TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Tomvfr

TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas Tomvfr »

Kas oskab keegi kommenteerida, et kas tsikli kroomile ja alumiiniumile mõjub halvasti kui hoian tsiklit talvel kuuris (maapealne puidust majake, kütteta), kus välistemperatuur ja niiskus ka sama nagu õues sisuliselt? Tsikkel cruiser ja kroomi ja alumiiniumit palju.
Olen kuulnud, et temp. kõikumised pidid halvasti mõjuma, et kui kütad seal 15 kraadi peale ja siis lased nullile ja kütad jälle üles jne. Minul seda case'i pole aga lihtsalt välitemp, mis meie talves ka -20 aegajalt...

Toomas




lehhluur
Postitusi: 95
Liitunud: 24 Juun 2007, 23:24
Tsikkel: Aprilia SXV550;AP MX125;Virago
Asukoht: Pärnu

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas lehhluur »

Naljatilk, eks ta ikka mõjub halvasti, aga mitte laastavalt muidugi. meie oludes hoiavad ju umbes 50 % ratturitest oma rattaid külmas garaažis/kuuris ja näe, kevadel jälle sõidavad.

Suzuki sundiro 50 --> Gilera smt 50 --> Riga 13; Yamaha tdr 125; Aprilia mx 125
Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

Ei juhtu su tsikliga midagi, kui ta seisab kohas, kus temp. sama mis väljas. Metalli surm ongi temp. kõikumine. Ise hoian tsikleid garaazis, kus talvel on miinused, kuid niiskust ei ole ja kevadel keeran süüte sisse ja nad lähevad käima (togi) . Kuigi tsiklipargis on ka kaks kroomi, siis pole täheldanud nende läikivate juppide tuhmumist. Seega hoia oma ratast ühtlasel temperatuuril, olgu need kasvõi miinused...

Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.
Kasutaja avatar

sitikass
Postitusi: 283
Liitunud: 27 Apr 2009, 22:15
Tsikkel: Moto Guzzi Breva 1100 ABS
Asukoht: tartu

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas sitikass »

tere.

ilmselt pole külm siis tsiklile ohtlik.
või on siiski.


vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas vilosius »

Aga aku võta kindlasti maha

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas Martään »

kui tahad et su tsikkel säiliks, siis hoiagi seda miinustemperatuuridel. - 10C korral on 1 kg õhus 1,8g veeauru, +10C korral 7,6g.
Temperatuurikõikumine on halb seetõttu, et jahtumisel läbib temperatuur tihti kastepunkti, kus suhteline õhuniiskus saavutab 100% ja vesi kondenseerub su masinale - peale ja sisse.

Kuna praktikas ei ole võimalik hoida konstantset madalat temperatuuri (kui sa just külmhoones ei tööta/ela), siis konstantsest külmast paremuselt järgmine on konstantne soe, kus õhk võib küll sisaldada rohkem veeauru, kuid temperatuurikõikumiste puudumine tähendab, et see ei kondenseeru perioodiliselt masinale/masinasse.

Kui sa talvel masinaga ei sõida(ei aja seda soojaks), kõlbab ilmastikutemperatuur täitsa hästi sest ega see nii palju ka ei kõigu, et kastepunkti pidevalt läbida. Lisaks kulgevad galvaanilised reaktsioonid külmas aeglasemalt.

Muidugimõista eeldab masina säilitamine ka head ventilatsiooni ja kaitstust päikese eest. Üks hea lahendus on seinadeta või hõredate seintega katusealune.

Kasutaja avatar

sitikass
Postitusi: 283
Liitunud: 27 Apr 2009, 22:15
Tsikkel: Moto Guzzi Breva 1100 ABS
Asukoht: tartu

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas sitikass »

seega kui mul garaaziz niiske keskond siis paigaltades ventilatsiooni . saaksin ma seda edukalt talvel seal hoida?

Kasutaja avatar

rolex
Postitusi: 246
Liitunud: 31 Jaan 2004, 04:05
Tsikkel: Suzuki 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas rolex »

sitikass kirjutas:

seega kui mul garaaziz niiske keskond siis paigaltades ventilatsiooni . saaksin ma seda edukalt talvel seal hoida?

Martään rääkis poindi ära. Kuna talveperioodil on õues piisavalt temp. kõikumisi ei pääse sa kastepunktist ja kui vahel juhtud oma tsiklit külastama ära ehmata, et metall üleni märg on. Eriti need tsiklid mis on juba vabriku poolt kehvasti kroomitud hakkavad päris kiiresti kobrutama.

tasa ja targu
Kasutaja avatar

goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas goal »

Tegelikult kõigub meie vöötmes ka talvisel ajal temperatuur vääga palju (sõltub talvest), mis ühtlasi tähendab ka kastepunkti teket üsna sagedasti (ma ei mäleta neid kordi peast aga kasutaja "ping" on seda teemat uurinud ja teab kindlasti vastust)! Kindlasti pane summuti/te otsa õhupallid/kondoomid, et niiskus mootori sisemusse ei pääseks

Q

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak

valter1
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2006, 23:35
Tsikkel: V-MAX
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas valter1 »

Sai kah see aasta jaanuaris tsikkel õue lükatud jaanuaris.Katsin koormakattega kinni ja koik ok . Veebruaris lükkasin uuesti garaazi. Lumi ja vihm ei teinud midagi aga kassid ei saanud sellest kattest aru ja tsikli alumised otsad haisesid täiega veel mitu nädalat garaazis.

Algaja võrrimees

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Mul seisis TDM õues eelmine talv. Üheksandal märtsil küsisid paljud külalised, kes esimest korda meite poole Metsale sattusid, et kas see seal lumehange all ka veel kevadel sõidab... Lenksuots paistis natuke välja. Isegi akut ei võtnud maha. Midagi ei juhtunud ei akule ega ülejäänud rattale.

Kasutaja avatar

goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas goal »

davidsoniharald kirjutas:

Mul seisis TDM õues eelmine talv. Üheksandal märtsil küsisid paljud külalised, kes esimest korda meite poole Metsale sattusid, et kas see seal lumehange all ka veel kevadel sõidab... Lenksuots paistis natuke välja. Isegi akut ei võtnud maha. Midagi ei juhtunud ei akule ega ülejäänud rattale.

Ega kohe juhtugi...alles mõne aasta pärast ...kolvirõngad roostevad kinni, kondentsvesi õlis, välised kahjustused jne.

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak

Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Sellepärast soovitataksegi panna natukene õli silindrisse enne talve ja kevadel õli vahetada.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas kaiman »

xjorma kirjutas:

Sellepärast soovitataksegi panna natukene õli silindrisse enne talve ja kevadel õli vahetada.

tegelt enne lõplikud talve parkimist tuleks õli ära vahetada :bsmile: mitte kevadeks jatta :bsmile:

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas retro »

Keegi oskab soovitada, millega võiks kroomosasid talveks kaitsta? (ka mul kütmata maapealne garaaž)
Siiamaani olen WD40-ga üle pritsinud, aga WD40 kipub nagu talve jooksul pealt ära haihtuma, samas on vist parem kui mitte midagi.

Kasutaja avatar

rolex
Postitusi: 246
Liitunud: 31 Jaan 2004, 04:05
Tsikkel: Suzuki 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas rolex »

ssxs kirjutas:
xjorma kirjutas:

Sellepärast soovitataksegi panna natukene õli silindrisse enne talve ja kevadel õli vahetada.

tegelt enne lõplikud talve parkimist tuleks õli ära vahetada :bsmile: mitte kevadeks jatta :bsmile:

Tegelikult on seda teemat siin piisavalt arutatud ja arusaam üks, kõik vahetavad nii kuidas tahavad ja läbisõit näitab. Mina vahetan kevadeti sest miks osta uus õli ja see talveks seisma jätta kes teab kas sinna sisse ka kondentsi koguneb!Kevadel korra mootor käima õli soojaks ja vana välja. Miks ma sedasi käitun! aga seepärast, et olen kevadeti mootori lahti võtnud peale vana õli väljalaskmist ja see oli puhas.

retro kirjutas:

Keegi oskab soovitada, millega võiks kroomosasid talveks kaitsta? (ka mul kütmata maapealne garaaž)
Siiamaani olen WD40-ga üle pritsinud, aga WD40 kipub nagu talve jooksul pealt ära haihtuma, samas on vist parem kui mitte midagi.

Olen ka wd40 kasutanud ta küll säilib talve läbi ja kevadel kõik rasvane aga olen märganud, et sellest vähe abi. Kui on ikka tsikkel vabrikus kehvasti kroomitud siis ei aita niiskuse vastu ei ussi ega püssirohi. Pluss temp. garaazis aastaringselt ainuke sobilik asi. Samas mul garaazis 60-ndatest tsikkel millel kroom siiamaani ilusti peal.

tasa ja targu

rainer300
Postitusi: 346
Liitunud: 01 Jaan 2010, 14:09

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas rainer300 »

Aga tehase poolt on soovitus ikkagi enne "talvekorterisse" panekut õli ja filter ära vahetada :bsmile:

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Sügisene vs kevadine õlivahetus on olnud pikki aegu väitlus ja vaidlusteema. Eks igaüks teeb nii nagu ise heaks arvab, ühest vastust siin polegi.


kr0om
Postitusi: 205
Liitunud: 24 Apr 2006, 16:58

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas kr0om »

Tomvfr kirjutas:

Kas oskab keegi kommenteerida, et kas tsikli kroomile ja alumiiniumile mõjub halvasti kui hoian tsiklit talvel kuuris Toomas

Sama siin et seisab välistemperatuuril. Ainus häda selles, et metall hakkab "higistama" kui öösel -10 ja enne lõunat tõuseb 0 kraadini. Mootor on väljast siis vesimärg. Asja parandab kui jahutusvedelik välja lasta siis metall tuleb temp.muutusega kiiremini kaasa. Aga ma enne seisma jätmist wd40 lasen kogu mängu ludinal üle ja siiani pole korrosioon liiga teinud. Kui sul oma onn siis tee väike küte et temp vähem kõiguks.


frefighter
Postitusi: 368
Liitunud: 19 Sept 2006, 17:37
Asukoht: Laulasmaa/Tallinn

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas frefighter »

Mul ka tsikkel sellises garaazis... kus vahel kütan ka, et midagi nokitseda ja siis lööb selle niiskuse mängimise ikka eriti lokkama. Tsikkel higistab garaazi nurgas nagu haige hobune :)

Ma ei taha nüüd hirmutada aga minu V-Maxil läks talvel seismisega aju pekki... ja ma olen jumala kindel, et just tänu sellele niiskuse-jurale.

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas madone »

Ivoonu kirjutas:

Sügisene vs kevadine õlivahetus on olnud pikki aegu väitlus ja vaidlusteema. Eks igaüks teeb nii nagu ise heaks arvab, ühest vastust siin polegi.

Kui õli vahetus ennem talve teha ja pärast tulev hooaeg selle peksa saanud õliga ringi lasta siis.. noh siin ju ei olegi midagi vaielda ju?

minuarust palju hullem on hooaja alguse sõidud ning pärast rattal oleva soola/sodi kihi ignoreerimine... 2 nädalaga võib tekitada tulemuse mis juhtuks võibolla 10 aastaga kui ratas niisama -30 kuni +30 käes seisaks...


taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas taux »

No et kindel olla,võiks umbes märtsi algul veel korra uue õli panna..Õlivahetusest üritatakse ka mingi täppisteadus teha :wack: ...kes vahetab..kes ei vaheta..kes vahetab vastavalt läbisõidule.
Ise katsetan muruniidukit... on ju nii,et iga hooaja algul peab õli panema jne... mul juba 5 aastat muruniiduk talvitub õues kuuse all... poel veel õli ,ega muid asju vahetanud... bensiin sisse ja käib.... see lihtsalt selline projekt..,et millal ometi ära kooleb...Ja nüüd hakkab tulema,et võrdleb sõrme sardelliga jne.. muruniitja pol e gsxr jne.. Vahetage õli siis kui peab või siis kui kihk tekib... kasvõi iga päev.Vabandage ..olen skeptiline

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas margus014 »

retro kirjutas:

Keegi oskab soovitada, millega võiks kroomosasid talveks kaitsta? (ka mul kütmata maapealne garaaž)
Siiamaani olen WD40-ga üle pritsinud, aga WD40 kipub nagu talve jooksul pealt ära haihtuma, samas on vist parem kui mitte midagi.

Mina olen siiani köiki oma tsikklite kroomosi kaitsenud konserveerimismäärdega. Isa on mul seda kusagilt 10l saanud. Peake kannan seda nii, et konservmäärde lahustan bensiiniga vedelaks ja siis kannan pintsliga peale, bensiin aurustub poole minutiga välja ja alles jääb konservmäärde kiht, mille peale hoisutamise löppemist alguses kaltsuga maha nühin ja siis autošampooniga maha pesen.


Teema algataja
jutukas

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas jutukas »

Mina määrin panen tavalist tavotti vms õhukese kihi peale.
Tee lapp natuke määrdega kokku ja käi detailid üle, silmaga vaadates ei jää midagi näda, samas kaitseb päris hästi.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Ma olen oma kroomi osad lihtsalt sellesama kasutatud õliga üle valanud mis enne talve mootorist välja lastud. Ja ega need sadulanahadki siis ilma õlita jää. Kõik säilib nagu konserveeritult. Ja nahad on pehmed.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

tomq
Postitusi: 17
Liitunud: 17 Okt 2005, 14:37
Asukoht: Harjumaa

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas tomq »

pontus kirjutas:

Ja ega need sadulanahadki siis ilma õlita jää. Kõik säilib nagu konserveeritult. Ja nahad on pehmed.

Nahkade jaoks on jälle müügile ilmunud vaha-hea "Merilõvi". Hülgerasvast ja silikoonist koosnev värvitu kingaviks. Viimati nägin selveris.
Sadulakottidele, saabastele ja tagile mõjus küll hästi.
Igapäevase kasutamise miinuseks võibaolla see, et koheselt ei imendu vaid jätab esialgu sellise rasvase kihi.
Konserveerimise puhul see pigem pluss. Enne sõitma minekut siis igaks juhuks lapiga üle käia, et liigne kiht pinnlt maha pühkida

Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas müristaja »

Streetmotos on spets. konserveerimis vahendid olemas mida metallile ja plastikule pihustada. Ise panin tsikli juba peitu ära. Pesin ja kuivatasin ära, paagi panin ääreni täis+bensiini stabilisaator sisse ja Xeramic-u metalli konserveerimis vahendiga metall üle ning plastikud siis plastiku vahendiga üle.Kett ja hammakad korralikult õliseks ja kõik liikuvad osad wd 40 üle.Juhtmestiku ja pistiku arsenali pihustasin üle vett ja niiskust tõrjuva Electro protect silicon spray-ga. Lisaks lasin peale bensiini lisandi lisamist mootoril 10 min töötada, et et segu jõuaks igaltpoolt läbi käia. Täisautomaatne akulaadija külge ja kate peale! :bsmile:

Drop a gear and disappear...

janis1985
Postitusi: 98
Liitunud: 11 Veebr 2010, 18:51
Tsikkel: kawasaki zx6r
Asukoht: Võru

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas janis1985 »

Vot nii juba läheb,vähemalt keegi hoiab oma tsiklit :bsmile:


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas koi »

Pontus, sul on rämedad naljad! Vana õliga tsikkel üle :wack:

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: TSIKKEL TALVETEMPERATUURIS?

Lugemata postitus Postitas oxide »

müristaja kirjutas:

Streetmotos on spets. konserveerimis vahendid olemas mida metallile ja plastikule pihustada. Ise panin tsikli juba peitu ära. Pesin ja kuivatasin ära, paagi panin ääreni täis+bensiini stabilisaator sisse ja Xeramic-u metalli konserveerimis vahendiga metall üle ning plastikud siis plastiku vahendiga üle.Kett ja hammakad korralikult õliseks ja kõik liikuvad osad wd 40 üle.Juhtmestiku ja pistiku arsenali pihustasin üle vett ja niiskust tõrjuva Electro protect silicon spray-ga. Lisaks lasin peale bensiini lisandi lisamist mootoril 10 min töötada, et et segu jõuaks igaltpoolt läbi käia. Täisautomaatne akulaadija külge ja kate peale! :bsmile:

kas sa niisama ilgud,või tõesti tegid kõike seda.kui tegid, siis igaljuhul müts maha su ees. (w)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”