Matkaratast ???

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Tere!
Oleks huvi soetada üks tõsisem matkakas. Valikusse on välimuse ja googeldamise tulemusena jäänud Yamaha TDM 900, Suzuki V-Strom 1000, Bmv R 1200 GS ja Honda Transalp. Hinnapiir 6 kilo. Mida soovitate ja mida laidate. Vastupidavus, kuluosad, tüüpvead. Võibolla on mõni veel parem ratas,mis on mul täiesti kahe silma vahele jäänud. Kulgemine saab olema 90% asfalt, ent samas kruusa ka ära ei põlga.
Ja kui kellelgi on miskit sellest valikust pakkuda, andke tulla :wack:



Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas villy »

viimase geni 1000 strom, kui leiad selle raha eest.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Kas just tõsisem matkakas, aga hakkama saab nii kruusal, asfaldil kui linnas: NC700X. Selle raha eest saab juba täisvarustuses masina (kohvrid, rauad, jne). Mu oma läheb just müüki... Väga ei tahaks müüa, aga kahte ratast üleval ei pea Eestis...
Ütlen kohe ära, et müün, sest naisel on ebamugav taga istuda... see ratas ongi pigem ühe inimiese kulgemiseks. Hea öko ka (3,5/100le) 415km olen paagitäiega ära sõitnud.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kõigepealt soovitaks minna kuhugi motopoodi ja kõigil ratastel sadulas istuda. Kui hästi räägid, saad ka väikse proovisõidu teha. Erinevused ei ole küll suured, aga siiski- oma tagumik on kuningas ja mõni suht pisiasi võib üsna häiriv olla.
Kui sõit on 90% asfalt ja 10%kruus, siis TDMi julgeks küll soovitada. Pommikindel mootor, tüüpvead puuduvad ja kuluosad on nagu nad on, kõigil suht sama.
Teistega kogems puudub.

Pilt
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Kiilukas kirjutas:

Hinnapiir 6 kilo. Võibolla on mõni veel parem ratas,mis on mul täiesti kahe silma vahele jäänud. Kulgemine saab olema 90% asfalt, ent samas kruusa ka ära ei põlga.

Olin ise kunagi sama valiku ees. Päris kuue kiloga kätte ei saanud, aga lõpuks võtsin ära hoopis liitrise Honda Varadero XL1000V. 90/10 suhtega sõitmiseks ideaalne. Ka lahtist kruusa kannatab väga mugavalt sõita. Sadul on lai nagu diivan. Tuhande kilomeetrised sõidupäevad panevad õlgu kehitama. Sundasend ikka väsitab, aga suure mehe jaoks suuruselt väga mugav ratas tsiviliseeritud teedel matkamiseks. Maanteel 100km/h, 6. käik, 3500 rpm, 5-5,5l/100km koos pagasiga.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Piipz »

villy kirjutas:

viimase geni 1000 strom, kui leiad selle raha eest.

Viimane gen on alates 2013, seda alla 8k väga kätte ei saa.
Eelviimane generatsioon ehk siis pmst kõik vanemad DL1000 rattad on kindlasti selles hinnas - võid minu oma otsa ka istuda, kui huvi on.
Mis kruusa puutub, siis sellel sõitmiseks pole küll endurokat vaja, võta ükskõik mis ratas ja üllatus üllatus - sõidab samamoodi kruusateel (v.a. suurtest lahtistest kividest kruus), palun, vaielge vastu, kui tahate.

Varadero on pmst sama ratas mis DL, ei oska suuri erinevusi välja tuua. Siin vist mängib hind ja seisukord rohkem rolli, mõlemad on sama klassi rattad.
Kuna sul sattus nimekirja kuidagi Transalp, siis bemmi vaste ei peaks olema mitte 1200GS, vaid F800GS. Vot selle ratta ma võtaks ma iga kell (kui oleks sellise valiku ees). Kõige parema võimsuse ja kaalu suhtega mammut, millega kannatab juba päris offroadi ka ronida. Siin tuleb jälle hinnaprobleem, võib juhtuda, et kogemata saad oma soovitud hinnaga, võib ka mitte juhtuda.

Ning viimaseks - juppide ja remondi poolest ei erine ükski siinnimetatud ratas kuidagi teisest, igal rattal on oma tüüpvead ja iga ratas tahab hooldust saada ning kuna kõikidele asjadele on vähemalt hoolduse mõttes B osasid saada, siis on ka juppide hinnad suht sarnased.

Küsimus ojamaale - kui enduroka otsas istumine on kuidagi sundasend, kas siis baigi seljas istumine on vägistamisasend?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui kahekesi sõita,siis kaaluks kas V-strom või Varadero vahel.Kui üksi sõitma hakkad siis mine proovi neid kõiki.Üksi sõitmiseks võib kergem ratas minu arust isegi parem olla.Nagu eespool mainiti,siis mõnel rattal on tagaistuja mugavused piiratud.Kas iste liiga väike või jalatoed liiga kõrgel või istme kalle liiga ette või kõik need asjad kokku.
Näiteks sellised oli kuni 6k eest saksas saadaval,mis on ka üksi sõita suht mugavad.TDM oli küll veits odavam,aga sinna vaja veel tagakohver,kõrgem klaas ja võibolla ka keskhark lisada,siis tuleb juba sinna üle 5kilo.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=6
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=4
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=5#

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

scrag
Postitusi: 103
Liitunud: 29 Okt 2007, 02:24
Tsikkel: Dyna
Asukoht: Dalendide linn
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas scrag »

Mul oleks pakkuda Buell XT12X Ulysses. Nimekirjas küll pole, aga on päris sarnane. Suts üle 10K sõitnud (jepp, nii on), lisadest tagakohver, sportsumpa ja hinnapiiri mahub ka kenasti ära. :bsmile: Jääb veel ülegi :mrgreen:

I.H.M.C.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas villy »

Samas kui 90 asfalt, miks mitte võtta mõni gixxef. GSX-F 1250(kui kahekesi liigud palju ja pagasiga ) või ka gsx650f on väga muretuyd km neelajad. isteasend neil suht püsti ja kannatab ka kruusa ära. (lenksuasendit saab alati muuta) http://goo.gl/WfaC2L

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere
Tdm on kindlasti väga pommikindel aga ... Ok kui meeldib siis meeldib. V Strom tundub suurem ja raskem kui peaks. GS on väga hea manööverdusvõimega ja põllumajandustehnikat meenutava käigukastiga. Samas keppiveto ja kodarveljed. Lisaks väga mugav sõiduasend. Ka ilmselt kõige rohkem kõikvõimalikku lisavarustust.
Varadero... 69kw!
Ühe minuarvates väga olulise asjana matkaenduurode puhul tooksin välja pealtlaetavad (alumiiniumist) kohvrid. Matkaenduuro koos küljepeale avanevate plastist küljekohvritega on kaunis õnnetu vaatepilt. VA BMW originaalid millel põhi avades paigale jääb. Minul mängiksid kohvrid valikus olulist rolli.
soovitus: kui ei ole just seda konkreetset ratast mida on "vaja", siis ära otsusta ilma peal istumata, veel parem sõiduproovita.

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:

Tere
Tdm on kindlasti väga pommikindel aga ... Ok kui meeldib siis meeldib. V Strom tundub suurem ja raskem kui peaks. GS on väga hea manööverdusvõimega ja põllumajandustehnikat meenutava käigukastiga. Samas keppiveto ja kodarveljed. Lisaks väga mugav sõiduasend. Ka ilmselt kõige rohkem kõikvõimalikku lisavarustust.
Varadero... 69kw!
Ühe minuarvates väga olulise asjana matkaenduurode puhul tooksin välja pealtlaetavad (alumiiniumist) kohvrid. Matkaenduuro koos küljepeale avanevate plastist küljekohvritega on kaunis õnnetu vaatepilt. VA BMW originaalid millel põhi avades paigale jääb. Minul mängiksid kohvrid valikus olulist rolli.
soovitus: kui ei ole just seda konkreetset ratast mida on "vaja", siis ära otsusta ilma peal istumata, veel parem sõiduproovita.

Ma nende 69kw pärast nii väga ei põeks,sest V2-l on väänet piisavalt ja sellega ei jää kindlasti hätta.V-Stom on 72kw ja TDM 63kw ja tegelikult liiguvad nad suht sarnaselt edasi.
Mis kohvritesse puutub,siis nendel pealt avatavatel ja küljele avanevatel on mõlemil omad head ja vead.Mul on küljele avenevad Kappad 42L(analoogsel GIVIL on ka peal väike luuk,mis eraldi avaneb) ja reisil on asi nii ära jaotatud,et üks küljekas on omale ja teine naisele.Tagakohvris on matkatarbed ja ruum vee pudelile söögile ja poest ostetava stafi ajoks.Kaane peal telk ja veel ühtteist.Paagikotis on sellised asjad mida peaks rattajuurest eemaldudes kindlasti kaasa võtma dokud jne.Näiteks kuskile linnapeale minnes,muutub see mul seljakotiks.Need küljele avanevad kohvrid on mugavad hotelli kaasa võtta ja seal on sisule juurdepääs oluliselt parem.Samas käivad ka ratta küljest kergelt ära ja maas-sadula peal avades kohe kõigele juurdepääs.Pealt avatavas pead põhjast millegi kätte saamiseks kõik segi pöörama või välja tõstma.Kui kasutad neid sisekotte pole vahet,aga nendega mahub palju vähem asju kui ilma nendeta ja jääb ikka sama asjade kättesaamise probleem.Samas need alu kohvrid on tugevad,kui juhtud kukkuma.Aga ka need plastikud on kukkumisi üle elanud ja ühte tükki jäänud.Alukohvritel võibolla suurem turvalisus(aga ei pruugi) ja tõsisema ränduri mulje jätavad välimuseslt.Aga sama töö teevad kokkuvõttes ära mõlemad.
Elu näitab,et kohvrid on pingul täis esimesel reisil ja edaspidi on ruumi laialt,sest oskad juba oma vajadusi hinnata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas villy »

Kohvreid saab igasuguseid panna igale rattale ja see mismoodi asi välja näeb tundub kummaline murekohaks. Ma pigem muretseks oma jalaluude pärast kui alu kohvriga kukud.


merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas merikurat »

Selle raha eest saad korraliku vanema põlvkonna BMW GSi, ntx 1150 või 1200.
Lisavarustuse valik on piiritu.
Ratast on kerge ise hooldada/ remontida.
Keskmine kütusekulu 5l 100/km!

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein
Kasutaja avatar

Sam55
Postitusi: 156
Liitunud: 25 Aug 2006, 00:19
Asukoht: järvamaa
Tänatud: 7 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Sam55 »

Ärge suurt Bandiiti unustage ;) eks ma kiidan jälle oma, aga matkadel minu meelest väga hea.. mugavust ja võimu nii üksi kui täislastis. Ja kannatab edukalt kruusasel teel ka sõita... eriti kui 90% afalti nagu kirjelduses.

1989-punnvõrr, 1990-ise kokkuklopsitud 125-ne, 1992- Pannonia, 1996 -2006 -paus, 2006-Suzuki Bandit 1200, 2014-Suzuki Bandit 1200
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Igale rattale ei ole vast igasuguste kohvrite raamid saadaval. Lisaks näeb mõni kohver mõnel rattal välja nagu sadul sea seljas. Ka ei saa mööda vaadata kohvrite hinnast. St. kas on juba ostes küljes või mitte.
Minul olid kasutusel Givi e41 kohvrid. Sarnased lisaluukidega. Ilma nendeta ei kujutaks ültse ette. Niikaua kui asjad lisaluugist sisse välja mahuvad on ok. Kuid kui vaja midagi suuremat, näiteks magamiskotti või riidepauna välja võtta siis peab suure kaane avama ja väiksem kraam kipub rihmade vahelt välja pudenema. Eriti küljejala poolt. Kaant sulgedes peab hoolega sättima et midagi servavahele ei jääks. Kui seda lisaluuki ei oleks siis oleks sama jama iga kord kui keset sõitu midagi kohvrist tahad. Nt kindaid vahetada vms.Pealtlaetavasse saab asjad panna kasutusjärjekorra järgi ja võimalusel püsti. Saab ka sortereid kasutada. Hotellimeeste jaoks on jah koos sisekotiga kasutades küljepeale avatavad paremad aga kui sõita hotellist hotelli siis oleks vast sporttouring mõtekam.
Mina eeldasin et kui valitakse matkaenduurot siis pigem looduslähedamaks matkamiseks ja sel juhul on pealtlaetav alu kohver parem.

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas KIBU »

villy kirjutas:

Kohvreid saab igasuguseid panna igale rattale ja see mismoodi asi välja näeb tundub kummaline murekohaks. Ma pigem muretseks oma jalaluude pärast kui alu kohvriga kukud.

Eks see suhtumine väljanägemisse on jah erinev. Ühele üks teisele kaks. See selleks. Aga see mainitud jalaluude värk hakkas küll huvitama. Ehk selgitad.

5248653
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Piipz »

KIBU kirjutas:
villy kirjutas:

Kohvreid saab igasuguseid panna igale rattale ja see mismoodi asi välja näeb tundub kummaline murekohaks. Ma pigem muretseks oma jalaluude pärast kui alu kohvriga kukud.

Eks see suhtumine väljanägemisse on jah erinev. Ühele üks teisele kaks. See selleks. Aga see mainitud jalaluude värk hakkas küll huvitama. Ehk selgitad.

Ma selgitan ise - kui alu kohvriga kukud, siis saab rahakott su peale nii pahaseks, et murrab vihaga su jalaluud.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas villy »

Pean tunnistama, et kaldusin kohvriteemas vb ehk liialt offroadi poole, kus tihti juhtub, et külg maas ja jalg jääb ratta alla ja siis on teravate nurkadega ja mitte järgiandev kohver su jala otsas ohtlik. Advriderist sellised juhtumeid tihti sattunid lugema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Üks ratas,mis matkamiseks ka sobib,aga pole enduuro,nagu ka enamus eespool läbikäinud mammutid tegelikult pole,on Honda CBF1000.Käisin seda samasugust kondlis [Motobot: õige on "gondlis"] varianti Bikopintis vaatamas ja tundus väga mugava asendiga ratas.Vist oli kergem kui Varadero.Sõitnud pole kuna siis oli talv.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eNumber=10#

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas franz125 »

villy kirjutas:

Pean tunnistama, et kaldusin kohvriteemas vb ehk liialt offroadi poole, kus tihti juhtub, et külg maas ja jalg jääb ratta alla ja siis on teravate nurkadega ja mitte järgiandev kohver su jala otsas ohtlik. Advriderist sellised juhtumeid tihti sattunid lugema.

Aga kas keegi analüüsis,et kui kohvreid poleks olnud palju lömastatud jalg siis oleks olnud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas will111 »

lihtsalt huvi pärast küsin, kuna näinud kuidas paljud seda mainivad...et miks peab matkarattal palju võimu olema??? käite matkamas tunnikiirusega 250km? või on maantee peal sõites pidev kiirendamine ja pidurdamine? okei, ma saan aru, et kui last väga suur ja 2 inimest peal ka siis ehk 50kw jääb mõneti väheks aga 70 tundub nagu küll ja küll igaks juhuks ja puhuks. matkamine tundub rohkem nagu sellise rahuliku ja ühtlase sõidu tegevus

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Piipz »

will111 kirjutas:

lihtsalt huvi pärast küsin, kuna näinud kuidas paljud seda mainivad...et miks peab matkarattal palju võimu olema??? käite matkamas tunnikiirusega 250km? või on maantee peal sõites pidev kiirendamine ja pidurdamine? okei, ma saan aru, et kui last väga suur ja 2 inimest peal ka siis ehk 50kw jääb mõneti väheks aga 70 tundub nagu küll ja küll igaks juhuks ja puhuks. matkamine tundub rohkem nagu sellise rahuliku ja ühtlase sõidu tegevus

Eks asi on ka fun momendis kinni, ka matkavälisel ajal. Ega me ju oma ratastega 24/7 sihtotstarbeliselt sõida. Tahaks foori taga ikka teinekord esimene ka olla jne.
Aga kui ma ainult üksi matkamiseks tahaks, siis piisaks sellest täiesti ja jääks ülegi: http://www.ccm-motorcycles.com/gp450.asp (125KG, 29kw) - tegelikult ideaalne matkaratas, mis oma kaaluga juba "päris" endurot sõita lubab.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

10% mitteasfalti on ikka piisavalt suur osakaal et mina jätaks kõik alla 19" esirattaga variandid kohe kõrvale.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu vanem TDM 850 on üldse 59kw ja 82Nm väänet ning sellest piisab täiesti.pole küll tundnud,et otseselt puudu jääks.Pigem jääb ikka puudu julgusest kallutada :D Kuigi viimasel reisil oli mägedes kohti,kus keskhark maad kraapis üsna palju.
Minu ratas on matkal koos kahe täisvarustuses inimese ja kõige muuga täismassiga ilmselt mingi 450-480kg.Olenevalt nodist,mis kohvrites ja kas on telgi varustus või ei ole.Sõbral kaaslasel on X11 110kw(?) vist,aga pole ta küll kuskil kurtnud,et ma liiga aeglaselt ees kulgen.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Kiilukas kirjutas:

Tere!
Oleks huvi soetada üks tõsisem matkakas. Valikusse on välimuse ja googeldamise tulemusena jäänud Yamaha TDM 900, Suzuki V-Strom 1000, Bmv R 1200 GS ja Honda Transalp. Hinnapiir 6 kilo. Mida soovitate ja mida laidate. Vastupidavus, kuluosad, tüüpvead. Võibolla on mõni veel parem ratas,mis on mul täiesti kahe silma vahele jäänud. Kulgemine saab olema 90% asfalt, ent samas kruusa ka ära ei põlga.
Ja kui kellelgi on miskit sellest valikust pakkuda, andke tulla :wack:

Kruusal saab absoluutselt iga rattaga sõita, iseasi kui FUN see on :)

Yamaha FJR 1300

  • suur, mugav (tõstetud lenksuga), stabiilne
  • elektriliselt reguleeritava kõrgusega esiklaas --> ülihea asi lihtsalt
  • võimas aga ei ole sugugi kütuseröövel (ca 5.5 - 6.5 sajale) I generatsioon 2002.a ratas
  • väga töökindel, mul ei ole mingeid probleeme olnud 3 aasta jooksul ainult regulaarsed hooldused
  • 6 kilo eest leiab neid küll ja veel aastast 2003 alates on ABS-ga need minumeelest
  • kruusa peal pole mingit probleemi sõita aga päris hullama kruusale sellega muidugi ei lähe

TDM puhul ei meeldinud minule aerodünaamika ehk siis tuul loperdas nõmedalt ka kõrgema klaasiga ja liiga kõrge raskuskese (TDM 850 puhul siis) aga muidu oli igati hea ja töökindel ratas ning 4300 km matkal igati mugav ja jõust küll puudu ei jäänud kolme täis kohvriga matkates.

Yaaa-maaa-haaa......

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas v301060 »

will111 kirjutas:

lihtsalt huvi pärast küsin, kuna näinud kuidas paljud seda mainivad...et miks peab matkarattal palju võimu olema??? käite matkamas tunnikiirusega 250km? või on maantee peal sõites pidev kiirendamine ja pidurdamine? okei, ma saan aru, et kui last väga suur ja 2 inimest peal ka siis ehk 50kw jääb mõneti väheks aga 70 tundub nagu küll ja küll igaks juhuks ja puhuks. matkamine tundub rohkem nagu sellise rahuliku ja ühtlase sõidu tegevus

Just. Kui Euroopa kiirteedele pole plaanis minna, peaks iga vähemalt 39 kw tsikkel ka kahekesi matkamiseks sobima. Teemaalgataja valikus oli ka TransAlp, sellest peaks mõistlikule inimesele täiesti piisama.

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Viimati ammutuntud radadel 39KW ühepütasega sõites jäi mul mõnikord mootori jaksust puudu. Seda muidugi asfaldil ja 1200+ kõrgustel.
See ei tähenda, et taolise mootoriga/tsikliga antud tingimustes sõita ei saaks. Kuid võrrelduna näiteks TDM900-ga millega samu radu palju kordi
nühkinud olen jäi tubli annus lõbu vajaka.
Teisalt aga kompenseeris seda kuhjaga võimalus keerata sellistele väiksematele kruusakatele kuhu vähemalt minu kehakaaluga (70kg) sõitjal pole
TDM-ga asja.

Meil on peres ka DL650 (50KW) ning kuna ma ei kujuta hästi ette kuidas tollega kahekesi kurvides lõbusõitu teha saab, siis ammugi ei kujuta seda
ette 39KW mootoriga.

Soovitan TDM'i, mulle meeldis 850 4TX rohkem kui 900. 900 on aga kahtlemata uuem, ökonoomsem ja üldiselt parem pika otsa reisuratas.

--
Vallo

Kasutaja avatar

Teema algataja
Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Tänud asjalike nõuannete eest. Praeguseks on valikusse jäänud 1200 GS, V-strom ja siin välja pakutud Varadero.
TDM jätab kuidagi kipaka mulje. Gsxf 750 on mul praegu olemas. Lahjaks jääb kahekesi sõites.
Transalpi uurisin täna lähemalt, Midagi hakkab istumisasendis vastu. Ei oska ise ka täpselt öelda, mis.
Nüüd oleks küsimus, kuidas V-Strom, Varadero ja GS tagaistujale on? GS-i puhul on muidugi hind ka selline kahtlane? :wack:


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas will111 »

seda tuleb tagaistujate foorumis küsida juba :ner:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaratast ???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kiilukas kirjutas:

Tänud asjalike nõuannete eest. Praeguseks on valikusse jäänud 1200 GS, V-strom ja siin välja pakutud Varadero.
TDM jätab kuidagi kipaka mulje. Gsxf 750 on mul praegu olemas. Lahjaks jääb kahekesi sõites.
Transalpi uurisin täna lähemalt, Midagi hakkab istumisasendis vastu. Ei oska ise ka täpselt öelda, mis.
Nüüd oleks küsimus, kuidas V-Strom, Varadero ja GS tagaistujale on? GS-i puhul on muidugi hind ka selline kahtlane? :wack:

Teiste kohapealt ei oska öelda,aga Varadero on tagaistumiseks sama mugav kui eesistujale.Ma tegin oma TDM-i sadula kohe Varadero oma järgi ümber,śest seal on väga hea iste.Jalarauad on paraja kõrguse peale ehk tagaistuja ei pea liiga konksus jalgadega istuma.Kui täna uuemat ratast ostma hakkaks,siis läheks kindlasti Varaderot mingi 2005 ja edasi ostma.Kõik klaasid ja rauad ja muu mudru on talle ka saadaval ning hinnad soodsamad kui nii mõnele teisele.Pane Scottoiler peale ja pole selle ketiga ka mingit muret.Transalp on ikka pigem üksi sõitmise ratas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”