Millist chopperit/cruiserit soovitate neist?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
marc7

Millist chopperit/cruiserit soovitate neist?

Lugemata postitus Postitas marc7 »

Tere

Palun jagage enda kogemusi ja arvamust järgmiste rataste kohta. Sooviks teha valiku järgmiste hulgast (kõik aastast ca 2000):
1) Yamaha Dragstar 650
2) Honda Shadow 750
3) Suzuki VL800

Pikkust mul 185 cm ja kaalu 90 kg või veidi alla. Vahel vaja ka teine sõitja selja taha mahutada.
Minu jaoks oleks oluline eelkõige kerge juhitavus (sh linnakiirustel) ja mugavus, kuna suht algaja.
Samuti oluline võimalikult hea vastupidavus, et jääks remondi kõrvalt aega ka sõitu nautida ja võimalikult madalad ülalpidamiskulud.
Hea muidugi kui ratas ka võimalikult hästi hinda hoiaks 8)




tactic
Postitusi: 15
Liitunud: 15 Jaan 2007, 23:20
Tsikkel: iz-ju2k ja xvs1300a

Re: Millist chopperit/cruiserit soovitate neist?

Lugemata postitus Postitas tactic »

Väikse dragiga söitnud 1 suve. Muidu ok ratas, aga minu kaalu jaoks (ohtralt üle 100kg) sai paari kuuga selgeks, et vajan pisut vöimsamat. Kiirusel 100km/h ja rohkem jääb üks käik "puudu" ka.
Alustuseks hea ratas.
Maha müüsin jupp maad kallimalt kui ostsin.

IZ-JU 2K - Honda Dominator - Yamaha DragStar - Suzuki VZ1600 - XVS1300A
Kasutaja avatar

Kaaren
Postitusi: 48
Liitunud: 26 Mär 2006, 21:03
Tsikkel: FXSTDI

Re: Millist chopperit/cruiserit soovitate neist?

Lugemata postitus Postitas Kaaren »

Mina soovitan vaadata ka Kawasaki Vulcan VN800. Mõnus peidetud tagaamordiga disain. Sõitsin päris mitu aastat sellisega ja julgen soovitada. Hästi juhitav ja ei lagunenud. Tagumine trummelpidur on võib olla ainus asi, mis mulle selle tsikli juures soovida jätab. Aga vähemalt on blokki pidurdamise võimalus kaduvväike ;)

Kasutaja avatar

borx
Postitusi: 2004
Liitunud: 19 Aug 2005, 12:18
Tsikkel: Midnight Star 1900A
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Millist chopperit/cruiserit soovitate neist?

Lugemata postitus Postitas borx »

Kui dräägi poole kaldud, soovitan tonnsajast, pisut raskem aga juhitavus sama hea. See eest ressurssi ja võimu oluliselt rohkem, hinnavahe ei ole ka teab mis oluline.

Alar

K-125 1951; IŽ-350 1949; IŽ-350 1950; IŽ-56 1957; IŽ-56K 1957; IŽ-56 1958; IŽ-56 1959
Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Millist chopperit/cruiserit soovitate neist?

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

1) Yamaha Dragstar 650 - väga hea ja hooldevaba ratas. Vahetad korra aastas õli, valad kütust peale ja muudkui kupatad. Midagi katki ei lähe. Kui väga mägedesse ei plaani ronida siis pole õhkjahutusega "väiksel" mootoril viga midagi. Mul on neid kaks tükki olnud.
Head: täiesti hooldusvaba. Madal, lai, hea juhitavusega ilus ratas.
Rigid-look ehk siis näeb jäiga raamiga ratta moodi välja.
Veab vabalt ära ka 2 100+ kilost inimest.
Vead: üks käik võiks veel olla.
Maanteel, 100-ga sõites on pöörded maru kõrgel.
Kõvasti plastmassi.

2) Honda Shadow 750 - kui sa cruiserit mõtled, siis näeb väga hea välja. Mõnus pikk ja stabiilne. Rohkem vedelikke mida vahetada ja jälgida.
Head: äraütlemata mugavad sadulad. Hea sõiduasend.
Vead: kett, koos kogu selle pideva õlitusjamaga.

3) Suzuki VL800 - minule isiklikult visuaalselt väga ei meeldi. Pole sellist voolavust. Aga ega sa seda mulle ka ei osta, seega savi :D
Head: mugavad istmed. Väga võimakas mootor. Hooldevaba ülekanne. (kui kepiga. mingid versioonid on vist ketiga ka)
Vead: ei tule praegu meelde. Kui ketiga variant, siis kett! Kett imeb!

Ja ära unusta, et sa ostad ratta omale, mitte kellelegi teisele. Hukers, mida teised arvavad. Kui endale meeldib, ongi kõige parem! Ja kui hinda peab hoidma, osta harrikas.

Väinz

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”