Millal on õige aeg mootorratas osta?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
BaltarWithSix
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mai 2010, 23:59

Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas BaltarWithSix »

Praegu vaatan müügikuulutusi ja valik on väga väike. Siiski ainult üks on müügis mis mulle sobib ning hinna poolest ka. Kuid veel osta ei sooviks kuna sõita ju ei saa, proovisõitu enne ostmist ka teha ei saa. Samas kardan et kevadeks kui kindlalt midagi osta plaanin siis seda konkreetset mootorratast enam müügis ei ole. Kas tasub kevadeni ära oodada või peaks praegu ikkagi ära ostma? Tuleb kevadel rohkem mootorrattaid müügile? Mulle pakub huvi custom/cruiser tüüpi mootorrattad hinnavahemikus 2000-3000 EUR...

Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas korke »

Hea hinnaga müüakse reeglina tsikleid sügisel ning mõned üksikud talvel. Praegu kui leiab hea hinnaga tsiklit siis kindlasti tasub osta. Kevadel on kindlasti valik veits parem kuid hinnad juba krõbedamad.

Pane ostu kuulutus ja vaata mis veel pakkutakse. Kõik rattad ei ole alati väljas müügis.

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.


Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Julge »

Täna.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas sang »

Kevadel võib (aga ei pruugi) valik suurem olla. Aga samas on ka ostjate huvi suurem ning seni kuni sa vaatad ja otsustad, ostab keegi teine su nina eest tsikli ära. Pealegi, madala aktiivsusega turul ehk praegu on mingigi võimalus hinna üle läbi rääkida, kevadel seda varianti väga ei ole. Eriti just sinu soovitud hinnaklassis, kus ost-müük käivad kiiremas tempos.

Kasutaja avatar

Teema algataja
BaltarWithSix
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mai 2010, 23:59

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas BaltarWithSix »

kui palju need hinnad umbes tõusevad kevadeks? Ma arvatavasti oskaks praegu ära kui saaks proovisõitu teha. See oleks minu esimene sõidukiost üldse ja minu esimene mootorratas. Alles suvel tegin load ära :)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas mella »

Ei ole sellist üldist trendi kõigi tsiklite kohta, et vat just selles punktis on õige moment tsiklit osta.
Tsikkel ostetakse siis, kui on piisavalt raha ja turul hetkel hea pakkumine.
Ja hea pakkumine sõltub sellest, kas müüjal on hetkel raha vaja või mitte.
Hea tsikkel ei muuda hinda sügise või kevade mõjul. Mõjutab aastad, seisukord ja omaniku rahaline seis.
Kui omanikul pole kiirelt vaja tsiklist lahti saada, siis ei lase ta ka sügisel (peale suvise hooaja lõppu) hinda eriti madalamaks.
Mingi 100€ saad hooajast sõltumata alla tingida.

Kui ostja loodab 10% hinna alanemist sügisel, siis 3000€ hinnaklassis teeb see 300€. Nüüd vaata, kui suur osa see su kuupalgast on ja mõtle, kas selle nimel tasub terve aasta tsiklita passida ja oodata õiget kuupäeva ja tähtede seisu.

Viimati muutis mella, 04 Jaan 2011, 11:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas jup »

Oma ratta ostsin veebruaris saksast. ise kohal ei käinud, proovisõitu ei teinud - toodi. kolm hooaega olen sõitnud ja siiani olen
(ptüi ptüi ptüi) ainult õli ja bansiini juurde valanud ja mõned kuluosad ka juurde. Jutu mõte siis see, et ka ilma käega katsumata võid saada hea ratta. ratta hind oli vist 2200 euri plus toomine. Kui Eestis pakkumine kesine vaata ka mobile.de-st.
Talvel osta muidugi valus, kuna sõitma ei pääse.
Edu!

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

jup kirjutas:

Oma ratta ostsin veebruaris saksast. ise kohal ei käinud, proovisõitu ei teinud - toodi. kolm hooaega olen sõitnud ja siiani olen
(ptüi ptüi ptüi) ainult õli ja bansiini juurde valanud ja mõned kuluosad ka juurde. Jutu mõte siis see, et ka ilma käega katsumata võid saada hea ratta.

Sama süsteem siin.

Ratas osta KOHE siis, kui on hea pakkumine ja vaba raha.
Nagu iga piduse asjaga, veidi summast reserveeri ka kuluosadele(õli, filter, mõni piduriklots, rehv, jne)
Eestist ostes ei maksa seda talve karta, käima saad ju ikka panna .
Korralik, puhas ja hoolitsetud välimus + tuntud tootja nimi peaks enamasti tagama muretud kilomeetrid, edu!

Pilt
Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

Sinu suureks õnneks Eestisse tuleb soojalaine.

Nii et isegi õnnestub väike proovisõit teha järgmine nädal, peaks olema 0 - +3 vahel.
Aga nagu ülevalpool mainitud, kui ratas meeldib ja kui istudes tunned et see on "sinu" ratas ja lisaks hea hinnaga - võtta.
Äärmisel juhul müüd kevadel maha..kui veab, isegi väikse kasumiga.

Kasutaja avatar

Fredy.ee
Postitusi: 273
Liitunud: 28 Mär 2004, 22:41
Asukoht: EESTI
Kontakt:

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Fredy.ee »

BaltarWithSix kirjutas:

kui palju need hinnad umbes tõusevad kevadeks? Ma arvatavasti oskaks praegu ära kui saaks proovisõitu teha. See oleks minu esimene sõidukiost üldse ja minu esimene mootorratas. Alles suvel tegin load ära :)

Minu soovitus on see, et kui sulle ratas välimuse poolest meeldib ja pill on korralik, siis tuleks see ära osta, ükskõik mis aastaajal, pigem on talv õige aeg, siis saad kevadel kohe tuld anda, kui lumi sulanud - proovisõit ei anna sulle tegelikult mitte midagi.

Mõtle nüüd ise, sõidad paar kilomeetrit, aga reaalsus on see, et sa ei saavuta sellega mitte midagi, sest sa oled ennast juba niigi käima tõmmanud ja ainus asi, mis sa reaalselt teada saad on see, et ratas veereb mootori jõul.
Samas võib sulle jääda rattast täiesti vale mulje, kuna sina oled 150cm pikk aga ratas on seadistatud 2m'sele tegelasele või vastupidi. Muudad väheke lenksu asendit või üldse terve lenksu, heeblite kõrgusi/kaugusi ja piduri/käigupedaali asendeid ja on juba hoopis teine ratas.

90% ratastest ostetakse minult ära ilma proovisõitu tegemata ja 50% ainult piltide põhjal - piisab sellest, kui näidata, et mootor töötab.

Samas jääb ka ära variant, et keegi suurest erutusest rattaga pikali käib :)

Fredy

Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
fredy@fredy.ee
http://www.Fredy.ee
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Jaanuar-veebruar ongi juba viimane aeg sest pärast seda on enamus rattaid leidnud uue omaniku või rännanud vaheltkasu püüdjate kätte.
Ja siit sulle ka üks ratta hankimise variant: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=3 ... st#p485009

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

BaltarWithSix kirjutas:

kui palju need hinnad umbes tõusevad kevadeks? Ma arvatavasti oskaks praegu ära kui saaks proovisõitu teha. See oleks minu esimene sõidukiost üldse ja minu esimene mootorratas. Alles suvel tegin load ära :)

Hindade tõusu kohta ütles mella juba ära, ei mängi need hinnad väga midagi.
Kevadel on nii ja naa:

  1. osad panevad ratta müüki just kevadel, kui lumi läinud ja mõtted ratta vahetamisel
  2. kes maha ei saanud müüdud sõidab ise edasi rattaga ja müügist seda enam ei pruugi leida

Kui sa sõitnud ei ole ratastega, siis nagu fredy ütles saad sa aru ainult sellest, et gaasi rulli keerates liigub ratas kiiremini ja mootor põriseb, muud suurt midagi küll aga jah saad ratta peal istudes oma taguotsaga tunnetada, kas see konkreetne ratas sulle meeldib asendilt või mitte. Mina lasin Trammil oma ratta tuua mõned aastad tagasi, samuti ei saanud ei peal istuda ega ka proovisõitu teha. Nägin ainult pildi pealt ja telefoni teel sain saksamaalt kinnituse et ratas on kontrollitud, töötab ja kuluosad (klotsid, kett ja rehvid) on heas seisukorras ning näeb tegelikkuses ka täpselt selline välja nagu pildil. Nüüd olen vuranud sellega 2 hooaega ringi ja peale bensu lisamise ei ole suuremat midagi teinud, nipet näpet ikka tuleb hooldada ja eks aegajalt vaja midagi ka vahetada nagu kõikidel sõidukitel aga mina olen oma ostuga väga rahul, kui kaaluksin ratta müüki ja uue ostmist siis ilmselt võtaksin ühendust uuesti Trammiga, et saksamaalt leida omale uus sõber kuna eestis on valik kohati suhteliselt kesine. Mina oma ratast otsides lihtsalt eestist ei leidnud mitte midagi, polnud lihtsalt soovitud marki müügis ja need mis olid ei sobinud. Aga edu otsingutel ja ära väga kaua mõtle, muidu libisevad pakkumised näppude vahelt ära lihtsalt.

Viimati muutis motoratsutaja, 04 Jaan 2011, 18:41, muudetud 1 kord kokku.
Yaaa-maaa-haaa......

rolller
Postitusi: 154
Liitunud: 14 Mär 2007, 16:02
Tsikkel: TT600R
Asukoht: võru

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas rolller »

Eestist ja Saksast ostetud rattal on ikka vahe sees. Meil Eestis on sellised isehakanud mehhaanikud, kes miskipärast arvavad et tsiklit saab teibi, liimi ja vasaraga hõlpsasti kuuri all remontida.


Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Julge »

Vabandust, eksisin eelmises postis. Nüüd tuleb õige vastus:

Homme.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

ära väga kaua mõtle, muidu libisevad pakkumised näppude vahelt ära lihtsalt.

Kuldsed sõnad. Ja seda kipuvad nad tegema ka Saksmannide riigis. Täna leiad mobilest kuulutuse , et näe kuramus kui ilus ja sile tsikkel ja hind sobib jne. Homme helistad, vastuseks kuuled- sorry verkauft(müüdud).
Nii et arvan ka, et see kõikse parem aeg ratta ostuks Euroopa poolt on tegelt juba möödas. Jäi kusagile sinna novembri- detsemri algusesse.
Aga edu sulle otsinguteks. Ja kui Trammi mineku ajaks ei leia, siis Nõel on minemas millalgi veebruari lõpp, märtsi algus. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
BaltarWithSix
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mai 2010, 23:59

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas BaltarWithSix »

krt hirmutate ära siin. Ega asi ikka nii hull ka pole et kevadel custom tüüpi motikat hea hinnaga ei saa. Igatahes kaalun siis tõsiselt et ära osta järgmine palgapäev

Kasutaja avatar

rolex
Postitusi: 246
Liitunud: 31 Jaan 2004, 04:05
Tsikkel: Suzuki 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas rolex »

No päris nii ka pole need asjad. Minu custom rattad on millegipärast kevadeti hea hinnaga kätte tulnud kuigi üle piiri saadud. Aga tänu siin biker-is figureerivatele saksast toojatele on see ost nii lihtsaks tehtud. Tänud vaeva eest siinkohal Trammile ja teistele toojatele kes rikastavad meie mototurgu.

rolller kirjutas:

Eestist ja Saksast ostetud rattal on ikka vahe sees. Meil Eestis on sellised isehakanud mehhaanikud, kes miskipärast arvavad et tsiklit saab teibi, liimi ja vasaraga hõlpsasti kuuri all remontida.

Kuulaks meelsasti neid vahesi aga see vaidlus läheks pikale sest arvan, et leian samapalju vastuväiteid.

tasa ja targu
Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 272
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Sai endagi suksu talvel soetatud. Oli ka esimene isiklik tsikkel ja mure, et kas ikka talvel saab jne. :?
A tuli nii hea pakkumine, et pidin lausa kohe reageerima.
Sai siis ühe targema tegelasega kohale mindud. Panime pilli tööle ja kuna kõik viled ja tuled töötasid nii nagu peab lükkasime samal õhtul ratta kärule ja sõitsime kodu poole.
Nüüd on 2 aastat ratas minu käes olnud ja ptui-ptui-ptui, suuremaid muresid pole rattaga olnud :mrgreen:

Kindlasti varu jah raha kevade jaoks, et vahetada õli ja vb mingeid filtreid ja muud sellist aga üldiselt jah, kui ratas meeldib ja raha on, siis miks ka mitte osta talvel! :bsmile:

Kasutaja avatar

elbid_
Postitusi: 189
Liitunud: 29 Mai 2007, 13:37
Tsikkel: Ducati Monster 696
Asukoht: Tallinn

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas elbid_ »

Julge kirjutas:

Täna.

Julge kirjutas:

Vabandust, eksisin eelmises postis. Nüüd tuleb õige vastus:

Homme.

Kuule proovi veel ühe korra. No üldse ei rebi ära kohe. Aastavahetusel on vist mõni ise pauguga kahe kõrva vahele saanud.

Aga muidu Fredy jutt on õige. Ise olen samuti rattaid ostnud ja müünud ilma proovisõiduta. Tean ju mida ostma lähen. Igale mehele lihtsalt ei saa sõita anda, ei saa hakkama. Ei sobi, ära osta.
Nii, et saab ka ratta ostu sooritada ilma proovisõiduta ja olenemata aastaajast.
Mina soovitaks ära osta, kui ratas meeldib. Kui kevadel tunne teine on, saad ju maha müüa või ära vahetada.

Some kind of Monster.
Kasutaja avatar

Jumbu
Postitusi: 245
Liitunud: 12 Nov 2004, 20:52
Tsikkel: Gas Gas, HD rott
Asukoht: Harjumaa, Habaja
Tänatud: 2 korda

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Jumbu »

elbid_ kirjutas:
Julge kirjutas:

Täna.

Julge kirjutas:

Vabandust, eksisin eelmises postis. Nüüd tuleb õige vastus:

Homme.

Kuule proovi veel ühe korra. No üldse ei rebi ära kohe. Aastavahetusel on vist mõni ise pauguga kahe kõrva vahele saanud.

Mina arvan, et eile on õige aeg motikat osta... :bsmile:

Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas speedvana »

rolller kirjutas:

Eestist ja Saksast ostetud rattal on ikka vahe sees. Meil Eestis on sellised isehakanud mehhaanikud, kes miskipärast arvavad et tsiklit saab teibi, liimi ja vasaraga hõlpsasti kuuri all remontida.

ei saa nii üldistada, saasta võid ka saksast saada, samas on meil tegijaid kellelt ostetud ratas on super korras ehk veel töökindlam, stabiilsem, kiirem, kui tehasest välja tulnuna.

Kasutaja avatar

jürgenR
Postitusi: 73
Liitunud: 28 Dets 2007, 19:07
Tsikkel: v-rod, wrsca
Asukoht: Tallinn/Jüri

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas jürgenR »

Tere.
Ei hakkaks siin ka mingeid reegleid ega valemeid ette andma aga oma kogemuse võin vast avaldada.
Ostmine üleülde kui selline tegevus on emotsionaalne tegevus. Eks on saanud nii müüa kui osta, nii autosid kui rattaid.
Eelnevates postitustes on ka kenasti öeldud , et kui ratas meeldib, vastav raha on olemas , siis tuleb ära osta. Pole mõtet ennast piinata , et kas ma ikka ostsin õige ja ehk oleks "ülehomme" midagi paremat saanud.
See parem/halvem selgubki alles päevi ja kuid hiljem. Eriti kasutatud kauba puhul. Eriti kui teed oma esimest ostu.

Mina ostisn oma esimese kaasaegse moootorratta Saksast, Mobile.de kaudu, ilma proovisõidu ega nägemiseta. Ostsin vist novembri lõpus aga transa organiseerimine võttis aega ja kätte sain alles jaanuari lõpus. Oli suht lumeta talv, siin bikerisgi pildid kuidas motikatega tehti jõuluvanasõitu jne.Olin ka valmis iga sekund rattale hüppama ja kohe esimest proovisõitu tegema. Paraku tuli samal nädalal kui ratas saabus lumi maha. Noh ja siis põdesin kuni märtsi lõpuni, hanged olid veel suured aga asfalt ja peatänavad juba kannatasid peale minna. Noh, hääled sisse ja arki arvele ja kohe ülevaatusele jne jne. Ja siis jälle kevadised hanged jne jne , läks veel mitu nädalat, noh ikka sinna aprilli teise poole, ennem kui pikemale tutvusringile pääsesin.
Ja ma olin oma rattaga väääääga rahul. Yamaha FJR1200, Sportlik ja võimas matkaratas.
Paraku selgus juba esimesel suvel, et seltskond kellega koos liigun, istub tshopperitel ja on "veel õnnelikumad" kui mina seal konksus jalgade ja kange kaelaga oma bike seljas järgi tikumas. Nii läksgi ratas sügisel müüki, lahti sain alles ennem uue hooaja avamist.

Jah, nüüd mitu hooaega juba tshopperil kruisinud, olen jällegi väääga rahul. Aegaajalt tuleb ka FJR-i suvi meelde ja ma ei saa ka selle kohta ühtegi halba sõna öelda, pigem väike igatsus suurema võimsuse ja kiiruse järele kripeldab vaikselt hinges.

Mis ma siis öelda tahan, meile võivad meeldida mitmed rattad ja stiilid. Et ma chopperiga sõidan ei vähenda minu huvi ja rõõmu ja lugupidamist enduuro ja krossimeeste ees, vastupidi, sügav kummardus neile. Kui tee peal bike madallennul möödub, siis hoian talle pöialt, et ta ei sõidak kiiremini kui ta silmadega näeb ja aju mõelda suudab!

Peaksid ostma ratta , mis sulle TÄNA kõige enam rõõmu ja elevust pakub. Kõik muu tuleb aja jooksul iseenesest.

Kevad ei ole enam kaugel!
Soovin kõigile palju rõõmsaid kilomeetreid!

Rein

töristamiseks VRCSA.
Müügiks: kõik on müügis, kogu aeg: http://nagi.ee/photos/rein-hd/sets/333565/
Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

Nii et nagu näed, suurem osa vastajatest räägivad põhimõtteliselt sama (kuna tegelikult see ongi nii) - kui ratas meeldib ja hind on hea (siin ei tasu ennast piinata sellega kas kevadel on odavam või kallim...sest kahjuks on nii kui ei osta nüüd siis on pärast kallim ja vastupidi odavam on pärast kui ostad nüüd) peaasi, et sulle SEE ratas meeldib olgu ta pildi peal või oma käega katsutud.

Ja muidugi ratta võib alati maha müüja...

Head ostu ... ja tuult visiiri kevadel!!! :bsmile:

Kasutaja avatar

417
Postitusi: 1426
Liitunud: 11 Dets 2003, 15:15
Asukoht: Jawad ,SZR 660; YZF 600R;KTM 620 DUKE;YZF R1 ; KTM 625 sxc ,xt125x, KTM 600sixday,gsx-R600,KTM620sc

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas 417 »

ei taha olla norija aga: osta siis kohe ratas ära kui varustus on ostetud
1000 euri polegi nii ulmeline summa varustuse eest et ennast
sadulas hästi tunda

usalda sisetunnet ja otsusta selle järgi, hiljem pole kedagi süüdistadada
ja kui täkke läheb siis seda rohkem rõõmu OMA TARGA OTSUSE ÜLE

Hälvik mootorratturhiir Zamundast
[17:51] <R417> ma pole pretendeerinudki aasta mootoratturi aunimetusele

kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas kopu »

Omast kogemusest tean et ratas on vägagi emotsionaalne ost. Oman juba 5ndat ratast ja igakord olen ratta piltide järgi välja valinud ning ka kohal käinud. Kui pilte vaadates võibolla kõhklesin siis kohale jõudes ja selga ronides on emotsioonid tavaliselt nii laes et no kuidas ma jätan ostmata(loomulikult kui rattal mingeid silmaga nähtavaid vigu ei ole olnud). Moe pärast tuleb natuke tingida ka kuigi seda kunsti eriti ei oska ise. Olen ostnud ratast nii kevadel, sügisel kui ka suvel ning ausaltöeldes oli hind igakord minu jaoks sobiv kuna ma TAHTSIN seda ratast ning peale ostu võis alati kuskil midagi odavamalt leida.
Varustuse koha pealt- mina ei soovitaks esmaseks varustuseks osta kohe 1000 euri maksev varustus. Normaalse varustuse saab juba 500 euriga ka kätte ning kui alles alustad sõitmist siis ei ole sul õrna aimugi mis stiilis varustus just sinu kehaga istub. Ostad kalli nahkkombe ja peale esimest hooaega on sul sellest selline siiber ees ning müüd asja suurema kahjuga maha ja soetad endale hoopis tekstiili. Proovima ja katsetama peab.


reimps

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas reimps »

elbid_ kirjutas:

Kuule proovi veel ühe korra. No üldse ei rebi ära kohe. Aastavahetusel on vist mõni ise pauguga kahe kõrva vahele saanud.

Rebis ikka korralikult :mrgreen:

Aga võimalik, et ma olen huumorimeelelt valesti arenenud.


oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas oxide »

eks selle talvel ostuga on nii ja naa.mina ostsin ka talvel ja kevadel ilmnes mõni puudus,mida oleks proovisõit välistanud.kevadel helistasin huvi pärast müüjale ka,et aru pärida.aga oli teine üsna kidakeelne.samas ega ma ei põe seda,ratas muus osas igati ok.aga igal juhul tasub olla ettevaatlik,eriti eraisikutega.kipuvad valetama,nii kuis jaksavad.


bandit 1200
Postitusi: 261
Liitunud: 23 Jaan 2007, 12:44
Tsikkel: GSX-R 750,R-1
Asukoht: teletornikandis
Kontakt:

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas bandit 1200 »

oxide kirjutas:

eks selle talvel ostuga on nii ja naa.mina ostsin ka talvel ja kevadel ilmnes mõni puudus,mida oleks proovisõit välistanud.kevadel helistasin huvi pärast müüjale ka,et aru pärida.aga oli teine üsna kidakeelne.samas ega ma ei põe seda,ratas muus osas igati ok.aga igal juhul tasub olla ettevaatlik,eriti eraisikutega.kipuvad valetama,nii kuis jaksavad.

Mis see puudus ka siis oli kui saladus pole :?:

Transporditeenus ja kaevetööd
http://www.revemont.eu/

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas oxide »

bandit 1200 kirjutas:
oxide kirjutas:

eks selle talvel ostuga on nii ja naa.mina ostsin ka talvel ja kevadel ilmnes mõni puudus,mida oleks proovisõit välistanud.kevadel helistasin huvi pärast müüjale ka,et aru pärida.aga oli teine üsna kidakeelne.samas ega ma ei põe seda,ratas muus osas igati ok.aga igal juhul tasub olla ettevaatlik,eriti eraisikutega.kipuvad valetama,nii kuis jaksavad.

Mis see puudus ka siis oli kui saladus pole :?:

ei see saladus pole.õli lekkis päris agaralt,kuigi kui ostes viitasin sellele,siis oli vastus,et ju ta on õlivahetuse käigus veits mööda kallas ja sealt sellepärast õline.ja veel lenks veits viltu ja piduriklotsi vedrud puudu,mis minu ratal üsna kallid(sõites klotsid kolisevad) aga nagu ma juba mainisin,et ega ma ei põe seda.ja minu silmis tegi üks biker.ee kasutaja endal margi täis,selle asjaga.oleks neid asju teadnud,oleks ikka ostnud.mina langesin puhtalt selle õnge,et kui nägin kes müüb,arvasin,et riskid on maandatud.ja paar väikest vale veel,mis hiljem välja tulid.

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Millal on õige aeg mootorratas osta?

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Ostsid ratta ära juba?

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”