead tagumikuga masinat valima, et istuda oleks peal mugav.

No bike -i on vaja rohkem kallutada, aga ei ole sellega küll nüüd mingit probleemi ei linnas, ei maantel olnud. Naked tüüpi rattal on vast kallutamise võimalust veidi rohkem, aga noh ma käisin siin GSX-r iga platsi harjutamas ja sai mingi hetk kõik elemendid läbi tehtud. Vajas harjutamist

Minu ratta kohta ja tegemistest saad lugeda siin: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=1 ... ne#p738325 Hetkel pole teemat updatenud. Aga jah kett pole veel kohale jõudnud :)


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

ardilla de terra kirjutas:

No umbes nii jah. See mida mina siin reklaamin on 57 kw ja ma ütleks, et sellega saad ka päris korralikult pättust teha :). Aga noh kui sul pikkust ka siis pead tagumikuga masinat valima, et istuda oleks peal mugav.

No bike -i on vaja rohkem kallutada, aga ei ole sellega küll nüüd mingit probleemi ei linnas, ei maantel olnud. Naked tüüpi rattal on vast kallutamise võimalust veidi rohkem, aga noh ma käisin siin GSX-r iga platsi harjutamas ja sai mingi hetk kõik elemendid läbi tehtud. Vajas harjutamist

Minu ratta kohta ja tegemistest saad lugeda siin: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=1 ... ne#p738325 Hetkel pole teemat updatenud. Aga jah kett pole veel kohale jõudnud :)

Pilte ehk sinu rattast ja hind?


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Pilt

KW on sellel 85. Vast ikka see aasta sõidan ise :) See talv on lihtsalt selle kalla nii palju vaeva nähtud, et olek patt jätta hooaeg sellega avamata :D Aga sellised rattad võiks olenevalt seisukorrast jääda 2000-2600 ma usun. Väljas on juba aasta 2016

Viimati muutis Ardilla, 28 Veebr 2016, 18:27, muudetud 2 korda kokku.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ma varsti lisan ülal pool mainitud teemasse ka uusi pilte. Bike tüüpi rattal on jah see eelis, et tal on gondel ümber, see muudab sõitmise veidi nauditavamaks minu arvates.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Muide, K1 Gsxr-il on juba peal rooliamort. Sama aastakäigu konkurentidel veel mitte. Samuti on 600 juba pritsunga aga mingi mitte päris, ehk tal on tooreklapilaadne asi veel küljes. 2003 enam ei ole.


Teema algataja
Termax
Postitusi: 18
Liitunud: 28 Veebr 2016, 16:20
Asukoht: Tartumaa

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Termax »

http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 21404630l6
http://www.auto24.ee/used/2125536
Samuti see cbr silma jäänud. Kas need rattad antud linkidel on pritsega?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Termax kirjutas:

http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 21404630l6
http://www.auto24.ee/used/2125536
Samuti see cbr silma jäänud. Kas need rattad antud linkidel on pritsega?

www.google.com

Aga mulle meeldib.

kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Kui mnt ja linn pooleks, pole bike-tüüpi rattaga kahjuks midagi arukat peale hakata. Püstisem sõiduasend (naked, sport touring) on parem ja sobib veel kuidagi suunitlusega. Nakediga võib-olla gramm odavam kukkuda ka, eriti kui rauad küljes, algajal juhtub nagunii, kasvõi parklas.

Minu arust see eelpool pakutud Bandit on alguseks väga hea.

Sõidan ise ka bike'i meenutava asjandusega ja ütlen ausalt, sellisteks relaxed igapäeva sõitudeks tööle-poodi-pruudi juurde on s**t... joomas käimiseks ka ei sobi, aga agressiivseks huligaanitsemiseks sobib :twisted: Paraku on ka motopolitsei igal pool olemas, kui ongi lootus, et auto eest saad ära (crash)

Peab ikka mõistus olema inimesel, kui sõidab kihutamiseks loodud asjaga seaduse piires, see ei käi kokku... varem või hiljem väljud alarmsõidukist kahe kirju paberiga, üks võtab raha ja teine load :mrgreen:


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Täiesti pooldan Hr. Kristjani mõtet. Et alguses see minu pakutud bandit on vägagi ok, ja laibakad tal ka juba küljes. Sellega saad tunde kätte, siis proovid teiste tüüpide rattaid veidi, kui load käes. Vaatad mis sulle just rohkem istub. Kus suunas liikuma hakata. Bandit püüab seelikute pilke küll ja veel samas on ta lihtne ja lollikindel. Ja kukkumine ei ole vast isegi gramm odavam :D vaid lausa kilogarm, ma siin uurisin ühe gondli külje parandamise kohta, värvimine korraliku meistri juures koos taastamisega 150-200 + kleepsud. OEM kleepsud üheele plastikule võivad vabalt maksta ca 150 €. Samas eks see ratta ost ole üks emotsionaalne värk. Samas autokoolis saab ka juba mingi aimu kätte mis suunas liikuda. Seal käib ju tsikli proovimine hinna sisse :D Ja ausalt öeldes, bikega on suht nadi töristada 50 km/h ikka väga keeruline on viisakaks jääda, see on ikka paras töö see enesekontroll ja tagasihoidmine.

Aga seda nüüd ka ei saa väita, et ainult algajad kukuvad. Vahel teevad seda kogenumad mehed ka kes unustavad ettevaatlikuse ja muutuvad veits ülbeks :ner: Minu ratta eelmine omanik just nii tegigi. 20km/h kiirusega trügis ja pidurdas liivapeal esiotsa alt. Tulemus, kannatada saanud ego, mõra õlas ja nüüd juba minu rattal veidi kriime, mis minuarust muudavad ta just selliseks kogenud tsiklimehe rattalikumaks :D :P


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Termax kirjutas:

http://www.auto24.ee/api/43d34f64ad4eed ... 21404630l6
http://www.auto24.ee/used/2125536
Samuti see cbr silma jäänud. Kas need rattad antud linkidel on pritsega?

seda valikut vaadates CBR alates 2005 aasta oleks vast mõtekam. Ta maksab gramm rohkem aga ta on veidi tehnilisem, vähemalt esiamort on juba upsidedown.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mina ei saa samamoodi aru, miks soetatakse linnasõiduks tänavalegaalseid rinkarattaid. CBR600F veel kuidagi 50/50 puhul, aga CBR600?
Mida teeb algaja USD amordiga? Selline valik ainult ja ainult siis, kui plaan on rinkat ka hakata tuiskama.
Mõistan, et emotsionaalne ost ja puha, aga osta Tallinna tänavatele liiklemiseks F1? No tegelt ka?
Sportrattad on loodud kiiresti kurvide läbimiseks, vaata kasvõi esiamordi nurka raami suhtes ... arukam oleks osta goldwing, umbes sama vahva on piima järel käia, aga maantee seeest puhas mõnu :bsmile:

Keera pigem oma pilk klassikute, neikedite ja meibi tõesti sporttouringute poole. Läikiv plastiisu kipub tihti pärast esimest sadat kilumeetrit linnas üle minema :bsmile:

Su lingid:

  1. Väga ilus ... aga tegu on rinkarattaga, lihtsalt tuled on küljes.
  2. R2 mootor, algajale hea, sest ta on nagu poolkepp, sisse paned, aga ei liiguta, ühesõnaga iseloomutu, selle kubatuuri juures - kasvad välja.
  3. Z750 - vat see oleks hea valik. Eriti kui alguses suudad paremat kätt kontrollida - ainus viga on tal see, et kuhugi pole pagasit kinnitada, seega väljasõidud rohelusse piirduvad sellise rmk putka matkaga vms. Aga kui seda pole plaanis ette võtta, siis saad hea sõbra pikaks ajaks.

Edasistega pole sõitnud.

Viimati muutis AzA, 29 Veebr 2016, 01:04, muudetud 3 korda kokku.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas access »

See ratta valik on veel raskem kui siinseid kommentaare kuulad :D
Osta see mis välimuselt meeldib, muidu pärast hakkad ikka ilastama seda mis ostmata jäi :D
Ise ostsin R6 puhtalt välimuse pärast. Sama mis bikepointis on sinine aga ma sain punase.

Edu valikul.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ongi raskem, sest tuldi infot saama .... viimase lisandumisel kipub ikka valik keerukamaks osutuma :bsmile:
Ratastega kipub juhtuma see, mida autode ostmisel inimesed haruharva teevad ehk ostavad absoluutselt sobimatu endale.
Osta linna cbr, R6 vms. on sama hea, mis osta eestis linna endale ferrari, mersu vms. - muidugi otse F1 radadelt.
Lahtise porschega parem poleks?
Näiteks alustuseks lugeda erinevate mootoritüüpide head ja vead läbi:
http://www.totalmotorcycle.com/school-SectionSix.htm

PS: enamik meist paneb esimese rattaga muidugi tublisti puusse, aga see ei tähenda, et sina peaks nii tegema ;)

Viimati muutis AzA, 28 Veebr 2016, 22:15, muudetud 1 kord kokku.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas access »

Mina välistasin kohe naked jms rattad, sest plaan ka ringrada proovida. Sina võid siis need R6 ja CBR välistada :D


SiimM
Postitusi: 45
Liitunud: 16 Nov 2013, 14:37
Tsikkel: GS500e
Asukoht: Tallinn

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas SiimM »

Osta endale Hayabusa. Väga mugav rattas, väga kerge juhitavusega :) Algajale sobib.
Algul panen piiraja peale. Kui osavamaks saad võtad maha.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Lugesid ka mu teksti üldse?
Jumala sulaselgelt ju kirjas, et cbr vaid siis valikusse kui rinkat plaanis katsuma hakata ja seda päris tublisti.
Paar korda hooaja jooksul oma tänavarattaga seal käia on ikkagi arukam rohkem tänavasuunitlusega sportlik masin hankida, neiked kui rohkem linnamees, sporttouring kui rohkem maanteemees.
Ega need klassid niisama lambist tehtud ole :)
Nii on ka paraku, ma lihtsalt olen proovinud .... oma rahakoti najal :mrgreen:

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Algajale esimene ratas tulevaks hooajaks.

Lugemata postitus Postitas will111 »

kurat see on nii täppi öeldud kui täppi üldse öelda saab sellist asja! olen ise lugematuid kordi täpselt sama mõelnud :D
"peab ikka mõistus olema inimesel, kui sõidab kihutamiseks loodud asjaga seaduse piires, see ei käi kokku... varem või hiljem väljud alarmsõidukist kahe kirju paberiga, üks võtab raha ja teine load"

mitte, et ma endale ei oleks mõni aasta tagasi 600st gixxerit ostnud, kuid see polnud kohe üldse mitte esimene ratas, veel vähem ainuke ratas ning ega ma sellega maanteel just väga palju sõitma pidanud ka enne kui sain aru, et tegelikult ongi ikkagi ainult üks koht, kuhu sellise rattaga sõitma minna! täiesti püstiidioot ostaks omale baigi, et sellega siis maanteel kasvõi enamvähemgi kiiruspiirangute raames lihtsalt otse põristada. ja no päris kuu pealt kukkunu sõidab sellise rattaga linnas :? ja kõigele sellele vaatamata näed ja kuuled ikka ja jälle, over and over kuidas mingid vat load saanud tibinakesed ning ka algavad motovennad omale JUSTNIMELT nende asjade jaoks mingi hullu sportratta ostavad :lol: :wack: et siis natukese aja pärast (crash) panna ning vinguda, et kurat liiklus on ikka nii hull ja tsiklistidega üldse ei arvestata

aga teemasse ka...50/50 linn maantee. ehk siis, unusta ära r4 mootorid, eriti need kõrgepöördelised ja 600sed, mis on sport-bike'de vahel!!! ja järgmisena unusta ära clipon lenksudega rattad, kus istud selg küürus ette kaldu, käpad maapoole.
linnas sõitmiseks sobivad mootorid on V2 ja R2, ilmselt ka mõni boxer 2ne kui selliseid juhtub olema ning samuti vast mingid eksklusiivsed 3 silindrilised. endal on kogemus kõigi erinevate mootoritüüpidega (linnas) sõitmisest. V2'e ei ületa mitte ükski teine asi, mitte mingi nurga alt. muidugi suured "mitte-rinka" r4 mootorid on ka mõnusa madala momendiga, kuid need tsiklid on rasked, mootorid on jalgevahel laiad nagu suure raketi otsas istuks ning kõik see raskus on veel päris kõrgel ka

access, olid kohe nii kõva rinkamees, et välistasid naked rattad, kuna sinu keskmise kiiruse 200kmh juures poleks ilma plastikuta midagi teha jah?! :lol:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”