Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

Yamaha Fz1 on üks parimaid rattaid, millega ma kunagi sõitnud olen! Kui palju inimesi veel nii mõtleb? 8) Ehk siis uuriks siin, kui palju Fz1 veel mööda Eesti teid ringi liigub.

Ise sõidan 2007 aasta musta Fz1 N-ga, vahetatud on sumps, õhufilter, ketiratas, suunad ja natuke veel kergelt kohitsetud 8) Insipratsiooni selleks andis saksa MOTORRAD, kes kõik need muudatused ühes kevadenumbris läbi proovis ja saavutatud tulemustele oma hinnangu andis.

PS! Kes sa täna kuskil Jägala joa kandis musta Fz1ga vastu tuiskasid ja mu näo naerule vedasid; sellest kohtumisest tuligi see mõte.

PS2! Kui kellelgi vaja, siis võin saata meilile inglisekeelse 450+ lk. Yamaha Fz1 service manuali!

Viimati muutis MrR, 23 Mai 2008, 22:07, muudetud 1 kord kokku.



harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

Endine 2001 Fazer1000 omanik. Tegemist tõesti väga seksika (ka naise arvates), mugava ja piisavalt võimsa rattaga. Ise mõtlesin enne tema vahetust pikalt-pikalt custom lahendusele, et tuult põlvedest eemale saada, aga huvi Blackbirdi vastu sai võitu.

Tuulekaitsest põlvedele - ise mõtlesin külgedele teha kiudmaterjalist ja vaigust minimalistlikud lapakad, sest 800 km ilma tuulekaitseta läbida on tiba pähh.

Ratas oli muidu K&N filtriga, näpitud karpadega, TwoBrothers sumpaga ja mõnnalt jämeda ning tugeva ketiga. Njamm.

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897

Romeo

FZ1

Lugemata postitus Postitas Romeo »

Eelmisel nädalal sain kätte tutika eff tsett ühe ... :D Esimese hooga ei oska midagi seal muuta või teisiti tahta....

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: FZ1

Lugemata postitus Postitas MrR »

Romeo kirjutas:

Eelmisel nädalal sain kätte tutika eff tsett ühe ... :D Esimese hooga ei oska midagi seal muuta või teisiti tahta....

Palju õnne uue ratta puhul! Mis värvi? :P

Kasutaja avatar

Arrokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Sept 2007, 18:57
Tsikkel: VZR 1800
Asukoht: Viimsi, Haabneeme

Lugemata postitus Postitas Arrokas »

tervist . minulgi see tore ratas. olen selle omanik juba 3 nädalat ja läbitud 5000 km. pretensioonid puuduvad. osalesin sellega ka ironbutil , kus läbisin 22.5 tunniga 1875 km. ühesõnaga igati hea ratas, kui siis võibolla mingi viisaka tuule klaasi ette vaatama originaal klaas tundub kuidagi imelik vähemalt pildi pealt . kellel ideid on võib julgesti teada anda


Romeo

Lugemata postitus Postitas Romeo »

Värv hallikas mereroheline... Kilometraaz hetkel ca 170km...

Kasutaja avatar

Arrokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Sept 2007, 18:57
Tsikkel: VZR 1800
Asukoht: Viimsi, Haabneeme

Lugemata postitus Postitas Arrokas »

Romeo kirjutas:

Värv hallikas mereroheline... Kilometraaz hetkel ca 1
70km...

mul ratas 3 nädalat vana ja sõitnud 5200km :D :D :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

MT03 kirjutas:

olen selle omanik juba 3 nädalat ja läbitud 5000 km. pretensioonid puuduvad.

Väga muljetavaldavad numbrid! Hea kuulda, et ratas sellisele koormusele vastu pidas. Endal ka juunis 1500+km Eurotrip plaanis. 8)


Romeo

Lugemata postitus Postitas Romeo »

MT03 kirjutas:
Romeo kirjutas:

Värv hallikas mereroheline... Kilometraaz hetkel ca 1
70km...

mul ratas 3 nädalat vana ja sõitnud 5200km :D :D :D

Rõõm kuulda, et masin nii hea on. Jõuan sellise kilometraazini ehk suve lõpus.... :lol:

Kas ratta minek muutus kah võrreldes aega vahetult peale ostmist ja nüüd siis kui kilometraaz üle 5000?

Viimati muutis Romeo, 12 Mai 2008, 13:22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Arrokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Sept 2007, 18:57
Tsikkel: VZR 1800
Asukoht: Viimsi, Haabneeme

Lugemata postitus Postitas Arrokas »

kui millalgi sõitma lähed anna teada vaataks su tsikli tuuningut. tahaks enda omal selle tagumise jama ära kaotada.


harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

Kui kellelgi 2001 liitrine Fazer ja õhufilter nii kole, et saab õudusfilmi teha, siis vihje:

http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=282554#282554

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

MT03 kirjutas:

kui millalgi sõitma lähed anna teada vaataks su tsikli tuuningut. tahaks enda omal selle tagumise jama ära kaotada.

No sõidan regulaarlselt ja ilmselt sinu kilometraaži arvestades elad sa ise ka pool ajast tsikli seljas 8) Täna võib minna teha küll väikse ringi? Kohtuks kell 19 näiteks kuskil Pirital?

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Lugemata postitus Postitas rzz »

Uh.. leidsin pealkirjast tuttava kondiitriäri nimetuse. Ka mina olen tänasest õnnelik Fazeri "leivaauto" omanik (seda siis sõna parimas tähenduses) :)

ühikuks täpsemalt on must '98 aasta 600ne Yamaha. Tegemist on esimese rattaga, seega võrdlusmoment piirdub autokooli supermoto ratastega, kuid pärast tänaseid läbitud kilomeetreid võib öelda, et see räbal tekitab sõltuvust ju :shock: :lol:

igal juhul - ostuga olen rahul ning ratas ei ole pettumuseks :)

I had a life once. Then I bought my first bike.
Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

Rzz, rõõm kuulda, et veel üks Fz1 väikevend tänavatel ringi vurab. 8)

Kasutaja avatar

Arrokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Sept 2007, 18:57
Tsikkel: VZR 1800
Asukoht: Viimsi, Haabneeme

Lugemata postitus Postitas Arrokas »

krt. jõudsin just töölt ja täna enam sõitma ei jõua aga mõni teine päev kindlasti . mu number 51 928 077 Rain


MEL666
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Veebr 2007, 02:58
Asukoht: pealinn
Tänanud: 9 korda

Re: Yamaha Fz1 N & Fazer omanikud

Lugemata postitus Postitas MEL666 »

MrR---PS! Kes sa täna kuskil Jägala joa kandis musta Fz1ga vastu tuiskasid ja mu näo naerule vedasid; sellest kohtumisest tuligi see mõte.---

tere. kui sa viipasid käega peterburi mnt suunaga tallinna poole liikudes,siis võisin see mina olla,aint et mul 600 ne 06 aasta must fazer.liikusin siis pealelõunasel ajal narva poole ja seal kandis tuli küll paar kaherattalist vastu,kuid marke ma küll ei pannud tähele kahjuks :) mulle ka see esimeseks täitsa omaks tsikliks ja olen suht rahul. sellel kevadel sai soetatud.


jooksik

Lugemata postitus Postitas jooksik »

Tervitus !
Minul siis sellest aastast kah 98 a 600ne hall fazer praeguseks olen igatahes temaga väga rahul:) esimese hooga sõitsin maha 800 km(kerge reis ümber eesti) :D ja tuju teeb rõõmsamaks ka see et tänaval mõni "sugulane" vastu vurab :)

Kasutaja avatar

Tank85
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Juun 2006, 10:44
Tsikkel: Yamaha FZS 600 98´
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Tank85 »

Tervist!
Ma ka värske 600-se Fazeri (98a) omanik. Masin siis kuldset värvi ja nati erinevate gondlitega. Eelmine masin oli Suzuki GS500E ja klassivahe on ikka meeletu. See "shokolaadivabrik" sõidab ikka küll nagu unelm.

Maanteerott(IZ 56, Yamaha FZS 600)
Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas speedvana »

tervitus sõnad loetud, viisakus avaldused avaldatud, nüüd sõitma.
või tervitaks veelkorra üks ring?

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

Jah, nüüd on vaja kraapsutada....asfaldile siis. Täna teen ilmselt väikse ringi, Maardu ja sinnapoole (head tühjad kurvilised teed nautimiseks). On huvilisi?

Trehvpunkt on 17:00 Teletorni parkla! Who will be late, will m*****bate! 8)

Kasutaja avatar

Arrokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Sept 2007, 18:57
Tsikkel: VZR 1800
Asukoht: Viimsi, Haabneeme

Lugemata postitus Postitas Arrokas »

ma olen tulija. hakkan juba praegu vaikselt tiirutama :D


jooksik

Lugemata postitus Postitas jooksik »

Liituks ka hea meelega aga nagu ma aru sain pesitsete tallinnas
ja mina hetkel treeninglaagris poolas :)
Ja tallinnasse ma tegelikult ei julgegi sõitma tulla :oops: sest liiga algaja noh :) Aga kui eestisse jõuan siis tartus teeks ühe tiiru küll 8)

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

MT03-ga said siis kerged ringid täna tehtud, väga positiivne! Käisime mööda väiksemaid teid Maardu kaudu Jägala joal, Neemel, Kaberneemes jne ja siis pärast Peterburi teed mööda linna tagasi (aeg surus tagant). Teinekord siis loodetavasti saab võtta järgmised huvitavad asulad ette, a'la Võsu-Käsmu & Co. 8)

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

Homme uus trip Võsule kavas - 4-5 vahel, start vana hea koha pealt. Kui vihma sajab, siis ei punnita ja teeme kodus vaikselt näppe õliseks! Ps! All bike brands are welcome!


jooksik

Lugemata postitus Postitas jooksik »

Sorry et risustan kuid kas keegi oskab öelda kuidas 98 a fazeri tahhomeetri pirni saab ära vahetada ? Mis selleks peaks lahti kruvima. Mul on manual ka olemas aga ei loe sealt päris täpselt välja. :oops:

Tänud!

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

Siin on 2007.a. Fz1 täielik service manual http://www.gigasize.com/get.php?d=mbbxcr6wmbf - tõmba see alla ja vaata, ehk saad targemaks. Muidugi 10 aastat tagasi võisid asjad tiba teisiti käia... 8)


jooksik

Lugemata postitus Postitas jooksik »

Nojah just 10 aastat tagasi olidki teised kellad peal... kasutegur selle manualil on väike aga Aitäh sellegipoolest :)

Kasutaja avatar

Kaszpar
Postitusi: 227
Liitunud: 14 Apr 2008, 21:09

Lugemata postitus Postitas Kaszpar »

Sain ka siis enda ratta kätte. Hetkel küll ootab garaazis lubasi. 08'aasta yamaha fz6 fazer s2 abs. Saaks juba load siis saaks ka sõita :D Aga muidu tekkis küsimus, ees peaksid põlema mõlemad päevatuled? Mul millegi pärast üks ei tööta. Aga jah arki eksamid veel teha ja siis ka oma fazeriga tänavatel ja teedel vuramas :D

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Peabki põlema üks tuli, teine on kaugtuli, uuel ei tea kuidas see tule teema seal on aga oma Fazeril panin teises laternas ka tule põlema. Valgustab pimedas ka nõksa paremini ja oled ise ka vbl veidi paremini märgatav aga kaugtulega sõitu ei tasuks teha, kuna siis ei märka keegi sinu suunatulesid enam, vähemalt esimesi mitte.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Kaszpar
Postitusi: 227
Liitunud: 14 Apr 2008, 21:09

Lugemata postitus Postitas Kaszpar »

Kindel? Ma pole nagu veel jõudnud väga süveneda, aga minu arust peaks ikka mõlemad põlema. Esiosa nagu sellel siin pildil. Ja vasak ei põlenud. Ise vaadanud veel, öeldi. Homme uurin järgi. Niikuinii garaazi poole minek :D Tänud vastamast igastahes!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”