Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
korrektse

Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Ma olen alati tahtnud endale kas Norton või Triumph ratast. Eelnevalt olen olnud kolme japsi õnnelik omanik aga aitab küll :)

Plaan on soetada kas Triumph Bonneville või Thruxton või siis Norton Commando 961

Eestis pole ühtegi esindust, kes nende rattaid müüb ja seega on plaan kohale lennata ning sealt rattaga tagasi sõita. * (edasi loed, siis saad teada, et ratas ei saaks regada ja seega jääb see ära)

Probleem on aga selles, et kui rattale ise käsi külge panna, kaotab ratas tehase garantii ja see pani veidi kahtlema. * (edasi loed, siis saad teada, et kohalikud töökojad on OK)

Kas keegi omab mainitud ratastest mõnda ja kuidas sa oled lahendanud teeninduse probleemi?
Ise ma ratast remontima ei hakka. Pole minu ala. Jään parem oma liistude juurde.

Viimati muutis korrektse, 09 Juul 2015, 16:34, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

korrektse kirjutas:

Ma olen alati tahtnud endale kas Norton või Triumph ratast. Eelnevalt olen olnud kolme japsi õnnelik omanik aga aitab küll :)
Plaan on soetada kas Triumph Bonneville või Thruxton või siis Norton Commando 961
Eestis pole ühtegi esindust, kes nende rattaid müüb ja seega on plaan kohale lennata ning sealt rattaga tagasi sõita.
Probleem on aga selles, et kui rattale ise käsi külge panna, kaotab ratas tehase garantii ja see pani veidi kahtlema.
Kas keegi omab mainitud ratastest mõnda ja kuidas sa oled lahendanud teeninduse probleemi?
Ise ma ratast remontima ei hakka. Pole minu ala. Jään parem oma liistude juurde.

EU ühtses majandusruumis on meil selline lugu, et hooldad/remondid oma tsiklit ikka selles töökojs, mis sulle meelib. Nimelt kehtib Euroopa Liidus määrus, mille kohaselt ei tohi sõidukitootjad ette kirjutada, et garantii lõpeb, kui sõiduki hooldus- ja remonditöid ei tehta nende volitatud esindustes, vaid näiteks sõltumatutes remonditöökodades. Seega marsid vabalt Mododepoosse/Streetmotosse/Biker24 ja lased neil ratast remontida/hooldada.

Ja mõte ise järgi minna ja koju sõita on jumekas, sest tabad kaks kärbest ühe hoobiga - motomatka/reisi ja uue mootorratta. Soovitan.
Samas, kui sõit sind ei paelu, siis siinsamas foorumis toob Timo sulle üsnagi mõistliku tasu eest Inglismaalt sobiva masina Eestisse.

PS. GBP-EUR kurss on hetkel üsna vilets, seetõttu Inglismaalt ost kipub kohati kallimaks minema, kui sama asi mandrilt hankida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Tänud asjaliku info eest. Nii palju siis sellest hoolduse "probleemist". :)

Samas, kui sõit sind ei paelu, siis siinsamas foorumis toob Timo sulle üsnagi mõistliku tasu eest Inglismaalt sobiva masina Eestisse.

EUR on tõesti nõrk ja see summa pole just teab mis väike.
Ma eeldan, et see on autoga toomine. Selle saaks vist isegi ära orgunnitud, kui nad selle poes korralikult kasti pakivad.
Päris huvitav mõte aga siis jääb pool EU'd ratta seljast nägemata. See on liiga hea präänik, et sellest loobuda.


Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Needus... http://www.auto24.ee/used/2010086 :wack:

Mis kräpp see nende sumpsi torude ümber on?


Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Valmet »

Võibolla eksin, aga Triumphi servist tegi vist Streetmoto.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,


Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Vaatasin, et isegi bikepoint toob neid maale aga saalis pole midagi.
Võib-olla olekski nii lihtsam. Siin ära osta, veidi nadi suusailma taluda ja siis alles kusagile kaugemale minna.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas AzA »

korrektse kirjutas:

Mis kräpp see nende sumpsi torude ümber on?

Seda kräppi on seal oma 50-100 euri eest. Nimeks kollektoriteip.
Uuri kuklist, milleks seda kasutatakse :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Black »

korrektse kirjutas:

Mis kräpp see nende sumpsi torude ümber on?

See on rooste varjamiseks.

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas tali »

Kulla teemaalgataja, kui p...se kinni peab, võta parem uus Commando ligi. Ameerikamaalt äkki saab parema hinnaga. Sinu poolt loetud Briti algupärandid on kurvad võrrid selle relvaga võrreldes. Karisma poolest muidugi mitte... (w) . Pole ise uurinud, aga see Nortoni uus purakas võib päris kallis tükk olla... Või saab Saksast äkki :roll: , räägi Hr. Nõela'aga :bsmile:
Ehh, ise küsin, ise vastan: http://www.mobile.ee/et/car?id=208699514 puha Öhlinsid ja Brembod ja jutud

Viimati muutis tali, 07 Juul 2015, 23:27, muudetud 1 kord kokku.
18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Natuke motikaporri kah

Pilt

Ma ei saa vist pilti veel postitada:

Mul igatahes ila tilgub :)


Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

tali kirjutas:

Kulle teemaalgataja, kui p...se kinni peab, võta parem uus Commando ligi. Ameerikamaalt äkki saab parema hinnaga. Sinu poolt loetud Briti algupärandid on kurvad võrrid selle relvaga võrreldes. Karisma poolest muidugi mitte... (w) . Pole ise uurinud, aga see Nortoni uus purakas võib päris kallis tükk olla... Või saab Saksast äkki :roll: , räägi Hr. Nõela'aga :bsmile:
Ehh, ise küsin, ise vastan: http://www.mobile.ee/et/car?id=208699514 puha Öhlinsid ja Brembod ja jutud

Norton Commando 961 on muidugi palju vihasem aga palju ma sellega siin si** suusailmas ikka sõita saan :)
Bonneville jääb ära. Thruxton on sellest palju ilusam.
Kui siit osta ei saa, peab Saksamaalt proovima. Transa + siin regamise rõõmud otsa ja ongi vokk olemas.

Rehvid peaks ka laskma kohe korralikud alla panna. Mis oleks siinsete katkiste, konarlike ja õliste teede jaoks hea valik? Mingi korraliku mustriga asi?

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas 426f »

Norton Commando 961 oleks päris äge,tagavara juppide pärast pole vaja muretseda.Eestis kohapeal pole kunagi ühtegi osa ja kõik vaja väljamaalt tellida.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Valmet »

426f kirjutas:

Norton Commando 961 oleks päris äge,tagavara juppide pärast pole vaja muretseda.Eestis kohapeal pole kunagi ühtegi osa ja kõik vaja väljamaalt tellida.

Mis kuradi juppidest sa jahud. Ostad uue tsikli siis lased 20tkm nii, et pole isegi klapi regulli seibegi tarvis. Kuluosad oskad ju ette arvata, muu träni peaks nädalaga kohale jõudma kui miski jama juhtub. Saan aru, et sul mingi rolleriga halb kogemus kus jupid kuskil alibabas kinni ja suve läbi jalamees.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas pühak »

426f kirjutas:

Norton Commando 961 oleks päris äge,tagavara juppide pärast pole vaja muretseda.Eestis kohapeal pole kunagi ühtegi osa ja kõik vaja väljamaalt tellida.

Aga kas Hiina mopeedidele on siis? :ner:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas 426f »

hiinakate kohta ei tea,aga camexis on kohapeal täiesti korralik varu mopeedi juppe riiulis olemas.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Black »

Inglise tsikli ostusoov ei olegi vast mingi puhtpraktiline asi. Ja ega seda tõenäoliselt ainsaks transpordivahendiks ka osteta.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas pühak »

426f kirjutas:

hiinakate kohta ei tea,aga camexis on kohapeal täiesti korralik varu mopeedi juppe riiulis olemas.

Ja nii teeb ka iga tsikli ostja endale varem või hiljem selgeks, kust ja mida ta oma tsikli jaoks saab.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Lugesin siin veidi siit ja sealt ning Bikepoint suunas lendab ikka korralikult kive. Kas see käib ainult kasutatud rataste kohta või ongi nendega mingi kamm?
Asi selles, et mul on pakkumine postkastis ja öeldi, et kanna papp üle siis tellime ratta ära.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Pigem kasutatud asjade ostu puhul tüüpiline vana asja ilustamise ja keeramise teema

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas villy »

korrektse kirjutas:

Lugesin siin veidi siit ja sealt ning Bikepoint suunas lendab ikka korralikult kive. Kas see käib ainult kasutatud rataste kohta või ongi nendega mingi kamm?
Asi selles, et mul on pakkumine postkastis ja öeldi, et kanna papp üle siis tellime ratta ära.

On kuulda olnud, jah, et osadel nende kasutatud ratastel ilmevad seda ja teist, aga kasutatud rattal ongi alati viga seda ja teist ja senimaani on nad kuuldavasti oma kasutatud tehnikale antud garantiid austanud.

Kasutaja avatar

Piimanina
Postitusi: 128
Liitunud: 08 Sept 2008, 17:01
Tsikkel: Ducatisti
Asukoht: TLN
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Piimanina »

villy kirjutas:
korrektse kirjutas:

Lugesin siin veidi siit ja sealt ning Bikepoint suunas lendab ikka korralikult kive. Kas see käib ainult kasutatud rataste kohta või ongi nendega mingi kamm?
Asi selles, et mul on pakkumine postkastis ja öeldi, et kanna papp üle siis tellime ratta ära.

On kuulda olnud, jah, et osadel nende kasutatud ratastel ilmevad seda ja teist, aga kasutatud rattal ongi alati viga seda ja teist ja senimaani on nad kuuldavasti oma kasutatud tehnikale antud garantiid austanud.

Villy jutule veel lisaks, et Bikepoint ei hakka vassima ja otsima mingit põhjust, et miks katki läks ja kuidas katki läks ja...äkki sa ikka ise aitasid lõhkumisele kaasa jne. Kui on katki, siis nad vahetavad selle detaili lihtsalt ära.Punkt.
Eraisiku käest sa sellist garantiid ei saa...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piimanina kirjutas:
villy kirjutas:
korrektse kirjutas:

Lugesin siin veidi siit ja sealt ning Bikepoint suunas lendab ikka korralikult kive. Kas see käib ainult kasutatud rataste kohta või ongi nendega mingi kamm?
Asi selles, et mul on pakkumine postkastis ja öeldi, et kanna papp üle siis tellime ratta ära.

On kuulda olnud, jah, et osadel nende kasutatud ratastel ilmevad seda ja teist, aga kasutatud rattal ongi alati viga seda ja teist ja senimaani on nad kuuldavasti oma kasutatud tehnikale antud garantiid austanud.

Villy jutule veel lisaks, et Bikepoint ei hakka vassima ja otsima mingit põhjust, et miks katki läks ja kuidas katki läks ja...äkki sa ikka ise aitasid lõhkumisele kaasa jne. Kui on katki, siis nad vahetavad selle detaili lihtsalt ära.Punkt.
Eraisiku käest sa sellist garantiid ei saa...

...ja oht,et kasutatud tehnikal midagi võib juhtuda,on alati olemas.Olgu ta nii heas korras ja nii pädeva mehaaniku üle kontrollitud,kui tahes.Ei ole ise sealt küll peale kohvrite midagi ostnud,aga ilmselt on neil ka mingid garantii tingimused olemas,mille järgi käitutakse.Mina olen nende kohta siiani küll ainult positiivset tagasisidet kuulnud.
Uute asjade puhul määrab tootja, garantii tingimused ja need on enne ostu sulle ilmselt ka kättesaadavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Tort »

OT, aga Bikepointi osas karjub siin peamiselt üks konkreetne või paar Itaalia ratta omanikku. Ise pole kokku puutunud, aga tuttav ostis kevadel sealt väga korraliku kasutatud ratta ja on väga rahul ja neid rahulolevaid on veel olnud siin foorumis. Ei maksa seda jauramist kuulata, mida mõned konkreetsed vennad toodavad.


Teema algataja
korrektse

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas korrektse »

OK, tänud info eest. Seda ma ise arvasin kah, et see käib pigem kasutatud asjade kohta.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Tordiga nõus. mul värske positiivne kogemus olemas ja kui tekkisid ka mingid probleemid, siis need lahnedati kiirelt ja sõbralikult kohe ära. ma ei ütle, et negatiivsest ei tohiks rääkida, aga meil inimesed positiivsest pigem üldse ei kipu rääkima..

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Tort kirjutas:

OT, aga Bikepointi osas karjub siin peamiselt üks konkreetne või paar Itaalia ratta omanikku. Ise pole kokku puutunud, aga tuttav ostis kevadel sealt väga korraliku kasutatud ratta ja on väga rahul ja neid rahulolevaid on veel olnud siin foorumis. Ei maksa seda jauramist kuulata, mida mõned konkreetsed vennad toodavad.

Keegi peab ju peksupoiss olema, muidu ei saa hing rahu. :ner:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

icon
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:15
Tsikkel: Triumph Tiger 1050 ABS
Asukoht: Tallinn

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas icon »

Üldiselt inglismaal on vasakpoolne liiklus, seega pead vähemalt tuled välja vahetama. Lisaks võib sellegipoolest olla keeruline sellisele "ümberehitatud" riistale eestis tüübikinnitust saada. Kui Triumphi, siis kas Bikepoint (müüvad vist itaalia esindust siin edasi) või Loodusinvest (viimane on rootslaste käepikendus eestis ja seega ka tuntavalt kirves). Päris Triumphi esindust eestis ega baltikumis üldisena ei ole. Lähimad on Venemaal(Peterburis), Soomes, Rootsis ja Poolas. Kui ise järgi minna, siis lähim odav koht on Poola esindus ja selle erinevad allüksused, lisaks liiklevad nad "õigel pool teed". Ise olen niimoodi 2 Triumphi soetanud (Tiger 1050 ABS aastal 2009 - hind 60% Eesti letihinnast ja Daytona 675R ABS 2014 - hind 85% Eesti letihinnast). Kogemuse järgi võin öelda, et kolmanda võtaks ilmselt Bikepoint-i kaudu, hind oleks ilmselt 500€ võrra kallim kui pakkumist küsida - vähemalt eelmine aasta 675R-ga oli nii. Kahjuks jõudis see informatsioon minuni alles siis, kui tsikkel Poolast juba toodud oli. Loodan, et oli abiks otsuse tegemisel.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui on ümmarguse kopsikuga tuli või paar neid, siis tuleb vahetada vaid elemendid. Need on võrdlemisi odavad ja universaalsed. Ja muu on kõik sama. Lenksu ei pea rohkem vasakule poole vägistama hakkama. :)

Kui reisiplaan ka pigem põnev kui tüütu tundub, tooks ma küll ise UK-st ära. Kunagi hea lapselastele rääkida kuuri all tolmu maha pühkides. :)

Kasutaja avatar

icon
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:15
Tsikkel: Triumph Tiger 1050 ABS
Asukoht: Tallinn

Re: Inglise rattad Eestis? Kas on mõtet?

Lugemata postitus Postitas icon »

Black kirjutas:

Kui on ümmarguse kopsikuga tuli või paar neid, siis tuleb vahetada vaid elemendid. Need on võrdlemisi odavad ja universaalsed. Ja muu on kõik sama. Lenksu ei pea rohkem vasakule poole vägistama hakkama. :)

Küsimus ei ole mitte ümberehitamises vaid pärastises paberimajanduses. Nimelt väljastab mootorsõiduki valmistaja iga uue sõidukiga paberi, mida nimetatkase CoC-ks (Certificate of Conformity), kus on kenasti kirjas, mis poolse liiklusega teede jaoks nimetatud sõiduk loodud on. Lisaks muud tehnilised andmed. See paber on aluseks mootorsõduki esmaregistreerimisel ja tüübikinnituse saamisel. Tüübikinnituse saamine, eeldusel, et CoC on olemas ja nimetatud liikur on mujal EL-is juba heaks kiidetud võtab Eestis aega 2-3 nädalat. Kui nüüd on tegemist registreerimata mootorsõidukiga (pole kunagi üheski riigis arvel olnud), lisaks on CoC-s kirjas, et nimetatud sõiduk on mõeldud vasakpoolse liikluse jaoks, võib olukord paberimajanduse poolepealt ootamatult ajamahukaks ja kalliks osutuda.

Viimati muutis icon, 08 Juul 2015, 20:27, muudetud 2 korda kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”