Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Tere,

Plaan endale ratas soetada. Hinna klass ca 3k€. Sõelale on jäänud kolm mudelit - Kawasaki z750, Yamaha FZ6-S ning Honda Hornet

  1. Kui pikk ja kui raske sa oled - 182/70 kg
  2. milline on sinu sõidukogemus ja millistes tingimustes - Sõidukogemust niipalju, kui sõprade rattaid proovitud on. Ehk siis vähene
  3. vanus - 23
  4. juhiloa kategooria ja staaz - A kat, äsja tehtud
  5. millistesse tingimustesse ratast otsid - maanteele/linna kulgemiseks
  6. palju sul selleks raha eraldatud on - 3k
  7. kui hakkad sõpradega koos sõitma, millised tsiklid neil on - puuduvad
  8. mitmekesi ja kui pikalt kavatsed sama tsikli seljas sõita - nädalas ca 200km maanteed + linnavahel sõelumine

Oskab keegi nende mudelite plussid/miinused välja tuua ning aidata veidi otsuse langetamisel?

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas 426f »

vii need 3 ratast korralikku tsikli paranduse töökotta ülevaatamisele ja osta selline mis on tervem.eesti suvi on lühike ja kui tuleb 1-2 kuud mingit juppi väljamaalt oodata pole tsikli omamisel mingisugust mõtet

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

426f kirjutas:

vii need 3 ratast korralikku tsikli paranduse töökotta ülevaatamisele ja osta selline mis on tervem.eesti suvi on lühike ja kui tuleb 1-2 kuud mingit juppi väljamaalt oodata pole tsikli omamisel mingisugust mõtet

Kaua sa võid igas teemas nutta oma mõttetu võrririsu pärast?

...
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas puna »

Mina võtaks Kawa
Eelistus ei põhine mingite uuringute, ega statistika alusel
Lihtsalt välimus ja ratta olek on põhjuseks.
Enne ostu kannataks lasta ratas kellegil pädevamal üle vaadata küll

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Fz6 on ka hea variant. Ma oma pea kahemeetrise kerega tundsin ennast selle seljas küll hästi

フーリガン
Kasutaja avatar

Teema algataja
RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Kas motard, motodepoo jne kohti võib usaldada?
Või peaks ka seal müüdavad rattad mõnel sepetsialistil üle lasta vaadata?

Silma jäänud need kaks isendid:
http://www.mototehnika.ee/used/1825957
http://www.mototehnika.ee/used/1976724

Ehk oskab keegi nende kohta midagi pajatada? Kuulutused juba suhteliselt kaua üleval.

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Erik »

Ma ei laida kedagi, et mõned poed võiks püüda sitta müüa aga alati on hea erapooletul lasta lisaks kontrollida. Käisin ise ühes ettevõttes ratast vaatamas ja leidsin päris mitu probleemi millest siis müüja ei teadnud või ei tahtnud teada anda. Küll pakuti, et parandatakse enne tehingut ära.. :)

Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Mõned suved tagasi oli Motardis selline juhus, et sai ka käidud sõbral kaasas ratast vaatamas. Juhtusin siis korraks ka rehvidele pilgu peale viskama ja olid üle 10a vanad all (rattast vanemad siis). Mainisin müüjale, et ta ikka teab, et üle 10a vanuseid ei tohi meie seaduste järgi rehve kasutada. Selle peale pungitas silmi, et muster ju korralik. Ehk ise tuleb hoolas olla nende müüjate juures, nad ei pruugi vassida aga kui ise ei näe ei oska siis ega nad ka näita näpuga puudustele.

Edu!

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

ohmoon
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Apr 2015, 17:07

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas ohmoon »

FZ6-s tahad arvatavasti aftermarket summuteid osta (orig. teevad jõhkrat võrri häält [vaikne/kiunuv]. Isegi kui alguses arvad, et see ei häiri siis usu mind, hakkab häirima). ~+300 eur hinnale. Samuti ka spido otsese päikese käes kohati halvasti loetav. Muidu su pikkusele sobib fz kindlasti, hornet võib suts väikseks jääda.

Ise soovitaksin kawa, sest fz6 gondlitega ver. minu silmis koledam, kui kawa. :wack: Edu valimisel.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas puna »

Vaatasin ka korraks kuulutusi ja mina isiklikult võtaks selle zx10-r
http://www.auto24.ee/used/1768025
Samas oli ka mitmeid Z1000 rattaid müügis

Kasutaja avatar

Teema algataja
RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Kawa on ka endale neist kolmest kõige meelepärasem. Teised said valikusse pandud just seetõttu, et äkki on kawa veidi rohkemate tüüpvigadega vms.

Päris bike ei tahaks, pigem selline naked (rohkem püstisema sõidu asendiga) ratas. Korra silma jäänud ka see: http://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=1991845
Tundub suhteliselt värske ratas olema nii aastaarvu, kui läbisõidu poolest. Ilmselt mõnest kauplusest ostes tuleb ka garantii asja uurida.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Black »

ohmoon kirjutas:

Muidu su pikkusele sobib fz kindlasti, hornet võib suts väikseks jääda.

182/70 mõõdus sõitjale Hornet kindlasti väikseks ei jää. Ja kui ülalpool on konkreetselt soovitatud nii Kawat kui Yamahat, ei ole Honda ka kuidagi varjujätmist ära teeninud. Kindlasti ka igati hea ja turvaline valik (võibolla ehk ainult liiga mainstream). Kui teiste puhul on mootori valik ka välja toodud, siis Hornetit on tegelikult nii 600 kui 900 võtta.

Kui juba R4 konega naked/poolkondlis japside valik on, ei tasu Banditit ka kõrvale jätta. Kokkuvõttes sama, nagu Honda vs Toyota, Opel vs Ford, Bemm vs Audi jne. Halba valikut ei ole. Proovi ja otsusta ise. Kuna otsid pruugitute seast, mängib konkreetse isendi seisu/sõidukord margist suurematki rolli.

Edit: aga kui Kawa meeldib, siis loomulikult ostagi Kawa.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas mega1 »

http://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=1991845.[/quote]

väga paljude lisadega ratas ka endale meeldis kahjuks ei andnud palk liisingut välja

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Omal kogemus Z750 ja 600 Hornetiga.

Ja neist valiks kindlasti une pealt ka Z750.

Hornet tundus selline rahulik, linnakas. Ja välimus on ka selline natuke leebe.
Z750 on kindlasti krapsakam, kurjema välimusega. Kindlasti võin kiita neid võrreldes, et Z750 on parema juhitavusega ja istumisega ( mina 176cm ).

Kuid nagu teised juba ka soovitanud on, siis vb esimese ratta puhul ära ole nii kinni neis valikutes. Proovi bike ka kindlasti. Minu teekond on olnud bike - > naked - > bike.

Nakedit tahtsin lihtsalt proovida ja sain aru, et bike on ikka parem millegipärast. Nii, et proovi, istu, astu jne. Bike meeldib kuna on voolujoonelisem. Minu teekond nägi tihti ette Tallinn Saaremaa Tallinn teekonda. Ja kogu see tuule majandus ja vihma majandus on bikega palju mõnusam. Juhul kui sa ei taha mingit poole meetrist klaasi hornetile ette kruvida.

Soovitan ka Bikepointi minna. Seal muhedad vennad soovitavad sulle rattaid, saad istuda enamiku tsiklitüüpidel mis maailmas võimalik.

Kui veel spets küsimusi, siis võime ES edasi lasta

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

RaidoR kirjutas:

Plaan endale ratas soetada. Hinna klass ca 3k€. Sõelale on jäänud kolm mudelit - Kawasaki z750, Yamaha FZ6-S ning Honda Hornet

  1. mitmekesi ja kui pikalt kavatsed sama tsikli seljas sõita - nädalas ca 200km maanteed + linnavahel sõelumine
    Oskab keegi nende mudelite plussid/miinused välja tuua ning aidata veidi otsuse langetamisel?

Kunagi olin ise samade valikute ees. Horneti jätaks kohe kõrvale, ta on selline väike kuri linnaratas. Kawasakiga olen paar korda sõitnud ning tänu tuuleklaasi puudumisele sobib ta minu hinnagul kõige paremini linnavahel sõitmiseks või agressiivseks lõbusõiduks. Kõigist kolmest enim meeldis Yamaha FZ6-S - juhitavus mõnusalt neutraalne ja poolgondel pakub maanteel head tuulevarju. Nende kolme hulgast kindlasti kõige universaalsem ratas sobitudes nii hästi lühikesteks linna või lõbusõitudesk, kui ka pikemaks motomatkaks.
Üks pikajalise sõidustaaziga sõber ütles ükskord oma tsiklivalikust rääkides (FZ6): "Nakedid näevad ägedad välja ning minu süda kuulub jäägitult neile aga pole midagi paremat korralikust tuuleklaasist teekonnal Tallinnast Tartussse ja tagasi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma olen sinu hinnaklassi hornetiga sõitnud umbes 15 tuhat eelmise ja selle hooajaga kokku. Küll laia lenksuga, aga sellegipoolest sekundeerin Macintoshile - linnaratas ja nõmedalt kõrgel oleva pöördemomendiga.
Maanteed olen uhanud maksimum 300 kilomeetrit .... lihtsalt väldin nagu tuld, linn aga rõõsamanna. Pikkus ja kaal on sinuga identne, kui särgi ja sokid seljast võtan olen vast kilokest kaks kergem.
Nädalas 200km maanteed ... ma ei paku isegi proovimist, unusta hornet kohe ära. Muude ratastega su loetelust mul kogemus puudub.

Aga mulle meeldib.

vefka
Postitusi: 17
Liitunud: 08 Juun 2011, 12:06
Tsikkel: FZ6-s

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas vefka »

Oman fz6-s. Tuule klaas maantel ikka täiesti asendamatu asi. Kuna kukkusin omal esmalt esikondli ribadeks ja pidin vahepeal aint tulega ringi vurama siis maantel oli ikka vääga halb.
Selles hinnaklassis on minuteada Hornet karpadega fz6 ja z750 pritsungiga. Pigem eelista pritsungiga ratast juba. Olen saanud sõita ka z750, eriti suurt vahet polnud, sutsu särtsakam ja käigud olid lühemad ja lülitusid konkreetsemalt ja täpsemalt (vbl on see minu isendi viga)


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Mul fz6 naked versioon ehk ilma gondlita. Maanteel kõrvatropid pähe ja pikemad otsad pole mingi probleem. Kiirusel 160+ väiksema tuulega läheb aga asi üsna väsitavaks kaelale.

Kasutaja avatar

Teema algataja
RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Tänud asjaliku info eest.
Ilmselt läheb emb-kumb neist loosi:
http://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=1991845
http://www.mototehnika.ee/used/1825957

mega1 - ehk oskad kommenteerida neid paljusid lisasid mustal rattal?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Maaks »

RaidoR kirjutas:

Tänud asjaliku info eest.
Ilmselt läheb emb-kumb neist loosi:
http://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=1991845
http://www.mototehnika.ee/used/1825957

mega1 - ehk oskad kommenteerida neid paljusid lisasid mustal rattal?

Bellypan on see "noka moodi asi" mootori all, kohe esiratta taga.
Käigunäidik näitab numbriliselt mis käik partajasti sees on.
EDIT: Või oli see arooniline küsimus äkki :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas bandiit »

käigunäidik suht pointless vidin, bellypan maitseasi

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Yerba »

RaidoR kirjutas:

Tere,

Plaan endale ratas soetada. Hinna klass ca 3k€. Sõelale on jäänud kolm mudelit - Kawasaki z750, Yamaha FZ6-S ning Honda Hornet

  1. Kui pikk ja kui raske sa oled - 182/70 kg
  2. milline on sinu sõidukogemus ja millistes tingimustes - Sõidukogemust niipalju, kui sõprade rattaid proovitud on. Ehk siis vähene
  3. vanus - 23
  4. juhiloa kategooria ja staaz - A kat, äsja tehtud
  5. millistesse tingimustesse ratast otsid - maanteele/linna kulgemiseks
  6. palju sul selleks raha eraldatud on - 3k
  7. kui hakkad sõpradega koos sõitma, millised tsiklid neil on - puuduvad
  8. mitmekesi ja kui pikalt kavatsed sama tsikli seljas sõita - nädalas ca 200km maanteed + linnavahel sõelumine

Oskab keegi nende mudelite plussid/miinused välja tuua ning aidata veidi otsuse langetamisel?

Kõikide nende siklite sõidetud pikemat aega. Sinu soovidega klapib enim FZ6-S.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

ohmoon
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Apr 2015, 17:07

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas ohmoon »

Lauri23 kirjutas:

Mul fz6 naked versioon ehk ilma gondlita. Maanteel kõrvatropid pähe ja pikemad otsad pole mingi probleem. Kiirusel 160+ väiksema tuulega läheb aga asi üsna väsitavaks kaelale.

Oleneb täiesti ilmast.. nii mõnigi kord on maanteel 90-100 km/h kulgemine juba paras n***. Aga siiski ei tasuks liigsest tuulest end heidutada lasta (pun inteded) - välimus on seda väärt :mrgreen: (ps. inimene harjub kõigega)


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas mega1 »

vastupidi käigunäidik on väga vajalik eriti algajal lisadest sellel mustal oli
esiklaas mis sel rattal originaalis ju puudub tagaporilaud tagarattal mida pildil näha pole laiem lenks
bellypan kõhualune ja minu arust ka külgedel toodud suunad küljespoileri sisse nagu Z1000 seda saab teha upgradena
sest z750 ja z1000 sama raam.

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Black »

mega1 kirjutas:

vastupidi käigunäidik on väga vajalik eriti algajal

Ma paneks selle "vastupidi" veelkord "vastupidi": algaja võiks käiguvahetuse ära õppida just ilma näidikuta. Analoogia algaja autojuhiga, kes kipub käigukangi vahtima. Sa ei pea sõites absull teadmagi, mis käik täpselt sees on, kuni pöörded sobivas vahemikus püsivad. Asjal on pointi vaid oskaja käes rinkal, kus peab täpselt teadma, millise käiguga millisest kurvist välja kiirendada.

Z750 puhul mul tekkis tegelikult juba varem küsimus, et miks siis mitte juba Z1000, kuna olulist hinna erinevust pole?


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Mis kurat, esimesel rattal ei tohiks elektristarteritki olla, mingitest tahhomeetritest ja käigunäidikutest rääkimata :mrgreen:


lauriii
Postitusi: 48
Liitunud: 11 Mai 2014, 03:22
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Kohila

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas lauriii »

Valisin ka esimeseks rattaks z750. FZ6'st ei tea ma midagi aga hornet tundub nagu jube igav. Z750 (04-06) ainukeseks miinuseks pean esiotsa vedrustust, mis on jube pehme ja puudub reguleerimise võimalus. Kuna ainult selle vedrustuse pärast ma ratast vahetada ei tahtnud, siis vahetasin hoopis vedrustuse välja. Kui uuesti ostma hakkaksin, siis valiksin kindlasti Z1000.


klumpal
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Jaan 2015, 09:18
Tsikkel: cb900f

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas klumpal »

Black kirjutas:
mega1 kirjutas:

vastupidi käigunäidik on väga vajalik eriti algajal

Ma paneks selle "vastupidi" veelkord "vastupidi":

olen sellega nõus sõidan ise 2 hooaega. Oman siis 900 hornetit (2004a.) ja ise siis 186 ja 70. ma ei tea olen sõitnud ka sõpradega rattastega aga nii öelda õppimiseks ja harjumiseks et saad sõita iga päev mitte vahel harva sõbra rattast laenates siis hetkel olen hornetiga üli rahul. Võibolla selle pärast et 900. ei tea aga minekut on, väänet ka ideaalne nii linnas kui maanteel. Kiirustel alates 140-160 enne seda pole tuule kohapealt minu silmis probleemi kuniks korralik riietus seljas sealt ülespoole hakkab juba pead kuklasse lükkama.

Eelmine hooaeg sain risu ka pandud ja e-bay abiga rattas korda juppid odavad ja laialt kätte saadavad.
Reaalsus on see. nagu eeespool keegi juba mainis, et lõpp kokkuvõttes sõidad sina ja kui vähegi võimalus tee proovi sõitu, sest nii nagu igaüks on erinev on ka tagumiku tunnetus ja keha hoiiak. ja kuni ise tunned end mugavalt sõidad on sõit ka parem.

Kasutaja avatar

ermicas
Postitusi: 88
Liitunud: 31 Dets 2013, 17:31
Tsikkel: XJR1300 Racer 6oth Anniversary
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Esimeseks rattaks z750/FZ6-S/Hornet

Lugemata postitus Postitas ermicas »

Endal on hetkel 600ne Hornet millega ka eelmisel kevadel oma tsikli-elu alustasin.
Ratas on 2000a mudel ja laia lenksuga (sel kevadel vahetatud, enne orig), ilma tuuleklaasita.

Eelmine hooaeg tuli 10k km sõidetud, julgelt pool sellest maanteel. Ma ei saa aru mida kõik vinguvad, et Hornetiga on piin linnast väljas sõita ja tuleks seda vältida. Jah, kiirustel 150+ peab sul päris tugev kael olema ja ja kui järjest üle tunni lased siis ma ei salga, meeldiv just pole kui ilm tuuline. Samas mõistliku kiirusega sõites (100...130km/h) pole häda midagi maanteel. Kui välimus pole oluline siis suur klaas ette ja korras.
Horneti miinused on minu jaoks amortide regullimise puudumine ja kohati liige pehme vedrustus. Samas jälle linnavahel, arvestades meie teede kvaliteeti ja olukorda on see liigne pehmus kohati pigem plussiks, ehk puhtalt perspektiivi küsimus. Kiirus ja minek, noh sõber oma Yamaha 1000se FZ-ga jääb kurvides maha seega siin pole küsimus ratta jõus ega kubatuuris, pigem selles palju sul endal närvi ja oskusi on. Disainist rääkides siis see on puhtalt maitse asi. Kawa Z on päris kuri väljanägemiselt ja kindlasti ka lõbus ratas sõites kuid minule olid tähtsamad töökindlus (liiga palju kõlakaid Kawa nõrgast tehnikast), hind ja järelturg (varuosade saadavus, lihtne edasi müüa jne).

Yamaha FZ-ga olen sõitnud (küll mitte S mudeliga), sõiduasend oli väga mõnus (ma 190cm pikk, 95kg) ja Yamu disain on kena. Kawa Z750 mõtlesin ka ise pikalt kuid hinna tõttu ikka läksin Horneti teed (Kawad olid 1000 euri kallimad kui Hornet siis kui ise ostsin).

ermicas

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”